NIVEA Kerknieuws. Uit de Provincie. Bij guur weer, bij wintersport Onderwijs Predikbeurten. heeft de minister van justitie geant woord: In de memorie van antwoord inzake hoofdstuk IV van de Rijksbegrooting voor 1931 deelde de ondergeteekende mede (blz. 12), dat, indien men in de uitingen, zooals die destijds reeds enkele malen moesten worden gesignaleerd, niet met een incidenteel verschijnsel te doen had, de in de vraag bedoelde aangelegenheid ook, naar zijn oordeel, de aandacht van den wetgever verdiende. Eenige voorval len van den laatsten tijd schijnen er op te wijzen, dat het evenvermelde voorbehoud niet langer kan gelden. De ondergeteeken de heeft dan ook een ontwerp van wet in voorbereiding genomen. Landarbeiderswet. Het Kon. Nederlandsch Landbouw-co- mité heeft onder dagteekening van 30 Januari den navolgenden brief, betreffen de de landarbeiderswet, aan den minister van financiën gezonden. „Gelijk aan uwe Excelletie bekend is, is de toestand van den landbouw in ons land zeer zorgelijk. Speciaal geldt dit ijit voor de akkerbouwbedrijven, maar daar naast is ook voor vele veehouders- en ge mengde bedrijven de conjunctuur tot de grens van een loonende productie gedaald. Vooral in onze akkerbouwstreken, waar de cultuur het meest arbeids-intensief is, valt dan ook een streven op te merken, naar een meer extensieve werkwijze, waardoor de werkgelegenheid in het be drijf vermindert. Het gevolg is, dat vele landarbeiders werkloos worden. Land arbeiders, die in het bezit zijn van een plaatsje of eenig losland krachtens de landarbeiderswet, zullen dan, ook zeer zeker in financiëele moeilijkheden komen omdat het hun in geval van werkloos heid vrijwel onmogelijk zal vallen, de an nuïteit voor rente en aflossing te vol doen. Tot dusverre zijn er nog slechts wei nig déconfitures voorgekomen, ook al omdat de mentaliteit van onze landar beiders een zoodanige is, dat men zich liever tot het uiterste bekrimpt, dan met zijn verplichtingen in gebreke te blijven. Het is echter duidelijk, dat deze toe stand niet kan blijven voortbestaan.. Toen in 1918 de Landarbeiderswet door de Staten-Generaal werd aangenomen, heeft bij den wetgever de bedoeling voor gezeten, den spaarzamen en arbeidza- men landarbeider de mogelijkheid te bie den een hoogere sport op de maatschappe lijke ladder te bereiken, door hem in de gelegenheid te stellen eigenaar van een plaatsje te worden. Daardoor zou tevens worden voorkomen, dat flinke arbeiders het platteland zouden verlaten om naar de stad te trekken. Een der faciliteiten, welke hun ver leend werden, was, de althans voor de omstandigheden in 1918, lage rentevoet van 4 pet., welke voor het voorschot werd berekend. Thans, nu de rente-standaard in het vrije verkeer zoo zeer is gedaald, dat het Rijk zelve tegen 4 pet. gemakkelijk kan leenen, is er in dit opzicht van een tege moetkoming aan den landarbeider als eigenaar van een plaatsje, volgens de landarbeiderswet, eigenlijk geen sprake meer. Alles pleit er dan ook voor, dat de Regeering tegenover deze menschen die bovendien door den lagen prijs der door hen voor verkoop bestemde produc ten en door de waardedaling der gron den reeds worden getroffen, een wel willende houding aanneemt en bij wijze van crisis-maatregel tijdelijk ten koste van 's Rijks kas de annuïteiten tot op de helft verlaagt. Concludeerende verzoekt het Kon. Ned. Landbouwcomité uwe Excellentie beleefd doch dringend, wel te willen bevorderen dat in dezen zin maatregelen worden ge nomen." De crisis-werkloosheid. Naar aanleiding van een door de Ned. vereeniging van fabrieksarbeiders, den Nederl. Bond