Gemengd Mieuws. Rechtzaken Na de WascSi Land- en Tuinbouw Do voorzitter wijst in sijn openingswoord op de moeilijkheden, waarmede de land bouw te kampen heeft, maar waarin door medelevon met de organisatie en zich nauwer aaneen te sluiten nog veel ver anderd kan worden. Door den secretaris, dhr Joh. Poppe, wordt het jaarverslag uitgebracht. De penningmeester, dhr A. Willemse Dz., brengt verslag uit van zijn gehouden beheer. Ontvangsten waren f 10.562,58, de uitgaven f 10.514,18, alzoo een goed slot van f 48,40. Over de ingekomen stukken werd druk gesproken, inzonderheid over de t.b.c.- bestrijding en over de varkensfokkerij. Besloten wordt, om, wanneer de beer- houder, dbr G. de Visser Jr tot aankoop van een stamboekbeer overgaat, hem een bijdrage te verleenen. Getracht zal worden om vermindering van keurloonen te ver krijgen. Veere. Vrijdag vergaderde de Gemeen teraad. Alle leden aanwezig. Daar dit de eerste vergadering is van dit jaar, wenscht de voorzitter den Raad een ge zegend jaar toe. Het oudste raadslid, de heer Marcusse, dankt den voorzitter namens den raad voor de gesproken woorden. Ingekomen is een verslag van de Com missie tot Wering van -Schoolverzuim. Voor kennisgeving aangenomen. Daar op 7 Februari H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik 30 jaar getrouwd waren, heeft de voorzitter een telegrafischen ge- lukwensch namens den Raad en Burgerij van Veere gezonden. Daarvoor mocht de raad een dankbetuiging ontvangen. Ook was ontvangen een dankbetuiging van de Oudercommissie voor de subsidie, ontvan gen voor het lesgeven in het Fransch. Het verzoek van het bestuur der Bij zondere school om het speelterrein enz. in orde te brengen, wordt met alg. stem men toegestaan. Een schrijven van den heer H. van Beveren om ontheffing van liggeld op de Kade voor het leggen van tonnen of bakens, werd hem gegeven. Aan den heer B. van Beveren werd de gelegenheid om tonnen of bakens te leggen op dezelfde plaats als voorheen voor hetzelfde be drag toegestaan. Ingekomen is een schrijven van de Directe belastingen, dat geen zitdag meer zal gehouden worden in deze gemeente, daar men op het postkantoor belasting kan betalen. De stembureaux worden samengesteld. Ook was ingekomen de goedkeuring van Ged. Staten tot aangaan van een geldleening voor de bestrating der Markt te Veere groot f 2500 en voor de be strating van den MiddelburgVeerschen weg groot f 17500. Begrooting 1931 van den keuringsdienst van waren te Goes. De kosten voor dezen dienst voor 1931 bedragen f 126.49 voor de gemeente Veere. Ingekomen is een schrijven van de vereeniging van Chr. Politieambtenaren om subsidie. Dit wordt voor kennisge ving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. hebben geïnformeerd of de werkzaam heden aan het Stadhuis en den Camp- veerschen toren spoedig zullen aangepakt kunnen worden, ook met het oog op den arbeid voor vele werkloozen. Hij heeft met allen ernst op spoed aangedrongen, wat hem werd toegezegd. Een verzoek om opgenomen te worden in het Godshuis door W. Sturm te Za.n- dijk bij Veere werd ingewilligd. De voorz. deelt ook mede, dat hij met het Bestuur van 't Groene Kruis een bespreking heeft gevoerd over de subsidie. B. en W. stel len voor het te geven voor 1930, maar verder niet meer dan de gewone subsidie groot f 200. Ook stellen B. en W. voor, om ook dit jaar het gemeenteslachthuis weder te geven om te slachten aan den heer M. Brouwer voor de bepaalde som. Dit werd aangenomen meit 4 voor, tegen 3 st. Het kohier hondenbelasting wordt be paald op f 199.50. Nu kwam aan de orde werkverschaf fing. B. en W. hebben uitgezien, wat verricht kan worden. Een paar wegen zullen worden in orde gebracht en de waterleidingen rond de begraafplaats