NIVEA Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Bij guur weer, bij wintersport 13. Zoo op de Rijksbegrooting gelden voor dezen nieuwen vorm van steunver- leening zijn uitgetrokken of geacht moe ten worden te zijn uitgetrokken, voor hoe lang strekt dan dit krediet? III. Ligt het in de bedoeling der Re geering op dit punt te komen met nieuwe voorstellen? De postvluchten van en naar Indië. Het negende retourvliegtuig is gisteren 4 u. 58 uit Calcutta vertrokken, om 9 u 50 te Allahabad aangekomen, waar het om 10 u. 30 is opgestegen, üm 15 u. 40 is het te Jodhpoer geland. Alles is wel aan boord; vandaag wordt de reis voort gezet. Het postvliegtuig PH-AFK, van Am sterdam 5 Febr., heeft geen geluk. Ook Zondag was het onmogelijk van Weenen weg te komen. Er lag een halve meter sneeuw op het veld en bijna den heelen dag sneeuwde het. Bovendien waren de weerberichten naar het Oosten toe heel slecht. Te Boedapest had men maar een honderd meter zicht. Onder deze om standigheden was het geraden te blij ven. Maandagochtend om 7.40 (Amst. tijd) is de PH-AFK van Weenen vertrokken. Om 8.20 passeerde het vliegtuig Boe dapest; om 8.50 vloog het over Kecske met; om 9.22 werd Sregedin gepas seerd. Te 15.30 werd Athene bereikt. Locomotieven-order naar Duischland. „Het Volk" meldt, dat bij inschrijving voor de levering van twaalf locomotieven ten behoeve van de Ned. Spoorwegen Werkspoor een vrij belangrijk bedrag hooger was het blad hoorde 15 pet. dan een Duitsche combinatie. Veel i3 toen gedaan om alhans zes machines hier te houden. Talrijke besprekingen zijn de afgeloopen week gehouden en het is bekend geworden, dat de regeering heel ver wilde gaan, ook de arbeiders en verder eveneens de Ned. Spoorwegen die iets wilden doen. Toch is alles afge sprongen, omdat naar verluidt, de direc tie van Werkspoor onder geen beding wilde, dat de regeering financieele me dewerking verleende. Zijn wij wel ingelicht, merkt het „Hbld." hierbij op, dan nadert het bedrag van deze order het millioen zeer dicht Rapport-Rutgers. Het hoofdbestuur van het N.O.G. heeft in dezer dagen gehouden vergade ring een motie aangenomen, waarin het zegt, zich een oordeel over het rapport- Rutgers voor te houden en spreekt nu reeds zijn scherpe afkeuring uit over de voorgestelde vermeerdering van het aan tal leerlingen per onderwijzer tot 45, omdat een eventueele invoering van de zen maatregel onberekenbare schade zal toebrengen aan het lager onderwijs in 't algemeen en aan de kleine scholen in het bijzonder. Boter en margarine voor leger en vloot. Door de Vereeniging van Margarine-fa brikanten in Nederland is aan den Minis ter van Defensie een schrijven gezonden in verband met het adres van den Alg. Nederl. Zuivelbond aan den Minister, waarin wordt aangedrongen op den aan koop voor Leger en Vloot van boter, in plaats van margarine. Adressante weerspreekt de in laatstge noemd adres gegeven argumenten dat bo ter het gezondste en smakelijkste vet- voedsel zou zijn en dat het hier betreft het economisch belang van het Neder landsche volk, resp. de vee-boeren. Volgens adressante is komen vast te staan, dat zoowel de voedingswaarde als verteerbaarheid van margarine minstens gelijk staat aan die van boter, terwijl bij het tweede argument volmaakt genegeerd wordt het feit, dat zoo lang boter nog kan worden geëxporteerd tot een prijs boven dien van margarine, de handels balans, en derhalve de volkswelvaart ver beterd wordt door elke kilo margarine, die hier wordt geconsumeerd en een equi- valeerend kwantum boter vrijmaakt voor export. Door het verzoek van den Alg. Ned. Zuivelbond wordt naar adressantes mee ning niet slechts gevraagd een bevoordee ling van zijne leden ten koste van andere groepen der bevolking, doch bovendien benadeeling van het Nederlandsche volk in zijn geheel. Indien werkelijk de Nederlandsche boterproducent steun mocht verlangen ten koste van andere