Gemengd Nieuws. Rechtzaken Berichten over onze Adverteerders. Naar aanleiding van. een verzoek van de Vereeniging van Oud-leerlingen van Land- en Tuin'bouwcursussen alhier wordt met algemeene stemmen goedge vonden, dat buiten bezwaar der gemeente kas een tijdelijke electrische aansluiting in de gemeentekamer wordt aangebracht, vanaf de muziektent ten behoeve van een film te vertoonen door bet Land- en Tuinbouwbureau der Farbenindustrie I G te Amsterdam. Bij de rondvraag vraagt de heer De Rijk hoe het staat met de werkloosheid in deze gemeente, welke maatregelen zijn genomen en of die maatregelen wel van dien aard zijn, dat zij de mensohen voor armoede vrijwaren. Hij meent dat het Burgerlijk Armbe stuur de zaalk der werkverschaffing regelt. Hij zou gaarne zien, dat dit probeerde om zooveel mogelijk productief werk te doen uitvoeren. Hij vindt het jammer, dat er in deze gemeente nog een groep ongeor ganiseerden zijn. Waren deze georgani seerd en aangesloten 'bij een werkloozen- kas dan zouden zij in tijden van werk loosheid gedurende eenigen tijd uitkeering genieten. Hij stelt voor om een steunregeling voor de werkloozen in het leven te roe pen en wel als volgt: ieder gezinshoofd krijgt f 10 per week plus f 0.50 voor elk kind beneden den leeftijd van 15 jaar. Dan moet getracht worden subsidie te krijgen van het Rijk, dat daarvoor geld beschik baar stelt. Mocht het Burgerlijk Armbe stuur niet bij machte zijn om zoodanige steunregeling uit te voeren, dan zou de gemeente deze instelling financieel moe ten steunen. De voorzitter zegt, dat het aantal werk loozen eerder af dan toe neemt. Wanneer er werk is wordt den werkloozen door het Burgerlijk Armbestuur werk gegeven. Is er geen werk, dan ontvangen zij een uitkeering. De heer Eversdijk zegt, dat het Bur gerlijk Armbestuur steeds zijn best doet om werk te krijgen en hoe moer werk er is hoe liever zij het hebben. Hij doet ver der nog eenige mededoelingen betreffen de het verkrijgen van werk in den regel wordt spitwerk verricht de helft van de kosten wordt door den eigenaar be taald de andere helft door het Burger lijk Armbestuur. De werkloozen ontvan gen per dag het loon, dat in deze ge meente voor de landarbeiders geldt. De heer Zweedijk zegt, dat hij verno men heeft, dat enkele werkloozen worden uitgesloten. Hij acht zulks niet juist. De heer Eversdijk antwoordt hierop, dat rekening wordt gehouden met den wel stand der werkloozen. Ook de heer Buitenhuis acht het beter, dat geen onderscheid wordt gemaakt. Ver der vraagt hij of de gemeente niets heeft te doen en of bij aanleg van de gasleiding naar de Groe B. en W. er op aan zullen dringen, dat werkloozen uit deze gemeen te hieraan te werk worden gesteld. De voorzitter zegt, dat de gemeente geen werk te verrichten heeft. De directeur van het gasbedrijf te Goes heeft hem reeds toegezegd, dat bij aanleg van de gaslei ding naar de Groe zooveel mogelijk werk loozen uit deze gemeente zullen worden te werk gesteld. Wat het voorstel betreffende de steun regeling van den heer De Rijk betreft, acht de voorzitter het gewenscht nu in deze vergadering een beslissing te nemen. Deze zaak moet eerst eens »goed onder oogen worden gezien. De heer 'Straub merkt op, dat het Bur gerlijk Armbestuur de regeling der werk verschaffing in handen heeft en dat het niet aangaat om dit bestuur regels voor te schrijven. Wel kan een dergelijke rege ling ter kennis van dit bestuur worden gebracht. Kapollo. De Geref. Jongel. Vereeniging Kapelle—Wemeldinge hield in het lokaal Obadja alhier haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Zegers. De secretaris J. Spruit bracht jaarver slag uit. De vereeniging telt 14 leden. 