Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen. Afloop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz. kregen zou worden, bedriegt dp wijsheid. Het is noodig, dat de schoolbesturen en de gemeenteraden van het platteland met alle macht tegen genoemd voorstel ageeren. De leerlingenschaal dient te blij ven, zooals die thans is. Op deze inleiding volgde eenige bespre king. Vrouwepolder. Woensdagavond hield de kolenvereeniging „Ons Belang" een al- gemeene vergadering. De voorzitter, dhr L. Duvekot, opende deze vergadering op de gebruikelijke wij ze. De secretaris las zijn jaarverslag over 1930. Van de 72 leden zijn er drie weg gegaan, zoodat de vereeniging thans nog 69 leden telt. De voorjaarsaflevering 1930 bestond uit 15.000 K.G. eierkolen a f 1,70 de 75 K.G.; 6943 KG. stukkolen a f 1,70 de 80 KG en 1400 KG bruinkolen a f 2,80 de 100 KG. De zomeraflevering bestond uit 43060 KG. eierkolen a f 1,60 de 75 KG; 21200 KG. stukkolen a f 1,60 de 80 KG en 5870 KG. bruinkolen a f 2,60 de 100 KG. In 1930 alzoo een totaal van 93475 KG. tot een bedrag van f 1499,14. De secr. legde er nog den nadruk op, dat de leden niet elders een deel van hun voorraad op moeten slaan, maar dat de vereeniging de aangewezen weg daar voor is. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de totale ontvangsten bedroe gen f 2116,59% en de uitgaven f2006,13, alzoo een batig saldo van f 110,46%. De aftredende bestuursleden, dhrn H. Polderman en A. Vermeulen werden m. alg. st. herkozen, en namen hun benoe ming weer aan. Bij acclamatie werd dhr S. Francke voor 1931 weer als bode benoemd. Aangaande de lossing der kolen werd besloten deze niet meer zooals verleden jaar te doen geschieden, maar andere personen daarvoor aan te wijzen. Breskens. Onder Nieuwersluis is .gister avond het motor-visschersvaartuig „Ge rard Helena, Zeeforugge 37" gestrand. Het schip is reeds over den tweeden berm geslagen. De opvarenden zijn gered. Colijnsplaat. Loop der bevolking over de maand Januari 1931. Ingekomen; Leendert van der Weele, van Middelburg. Vertrokken: Johannes Kleppe naar Borsselen. Jannis Marinus Contant, naar Oostburg. Jacomijna J. Adriaanse naar Vlissingen. Leendert J. J. Beye naar Ka- pelle. Hendrik W. de Looff en gezin naar Kortgene. Johannes Jan Mol, naar Waar de. Jozias Slotema naar Zuilen. Jacoba Karman naar Amsterdam. Nieuwdorp. Maandag hield het Var kensfonds haar jaarvergadering, aanwe zig 4-9 leden. De vereen, telt thans 136 leden met 203 varkens, die alle werden ingeënt tegen vlekziekte. Het aantal ge storven varkens bedroeg 18. Van drie kwam door uitslachting weer wat terug voor de kas. De ontvangsten bedroegen f 877.01, uitgaven f 1075.13, dus een na- deelig slot van f 198.12. De aftr. bestuurs leden werden herkozen. De bode werd herbenoemd, 'waarna de voorz. de ver gadering sloot. Tholen. Terwijl de kinderen der Chr. school aan den Doelweg alhier onder het speelkwartier aan het stoeien waren, kwam het 11-jarig zoontje van den ge meentekeurmeester Kr., alhier, plotseling te vallen. Daar hij niet op kon staan en hevige pijn had, werd, nadat hij door een onderwijzer in school was gedragen, onmiddellijk Dr D. ontboden, die een ern stige beenbreuk constateerde. Per auto werd het kind huiswaarts vervoerd. Nauwelijks was dr D. van dit ge val thuis, of hij werd ontboden bij de vrouw van den vischkoopman