zul len ook in orde worden gebracht, hetwelk de goedkeuring van den raad verwierf. Na een lange discussie werd besloten om f2 per dag te geven aan de werk- loozen. Een oproeping van. werkloozen zal plaats hebben. B-. en W. werden gemachtigd, om voorloopig over 1000 gld te beschikken. Het werk dat zal worden verricht, zal onder toezicht van de wethouders F. J. Castel en A. P. Woutersen plaa s hebben en ook zal de burgemeester zijn hulp zooveel mogelyk hiertoe verleenen. Hier na sluiting. Domburg. Vrijdag had alhier in de Nod. Herv. Kerk de vierde winterlezing plaats Spr. was dr H. W. Obbinlc, Herv. predi kant te Middelburg,met het onderwerp: „Oud-testamentische toekomstverwachtin gen". Uitvoerig besprak spreker de ver wachting van het Israëlietische volk, van den Messias, die den ouden 'luister uit de dagen der koningen David en Salomo zou heretellen, ja overtreffen. Het Jsra- elietische volk bleef deze verwachting vast gelooven door alle eeuwen heen, wat toch geenszins grond vindt in zijn staat kundige positie, die nooit van woreld- beteekenis is geweest. Dat zelfs bij scheu ring van het rijk, bij verval, zelfs bij ondergang van zijn volksbestaan, het Is raëlietische volk steeds aan zijn verwach ting vasthield, is een feit, dat zyn weer ga in de geschiedenis van de gansche menschheid niet vindt. Da oorsprong hiervan vindt spr, in h«t grijze verladen; in de wetgeving op Rinaï. Tmmere daar wnvd Ca hand gelegd, die het volk Israël aan. God als Zjjn volk bindt. Uit het feit, dat het Israëlietische volk Goia uitverkoren volk was, vergroei de ook vooral onder den invloed van den Baiilsdienst, de Messiasverwachting tot aardsche heerlijkheid, en meende het volk, dat God Zyn volk niet wilde en kon loslaten. Dat door de profeten onder wie vooral en vooreerst Amos genoemd moet wor den, tegen deze gedachte stelling werd genomen, werd door spr. breedvoerig toe gelicht. Door het Israëlietische volk is daarna wel de Baaldienst verlaten, maar het is nooit vrijgekomen van de idee, dat zij als volk het Volk Gods zijn en blijven en dat de heilstaat voor hen eens zal dagen. De wensch door den leider van den avond, den secretaris den heer N. Reijn- houdt Jr., uitgesproken, dat de aanwe zigen dezen avond iets voor verstand en hart zouden ontvangen, is zeker wel vervuld. Tholen. Door de St. Geref. partij zijn candidaat gesteld voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing de heeren: J. Bogerd aftr. nr 1; G. v. d. Berge aftr. nr 2; G. Jansen nr 3; G. A. de Hond nr 4; A. Kooistra nr 5; M. Moerman Hz. nr 6. Het aftredend lid dhr P. K. Baay wenschte niet meer in aanmerking ko men. Door de vereen. „Dcrkas" alhier is voor aanschaffing van kleeren voor be hoeftige gezinnen, een bedrag van f 200 opgehaald. Vrijdag j.l. hielden de Jongelings-, Knapen- en beide Mei-sjesvereenigingen alhier, een jeugdavond in het gebouw der Chr. school. Na een inleidend woord door den eere voorzitter den heer W. van den Berg, sprak dhr M. Verkamman over het on derwerp „Waar het thans om gaat." Ver volgens spraken nog inej. E. Jansen over „De werkzaamheid van Paulus", mej. J. Krijger over „ln .Dagon's Tempel", „Au- gustinus" door A. Dijkslag, „De speelpop'' door Joh. Potter, „Het Kruis" door Jan sen. „De omwenteling van 1813", dooi' H. v. d. Berg, daarna een voordracht door de dames Wolff en Laban en door M. Lahan en J. Bout. De verschillende onderwerpen en voor drachten waren keurig uitgewerkt en voorgedragen. I)e Thoolsche vereenigin- gen, zoowel van jongens als meisjes, heb ben onder de energieke leiding van M. Meerman en Mej. Jansen getoond wat te kunnen presteeren. Axel. Vrijdag werd alhier vanwege de Bijz. Vrijw. Landstorm een propaganda- avond gehouden, waarin als sprekers op