Ruwe Handen RATIO" Rationalisatie veevoeding 99 Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs spoedig zacht met Land- en Tuinbouw Marktberichten. Burgerlijke Stand Adyertentiën. Chr. Zangver. „De Lofstem" UITVOERING de H.H. C. P. VOGELAAR (Statenl.) en P. A. SCHWARTZ, naar de melkgitt van iedere kot-, door (Wettig gedeponeerd) volledig dagrantsoenkoekje uitgebalan ceerd voor iedere melkgift tot 4o/0 vet in combinatie met een 20-tal voorbeelden gelijkwaardige ruwvoeder-rantsoenen, die de boerderij zelf oplevert, samengesteld door onze landbouwkundige afdeeling. Deze volledige dagrantsoenen voldoen geheel aan de voedernormen van Prof. Dr. Nils Hansson. Allo foutief voederen en voederverspilling wo dt hier door opgeheven. De melk van „RATIO" kost nog géén 3 cent per liter. De VE HOUDERSPR'JS Is slechts 8.50 per 100 Xo. bruto In doozen af Amsterdam Garantie onder A H. V. Bestelt bij Uw leverancier in Uwe plaats. Vraagt broohurs Ratio- voeder-rantsoenen voor melk- en mestvee. BERTELS' OLIEr'Af RiEKEN N.V. A'DAM. Feestavond 0. IC. IC. Gister avond vierde deze onderafdceling van de Chr. Jongel. Vereen, haar 25-jarig bestaan in de Prins van Oranje, alhier. Na opening door den heer I. de Munck, Voorzitter der Vereen., zette deze het doel van dezen avond uiteen en memoreerde in het kort de geschiedenis der Gyrnna. stiekafdeeling, waarna het scherm opging en de feestvierende jongemannen op het tooneel. stonden opgesteld. Hierbij was ook aanwezig de adspirantenclub. De heer J. Verhage, voorzitter van 0. K. K. hield daarop een korte toespraak en bracht hulde aan den leider, den heer Kooy, waarop deze alsmede diens echt- genoote een bloemenhulde in ontvangst had te nemen. Hierna werd aan de afwer king van het rijke programma begonnen, wat bij de talrijke bezoekers zeer in den smaak viel. Fr werd keurig gewerkt, zoo wel door de leden, als door de adspiran- ten. Het geheel getuigde van een degelijk oefenen, onder .goede leiding. Na de pauze werd een serie lichtbeel den vertoond, betrekking hebbende op het werk van het Ned. Jong. Verbond, welke serie door Ds Homburg werd toegelicht. Als een attractie kregen de bezoekers nog de medewerking van de zeer jeugdige fluitclub, mede onderafd. der vereen., te hoorc-n, die gezien den korten tijd van haar bestaan, iets zeer aardigs wist ten gehoore te brengen. Enkele voordrachten wisselden een en ander af, zoodat het een bijzonder mooie avond was. Ds Homburg hield aan het eind nog een korte toespraak over de geestelijke zijde van den arbeid der Chr. Jong. Vereen., waarna Z.Eerw. na dank gebed, dezen feestavond sloot. Donderdagavond kwam de afdeeling Goes der Geref. Vereen, voor Drankbe strijding in jaarvergadering bijeen. Tevens werd het 10-jarig bestaan dier afdeeling herdacht. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer Schuitmaker, kreeg de heer A. M. Wessels gelegenheid om zijn bijdrage „Rondom de oprichting' ten beste te geven. Herinneringen uit voorbije jaren werden naar voren gebracht. Hierna las de secretaris zijn jaarverslag. De af deeling telt verscheidene actieve leden, die zich met liefde voor de zaak geven. De heer J. Quakkelaar behandelde „Ker kelijke tucht en het Alcoholisme'De vereeniging helpt de kerk bij haar arbeid. De penningmeester vertelde van een batig saldo. De verkoop van blauwe bloempjes in 1930 bracht een flink bedrag in de kas. De heer H C. van Donk las ei.kele fragmenten uit Onder de Rook van de Valk", van K. Lantermans. In dat werk wordt