takken van landbouw, handel en nijverheid, of zelfs ten koste van het geheele belastingbetalende Ne derlandsche Volk, behoort een dergelijke steun slechts verleend te worden op een wijze, die niet tegelijkertijd de handels balans van ons land aantast. Adressante geeft dan ook den Minister in overweging met bovenstaande opmer kingen wel rekening te willen houden. Hooge Raad der Nederlanden. Bij Kon. besluit van 7 Februari 1931 is benoemd tot vice-president van den Hoo- gen Raad der Nederlanden jhr mr Rh. F e i t h, thans raadsheer in gemeld col lege. Jhr mr Rhijnvis Feith was achtereenvol gens ambtenaar van het O.M. te 's Her togenbosch, rechter in de arrondissements rechtbanken te Breda en 's Gravenhage, raadsheer in het Gerechtshof in de Resi dentie en werd in 1914 benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Ne derlanden. De nieuwe president heeft o.in. zitting gehad in de Staatscommissie tot herzie ning van het Wetboek van Strafvordering, was eenige jaren voorzitter var. LA Ge meentelijk Scheidsgerecht in de residen tie, van 1918'21 voorzitter van de Haag- sche Burgerwacht en is o.m. sedert 1917 cuïator van de Rijksuniversiteit, te Lei den en sedert 1922 voorzitter van de Haagsche Volksuniversiteit. De resultaten van het Lager Onderwijs. Aan het rapport over de enquête van de Vereen, van hoofden van scholen in Nederland inzake de resultaten van he', onderwijs ontleent het „Vaderland", dal uit de antwoorden op de vraag betref fende het bereiken van den norm, wel ken de maatschappij stelt aan elke ge wone lagere school duidelijk schrift, schrijven zonder grove fouten, vlot en nauwkeurig rekenen, beschaafd en met oordeel lezen, enz., blijkt, dat de resul taten op veel plaatsen neigen naar het onbevredigende en in ongeveer evenveel plaatsen die grens reeds hebben over schreden. Deze ontevredenheid geldt in de eerste plaats het vak taal. Daarop volgt rekenen, vervolgens lezen. He; schrijven komt er nog het best af. Den Haag is van meening, dat de ge stelde norm in 't algemeen niet wordt bereikt. Met uitzondering van enkele zijn de afdeelingen van oordeel, dat het leerplan te uniform-is, niet voldoende rekening houdt met bijzondere omstandigheden. Dat het te uitgebreid zou zijn, wordr maar een enkele maal beweerd, doen talrijker zijn de bezwaren tegen de ver deeling der uren over de vakken. En dan wel in dezen zin, dat de hoofdvakken lij den ten koste van de bijvakken. Over het algemeen is men zeer be paald van meening, dat de rustige af werking van het leerplan te wenschen laat. Wat de grootte der klassen aangaat, zijn geringe bezwaren ingebracht. Indien in iets, dan is er overeenstem ming in de meening, dat de leiding der school te wenschen laat. Arnhem b.v zegt: „Leiding is in de huidige omstan digheden niet te geven. Eenige controle nog wel". En in dezen geest spreken alle afdeelingen. De algemeene meening is, dat de lei ding ongeveer alles te wenschen over laat. Wat de deskundigheid van het toezicht aangaat, daaromtrent laat men zich over het algemeen weinig uit, o.a. omdat men zich te dezen onbevoegd acht tot oordee- len. Wat verstaat men onder deskundig? vraagt 's Gravenhage en voegt erbij: wanneer men daarbij denkt aan hen die uit het onderwijs zijn voortgekomen, dan zijn wij daarvoor niet geporteerd. „Beter zou het zijn, als menschen met het toe zicht belast werden, die door breede stu die en omgang met allerlei menschen, daarvoor bij uitstek geschikt zijn". De algemeene indruk dier antwoorden is, dat men zich geringe illusies maakt van eventueele versterking van het Toe zicht, maar alle vertrouwen stelt in her opbouw van de binnenschoolsche leiding Een resumptie der Leidsche afdeeling. in deze bewoordingen: 1. „Strenge door voering van de bestemmingsschool, 2. voldoende gelegenheid voor het hoofd der school om zich op de hoogte te hou den van het onderwijs in de andere klas sen dan de zijne, 