traden Overste H. Bierman en de heer ,P. G. Laernoes. De vergadering was door ongeveer 300 personen bezocht. De leiding berustte bij den burgemeester. Aan het einde van de vergadering wer den 5 personen ingeschreven als lid van den Bijz. Vrijw. Landstorm, terwijl 8 per sonen zich opgaven als abonné van het Landstormblad. Ter' opluistering werden enkele Land stormfilms afgedraaid, terwijl 's middags een gratis kindervoorstelling was gege ven. Do afd. Axel van den Bijz. Vrijw. Land storm telt nu 48 leden. DEPUTATENVERGADERING A. R. PARTIJ. Gelijk bekend is, lag het in het voor nemen van het Centraal Comité in dit jaar een Deputatenvergadering samen te roepen ter behandeling van het voorstel tot Statutenwijziging. De bedoeling was evenwel niet een gewonen, uitgebreider! toog'dag te houden, zooals vóór de Kamer verkiezingen gewoonte is, doch ">en bui tengewone (huishoudelijke) vergadering, uitsluitend toegankelijk voor stemhebben de deputaten. In de vergadering van het Centraal Co mité van j.l. Vrijdag heeft evenwel, op een daar uitgedrukt verzoek, de eerste voorzitter, Dr H. Colijn, zich beschikbaar gesteld om een opwekkend woord te spre ken met het oog op de in dit jaar te hou den verkiezingen. Daarom werd besloten ook ditmaal aan de Deputatenvergadering den gewonen omvang te geven. Echter zal moeten wor den gerekend met het feit, dat toch niet anders dan de groote zaal van „Tivoli" in gebruik kan worden gesteld. Het bj- Winter-herinnering. Yerseke (de rand der huren van een tweede met versterkte telefoonaansluiting, gelijk in 1929 be proefd, lokt niet tot herhaling uit. Aan niet-stemhebbende deputaten zal dus geen toegang kunnen wordon verleend, dan voor zoover de overblijvende ruimte toe laat. De kiesvereenigingen en andere orga nen worden nu uitgenoodigd vóór 21 Maart e.k. aan het Bureau G. G. opgave te doen toekomen van haar afgevaardig den. In de eerste plaats van de stomheb bende deputaten, vervolgens van belang stellenden, welke de vergadering als toe hoorders zouden willen bijwonen, voor zoover daarvoor plaats kan worden be schikbaar gesteld. Bij de opgaven der stemhebbenden gelieven zij dan tevens de namen van de eventueele plaatsvervan gers te vermelden; dezen al dan niet aan te wijzen uit degenen, die toegang als hoorders hebben gevraagd. Wanneer het aantal aanvragen de beschikbare ruimte overtreft, zullen de kaarten worden toe gewezen naar evenredigheid van het le dental der kiesvereenigingen en wel het allereerst aan die plaatsvervangers. De regelen voor de afvaardiging zijn vanzelf voor ditmaal nog die, welke in de artikelen 6, 10, 19, 29 en 36 der thans geldende statuten zijn bepaald. Mededeeling in dezen vorm geschiedt voorloopig uit hoofde van den korten ter mijn, waarop 6ezr Depu atenvergadering wor samen geroeyeu. De beschrijvings brief, vermeldende de nadere voorstellen van het Centraal Comité op het in behan deling zijnde concept tot wijziging der Statuten, zal de kiesvereenigingen enz. binnen eenige dagen bereiken. Het Bureau C. C. Vingers afgezaagd. In de fa briek van de N. V. Vlanrdingsche Hout waren Industrie tc Vlaardingen Jcwain de 19-jarige P., wonende aldaar,met zijn linkerhand tusschen de fraisbank, waar bij hem drie vingers en een gedoelte van do hand werden afgezaagd. Hij is naar hat Ziekenhuis overgebracht. Winkel uitgebrand. In de ma- nuf aoturenwinkel van den heer G. van Hoof, te Eindhoven, ontstond Zaterdag avond brand. Voordat de brandweer, die aan den Woenselschen ovèrweg werd op gehouden, aanwezig kon zijn, stond de geheele winkel in lichte laaie met het gevolg, dat het pand geheel uitbrandde. Van don inboedel kon slechts een klein gedeelte in veiligheid worden gebracht, doch van den uitgebreiden voorraad