de drahkel ende daiie ij c geleekend. De aftredende bestuursleden werden her kozen. De heer M. de Borst leverde zijn bijdrage „Ten zegen". De jongelingsvoreeniging op G. G. te Goes, de Zeeuwsohe Bond en de afdeeling Middelburg der Geref. Vereen, voor Drank bestrijding brachten gelukwenschen over. Do hoer P. Loof, secretaris van boven- genoemden Bond eindigde de vergadering met dankgebed. Wij verwijzen onze lezers naar een advertentie, voorkomende in dit blad, waarin een demonstratie wordt aange kondigd door de Deka-vervenfabriek. Kapelle. Gisterenavond trad in het lo- j kaal öbadja op, om te spreken voor den j Chr. Landarbeidersbond, de heer J. Stok- j man uit Lisse, hoofdbestuurslid van dezen bond. I Dhr Stokman bepaalde zijn gehoor bij -het nut en de noodzakelijkheid van orga nisatie. Overal wordt nu gevoeld, dat het noodzakelijk is om georganiseerd te zijn, centraal georganiseerd. De nadruk werd gelegd op het Christe lijk georganiseerd zijn. Verder kwam spr. op tegen het verlammen van de actie, door het oprichten van werkloozenkassen, die spoedig uitgeput zijn en bovendien niet kunnen meewerken tot een verbetering van mistoestanden en lage loonen. Een aangename gedachtenwisseling volgde. Jammer dat de opkomst niet groo- ter was. Aan het eind van de vergadering gaven zich twee persoren als lid op. Met dankgebed eindigde de spreker. lerseke. Ook de heer J. L. Bom zal zich voor de nieuwe zittingsperiode niet meer beschikbaar stellen als raadslid. St. Laurens. In de gisteren gehouden vergadering van de Chr. Hist. Kiesver- eeniging is voor de a.s Raads erkiezin- gen de volgende candidatenlijst opge maakt: 1. J. Wondergem, 2. A. Wattel, 3. Joh. Vader, 4. A. van I.angevelde, 5 A. W. Zandce, 6. W. Rooze, 7. J Kooie Dz. Domburg. Loop der bevolking over de maand Februari 1931. Ingekomen Elizabeth Minderhoud, van Oostkapeile, B 23. Vertrokken: Pieternella Provoost naar 0.- en W.-Souburg, Padweg B 42a. Wil helm Johan Jobse en gezin naar Vlis- singen, Wagenaarstraat 13. Willem Fran- cke naar Bergen op Zoom. Geersdijk. Gisteravond is hier de schuur van den heer Joh. Verhulst afgebrand. De brand was ver in den omtrek waar te nemen. De oorzaak is onbekend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Assen, M. Bons te Ouden hoorn. Te Genderen, J. G. Laarman, cand. te Eindhoven. Te Brandwijk, W. Rijns burger te Polsbroek. Te Langweer, F. H. Plooy te Blankenham. Bedankt voor Daarle, F. de Gids te Oud-Vossemeer. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Vlaardingen, P. de Smit te Utrecht. Goes. Naar ons gemeld wordt, is het bericht betreffende de aanschaffing van een orgel in de Geref. Gemeente voorba rig. Er is nog slechts in beginsel beslo ten tot de aanschaffing van een kerk orgel over te gaan. Een commissie zal nu de leden bezoeken om financieelen steun te vragen. Eerst wanneer deze commissie met haar arbeid gereed is kan een defi nitief besluit worden genomen. Hieruit volgt, dat ook omtrent de voorwaarden nog geen besluit genomen is. Zondag 8 Maart. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Woensdag vm. ds Steinz, nm. ds Homburg. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. geen dienst. lerseke, vm. ds Drost, nm. ds ter Haar Romeny. Geersdijk vm. leesdienst, av. ds v. d. Most v. Spijk. Geref. Kerken. lerseke, vm. en nm. ds Brouwer te Ro zenburg. Woensdag vm. en nm. ds Scheele van M'burg. Wissekerke vm. en nm. ds Unger van Bruinisse. Woensdag vm. en nm. cand. v. d. Guchte te Vrederust. Geersdijk vm. en nm. ds Staal. Woens dag vm. en nm. ds de Jager van Putten. Geref. Bond. Middelburg, Gasthuiskerk, 10 en 6 u. dhr B. van Barneveld te Delft. De Zeevaartschool te Vlissingen. Volgens het verslag van de De Ruyter- school te Vlissingen over 1930, heeft de directeur, de heer S. Visser, die wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd ontslag had gevraagd, zich bereid verklaard nog één jaar tijdelijk het directeurschap waar te blijven nemen. Aan de cursussen van de Koninklijke Paketvaartmaatschappij werd een klasse toegevoegd, waardoor bet aantal steeg tot 4 met 95 leerlingen, waarbij er in den loop van het jaar nog twee werden gezonden. Met goed gevolg deden 52 examen voor het voorloopig machinisten-diploma, 2 werden ontslagen wegens afkeuring en 6 om andere redenen. Ook deze maatschap pij wenschte een aanvang te maken met een 2-jarige opleiding en zond begin Mei daarvoor 55 leerlingen, die verdeeld wer den over 2 klassen, 4 leerlingen werden van de opleiding ontslagen. Deze cursus sen telden dus op het einde van bet jaar totaal 88 leerlingen. Aan 14 leerlingen van het tweede cur susjaar van den cursus van de Java ChinaJapanlijn kon het einddiploma worden uitgereikt. Van de 16 leerlingen van het eerste jaar werden er 15 naar het tweede bevorderd. De niet-bevorderde werd wegens onvoldoende vorderingen in de werkplaats van den cursus ontslagen. In September werden voor den nieuwen cursus 21 leerlingen toegelaten en is dit dus een totaal van 36. Van de 10 leerlingen van de hoogste klasse van den twee-jarigen cursus voor stuurlieden, behaalden 7 het diploma B en 2 het diploma A, 1 volgt de lessen op nieuw. Van de 8 leerlingen der laagste klassen konden 6 worden 'bevorderd, de beide anderen volgen de eerste klasse op nieuw. De cursus voor Radio-telegrafist en Seinersmaat, die voor de scheepma kers der N.V. Kon. Mij de Schelde en die voor teekenaars van die maatschappij werden voortgezet. De school werd door 341 leerlingen be zocht, en wel 94 in de stuurlie denafdee- lingen, 236 in de machinisten-afdeelingen en 11 in ds radio- en seinerscursussen. Het grootste getal leerlingen, dat tegelij kertijd de school bezocht was 264. Door 142 leerlingen werden 164 exa mens gedaan, en er slaagden 125. Aan het einde des jaars bleven hunne studies vervolgen 49 leerlingen in stuurlieden- afdeelingen, 160 in de machinisten-afdce- lin en en 8 in de radio-cursussen. Meubel- en beddenmaga- zijn uitgebrand. Gisteren ontstond te Assen, in het meubel- en beddenmagazijn van den heer Meijer, in de Kruisstraat, een hevige brand, die ontstaan was in de bedden- en matras- senstopperij, waar een tweetal jongens werkzaam was. Een van hen wilde probeeren, of ka pok kon branden en wierp daartoe een brandende lucifer in een stapel kapok. Onmiddellijk laaiden de vlammen hoog op. De jongens trachtten nog den brand zelf te blusschen, doch dit gelukte hun niet. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte met een viertal stralen het vuur aan, dat gretig voedsel vond in de stoffen en meubelen, in magazijn en win kel. Toen er groot gevaar voor de belen dende perceelen dreigde, werd om assis tentie der Groningsche brandweer ver zocht. Bij aankomst van deze was men echter den brand meester. De belendende panden kregen veel brand- en waterschade. Van de groote in winkels en maga zijn aanwezige voorraden werd niets gered. Huis en inboedel waren verze kerd. Drie jongens door het ij s gezakt. Een verdronken Gisterenmiddag