Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Kerknieuws. aan zich verplichtte en met hoe groote liefde velen haar wilden eeren. In 193Ö konden 97 patiënten worden geholpen. In totaal werden door zuster Visser en zuster Anthonisse 5626 bezoe ken afgelegd, waarvan 208 belangstellen de aan oud-patienten. Polyklinische hulp werd 15 maal ver leend, bij overlijden 30 maal geholpen, terwijl ook enkele keeren werd gewaakt. Naar het ziekenhuis werden 7 patiënten vervoerd, terwijl ook een enkele patient naar elders werd begeleid. Ook helpen de zusters bij postzegel verkoop voor het „Misdeelde Kind", aan vaarden graag de kleeren-bezending der Ned. Naaivereeniging en doen zoo alles wat binnen hun 'bereik is om hulpbehoe venden te steunen. De rekening mocht sluiten met een klein batig saldo. Ook ontvingen de zus ters herhaaldelijk giften voor bijzonder doel. Toch loopt 'het getal der contribuan ten terug, wat bij het grooter worden van Goes niet mag. De T.B.G. bestrijding neemt in ons werk een bijzondere plaats in. Op 1 Januari 1930 stonden voor huis bezoek ingeschreven in Goes: 120 gezin nen en 172 patiënten. In den loop des jaars werden nieuw ingeschreven: 14 ge zinnen en 18 patiënten, terwijl werden afgeschreven door sterfgeval, vertrek of andere redenen 5 gezinnen en 5 patiën ten, zoodat op dit oogenblik 124 gezinnen met 176 patiënten onder toezicht staan. Het aantal huisbezoeken door zuster Ten Hoeve dit jaar gebracht beliep 2165, waarbij gevoegd moeten worden 436 be zoeken voor maatschappelijk werk. Het aantal uitgeleende artikelen be droeg 17 stuks. Door vrijgevigheid van mevr. Van Heel kwamen we in het bezat van een ligtent. Ook een viertal woningverbeteringen kwamen in het afgeloopen jaar tot stand, terwijl een 7-tal keeren werd ontsmet. Veel werk werd gedaan om de opname van patiënten te bevorderen. Opgenomen werden 3 patiënten in een Ziekenhuis, 3 in een Sanatorium en 4 in Zonneveld, van wie één uit Wilhelminadorp, dat op het terrein der T.B.G. bestrijding met Goes verbonden is. Versterkende middelen als levertraan en melk, werden, waar noodig, verstrekt. In de hoogtezon-behandeling werd gehol pen. Een enkele ontving huurbijslag, een andere versterkend voedsel. Zoo werd alles in het werk gesteld, om datgene te doen, wat tot herstel van T. B. C. patiënten mogelijk was. In het afgeloopen jaar trachtten we zooveel mogelijk de financiën op vaste basis te stellen. We werden daarin gehol pen door het Gemeentebestuur van Goes, het Algemeen Armbestuur en andere Cor poraties. Nog niet alle Diaconieën gaven vaste bijdragen. Maar „er wordt aan ge werkt". Dat we zonder te kort sloten, vindt zijn oorzaak in het feit, dat ongeveer f 1000 minder uitgegeven werd aan Kinderuit zending. Bewijs van toenemende gezond heid? De vergadering van de Antirevolutio naire Kiesvereeniging, waarin de heeren Vogelaar en Dominicus zullen spreken over de a.s. Statenverkiezing, is thans de finitief vastgesteld op a.s. Vrijdag 6 Maart, in de bovenzaal van „De Prins van Oranje". Propagand a-vergadering N. C. R. V. Evenals vorige jaren houdt de Ned. Chr. Reisvereen. weer een propa- ganda-avond in het Schuttershof. Ieder die de vorige vergaderingen bezocht en zich de schitterende films herinnert, die een beeld geven van het genot dat reizen biedt, zal weer naar de vergadering ko men. Het programma belooft veel. Weer is het Ds Raams die een woord zal spre ken dat de geestelijke zijde toont van het reizen in gezelschap. De bekende Ds Lin deboom van