6 leden traden toe, maar ook 5 leden vertrokken, I De penningmeester deed rekening en verantwoording. De ontvangsten bedroe gen f 225.56, de uitgaven f 143.40. De bibliotheek werd met 30 nieuwe boeken aangevuld. Nu volgden verschillende voordrachten. Het programma was met zorg saamge- steld. Het bestuurslid van den Berge te Wemeldinge sprak over Christuslegenden in den Koran. De voorzitter sprak over de Jongeling en de toekomst. Verschillende afgevaardigden brachten hunne heilgroeten over. De begunstiger Keim sprak het slotwoord. Schors. Woensdagavond vergaderde de varkenshond „Draagt Elkanders Lasten" alhier. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat ontvangen was f 184,85 en uitgegeven f 149,50. Alzoo een batig slot van f 35,35, hetgeen met het reeds ove rige kasgeld een totaal geeft van f 771,99. De aftredende bestuursleden B. v. d. Borgt en C. de Jonge werden herkozen, terwijl tot bode werd benoemd A. Goet- heer. WolfaavtaUJlc. Woensdag hield de af- deeling van den Ned. Chr. Landarbei- dersbond alhier een propaganda vergade. ring in het gebouw T.A.V.É.N.U. waai in als spreker optrad de heer Stokma.n,, hoofdbestuurslid van dezen bond. De heer Siemons, voorzitter van den bond, die als spreker was aangekondigd, was we gens ziekte verhinderd). Nadat de voorzitter der afdeeling, de heer P. Luikenaar, de vergadering met gebed had geopend, verkreeg de spreker heit woord. Deze besprak het nut van 1 orgardeftti" zoowel Vi.or voste als losse arbeiders. Wanneer hier in Wolphaarts- dijk de werklieden krachtig georganiseerd waren geweest, zouden de werkgevers zeker den moed niet hebben gehad dezen winter f 1.75 per dag te betalen. Ook besprak spreker in den breede de tegenwoordige crisis in den landbouw en den zoo noodigen steun van de regee ring aan de landbouwers. Spreker achtte het een plicht van de werknemers, ook mede te helpen werken om dezen steun te verkrijgen, want als de bietencultuur zou moeten worden stopgezet, dan zou den ook de gevolgen voor de landarbei ders niet te overzien zijn. De voorzitter der afdeeling wekte ook de aanwezigen op zich te organiseeren, daar in dezen tijd vooral organisatie een eisch des tijds is, ook in verband met het werkloozenvraagstuk. Vragen van verschillenden aard werden nog door den spreker beantwoord. Een drietal der aanwezigen gaf zich op als lid der afdeeling, waarop de vergadering met dankgebed door den heer Stokman werd gesloten. Gezien het minder gunstige weer en de heerschende griep kon de opkomst bevredigend worden genoemd. Borsselen. Gisterennamiddag vergader den de aandeelhouders der weegbruggen aan de haven. Uit de rekening en verant woording bleek, dat de inkomsten bedroe gen f 1180.80, de uitgaven f853.77. Goed slot f327.03. Per aandeel zal f3 uitbetaald worden. De aftredende bestuursleden P. Dekker en A. van de Velde werden met algem. stemmen herbenoemd. De weger W. Wa genaar werd eveneens herbenoemd. Gisteravond vergaderde de schiet- vereeniging „Frank van Borsselen". Deze vergadering werd geleid door den voor zitter, den heer Imminck. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een te kort in kas was van 30 cent. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren A. Melis en J. Rottier Az. Afgevaardigd worden naar ,c hou den vergadering van Pro Patria (scherp- schuttersbond voor Zeeland) de heeren A. Melis en L. Maas. Driewegen. De Gemeenteraad vergader de Woensdag voltallig. In do begrootingensdienst 1930 en '31 hadden enkele wijzigingen plaats. Beslo ten werd tot wederopzeggens toe te tre den tot de regeling, bedoeld in het werk loosheidsbesluit 1017. Het kohier hondenbelasting voor 1931 werd opgemaakt op f 128. Tot leden van de schattingscommissie werden, de 4 aftredende leden herbe noemd. De armenrekening over 1930 werd goedgekeurd in ontvang op f 6121,91)4 en in uitgaaf op f 3887,6614, alzoo met een goed slot van f 2234,25. Besloten werd tot adhaesiebetuiging aan het adres van den Raad van Arne- muiden om vrijstelling te vragen van de verplichting tot invoering van het vak lichamelijke oefeningen op de school. Met het tijdstip, waarop de electrische straat verlichting wordt ontstoken wordt den lantaarnopsteker eervol onts.lag verleend. Op een verzoek om een feestgave voor het 25-jarig bestaan van „Kinderzorg" en een subsidie voor de Nederlandsche R. K, Volkszangvereeniging wordt afwij zend beschikt. Colijnsplaat. De raad benoemde tot secretaris-ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur den heer A. A. Schuit. Westkapelle. De 10-jarige stemming bij de Ned. Herv. Kerk alhier over de be slissing of een Kiescollege, dan wel de Korkeraad predikanten zal beroepen, of Kerkeraadsleden zal benoemen, heeft uitgemaakt, dat 31 leden het oude stel sel wenschten te handhaven en 3 leden voor een kiescollege waren. Zontalande. Woensdagavond is alhier een apenbare vergadering gehouden van belanghebbenden bij en belangstellenden in de verharding van den Duinweg alhier. De Commissie tot verharding van den Duinweg had deze vergadering belegd. De heer J. F. Vermeulen uit Middelburg was voorzitter. In z\jn inleidend woord zette de voorzitter de bezwaren van den tegenwoordigen toestand uiteen en de noodzakelijkheid van de verharding van dezen weg. De bedoeling is, van dezen weg een klinkerweg te maken van plm. 800 M. lengte met een verhardingsbreedte van drie meter. De kosten zijn geraamd op f 8000'. Van deze f8000 moet nog plm. f 1300 bijeengebracht worden door de aangelanden en andere belanghebbenden. Op deze vergadering werd in totaal 800 gulden toegezegd, zoodat nog f 500 moet worden bijeengebracht om met den aanleg te kunnen beginnen. Daar lang niet alle belanghebbenden op deze vergadering tegenwoordig waren lijkt het niet onwaarschijnlijk, dat de ont brekende 500 gulden nog wordt bijeen gebracht, I Borsselen. Gisteravond sprak in de Ge meentewoning alhier dhr A. de Lange uit Goes een rede uit in het belang van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. Spr. beantwoordde achtereenvolgens deze vragen: „Waarom georganiseerd?" en: „Waarom Christelijk georganiseerd?" Met, aandrang wekte spr. de ui arbei ders op, zich te organiseeren -en Glir. Landarbeidersbond. In het tweede deel van zijn rede be handelde Spr. meer in het bijzonder de crisis, waarin de landbouw nu verkeert, een crisis, die zeker ernstig is, maar die toch dit goede heeft gebracht, dat werk gevers- en werknemersorganisaties elkan der hebben gevonden en terwiüe van het gemeenschappelijke belang camenwerken. Op deae rede volgde oen levendige be spreking. Binnen enkele weken zal we derom worden vergaderd. De goed bezochte vergadering, die ook werd bijgewoond door den burgemeester, en door Ds Elenbaas, Ned. Herv. predi kant, werd door den spreker met dank gebed