waagden zich drie jon gens op het zwakke ijs van den vijver in het Meentebosch te Winschoten. Zij zakten er door en schoten onder het ijs. IJlings toesnellende burgers slaagden er in de jongens, van wie er twee be wusteloos waren, op het droge te bren gen. Van een hunner, den 10-jarigen H., konden de levensgeesten niet meer wor den opgewekt. Het samenstellen der Foktoomen. Opfokken der kuikens binnenshuis. Een belangrijke vraag betreffende het broedseizoen geeft mij meteen aanleiding over de foktoomen te spreken, die we nu al samengesteld hebben of voor de lichte rassen nog samen moeten stellen. Zou ik kunnen broeden van. jonge kip pen? Ik heb zoo juist een paar hanen gekocht. Welke voordeelen heb ik bij het broeden van jonge of overjarige kippen? Ik zou straks veel kuikens uit willen la ten broeden en zou deze willen onderbren gen in een slaapkamer die ik toch nooit gebruik. Ik bedoel een slaapkamer boven, dus op zolder. Ik heb wel een heel mooi kippenhok, echter zonder cementvloer. Welke kunstmoqders zijn de beste. Waar U schrijft over ultra-violette stralen zou ik willen vragen, zitten er in de ochtend en kuikenvoeders dan niet die bestanddee- len die de ultra-violette stralen vervan gen? Allereerst dan de foktoom! Uit uw vraag meen ik op te merken, dat u een aantal jonge kippen heeft en daar hanen bij kocht. Wat is nu uw doel daarmede? Kippen te krijgen die in het najaar flink eieren leggen waarschijnlijk. Als U dat wilt bereiken zult u moeten zorgen dat zoowel de kippen als de hanen dan erfe- lijken factor om flink eieren te leggen bezitten. Zijn de hennen dezen winter op den leg gecontroleerd en weet U of de moeder van de hanen die u kocht goede leghennen waren? Als u dat niet weet. maak u dan niet druk over het fokken met jonge of oude hennen, want dan heeft het geen doel en kunt u veel beter straks kui kens koopen van een goed fokker. Dat zal u duurder lijken maar op den duur voor- deeliger uitkomen. Waarom liever van oudere hennen dan van jongere? Laten we nu eens van het begin af be ginnen. We hebben jonge hennen waar we in de toekomst van willen fokken. We beginen dan deze op den leg te controlee ren en van alle dieren waar we in het na jaar mee begonnen, blijft er misschien 40 pet. over, dat tot 1 Febr. een veertig of vijftig eieren gelegd had. Dat zijn dus dieren die in aanmerking komen voor den foktoom. Maar wat weten we er meer van? Mogelijk zullen deze hennen ook verder goed leggen, mogelijk ook niet, doordat ze niet bestand blijken tegen de inspanning van een flinke leg. We fok ken dus op die manier weer min of meer lukraak. Het kunnen goede legsters zijn en het kunnen sterke dieren zijn, maar het kan ook net zoo goed andersom zijn. Gaan we n.l. dit jaar door met deze 40 pet. hennen, dan zullen we zien, dat er verschillende afvallen door ziekte slechte leg of andere oorzaken. Maar nemen we nu tweede Iegs-hennen, of nog beter derde legs, dan weten we veel en veel meer van haar legvermogen en van haar lichamelijke gesteldheid. Een hen die in haar eerste jaar 200 eieren legde en gezond bleef, is beter te vertrou wen dan een jonge hen waar we nog niet veel van weten. Dat is dus het voordeel van het fokken met oudere hennen, meer kennis omtrent legvermogen en lichame lijke gesteldheid. Nu het tweode punt: Of u de kuikens op een slaapkamer kunt opfokken? Als u niet tegen de vieze boel en de vieze lucht in uw huis opziet, d&n wel, maar denk dan aan uw voer want daarin mo gen de ultra-violette stralen