DE ZEEOW TWEEDE BLAD. Staten-Generaal Uit de Provincie Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. Ruwe Huid ]P]j|f|f|jf RuweHanden[ I U II U L Ruwe Lippen Doos 30 cent. VAN VRIJDAG 6 MAART 1031, Nr 132. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteren den geheelen dag zoek gebracht met algemeene beschouwingen over de Staats'begrooting. Belangrijke momenten deden zich hier bij niet voor. De heer Wihaut heeft weer in den breede zijne bezwaren tegen de regeling van de financieele verhoudingswet ont wikkeld, terwijl de heer van Embden meer de eenzijdige ontwapening ter sprake bracht, Was de heer iSlingenberg (V.D.) optimistisch gestemd wat betreft den toe stand van 's Rijks financiën, de heer Koster (Lib.) Tiet meer sombere toonen hooren. De laatste achtte het mede noodig O'g eens tegen een meer actieve handels politiek te waarschuwen. Waarschijnlijk komt vandaag de Regee ring aan het woord. TWEEDE KAMER. Indische begrooting. De Tweede Kamer heeft gisteren de behandeling van de Indische begrooting voortgezet. Door den heer S e v e r ij n (A. R.) werd hierbij een lans gebroken voor het bijzonder onderwijs. De eisch van openbaar neutraal onder wijs is verkeerd; de regeering kan beter het werk der Zending steunen, waardoor aan de bevolking een hoogere cultuur kan worden gebracht. Ook de heer van Boetzelaer v. Dubbeldam (G. H.) wees er op, dat de inlmder in de neutrale school niet vindt wat hij zoekt. De groote aantrekkingskracht van het Ghr. Onderwijs is dat de leerlingen over de diepere levensvragen met hunne onderwijzers kunnen spreken. Daarentegen werd door den heer Ger hard (S. D.) op den bouw van openbare scholen aangedrongen, daarin gevolgd door dhr T e r L a a n (S. D.), die zich keerde tegen de bevordering van het bij zonder onderwijs. De Min. van Koloniën wees op den vooruitgang op het gebied van het volksonderwijs. Sinds 1920 is het aantal scholen gestegen van plm. 10.000 tot 15.000 in 1928; het aantal onderwijzers steeg van 13.500 tot 23.000. Hieruit kan blijken, dat de groei vrijwel gelijken tred hield met den aanwas der bevolking. Een grief, die vrijwel algemeen is, was dat door de hoogere vormen van het la ger onderwijs de leerlingen vervreemden van hun milieu. Dit moet men niet te sterk op den voorgrond brengen. Het zal beter worden, naarmate de inlandsche maatschappij zelf tot hooger ontwikkeling komt. Het is een feit, dat het confessioneel bijzonder onderwijs in grootere mate aan trekkelijk is voor de inlandsche bevolking dan de openbare school. Van een opzettelijke bevoordeeling van het bijzondere confessioneele onderwijs kan niet worden gesproken. Van gewe tensdwang is naar sprekers overtuiging geen sprake. De afd. Onderwijs werd hierna goed gekeurd. DE JUSTITIEBEGROOT1NG. Memorie van Antwoord. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer op de Justitie-begrooting nopens het wets ontwerp tot vaststelling van hoofdstuk IV (Departement van Justitie) der Rijksbe- grooting voor 1931 is het volgende ont leend: Echtscheiding, De Minister heeft reeds een en ander maal zijn oordeel uitgesproken, dat de tegenwoordige toestand inzake de echt scheidingsprocedure allerminst bevredi gend is. Men staat voor de vraag: Wil men den strengen naam van onze be staande wet handhaven, of zal men tot verzwakking van den wettelijken norm i overgaan? De Minister acht de oplossing an die principieels vraag niet zoo voor de hand liggend, geheel daargelaten dan nog de niet minder moeilijke vraag, hoe ver men met een wijziging op breederen grondslag zou meenen te kunnen gaan. Beslag op safe-loketten. De Minister meent met andere leden in het Voorloopig Verslag, dat hij goed doet de overweging van partieele wijzigingen in het wetboek der Burgerlijke Rechts- vordering niet op te schorten. Als zooda nige partieele herziening komt allereerst in aanmerking wijziging van het executie- recht, met name voor wat betreft