K. B., al hier, die van een ladder op haar arm was gevallen. Ofschoon geklaagd werd over veel pijn, liep dit geval gelukkig zon der een breuk af. Axel. De vergadering van de Vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderw. werd door den voorz., dhr J. M. Oggel, geopend. Spr. wees op den grooten zegen dien God ons gaf in de school in 1930, inzonder heid, omdht we konden komen tot op richting van een Chr. Bewaarschool. De presentielijst werd geteekend door 56 leden. Uit de notulen blijkt, dat de ver eeniging 209 leden telt. De hoofdonderwijzer, dhr A. Coumou, spreekt in zijn verslag van de goede sa menwerking die naar alle zijden bestaat, wat zeker het onderwijs ten goede komt. Op de school zijn 433 leerlingen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren G. van Fraaienhove, J. L. J. Maris en P. A. Wondergem met groote meerderheid van stemmen herko zen. In de plaats van den heer G. Heijns- dijk, die zich niet meer herkiesbaar stel de, wordt gekozen dhr C. Overdulve. Alle heeren nemen de benoeming aan. De begrooting voor 1931 wordt vast gesteld met een inkomst en uitgaaf van f 29.538,73. Voor onvoorziene uitgaven komt een post voor van f 1116.23. Bij de rondvraag werd breedvoerig ge sproken over de wenschelijkheid van het geven van een ouderavond. Het bleek, dat de vergadering veel voelde voor meer contact met de school en de onderwijzers. De voorz. beloofde om het spoedig in het bestuur te behandelen. Op verzoek ging de heer P. Le Feber, direct, der Chr. Landbouwschool voor in dankgebed. DE RiJKSBEGROOTING 19a, Algemeens beschouwingen. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer omtrent de algemeene beschou wingen over de Rijksbegrooting voor 1931 is het volgende ontleend; Beleid van het Kabinet. Sommige le den konden niet anders dan een ongun stig oordeel vellen over het beleid der re geering in het afgeloopen jaar. Tegen over de ernstige crisis is de houding der regeering zwak en weifelend; zij pakt niet aan, zij wacht ai. Een regeering, die zóó gezind is, deed beter af te treden. De nijpende werkloosheid eischt voorziening, wil zij niet leiden tot een nationale ramp. Evenzoo verdient volgens hen het beleid van het Kabinet ten opzichte van de defensie afkeuring. Andere leden hadden daarentegen waardeering voor den arbeid van het Kabinet, al waren ook zij niet zonder critiek. Een derde groep van leden was van meening, dat er niet veel lijn zit in de algemeene politiek van het Kabinet. De regeering laat zich, naar het schijnt, dikwijls leiden door commissies zonder bepaalde verantwoordelijkheid, maar wel met grooten invloed. Sommige leden merkten op, dat nog niets is gedaan aan de herziening der Zondagswet en aan de Begrafeniswet. De positie van het Kabinet, als, naar eigen kwalificatie, extra-parlementair, werd uit verschillende gezichtspunten be schouwd en beoordeeld. Eenige leden klaagden er daarbij over, dat het extra parlementair Kabinet zich in zijn hou ding tegenover het Parlement gaandeweg steeds losser maakt van hetgeen het par lementaire gebruik tot dusver meebracht. Gewezen werd o.m. op het negeeren van aangenomen moties, de spoedige onaan nemelijk verklaring van amendementen, enz. Hiertegenover werd opgemerkt, dat het gemeen overleg alleen is voorgeschreven voor de wetgeving en niet voor het be stuur; de regeering heeft steeds het meest