Kerknieuws. Onderwijs Binnenland. Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Rechtzaken Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. lirMiks. flistewm arriveord© voor re kening van de Gebrs Padmos alhier een stalen motorboot, geheel naar de eischen des tijds gebouwd, aan de werf van de firma Boot te Alphen a. d. Rijn, voorzien van een 45 P.K. Industrie-motor met korlier. Het schip is een model voor de visscherij en één der schoonste der Ier- seksche mosselschepen, groot ruim 300 mosseltonnen. Het schip YE 26 is „de Mossel" gedoopt. Hansweert. Het stoomschip „Koertzen" van Vlissingen is gisteren namiddag bij het binnenkomen van de haven op den Westberm omhooggevaren en blijven zit ten. Met opkomend water is de boot op eigen kracht vlotgekomen, en heeft de reis naar zijn bestemming voortgezet. Kamperland. Als een bijzonderheid kan wordeu gemeld,, dat op de hofstede, be woond door de Gebr. L. en P. Wisse Wz. een kalf geboren is, dat niet minder dan 110 pond woog. Zaamslag. De vereeniging tot bevorde ring van Geref. Lager Onderwijs hield Zaterdag haar gewone algemeene vergade ring in de nieuwe school. De voorzitter, de heer J. L. van de Ree, herdenkt in zijn openingswoord de zege ningen des Heeren, die zijn ondervonden. De 2e penningmeester, de heer Jac. Verpoorte, brengt verslag uit over de financien 'der vereeniging. Ontvangen is f 71.657.85, uitgegeven f 71841.50. Deze hooge cijfers staan in verband met het bouwen der nieuwe school. De inkomsten der bewaarschool waren f 2991, uitgaven f 3102.—. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer S. van Hoeve blijkt, dat het bestuur niet „werkloos" is geweest. Er werd 11 maal vergaderd. Het ledental bleef s-tationnair. In het personeel kwam groote verandering. Met 1 Sept. vertrok het hoofd van Othene, de heer Verlinde. In zijn plaats kwam de heer Wiegers van Rheden-De Steeg. 1 Oct. ging dhr Hosté met pensioen. In zijn plaats werd op het dorp benoemd de heer Kosten, hoofd te Reuzenhoelc, terwijl deze plaats ingenomen werd door den heer De Ridder uit Axel. Het leerlingenaantal bedroeg op het Dorp 140, te Reuzenhoelc 137, te Othene 75. Er werden drie ouder-avon- den gehouden. Herkozen worden als bestuursleden Jac. Haak, S. van Hoeve, D>. R'iemens Cz., A. de Putter, E. de Putter. Bij voorkomende zaken deelt de voorz. mede, dat de oude school en onderwij zerswoning nog niet zijn verkocht. Hoog ste bod voor de schoot, was geweest f 2000 (den grond inbegrepen). Bij de rondvraag werd gesproken over de regeling der vacantie. Enkelen zagen gaarne, dat een paar weken vacantie ge geven werd voor het aardbeien- en bessen plukken. Het bestuur zal deze zaak ver der regelen in overleg met de hoofden der scholen. D s A. J. R o o z e m e y e r. Ds A. J. Roozemeyer, die als Evangelie-dienaar verbonden is aan de Diaconesseninrich- ting te Amsterdam, heeft besloten zijn ambt neer te leggen. Ds Roozemeyer werd 1 Oct. 1908 tot predikant aan de inrichting benoemd. Daarvoor diende hij de Ned. Herv. Gemeenten te Lathum, Laren, Val burg en S1 u i s. St Laurens. Bij de Maandagavond ge houden stemming in de Ned. Herv. Ge meente alhier, werden uitgebracht 26 stemmen voor stemgerechtigde lidmaten, 7 voor Kerkeraad en 3 van onwaarde. lerseke. Bij de Maandagavond gehou den stemming werden uitgebracht voor het Kiescollege 62, voor den Kerkeraad 35 en van onwaarde 3 stemmen; dus blijft het Kiescollege bestendigd. Een rapport over een rapport. Naar de „Nederl." verneemt, heeft de Schoolraad voor de scholen met den Bij bel in verband met de verschijning van het rapport-Rutgers inzake de herziening van de L. O.-wet 1920 een studiecommis sie benoemd, bestaande uit de heeren Ds J. L. Pierson te Bilthoven, voorzitter van den Schoolraad; Dr K. Dijk te Den Haag, voorzitter van de Unie „Een School met den Bijbel"; Mr J. A2. A. Lisman te Den Haag; A. de Jong Ezn, directeur van het bureau van de vereeniging van Chr. on derwijzers enz. te Den Haag; Mr J. J. Hangelbroek te Den Haag, adj.