niet ontbre ken. i ls de kamer aan de zonkant ligt, de verlichting voldoende en <le ramen er bij mooi weer gemakkelijk uit te nemen zijn, kunt u het een heel einii brengen, vooral nu we bet voorjaar tegemoet gaan. Niets gaat boven zonnestralen, direct op de kuikens, dus niet door glas vallend. I lit moet iedere kuikenfokker in den ko menden tijd goel in de ooren knoopen Lucht veel frissche lucht, zonne t alen of zelfs helder daglicht, maar niet door glas van zijn waarde olie stralen beroofd. Vele kuikenopfokvoeders en kippen\oe- ders bevatten tegenwoordig le e: traan, maar niet alle. Zooals ik de vorige keer al beschreef, schrijven sommige handela ren wel op de labels, die ze volgens de wet verplicht zijn er aan te hangen, dat er le- \ertraan in het voer zit, maar sommigen speculeeren op de onwetendheid van het publiek en doen er geen levertraan in. Eisch dus garantie van le- ert'-aan als gij voer koopt dat levertraan moet bevatten. Jammer dat er zoo geknoeid wordt met levertraan en de knoeiers zoo betrekkelijk zelden gesnapt worden. Evenals verleden jaar bereikten mij al weer klachten dat slachtkuikens onverkoopbaar bleken, om dat ze afschuwelijk roken en smaakten. Een der oorzaken hiervan is slechte le vertraan, al zijn er ook wel andere oor zaken te noemen. Voor kuikens, die we op fokken willen is dat zoo erg niet, maar voor slachtkuikens is het ellendig.. We komen nu tot de conclusie: Voor de foktoomen nemen we liefst hennen die al een vol jaar gecontroleerd zijn en ha nen afstammend van goede legsters. Ah we dergelijke foktoomen niet kunnen sa menstellen dan moeten we ons liever niet met de fokkerij inlaten, doch liever jon ge of oudere kuikens van goede fokkers koopen. We kunnen kuikens binnenshuis opfokken, maar dan moeten we er met het voer op rekenen. Dr. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a, te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. zv. Johannes Haai en Ebrina Anna van Driel. 7, Pieter van I raayenhave, 78 jaar, wedr van Elisabeth de Putter. 11, Janna I Rijn, 40 jaar, echtg. van Gilles Faas. 15, Pieternella van Vliet, 74 jaar, wed. van Jan Boer. 16, Jan Koster, 64 jaar, wedr van Tanneke Esther Pladdet. 18, Janna de Kraker, 67 jaar, wed. van Frangois Verstrate. 18, Cornelia Koster, 7 jaar, dv. Jan Koster en Catharina de Visser. 19, Pieternella Dees, 11 jaar, dv. Jan Dees en Anthonina Maria Reminsen. 26, Fran- ciscus Bernardus Casteels, 27 jaar, echtg. van Martha Nathalia de Booy. 27, Jan Wieland, 81 j., echtg. van Maria Jacoba Oggel. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur. Serooskerke. (W.) Door notaris Hioo- len is gisteren publiek verkocht een huis en erf met tuin aan den Noord weg A 170 groot 6.17 A. Kooper dhr J. M. Sturm, schoonmaker alhier, voor f 4000. Borsselen. Door het bestuur van den Calamiteuzen polder Borssele werd Vrij dagmiddag aanbesteed het onderhouds werk gedurende het jaar 1931. Raming f 6900. Inschrijvingen waren ingekomen van: L. van Boven te Ellewoutsdijk f 7223; J. M. w. Vossen J. Moerland te St Anna- land f 7400; J. Verheyke, Ellewoutsdijk f 7450, J. Wolse te Ellewoutsdijk f 7500; W. J. de Bruin te Terneuzen f 7700. R. Verschelling te Terneuzen 7710; W. de Bokse te Hoek 7720; G. van Liere te Mid delburg f 7800. Behoudens nadere goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. GOES. Veiling van 6 Maart. Spruiten 122 gld. p. 100 K.G. roode kool 0.80 4.90 gld. per 1C0 stuks; uien 0.50, wijn peen 0.60, koolrapen 1.101.30 gld. p. 