3. de plaatsvervanging te doen geschieden door leerkrachten, die in staat zijn om in iedere klasse vrucht dragend onderwijs te geven", kan de commissie overnemen. Automobilisten, past op! De groote moeilijkheid in 't koude jaar - getijde doet zich voor bij het vertrek. Het is raadzaam te beginnen met den slinger de krukas een paar wentelingen te laten doen. Daarna gaat men achter het stuur zitten; men sluite de lucht van den carbu rator volkomen af en voor men contact geeft, trappe of drukke men op den star ter, een paar seconden. Dan wordt contact gegeven, men drukke de gaspedaal heel weinig in, en wanneer men daarna den starter in beweging brengt, zal de motor aanslaan. Men late nu den motor vijf of tien mi nuten langzaam loopen, om de olie, die in den nacht dik geworden is, de noodige vloeibaarheid te doen krijgen. Dan kan men uitrijden. Voor forensen en voor hen, die een wa gen in een koude garage onderdak bren gen, is het raadzaam in den winter het water des avonds uit den radiateur te la ten wegloopen. Om dit echter te vermij den, kan men een verwarmingsapparaat onder de motorkap zetten, waarvan, in dien men niet over electriciteit beschikt de „Thermix" een van de handigste is. Beschikt men wel over electrischen stroom, dan zijn er veel geschikte verwar mingsapparaten in den handel, die door middel van een stopcontact worden aan gesloten en die over het algemeen weinig stroom gebruiken. Den wagen met een de ken toedekken. Wanneer het gaat vriezen is het aan bevelenswaardig, het water in den radia teur te vermengen met een vloeistof, die bevriezing onmogelijk maakt. Hiervoor komen in aanmerking brandspiritus en glycerine. Brandspiritus dient in de ver houding van ongeveer dertig percent ge mengd te worden, maar heeft het nadeel snel te vervluchtigen, zoodat het nogal eens vernieuwd moet worden. Glycerine brengt men eveneens in de verhouding van dertig percent. Men bedenke, dat van de accumulato ren in den winter veel gevergd wordt. Het is dus noodig, dikwijls na te gaan, of ze in orde zijn, en of er genoeg water in is. Ook late men de lantaarns niet onnoo- dig branden, om niet stroom te gebrui ken, die vooral zoo nuttig is bij het ver trek. Het spreekt vanzelf, dat een hoes voor den radiateur aanbevelenswaardig is. Ook is het goed, een oude reisdeken mee te nemen om daarmede den wagen te he- c ekken, wanneer men ergens lang opont houd heeft. Wanneer de straat doorregen of sneeuw glad is, of ergerl wanneer het ijzelt, dan zij men dubbel voorzichtig. Rem vooral niet plotseling. Wanneer het sterk geijzeld heeft.... dan is het verstandigste, den wagen in de garage te latenl Tracht het zoo in te richten, dat de banden vernieuwd moeten worden, wan neer het tegen den winter loopt. Maar zorg er in elk geval voor, dat de beide achterbanden in het koude jaarge tijde niet te oud zijn; dan voorkomt men slippen gemakkelijker. Het levensgevaar voor derden ligt u nauw genoeg aan het hart, maar ook afgezien daarvan, is het wel de moeite waard, niet tegen een boom op te rijden, of niet terecht te komen in de etalage van den winkel op den hoek van een straat, ook al is men verze kerd.... (Hbld.) Russische lucifers. Ons wordt medegedeeld, dat Rusland ook in ons land tracht afzetgebied te vinden van sommige zijner producten, o.a. van lucifers, waarvan de kwaliteit nogal te wenschen schijnt over te laten. Op welke wijze het daarbij, te werk gaat? De lucifers krijgen een handels merk, dat klinkt als een klok. Het worden „Dorus Rijkers"-lucifers. Op die manier wordt nog de nationale trots van Neder land gestreeld want heel Nederland is trotsch op dezen bekenden redder en niemand zal er erj in hebben, dat onder dit mom Russische lucifers aan den man worden gebracht 1 Men is echter nu ingelicht 1 Door een paard getrapt. Hedenmorgen vond een landbouwer on der de gemeente Overslag in zijn schuur liggende tegen de hooischelf, een