van Chr. fabrieks- en trans portarbeiders, den Nederl. R.K. Steenfa brieksarbeidersbond, telegrafisch aange vraagde spoed-audiëntie met den minis ter van arbeid, handel en nijverheid, in verband met de crisis-moeilijkheden en de werkloosheid in fabrieksbedrijven, heeft gistermiddag op het departement van arbeid, handel en nijverheid, een be spreking plaats gehad van vertegenwoor digers van voornoemde bonden, met den heer Folmer, directeur van den Rijks dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. De kasbesturen van bovengenoemde bonden legden uitvoerige gegevens over ten einde de regeering in staat te stel len, den grooten omvang van de crisis werkloosheid te overzien. De besturen drongen er met klem op aan, de betreffende werkloozenkassen in haar geheel onder de getroffen crisis-re geling te doen vallen. PERSONEELE BELASTING. Een belasting-medewerker schrijft aan het H d b 1.: De meening bestaat, dat de Personeele Belasting sinds 1 Januari een geheel an der karakter heeft gekregen. Met name dat zij een speciaal gemeentelijke belas ting is geworden, zoodat men bij vertrek uit een gemeente afrekent tot den dag dat men er gewoond heeft en in de vol gende woongemeente weer opnieuw wordt aangeslagen voor het overige deel van het jaar. Wie in deze meening verkeert, is abuis. Het oude stelsel van ontheffen bij vertrek en weer aanslaan Lij veftiejug, oc Is dat vroeger bestond bij den hoofdelijken om slag en in de eerste jaren der gemeente lijke inkomstenbelasting, is gelukkig niet herleefd. De belasting blijft op dezelfde wijze geheven als tot dusverre. Dus vol gens den hoofdregel: in de gemeente waar men op 15 Januari een perceel in gebruik heeft, of naar een of meer bepaalde grondslagen belastingplichtig is, wordt men over het geheele jaar aangeslagen. De rijksadministratie heft de belasting thans niet meer voor de rijkskas, maar voor de gemeentekassen. Alleen mogen de belastingtarieven van de rijkswet bij ge meentelijke verordening gewijzigd worden. En van dit recht hebben verscheiden be- meenten een „dankbaar" gebruik ge- gemaakt. Een moordaanslag? Gisterenavond om ongeveer kwart over negen hoorde het dienstmeisje van den koster van de R. K. Kerk te Ovezande (Z.) plotseling buiten een schot vallen. Bij onderzoek werd de 30 jarige echt- genoote van den koster Brakke met een schotwond in den hals gevonden, niet .ver van de woning. Fen jachtgeweer lag ernaast. De politie van Ovezande werd onmid dellijk gewaarschuwd en stelde een onder zoek in. Eerst dacht men aan een poging tot zelfmoord. Maar dit vermoeden werd al spoedig prijsgegeven. Naar den dader werd direct een ern stig onderzoek ingesteld. De vrouw, wier toestand niet direct levensgevaarlijk is, werd naar het R. K. Ziekenhuis te Goes vervoerd, zij verklaar de, dat haar man de dader was. Deze is daarop in het arrestantenlokaal in voor- loopig arrest gesteld, maar ontkent alle schuld. Vanmiddag arriveerde de Justitie uit Middelburg teneinde een nader onderzoek in te stellen. Het bericht in sommige ochtendbladen, dat do vrouw dood werd gevonden, is dus onjuist. Middelburg Op aansporing en met fi- nancieelen staun van de Vereen, tot in standhouding van oude gebouwen te Mid delburg heeft de eigenaar van den fraai- en en belangrijken trapgevel in de Brak straat O 247 dezen doen restaureeren. Met oud materiaal werd de gevel her steld, zooveel mogelijk sparend wat nog mee kon; slechts aan de zandsteenen wa terlijsten zijn enkele nieuwe stukken toe gevoegd. Ook werd de gevel ontdaan van verf en vuil, die hem hier en daar be dekten. Het gelangrijkste van den