DE ZEEDW Het Geweten van RogerTrehern. TWEEDE BLAD. Wat er deze week voorviel HET ADRES A. WIL KING —TUBERCULOSE— Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Brieven uit Middelburg, XLV. Amice, In de (vrijzinnige) „Nieuwe Rotterd, Den volgenden dag ontmoette hij Eli nor, T. B. C.-Pattênten, bespoedigt Uwe genezing door een kuur met granuiine. Leest wat Dr. J. H. VAN GRAF- HORST, arts schrijft in zijn brochure „Wenken en raadgevingen bi) de be handeling van Tuberculose en Scro- fulose" over de gunstige resultaten, daarmee verkregen bij tuberculose en klierziekte. Deze brochure, die o. a. talrijke attesten bevat van geneesheeren en gewezen patiënten, wordt U, op aanvrage, in gesloten enveloppe, gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAFHORST. Schevenin- gen, Alkmaarsche straat, D 9. Gemeenteraad van Goes Parkeeren van metorrlüufgen. Dhr V e r m i r e vestigt de aandacht op den onhoudbaren toestand op het Stationsplein. De auto's moeten daar telkens weer opschuiven, als er later andere bijkomen. „En toch is het zoo", antwoordde He len, „en dat is één van de dingen, die me het meeste reden tot dankbaarheid geeft dat het verlangen naar groene velden, den blauwen hemel, dingen, die voor ons zooveel beteekenen, niet woont in ieders hart, dat het toch al zoo bitter lot van de armen in de groote eteden reriwaart. En toen zachter sprekend, zei ze tot Roger, daar er geen bedienden meer in de kamer aanwezig waren: (Wordt vervolgd.) VAN ZATERDAG 28 FEBR. 1931. No. 127. De Minister van Binnenlandsche Za- ken en Landbouw heeft deze week mee gedeeld, dat het wetsontweip tot steun aan den verbouw van suikerbieten zijn Department heeft verlaten en dat het zijn bedoeling is, voor zoover het aan hem ligt, te trachten, dat deze zaak vóór 1 Maart haar beslag krijgt. Intusschen zijn onze landbouwers na tuurlijk nieuwsgierig naar den inhoud van het wetsontwerp. Zooveel is wel ze ker, dat de regeeringssteun slechts be trekking zal hebben op een zeker percen tage van de in vorige jaren bebouwde oppervlakte .Dit komt dus neer op een beperking van de suikerbietenteelt, wat weer tengevolge zal hebben een vermeer dering der werkloosheid. Ook is er reeds een enkele land bouworganisatie, die het heeft uitge sproken, dat de bietenteelt op een basis van f 12 niet rendabel is en beter nage laten kan worden. Voorloopig is de Tweede Kamer nog niet aan het bietenwetje toe. Ze zit nog midden in de behandeling der Indische begrooting. Daarbij wordt natuurlij"! ook het beleid der regeering in Indië bespro ken en het is geen wonder, dat vooral de laatste week gesproken wordt over de benoeming van den nieuwen gouver neur-generaal. Bij- de reeds genoemde namen van Colijn, Beelaerts van Blok land en Van Karnebeek is nu nog ge komen die van Minister de Graaff. Het is nog maar kort geleden, dat de Tweede Kamer het wetsontwerp tot steun aan de aardappelmeelindustrie aannam. En wat zien we nu gebeuren? Dat een schip met Russisch aardappel meel in een Nederlandsche haven aan komt. En dat, waar de Nederlandsche aardappelmeelfabrieken nog tjokvol zit ten! Wat onze provincie betreft, herinne ren wij nog aan het deze week gevierde vijf en twintigjarig jubileum van de stichting Kinderzorg te Middelburg, die in deze kwart eeuw een rijk gezegenden arbeid mocht verrichten. Als we de belangrijkste buitenlandse!)e gebeurtenissen de revue laten passeeren, denken we wel het eerst aan de plannen, die de Duitsche Minister Schiele koestert ten aanzien van den steun aan den Duit- schen landbouw en veeteelt en de daar mee gepaard gaande verhooging van in voerrechten op de buitenlandsche (ook Nederlandsche) producten. Zijn plannen kunnen voor Nederland funest zijn, waar om het te hopen is, dat de Duitsche Rijks dag die er over aan het beraadslagen is dezen Minister weet te remmen. Voor het geval dit niet mocht gelukken, is men in sommige Nederlandsche krin gen weer