beëindigd. Zaamslag. Woensdagavond werd door de afd. „Axel en Omstreken" van de Ge ref. Vereen, voor Drankbestrijding in de Chr. Bewaarschool een openbare verga dering gehouden. Dhr J. van Westen had de leiding. Na het openingswoord van den voorz. trad als spreker op dhr M. de Borst uit Goes met het onderwerp: „Waarom? Wanneer? En hoe?" Gewezen werd op het vele drankmis bruik, dat, helaas ook in Christelijke kringen gevonden wordt; op het stand punt van den bond, die het tot de roeping van den Christen rekent, de drinkgewoon ten niet te steunen. Na de pauze droeg dhr L. C. Voorbij een drietal ernstige stukjes voor. Daarna werden verschillende vragen aan den spr. gesteld, die door hem uit voerig werden beantwoord en waarbij hij gelegenheid vond het standpunt van den bond nog nader uiteen te zetten. Door een tweetal dames werd met be geleiding van het orgel een drietal zang stukjes ten gehoore gebracht. In de pauze werd een kopje thee ge dronken. Jammer, dat de opkomst niet beter was. ECONOMISCHE VOORLICHTING BIJ BUITENL. ZAKEN. Verbetering in hooge mate urgent geacht. Volgens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de hegrooting van Buitenlandsohe Zaken drongen meerdere leden aan op de spoedige verbetering van de economische voorlichting, welke thans bij den onbev Mgmnd.en toestand, wr 'n /ele taüken van volkswelvaart verkeeren, in hooge mate urgent is. Hoe de dienst tenslotte in onderdeelen wordt geregeld, achten deze leden van ondergeschikt be lang. 1) De hoofdzaak is h.i., dat vanuit een centraal punt te dezer zake initiatief en leiding uitgaan en dat ook onze vertegen woordigers in het buitenland, zoowel in den diplomatieken als den consulairen dienst, daarbij' hun medewerking verlee- nen. Een zoo nauw mogelijk contact tus- schen de organisatie hier te lande en die vertegenwoordigers van Nederland in den vreemde is een essentieel vereisohte voor het welslagen van het instituut. Verscheidene leden spraken den wensch uit, dat hij. het sluiten van handelstrac- taten zoolang er nog geen Departement van Economische Zaken is ingesteld, het Departement van Buitenlandsohe Zaken nauw contact houdt met het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid en de afdeeling Landbouw van het Departement van Buitenlandsohe Zaken en Landbouw. Intusschen heeft Minister Ruys de Beerenbrouck in de gisteren gehouden zitting van de Tweede Kamer medege deeld, dat spoedig een ontwerp kan wor den tegemoet gezien inzake uitbreiding van den economischen voorlichtings dienst. Ongelukken. Te Roosendaal is Woensdagavond het vijfjarig dochtertje van den aldaar wonenden arbeider Van As, toen het uit een zyweg plotseling den rijweg wilden oversteken, door een pas- seerende Belgische auto overreden en ge dood. Gistermorgen is te Babyloniën- broek (Noord-Brabant) de koopman G. Bouman, aldaar, in oen boezemsloo't na bij zijn woning dood aangetroffen. Waar schijnlijk is het slachtoffer Woensdag avond b(j het naar huis gaan te water geraakt en verdronken. De man was on gehuwd en ongeveer 35 jaar oud. - Kapitale boerderg afge brand. Gisteren is te Strjjen (Z.