-secr. van Unie en Schoolraad; oud-Min. Mr H. Bij- leveld te Amsterdam; J. v. d. Waals te Nijkerk, secr. van Geref. Schoolverband; J. Hobma te Utrecht, voorzitter van de vereeniging van Chr. onderwijzers enz.; Prof. Dr A. Noordtzij te Driebergen, voorzitter van Geref. Schoolverband; Ds M. van Grieken te Rotterdam, voorzitter van de vereeniging voor Chr. Nat. School onderwijs en van den Bond van besturen van Chr. Mulo scholen; G. Venema te Am sterdam, secr. van de Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs; H. J. v. Wij len te Rotterdam, de afgetreden voorzitter van de Vereeniging van Onderwijzend Personeel aan Prot. Chr. Kweekscholen. Deze studiecommissie heeft zich be reids in afdeelingen gesplitst die elk een afdeeling en onderdeel van het concept- wet der staatscommissie in studie zul len nemen. Indien ©enigszins mogelijk, hoopt de commissie haar rapport voor de in de Paaschweek a.s. te Utrecht te houden jaarvergadering van den School raad gereed te hebben. De Koningin. H.M. de Kpningin heeft gisterochtend haar intrek genomen in het paleis Huis ten Bosch. Luit.-Generaal De Bas. t Gisteren is te 's Gravenhage, 90 jaar oud, overleden de luit,-generaal F. de lias, oprichter en eerste directeur van het Krijgsgeschiedkundig Archief van den Ce- neralea Staf. Deputatenvergaderlng. Nader wordt ons gemeld, dat de dit voorjaar te houden Doputatenvergadering D.V. zal worden gehouden op Donderdag 9 April e.k. aanvangende des voorm. om 11 uur, in de groote zaal van Park Ti- voli te Utrecht. De accijns op sigaretten. De minister van financien ontving gis termiddag de heeren W. Pronk en H. Swarttouw Hzn., resp. voorz. en secretaris der Nederlandsche Vereeniging van Si garetten-importeurs, in audiëntie, met be trekking tot het wetsontwerp om den tabaksaccijns op sigaretten met 30 op centen te verhoogen. Den minister werd verzocht, deze op centen, direct op de thans vigeerende banderollen te verhalen, waarbij de in den handel gebruikelijke afronding in cen ten dient te worden uitgedrukt. Op een doosje sigaretten van 50 cents verkoop zou dus in dit geval een toe slag van 4 cents geheven worden, het welk door een overdruk op de huidige banderollen Jrenbaar gemaakt zou wor den. Voorts werd nog met klem bij den minister aangedrongen om de bestaande invoerrechten op sigaretten zoodanig te wijzigen, dat het den importeurs moge lijk zal zijn, het Nederlandsche publiek tegen redelijke prijzen van Egyptische im port-sigaretten te kunnen blijven voorzien. Statistiek werkloosheid. Het Maandschrift van het Centraal Bu reau voor de Statistiek geeft de volgende cijfers over de werkloosheid. De werkloosheid nam in het tweede halfjaar van 1930 meer toe dan tevoren, en was in November grooler dan eenig Novemberc.yfer sinds den oorlog (10.2). Ook de verhouding van aanvragen van patroons tot aanbiedingen van werkzoe kenden werd ongunstiger: 38.3 pet. tegen 28.6 pot. voor mannen en 109.4 pet. tegen 92.2 pet. voor vrouwen. De werkstakingen en uitsluilingen waren in hel malaise- jaar 1930 ook belangrijk mi Ad* dan in voorgaande jaren: het aantal verloren ar beidsdagen was iiiet ten volle 25 pot. van dat van 1929. Het jaar 1930 gaf een belangrijke uit breiding der collectieve contracten te zien. Terwijl in 1922 20.900 ondernemin gen en 257.600 werknemers door 728 coL leotieve arbeidsovereenkomsten waren ge bonden waren dat er in 192.) 18.500 on dernemingen en 219.500 werknemers, ge bonden door 1240 contracten. In 1930 bestonden tusschen 383.700 arbeiders en 23.500 ondernemingen 1505 collectieve ar beidsovereenkomsten. Ford-fabrieken te Amsterdam? Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat te Rotterdam Fordfabrieken zouden wor den govosiigd. Thans heeft echter de gemeente Am sterdam aan de Fordfabrieken een aanbod gedaan van industrieterreinen nabij het Westelijk havengebied tegen den gebruike- lijken prijs, welke echter aanmerkelijk lager is dan. de prijs, welken de gemeente Rotterdam voor de door Ford in die ge meente begeerde terreinen vroeg. Ford is Van plan deze terreinen te Amsterdam te koopen. De gemeenteraad van Am^erdam heeft reeds zijn toestemming tot den verkoop gegeven. De onderhandelingen met Am sterdam verkeeren thans in een zeer ver gevorderd stadium. Vestiging van de Fordfabrieken betee- kent voor Amsterdam een aanzienlijke werkverruiming. Men verwacht, da.t er reeds aanvankelijk voor honderden arbei ders werk zal zyn. Zijn vrouw gedood? Gister morgen is door de marechaussee de loge menthouder N. te Oldenzaal in arrest ge steld. Zaterdag is zijn vrouw plotseling overleden en men vermoedt, dat zij een ge- welddadigen dood is gestorven. Het lijk is op last van den Officier van Justitie te Almelo in beslag genomen en naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht, waar de sectie zal worden verricht. Goede vangst der Tilburg- sche recherche. Den laatsten tijd werden in Tilburg op klaarlichten dag verschillende diefstallen gepleegd, door iemand die de huizen binnensloop en wegnam wat van zijn gading was. Vorige week Vrijdag had deze „iemand" zijn slag geslagen op den Bosschenweg bij den heer P., die bij de politie aangifte deed, dat een portemonnaie met f9 was ontvreemd. Door den rechercheur van Geysel werd terstond het spoor van den insluiper na gegaan, hetgeen leidde tot aanhouding van een zich noemenden H. die echter O. Woslowski bleek te heeten, een uit Russi sche ouders te Antwerpen geboren jonge man van 22 jaar. Bij zijn aanhouding bekende K. door de feiten gedwongen den diefstal op den Bosschenweg te hebben gepleegd. Tevens kwam va«J te staart, dat K. de insluiper was die Tilburg onveilig maakte. Bij huis zoeking werdon tal van diefstallen afkom stige voorwerpen gevonden, die duidelijk uitwezen, dat men den rechten man te pakken had. K. zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Paard en wagen door auto aangereden. Voer manopslag gedood. Gisteravond reed te Arnhem de 57-jarige Vos, met paaird en wagen. Ter hoogte van het Pompstation kwam uit beide richtingen een auto. Van de auto, komende uit de richting Arnhem, heeft de bestuurder, de heer Bos, directeur van het agentschap der Rotter- damsche Bankvereeniging te Ede, door het dooven der lichten den wagen ver moedelijk te laat opgemerkt. Deze werd van achteren aangereden, waardoor de voerman van den bok werd geslingerd en tusschen een der voorwie len en een. langs den weg staanden boom terecht kwam. De man was bijna onmid dellijk dood. Hevig onweder te Brug. g e. De Bruggelingen werden Zaterdag avond door een hevige detonatie opge schrikt. Eerst dacht men, dat er ergens een ontploffing had plaats gehad, doch aldra bleek het, dat te midden van een lievige hagelbui, de bliksem in de O. L. Vrouwekerk was ingeslagen, waarna het hemelvuur in den vorm van een reusach- tigen lichtenden bol door enkele straten snelde, tot grooten schrik van de voor bijgangers, die door een paniek aangegre pen werden. Verscheidene personen werden door de luchtverplaatsing ter aarde gesmakt en verloren gedurende eenigen tijd het be wustzijn. In de kerk zelf heeft de bliksem slechts weinig schade aangericht. De Koning gesignaleerd. Een grappig incident deed zich gister middag voor in de Royal Academy te Lon den, waar de koning en de koningin een privó-bezoek brachten aan de aldaar on dergebrachte Perzische kunst-tentoon stelling. Het werd den koning vergund de kostbare juweelen-verzameling van den shah van Perzië van zeer nabij te bekij ken, waardoor de koning, die om de vi trine heen wandelde, de onzichtbare straal die voortdurend op de vitrine gericht is, onderbrak, waardoor de geheele installa tie van alarmschellon, electrische seinen en roode lampen in werking werd ge steld, met bet gevolg, dat van alle kan ton bewakers csnelden, die zich echter eerbiedig terugtrokken toen zij bemerkten dat de alarminstallatie slechts den ko ning had gesignaleerd; Oplichting door middel vanvalschecheques. Za terdag vervoegden zich bij den kassier van liet Victoria-Hotel, op