voornemens met het boycot wapen te dreigen en dit zoo noodig te hanteeren. Dd communisten in de verschillende landen hadden tegen Woensdag op bevel van Moscou een strijddag op touw ge zet, met de bedoeling alsdan te protes teeren tegen de werkloosheid. Gelukkig is dit pogen vrijwel mislukt zeer ten ongenoegen van de Sovjet-heeren be halve in enkele steden van Duitschland, waar eenige slachtoffers vielen. Deze week werden weer besprekingen gehouden, eerst tusschen Engeland en Frankrijk, later tusschen Engeland en Italië over beperking van de vlootbe- wapening. Of deze besprekingen te Rome succes zullen hebben en wat het resultaat er van zal zijn, is nog de groote vraag. De Brit- sche en Fransche regeeringen verklaren op hiertoe gedane verzoeken, nog geen inlichtingen omtrent de tusschen haar ge voerde onderhandelingen te kunnen ge ven. door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 55.) o „Ik heb een gevoel, of ik een bedrie ger ben. Ik kwam hier om Manners te verplegen en ze willen me nauwelijks in zijn kamer toelaten. De pleegzuster ver klaart dat ik den heelen dag buiten moet zijn en ze bewaakt hem als een draak me; zeven koppen. Ik ga alleen naar hem toe als ze andere diensten te vervullen heeft. Soms mag ik naast hem zitten; maar van eenig werkelijk nut „O, dat komt. later wel. Op 't oogenblik heeft hij alleen maar volkomen rust noo dig en de zuster heeft bijna niets anders te doen, zegt Helen. Maar eiken dag kun nen er zieken hier heen gestuurd worden. Ze hebben hier nooit zoo heel lang rust. Dan is de zuster naturlijk ergens anders, noodig en dan moet jij bij je vriend haar plaats innemen. Bovendien, als mijnheer Manners aan de beterende hand is, dan zal je van onschatbare waarde zijn. Denk eens aan, hoe hij zich zou voelen, als hij hier heel alleen was, Maar als je hem Crt." van 13 Februari 1.1. schrijft een voorstander van het openbaar onderwijs „een ernstig woord aan onderwijzers en leeeraren der openbare scholen". Het luidt als volgt: „Als voorstander van het openbaar „onderwijs heb ik mij in het belang van „den leerling gedwongen gezien dezen „van een openbare school op een bizon- „dere te plaatsen. Ik sta hierin niet al- „leen, want velen mijner kennissen de- „den dit al voor mij. Wat zijn nu de oor zaken er van? Het bleek mij: ,dat daar de betrekking tusschen „leeraar en ouders beter, de omgang tus- „schen leeraar en leerling prettiger, méér „liefde bij het onderwijzend personeel „voor hun werk was, waardoor vooral „wat moeilijkere leerlingen betreft, be- „tere resultaten verkregen werden. Zie- ,daar, mijns inziens, de oorzaak waarom „het openbaar onderwijs zooveel veld „verliest, tegenover het bizonder onder- „wijs." Wij achtten deze stem uit het kamp der openbare school belangrijk genoeg om ze hier eens te laten hooren. Er wordt van de overzijde wel eens be weerd, dat economische en kerkelijke dwang dikwijls de ouders heeft ge noodzaakt hun kinderen naar de bizon der school te zenden en dat de leuze: de school aan de ouders, meestal moet luiden: de school aan de kerk. Wanneer dit juist ware, dan zou bo venstaande inzender zijn kind niet naar de bizondere school hebben gezonden. Hij had daarvoor nadere redenen, die voor de bizondere school zeer vleiend, voor de openbare daarentegen en hare onderwijzers verre van aangenaam zijn. Het moet wel waar zijn, wat hij zegt. Immers vele openbare onderwijzers zijn veel te veel vervuld met hun socialisme, hun vakorganisatie, hun zucht tot oppo sitie tegen Overheid, tegen Schooltoezicht en tegen hun hoofd, dan dat zij op lief derijke, vriendelijke wijze met hun leer lingen zouden kunnen omgaan en kla gende ouders op begrijpende en tege moetkomende wijze zouden kunnen ont moeten. Sommige openbare onderwijzers hebben geen principiëele bezwaren tegen dwang. Een hunner, de heer den Ouden uit Rotterdam, zeide op het congres der Bondsonderwijzers: „Men moet voor gees