Telegrammen. Logisch en verstandig. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Financieële Berichten. Laatste Berichten. Radio-Nieuws. Schei istijdingen. Rechtzaken Afloop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz. op de fiets met een zakje meel voorop naar het dorp. De meerhandelaar een zeer rechtschapen man, volgens velen niet slim genoeg om oneerlijk te zijn. Daar zag hij twee marechaussees aankomen waar op de schrik den man om het eerlijke hart slaat. Hij durft dezen niet passeeren. Heel luid weerklinkt plots zijn stem: „O, man, wat is het glad, ik kan haast niet rijden hier", en tegelijkertijd draaide hij een zijstraatje in. De marechaussee's wandelen door en zien, komend op de bewuste gladde plek, tot hun verbazing, dat het hier in het ge heel niet glad is. Een van hen keek toe vallig om en zag uit het straatje den meelhandelaar te voorschijn schieten. Zoo gauw kon hij daar nooit een boodschap hebben gedaan. Als goed marechaussee deduceerend en combineerend roept hij: „Halt, afstappen!" De meelhandelaar staat met de handen zwaaiend, zenuw achtig te roepen: „Ja heeren, ik zit er in; jullie hebt me gesnapt, ik zit er in". De marechaussee's inspecteeren man en rijwiel en vragen: „Waar zit je in? Je hebt een reflector, een bel, goede remmen en een fietsplaatje". „Ja, maar dat is al twee jaar oud". De man kreeg zijn proces-verbaal. („Hbld.") RAADSVERGADERINGEN. De Gemeentewet bepaalt, dat de Raad minstens zes maal per jaar vergadert en voorts zoo dikwijls als de Burgemeester of Burgemeester en Wethouders het noo- dig oordeelen. Verder moet ook worden vergaderd als het in gemeenten beneden de 20.000 zielen door drie en in de ove rige gemeenten door een vijfde der leden schriftelijk, met opgave van redenen, ge vraagd wordt. In de practijk heeft deze bepaling wei eens tot moeilijkheden aanleiding gege ven. Aan den Raad is hier onomwonden het recht toegekend zichzelf in beweging te zetten, maar, daar verder bepaald wordt dat de vergaderingen worden uitgeschre ven door den Burgemeester* is het voor gekomen, dat deze weigerde zulks te doen, of dat hij het deed op zulk een tijdstip, dat het houden van een vergadering geen zin meer heeft. s Wanneer b.v. de Raad in Februari een vergadering wenscht in verband met de heerschende werkloosheid en de Burge meester wacht met het beleggen van een vergadering tot April, dan is het duide lijk, dat zulk een bijeenkomst niet het ge- wenschte effect kan sorteeren. Het is zeker in verband daarmede, dat de betreffende bepalingen thans in dien zin gewijzigd zijn, dat, indien door het vereischte aantal leden een vergadering is gevraagd, zij door den Burgemeester binnen veertien dagen moet worden be legd. In de practijk zal deze wijziging wel niet van groote beteekenis zijn. Als regel zal een Burgemeester wel zoo redelijk zijn aan het verlangen van de raadsleden op een redelijke wijze tege moet te komen. En zijn de verhoudingen zoodanig verstoord, dat de thans ingevoerde na dere bepaling als redmiddel moet die nen, dan zal ook deze bepaling wel geen uitkomst brengen. Met onwillige burgemeesters is het kwaad besluiten nemen. Intusschen kan de aangebrachte wijzi ging toch wel als een kleine verbetering worden aangemerkt. te Haarlem, genoemd. Afgaande op de namen van deze heeren vond het pers bureau Vaz Dias geen reden, eerst na dere informaties in te winnen. Bij verder