Chocolade visite-kaartjes „RATIO" Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken Rationalisatie v evoecïing Land- en Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg ibouwcursussen in algemeeno vergade ring hijeen onder voorzitterschap van den heer Th. A. Vogelaar. Een schrijven is ingekomen van den Bond van Gediplo meerden van Tuinbouwcursussen, om te komen tot ineensmelting. Na toelichting door den voorzitter wordt hiertoe overge gaan en krijgt het bestuur machtiging om een afgevaardigde aan te wijzen. De heer M. van Hekken houdt nu een lezing over „De snoei onzer vruc'htboo- men", waarin hij zich voornamelijk be paalt tot den snoei van appel, peer en pruim. Hierover volgt een aangename en leerzame bespreking. Na de pauze brengt de voorzitter uit voerig verslag uit van de lezing door den heer Van der Plassche, gehouden te Utrecht, over „Ziektebestrijding, sortee- ren en verpakken van ons fruit". Arbeiders van Biezelinge opgepast. (Men meldt ons, dat te Biezelinge is op gericht een „neutrale" vereeniging van land- en tuinbouwarbeiders. Het voorloo- pig bestuur bestaat uit de heeren A. Been akker, P. Vermaire en J. Beenakker. De bedoeling is aan te sluiten bij den Ned. Bond van Land- en Tuinbouwarbeiders. In den loop der volgende week zal weder om vergaderd worden. Wij: weten niet, wie de arbeiders te Biezelinge heeft wijs gemaakt, dat de Ned. Bond van Land- en Tuinbouwarbei ders „neutraal" is. Maar zijn bewering is in strijd met de waarheid. Deze Bond is aangesloten bij het Ned. Vervond van Vakvereenigingen en is dus een onder deel der socialistische vakbewe ging. De Christelijke arbeiders te Biezelinge zijn dus gewaarschuwd. Laten zij; zich uit onkunde of door misleiding niet doen in lijven bij de socialistische vakorganisatie! Wij kunnen nog meededen, dat te Bie zelinge op Maandag 2 Maart een propa- ganda-vergadering voor den C 'h r i s t e - 1 ij k e n Land- en Tuinbouwarheidersbond szal worden gehouden. In dezen Bond, en niet in den rooden, booren onze Christ, arbeiders thuis. Kapelle. Op a.s. Donderdag zal hier in Obadja een propaganda-vergadering voor den Chr. Land- en Tuinbouwarheiders bond worden gehouden. Nadere bijzonder heden volgen per advertentie. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Noorddijk, W. F. Dikboom, te Zuidlaren, W. G. Klumper te Wester- bróek en H. T. A. J. Westrik te Bolde. Beroepen te Heinkenszand, C. J. Laar man, hulppr. te Lindhoven. Aangenomen naar Zonnemaire, G. P. A. Ruys v. Dugteren te Axel. Naar Ooster hout, G. Barger, Evang. pred. te Hoorn Bedankt voor Oenormiiden, J. Lekker- kerker te Molenaarsgraaf. Voor Helle- voetsluis, Th. G. Tonnon te Hoogmade. Geref. Gemeenten. Tweetal te 's Gravenpolder, M. Hei koop te Utrecht en A. Verhage te Middel burg. Kapelle. Bij de desbetreffende verkie zing, gehouden in de Herv. Gem. alhier spraken zich 50 stemmen uit voor kies college en 6 voor kerkeraad, zoodat de oude toestand gehandhaafd blijft. Aagtekerke. Bij de 10-jaarlijksche stem ming in de Ned. Herv. kerk alhier, wer den 77 geldige stemmen uitgebracht, waarvan 73 voor stemgerechtigden en 4 voor kiescollege, zoodat de bestaande toe stand gehandhaafd blijft. In Vrouwepolder en Gapinge is in de Ned. Herv. Kerk de kerkeraadsbe- voegdheid gehandhaafd. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm dhr Smit te Heem stede, n.m. ds Homburg. Wisaekerke, vm. leesdienst, am. ds Lou- werse. Geersdijk, vm. ds Louwerse, n.m. lees dienst. Geref. Gemeenten. Waarde, 9, 1.30 en 5.30 uur, ds Barth te Borsselen. Borsselen, vm., nm. en av. leesdienst. Geref. Kerken. Wissekerke, vm. en nm. dr van Lonk huizen van Zierikzee, 6 uur idem. (Bede voor Jongel. Vereen.) Aan de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de letterkunde en wijsbegeerte op proefschrift The Hero in the Feminine Novel, mevrouw G. M. KooimanVan Middendorp te Middel burg. Geslaagd te Den Haag oo. cou- peuze-leerares mej. D. Krijger, Souburg, leerling der Eerw. Zusters, Lange Burg, Middelburg. Aanvaring op de Zuiderzee. Gistermiddag zijn de beide veerbooten van den dienst EnkhuizenStavoren, die gelijktijdig te twee uur uit de havens van Stavoren en Enkhuizen waren ver trokken, op de Zuiderzee met elkaar in aanvaring gekomen, tengevolge van den dikken mist. De „Van Hasselt" kwam met driekwar tier vertraging te Fnkhuizen binnen en had ernstige schade bekomen aan het voorschip. De veerpont FnkhuizenStavoren is op hetzelfde traject eveneens tengevolge van den mist in aanvaring gekomen met een geladen klipperschip, welk schip waar schijnlijk is gezonken. De bemanning is door de pont aan boord genomen. De „Van Wijck" is eveneens met veel schade aan het voorschip met 50 minu ten vertraging te Stavoren aangekomen. Het klipperschip, dat door de pont werd aangevaren, is genaamd „Dankbaarheid", geladen met ijzer met bestemming Gro ningen. De schipper A. van de Zande met vrouw en zeven kinderen zijn aan boord van de pont genomen en te Sta voren aan wal gebracht. Het zwaar beschadigde schip is aan zjjn lot overgelaten. Brand in een trein. Prins Hendrik onder de passagiers. Gisterenmorgen is brand ontdekt in het restauratierijtuig van den trein, welke om streeks kwart over acht van Den Haag was vertrokken, even nadat de trein Delft was gepasseerd. In den wagen zaten o.a. Prins Hendrik, met zijn adjudant, luit. ter zee le klasse Termijtelen, en het volledige hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis. De brand is ontstaan bij den verwar mingsketel. De vloer van het rijtuig is doorgebrand en een tusschenschot heeft vlam gevat. Men trok aan de noodrem, de trein kwam spoedig tot stilstand, waar na de brand met water uit een langs de spoorbaan liggende sloot is gebluscht. Het geheel was in 5 minuten tijd ge schied; maar wel is gebleken, dat, als in een rijdenden trein brand uitbreekt, dit hoogst gevaarlijk is, omdat de wind het vuur zeer snel doet aanwakkeren en een onbeduidend begin van brand daardoor in zeer korten tijd tot een ernstigen brand kan uitbreken. Een ouder s-s taking in Frankrijk. In het stadje Signes, in de buurt van Toulon, hebben de ouders der leerplichtige kinderen een school-sta king georganiseerd, als protest tegen 't besluit der autoriteiten, om voortaan jon gens en meisjes gemeenschappelijk on derricht te geven. Zoodra het besluit van den gemeente raad bekend geworden was, hebben de ouders daartegen hun bezwaren inge bracht. Toen hun bezwaarschrift voor kennisgeving werd aangenomen, besloten de ouders, hun kinderen niet meer naar school te sturen, zoolang die verordening van kracht bleef. Voor het huis van den burgemeester werden groote demonstraties gehouden en de schoolbesturen werden in kennis gesteld met de voorgenomen maatregelen. Hij zou de veiling niet overleven. Op het kasteel Glie- nicke bij Potsdam, waar dezer dagen een veiling van verschillende kunst- en histo rische voorwerpen uit het bezit der Ho- henzollerns wordt gehouden, is een 84- jarige dienaar, Mendel