Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Spr06t6n komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot S P r U t 0 I. Bij alle Drogisten. Uit den Goeschen Raad. Lam wenschelijfeheid, dat begin Maart in ver schillende kleinere bedrijven zou worden nagegaan, of deze alsnog onder de wer king der crisis-circulaire zouden kunnen worden gebracht. Met grooten aandrang werd den minis ter verzocht, een nieuwe circulaire aan de gemeentebesturen te richten, waarin de regeering er op zou aandringen, ge meentelijke steunregelingen in het leven te roepen, voor zooverre ze moc'hten ont breken. Voor de wenschelijkheid, om speciaal maatregelen, voor wat betreft eenvoudi- gen handenarbeid, goede ontwikkeling en ontspanning, ten gunste van de jeugdige werkloozen te treffen, bleek de minister veel te gevoelen. Aan de delegatie ver zocht hij verder om toezending eener op gave van de gemeenten, waar de steun regelingen aan billijke eischen niet zou den voldoen. Interlocale telefoondienst. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Guit betreffende automati seering van den interlocalen telefoon dienst, heeft de Minister van Waterstaat geantwoord: De mogelijkheden, die de automatisee ring der telefonie ook ten aanzien van het interlocale verkeer biedt o.m. versnel ling van de verkeersafwikkeling, 24 uurs dienst voor het geheele land zijn voor den minister aanleiding geweest, zijn goedkeuring te hechten aan het voorne men van de leiding van het Staatsbedrijf der P., T. en T. om ook het interlocale telefoonverkeer, met behoud van de on vermijdelijke handbediening op knoop punten, geleidelijk te automatiseeren. De techniek van de automatische verkeers afwikkeling brengt mede het interlocale verkeer in bepaalde, territoriaal begrengs- de, groepen (men 'kan ze districten noe men) samen te vatten en deze groepen met elkaar in verbinding te brengen. Verwacht wordt, dat de automatisee ring, welke technisch zoowel in het locale als in het interlocale verkeer voorziet, plm. f 13.500.000 meer aan kapitaalsuit gaven zal vragen dan voortzetting van het handbedrijf. Belangrijker dan dit cijfer is evenwel, dat op grond van de gemaakte berekeningen mag worden verwacht, dat doorvoering van de automatische ver keersafwikkeling bij alle voor loeier daarvan voor den gebruiker ook voor hot 'bedrijf een voordeel zal zijn, door eer niet onaanzienlijke verminder in r aan ox ploitatielasten, onder welke uiteraard zijn begrepen rente en afschrijving van het bovengenoemde kapitaal. De duur van uitvoering der werken wordt geschat on 13 a 15 jaar. In Beieren en Zwitserland is op over eenkomstige wijze en schaal de automati seering van den telefoondienst in uitvoe ring. De daar bereikte resultaten vol doen, zoowel technisch als exploitatief, aan de verwachtingen. De landbouwcrisis-vergadering te Goes. Bij de behandeling in de Eerste Kamer van het wetsontwerp, houdende bepalin gen in het belang van de inheemscht tarweteelt, was, zegt de Rotterdam mer, het G.H. lid de heer Pollema niet al te gelukkig. Eenerzijds, omdat hij de eenige was, wiens houding door bestrijding en tegen stemmen afweek van de zienswijze der G. H. fractie. Maar anderzijds door zijn scherpen en ongemotiveerden aanval op een der A.R. voormannen in Zeeland, aan wien de lei ding was opgedragen geweest van de op het einde van het vorige jaar te Goes ge houden crisisvergadering. Tot sterking van het geheugen en ter zuivere beoordeeling halen we letterlijk aan, wat de heer Pollema in dit verband opmerkte: „De heer Knottenbelt heeft er in de Tweede Kamer aan herinnerd, dat op j de crisisvergadering van akkerbouwers te Goes, onder voorzitterschap van den antirevolutionairen heer Dieleman. woorden zijn gesproken en een motie is aangenomen, die men in die kringen niet zou verwachten. In die motie, die ook aan deze Kamer is toegezonden, werd zelfs gesproken van bepaalde eischen, die aan de regeering worden gesteld. Dat is een practijk, die van de theorie van het anti-revolutionaire Staatsrecht wel eenigszins verschilt." Veel woorden zijn niet noodig om het onbillijke en onjuiste in dit betoog aan te toonen. Terecht werd er op gewezen, dat het toch niet aangaat om een Voorzitter aan sprakelijk te stellen voor elke uiting, die in een vergadering wordt vernomen, voor al in een vergadering met in hoofdzaak andersdenkenden. Waar zou het heen moeten, als de Pre- sident der Tweede Kamer verantwoor delijk moest worden geacht voor de oprui ende taal van een Wijnkoop of de Vis ser of voor de krenkende uitvallen van een Duys? Of wie zou de pijnlijke bejegening van de zijde van den heer Pollema ook maar eenigszins op rekening willen stellen van een edelman als de heer de Vos van Steenwijk, den Voorzitter van onzen Se naat? Te midden van de Eerste Kamer, waar men nog altijd waarde pleegt toe te ken nen aan goede parlementaire vormen, had een lid, dat wat den zittingstijd betreft, de jongste der senatoren is, wel eenige voorzichtigheid in acht mogen nemen. Men krijgt den indruk, dat de heer "ol- lema vrijwel uitsluitend is afgegac.n op hetgeen in dit veTband de Vrijheidbond- sche afgevaardigde, de heer Knottenbelt, in de Tweede Kamer ten beste gaf. Had de heer l ollema toch de Goesche motie onder het oog gehad, dan had hij niet kunnen zeggen, wat thans op zijn debet in de Handelingen vermeld staat. Toen wij toevallig nog eens den tekst dier motie raadpleegden, bleek ons, dat er geen sprake is van eischen, die men te Goes aan de Regeering zou hebben gesteld. 'tNed. volk herinnerend aan de maatregelen, welk de boerenstand zich in de jaren 1914 1918 heeft moeten ge troosten voor de voedselvoorziening van de geheele bevolking, werd thans van het Nederlandsche volk een wederkeerige medewerking geëischt. Hier werden dus niet met machts- gebaair eischen aan de Regeering gesteld. Maar het ging om een zedelijk e eisch tegenover het Nederlandsche volk, er werd onder herinnering aan de offers, die de boerenstand bracht, een beroep ge daan op een tegenpraestatie in dezen be narden ijd. En voor zoover de Voorzitter der verga dering zelf zich uitsprak over de wen- schelijkheid van regeeringsmaatregelen, maakt het officieele in druk verschenen verslag slechts melding van verlan gens en wensc h e n. Van 's heeren Pollema's grievende be schuldigingen blijft zoo al heel weinig over. Wel jammer, dat zijn voet hier tot twee maal toe uitgleed. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der di recte belastingen enz. A. F. van Walt Meijer verplaatst van het kantoor Does burg naar het kantoor Goes en de ont vanger der directe belastingen enz. J. J. Lommei van het kantoor Venlo naar het kantoor Delft. Nederlandsche Bank. Mot ingang van 1 October 1931 is benoemd tot agent te Utrecht de heer Mr G. J. Spren- ger, agent van de Bank te Middelburg. Met den heer Sprenger zal een bekende figuur uit Middelburg verdwij nen. Niet alleen als oud-gomeentosecre- taris en oud-raadslid kende ieder hem, maar ook thans nog geeft hij zich aan het algemeen bolan r als oorzitter van de