telijken dwang niet zoo bang zijn, als er maar een economische ondergrond voor is. Ook de heer Posthumus, hoofdbestuurs lid, betuigde dat hij „nog nooit zoo'n voorstander is geweest van dwang als thans". Zoodra er een meerderheid in den staat is voor de staatsschool, ver kregen op rechtmatig organisatorische wijze, is het geen dwang meer, de min derheid te dwingen, aldus orakelde deze heer. De gelijkstelling noemde hij „prin- cipiëel mis, tactisch fataal". Men ziet dus, hoe een zeer groot en zeer invloedrijk deel der openbare onder wijzers over de verkregen gelijkstelling denkt. Dezelfde menschen, die klagen over „economische- en kerkelijke dwang" willen, zoodra ze er de kans toe zien, de verplichte neutrale staatsschool invoe ren! Geen vrijheid van onderwijs. Natuurlijk volgt daarop: Geen vrijheid van opvoeding. Nu mogen de ouders, met hoog verlof der roode heeren „buiten de school doen wat ze willen". Maar dat is ook slechts tijdelijk, een inconsequentie, die geen stand houdt. Op de verplichte neutrale staatsschool volgt de staatsopvoeding onder toezicht van staatsambtenaren. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST vertelt, dat alles in orde is en dat juf frouw Rivers een vriendin van je familie is, dan zal hij wel voldaan zijn. Je kunt beuscb nog niet gemist worden." „Ik vindt het wel een beetje gezocht," glimlachte Roger. „Juffrouw Rivers kent me nauwelijks. De Danes hebben ons haar nolens volens opgedrongen." „O, maar je weet nog niet, wie Helen is. Ze is nooit gelukkiger, dan wanneer ze iemand goed kan doen en verzorgen. En het zijn niet alleen de behoeftigen, die zorg noodig hebben, heusch niet. Boven dien vind ik, dat zij, die hun eigen leven wijden aan de lotsverbetering van hun medemensch men mag dan niet sla gen toch heusch wel recht hebben op een beetje steun en sympathie. En als ze door hun strev enin moeite komen, dan toch wel zeer zeker, vind je niet, Ro gerlief?" Roger mocht het hier niet mee eens zijn, hij onderwierp zich, maar al te gaar ne aan de tijdelijke rust. Voor het oogen blik vroeg hij niet naar de toekomst, wil de hij er zelfs niet aan denken, maar hij aanvaardde het goede, dat hem geboden werd met een dankbaar hart, te meer, waar hij nu zoo onverwacht van het ge zeischap van zijn zuster genieten kon. Dan verdwijnt ook de vrijheid van godsdienst De eerste stap op den weg naar Rus land leidt tot een geheel afloopen van den weg, waarvan 't einde algeheele ver nietiging van ouderrecht en gewetens vrijheid is. Thans iets anders. Het Tarwewetje is door de Eerste Kamer met 23 tegen 20 stemmen aangenomen, zoo goed als rechts tegen links. Van rechts waren eenige le den afwezig en de heeren Amtz (R.-K.) en Pollema (Chr.-Hist.) voegden zich bij links, anders ware de meerderheid na tuurlijk grooter uitgevallen. Genoemde heer Pollema had het nog over de beken de te Goes gehouden vergadering van landbouwers, waar de A.-R. heer Diele- man presideerde. Uit de woorden daar gesproken leidde de heer Pollema een tegenstelling af met de anti-revolutio naire beginselen. Zeer terecht interrum peerde ons A.-R. Kamerlid Mr De Veer nog, dat die vergadering te Goes niets met de A.-R. partij te maken had, doch de heer Pollema ging daar niet op in en bleef zijn oppositie volhouden. Boeren, zoo zeide hij, mochten geen eischen stel len. Dit was voor hem een daad, die niet goed te praten was. Al moge wellicht te Goes een enkele uitdrukking zijn ge bruikt, die wat kras was, toch zou een wat milder oordeel hier op zijn plaats zijn, gelet op de uiterlijke omstandig heden der betrokkenen. Niet gaarne, zegt de A.-R. „Rotterdammer", zouden wij de menschen straffen met hen in hun el lende te laten omkomen. De schaamte voor wat Mr Pollema over de Goesche vergadering in verband met de Anti-rev. beginselen zeide, bleef bij hem vooralsnog uit. Gelukkig liet de geheele Chr.