onderzoek is echter geble ken, dat de namen van de heeren D. C. J. van Dijk en M. Petrie wederrechtelijk door de verspreiders van de gedrukte uit eenzetting der plannen van het z.g.n. „voorbereidend comité" tot oprichting van een Bankcentrale voor de provinciale bankiers bij die der onderteekenaren zijn geplaatst. De opzet tot misleiding blijkt ten dui delijkste uit het feit, dat aan de heeren Van Dijk en Petrie op denzelfden dag, waarop bedoelde brochures voorzien van hun naam naar de provinciale bankiers werden verzonden, een zgn. concept van die brochure zonder namen hun werd toegezonden, zoodat het feit der versprei ding dezer brochure, voorzien van hun namen, door de heeren Petrie en Van Dijk eerst later van bevriende relaties werd vernomen. De geheele opzet was om het publiek en de provinciale bankiers in het bij zonder te misleiden en deze te bewegen om met den naam van reeds te goeder naam en faam bekend staande firma's als introductie daadwerkelijk en finan- ciëel aan een creatie deel te nemen, waarin de heer Kloppenburg een rol zou spelen. In hoeverre de justitie al dan niet op verzoek der beide gedupeerde firma's zal ingrijpen, dient te worden afgewacht. Wisselkoersen. Amsterdam, 26 Febr., 2.30 u. Londen 12.11—12.1iy8 Parijs 9.76—9.78 Brussel 34.76—34.77 Berlijn 59.2459.26 New-York 2.49i/4—2.493/8 Ernstige vechtpartij te Rotterdam. ROTTERDAM. Hedenmorgen heeft voor het Engelsche consulaat aan den Een- drachtsweg alhier een zeer ernstige vecht partij plaats gehad tusschen eenige negers en een groepje Arabieren, allen zeelieden. Schijnbaar zonder, eenige aanleiding sloegen beide groepen er op los, waarbij van gummistokken, messen en dolken een ijverig gebruik werd gemaakt. Een daar gestationneerde agent was niet in staat de vechtenden, een 15-tal, te scheiden voordat eenige gewonden gevallen waren. Twee negers hebben ernstige steekwon den in den rug bekomen. Zij werden in ernstigen toestand naar het Ziekenhuis vervoerd. Verschillende anderen bekwa men steekwonden. De politie heeft met een sterke macht de straat ontruimd, en,een tiental kleur lingen naar het bureau van politie over gebracht. Het is zeer moeilijk vast te stellen, wie gestoken heeft, daar op de meesten messen en dólken zijn gevonden, en de vechtpartij algemeen is geweest. De oorzaak schijnt te zijn, dat de negers die reeds geruimen tijd werkloos zijn, ge poogd hebben aangenjpnsterd te worden op het schip „Sidigoen", waar ook de Arabieren geplaatst hoopten te worden. Het onderzoek duurt nog voort. HELMOND. Het 9-jarig zoontje van den landbouwer J. Coppens te Deurne had gisteren het ongeluk van een rijdende kar te vallen, met het gevolg dat beide beenen van het knaapje gebroken werden. De toestand is zeer zorgwekkend. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe f5f7, Kroonerwten f8.50f 11 Bruine Boonen f6f9, Witte boonen f 11 —f 14.50, Maanzaad f26-f28. Aangevoerd door boerinnen: Boter f20.87y2> Kipeieren f5.10, Eend eieren f 5.50, Ganseieren f 15. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0.80, Kipeieren f 4.80, Eendeie ren f 5, Ganseieren f 15. Part. prijs: Boter f 0.95, Kipeieren f 6, Poelje-eieren f5, Eendeieren f6.50. Veilingsvereeniging Walcheren: Aan voer: 38000 stuks. Kipeieren 5254 K.G. f 4.40f 4.46, 54 56 K.G. f4.63, 56—58 K.G. f4.90, 58—60 K.G. f5.03—f5.08, 62—64 K.G. f5.19, 64r- 66 K.G. f5.31, 66—68 K.G. f5.50. Bruine: 54—56 K.G. f 4.84, 56—58 K.G. f4.88, 58—60 K.G. f5.18, 60—62 K.G. f5.33 —f5.35, 62—64 K.G. f5.47, 64—66 K.G. 64—66 K.G. f5.53. Eendeieren f 5.53. Ganseieren 17 ct. Brederode 37 ct. per K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 25 Febr. '30. Eierveiling: Kipeieren 4,90, Poelje eieren 3,80, per 100 stuks. Kleine veiling: Spruiten 1222, Veld sla 27, per K.G. Savoye kool 2, Roode kool 5, Boere- kool 2—4, alles per stuk. Prei 2, per bos. GOES. Geboren: Sophia Johanna, d. v. Huhertus Penders en Anna Jo- sephina Huhertina Bergsteijn. Theodora, d. v. Gerardus van Hoorn en Janna Lisseveld. wijswet 1920" het rapport der commissie- Rutgers een mislukking en een teleurstel ling: Wel is voldaan aan de voorwaarde, de grondslagen der pacificatie niet aan te tasten, maar aan de andere voorwaarde, geen nadeel te berokkenen aan de vitale belangen van het onderwijs zelve, heeft de commissie zich, nu ze een leerlingen- schaal van 45 invoert, niet gehouden. Het einde van een zwer ver. Op een onbewaakten overweg bij wachtpost 6 van de spoorlijn Tilburg Baarle-Boshoven werd gistermorgen met den trein, die om 9.38 uit Tilburg ver trekt, een man gegrepen en gedood. Het bleek te zijn de 70-jarige zwerver G. van Lier, geboortig uit Vlijmen. De man liep gewoonlijk met, negotie langs de huizen en is waarschijnlijk te gen den trein op geloop en. Hij is althans niet door de locomotief, doch door een der volgwagens gegrepen. Groote brand te Londen. Een hevige brand, zooals Londen sedert langen tijd niet heeft gekend, heeft giste ren het Volkspaleis, dat als zetel van het Joodsche theater over de geheele wereld bekend was, in de asch gelegd. De brandweer bestreed het vuur met 50 stralen, doch pioest zich er ten slotte toe beperken, de bijgebouwen te beschermen. De bibliotheek en het orgel, dat een waar de van 6000 had, zijn verloren gegaan. Ook de gymnastiek- en zweminrichting zijn vernield. Het gebouw werd veel ge bruikt voor vergaderingen en sportieve demonstraties. Een oude truc .Bij een winke lierster te Deventer kwam een vrouw, die vroeg of men haar kon helpen aan gul dens met de beeltenis der Koningin, voor zien van een dubbele kroon, terwijl zij ook vroeg naar bankbiljetten met de let ter K erop. De vrouw kreeg gelegenheid in het aanwezige geld naar het door haar verlangde te zoeken. Toen zij vertrokken was, bemerkte de winkelierster, dat zij uit baar kas een bedrag van f 25 miste Het is haast onbegrijpelijk dat een der gelijke doorzichtige truc nog een slacht offer heeft kunnen maken. Conducteur uit den t.r.e.i.n gevallen. Door onbekende oorzaak is Dinsdagavond de conducteur der Ne- derlandsche Spoorwegen, de 36-jarige P. van Stuivenberg uit Enschede, uit den trein, die om 23.01 uit Rijssen vertrok gevallen. Met het hoofd kwam hij terecht op een steenen landingshoofd van de Reg- gebrug en werd met versplinterden sche del dood opgenomen. Eerst na aankomst te Almelo werd zijn verdwijning opgemerkt, waarna een on derzoek langs de lijn werd ingesteld en de ongelukkige werd gevonden. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. Jongeman, die naar werk zocht. Gisteren heeft men te Amers foort een 21-jarigen jongeman, ge naamd Italiaander uit Amsterdam in be- wusteloozen toestand aangetroffen. Hij is -door een passeerenden auto naar het politiebureau overgebracht. Een ontbo den geneesheer kon slechts overver moeidheid constateeren. De jongeman, die van Zwolle kwam, had reeds eenige dagen geloopen om werk te vinden. Hij zal door de politie van een spoor- biljet voorzien worden, opdat hij naar de ouderlijke woning terug kan keeren. Zuigeling in kussen ge stikt. In de Joan Maetsuyckerstraat te 's Gravenhage is een kindje van onge veer een maand oud op tragische wijze om het leven gekomen. Vermoedelijk heeft het kind, dat erg zwak was, zich in zijn bedje omgedraaid en is daarbij met zijn neusje in het kus sen gekomen, terwijl het daarna niet meer de kracht had om zich weder om te wentelen, waarna verstikking is gevolgd. Slecht geweten. Men schrijft uit Grijpskerk (Gr.): Dezer dagen reed een meelhandelaar Mooi Nederland. Een schitterende doo: den achtergrond de Een „Centrale Provincie-Bank". Eenige dagen geleden werd aan het persbureau Vaz Dias een prospectus toe gestuurd, waarin de oprichting van een provinciale bank-centrale voor Noord- Holland werd bepleit. In genoemd com muniqué werden o.a. de namen van de heeren D. C. J. van Dijk, directeur van de Noorderbank te Alkmaar en M. Petrie, firmant van de firma M. Petrie en Co. ijk in het centrum van Breda met op it. Jans Kathedraal. VEGHEL. Gisteren raakte een met koeien geladen vrachtauto op weg naar de Bossche veemarkt in de Zuid-Willems vaart. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Twee koeien verdronken. Een ander beest moest worden afgemaakt. WEENEN. Tijdens de door de Commu nisten gehouden demonstratie tegen de werkloosheid werden 104 personen gear resteerd. Engelsch-ltaliaansche conferentie. ROME. De Engelsche minister van Bui- tenlandsche Zaken en de eerste lord der admiraliteit hebben hedenmorgen de eer ste bespreking gehad met de Italiaansche ministers van Marine en van Buiteniand- sche Zaken. Geconfereerd werd over den technischen kant van de vlootovereen- komst, de nog niet opgeloste vraagstukken van de Londensche Conferentie en over den stand der Fransch-Italiaansche on derhandelingen. Hedenmiddag om 4 uur zouden de Britsche Ministers door Musso lini worden ontvangen. PARIJS. Hedenmorgen is een Fransch watervliegtuig van den dienst Algiers Marseille, dat hij de Fransche kust een noodlanding moest maken en door den storm wegdreef, gezonken. Twee leden van de bemanning konden worden gered. Op het moment dat het wrak begon te zinken is de marconist weggeslagen en verdronken. GOES. Naar wij vernemen zal de A.-R. Kiesvereeniging waarschijnlijk Vrijdag 6 Maart een vergadering houden, waarin o.m. aan de orde komt het verkiezen van een bestuurslid in de vacature, ont staan door het bedanken van den secre taris, den heer Dekker. De heeren Vogelaar en Dominicus, lid en oud-lid van de Prov. Staten, Nos 1 en 2 van de A.-R. candidatenlijst in dit district hopen deze vergadering bij te wo nen en daar een kort woord te spreken, waarna er gelegenheid zal zijn tot be spreking. Vlissingen. Door Notaris J. O. Paap, werd op Woensdag 25 Febr. 1931, in de „Oude Vriendschap" aan de Breestraat te Vlissingen in het openbaar verkocht, de volgende huizen en erven: 1. Het huis en erf aan de doosje Bus- kenstraat no. 6, uitkomende aan de Paar denmarkt, groot 1 are 32 centiaren. Hoog ste inschrijver dhr M. Meijer op f 9500, kooper dhr H. P. Harent voor f 9500. 