gevel, naast zijn rijzige trap van 9 treden, zijn de bo gen boven de ramen, gemetseld in gele steen; op de eerste verdieping twee kiel - bogen, op de tweede bogen met een ver siering, die aan de Gothische driepasvul ling doet denken, en een Tudorboog bo ven het topvenster. Een eenvoudig, doch aantrekkelijk sta 1 van oude metselaarskunst is hierdoor be houden. Goes. Donderdagavond heeft de firma Polderman een prettigen avond bereid aan vele genoodigden. De schouwburg zaal van het Schutershoft bevatte ca. 250 belangstellenden. De leiding berustte bij den commercieel propagandist der N. V, Philips Radio, dhr S. Sellenraad, die, na de aanwezigen welkom geheeten te hebben, het doel van den avond besprak, n.l. het streven om te komen tot een grootere waardeering voor de klassieke, gewijde en moderne kunst, zooals die heden ten dage wordt gebracht door middel van de radio in de huizen van rijk en arm. Het opvoedend element van radio en haar verheffenden, beschavenden invloed op de luisteraars, werd met eenige voorbeelden aangetoond, terwijl op den grooten eenvoud werd ge wezen van de hedendaagsche wissel stroom ontvangtoestellen, waarmede men in een handomdraai de verschillende uit- zendstations kan hoorbaar maken, zon der getob met ontladen accu's of batte rijen. Het concert bracht een variatie van muziekstukken, gecomponeerd door de meesters uit de oude en nieuwe school. De weergave in de zaal was, vooral met de nieuwe Philips Gramophoon-Radio, inderdaad subliem, en lokte spontaan ap plaus uit. Interessant was ook de demonstratie met verouderde en nieuwe luidsprekers, waarbij duidelijk de groote technische volmaaktheid tot uiting kwam, zooals de ze bij den modernen luidspreker is be reikt. Uit de typische teekenfilm en de licht beelden over Philips' fabrieken en toe stellen bleeek weer opnieuw hoezeer dit "Nederlandsch fabrikaat den steun van 't Nederlandsche volk in elk opzicht waard is. Gisterenavond vergaderde de afd. Patrimonium. Na afhandeling van enkele huishoudelijke zaken leidde de voorzitter de bespreking in over 't werk loosheidsvraagstuk. Eerst gaf spr. eenige cijfers over het aantal werkloozen in de verschillende landen,- daarna over ons eigen land en beantwoordde tenslotte de vraag, wat er in onze naaste omgeving en speciaal in Goes gedaan wordt ter be strijding van de werkloosheid. In het bij zonder onderwierp spr. aan critiek de houding, die Ged. Staten van Zeeland en de Gemeenteraad van Goes in dezen heb ben aangenomen. Bij de bespreking bleek, dat meerderen deze houding niet konden goedkeuren. Er werd o.a. gewezen op de in Zierikzee gemaakte regeling, die voor de bona fide georganiseerde werkloozen om principi eels en practische redenen is te prefe- reeren boven die te Goes. Bevolking. Tot 6 Febr. Ingekomen: J. A. Cijsouw, onderwijzeres, van Fijnaart c.s., Kloetingsche weg 26; Fr. Schachin- ger, arbeider, van St. Polten, Groote Markt 1; A. P. Magielse en gezin, koop man, van Pretoria, Groote Markt 20; P. v. d. Giezen, dienstbode, van Wolphaarts- dijk, Vlasmarkt 6; S. H. Krijger, onder- derwijzeres, van Waarde, Nieuwstr. 30: J. Meijling, cand. notaris, van Zeist, Gr. Markt 20; J. S. P. van Eenennaam, win keljuffrouw, van Hansa-Allee, L. Kerkstr 8; Ga. Kloosterman, zonder beroep, van Ginneken en Bavel, v. d. Spiegelstr. 13; E. Traas, dienstbode van Heinkenszand, Blauwesteen 1; G. A. Vermaire, Verpleeg ster, van Heerlen, de Ruijterlaan 58; L Oom en echtg., zonder beroep, van Kat- tendijke, Rimmelandstr. 8; J. Versteeg, ingr. landb., van Amsterdam, Piccardt- str. 68; P. J. Maartense, bakkersknecht, van Veere, Piccaxdtstr. 