-H.) de kapitale boerenhof stede van den land bouwer P. Rozendaal afgebrand. De ver moedelijke oorzaak van den brand is het spelen met vuur door een vierjarig kind. Twintig koeien, tien paarden en een groote voorraad graan en hooi verbrand de. Verzekering dekt de schade. Geen collegegeld betaald. Te Leiden is, naar wij vernemen, weder om proces-verbaal opgemaakt tegen zes studenten, onder wie twee dames-studen ten, wegens het volgen van colleges aan de Universiteit zonder collegegeld te heb ben betaald. Tank uit elkaar gespron gen. Terwijl twee arbeiders, werkzaam aan de Nederlandsche Gruyère Blokmelk- fabriek te Frankhuis bij Zwollerkerepel, bezig waren met de fabricatie van sui kerpoeder, sprong plotseling een tank, gevuld met de vloeibare kokende suiker uit elkander. De vloeistof vloog door de geheele localitedt en bracht den arbeiders verschillende brandwonden toe. Eén van hen was er het ergst aan toe, hoewel er bij ham geen edele deelen zijn geraakt De m a d a a d te B i 11 h o v e n. Dezer dagen i® de dader van den moord op mevrouw Soeparwi en haar beide kin deren van de psychiatrisch-neurologische kliniek te Utrecht, waarin hij na zijn mis lukte zelfmoordpoging was opgenomen, overgebracht naar het Huis van Bewa ring aldaar. Zijn zaak zal spoedig voor de Utrecht- eche rechtbank worden behandeld, ver moedelijk op 10 Maart a.s. Intusschen blijven de motieven voor deze moord ook in de kringen van inge wijden duister. Do inlandsche bediende is zeer zwijgzaam en volhardt bij zijn reeds eerder gepubliceerde verklaring. De dader is aan een psychiatrisch on derzoek onderworpen, hetgeen uitsluitend als een formaliteit opgevat moet worden, daar hij als volkomen normaal wordt beschouwd. Fabrieksbrand te Zeist. Woensdagavond is brand uitgebroken in de blik fabriek aan den Woudenbergscbe- weg te Zeist. De lak'kerij is uitgebrand, de electrische installatie vernield. Het be drijf is stilgelegd, waardoor 25 man werkloos zijn geworden. De oorzaak moet zijn een weggeworpen sigaret door een arbeider. Alles was verzekerd. Poging tot omkooping van een Raadslid. Het gemeenteraads lid Jan Muyters te Ulestraten schrijft in een Limburgsch blad: Om een einde te maken aan de fantas tische geruchten, welke te Ulestraten en ver daarbuiten de ronde doen, in verband met den persoon en de benoeming van den nieuwen burgemeester van Ulestra ten, dient de volgende geschiedenis- De nieuw benoemde burgemeester heeft ook gesolliciteerd naar de betrekking van secretaris der gemeente Ulestraten. Door den broer van den thans benoem den burgemeester, die tot heden met hem samenwoont te Bunde, is mij aangeboden de som van duizend gld., op een schuld briefje, zoogenaamd voor het aanleggen van een vruchtenboomgaard (ik beoefen namelijk het eerzame tuindersvak) waar van vijfhonderd gulden a contant, een uur voor de vergadering van den gemeen teraad, mits ik mijn stem uitbracht als raadslid op zijn broer, den thans be noemden burgemeester van Ulestraten. Ik heb de feiten direct tor kennis ge bracht van don heer Officier van Jus titie te Maastricht. Daarna heb ik eon bezoek gehad van tweo politiemannon, die mij een verhoor omtrent de kwestie hebben afgenomen, en zorgvuldig geno teerd, on de bovengenoemde schuldbeken tenis hebben meegenomen. Naderhand heb ik de geschiedenis ook ter kennis gebracht van don Commissaris der Koningin in do Provincie Limburg, te Maastricht. Op Donderdag 29 Januari 1931 heeft, naar men mij mededeelt, de beeediging van den persoon, waarom zich deze ge schiedenis afspoelt, plaats gehad op het gouvernement te Maastricht. DE BEGROOTING VAN ONDERWIJS In de afdeelingen der Eerste Kamer, uitten blijkens het Voorl. Verslag, meer dere leden critiek op don toestand van het onderwijs hier te lande, meer in het bijzonder op dien van hot lager, middel baar en voorbereidend hooger onderwijs Va,n