genaamd, die reeds 56 jaar in dienst bij de prinselijke familie was geweest, gisteren overleden. Reeds een paar weken geleden had hij te kennen gegeven, dat hij de veiling niet zou overleven. Eenige dagen geleden had hij de griep gekregen. Daarbij wond hij zich zoo op, over de vele vreemde men- schen, 'die hij op het slot zag, en over het weghalen van het verkochte, dat dit zijn dood tengevolge had. De schietpartij met een kanon. Omtrent de schietpartij, die gisteren uit het raam van een perceel in het Westen van Berlijn met een kanon plaats vond, weet de „Lokal Anzeiger" te melden, dat de rare schutter zijn kanon vijfmaal afvuurde. Het kaliber was 19.5 m.M. en de vuur mond was door den man in een fabriek gekocht. Het kanon was gemonteerd op het on derstel van een kinderwagen en de uit vinder, die geestelijk niet normaal was, werd in de buurt „De man van paragraaf 51" genoemd. Zijn aanvallen van verstandsverbijste- en kwamen op ongeregelde tijden voor. Het politie-presidium zal over deze affaire aan het Pruisische ministerie van binnenlandsche zaken een meer uitvoerig rapport uitbrengen, waarin vooral zal ge wezen worden op het feit, dat de geestes zieke alle onderdeelen voor zijn kanon en ook het kruit zoo maar in den handel kon krijgen. Gewapende roofoverval op een boekhouder. Gisterenmorgen hebben roovers een brutalen aanslag ge pleegd op den boekhouder van de firma Karlscheuer te Keulen. De boekhouder had een bedrag van rngeveer 4600 mark van de Bank ge- 1 aald. Op den terugweg zijnde, zag hij dicht hij het station een auto bij hem stil houden. Drie jongelui kwamen er uit, die onder bedreiging met hun revolvers l et geld van hem verlangden. De boekhouder en een hem vergezel lende jongste bediende trachtten te vluch ten, waarop de roovers drie schoten los ten. Terwijl de jongste bediende ongedeerd een heenkomen wist te vinden, werd de boekhouder door een schot in den buik ernstig gewond. De roovers ontrukten hem de actetasch met het geld en gingen in de auto ervan door. De politie heeft maatregelen getroffen om de daders op te sporen. Rechtbank te Middelburg. Zwaar lichamelijk letsel door aanrijding. Op 17 November 1.1. werd onder de ge meente Schoondijike de gemeente-secreta ris van de gemeente Oostburg, de heer de H., terwijl hij liep te wandelen, onver wachts door een vrachtauto aangereden zoodat hij met een hoofdwonde en een lichte hersenschudding naar zijn woning vervoerd moest worden. Als verdacht die aanrijding door roeke loos en onvoorzichtig rijden te hebben ver oorzaakt, had zich voor de rechtbank te Middelburg te verantwoorden de koop man M. van G. te Oostburg. Verdachte was verschenen en werd verdedigd door Mr A. van der Weel, ad vocaat te Middelburg. De eerste getuige-deskundige Vijgeboom uit Vlissingen heeft de auto onderzocht en bevond de remmen en 'het stuur in orde. 'Op een vraag van den president of door het schokken van den wagen de lichten aan en uit kunnen gaan, ant woordt getuige bevestigend. De aangeredene De Hullu verklaart, dat ■hij op 17 November liep te wandelen. Men was in dru'k gesprek. Er heersc'hte veel drukte op den weg. Getuige weet zich verder niets te herinneren en weet ook niet of hij. naar huis is gebracht. Hij was ernstig aan het hoofd verwond en heeft ongeveer 3 weken het bed moeten houden, doob is thans weer heter. De get. Van der Worp uit Oostburg was in gezelschap van den vorigen getuige. Hij liep links van hem en hét was reeds een beetje 'donker. De