volstrekte recht moties betreffende be stuursaangelegenheden geheel zelfstan dig te beoordeelen. In verband met het extra parlemen taire karakter van het kabinet werden nadere beschouwingen gewijd aan de ver houding tusschen het kabinet en de groe pen der rechtèrzijde. Sommige leden spraken daarbij als hun oordeel uit, dat verbetering in den huidigen toestand al leen te verwachten is door het optreden van een democratisch parlementair ka binet. Eenige leden achtten een z.g. democra tisch bloc vrijwel ondenkbaar na de be kende verklaringen van den heer Albarda. De economische crisis. Betoogd werd, dat niet alleen op de landbouwbelangen gelet moet worden; de moeilijkheden voor industrie en handel vragen evenzeer de aandacht. Deze leden spraken de vrees uit, dat het tegenwoordige bewind te zwak is om betere politiek te kunnen voeren. Ook wreekt zich thans de fout, dat de economische werkzaamheden der regee ring over verschillende departementen verspreid zijn. Eenige leden konden deze verwijten niet alle deelen. Zoo achtten zij, gelet op het ingewikkeld karakter der crisisverschijn selen, het onbegrijpelijk, dat niet aan stonds een groot plan van hulp kon wor den ontvouwd. Verscheidene leden klaagden over ge brek aan activiteit der regeering ten aan zien van de bestrijding der werkloosheid. Wat de regeling inzake de werkloos heid aangaat, merkten andere leden op, dat zich dezelfde verschijnselen op dit gebied voordoen in Engeland, waar een socialistische regeering aan het bewind is en waar dezelfde klachten van onvol doende voorziening worden vernomen. Financieel beleid. Dankbaar waren vele leden voor het voorzichtige beleid van den minister van financiën. Eenige leden bepleitten, dat de batige saldi, waar over men nu nog beschikt, besteed zullen worden om de moeilijkheden der magere fiscale jaren, die op handen zijn te boven te komen zonder belastingverhooging. Enkele leden merkten hiertegenover op, dat die groote overschotten, waarop zoo herhaaldelijk wordt gewezen, eigenlijk niet bestaan. Immers zij, die daarvan ge wagen, zien over het hoofd de tekorten bij de Spoorwegen en de groote kosteD der Zuiderzeewerken. Bezuiniging. Verscheidene leden waren van oordeel, dat in de gegeven omstan digheden naar vermindering der uitgaven moet worden gestreefd en zij hadden daar bij in de eerste plaats op het oog de uit voering van verschillende grootsch opge zette waterstaatswerken. In dit verband werd mede de aandacht gevestigd op de groeiende uitgaven van het wegenfonds. Niet minder zorg moet de financiering der Zuiderzeewerken baren. Hoe denkt de minister van financiën deze werken in de toekomst te bekostigen? Handelspolitiek. Eenige leden vroegen naar de houding der regeering tegenover het denkbeeld van een onderhandelings tarief. Andere leden wilden ernstig te gen een zoodanig tarief waarschuwen. Om verschillende redenen betreurden vele leden het standpunt in Redevoerin gen en geschriften van den laatsten tijd, ingenomen door S. D. A. P. en de Vrijz. Dem. partij ten aanzien van hun houding bij een eventueels mobilisatie. Deze leden zagen daarin ernstige be lemmeringen om tot terugkeer tot parle mentaire kabinetten te komen. Deze leden zouden gaarne de stellige verklaring ver nemen, dat de regeering zich in staat acht tegenwerking bij mobilisatie te overwin nen. Kloetinge. Bij' de gisteravond