het Damrak te Amsterdam twee vreemdelingen, die een z.g. Traveilercheque, ter waarde van 100 dollar, ter betaling aanboden. De kassier, die geen argwaan had, betaalde de chèque uit, die ten laste van den American Ex press stond. Toen hij, kort nadat de vreemdelingen vertrokken waren, de zaak controleerde, bleek hem, dat de American Express deze chèque inderdaad wel had uitgegeven, doch niet aan de beide vreem delingen, die baar in betaling hadden aan geboden. Deze hadden dus de handteeke- ning vervalscht. Onmiddellijk waar schuwde de directie van het hotel de an dere hotels in de stad. Het bleek, dat dit een goede maatregel was geweest, want een paar uur later kreeg de politie een telefoontje, van het hotel de 1' Europe, dat zich aan de kas van dit hotel een vreemdeling bevond, die een Traveller- chèque, eveneens van de American Ex press, van 100 dollar, ter verzilvering had aangeboden. Onmiddellijk waren een paar recher cheurs ter plaatse, die den vreemdeling in de hal van het hotel inrekenden. Zijn metgezel werd aangehouden, terwijl hij, zonder kwaad te vermoeden voor de deur stond te wachten. De politie onderzoekt de zaak nog, doch het is reeds komen vast te staan, dat zij met twee internationale oplichters te doen heeft. Ze hebben ook reeds in Rotterdam hun slag geslagen. Brand op Hr. Ms. Banc- k e r t. Blijkens bij het Departement van Defensie ontvangen bericht is er Zater dagavond, omstreeks 18 uur, aan boord van Hr. Ms. „Banckert", liggende te Cu rasao, een begin van brand ontstaan in het achterste compartiment, vermoedelijk door zelfontbranding van daar bewaarde phosphor. Door krachtig optreden van de beman ning en assistentie van de drijvende spuit der Curagaosche Petroleum-Maatsehap- pij is het gelukt, spoedig den brand te blusschen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de materieele schade is waarschijn lijk gering. Vloer ingestort tijdens eenlijkdienst. Te Barletta, in de Italiaansche provincie Bari, stortte tijdens een lijkdienst de vloer van de sterf kamer, waar de kist stond opgebaard en waar zich een groot aantal personen be vond, plotseling in. Alle aanwezigen, alsmede de priester en de lijkkist, stortten naar beneden. Onmiddellijk werd van alle zijden hulp verleend en werden de gekwetsten uit hun benarde positie bevrijd. Er bleken 28 gewonden te zijn, waarvan er vier in levensgevaarlijken toestand ver keeren. - 1 1 j.- (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, Een klein plaatsje a.u.b. Naar aanleiding van uw berichtje van 1.1. Zaterdag over oprichting z.g. neutrale landarbeiders-or ganisatie te Biezelinge, meende ik even ter kennis te moeten brengen, dat daar weinig aansluiting bij is, terwyl voorzoo ver mij bekend, daartoe geen vaste boe renarbeiders zrjn toegetreden en waarin ook mijns inziens onze Biezelingsche korksche menschen niet thuis behooren. Doch waar er bij ons wel een verlangen naar organisatie bestaat, heb ik meer malen in ertgoren kring do wonschelijk- heid van een Chr. organisatie besproken, doch steeds schrikken onze vaste boe renarbeiders af voor de contributie, en mijns inziens niet ten onrechte, voorna melijk in onzen tijd, waar ook de arbei ders gevoelen, dat het een onhoudbare toestand is in den Landbouw. Doch om nu onze arbeiders recht te doem, hebben wij als Biezelingsche land bouwers met ons'vast personeel een ge combineerde vergadering gehouden op 3 Februari 1.1. op welke vergadering wij alles gezamenlijk hebben geregeld en met eenparige stemmen besloten die gecom bineerde bijeenkomsten op gezette tijden te herhalen en gezamenlijk daar steeds alles te regelen. Tevens voeg ik hieraan toe dat het was een buitengewoon harte lijke bijeenkomst, waar met elkaar werd meegevoeld en geleefd. Wij bevelen dan ook onze collega's een dergelijke bijeen komst van harte aan. Tracht toch steeds den band te versterken tusschen werk gever en werknemer. Dat zij beider pa rool. Met dank voor de plaatsing, namens Biezelingsche Landbouwers en Landbouw- arbeiders P. SCHEELE. Biezelinge, 20 Februari 1931. Voor do Arrondissemonts-Rechtbank te Breda werd 19 Februari de volgende zaak behandeld; De 32-jarige winkelbediende J. G. B., uit Bergen op Zoom, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda, is iemand die probeerde ten koste van an deren te leven. Tusschen het tijdvak van 15 December 1930 en 20 Januari 1931 had hij van G. B. uit St.