man met zware verwondingen aan het hoofd waaruit hij veel bloed verloor. De dokter acbbto zijn overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk. Nader is gebleken, dat de verwonde een zwerverstype is, die zich in den voorafgaanden nacht op de hooischelf had te slapen gelegd. Vermoe delijk was de man toen dronken en is hij gedurende den nacht van de hooischelf gegleden en bij de paarden terecht ge komen, door een van welke dieren hij tegen het hoofd is getrapt. De man bleek een paar dagen tevoren uit het Huis van Bewaring te Middelburg te zijn ont slagen. Vandalisme. Vandalen hebben onder de gemeente Biervliet dezer dagen een 60-tal jonge populierenboomen, staande op den dijk van den Paulina en Beukelspolder, ernstig beschadigd, door die boomen met een hakmes op twee en meer plaatsen 3 tot 4 c.M. diep te klooven. Eenige jaren ge leden pleegde men aldaar een zelfde feit. Naar de (n) dader(s) wordt door de po litie een onderzoek ingesteld. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: Tot dijkgraaf van het Waterschap Waarde, M. H. J. Weststrate te Waarde, b. tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Jongepolder L. J. Mol te Drei- schor, c. tot gezworene van den Willem Leopoldpolder (Ned. gedeelte) J. Ris- seeuw te Retranchement; en is aan A. J. Rosseel te Ossenisse op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als dijkgraaf van het waterschap De-Vereenigde-Polders van Ossenisse (prov. Zeeland). Verplaatst met ingang van 1 Maart a.s. de kantoorbediende bij den Post-, telegraaf- en telefoondienst dhr I. P. de Bert van het post-, telegraaf- en tele foonkantoor te IJzendijke naar dat te Vlissingen. Middelburg. Donderdag hield de Gei- tenfokvereeniging „Ons Belang" alhier, haar 5de jaarvergadering in het Militair Tehuis. De voorzitter, dhr J. Vendeviele, open de de vergadering, die tamelijk goed be zocht was en sprak den wensch uit, dat de vereeniging mocht toenemen in le dental, maar bovenal het doel dat zij be oogt, mag bereiken, n.l. tot gezonde ster ke geiten te komen met een goede melk- opbrengst, met behoorlijk gehalte aan voedende bestanddeelen. Daartoe is een goede samenwerking tusschen Bestuur en leden gewenscht. Tevens een trouw be zoek ter vergadering, en de keuring en het aankweeken van volbloed lammeren. De penningmeester deed verslag. Even eens de secretaris. De stand van het le dental is gedaald van 51 op 45. De keu ring 1.1. zomer had een goed verloop; 37 dieren werden aangevoerd, f 10 aan prij zen werden uitgekeerd. Dhr H. Vader behaalde de meeste en de mooiste prijzen. Aanbesteding vellen. De prijzen waren: witte 23 cent, de bonte 17 cent. Besloten werd coöperatief de vellen aan dhr Polak te verkoopen. Een voorstel-A. Meijer, om de leden te verplichten de vellen te leveren en bij nalatigheid 25 cent boete per geit te doen betalen werd aangenomen. De contribu- tieverhooging werd met algemeene stem men verworpen. Voorts werd de premie van f 10 uit de vereenigingskas voor de keuring afge schaft, maar werd besloten bij de a.s. keuring bij de leden rond te gaan voor een vrijwillige bijdrage. Tot afslachter der vereen, werd be noemd dhr J. de Bree. De aftredende bestuursleden C. Joosse en M. Boom werden opnieuw herkonen. Vóór qt U naar builen begeofl, éérst inwrijven. Nivea dringt geheel in de huid zonder glans achter te laten. Zij maakt de huid gezond en krachtig, en geeb weerstandsvermogen tegen weer en wind. Een roode en gesprongen huid U bij gebruik van Nivea onmogelijk. Wrijlf ook iederen avond voor het naar bed gaan gezidti en handen grondig met Nivea in. Nivea is niet Ie vervangen, want haar bijzondere wer king berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dal in geen andere huidcreme aanwezig is. Doozen: 15, 20, 40 en 90 et. Tuben: 45 en 78 al PEBECO MIJ., AMSTERDAM-C. 