Godshuizen, van den Voogdijraad, van het Zeeuwsch Genootschap, van de Ver eeni ing tot instandhouding der ou le ge bouwen, als secretaris van curatoren over het gymnasium en nog in vele andere be stuursfuncties. Middelburg. Gisteravond vergaderde in het Militair Tehuis de afdeeling van „Pa trimonium" onder voorzitterschap van dhr W. A. den Hollander. Na de gebrui kelijke opening en de lezing der notulen verkreeg dhr A-. de Lange uit Goes het woord om te spreken over: „Sociaal Ge meentebeleid". Spr. toonde eerst aan de hand van liej schrijven, dat van de Gewestelijke Or ganisatie tot alle A. R. en G. H. Kiesver- eenigingen is uitgegaan de wensche- lijkheid aan, dat in Staten en Gemeente raad onze Ghr. sociale beginselen worden beleden en in daden omgezet. Daartoe is noodig, dat onze Ghr. arbeiders meer dan tot nu toe mee-arbeiden in de Kiesvere nigingen en er toe medewerken, dat ook leden van de Chr. sociale en vakbeweging naar Staten en Gemeenteraad worden af gevaardigd. Daarna behandelde Spr. de voornaamste artikelen uit het Gemeente program van „Patrimonium", zooals Zon dagsrust, loonregeling, exploitatie der ge meente-bedrijven, werkloosheidsbestrij ding enz. Bij de hierop gevolgde bespreking kwa men nog tal van actueele vraagstukken, die vooral ook voor Middelburg van be lang zijn, aan de orde. Het bleek wel, dat de gewestelijke organisatie goed had ge daan dit onderwerp in de afdeelingen aan de orde te stellen. De heer de Lange eindigde deze wel geslaagde vergadering met dankgebed. Vrijdagavond trad als spreker voor de Geitenfokvereeniging „Ons Belang" in het Militair Tehuis op Dhr J. Versluis van Serooskerke. De vice-voorzitter, dhr M. Boone, opende de samenkomst. Dhr Versluis sprak over: „Het nut der keuringen". Hij drong er op aan, dat elke vereeniging deel moet nemen aan het Verkoop-Bureau. Daar worden volbloed lammeren en stamboekgeiten te koop aangeboden en te koop gevraagd. Verder gaf dhr Versluis na de pauze verschillende foto's op het doek te zien, n.l. het oud type en de tegenwoordige geit, alsmede foto's van verschillende keuringen. Het was een leerzame avond. Goes. Aangehouden. Naar we ver nemen is op last van de Justitie te Mid delburg aangehouden zekere v. B., procu ratiehouder bij de Kanter Hordijks's Bank alhier, in verband met vermoedelijk gepleegde verduistering en valschheid in geschrifte, v. B. is ter beschikking van de Justitie gesteld. Deze week bood een melkslijter uit Kloetinge aan de Goesche huisvrouwen melk aan tegen 10 cent per Liter. De melkprijs bedraagt thans hier 12 cent. 's-Gravenpolder. Helen wordt voor den Raad van State, a'fdeeling geschillen van bestuur, behandeld het geschil tusschen den Raad dezer gemeente en Ged. Staten van Zeeland, inzake de toepassing van art. 212, eerste lid der Gemeentewet De Gemeenteraad heeft a,ls zijn verte genwoordiger aangewezen don heer G. C. Verhulst. Deze zal de houding van het Gemoen(ebestu'ir tegenover die van r'ed. Staten verdedigen. Kruisingen Dinsdag liep een der jon- gens van S. Lokerse, die uit school kwam uit een zijstraatje den weg op, waar juist een luxe auto passeerde. Hij werd aange reden. Hevig bloedend werd hij opgeno men. Het bleek echter, dat het met eenige niel-ernstige hoofdwonden afliep. Per au.o werd de jongen naar zijn ouders ge- 1 bracht. Grijpskerke. Maandagmiddag vergader de de Boerenleenbank alhier, onder voor zitterschap van dhr J. Geldof Cz. Slechts 32 ledën waren tegenwoordig. Na zijn openingswoord deelde de voor zitter mede, dat de rente moest