achteroprijdende auto reed pal rechts van den weg. Get. zag dat de Hullu door den wagen werd gegrepen. Get. zelf was reeds opzij ge sprongen. Zijn indruk is dat de H. door de cabine van de auto is aangereden. De vaart van den 'wagen was ongeveer 35 a 40 K.M. Get. dacht dat de auto, die geen achterlicht voerde, zou stoppen, doch de wagen reed door. I. Maas, aannemer te Breskens, was met zijn auto onderweg naar Sohoondijke en kwam de vrachtwagen van verdaeote, die slecht verlicht was, tegen. Bij bet passeeren gingen alle lichten uit. Onge veer 150 M. verder zag get. de H. liggen, ■die 'bewusteloos was en heeft hem in zijn auto medegenomen naar Oostburg. Een viertal andere getuigen, die bij den vorigen getuige in de auto zaten, leggen een gelijkluidende verklaring af. Get. P. de Bak, landbouwersknecht te Oostburg, 'kwam van het land en zag uit de richting Schoondijke een auto komen met slechte lichten. Het was een gelo vrachtwagen op 6 wielen. Dit was de auto van verdachte. Hij is met hem medegere den naar Oostburg. Onderweg schakelde verdachte de lichten in en uit. Get. vond het gevaarlijk met zulk licht te rijden, want men kon slechts ongeveer 2 meter voor zich uitzien. Ook vond get. dat ver dachte te snel reed. Tijdens de rit stak verdachte zonder noodzaak tweemaal den weg over. ■De Officier van Justitie, de afgelegde getuigenverklaringen nog eens nagaande, acht het feit bewezen. Vast is komen te staan, dat verdachte met de vrachtauto slingerend over den weg heeft gereden, dan eens met heldere dan weer met ge dempte lichten. Ook heeft hij nog eens zonder licht gereden. De verschillende getuigenverklaringen passen in elkaar als een bus. Aannemelijk is dat verdachte zelf niet weet dat hij iemand heeft aange reden, maar dat neemt zijn schuld daar aan niet weg. "Wanneer men op een der gelijke weg iemand zoo aanrijdt, dat men daarvan niets merkt, dan is de schuld zeer ernstig. Dergelijke aanrijdingen ne men steeds in aantal toe, en spr. meent dan ook dat in dit geval niet met een geldboete kan worden volstaan, doch eischt een maand hechtenis en intrek king van het rijbewijs voor den tijd van 3 maanden. De verdediger van verdachte Mr. van der Weel, vangt zijn pleidooi aan met te zeggen, dat verdachte te Oostburg goed staat aangeschreven. Er bestaan inderdaad ernstige aanwijzingen tegen hem, dat hij het werkelijk is, die get. de Hullu heeft aangereden. Zekerheid 'bestaat daarom trent niet geheel. Een zware straf ver dient verdachte volgens verdediger even wel niet. Wel heeft hij met onzeker licht gereden, doch misschien heeft hij ze ver keerd behandeld. Door intrekking van zijn rijbewijs 'zou verdachte zeer zwaar worden getroffen. Pleiter vraagt voor ver dachte een voorwaardelijke straf of an ders een geldboete, doch in ieder geval zijn rijbewijs niet in te trekken. 'De Officier van Justitie repliceerende, is van oordeel dat niemand anders dan verdachte aan de aanrijding schuldig is. Verdachte mag gunstig bekend staan, doeh ook is verklaard dat hij nog al vrij onvoorzichtig rijdt. Waar hier zwaar lichamelijk letsel is toegebracht, persis teert de Officier bij zijn eisch. Meineed. Als verdacht zich op de zitting van het Kantongerecht te Middelburg van 23 Sep tember 1.1. in een burgerlijke zaak tus- schen F. van Doorn als eischer en ver dachte als gedaagde over een geleend be drag van ongeveer f 65, aan meineed te •hebben schuldig gemaakt, had zich te verantwoorden J. H., 3(2 j., assuradeur te Breda. Verdachte werd