gehouden stemming is uitgemaakt, dat voor de 10 komende jaren het beroepen van een pre dikant en het benoemen van ouderlingen en 'diakenen bij1 de Ned. Herv. kerk alhier zal geschieden door het Kiescollege. Uitgebracht werden 84 stemmen, waar van 71 voor kiescollege, 11 voor Kerke- raad en 2 blanco. Ds M. G. J. Wanrooy f Giste ren is op 75-jarigen leeftijd te Hempens (Fr.) overleden Ds M. G. J. Wanrooy, emeritus-predikant van de Ned. Herv. gemeente aldaar. De overledene werd op 10 Sept. 1882 te Nieuwland in het ambt bevestigd en diende daarna de gemeenten te Vlagt- wedde, Markelo, en sinds 1898, Hempens. Op 13 Nov. 1927 werd hem eervol eme ritaat verleend. Wachtgelders. Op de vanwe ge het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitgegeven lijst van op wachtgeld gestelde onderwijzers bij het openbaar lager onderwijs naar den toe stand op 1 Febr. 1931, staan vermeld 88 personen beneden 60 jaar, 85 personen van 60 jaar en ouder en 128 gehuwde onderwijzeressen van alle leeftijden. Goes. Op 11 Febr. j.l. werd wederom in de Kon. Erk. Pitmanschool te Goes, het examen afgenomen vanwege de Fede ratie van Ned. Stenoleeraren Systeem I. Pitman. Wegens het overlijden van den voorzitter der Federatie, dhr J. M. Fol- mer te Arnhem, fungeerde thans als voorzitter dhr J. W. Roeffen, Directeur der Kon. Erk. Pitmanschool te 's Herto genbosch. Het diploma vaardigheid ma- chineschrijven kon uitgereikt worden aan: de dames: G. A. F. Blanker te Goes; P. P. van Hee te Kortgene, A. A. M. Beth te Hansweert en de heeren: D. Louwerse te Arnemuiden, J. J. Platteeuw en J. M. P. Torbijn, beiden te Goes. Het diploma Stenografie A aan de da mes: G. Rooze en G. A. F. Blanker te Goes, P. P. van Hee te Kortgene en A. A. M. Beth te Hansweert. Het. diploma B stenografie (80 w.p.m.) aan dhr G. J. Rijn te Goes. Allen leerlin gen van de Kon. Erk. Pitmanschool „e Goes, 'directrice mevr. N. Grucq. Voor het deelnemen aan de nieuwe cursussen wordt wederom verwezen naar de advertentie in dit blad. i f 50.000 verduisterd. Eenige maanden geleden is iemand, die sedert vele jaren een leidende administratieve functie vervulde bij een aan het Rokin te Amsterdam gevestigde instelling op kunstgebied, uit zijn betrekking ontslagen, nadat aan het licht was gekomen, dat de ze functionaris zich ten nadeele van de ze onderneming aan verduistering van belangrijke geldbedragen had schuldig gemaakt. Die verduisteringen, welke over een reeks van jaren liepen, gingen gepaard met valsche boekingen, ten einde de frau duleuze handelingen te verheimelijken. Toen de feiten ten slotte toch ontdekt wer den, moest worden vastgesteld, dat de administrateur de onderneming voor een bedrag van ongeveer f 50.000 benadeeld had. Uit verschillende overwegingen heeft het bestuur der onderneming er van af gezien de politie in de zaak te mengen. Naar verluidt was met de familie van den ontslagene een overeenkomst! getroffen om een deel van het verduisterde bedrag terug te betalen. Hetgeen ondertusschen ook inderdaad gebeurd schijnt te zijn. „Het Volk" verneemt thans echter, dat deze aangelegenheid eenigen tijd ge leden toch ter kennis van de justitie is gekomen en dat de substituut-officier van justitie ambtshalve aan de politie op dracht heeft gegeven naar de bekend ge worden feiten een onderzoek in te stel len. Het resultaat van dit onderzoek is