worden verlaagd; voor leden-spaarders en te goed in loopende rekening zal de rente bedra gen 3.24 voor niet-leden 3.12 voor schotrente en crediet in loopende rek. 4.4 De kassier las de rekening en de ba lans voor en lichtte enkele dingen nader toe; de winst werd bestemd voor het reservefonds; hierna volgde nog een jaarverslag van den kassier. Tot bestuurslid werd herkozen dhr J. Geldof Cz.; tot lid van den Raad van Toezicht dhr L. Louwerse; tot plaatsver vangende bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen de heeren P. K. Ge- schiere en C. Louwerse. Na er nog met klem op gewezen te hebben, dat wij in dezen crisistijd wat kunnen bereiken, indien wij ons vast aaneensluiten, wordt deze vergadering door den Voorzitter gesloten. Koudekerke. Gisteravond hield de Ger. Knapenvergadering alhier haar 34ste jaar vergadering. Uit het verslag bleek o.m. dat de ver gaderingen geleid worden door de heeren Ds A. C. Heij, J. C. Ruitenbeek en J. Potappel en dat de vereen. 27 leden telt. In kas was nog een klein overschot. De boekenkast bevat 190 nummers. P. Labruaire las een opstel voor over de Bijbelsche Geschiedenis. P. Vader over Vaderlandsche Geschiedenis en K. Sirag over Kerkgeschiedenis. Voordrachten en samenspraken verhoogden de gezellig heid. Van verschillende zijden werden felicitaties uitgesproken. Het aantal b ■- zoekers wes bevredigend; hoewel het ge wenscht is, dat meerdere ouders ze ker op de jaarvergadering maar ook op de gewone vergadering hun belangstel ling betoonden. Si Laurens. Do heer S.-J. Maas heest zijn benoeming tot lid van den gemeen toraad niet aangenomen. In zijn plaats is benoemd de heer A. Janse. Arnemuiden. Bevolking. Vertrok kers: isaar Middelburg V 114, Corn. .1 Coppoolse; naar Rotterdam, Oostplein 11, Klaas Meulmcester; naar Vlissiisgcss, Prinsenstraat 32, Dirkje Meulenbcrg. Sluis. De landbouwer II. stelde Maan dag den melkprijs op 10 ct. per L. en 8 ct. bij een asname van minstens 10 L. Tcrncuzen. Gisteravond kwam de A. R. kiesvereen. onder leiding van dhr D. ticheeie Az. in jaarvergadering bijeen. Git de verslagen bleek, dat een Raads- uitbreiding tot 15 leden noodzakelsjk ge worden is. De financieele toestand kwam in een batig slot tot uitdrukking. De Propaganda-consmissie deelde me de bij monde van Mr G. Tichelman, dat brochures van Dr Colijn aangekocht wor den en een tweetal sprekers gevraagd zijn. Twee afgevaardigden worden naar de Deputatenvergadering te Utrecht aange wezen. Een voorloopige bespreking had plaats over de Gemeenteraadsverkiezing. Dhrn M. G. Dees, D. H. Littooij en C. D. van Wijck werden als bestuursleden herko zen. Gekozen werd in de vacature L. de Eeijter, dhr H. R. J. v. d. Veen. De voorzitter bracht dank aan dhr L. de Eeijter, die als secretaris bedankt had, waarop dhr Littooij voor die functie ge kozen werd. Dhr J. A. Meertens ging voor in dankgebed. Poortvliet. Vrijdag j.'l. werd de ouder avond gehouden in de school met den Bijbel. In geen jaren was de opkomst zoo groot als dezen avond. Alle beschikbare plaatsen waren bezet. Na opening op de gebruikelijke wijze, zette de heer De Vries op duidelijke wijze 'het nut der ouder avonden uiteen. Spreker stond stil bij de overeenkomst, die er moet zijn in de op voeding der kinderen, in het huisgezin en school. Juist op dezen avond kunnen on derwijzers en ouders elkaar ontmoeten. Vervolgens leidde de heer Hollëbrands in het onderwerp: „De Vaderlandsche ge schiedenis op de Ghr. school". Spr. schet ste het verschil in het lesgeven van het vak