Serooskerke (W.) zal bij lichtbeelden zijn indrukken van een Harz- reis vertellen, terwijl de propagandist van de Duitsche Centrale van reisverkeer een prachtfilm van het Duitsche Reisland zal toelichten. De prijzen zijn zoo laag gesteld dat zij voor slechts weinigen een beletsel kunnen zijn. Schore. In den nacht van Zaterdag or Zondag is tengevolge van de zware be lasting der telefoondraden door de ge vallen sneeuw, een telefoonpaal tusschen het kantoor en de Schorebrug afgeknapt. Hierdoor is het telefoonverkeer van en naar deze gemeente verbroken. Heden morgen was een en ander nog niet her steld. Wemeldinge. Vrijdagavond hield de Chr. Jong. Ver. 2 Tim. 2 22a haar 53ste jaarvergadering met haar begunstigers en vrienden in het gebouw van de Chr. School alhier. De vergadering stond onder presidium van dhr Veer hoek. Hij heette de talrijk opgekomenen hartelijk welkom. Nadat ge zongen was Ps. 103 9, 'hield Ds Drost een toespraak. Hierna brachten secretaris en penningmeester hun verslagen uit. De vereeniging is met 7 leden vermeer derd. Het verslag van den penningmees ter toonde aan, dat er een batig saldo in kas was. Burgemeester Wa'beke hield hierna als eere-lid een toespraak. Nu werd gepau- seerd, waarin thee en koekjes werden rondgedeeld. Ds van Rhijn, thans aan het woord komende, stelde de vereeniging deze 3 de viezen voor oogen: „Gedenkt 'het Woord", „Hebt elkander lief met broederlijke lief de", Doe, wat uw hand vindt te uoen; doe het met macht." Na het zingen van het Bondslied werd een pantomine opgevoerd, die een daverend applaue verwierf Nu kreeg het eere-lid J. A. Dominicus het woord. Spreker zeide, dat het actieve deel der C. J. V. voornamelijk dit de hes moet hebben: „'Ik schaam mij het Evangelie niet", en het passieve deel: „Vlied de be geerlijkheden der jongheid". Thans werd het legendenspel „Het vrouwtje van Sta voren" opgevoerd. Ook werd nog een „sprekende film" vertoond. Tusschen de toespraken door werden verschillende voordrachten en opstellen ten beste ge geven. Aan het slot werd nog een prozastuk gelezen. Het was reeds laat, toen de voor zitter allen, die medegewerkt hebben tot het welslagen van dezen avond, hartelijk dank zei hiervoor. Burgemeester Wabeke eindigde met dankzegging. teawka. Alhier is een afdeeling van Patrimonium opgericht, aanvankelijk met 15 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren burgemeester Gunning, voorzitter, Ph. Bom, secretaris-penningmeester en K. Verheule, alg. adjunct. Wolfaartsdijk. Zaterdagav. hield de ver. „Landbouw en Veeteelt" alhier haar jaar vergadering. Tegenwoordig 40 leden. De voorzitter, dhr J. Lindenbergh, opende met een woord van welkom de vergadering. In het bijzonder heette hij welkom dhr Siebenga, secretaris der Z. L. M. Uit het jaarverslag bleek, dat 10 nieu we leden tot de vereeniging zijn toegetre den en het aantal 120 bedraagt en dat de aangekochte schoonmachine tot aller te vredenheid werkt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er in het afgeloopen jaar voor f 59.883,29 aan kunstmeststoffen enz. door de vereeniging was aangekocht. Het batig saldo der vereeniging bedraagt f 331,23. Als bestuurslid werd herkozen dhr J. Lindenbergh en gekozen inpiaats van dhr M. van Strien, die wegens vertrek ophield lid der vereeniging te zijn, dhr H. van Iwaarde. Als lid der commissie van toe zicht werd herkozen dhr P. Blok. Besloten werd, evenals het vorig jaar f 35 beschikbaar te stellen ais premie voor de Runidveekeuring. Door dhr Siebenga werd