ma nufacturen bleef zoo goed als niets ge spaard. Boerderij afgebrand. Zater dagmorgen te omstreeks 6 uur is door het omvallen van een lamp in de schuur, alwaar het hooi in. brand geraakte, het boerderijtje van F. Dijkstra te Gersloot afgebrand. Niets kon behouden worden. Een paard en eenige koeien kwamen mede in de vlammen om. Kapitale boerderij afge brand. Zaterdagmorgen is te Follega 1 bij Lemmer de kapitale boerderij, be woond door J. Krol geheel afgebrand. In de vlammen kwamen 33 hoornbeesten en twee paarden om. De oorzaak is ver moedelijk het in brand geraken van een stallantaarn. Ex-administrateur van „Arti" gearresteerd. In het na jaar van 1930 werden onregelmatigheden ontdekt in het beheer van het Weduwen- en Weezenfonds van de Mij „Arti et Amicitiae" aan het Rokin te Amsterdam. Uit een boeken-onderzoek bleek, dat de administrateur ruim f 50.000 verduis terd had. De man werd geschorst, en later ontslagen, doch daar zijn familie bereid bleek het tekort geheel of ge deeltelijk aan 'te zuiveren, bleef aangifte bij de politie achterwege en maakten ook de bladen va.n het geval geen melding. In het begin van dit jaar gelastte de officier van justitie evenwel ambtshalve een onderzoek naar de gepleegde fraude, welk onderzoek door de politie werd in gesteld. Naar aanleiding van de desbe treffende processen-verbaal is dezer dagen de 44-jarige ex-administrateur te zijnen huize te Aerdenhout gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Een vierling. Het reeds groote gezin van den arbeider B. Soolsma, gemeente) in de sneeuw. Droogstrnat, te HarUngen, werd vermeer derd met een vierling, waarvan een na geboorte is overleden. Van de andere negen kinderen zijn er drie tweelingen. De huisvader is los-werkman bij de Zui derzeewerken. Moeder en kleinen zijn welvarende, Inbraak te Rotterdam. Zater dagmorgen is de werkster van de firma H. Hanno en Co., expositeurs en graan- factors te Rotterdam, tot de ontdekking gekomen, dat er was ingebroken. Do brandkast, die in een klein kantoorver- trek stond, was aan de voorzijde open gescheurd en de geheele inhoud was ver dwenen. Terstond werd de politie gewaar schuwd, die een uitgebreid onderzoek in stelde. Vermoed wordt, dat de dieven met behulp van valsche sleutels binnen gekomen zijn. Wat er precies in de brand kast heeft gezeten, is nog niet definitief vastgesteld. Behalve vele papieren moet er in elk geval een aanzienlijk bedrag in geld vermoedelijk ettelijke duizen den guldens bedragende zijn gestolen. Watersnood op Sumatra. Bandjirs hebben in het Moera Laboer- sche (Westkust van Sumatra) groote schade aangericht. In de plaats zelf zijn 20 huizen weggespoeld. De in aanbouw zijnde politiekazerne en passarloodsen leden ernstige schade. Vijf personen zijn omgekomen; drie worden er veimist. De bevolking vluchtte uit het lage gedeelte dat D/a M. onder water staat. De groote weg is op 4 plaatsen over een afstand van 20 K.M. weggeslagen. Kantongerecht te middelburg. Terechtzitting van 18 Februari 1931. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens; Rijden met een motorrijtuig, zonder dat het is voorzien van één of meer platen, waarop aangegeven fabriek, fabrieks- nummer enz. van het rijtuig: J. J. de W. te Goes, f 0.50 b. s. 1 d. h. Fietsen zonder licht: L. v, K., Bigge- lcerke f5 b. s. 5 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak berij den anders dan met een rijwiel: K. v. B. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig op zoo danige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: M. de B. te Kruiningen f5 b. s. 5 d. h.; A. K. te Middelburg f 10 b. s. 10 d. h. Idem met een rijwiel op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in ge vaar gebracht: J. B. te Middelburg f 10 b. s. 10 d. h. Straatschenderij: L. v, E. te N.