beslag op den inhoud van een safe-loket en der den-beslag op loon en dergelijke periodie ke inkomsten. Een voorziening inzake beslag-safe-lo- ket ligt in het voornemen van Iden Minis ter. Wat het loonbeslag betreft, hier rijzen Uierlei vragen, en betwijfeld mag wor den of het dienstig ware op de uitkomst van een nader onderzoek dezer kwesties andere wijzigingen op het terrein der bur- ïerlijke rechtsvordering safe-loket, lijf- dwang enz, te doen wachten. Zedendelicten. Wat de psychiatrische bemoeiing in het algemeen ten aanzien van misdrijven tegen de zeden betreft, sluit de minister zich aan bij de meening der leden, die waarschuwen tegen de neiging, misdrij ven als ziektegevallen te beschouwen. Dit sluit uiteraard niet uit, dat de minister psychiatrische voorlichting en hulp bin nen bepaalde grenzen en waar noo dig, als een noodzakelijk bestanddeel van de strafrechtspleging ziet. Tot afschaffing van den celwagen kan bezwaarlijk worden overgegaan, zoolang geen ander middel van vervoer, hetwelk waarborgen biedt, zoowel tegen ontvluch ting als tegen onderling contact tusschen de getransporteerden beschikbaar is. De Minister gelooft niet, dat er inder daad aan valt te twijfelen, of de voorge nomen opheffing van het Rijkeopvoe dingsgesticht te Avereest uit economisch oogpunt gerechtvaardigd is. De bestem ming van de vrijkomende gebouwen staat nog niet vast. Niet uitgesloten is, dat zij voor een ander justitie-doeleinde benut zullen worden. Wissenkerke. Loop der bevolking over Februari. Vertrokken: Gatharina Flik- weert naar Middelburg, Noordweg; Cor nells Pieter Kuijper, naar Soesterberg, Amersfoortscheweg 119; Jan Visser, naar Wolphaartsdijk, Lepelstraat 236; Magda- lena Pieternella van Hee, naar Oostburg, Markt; Jannetje Reijnhoudt, naar Mid delburg, Veerscheweg S 254; Jan Diele- man en gezin, naar 'St. Laurens, Noord- weg B 36; Adriana Dieleman, naar St. Laurens, Noordweg B 36; Pieter Jan van der Moere, naar Middelburg, Rotterdam- sche Kade 223. Borssele. Door het bestuur van den Galamiteuzen polder Borssele, werd Don derdagmiddag aanbesteed het verzwaren van den zeedijk tusscben dij'kpaal O tot 33. Raming f 135.600. Ingeschreven werd door: J. M. W. van Vosser en J. J. Moerland, St. Annaland, f 130.780; P. de Koeier, J. Wolse en L. van Boven, Ellewoutsdijk, f 130.900; A. van der Waarde, Dordrecht, f 133.800; A. J. van Verjaar, Dreischor en J. van de Oude, Zierikzee, f 134.670; M. van de Velde, Bruinisse, f 134.900; G. Verwater, Made, f 135.440; F. van der Heule, Oos- terland, f 136.100; P. Dekker, Veere, f 138.900; P. C. Langevelde, 'Hardingsveld f 138.990; J. Verheyke, Ellewoutsdijk, f 139.680; A. Roovers, Made, f 140.000; L. P. Corstanje, Wemeldinge, f 141.180; G. van der Klippe, Vlissingen, f 14-1.800; A. de Wilde, Middelburg, f141.990; J. J. Janse, Middelburg, f 143.800. Behoudens nadere goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. Rilland-Bath. Woensdagavond hield de afdeeling Rilland-Bath van den 'Ghriste- lijken Landarbeidersbond alhier, eene openbare vergadering, waarin als spreker optrad de heer Vingerling, welke een dui delijke uiteenzetting gaf van het collec tief arbeidscontract. Wederom gaven zich 6 nieuwe leden op. De afdeeling mag zich in een gestadigen bloei verheugen. Na af loop werd een ledenvergadering gehouden waarin 3 leden werden benoemd voor de controle-commissie en een reglement werd vastgesteld. Woensdagavond trad voor de afdeeling Volksonderwijs alhier in de 0. L. school te Rilland op dhr Jac. van Elsacker, declamator te Rotterdam, die in een reeks ernstige en humoristische voordrachten het talrijk opgekomen pu bliek aangenaam bezig hield. Vooral werd de aandacht geboeid door een paar schet sen uit Remarque's boek: „Van het Wes telijk front geen nieuws". Verder werden door hem ten beste gegeven eenige humo ristische schetsen van „Ernst Glaes", Sam. Falkland en F. de Sinclair. De