-Hist. Eer ste Kamerfractie den heer Pollema alleen staan en stemde voor het regeerings- voorstel. Dit moge hem tot nadenken brengen. Er is Woensdag weer een vergadering gehouden van den Middelburgschen Raad en weer is van S. D. zijde te Mid delburg het eerste nummer van den twee den jaargang van hun propaganda-blaad je „De Volksstrijd" verschenen. Verge lijkt men den inhoud van dit vliegend geschrift met b.v. dien van „Het Volk", waarover we onlangs schreven, dan is het onderscheid wel bizonder groot. Was het hoofdartikel van „Het Volk" brui send en klaterend, bestemd om „De Tri bune" van de afdeeling Holland van Sovjet-Rusland op zij te streven, het Mid delburgse!) propagandablad is zoo zoet, zoo liefelijk, zoo ministerieel mogelijk. Men kan goed merken, dat het de sociaal democraat Onderdijk is, die in de ver gadering van Burgem. en Wethouders met de behandeling van de werkloosheids- zorg belast is en dat z ij n denkbeelden in de behandelde voorstellen naar voren komen. Daarom wordt van S.D.-zijde ge zegd: „Wij hebben waardeering voor dat gene wat het gemeentebestuur ter be strijd) ng der werkloosheid doet". Alleen wordt er Pij gevoegd: „maar niettemin zal de moderne arbeidersbeweging paraat blijven en toezien, dat binnen onze veste door de arbeidersklasse geen honger zal worden geleden". Men ziet het: Als met den steun der Overheid de werkloozen min of meer te vreden zijn, dan zijn het de 5 roode raads leden, wien daarvan de eere toekomt. De overige 12 raadsleden zijn slechts hun toevoegsel of aanhangsel. Dat krijgen we in Juni bij de a.s. Raadsverkiezing weer te hooren. Met vriendelijken groet, t.t. METELLUS. Hij was uitgenoodigd om met de dames te dineeren. Op den afgesproken tijd kwam hij aan Helens huis, wat verbaasd, dat zijn hart zoo heftig klopte, toen men hem in de zitkamer liet. Hij vroeg zich af, of hij in Elinors oogen even veel ver anderd zou zijn als in zijn eigen. Toen hij voor de eerste maal sinds vele maan den zich weer in avondtoilet stak, had hij bemerkt, dat het pak hem wel wat ruim zat; maar hij was er aangewend geraakt, dat zijn oogen diep in zijn hoofd lagen en dat zijn gezicht was ingevallen en uit geteerd leek. De dagen, die hij in de bui tenlucht had doorgebracht hadden hem licht gebruind, zoodat hij-, ofschoon nog verre van florissant, toch niet meer de indruk maakte van iemand, wiens plaats eigenlijk het ziekbed is. Zijn oogen gingen onmiddellijk in de richting van het venster, waarvoor Elinor in licht gebogen houding stond. Terwijl hij half mechanisch Helen en Philippa (die bijna den geheelen dag met hem samen was geweest), de hand drukte, rustte zijn blik op het slanke, witte fi guurtje en daarheen richtte hij zijn schre den, toen hij de anderen begroet had. Ze hief do oogen op toen ze hem de hand reikte en sloeg ze toen weer neer. Hij voelde hoe koud haar hand was en hoe die trilde bij zijn druk. De woorden, (Slot.) De voorzitter merkt op, dat we op het Stationsplein weinig hebben te zeggen. Wat de parkeerkwestie betreft, die ie actueel geworden door de massa's pro cessen-verbaal, die zijn opgemaakt. Toen is een stukje in „De Auto" gevolgd. Ook een opmerking in de te Middelburg ge houden verkeersconferentie, die echter onjuist bleek te zijn. Het autoverkeer is te Goes sterk uitgebreid, wat blijkt uit de cijfers van de politie. Nu zetten de menschen hun auto's overal maar neer. Natuurlijk moet ieder geval met het noodige overleg hekeken worden. B. en W. hebben nog gedacht aan een parkeerterrein op den hoek Westsingel- Wijngaardstraat en daarvoor een stuk vest te dempen. Dit zou echter f 6400 kosten. Dat vinden B. en W. te kost baar. Ook de commissie voor Strafverorde ningen heeft er over vergaderd. In Den Haag en Amsterdam mag men op plei nen enz. zijn auto alleen neerzetten te gen betaling. Daarom dachten B. enW. ook hier eerst aan betaling. Later besloten B. en W. de markt vrij te laten voor parkeerterrein en op de dagen, dat de markt bezet is de