- en St.- Joosland: ontslag van alle rechtsvervol ging. Een valschen naam opgeven: M. A. G. te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg bij tweede herhaling binnen een jaar na dat de eerste veroordeeling wegens her haling onherroepelijk is geworden: C. A. P. te Vlissingen: 14 d. h. Idem, terwijl nog geen jaar is vor- loopen sedert zijne vroegere veroordee ling wegens gelijke overtreding onher roepelijk is geworden: J. de R. te Vlis singen: 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op eenig weiland: P. de P. te Koudekerke: vrijspraak. Niet zorgen, dat in zijn onderneming een arbeidslijst wordt opgehangen: M. G. B. te Middelburg, geen straf toegepast in verband met de geringe beteekenis van liet feit en de omstandigheden, waaron der het is begaan. Overtreding Arbeidswet: W. J. R. te Middelburg f 0.50 b. s. 1 d. h. Als eigenaar van vee, dat verschijnse len van eene besmettelijke ziekte vertoont hiervan niet terstond kennisgeven aan "en burgemeester der gemeente, waar het vee zich bevindt: J. J. A. te Middelburg f75 b. s. 50 d. h. In de provincie Zeeland, rapen van schelpdieren aan den voet der dijken: M. G. en J. v. B., beiden te Arnemuiden ieder f 0.50 b. s. 1 d. h. Overtreding Warenwet: L. v, M. te Oostkapelle f3 b. s. 3 d. h. en f20 b. s. 20 d. h. Te Middelburg in het openbaar wate ren buiten de bakken: K. v. d. B. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Middelburg, en door J. S. te Koudekerke, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waar bij J. S. voornoemd op 11 Febr. 1931 werd veroordeeld tr' 1'5 Ir 5 d. h., met toe wijzing va.) di civiele vordering van den getuige K. V,, wegens: als bestuurder van een motorrijtuig op den weg met hetgeen door hem wordt bestuurd niet behoor lijk uitwijken naar links bij het inhalen van een voertuig. Faillissement. De rechtbank te Breda heeft failliet verklaard Leen- dert Voshol, van beroep veldarbeider, wo nende t,e Oud-Vossemeer, Rechtcr-commis saris Jhr Mr L. J. M. van Sasse van Ysselt, Curator Mr A. J. van der Hoeven te Tholen, Door do rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: C. A. Sohjjve, koopman to Sehoondijko, Rechtercommissaris Mr Th, Portheme, rechterCurator: Mr A, H, Kuipers, ad vocaat te Middelburg. Versch brood bij het ontbijt. Voor den kantonrechter te Amster dam heeft Zaterdag terzake van over treding van de Arbeidswet, terechtsge- staan de heer Staal, direoteur van hotel heeft men vaak last van schrijnende han den. Dit schrijnen houdt dadelijk op dooor Purol. „Suisse" in de Kalverstraat te Amster dam. Volgens de tenlastelegging had verd. in een tot de onderneming behoorende ruimte en ten behoeve dezer onderne ming brood laten bakken of stoffen een daartoe strekkende beworking doen on dergaan, zonder dat in die ruimte een arbeidslijst aanwezig was. Op vragen van den kantonrechter gaf verd. toe, dat in de ruimte de keukon van bedoeld perceel, dat behalve als ho tel ook als koffiehuis wordt geëxploi teerd geen arbeidslijst was opgehan gen, ook bekende hij dat ter plaatse door een employé van het bedrijf brood was gebakken. Dit brood was gebruikt door de gasten van het hotel en door de bezoe kers van het koffiehuis, wat de laatsten betreft, kwam het niet voor dat dit vóór 10 uur 's morgens geschiedde. In den prijs van het logies is in de zaak altijd de prijs van het ontbijt inbegrepen, dit wordt genuttigd in de ontbijtzaal van het hotel. Verdachte nu was van meening, dat hij de Arbeidswet niet overtreden had Hij stelde zich n.l. op het standpunt, dat in de keuken van het hotel geen ar beidslijst behoeft te worden opgehangen, omdat het hoofdstuk van de Arbeids wet, dat betrekking