der Justitie dezer dagen in een uitvoerig rap port medegedeeld. De justitie zal thans beslissen of ambtshalve, dus zonder dat het bestuur van de benadeelde onderne ming een klacht heeft ingediend, tot ge rechtelijke vervolging zal worden over gegaan. Een windhoos. Een windhoos, welke gistermiddag over een deel van Loosduinen trok, bracht op de tuinen naast Meer en Bosch nogal schade aan. De tuinder J. Lelieveld werd met rijwiel en al opgenomen en in een kuil gewor pen. De hoos, die gepaard ging met een he vige regenbui, had zich spoedig opge lost. Bedriegelijk bankroet van een diamanthand e 1 a a r. Onlangs hebben wij gemeld, dat de dia manthandelaar M. uit Antwerpen zijn be talingen gestaakt had en dat zijn passief verscheidene millioenen zou bedragen. Thans heeft de Antwerpsche politie ontdekt, dat de man nog een safe bezat in een bankinstelling in Luxemburg. Bij opening daarvan is gebleken, dat M. daar in voor een waarde van meer dan 3 mïl- lioen aan diamanten had verstopt. De schuldeischers zijn over deze ontdek king niet weinig verheugd. Zij zullen nu ongeveer 80 pet. uitbetaald krijgen. In een auto meegevoerd. Te Klarenbeek heeft een tot nu toe on bekend gebleven persoon in een luxe auto een 8-jarig boerenmeisje, blijkbaar met oneerbare bedoelingen, meegevoerd. Op het alarmgeschreeuw van het kind heeft hij dit weer vrijgelaten en is er toen snel van doorgegaan. Het gevaar van de badka mer. Volgens de statistiek van de verze keringsmaatschappijen, wordt elk jaar te Londen voor 3.750.000 gulden aan ver goedingen uitgekeerd wegens ongelukken met doodelijken en minder ernstigen af loop in badkamers. De meest voorkomende ongelukken zijn: bezwijming en verdrinking van badenden met een volle maag; dood door den elec- trischen stroom bij het lezen in het bad en het beetpakken van een electrische lamp met een vochtige hand; gas verstikking door averechtsche behandeling van gei sers en gaskachels. Tengevolge van uitglijden in de badkuip breken honderden elk jaar armen en bee- nen, ondanks alle raadgevingen om bij het baden liefst drijvende zeep te gebruiken of met andere soort van zeep voorzichtig te zijn. Brand in een meubelma- g a z ij n. De heer Vonk was gisteravond na 9 uur met een bediende nog in zijn meubelzaak, Laan van Meerdervoort, te Den Haag. om een en ander te beredde ren. Dë bediende keek nog even boven, waarna ze samen de zaak verheten. Een uur later stond de zaak in lichte laaie, wat de buurman het perceel is onbewoond bemerkte. Hij telefoneerde onmiddellijk èn den heer Vonk èn de Brandweer, welke laatste spoedig den strijd tegen het vuur aanbond. Men was den brand in een half uur meester. Doch in die dertig minuten was de tweede verdieping, welke vol met slaapkamerameublementen stond, geheel uitgebrand en had de eerste verdieping, waar de salonameublementen stonden, groote brandschade en gelijk de eigenlijke winkelverdieping aanmerkelijke water schade bekomen. Hoe de brand is ontstaan weet men nog niet. De heer Vonk is zoowel tegen brand schade als bedrijfsschade verzekerd. Een postwisselver v a 1- scher gearresteerd. Se dert eenigen tijd werden op de postkan toren te Rotterdam en Amsterdam dik wijls postwissels ter uitbetaling aange boden, welke naderhand van valsche handteekeningen voorzien bleken te zijn. 't Rijk werd op die manier ernstig bena deeld. 