een overzicht gegeven van de crisis in den landbouw. Door spreker werden verschillende onder werpen besproken, o.a. het Tarwewetje en het Suikerwetje. Uit de verschillende me- dedeelingen bleek, hoe veel en hoe hard er gewerkt is om bij de regeering iets ge daan te krijgen voor den Landbouw en al is er iets gedaan verkregen, toch is het resultaat verre van bevredigend. Ook hier kwam ter sprake de last, die op het be drijf drukt vanwege de sociale wetgeving. Men vroeg het oordeel van dhr Sieben ga om vanwege - de Z. L. M. een groote actie op touw te zetten en bij de regeering aan te dringen om ontlast te worden van de premiebetaling enz. Dhr Siebenga meende dit sterk te moe ten ontraden, daar er reeds aan gewerkt is en nog wordt gewerkt. Doch een actie van de Z. L. M. ontraadt spreker ten zeerste, omdat het aanleiding zou kun nen geven tot versnippering in een tijd, dat samenwerking zoo hoog noodig is. In de Z. L. M. zijn menschen van ver schillende politieke richtingen, die over de sociale wetgeving niet van hetzelfde gevoelen zijn. Dhr J. C. Koert meent toch te moeten aanpakken. Volgens hem dringt de nood en niet alleen de boer, maar ook de ar beider zal de dupe worden. Geruimen tijd werd over dit onderwerp nog gesproken. Tenslotte werd besloten dit punt voorloopig nog te laten rusten. Dhr van der Slikke bespreekt de weini ge gelegenheid, die er bestaat tot het ver zenden en ontvangen van post. Gaarne zou hij zien, dat pogingen werden aan gewend, dat ook met den lokaaltrein, die om 7 uur des avonds hier aankomt nog gelegenheid bestond tot het verzenden en ontvangen van post, zoo noodig door af haling van het kantoor. Besloten werd een onderhoud aan te vragen bij den Postdirecteur te Goes. Ook besprak dhr Jacob Klompe de hooge kosten van telegrambestellingen buiten de gemeente. Ook hier staat de landbouwer achter bij den stedeling. Hierna sluiting. Koudekerks. Vrijdagavond vergaderde de Boerenleenbank alhier met 90 harer leden, onder leiding van den voorzitter van den raad van toezicht, Dr J. J. van der Harst. Bij monde van den voorzitter sprak de vergadering ihaar diep leedwezen uit over het verlies van den heer C. Boone, welke 22 jaar de functie van directeur heeft ver vuld. Allen verhieven zich van hunne zit plaatsen. De kassier lichtte nader toe het finan cieel verslag, hetwelk aan al de leden was toegezonden. Het saldo winst bedraagt f2099.61. 'Ongeveer 700 boekjes zijn uit gegeven. Herkozen werd het aftredende bestuurslid P. Verhage Mz. en gekozen in een vacature W. Verhage Pz. Tot plaatsvervangend bestuurslid werd her kozen dhr J. Simonse Jz. en gekozen in de vacature C. Wielemaker (welke niet meer in aanmerking wenscht te komen) d)hr J. Jasperse Pz. Het aftredend lid van de commissie van toezicht werd hij acclamatie 'herkozen. Gevraagd werd om terugzending van de boekjes, welke niet worden afgehaald. Om verschillende redenen kan dit verzoek niet worden ingewilligd. Op verzoek van de vergadering zal, zoodra een directeur gekozen is, dit wor den bekend gemaakt. De voorzitter dringt aan op geregelde aflossing van 10 pet. op geleende gelden en sluit daarna de vergadering. Zouielande. Bij den landbouwer P. al hier is een kalf geboren, dat een gewicht had van 140 pond, wel een 'bijzonderheid. Aagtekerke. Zaterdag kwam het Meeschfonds in vergadering bijeen. Do voorz. dhr Z. de Visser, deelde mede, dat 1 et doel dezer vergadering was om koeien welke door fondsleden worden aangekocht eerst te laten onderzoeken of zij