heer van Elsacker oogstte den dank van het publiek, waarna de voorzitter ais tolk der vergadering dhr van Elsacker, hartelijk dankte voor dezen schoonen kunstavond. Krabbendijke. De landbouwvereeniging „E. M. M.", afd. van de Z. L. M., kwam in vergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr J. Vogelaar. Uit het verslag van den secretaris bleek dat het aantal leden thans 55 bedraagt Door den penningmeester werd reke ning en verantwoording gedaan. Aange- i kocht werden 3400 balen kunstmes, waar van de ontvangsten bedroegen f 24.483,62, de uitgaven waren f 24.467,13, goed slot f 16,49 De inkomsten der huishoudelijke kas bedroegen f 560,59, de uitgaven f 408,71, goed slot f 151,88. Ingeleverd werden 2501 doode mus- schen en 1923 eieren. In bespreking kwam de agenda van de te houden vergadering van den kring O. Z. B. De secretaris drong er op aan, deze vergldcring te bezoeken en daar zijn verlangens en wenschen kenbaar te maken. De organisatie moet van onder op werken en niet wachten op wat de hoofdbesturen doen. Vele leden betreur den do houding van de regeering inzake de crisismaatregelen. Bij de rondvraag bracht de heer I. J Smallegange naar voren, of het niet wen- schelijk was, dat er wat meer actie uit ging van de leden zelf, zooals bij de ver- eeniging van oud-leerlingen voor het tuin- bouwouderwijs. Dhr I. J. Smallegange zal op de eerstvolgende vergadering een onderwerp behandelen. Dhr G. Welleman drong er op aan, om ook de werknemers uit te noodigen tot deze vergadering, om zoodoende gezamen lijk tot overleg te komen in verschillende zaken. Een commissie werd benoemd, bestaan de uit dhrn G. Welleman, L. Vogelaar, A. J. P. Kakebeeke en I. J. Smallegange, die propaganda zal voeren voor deze kwestie. Dhr G. P. Vogelaar Jr achtte het wen- schelijk om in overleg te treden met de arbeiders inzake het loonvraagstuk. De voorzitter deelde mede, dat deze vereeniging er zich altijd buiten gehou den heeft, doch in deze tijden is het urgent om deze kwestie gezamenlijk te regelen. Dhr J. Adam vroeg, of ook hier con tracten afgesloten werden voor brouw- gerst. De voorzitter wist van deze zaak niets af, doch indien er leden zijn, die deel willen nemen aan deze contractteelt, zal hij gaarne inlichtingen inwinnen. Schare. Bevolking. Vertrokken: Js. Mie ras, dienstb., naar Goes, 's H. Hendriks- kinderenstraat 72; 14, Ga. Mange, dienst bode, naar Werkendam; 14, Corn. Ghr. Stols en gezin, landbouwer, naar Heems kerk (N.H.); 23, N. Kloosterman, dienst bode, naar Colijnsplaat; 28, G. Slabbe- koorn en gezin, landbouwersknecht, naar St. Philipsland B 31. Ingekomen: 23, M. Smits en gezin, landbouwer, uit Ovezand B 4-5; 23, Ca. v. d. Dries, dienstbode, uit Ovezand B. 45; 19, Th. Albertus van Meelen, landbou wersknecht, uit Honteni'sse B 76. N.- en St.-Joosland. Als opvolger van dhr L. Th. Vogelaar, die naar elders is vertrokken, is tot raadslid benoemd dhr A. J. Klompe. Biggekerke. Woensdagavond hield de Vereen, voor Ghr. Volksonderwijs haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr P. Janse Azn. Uit het verslag van den secretaris dhr J. Moens bleek, dat het ledental der vereen, thans 46 be draagt, benevens 13 begunstigers. Het aantal leerlingen bedraagt thans 59. Het aftredende bestuurslid dhr J. Moens werd herkozen en in de plaats van den heer J. A. Simpelaar, die niet meer in aan merking wenschte te komen, werd geko zen dhr Anth. Janse Abz. Het hoofd der school dhr Musch, gaf hierop een jaar overzicht en stond stil bij de voornaam ste dingen, betreffende school en onder wijs. Ds. v. d. Waa eindigde met dankgebed. 0. en W.-Souburg. Zuster E. Keuker, verpleegster van de Chr. Wijkverpleging enquêtrice van de afd. „Groene Kruis" te Souburg en Ritthem, benevens T.B.C.