78. Vertrokken: P. M. Overbeeke, ontv. reg. en dom. naar Oirschot, A 342; M. Gijssen, dienstbode, naar 's Gravenhage, Javastr. 16; M. J. Baarends, zonder be roep, naar Zeist, Krakelingenweg 59; J. Bil en echtg., machinist, naar Soerabaja. E. de Bruijne, techn. ambtenaar naar Kruiningen, Dorpsstr. A 60; R. van Drie, filiaalchef, naar Ierseke, Kerkplein B 263; H. D. Breen, electricien, naar Win kel, p.a. G. de Geus, Lutjewinkel; J. M. G. Godefroij, grondwerker, naar Tilburg, Beukstr. 8; E. van Zanten, off. Leger des Heils, naar Amsterdam, Haarlemmerpl. 15; P. Stok, onderwijzeres, naar Kruinin gen, Hoofdstr. B 35; A. J. Quakkelaar, verpleegster, naar Dordrecht, Gem. Zie kenhuis. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Januari 1931. Ingekomen: G. P. van Nieuwenhuijze, van Tholen, naar Wilhelminastraat B 110. M. Leijs, van Driewegen naar Chezee- weg A 79. J. van Noorden, van Ierseke, naar N. Achterweg B 270. Vertrokken: S. Paauwe, naar Rotter dam, Ziekenhuis Coolsingel. J. Cijsouw, naar Harlingen, Noorderhaven 49. A. L. Karelse, naar Kruiningen, Hansweert, Oude Kerkstraat. J. A. van Oosten, naar 's-Gravenpolder. J. J. Vermeulen, naar Terneuzen, Dijkstraat 71. Pa. Felius naar 's-Gravenhage, Nassau Zuijlensteinstr. 6. Kruiningen. Goedgekeurd zijn de gewij zigde statuten ran de Afdeeling Krui- ningen-Hansweert-Schore van het Groene Kruis. Ze zijn opgenomen in de Staats courant van 3 Februari. Kruiningen. Donderdagavond vierde de G. J. V. „Ora et Labora" haar 12de jaar feest in het Zondagsschoolgebouw. Het programma bevatte o.a. „Christo- phorus", legendespel in één bedrijf en „Het vrouwtje van Stavoren" in drie be drijven. De penningmeester A. Leijs gaf in een berijmd verslag een overzicht over het opgewekt vereenigingsleven. Een schaduwbeeld: „Bij clen tandarts" bracht de lachspieren in beweging. Afgewisseld met zang en tractatie was het voor de velen, ook van elders, een mooi en, leerzamen avond. Ierseke. Gisteravond vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig wegens ziekte dhrn. Scheel e, Bakker en de Jager. Op verzoek van een der leden besloot men de notu len der laatste vergadering te lezen. De voorlaatste werden geschonken. Verder sprak de voorzitter de gebruikelijke wen- schen voor 't nieuwe jaar uit, daar het de eerste vergadering van den raad was, waarop dhr. C. Hartoog hein antwoordde. Ingekomen was een schrijven van den transportarbeidersbond afd. Ierseke, waar in gevraagd werd óf werkverschaffing óf uitkeering van steun in voldoende mate. Uitvoerig werd een en ander behandeld. Het plan is, spoedig eenige openbare wer ken uit te voeren in eigen beheer en daarbij arbeiders tewerk te stellen. Dhr. Mol vroeg nog naar de haven- en andere werkzaamheden. Dhr. Bom merkt op dat hij gewenscht acht dat B. en W. geen onderscheid ma ken tusschen georganiseerden of ongeor ganiseerden, wat toegezegd wordt. Het bekende verzoek om belasting op vreemde woorden wordt voor kennisge ving aangenomen. Ged. Staten hebben de begrooting nog niet goedgekeurd. De raad mag evenwel de helft uitgeven. Het be sluit inzake grondaankoop der Ned. Herv. scholen wordt verdaagd. De raad der gemeente Arnemuiden, vraagt adhaesie met haar verzoek omtrent verdaging van invoering van het vak lichamel. oefeningen. B. en W. stellen voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Dhr. Willemse wil wel adhaesie betuigen, het welk dhr. Bom ondersteunt. Hij is tegen die vrije- en ordeoefeningen. Z.i. zijn het verkapte militaire voorbereidselen. Met al- gemeene stemmen wordt nu adhaesie be tuigd. Tot lid der schoolcommissie werd