Vaderlandsche Geschiedenis op een neutrale en een bijzondere school. Gods leiding kunnen wij opmerken in het leven van het individu, maar ook in het ont staan en geschiedenis van een volk. Voor al dit laatste mag op een bijzondere school niet verzwegen worden. Nadat een kopje melk was geschonken, verkreeg de heer Jac. van As het woord voor zijn onderwerp: „De malaise in het volksleven en zijn gevolgen ook voor de Chr. school?" De malaise, die spr. als een wereldverschijnsel schetste, is een kas tijding Gods. En één van heide, of ze voert naar het kruis van Christus, of ze voert er van af. Gelukkig die school, waar de kinderen gewezen worden op het kruis van Golgotha. In de pauze, die nu volgde, werden de aanwezigen weer onthaald op een kopje melk, en werden sigaren gepresenteerd, terwijl men gelegenheid had hot werk der leerlingen te bezichtigen. Hierna verkreeg de heer H. Overbccke het woord voor zijn onderwerp: „Bouwen en Bewaren", Spr. schetste het bouwen van Jeruzalems muur onder de leiding van Nehemia, trots schimp en spot, haat en vijandschap van Sanballat en Tobia, en vergeleek daarmee het bouwen van onze scholen met den Bijbel, ook in ons land, waar de Sanballats en Tobia's nog niet gestorven zijn. Daarom ook: bewaren. Dat kan alleen door het gebed en dan zal God in den hemel het bouwen zegenen, en de Sanballats en Tobia's beschamen. Nu kreeg Ds G. J. van Rootselaar het woord, om het slotwoord te spreken. Spreker me moreerde enkele feiten uit zijn jeugd, waaruit bleek, dat hij als oud-leerling van een Chr. school, zijn liefde verpand had aan het Chr. onderwijs, aan de school met den Bijbel. Spr. wekte allen op tot dank en tot verootmoediging voor den Heere. Bouwen gaat nu gemakkelijker dan vroe ger, toen moest men de gebouwen en alles wat bij het onderwijs behoorde, zelf be talen. Nu krijgt ook de Chr. school sub sidie. Onder tranen en gebed is er toen geleden, maar „het bloed der martelaren is het zaad der Christelijke school". We kunnen nn danken, maar daarbij past ver ootmoediging, want bewaren is moeilijker dan bouwen. En bewaren is in onzen tijd van on- en bijgeloof noodzakelijker dan ooit te voren. Nadat de voorzitter de verschillende personen, die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, had bedankt, liet hij zingen Ps. 89 7 en sloot Ds van Rootselaar deze welgeslaagde vergadering met dankgebed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rijssen, E. V. J. Japchen te Maartensdijk. Te Vaassen, F. v. Asch te Randwijk. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Nieuwpoort, P. de Groot te Amersfoort. Kruiningcn. In de Dinsdagavond ge houden vergadering van kerkvoogden en notabelen werd o.a. medegedeeld, dat de verhoogde aanslag van den Raad van Beheer over 1930 iets is verminderd, doch voor 1931 gehandhaafd blijft. Met algemeene stemmen werd een ver zoek van den predikant toegestaan om voor zijn rekening een verbouwing aan de pastorie te doen met het oog op zijn gewijzigde huiselijke omstandigheden. Besloten werd het verzoek van de kerkvoogdij te Rilland om hun protest te steunen tegen de houding van de kerk voogdijen Biezelinge en Schore inzake den Raad van Beheer bij de Classis Goes aangehouden tot een volgende vergade ring, daar binnenkort hopelijk een op lossing in 't zicht is. Terneuzen. Bij de gehouden verkie zing van notabelen der Ned. Herv. Kerk werden uitgebracht op de heeren S. Mie- len 47, S. Kerpel 28 en J. J. Jansen 25 stemmen, zoodat een herstemming moet plaats hebben tusschen S. Mielen