lijdende zijn aan T.B.C. alvorens ze in het fonds worden opgenomen. Dit onderwerp werd breedvoerig be sproken, waarna de aanwezige leden zich hiermede konden vereenigen. Daar slechts de helft der leden tegenwoordig was, kon geen besluit worden genomen, zoodat het werd aangehouden tot de volgende ver gadering. Biggekerka. Zondagavond trad voor de afd. der vereen, tot Chr. Verz. van Krank zinnigen in Zeeland, in de Herv. Kerk op, Ds Van Voorst Vader van Middelburg mei een rede in het belang van de stichting „Vrederust". Tot uitgangspunt zijner re de nam spr. Matth. 10 8a: Geneest de kranken. Aangetoond werd, wat de betee- kenis van dit bevel was voor de Aposte len en wat de beteekenis van dit bevel is voor ons inzonderheid met het oog op onze geesteskranken. Het kerkgebouw was goed gevuld. OoafkaiMile Vrijdagavond hield de Chr. Reciteerclub „Bilderdijk" haar jaarver gadering onder voorzitterschap van dhr W. Franke. Door den oud-secr. dhr S. den Hollan der, onderwijzer te Hoek, werd een refe raat geleverd over „Joost van den Vondel, Neerlands grootste dichter". Verschillen de onderwerpen werden gememoriseerd terwijl ook een improvisatie werd gehou den. Ondertusschen werd genoten van chocolademelk en beschuit. De voorz. sprak een slotwoord, waarna de secr. deze jaarvergadering met dankgebed eindigde. Zierikzee. Vrijdagavond kwam de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oran je" in jaarvergadering bijeen. De verga dering werd door dhr W. den Boer ge opend. Hij wekte de aanwezigen op om in dit verkiezingsjaar trouw op hun post te zijn en in afhankelijkheid van God deze gebeurtenissen tegemoet te gaan, na dat we onzen plicht hebben gedaan. Door dhr A. Timmerman Czn werd ver slag gedaan van de verrichte werkzaam heden in het afgeloopen jaar. Het leden tal bedraagt 75 en is vrijwel stationair gebleven. Het vergaderbezoek kon beter; gemiddeld kwam een derde gedeelte der leden op. Blijkens het verslag van den penning meester, dhr J. Brouwer, sloot dit jaar met een batig saldo van f 24,14. Als bestuursleden werden herkozen dhrn M. Gorter en M. v. d. Houten, ter wijl een opengevallen plaats werd inge nomen door dhr S. J. bij de Vate. Tot afgevaardigden naar de Centrale werden gekozen als primus dhr F. L. Timmerman als secundus dhr J. Dirks, terwijl als afgevaardigden voor het Pro vinciaal Comité werden gekozen als pri mus dhr W. den j3oer en als secundus dhr A. Timmerman Czn. Nadat de voorzitter nog had medege deeld, dat op 10 April 1931 vanwege het Provinciaal Comité te Middelburg een landdag zal worden gehouden, waar als spreker hoopt op te treden Mr J. A. Die penhorst van Utrecht, werd de groslijst van candidaten voor den Gemeenteraad besproken. Daarna werd de vergadering met dank gebed gesloten door Ds S. H. Hoogen- doorn, Chr. Geref. predikant alhier. Zaamslag. Vrijdagmiddag kwam de Raad 'dezer gemeente in vergadering bij een. Na een besloten zitting van ruim een half uur gingen de deuren open en werd door den voorzitter medegedeeld dat met kennisgeving afwezig waren dhrn H. Bakker en D. Dees. Ingekomen waren: het jaarverslag over 1930 van de Commissie tot wering van schoolverzuim; goedkeuring raadsbeslui ten enz. Aan het bekende adres van Arnemui- den wordt adhaesie betuigd. Tot leden der schattingscommissie worden benoemd dhrn A. de Feijter, K. de Kraker, C. H. H. Wisse en C. A. Wisse. Benoemd wor den de leden voor de stembureaux voor de verkiezing van leden voor Provinciale Staten en Gemeenteraad. Vastgesteld wordt