't Totaal bedrag is ongev. f 6000 f 7000. De centrale recherche te Rotter dam,, die met het onderzoek werd belast, kreeg al spoedig achterdocht tegen een zekeren H., die ongeveer drie jaar gele den wegens een gelijksoortig misdrijf tot gevangenisstraf was veroordeeld en pas een paar maanden geleden op vrije voe ten was gekomen. De gangen van dezen H. werden nagegaan en Weldra kwam uit, dat hij verblijf hield te Spa. Te Rotterdam had hij een kamertje gehuurd, waar hij zelden kwam, maar waar hij nog al eens postwissels ontving, Hii had zich daar voor v. d. Berg uitgegeven. Deze naam kwam overeen met de namen op de ver- valschte postwissels. Het bleek dat deze v. d. B. zich zelf af en toe goede post wissels stuurde om op die manier zijn valsche stempels telkens te kunnen con troleeren. Op verzoek van de recherche heeft de Belgische politie H. gearresteerd. Hij is naar hier op transport gesteld en heeft bekend de veryalschingen te hebben ge pleegd. Op goede formulieren vulde hij de bedragen in, plaatste de handteekeningen en de noodige stempels, waarna hij het geld ging innen. Een goede vangst. Te Emme rik zijn gisteren gearresteerd de 30-jari ge B. Huntink uit Bergh en de 28-jarige A. B. Messing uit Doetinchem. De politie heeft met dit tweetal de daders in handen van de tientallen inbraken de laatste we ken in den Achterhoek gepleegd. Omtrent de arrestatie vernemen wij, dat een douanebeambte in een café te Em merik zag dat zij een partij koffie verhan delden. Toen de ambtenaar hen wegens smokkelarij wilde arresteeren, gaven ze hem een klap en namen de vlucht. Buiten liepen zij echter in handen van twee juist passeerende agenten. Het tweetal heeft zich eerst wegens diefstal en smokkelen in Duitschland te verantwoorden en zal daarna uitgeleverd worden. VLAARDINGEN. Hedenmorgen is op den spoordijk alhier gevonden het lijk van den 46-jarigen W v. d. S., wonende in de 'Corn. Houtmanstraat. Aan misdaad wordt hierbij niet gedacht. Onderzocht wordt op welke wijze de man om het leven zou zijn gekomen. ROTTERDAM. In verband met de slechte weersgesteldheid kon het mail- stoomschip „Dempo" niet tijdig de haven te Vlissingen verlaten. In verband hier mede is de technische proeftocht een week uitgesteld. BERLIJN. Hedennacht werd bij' een vechtpartij tusschen Nationaal-Socialis- ten en Communisten een chauffeur, die met het geschil niets uitstaande had, door 'n schot zwaar gewond. In verband hiermede zijn vier Nat. Soc. door de po litie gearresteerd. WASHINGTON. Een subcommissie uit den Senaat heeft na diepgaande studie aan de comm. voor buit. betrekkingen een plan doen toekomen tot oplossing van het vraagstuk der geschokte zilvermarkt, tot redding van China van de bedreiging der voortdurende oorlogen waardoor een der factoren, die bijdragen tot de wereld depressie zal komen te vervallen. Het plan beoogt, dat president Hoover met de Engelsche regeering en andere regeeringen onderhandelingen zal openen om verbetering in den toestand te bren gen. In het rapport worden eenige mid delen, die hiertoe kunnen leiden, aange geven. Voorts wordt voorgesteld een interna tionale conferentie bijeen te roepen ter bespreking van den toestand der zilver markt. WASHINGTON. Met één stem tegen heeft de Senaatscommissie een resolutie aangenomen, waarin de Staatssecretaris van Landbouw wordt uitgenoodigd een uiteenzetting te geven van de wijze waar op hij denkt de 20 millioen dollar, toe gestaan voor de steunverleening in ver band met de droogte te verdeelen voor levensmiddelen, kleeding en medicijnen. Indien de staatssecretaris weigert te antwoorden is het waarschijnlijk, dat het compromis zal worden verworpen en dat toch een extra zitting zal worden gehou den. Febr. 13 Krabbendijke, afbraak, de Wilde, Heyboer. 