verschillende zijden werd de wen- schelijkheid betoogd eener wettelijke re geling van het voorbereidend on derwijs. Inzake het spellingsvraag- s t u k werd den minister naar aanlei ding van zijn circulaire verzooht, niet te talmen met de eveneens urgente volgen de schrede, te weten het prijsgeven van de dubbele ee en oo en de stomme oh. Enkele leden vroegen hoe het staat met het onderzoek in zake een eventueelo wijziging der Leerplichtwet, waar door aan nog leerplichtige kinderen, die het zevende leerjaar reeds hebben ge volgd, vrijstelling zou kunnen worden verleend van het doubleeren van dal jaar, indien zij tot het onderwijs aan een lagere land- of tuinbouwschool wenschen te worden toegelaten. Uitbreiding van den leerplicht werd zoowel bepleit als bestreden. Met klem werd aangedrongen op meer en beter onderwijs dan tot nog toe wordt gegeven aan de sohipperskinde ren. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Straatschenderij: L. S. v. L., Wissen- kerke f 5 of 1 w. tuchtsch.; B. A. V. te Colijnsplaat f 15 of 1 mnd tuchtsch. Een dier noodeloos vervoeren op kwel lende wijze: A. v. L. te Baarle Hertog f 60 of 1 mnd h. Trekdier op den openbaren weg laten staan zonder voldoende voorzorgsmaat regelen tegen het aanrichten van schede te hebben genomen: A. v. d. G. te Nieuw- dorp f 15 of 15 d. IJkwet: G. d. B. te Kamperland f 3 of 3 d. Maat verbeurd. Te Kruiningen een motorrijtuig op straat laten staan: H. A. V. te Eindho ven f 1 of 1 d. Te Ierseke fietsen over een trottoir: J. d. K. te Ierseke f 2 of 2 d. Overtreding van het reglement, tot be veiliging van de spoorbrug Vliss'ngen Roosendaal: S. S. te Worm f 25 of 25 d. Met een auto 's avonds rijden zonder minstens twee lichten, die een elder wil licht uitstralen: J. M. P. te Goes f 10 of 10 dagen Met een auto 's avonds rijden ert zijn lichten niet dempen bij het tegenkomen van een andere auto: B. v. D. to Hoode- kenskerko f 25 of 25 d. Met een auto rijden, welke niet voor zien is van minstens twee goed werkende remmen: L. G. te Cadzand f 40 of 20 d. 'b Avonds fietoun sender licht-. D. W. te Kruiningen, P. E. te Kapelle f 5 of 5 dagen. Dronkenschap: L. L. te Goes f 10 of 10 d.; A. v. 'tW. te Kwadendaxnme f 15 of 15 d. Verduistering van twee ton. Voor de rechtbank to Rotterdam heb ben gisteren twee employé's van de Rot- terdamsche Melkinrichting en de N.V. De Vereenigde Zuivelbereiders terecht ge staan die zich onderscheidenlijk aan valschheid in geschrifte, verduistoring, subsidiair oplichting en medeplichtigheid aan valschheid in geschriite en heling hebben schuldig gemaakt. Het verduister de bedrag de fraudes loopen over onge veer twaalf jaren beloopt nagenoeg twee ton. Beide verdachten waren gedeti neerd. De eerste verdachte was een 46-jarige kantoorbediende. Uit het getuigenverhoor ter terechtzit ting bleek, dat de administratie zeer slor dig was en dat er 'n slechte controle was, want de gepleegde fraudes had men ge makkelijk kunnen bemerken. De eerste verdachte verklaarde, dat het hem in 1917 buitengewoon slecht was ge gaan. Hij verdiende f 120 per maand en het was hem niet mogelijk daarvan met zes menschen rond te komen. Hij is toen met Marken gaan speculeeren en daarmee heeft hij twaalf a dertienduizend gulden verloren. In den loop van den tijd ver duisterde hij f 15.0C0 per jaar, waarvan hij niet alles heeft verspeculeerd. Veel heeft hij ook weggegeven aan tooneel- en muziekvereenigingen, van welke vereeni- gingen hij lid van verdienste is gewor