verdedigd door Mr. A. H. Kuipers, advocaat te Middelburg. Eisch: vrijspraak. Uitspraak in alle zaken 6 Maart a.s. Poging tot vergiftiging te 's-HeeT Arendskerke. Voor de Rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de strafzaak tegen de 43-jarige M. T. B., wonende te Middel burg, aldaar in voorarrest, die er van wordt verdacht op 26 November 1930 te 's-Heer Arendskerke te hebben gepoogd een zekere P. de Waard, met wien zij samenwoonde, te vergiftigen. Verdachte zou in een schoteltje vet, dat zij met wat brood des morgens voor het ontbijt van P. de Waard op tafel placht klaar te zetten, een doodelijk ver gif waarin zich phosphorus bevond, n.l. „rodent" hebben gemengd. Gelukkig bemerkte de W., toen hij van het vet, dat hij op een boterham had gesmeerd, proefde, dat er een vreemde smaak aan was en spuwde dit uit, waardoor hij slechts een te kleine dosis heeft binnen gekregen om zijn gezondheid te bena- deelen. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr J. J. Heijse, advocaat te Middelburg. Als eerste getuige-deskundige werd ge hoord, mej. Koers, apothekeres te Mid delburg, die haar uitgebracht rapport bevestigde, dat inhield dat in het vet, dat zich op de boterhammen bevond, die zij ter onderzoek had ontvangen, zoowel ais in het bijgevoegde vet, phosphorus aan wezig was. Op een vraag van den President of de op het brood aangetroffen hoeveelheid voor het slachtoffer doodelijk zou zijn geweest, zegt desk. dat niet te kunnen zeggen, omdat zij niet weet welke hoe- \eelheid zich op iedere boterham be vond. Op een vraag van den Officier van Justitie of niet reeds een kleine hoeveel heid, schadelijk voor de gezondheid is, antwoordt get. bevestigend. De tweede getuige, mej. Jacobsde Docks uit Goes, was verdachte een dag te voren tegengekomen. Verdachte had haar gezegd, dat zij door de W. werd mishandeld en zij zich wilde verdrinken. Get. had haar nog gezegd van hem af to gaan. Get. B. de Bocks te Goes heeft op 25 November verdachte in huis gehad, die haar nood klaagde over de W. Zij zeide nog een boodschap te moeten doen en get. is toen met verdachte medegegaan, naar een apotheek, alwaar verdachte op haar verzoek een doosje werd verstrekt, dat 50 cent kostte. Get. heeft evenwel niet gehoord, wat ze bestelde, doch verdachte deelde haar later mede, dat zij een doosje vergif had gekocht tegen ratten en muizen. De Rijksveldwachter Majoor van Ant werpen te 's-Heer Arendskerke, verklaar de, dat P. de Waard op 26 November 1.1. bij hem was gekomen, zeggende, dat zijn huishoudster hem had willen vergeven en hij overhandigde hem een boterham waarop naar hij beweerde, rodent-vergif zou zijn gesmeerd. Getuige heeft toen een onderzoek ingesteld en het vet, bene vens een doosje gedeeltelijk gevuld met rodent, in beslag genomen. P. de Waard, arbeider te 's-H. Arends kerke, zegt, dat verdachte bij hem als huishoudster in dienst was tegen het ge not van kleeren en kost. Op een vraag van den President of get. verdachte nooit heeft mishandeld, antwoordt get. ontkennend. Wel zegt hij, had zij af en toe kwade buien. Zij zeide, dat ik van plan was te trouwen met een weduwvrouw met 4 kinderen, en moge lijk dat zij daarom jaloersch was. Van trouwen was bij mij geen sprake. President: kan je niet opgeven waarom ze je wilde vergeven? Getuige weet het niet, doch wel heeft ze een paar keer gezegd: „ik zal je ver geven". Ze had van die kuren. Met Toondag op 25 November 1.1. is get. naar Goes gegaan. Verdachte had hem gezegd, niet