en S. Kerpel. Emeritaat. Ds W. Magendans, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Achlum en Hitzum (F.) en daarvoor te Enter en Oosterzee, is van plan dit jaar na 40-jarigen dienst emeritaat aan. te vragen. Legaten. Wijlen vrouwe J. G. Romein, weduwe mr H. J. S. M. van Wageningen te Arnhem, heeft f5000 ver maakt aan de diaconie der Ned. Her vormde Gemeente te Leeuwarden. Ds F. Postma, Ned. Herv. pred. te Heerlen, voorheen o.a. te Koude kerke, viert vandaag zijn zilveren ambtsjubileum. Afscheid. Naar wij vernemen hoopt Ds J. H. C. Kamsteeg, Ned. Herv. pred. te 's-Heer Hendrikskinderen, op Zondag 8 Maart, nam. 2 uur, afscheid te nemen van zijne gemeente. Op Zon dag 15 Maart hoopt Z.Eerw. te Gorssel zijn intrede te doen, na bevestigd te zijn door Ds Mantz te Charlois (Rotter dam). De raad der gemeente Axel be noemde tot onderwijzer aan de o. 1 school den heer G. W. Smeenk te Does burg, no. 2 van de voordracht. Werkloozen dingen mee bij aanbesteding. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat een veertig werk loozen te Deventer zich vereenigden en mededongen bij de aanbesteding van de voorbereidende grondwerken voor den bouw van 113 gemeentewoningen. Het resultaat was, dat zij de laagste inschrij vers waren en dat het werk heden aan hen is opgedragen voor de som van f7997. (Telegr.) Ontsnapte leeuwe n. In het Oost-Vlaamsche dorp Watervliet, vlak bij de Nederlandsche grens, zijn twee leeu wen van een menagerie, op bet oogenblik, dat de avondvoorstelling zou aanvangen, ontsnapt. De dieren waren er in geslaagd een gat te maken in den bodem van hun De ruiterijvereeniging voor Nynsel en St Oedenrode, organiseerde een vossenjacht, waarbij de heer van Aken uit St Oeden rode met den op zijn rug gebonden „na- maakvos" als vos fungeerde. kooi en daar langs de straat te berei ken. Op het dorpsplein ontstond een ge weldige paniek en alle zich daar bevin dende personen vluchtten hals over kop de huizen binnen. De leeuwen waren inmid dels in een weide terecht gekomen en hadden zich verscholen achter een paar stroomijten. De dierentemster trachtte vruchteloos de dieren te vangen; een der leeuwen beet haar in de wang en nikte haar een oor af. Ten slotte moesten gen darmen ontboden worden, die de leeuwen met geweerschoten afmaakten. Achter het stuur dood gebleven. Men meldt uit Goor: Toen gistermiddag de garagehouder B. uit Arnhem met zijn auto uit de richting Enschedé naderde, bleef hij op den weg GoorDiepenlieim nabij de rentmeesters woning plotseling dood achter het stuu zitten. Zijn echtgenoote liad nog de tegen woordigheid van geest de remmen aan te halen en daardoor erger te voorkomen. Een geneesheer uit Diepenheim consta teerde hartverlamming. Veel belangrijks viel er in de Raads zitting vau Vrijdag niet voor, zoodal ons overzicht ook kort kan zijn. Opmerking verdient we., dat twee van do drie leden der v'rijheidsbondsche frac tie ansent waren, liet eenig aanwezige lid vroeg wel een paar keer het woord, maar toon het zoover kwam, dat hij liet krijgen kon, „ging hetnaar hij zei, „over De moed was er blijkbaar wat uit. De schoolcommissie had een simpel briefje zonder eenige .toelichting aan den Raad gezonden, om het aantal leerkrachten aan de U. L. scholen uit te breiden. Maar zulke boventallige leer krachten komen ge.ieel voor rekening der gemeente. Bovendien krijgen dan ook de bijzondere scholen recht op deze leer krachten eveneens door de gemeente te betalen en ten slotte zal bouw van nieuwe lokalen liet onvermijdelijke gevolg