den. Ook is hij een garage begonnen en dat heeft hem f 18.000 gekost. Nooit heeft hij geluk gehad met zijn geld. Vier jaar geleden huurde hij voor f 900 een huis en daarmee is hij ver boven zijn stand gaan wonen, zoodat het nog moeilijker voor hem werd om uit de moeilijkheden te ko men. De vertegenwoordiger van het O. M. zei in zijn requisitoir, dat verdachte het geld heeft verduisterd om zijn ijdelhoid te strelen. Ten nadeele van de Zuivelbe reiders is een bedrag van f 14.500 ver duisterd, ton nadoele van de R. M. I. f 55.000. Spr. eischt een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden. De volgende verdachte verklaarde niol direct begrepen te hebbon wat er aan de hand was. Hij wist ni-et waarvoor do gefingeerde kwitanties moesten dionen, Na het getuigenverhoor zei het O. M., dat hij de houding van dezen verdachte zeer onsympathiek vond. Het misdrijf dat hij heeft gepleegd is even erg als dat van den vorigen verdachte, daarom eischto spr. eenzelfde straf. Moord op zijn dochtertje. Zondagavond 26 October 1.1., omstreeks half tien van een uitstapje naar IJmui- don thuiskomende, vond de bewoonster van een perceel aan den Neuwog te Hil versum, op de bovenverdieping haar man bewusteloos op den grond liggen, terwijl het zesjarig dochtertje doocl in het le- dikantje lag. Er hing een sterke gaslucht en, zooals de lijkschouwing uitwees, was het aan gasvergiftiging overleden. De man werd naar het Diaconessenhuis gebracht en bekende, toon hij tot bewust zijn was gekomen, dat hij, zwaarmoedig geworden, het plan had opgevat zelf moord te plegen en tevens het besluit had genomen hot kind door middel van gas vergiftiging te dooden. Ter zake van moord heeft de man zich voor de Vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank te verantwoordoa gehad. Hij bekende ook thans. Volgons do zenuwartsen drs. H. J. Overbeek en S. P. Bakker, is verdachte lijdende aan melancholie en handeldo hij onder den invloed van een depressie. De daad kan hem volgens de psychiaters niet worden toegerekend. Een rechercheur verklaarde, dat hij zeventien menschen, grootendeels dienst meisjes, hoorde, die nooit iets abnormaals aan verdachte hebben bespeurd. Zijn in druk is, dat verdachte het kind heeft ver moord doch den zelfmoord heeft voor gewend. Het O. M. wil het oordeel van eenige andere deskundigen en stelt daarom voor de zaak terug te wijzen naar den rech- ter-commissaris. Uitspraak 26 Febr. a.s. Nederlandsche Kroonrijwielen. Van de N.V. Handelsmaatschappij R. S. Stokvis en Zn. ontvingen wij de Nederlandsche Kroonrijwielen-prijscou- rant voor 1931. Deze prijscourant, goeft omtrent de mo dellen en de prijzen van de Kroonrijwiolon alle gewenschte inlichtingen. Bovendien bevat zij eon prijsvraag, aan de oplossing waarvan door een ieder kan worden deelgenomen. De eerste 5000 goe de oplossers ontvangen gratis eon lees boek, terwijl voor de twee best omschre ven oplossingen resp, een Kroonrijwiel en een Berko-Erreslamp beschikbaar worden gesteld. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de prijscourant. Januari-productie van Ford en Chevrolet De Ford-productie beliep in Januari 55,180 automobielen, die van Chevrolet 70,766, hetgeen voor laatstgenoemde maatschappij een record is voor de over eenkomstige periode. De sterke toename in de Chevrolet valt toe te schrijven aan de enorme belangstelling van het publiek, die op de introductie der nieuwe model len volgde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6