10J K.G. savoye kool 0.301.30 gld. p. 100 stuks, knolseldet'ie 2.302.70 gld p. 100 stuks, selderie 8.50, radijs 8 gld. p. 100 bos. VLISSINGEN, Veiling van 6 Maart Poters 3, Brederoie 36, uien 1.52.5, spinazie 4-358, koolrapen 11.5, sprui ten 23—34, kroten 3.5—5, wijnpeen 1.5, kleine peen 3.54, witlof 2633, schor- seneeren 18, bruine boonen 1217, witte boonen 14, roode kool 69 ct. alles per k.g.; kipeieren 4348 ct. p. 10 stuks; boe- rekool 24- cent. roode kool 610 cent, savoye kool 49 cent, alles per stuk: selderie 9.515.5 cent, prei 510 cenl, beide per bos; spruitkoppen 1315, Veld sla 2168, peterselie 53, ct. alles per kist of mandje. AXEL. Gehuwd: 12, Cornells Dieleman 25 j. jm. en Cornelia Elisabeth Ollebek, 20 j. jd. 17, Dante Alberto Alcide Sandrini (Italiaan), 28 j. jm. en Anna Rosalia Smolenaers, 23 j. jd. 26, Fernandua Augustus Reijns, 67 j. wedr en Anna Ca tharina Tieleman, 58 j. wed. 28, Jannis Goossen, 29 j. jm. en Elisabeth Gové, 25 j. jd. 26, Korstiaan Cornelis Gazan, 24 j. jm. en Krina Catharina van 't Hoff, 19 j. jd. Geboren: 3, Adriaan, zv. Hermanus de Putter en Paulina Smallegange. 5, Dina Adriana, dv. Jacobus Koster en Neeltje van Langevelde. 9, Jacobus, zv. Jannis Arij Cappon en Debora Crina Verstraten. 13, Janna Christina, dv. Johannes van Cadzand en Neeltje Elisabeth de Koeijer. 13, Nelly Delphina, dv. Aloysius de Groe ne en Alina Eugenia van Nieulande. 14, Floras Cornelis, zv. Cornelis van de Vel de en Cornelia Elisabeth Witte. Overleden: 1, Elizabeth Penne, 67 jaar, echtg. van Marinus de Braijne. 3, Willem Willemsen, 81 jaar, wedr van Pieternella Jacoba van Dixhoorn. 4, Cathalina Ha melink, 91 jaar, wed. van Dirk de Blaaij. 4, Geertray de Bokx, 78 jaar. wed. van Jan Baak. 6, Ferdinandug Haak, 1 jaar, Stand van gisterauuuag 3 uur: 760. Licht op voor fietsers- Zondag 6 u. 15. Maandag 6 u. 16. Herplaatst wegens misstelling. Verloofd: N. CRUCQ en H. S. HEIKENS. Goes. Middelburgsche straat. Den Haag, Rijswijksche weg. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor rle vele bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, CATHARINA BROERSE, Wed. M. de Ridder. Namens de Familie: J. M. DE RIDDER. Kamperland, Maart 1931. Hartelijke dank voor de vele blijken van deelneming, gedurende haar ziekte en na het overlijden van onze lieve Dochter en Zuster, MARIA NEELTJE. De Fam. M. LEENDERTSE. Kamperland, Maart 1931. T. FABERIJ DE JONGE VERLOVINGSRINGEN 14 en 18 Karaats Goud. uit één stuk gesmeed van f6.tot f25 GRAVEEREN GRATIS Lange Kerkstraat GOES Allen, die iets te vorderen heb ben van, verschuldigd zijn aan of goederen en stukken onder hunne berusting hebben, behoorende tot de nalatenschap van Mej. PIETER NELLA NIJSSE, gewoond hebben de te Driewegen en aldaar overle den 13 Februari 1931, worden ver zocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen vóór of op 1 April 1931, ten kantore van den Notaris M. OELE Jz. te 's-Gravenpoider. Dir. J. VAN WESTEN, Nieuwdorp D. V. Woensdag II Maart (Biddag! in de Geref Kerk, met medewerking van: De kleine Lofstem (Kinderkoor) en dhr, C. Melse (Orgel). Uitgevoerd zal worden o. m. Zen dingscantate van J. B. Koelman. Aanvang 7 uur. Entrée 25 cent. WOENSDAG 11 MAART, (BIDDAG) des avonds te half zeven, zullen voor de A -R. Kiesvereenigingen van Baar land, Driewegen en Oudelande in de Chr. School te Oudelande, optreden: die zullen spreken in verband met de a s. Statenverkiezingen. HET BESTUUR.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2