- king ontslag aangevraagd tegen 1 Augus tus a.s. Bruinisse. Woensdagavond te 7 uur hielden de Geref. J. V. „Timotheus" en de Geref. Meisjesvereen. „Sursum Gorda" in het _gemeente-vergaderlokaal onder lei ding van den eere-voorzitter der J. V., Ds J. P. Unger, haar jaarvergadering. Na opening op de gebruikelijke wijze sprak Ds Unger na het lezen van Psalm 24 een openingswoord, waarin hij deed uitkomen, hoe nuttig het is, om lid eener Geref. Jeugdvereen. te zijn. Verder volgden verslagen van secretaris en penningmeester. Ook werden drie on derwerpen behandeld, n.l. een Bijbelsch onderwerp, een Zendingsonderwerp en een propagandistisch onderwerp. Deze inleidingen werden afgewisseld door muziek en zang, ernstige en luimige voordrachten en gedichten. Het slotwoord werd gesproken door den voorzitter der J. V. Daarna sloot Ds Unger deze welge slaagde en drukbezochte vergadering met dankzegging. Onprettige g e w a a r w o r- d i n g. Een zeer onprettige gewaarwor ding beleefde een dezer dagen een jong paartje in 'n Friesche gemeente, dat op gewekt aan een loket van het gemeente huis verscheen, om zich te laten aantee- kenen, vertelt „Het Volk". De ambtenaar keek in de boeken, sloeg de groote perkamenten voorzichtig om en scheen toen opeens een zeer onaange name ontdekking te doen. Althans hij maakte geluiden, die op de hoogste ver wondering wezen. Zijn collega's legden snel de pen neer en kwamen bij hun col lega van den burgerlijken stand rondom de folianten staan. Deze wees naar een naam van een lid van het mannelijk ge slacht en het was duidelijk: er was een abuis, want het had een meisjesnaam moeten zijn Met looden schoenen toog de ambte naar naar het loket en deelde het zeer pijnlijke nieuws aan de twee gelieven mee: het bruidje stond als behoorende tot het mannelijk geslacht ingeschreven. Teleurgesteld ging het paartje naar huis en tersluiks heeft de jonge man zijn aanstaande even aangekeken. Maar zij, dapper meisje, berustte niet; zij vloog letterlijk naar een advocaat en die zette de bureaucratische machine in werking Tenslotte gelukte het: de jongelui kon den trouwen, nadat in de boeken de fout was hersteld, nadat de fout met de stuk ken in de hand als bestaande was bewe zen. Maar het onbemiddelde tweetal had in deze gerekend op de mildheid van het gemeentebestuur; dat achtbare college zou toch wel de onkosten van deze ver tooning voor zijn rekening nemen? Niet aldus. Het paartje kreeg er nog een rekeningetje bij en moest twintig pop dokken voor de gemaakte onkosten. Het drama in den toren. Het onderzoek in het bekende drama in den toren der Gerardus Majellakerk aan het Ambonplein te Amsterdam, zou zeer bezwarende feiten aan het licht gebracht hebben tegen den in voorarrest zittenden leidekkerspatroon M., die er van ver dacht wordt zijn compagnon L. Arken bout van het leven te hebben beroofd. Onder leiding van den deskundige, dr Hulst, heeft een onderzoek op het opge graven lijk van het slachtoffer Arken bout plaats gehad. Dit onderzoek heeft tengevolge gehad, dat de deskundigen tot de conclusie zijn gekomen, dat er inderdaad sprake is van moord. Onomstootelijk is vast komen te staan, dat Arkenbout is neergeslagen door een goedgerichten slag met een lei dekkershamer. Of het slachtoffer hier door onmiddellijk gedood werd, is niet zeker. Wel staat vast, dat de wond afkomstig is van een leidekkershamer, daar de spitse punt duidelijk uit den vorm van de wond was te herkennen mede door de zeer eigenaardige wond zelf. Slechts twee personen zouden als da ders van dezen moord in aanmerking kunnen komen. Een ervan is de leidek kerspatroon M., die alle schuld ontkent. De ander is de vroegere meesterknecht van M., n.l. W., te Vught, die tegen zijn vroegeren patroon zeer bezwarende ver klaringen heeft afgelegd. Wie van beiden de werkelijke schul dige is, zal het onderzoek ter openbare terechtzitting moeten uitmaken. Deze zitting heeft vermoedelijk reeds in April a.s. plaats. Inbreker op heeterdaad betrapt. Gisteren werd te Bergen (N.H.) ingebroken in een onbewoonde villa toebehoorende aan mr