zijn. B. en W. hadden dan ook uitgerekend, dat inwilliging van het ver zoek de gemeente per jaar meer dan f 10.000 zou kosten Dhr Crucq meende echter, dat het zoo'n vaart niet zou loopen. De bijzondere schoolbesturen zouden van hun recht wel geen gebruik maken. Hoe kon de man dat zeggen I Hij had uit de cijfers van Bi. en W. kunnen zien, dat het gemiddeld aan tal leerlingen per onderwijzer aan som mige bijz. scholen nog grooter is dan aan de openbare scholen. En wethouder Van Melle merkte reeds direct op, dat de toestand aan de Herv. school die aan de door den heer Crucq bedoelde Openbare school nog overtreft. Het voorstel van B. en W om afwij zend op het verzoek te beslissen, kon dan ook gerust worden aangenomen. Maar de heer Crucq sleepte andere din gen in het debat en wilde daarom aan houding van de geheele zaak. Wat geheel onlogisch was. Het idee van den heer Crucq om leerlingen van de eene naar de andere openbare school over te plaatsen is zeker de volle overweging waard. Het is inderdaad mal om aan de eene open bare school lokalen hij te bouwen, terwijl er in de andere school lokalen leeg staan. Maar deze zaak moet geheel gescheiden blijven van het verzoek der schoolcom missie, omdat ze er niets mee te maken heeft. Met groote meerderheid van stemmen werd dan ook het verzoek der commissie afgewezen. Op de andere in het debat ge brachte kwesties zal zeker later worden teruggekomen, want de puzzle van het gymnastiekonderwijs vraagt ook straks een oplossing. Onze straatverlichting zal worden uit gebreid. We zuilen tevens wellicht op een drietal belangrijke punten sterke electri- sche lampen krijgen, waardoor weer en kele gaslanlaarns overbodig worden. Toch mag er wel even aan herinnerd, dat de stroom 30 cent per K.W U. kost, en het gas voor de gemeente als groot- afneemsler een prikje! Het moeilijke parkeervraagsluk vond ■ten slotte een voorloopige oplossing. Zoo- als men wee', treedt de politie den laat- sten tijd streng op tegen het onbeheerd laten staan! reden, o.njl straten soml En zojull nu de goed{ Nu zjjn markt (boh^ dagen), de van do Mid auto's mug! dus inderdai reikt en hel om te zegf Ruyterlaan ver is, als kelen. W aarom voorsprong I Dinsdags pa komen? Hel in Goes van Bij dc roil dat binnenfl commissie heid in de| watl Dinsdagnj Z.-Bevelandl deriug van T jaarvergadel Goes ondef den heer Nadat del hac wclkon| kei woord jubileuinjaal dat zij haail dat een s!e[ gewin betrl Notulen, antwoordlij Ze toondeq alleen in verkeert, dj Vereeniging| de bijna de excursia wijs voor. Nadat no legenheleu te houden de voorzitl van Giersb te Wageiiii een lezing Alvorens meende de gadering n met het fe het 25 jai Van Giers Eerst als w organisatie, sulent. Hij bracl dank, dat haar sleed: heid zijn k steld. Zij h: op zijn me Dc heer verkrijgend, gerichte w behandeling een moinei worden, d sterke volk Zooals g van Giersb tisch moge aan de Zui wees er slechten zijn bij anc achterst an c te halen ia is gelegen op het ine heeft met land is dit bijenteelt doeling vo bloemen t< Als mid( raken geef winteren, tus ge voer in één kas den; 3. mi wenscht, z ke volken worden. Uit al d den nadru sterke vol moment v: bloei van vliegbijen In verb: dering da en geeft practische op, hoe wel vooru fruitteelt, der vruch dat de om van honir De vrucht] meel, doel in het ond De klaver leveren en zaai van af, welke zoo bijzon veelheid land gerin noodzaakt naar strek' heid honi Nadat d vragen be zitter hem die zeer i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2