een instructie voor den gemeente-ontvanger, die binnenkort zal moeten worden benoemd. De thans geldende instructie dateert van 1896. Het bedrag, waarvoor de te benoemen ontvanger ten behoeve der ge meente zekerheid moet stellen, wordt be paald op f 5000. Tot onderwijzeres te Othéne wordt met ingang van 1 Maart benoemd Mej. H. A. Chevalier. Vastgesteld wordt bet kohier Hondenbelasting, dienst 1931 tot een be drag van f 500. De voorzitter deelt den uitslag mede van de gehouden inschrijving voor school met woning in den Grooten Huyssens- polder. Hoogste inschrijvers waren A. de Kraker Kzn en J. C. Houg voor f2675 in massa, vrij op naam. In de vooraf ge houden geheime zitting schijnt hier reeds over gesproken te zijn. Op voorstel van dhr A. Dees wordt besloten deze gebou wen publiek te laten veilen. Nu komt aan de orde: vaststelling steunregeling werkloozen. Voor gehuw den en ongehuwde kostwinners zal de steun bedragen f 8 per week en voor de kostgangers f 6, dit is voor de uitgetrok- kenen; voor de anderen is het f 7 en f 5. Dhr Wisse stelt voor 75 cent kinder toeslag te geven per week voor gezinnen met meer dan 2 kinderen tot en met 14 jaar. Dhr Haak waarschuwt voor het te hoog opvoeren van den toeslag; de prikkel tot arbeid moet blijven. Ook dhrn de Regt en van Hoeve be pleiten kindertoeslag, doch waarschuwen ook voor overdrijving. Dhr Haak stelt voor 50 cent kindertoe slag te verleenen. Het voorstel van dhr Wisse, hetwelk ondersteuning vindt bij dhrn Jansen en A. Dees, wordt verworpen met 3 st. voor. Het voorstel Haak wordt met alg. st. aangenomen. De voorzitter deelt nog mede, dat stem bureau no. 1 zitting zal houden in de Raadszaal, voor no. 2 zal gevraagd wor den een lokaal van de school te Reuzen- hoek en no. 3 wordt ondergebracht in Üe openbare school te Othène. Bij do rondvraag spreekt dhr Wisse over werkverschaffing en noemt enkele werken die zouden kunnen uitgevoerd worden, o.a.: trottoirs, straten in Nieuw- Zaainslag en het dorpsplein in orde ma ken, op de begraafplaats zoden afsteken en opnieuw bezaaien en ook een kade muur zetten in de Margarethahaven. Door den voorzitter en dhr van Hoeve wordt opgemerkt, dat deze werken wel uitvoerbaar zijn, maar dat enkele daarvan meer bestemd zijn voor vakmenschen, en daarom, voor werkverschaffing aan hoofd zakelijk gewone arbeiders niet veel be- teekenen. Met het voorjaar zullen enkele dezer werken worden uitgevoerd, zooals trottoirs, straten en dorpsplein nazien. Voor het afgraven van de begraafplaats voelt dhr de Regt niet veel, omdat hij bij ervaring weet, dat zulke grond niet ge makkelijk te verbeteren valt. Een kaai muur plaatsen is volgens meening van den voorzitter niet aan te bevelen in deze tijden nu we nog niet weten of er wel bieten gezaaid zullen worden, want wan neer die er niet zijn, zijn de inkomsten ge ring. Nadat op een desbetreffende vraag van dhr Jansen geantwoord is, dat de onge organiseerden zich evenals de ge organi seerden dagelijks moeten aanmelden, sluit de voorzitter na het uitspreken van het dankgebed de vergadering. Colijnsplaat. Doordat men in deze ge meente een begin heelt gemaakt met de rioleeringswerken, konden hedenmorgen plm. 70 personen aan het werk gezet wor den. Niet meer dan n persoon uit een gezin komt hiervoor in aanmerking. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schagen, dr mr J. L. N Zillinger Molenaar te Warmenhuizen. Aangenomen naar Zetten-Andelst, R. Steenbeek te Ridderkerk. Naar 's Hee- rehberg P. J. Hage te Cuyk (N.