2. Het huis en erf aan de Lampsens- straat no. 2, groot 1 are 34 centiaren (ver huurd voor f 20 per maand) kosten f 20.19. Hoogste inschrijver dhr F. A. Heijman op f 2400, kooper dhr R. Ratten q.q. voor f2900. Woensdag werd door Notaris Mat- fhijs voor de erven van Aart van der Maas te Geersdijk, verkocht: Een woon huis en erf aldaar, groot 1.18 Are, hoogste inschrijver W. C, Noordhoek voor f 1256 kooper Adr. van Maas f 1260. Een woonhuis en erf aldaar, groot 1.51 Are, hoogste inschrijver J. D. Noordhoek f 635, kooper J. Reinhoud te Kamper land voor f 795. Programma van Vrijdag 27 Februari. HUIZEN. 298 M. Algemeen Programma. Verzorgd door de KRO. 89.15 en 10 11.30 gramofoonplaten. 122 Concert KRO-orkest. 2—-2.4,5 Kookpraatje. 3.15 4 gramofoonplaten. 45.45 Concert, pi ano, viool, alt en cello. 6.45.715 Engel sche lec. 7.157.45 A.J.A.C. van Delft: „Uit Brabants Centrum". 7.458.15 gra mofoonplaten. 8.1510.15 Hoorspel. 10.15 11.15 9e Symphonie in D moll. Beet hoven. HILVERSUM. 1875 M. 811 VPRO. 11 12 VARA. 12.302.30 Concert. Nieuwe Amsterd. Orkestvereen. 34 Concert AV RO kwintet. DAVFNTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Concert, liedjes bij piano en guitaar. 12.50 Orgelconcert. 4.50 Orkest concert. 7 piano recital 8.05 Concert. Mi litair Orkest, tenor, bas. 9.55 „Requiem Mass". Koor, orkest, solisten. Stoomvaar Blij Nederland. PRINS DER NEDERL., uitr., 25 te Southampton. POELAU LAUT, uitr., 25 van Suez. CHR. HUYGENS, uitr., 25, van Suez. TANIMBAR, 25 van Amsterdam naar Batavia. J. P. COEN, uitr., 24, van Sabang. Rotterdamsche Lloyd. SIBAJAK, thuisr., pass. 24 Perim. PATRIA, thuisr., p. 25 Ouessant, wordt 25 (3 n.m.) te Southampton en 25 (10 v.m.) te Rotterdam (IJselhaven) ver wacht. GAROET, thuisr., 24, van Pt. Sudan. KOTA PINANG, uitr., 25 te Bejawan. KOTA RADJA, thuisr., 25 van Malta. DJEMBER, 25 (11 v.m.) van Batavia te Rotterdam verwacht. INDRAPOERA, 25 van Batavia n. Rot terdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Matige tot krachtige Z.- Westelijke wind, betrokken of zwaar be wolkt met regenbuien. Aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers? Vrijdag 6 u. Een minderjarig meisje ontvoerd. Wegens het ontvoeren van een minder jarig meisje heeft voor de Alkmaarsche rechtbank terecht gestaan een 28-jarig Belgisch onderdaan. Hij was in het voor jaar van 1930 te Wognum (N.-H.) geko men, waar hij een kosthuis vond. Hij kwam in kennis met een toen 19-jarig meisje, een Hongaarsche, die thuis was bij den heer Blom aldaar. De twee ver loofden zich tegen den zin van den pleeg vader en op 11 Mei verdwenen beiden plotseling. Na omzwerving in Frankrijk, Spanje, Luxemburg en België kwamen de twee terug te Rotterdam, waar zij wer den opgespoord. De jongeman- werd in arrest gesteld. Het bleek, dat de verdachte reeds ge huwd was, maar met zijn vrouw in een echtscheidingsproces was gewikkeld. De officier van justitie vorderde ver- dachtes veroordeeling tot twee jaar ge vangenisstraf. De aanvaring op de Wester-Schelde. Het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 32-jarigen sleepbootkapitein, die door de rechtbank te Middelburg is veroordeeld tot een maand hechtenis voorwaardelijk wegens dood door schuld, van welk von nis zoowel door verdachte als door den officier van justitie is geappelleerd. Moderniseering. Bij de hoofdstedelijke gemeentereiniging is een vuilnisschuit met automatisch schepnet in gebruik genomen. De schuit kan door één man bediend worden,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3