heeft op het hotel- en koffiehuisbedrijf, nog niet in werking is getreden. Een afzonderlijke broodbak kerij houdt hij er niet op na, in ver- dachte's bedrijf wordt het eigen gebak ken brood op gelijke wijze verstrekt als bijv. met de bestelling van een biefstuk het geval is. Van 612 v.m, houdt in de keuken een employé zich met de brood bereiding onledig, de overige uren ver richt deze persoon kokswerkzaamheden Vervolgens werd gehoord de heer A. G. J. Bouter, controleur van de Arbeids inspectie, die proces-verbaal had opge maakt. Get. zeide o.m., dat hij op 6 Ja nuari 1.1. een der employé's van de on derneming in de keuken bezig had ge zien met het bereiden van deeg en het bakken van brood. Get, is dien dag eenige malen ter plaatse geweest; de productie bestond uit 171 kleine broodjes en ongeveer 20 groote brooden. Daar in de keuken geen arbeidslijst hing, maakte hij proces-verbaal op. Een volgende getuige, de hoer J. J. van Male, hoofdinspecteur van den Ar beid te Amsterdam, verklaarde, dat ook hij had geconstateerd, dat in de keuken, waarvan hier sprake is, brood werd ge bakken. Hiervoor werd dezelfde oven gebruikt, waarin ook andere spijzen be reid werden. De ambtenaar van het O. M. vroeg acht dagen uitstel voor 't nemen van zijn requisitoir, welk verzoek werd toege staan. Invoerrecht op boter. Vandaag komt.-de quaestie van het in voerrecht op boter in het Duitsehe kabi net aan do orde. in regeoringskringen neemt men aan, dat overeenstemming slechts kan worden verkregen indien mi nister Sehiele er in berust, dat, noch de hoogte noch de datum van de inwerking treding van het nieuwe recht wordt ge fixeerd. Met andere woorden, dat de re geering gemachtigd wordt het boter-ta- rief naar eigen goeddunken en op een door haar te bepalen tijdstip te verhoo- gen. Mocht dr Sehiele hiervoor niet te vinden zijn dan acht men een conflict in den boezem van het Rijkskabinet on vermijdelijk. Het is echter de vraag of de Rijksdag bereid zal worden gevonden de regee ring een dergelijke machtiging te geven daar men in parlementaire kringen niet ten onrechte vreest, dat de verhooging van het invoerrecht op boter een onaf zienbare reeks van moeilijkheden met de boter-exporteerende landen tengevol ge zou hebben. Men meent hier te we ten, dat de vijf belangrijkste boterlanden Nederland, Denemarken, Zwitserland, Letland en Finland reeds voeling met elkander hebben gehouden en een ge meenschappelijke tegenactie voorberei den, die, naar men vreest, zou neerkomen op een hervatting van den boycot van Duitsehe goederen. Voorts verluidt, dat Dr Sehiele bereid schijnt te zijn ten aanzien van de in voerrechten op reuzel en spek concessies te doen, terwijl zijn tegenstanders in het kabinet daarentegen een verhooging van de tarieven van dieren en dierlijke pro ducten zouden willen inwilligen, Landbouw en sociale verzekering. Het Dagelijksch bestuur van den Flak- keeschen Boerenbond hoeft aan don Mi nister van. Arbeid, Handel en Nijverheid verzocht, aan de verzekeringsjilichtige landbouwers ten minste voor liet loo- pende jaar gohoel of gedeeltelijke ont heffing te verleenen van do kosten, dio voor hen voortvloeien uit de bepalingen van 'de Land- en Tuinbouwongevallen- wet 1922 en van de Ziektewet 1929. Van de Directie der Centrale Land- bouw-ondcrliuge is do toezegging ontvan gen, dat deze bereid zou zijn, voor hour leden de verzekering te blijven uitvoeren indien de kosten van do verzekering niet door do loden zouden moeten worden op gebracht, doch door het H(jk aan haar zouden wordon vergoed, en het is aires sants overtuiging, dat ook do overige bo- dryfsvereonigingen tegen een dergelijke oplossing geen bezwaar zullen maken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6