te zullen gaan, doch ze is wel gegaan, 's Avonds om 11 uur is get. naar huis gegaan. Onderweg heeft hij nog een café bezocht alwaar hij be merkte, dat verdachte aan het kermis houden, was. Samen zijn zij toen naar huis gegaan. Onderweg zei verdachte hem, dat zij ge hoord had, dat get. ging trouwen met een weduwvrouw met 4 kinderen. Den volgen den morgen ffi getuige om 7 uur opge staan, doch daar het dankdag was is hij niet gaan werken. Verdachte was aan het werk in het huis en get. zag dat zij stroopvet maakte. Zij sneed het brood en smeerde het voor zich. Ook get. smeerde brood. Toen hij dat wilde opeten, proefde hij een rare smaak. Hij had toen tegen verdachte gezegd: „Marie, je wilt me toch niet vergeven?" waarop zij antwoordde- „je bent gek." Op tafel stond een doosje rattenkruid (rodent). Verdachte is daarop van ta fel weggegaan en get. is met de gesmeerde boterhammen naar de politie geloopen. President tot get. Jij zegt dat verdachte veel van je houdt en zij zegt dat ze door naar de inelkgiit van iedere koo, door (Wettig gedeponeerd) volledig dagrantsoenkoekje uitgebalan ceerd voor iedere melkgift tot 4 "la VET in combinatie met een 20-tal voorbeelden gelijkwaardige ruwvoeder-rantsoenen, die de boerderij zeil oplevert, samengesteld door onze landbouwkundige afdeeling. Deze volledige dagrantsoenen voldoen geheel aan de voedernormon van Prof. Dr. Nils Hansson. Allo foutief voederen en voederverspilling wo.dt hier door opgeheven. De melk van „RATIO" kost nog géén 3 cent per liter- De VEtHOUDERSPRiJS is slechts 8.50 per 100 Ko. bruto In doozen af Amsterdam Garantie onder A H. v. Bestelt bij Uw leven ncier in Uwe plaats. Vraagt broohure Katlo- voederrantsoonan voor molk- on mostvoo. ERTELS' OLIE-A RIEKEN N.V. A'DAM. jou mishandeld wordt. Hoe zit dat nou? Verdachte blijft hierop het antwoord schuldig. Pres.: Waren er ratten in je huis? Ge tuige antwoordt bevestigend. Pres.: Er stonden immers twee doosjes op tafel? Kan verdachte zich daarin ver gist hebben? Getuige weet het niet. Pres.: Wat wint zij er mee als je dood ging? Getuige: Niks mijnheer. De verdediger, Mr Heijse tot get.: Ben je ooit bang geweest dat ze je zou ver geven? Get.: Neen, mijnheer. Verdachte door den Pres. ondervraagd, verteld schreiend dat zij altijd goed voor getuige is geweest. Herhaaldelijk kwam hij evenwel dronken thuis, zeide dan dat hij met een vrouw met vier kinders ging trouwen en schold haar uit. Verdachte be kent op 25 Nov. te Goes rodent te hebben gekocht. Zij is toen naar huis gegaan en ontmoette onderweg get. de W. die haar voor al wat leelijk is uitschold. Verdachte ontkent ooit te hebben ge zegd, dat zij de W. zou vergeven. Den vol genden morgen was er weer ruzie, waar door verdachte zoo in de war is geraakt, dat zij een verkeerd potje heeft genomen en de inhoud daarvan gereed heeft ge zet voor de W.'s boterhammen. Later bleek, dat dit potje rodentvergif te bevatte doch verdachte had bedoeld een ander potje vet te geven. De majoor der Rijksveldwacht Van Ant werpen, andermaal door den President ondervraagd, zegt van meening te zijn dat het niet in de bedoeling van verdachte heeft gelegen den man te vergiftigen. Deze laatste staat zeer ongunstig bekend in ge heel Zuid-Beveland. De Officier van Justitie aan het woord komende, acht de feiten vaststaande, al begrijpt hij van de zaak weinig. Spr. kan ook niet inzien, dat het in de bedoeling van verdachte heeft gelegen poging tot moord te plegen op de W. door middel van