be noemd dhr. A. Willemse met 7 stemmen. Nu kornt in behandeling de onderhand- sche verkoop van de voormalige onder wijzerswoning aan de Damstraat aan dhr. Nijssen voor f4555. Goedgevonden. Een paar ingekomen adressen tot hand having dier woning voor hoot'donderwij- zerswoning werden niet voorgelezen. Fen strookje grond aan den Dam werd ver kocht aan dhr. P. Hoogstrate voor f 30 de roede. Dus daar zal ook weer een nieuwe woning worden gezet. Nu worden de stembureaux voor Sta ten- en Raadsverkiezingen gekozen; stem bureau school 1, voorzitter J. L. Bom, School II. dhr. van Es, leden stem- Vóór ge U naar builen begeeft, éérst inwrijven. Nivea dringt geheel in de buid zonder glans achter te laten. Zij maakt de buid gezond en krachtig, en geelt weerstandsvermogen tegen weer en wind. Een roode en gesprongen huid is bij gebruik van Nivea onmoge lijk. Wrijft ook iederen avond voor het naar bed gaan gezicht en handen grondig hiermede in. Nivea is niet te vervangen, want haar bijzondere wer king berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucevil, dat in geen andere huidcreme aanwezig is. Doozen: 16, 20, 40 en 90 ct. I Tuben: 45 en I# et PEBECO MIJ.. AMSTERDAM-C. bureaux: I. M. Mol en G. de Jager, II. C. Hartoog en P. de Koeijer, III. M. Scheele en G. Daane. Plaatsvervangende leden: I. M. Willemsen, If. J. C. Corne- lisse, III. J. Bakker en Ph. Bom, Jac. Willemsen en H. Bol. Tot leden van het hoofdstembureau: Dhrn. Koeijer, Hartoog, Bom en Mol. Plaatsvervangende leden id. Dhrn. Daane, de Jager en Scheele. Bij de rondvraag merkte dhr. Corne- lisse op dat bij de loods van Van Sprun- delen gas aangelegd is en daar is nu een reuzengat. Hij raadt aan dat dit ter voor koming van onheil spoedig gedempt wordt. Ook in de Noordzandstraat is zoo'n gat. Zal gedicht worden. Ook aan de Damstraat zal er een worden gevuld. Hierna sluiting. Heinkenszand. De pas opgerichte af deeling van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond mag zich in een toenemenden groei verheugen. In een j.l. Dinsdagavond ge houden vergadering, waarbij dhr P. Lui kenaar, voorzitter der afd. Wolfaartsdijk aanwezig was, traden weer zeven nieuwe leden toe, zoodat het aantal leden, met inbegrip van enkele, die nog tot Mei bij de R. K. organisatie zijn aangesloten, nu 22 bedraagt. Veere. Donderdagavond hield de ver eeniging voor Geref. Schoolonderwijs haar jaarvprgadering. Aaanwezig waren 19 le den. Na de opening door den Voorzitter dhr. A. de Nood op de gebruikelijke wijze volgde het jaarverslag van de Secretaris. Daarna deed de Penningmeester verslag over den financieelen toestand die niet ongunstig bleek. De Begrooting voor dit jaar werd voorgelezen en aangenomen. De aftredende bestuursleden de heeren Burger en Kodde werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld aangaande de komende speel plaats die door den Voorz. werden be antwoord. St.-Jansteen. Een zeer belangrijke wegsverbetering wordt voorgesteld door het gemeentebestuur van St.-Jansteen; de zeer scherpe bocht in de Absdaalsche straat (buurtschap Absdale) zal daar door afdoende verbeterd worden. De K. N. A. G. en de A. N. W. B. is een geza menlijke bijdrage van f 150 voor deze verbetering toegezegd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Streefkerk, J. van Veen te Muiderberg. Te Vianen, A. A. Dönszel- mann te Almkerk. Te IJlst, J. van Kui ken te Exmorra. Te Groot-Ammers, J. v Amstel te Putten. Te Puttershoek, J. Lek- kerkerker te Molenaarsgraaf. Aangenomen naar Aduard, J. F. Smits cand. te Amsterdam. Bedankt voor St. Annaland, A. van Wil ligen te 's Grevelduin-Capelle. Voor Mus- selkanaal, J. van Kuiken te Exmorra. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Vlaardingen, J. Vreug- denhil te Bruinisse. Van de eerste Herv. kweekschool in Friesland, op zijn initiatief gesticht en in 1922 te Leeuwarden geopend, was de overledene voorzitter. In 1907 riep hij in Friesland de vereeniging Kinderzorg in het leven, waarbij zeer vele diaconieën zijn aangesloten. In 1898 stichtte hij met Ds G. H. Wa genaar (nu te Rotterdam) en oud-minis- i ter mr dr J Schokking, de Friesch-Chr. Historische partij. Van deze partij was de ontslapene voorzitter en redacteur van haar orgaan De Banier. In 1905 candideer- de het district Sneek Ds van Eyck van Heslinga voor de Tweede Kamer. Voor later aangeboden candidaturen heeft hij echter steeds bedankt. Den lsten September 1928 werd hem na een diensttijd van ruim 43 jaar eervol emeritaat verleend. Ds G. H. van Kasteel f Woens dag 4 Januari overleed te Ermelo, waar hij het laatste tiental jaren woonde, in den ouderdom van 80 jaren Ds G. H. van Kasteel, em. pred. van de Geref. Kerk van Oppenhuizen. Met hem ging heen een bekende per soonlijkheid, die in den Doleantietijd in Friesland een groote rol heeft gespeeld. Ds van Kasteel werd 24 Jan. 1875 bij de Ned. Herv. Kerk van Giessen-Nieuw- kerk in het predikambt bevestigd. In 1877 vertrok hij naar Oppenhuizen, welke plaats hij in 1880 met Kollum verwissel de. Daar ging hij in 1886 met de Dole antie mee. In 1890 vertrok hij naar Den Haag en in 1897 nam hij weer een be roep aan naar zijn oude gemeente Oppen huizen, waar hij nog 23 jaar mocht ar beiden. 27 Juli 1920 werd hem na ongeveer 45-jarigen trouwen dienst eervol emeri taat verleend. Nieuwe predikantsplaat sen. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland verleende goedkeuring aan de besluiten van het Classicaal bestuur van 's-Gravenhage en van Rotterdam, respectievelijk tot vestiging van een twee de predikantplaats bij de Nederd. Herv. Gemeente van Voorburg en van een zes de predikantsplaats bij diezelfde gemeen te van Delfshaven; de eerste met ingang van 1 Mei 1931, de laatste met ingang van 1 April 1931, Beroepbaar. Door de classis Warffum der Geref. Kerken is praepara- toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard, de heer T. Klein te Uithuizer- meeden. Door de classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken de heeren H. v. d. Brink, Schenk- straat 130 te 's-Gravenhage, theol. cand. aan de Vrije Universiteit, en J. Vrolijk, W. Beukelszoonstraat 9 te Scheveningen, cand. aan de Theol. School te Kampen. Hoedekenskerke. Bij de 10-jaarlij ksche stemming in de Ned. Herv. Gemeente al hier hebben de stemgerechtigden besloten het recht van benoeming en beroeping aan zich zelf te houden. De laatste tien jaar was dit opgedragen aan den kerkeraad. Ovezand-Driewegen. Bij de 10-jaarlijk- sche stemming voor beroeping van predi kanten enz. voor de Herv. Kerk, werden uitgebracht op: kerkeraad 48 stemmen, stemgerechtigden 26 stemmen, van on waarde 4 stemmen. Het recht blijft alzoo aan den kerkeraad als tot dusver. Met emeritaat. De classis Bols- ward der Geref. Kerken heeft gisteren aan Ds J. op 'tHolt na 40-jarige ambts bediening eervol emeritaat verleend. Ds H. van Eyck van Heslin ga. f In den ouderdom van 70 jaar is te Apeldoorn overleden Ds H. van Eyck van Heslinga, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Gemeente van Berlikum. Ds van Eyck van Heslinga werd in 1885 te Kollumerzwaag in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1888 naar Ha- rich en in 1892 naar Oostermeer om 10 Jan. 1897 te Berlikum, de gemeente