W. H. L. Haitink, wonende te Amsterdam. Het mocht de politie gelukken den inbreker op heeterdaad te betrappen en te arres teeren. De inbreker, die uit Arnhem af komstig is, was sedert het begin van Fe bruari uit de gevangenis ontslagen. Verschillende goederen waren reeds door hem klaar gezet om vervoerd te worden. Deze goederen zijn door de po litie in beslag genomen. Het lot van de IJm. 132 N o o r d j o o 1. Namens de Reeders- vereen. te IJmuiden wordt medegedeeld, dat het thans zeker is, dat de treiler Noordpool IJm. 132 met man en muis ter hoogte van de Schotsche kust is vergaan. Goede vangst. Toen de heer A. Dinsdagavond zieh even naar zijn kantoor te Arnhem begaf, vluchtten plotseling twee mannen uit het gebouw weg, die er hadden ingebroken. Voorbijgangers snel den hen na, doch vergeefs. Een van hen had echter een paar schoenen verloren en hierdoor kwam de politie beiden op het spoor. Zij kon de daders vatten, 'die be kenden in het kantoor te hebben inge broken. De politie heeft met deze arres tatie een goede vangst gedaan, want in hun woningen, waar huiszoeking werd gedaan, werd een groote hoeveelheid voorwerpen gevonden, welke afkomstig bleken van een reeks niet opgehelderde diefstallen, als kachels, kunstvoorwerpen, spek enz. Paarden op hol. De voer- mangedood. Gisteren is tusschen Ommen en Balkbrug een ernstig ongeval gebeurd. De paarden, voor een wagen van den landbouwer Staarhuis gespannen, sloegen op een gegeven oogenblik op hol, tengevolge waarvan de knecht, de 28-ja- rige Schuiling, sinds twee jaren gehuwd, van den wagen werd geslingerd. Het slachtoffer is later door voorbijgangers dood aan den weg gevonden. Slachtoffers van de g r.i.e.p. In een huisgezin te Standdaarbuiten, be staande uit vader, moeder en zes kinde ren, deed de griep haar intrede, met het treurig gevolg, dat vader en moeder bin nen enkele dagen overleden. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Straatschenderij: A. F., D. S., P. d. L., Wissenkerke f 15 of 15 d. h., L. K., 's-Gra- venpolder, J. Z., Baarland, vrijgesproken. Geen toezicht houden op haar gevaar lijk dier: L. H., Kloetinge, vrijgesproken. Als getuige wettelijk opgeroepen, niet verschijnen: J. d. J., Ierseke, f 10 of 10 d. h. Te Nisse bij een brand als brandgast niet tegenwoordig zijn: J. S., ontslagen van rechtsvervolging, G. M., J. P. v. W„ H. M., J. M., M. F. B., A. N., Nisse, ieder f 0.50 of 1 d. h. Te Wolphaartsdijk een standplaats in nemen met een motorrijtuig: P. C. v. d. S., Goes, vrijgesproken. Als schipper een rijkskanaal bevaren de zijn naam niet op zijn schip hebben: P. H. V., Vreeswijk f5 of 5 d. h. Overtreding Vleeschkeuringswet: H. P., 's Heerenhoek f 10 of 10 d. h. Karnemelk verkoopen uit een bus, die niet voorzien is van een kraan: L. A. v. d. J., Ierseke f10 of 10 d. h. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: P. P., Goes f 0.50 of 1 d. h. Met een rijwiel rijdende zich vasthou den aan een voor hem rijdende auto: G. J. R., Kapelle, een berisping. Met auto's 's avonds rijden zonder ach terlicht: W. C. L., Goes f5 of 5 d. h., B. d. P., aldaar f3 of 3 d. h. Met auto rijden zonder spiegel: P. d. H., Wolphaartsdijk f3 of 3 d. h. Als eigenaar aansprakelijk zijn, dat met zijn auto op den openbaren weg niet be hoorlijk wordt uitgeweken bij het tegen komen van een andere auto: J. A. D., Goes f 15 of 15 d. h. Met auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: P. C. v. d. S., Goes M. v. d. S., Rotterdam, f 15 of 15 d. h. Met auto de vrijheid van het verkeer belemmeren: M. v. d. W., Kamperland, f25 of 25 d. h. Met auto geen signaal geven met den hoorn als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: M. W., Waarde, f 10 of 10 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: W. O., Ellewoutsdijk, M. W., Clinge f5 of 5 d. h. Dronkenschap: W. S., Vught 15 of 15 d. h., 2e herh.: A. J. K., zonder bekende woonplaats 14 d. h. Dronkenschap en venten zonder ver gunning van B. en W.: J. W., Wolveea. f20 of 20 d. h. Op den openbaren weg te Goes een voorwerp zonder toezicht laten staan: C. v. S., Goes, vrijgesproken. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 4 Maaxt. 1931. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens: 'Overtreding van artikel 38 der „Vee wet" (invoeren van vee in een verboden kring)R. V. A. v. D. te Vlissingen, f 50 b. s. 25 d. h.; P. de P. te Middelburg, f 50 b. s. 25 d. h. Straatschenderij1: A. v. S. en A. W., beiden te Oost- en WestJSouburg, beiden ontslagen van alle rechtsvervolging. DUITSCHLAND EN DE RUSSISCHE ROGGE. Aan het consortium dat 135.000 ton in Nederland liggende Russische rogge heeft aangekocht, wordt in handelskrin gen het voornemen toegeschreven, 50.000 ton van dien voorraad naar Duitschiand te vervoeren. De graanhandel is echter gisteren plot seling verrast door de mededeeling van een verhooging van het invoerrecht op rogge in Duitschiand van m. 150 tot m. 200 per ton, welke verhooging reeds den afgeloopen nacht te middernacht in werking zou treden. In handelskringen neemt men aan, dat de maatregel der Duitsche regeering de weerslag is op den aankoop van de par tij Russische rogge, die in Rijnschepen to Rotterdam ligt opgeslagen, en der halve voor verscheping naar Duitsch iand gereed ligt. In aansluiting hierop wordt gemeld: Het Rijkskabinet heeft op grond van de in de noodverordening van 31 Juli 1930 verleende machtiging het invoer recht op rogge met ingang van 6 Maart van 15 op 20 mark per 100 kg. verhoogd. Naar men mededeelt is deze tarief ver hooging bedoeld als afweermiddel tegen den invoer van Russische rogge. Het dreigend conflict in West-Brabant. Gisteren vergaderden de vertegenwoor digers van alle Boerenbonden aangesloten bij den kring Steenbergen en eenige afge vaardigden van de kringen Fijnaart en Standdaardbuiten te Steenbergen om do eisch en der R. K., Chr. en Moderne Land arbeiders-organisaties te bespreken. Aanvankelijk hadden deze laatste drie organisaties handhaving der bestaande loonen geëischt voor 1931, doch hadden thans hun eischen gewijzigd en vroegen handhaving der loonen tot 1 April a.s. In deze vergadering werd hiervan me dedeeling gedaan, evenals van het stand punt der werkgevers die een loonsverla ging van 15 pet wenschen tot 1 April, ter wijl dan nieuwe onderhandelingen zullen worden gevoerd. De vergadering besloot om opnieuw een onderhoud aan te vragen met de leiders der landelijke organisaties. De datum van 1 April was door do werkgevers- en werknemers-organisaties bepaald, omdat men tegen dien tijd de maatregelen van de Regeering verwacht. Programma van Zaterdag 7 Maart. HUIZEN, 289 M. Uitsl. K.R.O.-uitzen- ding. 8—9.15 Gramofoonpl. 1010.25 In- strum. Kwartet Gramofoonpl. 10.25—10.45 Saxofoonsoli, 10.45—11 Kinderzang. 11 11.30 Krontjongmuziek. 121.30 Concert K.R.O.-Sextet. 1.302 Gramofoonpl. 56 Gramofoonpl. 6.156.35 Journ. Weekover zicht. 6.356.45 Gramofoonpl. 7.157.30 Gramofoonpl. 7.307.45 Toespraak door Aartsbisschop van Nederland. 7.45 Po pulair concert K.R.O.-Salon-orkest. 10.45 12 Gramofoonpl. HILVERSUM, uitsl. V.A.R.A.-uitzen- ding. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 1.202.20 Orkestconcert. 7.05 Piano spel. De Vara weigert ruil van den zendtijd. Volgens „Het Volk" heeft de Avro zich tot de Vara gewend met het verzoek om haar op Zaterdag 28 dezer zendtijd af te staan voor de uitvoering van de „Mat- thaus Passion" door het Concertgebouw orkest. Op 29 Maart zou dan de Vara den Avro-zendtijd krijgen. De Vara antwoord de echter, zulk een ruil pas te kunnen overwegen „wanneer de Avro ook op an der gebied in het belang der luisteraars een minder onverdraagzame houding je gens de Vara aannam". Volgens genoemd blad zou de Vara nu maatregelen heb ben genomen om zelve de „Matthaus Passion" uit te zenden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5