-Br.) Bedankt voor Oosterhout, G. Barger te Hoorn. (Dit beroep was eerst aange nomen maar op zijn verzoek is aan Ds Barger ontheffing verleend.) Geref. Kerken. Beroepen te Brouwershaven, J. Vro lijk Cz. cand. te Scheveningen. Bedankt voor Sneek, W. H. v. d. Vegt te Bergum. Evang. Luth. Gem. Bedankt voor Nijmegen (2e beroep), P. H. Borgers te Den Helder. Bruinisse. Bij de Vrijdagavond in de Ned. Herv. kerk gehouden herstemming werd tot notabel gekozen dhr "W. N. Elen- baas. Prof. Dr H. Visscher, Hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, hoopt Zondag 8 Maart den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaar intrede deed bij de Ned. Herv. Gemeente te St Johannesga. Te Middelharnis zal het nu kunnen komen tot de institueering eener Chris telijke Gereformeerde Kerk. Bevestiging en intrede. Cand. A. Kentie te Woudrichem hoopt Zondag 12 April zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Kerk te Haamstedo (Z.), na des morgens bevestigd te zijn door Ds W. M. A. Kalkman, van Katwijk aan Zee. Wemeldinge. Met ingang van 1 Maart is benoemd tot leeraar in lichamelijke oefening aan de scholen der Vereeniging tot instandhouding van scholen met den Bijbel te Hillegersberg, onze vroegere dorpsgenoot, dhr J. Felius Gz. Mej. A. C. Crum, onderwijzeres aan de Chr. school te Bennekom, is benoemd als onderwijzeres aa de Chr. school, Jo- zinastraat, Terneuzen, en heeft de be noeming aangenomen. Chr. Nat. Schoolonder- w ij s. De Hoofdcommissie voor de Ver. voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs heeft in haar laatstgehouden vergadering besloten de aangesloten scholen in de 11de inspectie, de inspectie van wijlen den heer C. Weeda te Middelburg, in 2 groe pen te splitsen: een groep van scholen in de provincie Zeeland, die het gemakke lijkst van uit Middelburg kunnen worden bezocht; en een groep van scholen op de Zuid-Hollandsche eilanden, die beter van uit Rotterdam te bereiken zijn. Voor de eerste groep scholen die in de provincie Zeeland werd tot inspec teur benoemd de heer Dr. K. Huizen- ga, directeur van de Chr. Kweekschool te Middelburg en zoon van den oud- inspecteur R. Huizing» te Groningen. Walgelijke gewoonten Op Flores (N.O.-Indië) worden den laat- sten tijd weder ettelijke feesten gegeven. Daarbij is het gewoonte veel dieren te slachten, veel meer dan geconsumeerd kunnen worden. Zoo werden ter opluiste ring van een feest meer dan honderd kar bouwen en nog een grooter aantal var kens geslacht. Het afmaken van die die ren is een afschuwelijk schouwspel, daar dit op de meest ondeskundige, wreede wijze geschiedt. Wat na het feest overge bleven is, laat men gewoon liggen. Een week daarna had iets dergelijks plaats in kampong Langa, bij welke ge legenheid tachtig karbouwen werden ge slacht, enkele dagen later weer een der gelijk feest te Wéré, welke kampong ook niet voor de anderen wilde onderdoen. Want het is een wedstrijd welke kam pong de meeste dieren afslacht. Het is een weerzinwekkende gewoonte der bevolking, welke zeer gevaarlijk is voor den algemeennen gezondheidstoe stand. Ook trachten vele lieden het vleesch, dat alsdan maar voor het grij pen ligt, doch reeds ongeschikt is voor de consumptie, toch te nuttigen, met het gevolg, dat velen hunner ziek worden. De bevolking schijnt niet te beseffen dat door dit noodeloos en wreedaardig uitmoorden van den veestapel de volkswelvaart ten zeerste wordt benadeeld. Men weet dat voor ieder te slachten dier slachtblasting moet worden