-Annaland, van wie hij wist, dat deze in moeilijkheden verkeerde, eenigo koeren geld weten ios te krijgen, om zooals hij1 voorgaf de zaak xnet een advocaat in orde te brengen. Hij kwam dan telkens met een gefingeerd verhaal voor den dag. De gedupeerde B. als getuige gehoord, vertelde dat zijn schoonzoon een zeilschip op afbetaling had gekocht, waarvoor hij borg was ge bleven. Toen diens zaken niet goed gin gen was getuige beangst dat hij als borg in moeilijkheden zou komen. Verdachte, die dit wist, bracht B. een bezoek. Men vertelde hem hoe de zaken stonden, en verdachte zou als redder in den nood op treden. Hij moest toen f 25 voorschot hebben om een advocaat te nemen. En kele dagen daarna bracht hij' dit ©ven wel terug, daar hij niet geslaagd was. Hierdoor dachten B, en zijn vrouw met een fatsoenlijk persoon te doen te hebben en gaven hem op zijn vraag f 30 voor reisgeld en ander, bemoeiingen. Ver dachte kwam nog enkele malen terug om geld vragen, hetwelk hem telkens door zijn gefingeerd verhaal wat hij deed, gegeven werd. Toen de President getuige B. vroeg 'hoe hij er toe gekomen was om aan verdachte, die toen brillenkoopman was, telkens geld te geven, antwoordde deze dat G. zoo mooi kon praten. Hierna werd verdachte gehoord, die het hem ten laste gelegde bekende. Hij wilde aan getuige B. en diens vrouw brillen verkoop en, bij welke gelegenheid hij' toen op de hoogte kwam van de moeilijkheden der familie. Hierna nam de Off. v. Just requisitoir in deze zaak. Spr. schetste de tegenstel ling tusschen B. en den verdachte. De eerste was een eenvoudig man, die over zijn moeilijkheden met iedereen sprak, terwijl verdachte deze aangreep om den man ai te zetten. Daar G. reeds meer dere straffen achter den rug ha 1, mëende de Officier thans een strenge straf te moeten vragen. Wegens het voortgezet misdrijf van oplichting luidde de eisch dan ook 1 jaar en 3 maanden gevange nisstraf. Mr F. Bloemarts, advocaat te Breda, die als verdediger optrad, bracat eenige verzachtende omstandigheden naar voren en refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Verdachte verzocht hiena om een voorwaardelijke veroordeeling en be loofde beterschap. De Officier geloofde van die beter schap niets De vervanging van den procureur- generaal bij een gerechtshof. De Hooge Raad heeft uitspraak ge daan in de bekende kwestie aangaande de vervanging van den procureur-ge neraal bij een gerechtshof, welke kwes tie niet is opgeworpen door de behan deling voor het Haagsche hof van de moordzaak-Lans, omdat het hierbij ging om denzelfden persoon als ver tegenwoordiger van het openbaar mi nisterie in eerste instantie en hooger be roep, maar daarmede in zoover wel ver band houdt, dat de procureur-generaal bü bet Haagsche hof in die moord zaak vervangen werd door mr J. A. de Visser, die toen nog substituut-officier van justitie te Rotterdam was en ook in <wwt« instantie Is aenHagw' had gefungeerd. Hot gerechtshof te 's Gravenhage had een proefarrest gewezen in een daar voor opgezette zaak, waarin als advo caat-generaal heeft dienst gedaan mr Schutter, substituut-officier van justi tie te Rotterdam, optredende als vervan ger van den officier van justitie aldaar, die by K. B. was aangewezen om in deze zaak als procureur-generaal op te treden. In cassatie heeft de Hooge Raad thans o.m. overwogen, dat de aanwyzing bij K. B. van den officier van justitie berust op art. 6a der wet op de rechterlijke or ganisatie, wolk artikel niet spreekt van een vervanging van dezen aangewezen persoon. Art 6 (wel te onderscheiden van art. 6a) van genoemde wet kon, volgens den Hoogen Raad, niet in aanmerking voor toepassing komen. Dit artikel toch regelt de vervanging van den officier van justitie, maar niet die van den waar- nemenden procureur-generaal. Aangezien een substituut-officier van justitie niet is een officier van justi tie, genoemd in art. 6a, is in het onder havige geval dit artikel niet juist toege past. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het betreffende arrest vernietigd. Verduistering door een advocaat. De Hooge Raad behandelde gisteren een cassatieberoep van mr. S. v. M.. desl.yds advocaat te Amsterdam wien ten Jaste waren gelegd vier verduisteringen ten nadeele van cliënten, waarvan de rechtbank te Amsterdam er drie be wezen had verklaard. De recbtbauK ver oordeelde hem tot 1 jaar gevangenis straf, welk vonnis het Amsterdamsche Hof bevestigde. De advocaat-generaal mr v. Lier, con cludeerde tot verwerping van het beroep. Arrest 2 Maart. Treffen van voorzorgsmaatregelen. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in do zaak van iemand, van wion de Am sterdamsche rechtbank bewezen ver klaarde dat hy te Amsterdam als hoofd en bestuurder van een heiwerk, waarop moer dan vyf perrsonen werkten, niet heoft gezorgd, dat by het ophijschen van een balk do yzoren paalband door middel van een veiligheidsketting of staaldraad aan den balk wa.s bevestigd. De paalband viel en trof het hoofd van een arbeider. Verdachte heeft toen niet do zorg aangewend, dat een doelmatige be schutting was aangebracht. Hij werd echter ontslagen van rechtsvervolging, op grond dat onder beschutting moet wor den volstaan een afdak of ander voor worp, waardoor wordt verhinderd dat vallonde voorwerpen don arbeider trof fen, doch dat daaronder niet kan wor den verstaan een voillgheidsketting of staaldraad. Tegen dit vonnis toekende de Officier van Justitie cassatie aan. De Hooge Raad heeft thans hot von nis van de rechtbank vernietigd en ver dachte, overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal veroordeeld tot f 25 boete. Uitvoer van eieren. Enkele jaren geleden zou men het nau welijks hebben kunnen gelooven, dat de waarde van onzen uitvoer aan eieren die van den uitvoer van de boter en van do kaas zou gaan overtreffen. In de eerste maand van dit jaar is dit het geval ge weest. Volgens de maandstatistiek van den in- en uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, heelt ons land in Januari uitgevoerd 5968 ton versche eieren (waarvan 3761 ton naar Duitschlanld en 2044 ton naar Groot- Britannië) ter waarde van f 4.683.000 te gen 5393 ton ter waarde van f 4.736.000 in Januari van het vorige jaar. Verder 247 ton koelhuiseieren (waar van 124 ton naar Groot-Britannië en 122 ton naar Duitschland) ter waarde van f 187.000, tegen 580 ton ter waarde van f 523.000 en 419 ton geconserveerde eieren (waarvan 304 ton naar Groot-Britannië en 111 ton naar Duitschland) ter waarde van f 285.000, tegen 273 ton ter waarde van f 239.000 in Januari 1930. Programma van Woensdag 25 Febr.: HUIZEN, 298 M. Uitsl. NCRV-uitz. Gramofoonplaten. 10.3011.00 Zieken- dienst. 11.0012.00 concert, harmo nium en sopraan. 12.0012.30 Gramo- foonpl. 12.302.00 Concert. Zang, viool, cello, piano. 2.002,30 Gramo- foonpl. 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert. Sopraan, alt-mezzo, bas-bariton, piano. 4.30 4.45 Gramofoonpl, 5.006.00 Kinder uurtje. 6.007.00 II. Pilon: „Onze hoenderrassen en hun waarde voor den boer". 7.007.30 „De verbetering van onzen kerkzang". 7.308.00 Dr G. Es- selink: „Ons bestaan een Worsteling om het leven". 8,008,45 Concert Arnhem- sche Orkestvereen. o.l.v, M. Spanjaard. 8.459.15 G. Eykeduin: „Agnes Of fer", van H Ibsen, 9.15 Vervolg Con cert, HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitz. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Concert, Viool, cello, pia no. 1.20 Orkestconcert, 2.20 Concert. Sopraan. 3,50 Concert, Orkest, piano 5,05 Orgelspel. 7.00 Piano-recital. 8.20 Concert, Orkest, viool.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6