Rodentvergif. Verdachte was ten einde raad. Naar haar wettigen man kon zij niet terug en de toestand bij de W. was voor tiaar ook niet uit te houden. De Officier heeft verdachte meermalen in het Huis van Bewaring gesproken en dan kon zij plotseling opstuiven. Spr. acht verdachte wel toerekenbaar, doch niet zooals een middelmatig mensch. Spr. acht hier een ernstige pogmg tot benadeeling van de gezondheid van de W. aanwezig. Vrijspraak acht de Officier hier niet op zijn plaats, daarvoor is het feit te ernstig. Hij eischt twee jaar ge vangenisstraf. De verdediger van verdachte tracht in zijn pleidooi aan te toonen dat opzet van verdachte om vergiftiging te plegen, niet aanwezig is. Men gaat daar niet, wan neer men dat van plan is, zegt, verdediger, het doosje rodent op tafel zetten naast de boterhammen die zullen worden genut tigd. In haar boosheid schijnt verdachte wel eens te hebben gezegd dat zij de W. zou vergeven, doch daarvan is niets posi tiefs bewezen. Verdediger verzoekt de Rechtbank dan ook verdachte vrij te spre ken en haar onmiddellijk in vrijheid te stellen. Na in raadkamer te zijn geweest werd het verzoek tot invrijheidstelling door de Rechtbank afgewezen en bepaalde zij de uitspraak op 27 Febr. a.s. Steun aan de Beetwortelsuiker-lndustrie. Door de buitengewone algemeene ver gadering van aandeelhouders der Coöpe ratieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, is besloten, de beslissing omtrent het al of niet werken der fabriek op te schorten tot nadere gegevens bekend zijn omtrent de van regeeringswege aan de beetwortelcultuur te verleenen steun. Benoeming Commandant Brand weer c.a. Onder verwijzing naar de in de geslo ten trommel ter visie liggende sollicitatie- stukken, bevelen B. en W. voor een be noeming tot Commandant van de Brand weer aan, dhr H. Bierman, gepension- neerd luitenant-kolonel en commandant van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm, verband Zeeland. Overige voorstellen. De tot heden nog niet genoemde voor stellen voor de op Woensdag a.s. te hou den raadsvergadering laten wij hier in het kort volgen. Een voorstel om den grond, die aan den Noordsingel is aangekocht van de N. V. Zaadhandel en Boomkweekerijen der firma Wed. P, de Jongh te Goes en groot 5455 en voorloopil len, waarvool van f 13.0001 Voor het gang Middell diet gevraag f24.500 als rijk de 'helflj rekening, er nog 10 pet. Tot het uil Poelendalo tl geraamd, wa meente, f 15(1 ren en f 11.E| B. en W. vr een crediet zich niet gl maar toch r tueele werklc| ven bij de werken. AKEN. heeft op de Zuidelijken weiler-Resor| lijke mijnga Drie gangel werk warenj Volgens tcf ten zou het ramp zijn b| zijn drie de geborgen. De geen verderq noodig zijn. geen verderel Zoo de leeft hood Vader, JACOBUS a.s. Woensj zijn 80stei| denken. Uil j. mall! C. J. MJ Kloetinge, Heden langdurig de Vrou\ liefdevolle MAR] JEREMIAS in den ou| 29 jaar. G. JEREMip Middelburg Eenige, a| Voor de veil neming, ondej lijden van Vader, Behuv JACC betuigen dank. Wed. J.| Wemeldinge, Voor Uwe bij het overlil geliefde Vroul en Grootmoedl MAATJE STI betuigen wij dank. Uit S chore, Febr. Voor de 1 zijn ziekte ei van onzen Br Oom, den her JAN O betuigen wij dank. Nieuwdorp 20 Voor de ve langstelling 1 beid van mijn tuig ik door c den dank. Zoutelande, 2( Voor de velt stelling, die il ontvangen, be mijn Familie dank. Koudekerke F Voor de op gen blijken va ondergeteekenc W. Z. Oostkapsllt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2