die hij ruim 31 jaar heeft mogen dienen, zijn intrede te doen. In 1902 stichtte hij de Friesche Predi- kantenvereeniging, waarvan hij vele ja ren het presidium bekleedde. Ook in het hoofdbestuur van de ver eeniging voor Chr. Volksonderwijs, zoo wel als in het bestuur van de Friesche afdeeling van die vereeniging, had de overledene zitting. De voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oost burg bestaat uit de dames W. G. Zoethout te Hoofdplaat; H. A. Chevalier te Mid delburg en G. de Doelder te Terneuzen Serooskerke (W.). Dhr. J. H. Brevet behaalde het diploma Boekhouden bij de A. S. S. 0. te Arnhem. Kruiningen Tot tijdelijk onderwijzer aan de school met den bijbel alhier is be noemd dhr J. "W. Kommers te Vlissingen en tot waarnemend hoofd dier school dhr A. Koppejan te Kruiningen. Jubileum-giften voor de Vrije Universiteit Behalve het bedrag van f 432.415,70 Ytt dat door het moderamen van het Comi té tot bijeenbrenging van een „Uitbrei dingsfonds", aan Directeuren werd over gedragen, zijn nog de navolgende giften ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Vrije Universiteit ontvangen; van 560 Gereformeerde Kerken een collecte (of gift) samen f 32.831,69 Vtdoor 28 Ker ken is nog een collecte toegezegd (raming f 450); van de Van Coeverden Adriani- stichting f 25.000; van eenige dames f 8000; van v. L. te Veenendaal (voor meubilair) f 2000; van het Studentencorps aan de Vrije Universiteit (voor meubi lair) f 500; van S. te B. f 1000; door Prof. Dr V. Hepp uit Amerika f 320; door Dr W. Burggraaff uit Amerika f 357,02; collecte bij bidstond op 28 Oc tober in de Keizersgrachtkerk f 595. To taal f 73.426,2014. Zondag 8 Februari. Ned. Herv. Kerk. Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. dt Derkien, nm, di v, d. Looi. m. Biezelinge, vm. •lag. Borsselen, vm. en Colijnsplaat, vm. Driewegen, 2 u. EUewoutsdijk, 9 Geersdijk, Hansweert, vm. 's-Heerenhoek, 9 Heinkenszand, v 'a-Heer Abtsker Plassche. 'a-Heer Arendsk ds van Oever 'a-Heer Hendrik Kamsteeg. Hoedekenskerke gen. Ierseke, 9.30 u. Kapelle, vm. dr Kats, 2 u. ds 1 Kattendijke, vm Kamperland, vm Kloetinge, 9.30 Vries (voor 1 Kortgene, vm. Spijk. Krabbendijke, v: sen van Roos Kruiningen, *m, meny. Nisse, vm. ds v Nieuwdorp, 9.30 Wagner (H. Oudelande, vm. sen. Ovezand, 9.30 u. Rilland, 9.30 u. pred. Van Ri Schore, nm. ds Waarde, vm. er Wemeldinge, vn ds Drost. Wolfaartsdijk, Zending), nm. Wissenkerke, vi Arnemuiden, vn Aagtekerke, vm boom. Biggekerke, vm Domburg, vm. nm. geen die: Gapinge, 9.30 u. Grijpskerke, Kleverskerke, n Meliskerke, 9.3c Oostkapelle, Serooskerke, vr dienst. St Laurens, vn dienst. N.- en St Joos Ritthem, vm. c boer. Oost-Souburg, ten Kate. Veere, vm. dr 1 Westkapelle, ni Vrouwepolder, West-Souburg, Zoutelande, vm Middelburg, Ge 't Zand, 10 u. c Arnemuiden, 9.; Baarland, vm. Borsselen, vm. Driewegen, vm Domburg, 9.30 Av. en Dank Gapinge, 9.30 1 Bruyne. Goes, 9.30 en 5. 's-Gravenpolder ber. pred. te Heinkenszand, (vm. bev. ke Kapelle, vm. e Av. en Dank Ierseke, vm. lc< Krabbendijke, Kamperland, 9 leesdienst. Kruiningen, vn Meliskerke, 9 te Souburg. Nieuwdorp, rn Oostkapelle, vr Rilland, 9.30 er Vrederust. Schoondijke, 9 Souburg, vm. Veere, vm. en Wemeldinge, v Wolfaartsdijk, 2 u. leesdien Westkapelle, 9. Middelburg, 9.3 Aagtekerke, 9.3 Borsselen, vm., Goes, 9.30, 2 er ds Kersten. Ierseke, 9.30, 1. Krabbendijke, 's-Gravenpolde: dienst. Biezelinge, vm Waarde, Woer Geref. Middelburg, En 10 en 6 u. taoes, 10.30 u. Vlissingen, 9.3c Zwolle. Biezelinge, 9.3» Wemeldinge, 9 Goe». 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2