's-Gravenpolder. Gisteravond hield de Burgerwacht alhier een onderlinge schiet wedstrijd in de kolfbaan van Verdonk. De uitslag was als volgt: le prijs J. Op 't Hof, 115 punten; 2e M. van Liere 113 p.; 3e A. Driesprong 112 p.; 4e A. Nijsse 111 p.; 5e G. van Liere 110 p.; 6e L. Moelker 109 p.; 7e J. L. van Dalen 109 p.; 8e J. Moelker 107 p.; 9e. J. van de Velde 107 p.; 10e J. Huibregtse 105 p.; lie Johs van Lie re 105 p.; 12e M. Z. Dekker 105 p.; 13e J. J. Verdonk 59 p. Kapelle. Gisteren herdacht de Christ. Jong. Vereen. „Obadja" haar 40-jarig bestaan. Geopend werd met het zingen van Psalm 89 1. De voorzitter, dhr J. P. Kooman sprak een openingswoord. Wegens ziekte van Dr J. D. Schmidt sprak dhr B. de Jager een inleidend woord naar aanleiding van Psalm 103, waarna begonnen werd met het afwerken van het feestprogramma, dat uit voor drachten, proza, opstel, tractatie en sa menspraken bestond. Vooral het „Scha duwspel": Bij den Tandarts, de samen spraak „Kolen Vuurs" en „De Radio uitzending" via den zender Huizen ver wierven een daverend applaus. Ieneka. De griep heerscht hier in ern stige mate. De Chr. school aan den Ka- keldans is heden wegens ziekte onder de onderwijzers en de leerlingen gesloten. Ook op de andere scholen ontbreken veel leerlingen. Zierikzee. De heeren M. Krijger te Brui- nisse, C. J. Boogerd en I. de Broekert te Zierikzee, hebben den wensch te kennen gegeven, geen plaats op de reeds gepubli ceerde lijst der C.-H. Unie in te nemen. Aan de a.s. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders van de N. V. Bank voor Schouwen en Duiveland te Zierikzee zal worden voorgesteld, het dividend over 1930 vast te stellen op 12 pet. (Z. Nsb.) Naar „Het Volk" verneemt, wordt met ingang van Maandag, aan de sigarenfabriek van de firma Jongmans en Zoon, de werkweek ingekort tot 3 dagen. Arnemuiden. Ingaande Maandag 9 Fe bruari is trein 3903 Goes-Vlissingen, ver trek alhier om 7.04 uur vm., uitgesloten voor het vervoer van bagage, rijwielen en vischmanden. Voor vele vischleurders(sters) zal deze verandering geen verbetering brengen, daar ze met dezen trein met hun bagage naar Middelburg gingen en van daaruit den sneltrein van 7 u. 20 namen, om zich in de richting Holland te begeven. Oostkapelle. Maandagavond vergaderde de Afd. „Patrimonium" onder voorzitter schap van dhr P. Cornelisse. Door Ds Douma werd een referaat ge leverd over het leven van Karl Marx. Spr. teekent den levensgang van Marx, zijn karakter en persoonlijkheid, zijn wijs- geerigen aanleg en zijn samenwerking met Engels om tenslotte te wijzen op de verschillende beoordeelingen van Marx' leven. In een volgend referaat hoopt spr. zijn werk te bespreken. Een geanimeerde bespreking volgde op dit onderwerp. Een lid trad tot de af deeling toe. Eerw. te Lage Zwaluwe zijn intrede te doen. Als bevestiger zal dan optreden Dr II. J. Olthuis te Rotterdam. Oudeian.de. Bij' de Ned. Herv. Gem. alhier blijft de oude toestand gehand haafd, n.l. het werk van beroeping en be noeming direct door de, stemgerechtigden. De stemgerechtigden hebben met alge meene stemmen zich hiervoor uitgespro ken. Vrijzinnigen en ethi sch e n. Ds J. J. Meyer te Enkhuizen redacteur van „Kerk en Volk", het or gaan der vrijzinnigen in de Ilerv. Kerk, schrijft over de beweging van ethische zijde onder leiding van prof. dr A. M. Brouwer tot „Kerkopbouw": Het merkwaardigste is, dat zij een samenkomst oproepen op grond van een program, dat ook ons vrijzinnigen veel belangwekkends biedt, ja, veel bevat, dat onze hartelijke instemming heeft." Schr. citeert ook het slot van het mani fest tot „Kerkherstel", dat luidt: „Wij roe pen de medewerking in van allen, die meenen, dat de Kerk haar groote en heil zame taak in deze wereld veel beter en vruchtbaarder vervullen kan dan zij het thans doet, en die met ons willen samen werken om te komen tot een krachtiger en zuiverder openbaring van 't „lichtaain van Christus" ook in onzen verworden tijd". „Nu" zoo vervolgt ds M. „die