Ruyter- laan en een gedeelte van de Middel- burgsche straat. In straten, waar B. en W. dit wenschelijk achten, kan dan een bord worden aangebracht: „Niet parkee ren". Dhr Simons juicht de poging van B. en W. toe. Spr. vraagt, of de anders straten dan door B. en W. aangewezen voor parkeerterrein verboden zijn. De voorzitter antwoordt beves tigend. Dhr Eckhardt vindt het toch on billijk, dat de autobus-ond8ra8mers moeten betalen en de particuliere auto's vrijgesteld zijn van betaling. De voorzitter had die opmerking verwacht. De autobussen hebben echter een vast plekje, dat keurig in orde ge maakt is. Dhr Eckhardt vindt het beter, dat ook voor particuliere auto's moet wor den betaald en dat er dan toezicht wordt gehouden. Dhr Simons vindt het toch bezwaar lijk, dat men z'n auto in de Ruyterlaan moet neerzetten, als men b.v. in de stad moet gaan winkelen. De voorzitter wijst op de kleine afstanden in Goes. In Den Haag is het nog heel wat anders. Spr. hoopt, dat de politie de nieuwe verordening met tact zal toepassen. Laten we het eens probee- ren. Dan is de reputatie van Goes weer gered. Het voorstel wordt z. h. et. aangeno men. Rondvraag. Dhr Vermaire vraagt hoe het staat met een voorstel der gascommissie, dat om advies is gezonden naar de salaris-com missie. Hooren we daar nog wat van? De voorzitter merkt op, dat de geheele salariskwestie spoediger zou zijn opgelost, indien de salaris-commissie be reid zou zijn geweest te confereeren met een deputatie van de vakbonden en van het georganiseerd overleg. Er is heel wat werk aan geweest. Spr. zegt zooveel mo gelijk spoed toe. Dhr Eckhardt wijst op de moei lijkheid des Dinsdags voor het publiek op het Kerkplein. Spr. zou daar verkeer ver keer in één richting willen. De voorzitter zegt, dat het daar inderdaad levensgevaarlijk ia Er wordt zooveel mogelijk toezicht gehouden. Spr. zegt echter nog gaarne overweging toe. Dhr Simons zegt, dat de salariscom missie haar taak heeft volbracht door het opmaken van een rapport. Overleg met vakbonden is niet haar taak, maar die van B. en W. Er is bij de salariscommis sie geen onwil aanwezig. De voorzitter zou het toch beter gevonden hebben, indien er samenspre- king bad plaats gevonden tusschen geor- die hij had willen spreken, stierven hem op den tong. Hij had het eigenaardig gevoel, als verkeerde hij in een droom, en als was deze ontmoeting slechts een voortbrengsel van zijn eigen phantasie. Ze gingen naar de eetkamer. Roger ge leidde zijn gastvrouw, daar Philippa haar arm door die van Elinor had gestoken, toen het diner werd aangekondigd. Helen sprak over haar huisjes en bezoekers. Ze vertelde Roger hoeveel bewoners de Da- nes haar jaar op jaar stuurden. En met een van die glimlachjes, die haar heele gelaat deden opvroolijken, voegde ze er aan toe: „Ze zijn blij, dat ze mogen komen, maar velen van hen zijn even blij, als ze weer weg kunnen gaan en daar ben ik vaak dankbaar om!" „Blij weer weg te gaan", herhaalde Philippa verbaasd, „van deze heerlijke plaats terug naar die verschrikkelijke hokken in de stad het schijnt onmoge lijk!" g&niaeerd overleg «a Dan was d© saak allang opgelost. Nu krijgen we misschien twee yapporvsn, die tegenover elkaar staan. Spr. heeft ge merkt, dat het georganiseerd overleg over veel gegevens beschikt. Met genoe gen heeft Spr. er mee samengewerkt. Dhr Gïucq merkt op, dat er in de bouwplannen van i»24, achter de meel fabriek, sen terrein is aangewezen als sportterrein, tevens speelterrein voor kinderen. Er is daaraan groote behoefte. De grond is nu goedkoopei dan eenigen tijd geleden. Een sportterrein kan ook in komsten brengen voor de gemeente. De voorzitter erkert de waarde van een sport- en speelterrein. Maar de kwestie is niet zoo gemakkelijk. Spr. zegt echter overweging toe. Dhr Buis vraagt, waarom de gemeen te het transformatorhuisje bij de Klap- bank onderhands, en niet in W open baar heeft aanbesteed. De