14 Kamperland, huis en hoveniering, Matthijs. 14 Domburg, meubelen, Hioolen. 14 Serooskerke, boomen, v. d. Harst. 14 Krabbendijke, huis, v. Dijke. 17 Middelburg, kaphout, Blaupot ten Cate. 17 Krabbendijke zeugen, loopvarkens, de Wilde. 17 Kruiningen, meubilaire goederen, de Kok. 18 Wolfaartsdijk, onroerende goederen, Jonkers. 18 Wolfaarsdijk, bouwland, Jonkers. 18 Goes, inspan, de Wilde en Heijboer. 18 Wissenkerke, huis en land, Matthijs. 18 Schore, inspan, Kram. 18 Kruiningen, meubilaire goederen, de Kok. 18 Oudelande, Ellewoutsdijk, bouwland, Beth. 19 Krabbendijke, inspan, van Dijke. 19 Middelburg, huizen, Hioolen en v. d. Harst. 20 Waarde, inspan, v. Dissel. 20 's-Heer Arendskerke, huizen, bouw land, Jonkers. 21 Kamperland, bouwland, Matthijs. 23 Middelburg, meubilair, Blaupot ten Cate. 24 Oud-Vossemeer, inspan, v. d. Velde. 24 Zoutelande, huis en inboedel, Loeff. 25 Wolfaartsdijk, inspan, Jonkers. 25 N. en St. Joosland, inspan, Blaupot ten Gate. 26 Wolfaartsdijk, inspan, Jonkers. 26 Oud-Vossemeer, inspan, v. d. Velde. 27 Kamperland, inspan, Heijboer. Oudelande, bouwland, Beth. Wiskerke Janspolder, bouw- en wei land, Matthijs. Mrt. 4 Oud-Sabbinge, inspan, Jonkers. 11 Geesdijk, inspan, Matthijs. 18 Nieuwdorp, boereninspan, De Kok. 25 Goes, vendutie, de Kok. 25 Wilhelminapolder, paarden, de Kok. Middelburg, 12 Febr. 1931. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe f5f7, Lange Bruine Boonen f 7f 10, Witte Boonen f 12f 16, Kroon- erwten f 8f 10.50, Maanzaad f 27f 29, Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0.771/2. Kipeieren f5.30, Poel je-eieren 4, Eendeieren 5 ct. Aangevoerd door handelaren: Boter f0.75, Kipeieren f5.25, Poelje eieren f5. Part. prijs: Boter fO.87%, Kipeieren f6, Poelje-eie ren f5, Eendeieren f6.50. Op de veiling waren 30.000 eieren aan gevoerd. Kipeieren 50—52 K.G. f 4.54, 52—54 K.G. f4.66, 54—56 K.G. f5.43, 56—58 K.G. f5.40 —f5.51, 58—60 K.G. f5.49—f5.70, 60-62 KG. f5.65—f5.69, 62—64 K.G. f5,62—f5.74, 64—66 KG. f5.66—f5.76, 66-68 KG. f5.80. Bruine 56—58 K.G. f5.93, 58—60 K.G. f6.12, 60—62 KG. f6.11, 62—64 K.G. f6.03. Eendeieren f5.60. Zure Bellefleur 1837, Zoete Bellefleur 2126, Kleiperen 16—30 ct., alles per K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 11 Febr. '31. Eierveiling: Kipeieren 5,50 per 100 st. Kleine veiling: Zure Bellefleur 526, Holl. Zoet 23, St Remy 1518, Kleipe ren 1318, Gieser Wildeman 16, Sprui ten 1217, Uien 12, alles per K.G. Savoye kool 5 per stuk. 's-Gravenpolder. Gisteren werd ten overstaan van den notaris M. Oele Jz., publiek verkocht een huis met erf en tuin aan den Molendijk, ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. G. van Houten. Kooper hiervan werd de heer Abr. Lokerse Jacs. zoon alhier, voor f 1250 plus 8% pet. onkosten. Wisselkoersen. Amsterdam 12 Febr. 2.30 u. Parijs 9.76—9.77 Londen 12.10%12.11 New-York 2.49—2.49% Brussel 34.6434.66 Berlijn 59.22—59.24

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3