me dewerking zal van vrijzinnige zijde ze ker niet ontbreken. Wij vernamen al reeds, dat er onder onze geestverwanten zijn, die van plan zijn deze bijeenkomst te bezoeken en dat zij welkom zijn. Ik hoop vurig, dat er eenige vruchtbare samenwerking moge ontstaan tusschen al degenen voor wie dit program werke lijk levensbelangen vertegenwoordigt." Het zou kunnen zijn, zoo meent schr. dat in de op 16 Febr. te Utrecht vanwege „kerkopbouw" te houden vergadering dusdanige lijnen worden getrokken, dat vrijzinnigen geen prijs stellen op verdere samenwerking, doch dit ligt in de 15 pun ten allerminst opgesloten. Emeritaat. Ds D. K. Wielenga, •predikant bij de Geref. Kerk te Diemen, heeft op geneeskundig advies emeritaat aangevraagd. Hij heeft van 1904 tot 1921 in den missionarren dienst op Soemba gewerkt. In 1921 in Nederland terugge keerd, werd hij het jaar daarop predi kant te Ylst; vandaar ging hij in 1926 naar Diemen. Geref. Kerken. Tweetal te Sneek, D. v. Dijk te Gronin gen en W. H. v. d. Vegt te Bergum. Te Harlingen, J. Meijer te Hoogeveen en W. H. v d. Vegt te Bergum. Aangenomen naar Kollumerpomp, F1. Boonstra, cand. te Zuidwolde. Bedankt voor Hijken, F. Boonstra, cand. te Zuidwolde. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Arnhem, W. Bijleveld te Haarlem-Centrum, en A. H. Hilbers te Enschedé. Geref. Gemeenten. Beroepen te Benthuizen, W. C. Lamain, te Leiden. Bedankt voor Den Haag. A. de Blois te Drrksland. Benoemd tot hoofd der O. L. school te Ouderkerk a. d. IJsel dhr C. L. Hack, hoofd eener school te Zonnemaire. Tot onderwijzeres aan een Christ, school te Sliedrecht is benoemd Mej. I. Buijse te Terneuzen. Rilland-Bath. Tot hoofd der 0. L. school no. 4 te Apeldoorn is met ingang van 1 April a.s. benoemd dhr K. van Munster, hoofd der O. L. school te Bath. Kattendijke. Bij de gisteravond alhier gehouden tienjaarlijksche stemming over „Kerkeraad" of „Stemgerechtigden" is met 30 tegen 3 stemmen gekozen voor „stemgerechtigden", zoodat ook in de komende tien jaar het beroepen van pre dikanten en het benoemen van ouderlin gen en diakenen in handen der stemge rechtigde lidmaten blijft. A.s. Maandag zal er gestemd moeten worden over al dan niet kiescollege. Baarland. Ds. H. v. d. Loos, die het be roep aannam naar de Ned. Herv. Kerk te Lage Zwaluwe, is voornemens op Zon dag 15 Maart afscheid te nemen van zijn gemeente. Op Zondag 22 Maart hoopt Z. Per auto naar Den Oever. Een bekend Amsterdamsch medicus heeft Zondag met zijn zoon per auto, van Me- demblik uit langs de nieuwe Wieringer- meerdijk, het dorp Den Oever op Wie- ringen trachten te bereiken. Niet lettende op de borden, welke door de directie der Zuiderzeewerken waren geplaatst, is men doorgereden en in een gedeelte opgespo ten klei terecht gekomen met het gevolg dat de wagen tot aan de beide assen in de slappe klei wegzakte. Met behulp van toegesnelde Zuiderzee- arbeiders werd getracht den wagen op vasteren bodem te krijgen, hetgeen ech ter niet gelukte. Eerst na enkele uren, na aankomst van een auto met technisch personeel uit Medemblik, slaagde men er in den wagen uit zijn netelige positie te bevrijden. Twee gevangenen ontsnapt Vrijdagmiddag hebben twee gevangenen kans gezien te ontsnappen uit de gevan genis van Princetown op Rartmoor. Zij waren met een man of 30 bezig in een loods binnen de gevangenismuren en zagen kans ongemerkt te verdwijnen. Zij klommen over den 9 meter hoogen muur met behulp van een lang touw met een haak er aan, dat zij zich hadden weten te verschaffen. Er werd natuur!** ojwuid- dellijk alarm gemaakt, doch Zaterdagmid dag was men er nog niet in geslaagd, het tweetal to vinden. De een had tfis maanden ondergaan van een straf van vijf jaar, wegens op lichting en valschheid in geschrifte, de ander zat sedert 1929 een straf van drie jaar uit wegens inbraak. De eerste was er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2