voorzitter: er is prijsopgaaf gevraagd. De zaak moet nog in den Raad komen. Dhr Buis: andere menschen willen misschien ook priis De voorzitter: de directeur van Gemeentewerken wilde enkele cijfers te genover de P. Z. E. M. hebben. Dhr Hollestelle vraagt naar de brandspuitplannen. De voorzitter: een nieuw rapport op een nieuwe aanvraag bij de Nederl. Brandweervereeniging is gevraagd. Het zal hopelijk spoedig in den Raad komen. B. en W. moeten nog eenige cijfers op vragen en confereeren met de Brandweer- directie. Hierna sluiting der openbare verga dering, waarna geheime zitting volgt. Handel in gestolea fiet sen. Zondag is ingebroken in eas leder- pakhuis aan hei Spui in Dan Haag. Eenige lederfoumituren an em schrijf machine warden er gestolen. In den loop van den middag werd de diefstal ontdekt en den volgenden nacht was de politie dn staat een verdachte, H. S. genaamd en kok van beroep, te arres teeren. Maandag werd nog oen tweede persoon aangehouden, de 31-je ige de K. Uit een onderzoek is gebleken, dat de politie met deze arrestaties een buiten gewoon goede vangst had gedaan, want al spoedig kwam aan het licht, dat S. een beruchte rijwieldief is. Hij bekende ook, zich te Rotterdam de laatste drie jaar schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van e8n groot aantal fietsen. Het bleek verder, dat de tweede arres tant, de K., eveneens van deze diefstallen op de hoogte was, en deze kon aan de politie meedeelen, waar de gestolen fiet sen waren geborgen. Een rechercheur is toen dadelijk naar Rotterdam gegaan en in samenwerking met de Rotterdamsohe recherche, volgde hij de aanwijzing van De K. op en kwam terecht bij den tuinder V. Hoewel deze man beweerde van niets te weten, hebben de beide rechercheurs toch maar zijn huis grondig doorzocht. En toen kwam aan het licht, dat er in de woning een aantal fietsen verborgen was. In totaal haalden de rechercheurs elf zoo goed als nieuwe fietsen voor den dag, welke alle van diefstal afkomstig waren. De fietsen waren op de meest vreemde plaatsen verborgen; zoo werden drie nieuwe karretjes aangetroffen onder de dekens van een afgehaald bed. De tuinder is meegenomen door de po litie. Uit het voortgezette onderzoek bleek, dat er in zijn huis ongeveer zestig gestolen fietsen aangebracht en verhan deld zijn. Y. had van zijn woning een centrum weten te maken, waar de fietsen dieven uit Rotterdam en omstreken graag hun waar te koop kwamen aanbieden. En V. kocht alle fietsen, die hem te koop werden aangeboden; ook die van S. had hij gekocht. Volgens zijn zeggen, zouden er op deze wijze 26 fietsen verhandeld zijn, maar de politie is van meening, dat dit getal aanmerkelijk grooter zal blijken te zijn. Verscheidene jaren had deze han del in gestolen fietsen reeds geduurd. Zij, die in een stad geboren en getogen zijn, houden van het drukke leven, zij kunnen de nabijheid van hun buren niet missen, die hun de gewaarwording geeft, dat zij leven als bijen in hun korf. De eenzaamheid drukt hen. De verandering en de rust bevredigt hen voor een poosje, maar in negentien van de twintig geval len komt er na een poosje een gevoel van het moe zijn, als het tenminste kinderen, vrouwen of meisjes zijn, die altijd in de stad gewoond hebben. De meisjes komen er het eerlijkst voor uit." „Het is hier te stil voor meisjes als wij zijn, zeggen ze, er is hier geen leven ge noeg om ons heen, niets te zien, niets te doen! Een van haar zeide dezen zomer openhartig tegen me: „Het heeft mij een beetje veel van den hemel weg. Ik verlies voorloopig nog het lawaai en de drukte van de stad. Het is prachtig om te zien, maar ik zou het hier niet lang uithouden! Ik zou me dood vervelenl" En in de win termaanden heb ik hier werkelijk maar weinig bezoekers, behalve kinderen, want stadsmenschen prefereeren eigen huis of een hospitaal boven dit rustig le ven op 'tland."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5