betaald. Welnu, het ware te wenschen dat deze belasting voor dergelijke gelegenheden buitensporig werd verhoogd, en dat de bevolking voorts op het schadelijke van deze afschuwelijke gewoonte van bestuurs zijde voortdurend werd gewezen en tot be tere gedachten gebracht. Nog beter ware het, dat deze gewoonte de kop werd inge drukt. Vechtpartij te Rotter dam. Eén dooie. Zaterdag avond omstreeks 8 uur ontstond op den Goudsche Rijweg te Rotterdam een vecht partij, waarbij o.a. de 43-jarige chauffeur v. d. V. en de 35-jarige S. betrokken wa ren. Eerstgenoemde gaf S. plotseling zoo'n hevigen trap tegen den buik, dat S. bewusteloos ineenzakte. Omstanders droe gen hem een café binnen en waarschuw den onmiddellijk den G.G.D. Deze ver scheen spoedig en bracht het slachtoffer naar het ziekenhuis over. Hier bleek dat S. zeer ernstige inwendige verwondingen had ofgeloopen en nog 's avonds is hij overleden. De chauffeur v. d. V. was spoe dig in handen van de politie. Nader mel'dt de Tel.: Het tragische is, dat S. met het geheele voorval niets te maken had. In het café zaten de heer E. en zijn vrouw met S. te praten, toeD de 42-jarige chauffeur H. v. d. V. bij hen kwam staan. Nadat v. d. V. eenige oogenbli-kken met het gezelschapje gesproken had, nam hij afscheid, doch kneep hierbij E. hard in de hand. Deze maakte zich kwaad en duwde v. d. V. achteruit. Even later gin gen E., zijn vrouw en S. weg, doch v. d. V. volgde hen naar buiten en hier wilde hij E. te lijf. Hij trapte naar E., doch ongelukkigerwijze raakte hij S. Kring Walcheren Z.L.M. (Slot.) Vervolgens was ingekomen een schrij ven van de Z.L.M., waarin namens het K.N.L.C. gevraagd wordt of men ook klachten heeft over gladheid van het wegendek van Rijkswegen en over hel lingen op aansluitende zijwegen. Daar geen klachten worden vernomen, stelde de voorzitter voor ontkennend te antwoorden. De heer K1 e i n e p i e r zeide, dat de Nieuwe Vlissingescheweg bij het vlieg veld zeer glad kan zijn, zoodat sommi gen over den Ouden weg rijden. De secretaris wees er op, dat dit geen rijksweg is. Tot plaatsvervangend lid van het hoofd bestuur werd gekozen de heer P. Melis Wz., candidaat van Serooskerke, met 26 stemmen tegen 18 op den heer Cevaal, candidaat van Grijpskerke. De secretaris bracht daarna het jaar verslag uit. Het verslag werd goedgekeurd en ook het verslag van den pening- meester. Crisisaangelegenheden. Hier na verkreeg de heer Ir Siebenga, al gemeen secretaris der Z.L.M.het woord. Spr. ging na wat sedert de groote cri sisvergadering van 19 Novermber j.l. is gedaan. De opdracht was te trachten de moeilijkheden te verlichten door steun van regeeringswege te verkrijgen. Nog nooit heeft echter iemand den weg aan gewezen hoe daartoe te geraken. Sommigen wilden, dat men na Goes in Den Haag zou gaan demonstreeren, maar spr. meende, dat het goed is, dat dit niet is geschied. Het was veel beter te overleggen met de Middenstandsorga nisaties, met de Kamers van Koophandel en met de arbeidersorganisaties, alles om te komen tot regeeringssteun. De Kamer van Koophandel te Terneuzen werkte goed mede, maar van die te Mid delburg moest de steun met moeite ge haald worden. Er is zeker belangstelling voor den landbouw verkregen, sympathieke en antipathieke. Niet is bereikt: geen afschaffing van de accijns, geen directeur en geen minister van landbouw, geen steun aan de terti aire wegen. Maar wel toezegging van af schaffing van de crisisopcenten op de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2