4 I Gevatte k oude t1 Kerknieuws. Onderwijs Rechtzaken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. Openbare Verkopingen en Verpachtingen. Afloop, Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Scheepstijdingen. Advertentiën. Mij'nhardt's Poeders. wrgeschrevnn ereischte ma- istaande zijn ook al deze aarverklaring en, omdat zij voorgeschre- ïbaar zijn. In 'oningen voor aanmerking zoning Joden- oor 2 nieuwe 3 ie geschied R 234. Voorts gsch Wagen- 1 en gedeelte- oogenhlik 10 aarverklaring ïerinneren er esluit van 10 Kinderdijk P •klaard. en W. zal in die door on- ntstaan, van- worden voor- >udige wonm op den maat- hen, die de m den lagen rden gebruik id die telken rordt, om hier atie-tekort te mder hebben remeente-wer- doen ontwer- amen B. en :n éénverdie- met bescho- iid. De woon- sober moge- it een zooge- kleine ruim- len. Aanslui- is een kleine ontworpen, ij ziekte van verpleging te ij ziekte van ijk hoofd van nog eenige de huishou- len. Op den ;edeelte voor >r zoover het eren van bei- zal die berg- inoeten wor- ujn iets rui- 8 andere en tinnen te he er een tame- nen besdhik- )ouw denken rond aan de id in gebruik nog voldoen- ten tot een gen B. en W. het ontwerp- zien, namen apitaal van de gemeente d tegen 4% ten kan wor- van het Rijk orschot kun de daarvoor nteel 4% pet. iloitatie-opzet t per woning een bijdrage t exploitatie- aaximum-bij- van het Rijk en de ge- ansprakelijk lie bijdragen om de huur Het spreekt tenden opzet irbij minder maximum, het doel, dat voorzit, n.l. ïingen met crachtige go- de gemeente als exploi- ere woning- s te dezer g opgedaan, de Woning- e Algemeene r sporen met ïg der Volks voorkeur te t uitsluitend, reeds twee n B. en W. van „Volks of het bereid der 10 wo- onder welke dat het vol- voor reke- blijven. Dit enoegen van eren der ex- jaarlijksche voorbehoud, iu blijken uit lijdrage van voor onder en dat het sen over het jksch onder- Die voorwaarden lijken B. en W. ten zeerste aannemelijk. Zij merken nog op, dat zij de voorwaarde omtrent de uitvoe ring van het j aarlij ksch onderhoudswerk zóó verstaan, dat zij te voren in eene eventueele overschrijding der f325 zou den moeten gekend worden. De beslissing aan wie de woningen komen, zal aan B, en W. belmoren te blijven. Gerekend is op de verstrekking van 2 ledikanten per woning, en op het be talen der kosten voor de Duinwaterlei ding door de gemeente. De huur per wo ning per week zal, blijkens dienzelfden opzet, op f2.80 kunnen gesteld worden. Rij gevatte Koude in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, gebruike men Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt. Let hierop! Vraag ze Uw Drogist. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Soest, E. Groeneveld te Dalfsen. Aangenomen naar Bennekom, B. G. C Steenbeek te Wierden. Middelburg. Bij de Woensdag onder de lidmaten der Ned. Herv. Gemeente gehouden stemming over de vraag of in de eerstvolgende tien jaar het beroe- pings- en benoemingswerk moet wor den opgedragen aan een kiescollege of aan den kerkeraad, waren 374 stemmen uitgebracht voor kiescollege en 89 voor kerkeraad, terwijl 6 stemmen van on waarde waren. De bestaande toestand blijft dus gehandhaafd. Verkiezingen N e d. H e rv. K e r k. Te Breskens werden 38 st. uit gebracht voor den kerkeraad en 4 voor het kiescollege; te Sluis resp. 58 en 15: te Cadzand 43 en 1; te Aardenburg 56 voor het kiescollege en 3 voor den ker keraad en te IJzendijke werd met groo- te meerderheid voor den kerkeraad ge stemd. In al deze gemeenten blijft de bestaan de toestand gehandhaafd. Beroepbaar. Door de Classis Rotterdam der Geref. Kerken zijn na praeparatoir examen beroepbaar ver klaard bij de Geref. Kerken de heeren P. Klapwijk en P. J. Luyendijk, beiden Theol. cand. aan de Vrije Universiteit en beiden wonend te Berkel (Z.H.). De heer Klapwijk is terstond bereid een eventueel beroep in overweging te nemen. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Zuid-Holland verleende aan Ds A. Landstra, Ned. Herv. predikant te Haastrecht, op diens verzoek, eervol ont zag, met het recht van emeritus, met in gang van 1 Maart a.s. Zaamslag. De heer J. Jansen, hoofd der openbare school in den Groote Huissens- po'lder is met ingang van 1 Februari j.l. op wachtgeld gesteld. DE HELDENDOOD VAN VAN SPEYK. Herdenking door de Kon. Marine in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. De heldendood van den marine-officier Jan Car el Josephus van Speyk, die he den vóór honderd jaren voor Antwerpen, liever dan zich aan den vijand over te geven, het kruit aan boord van de „Ka nonneerboot II" tot ontploffing bracht en zóó met schip en bemanning in de lucht vloog, is heden door de Kon. Marine in de Nieuwe Kerk aan den Dam te Am sterdam, waar het gedeelte der stoffe lijke resten van dezen grooten doode, dat naderhand is teruggevonden, ligt begra ven, op plechtige wijze herdacht. In het schip der kerk bevond zich tegen elven een zeer groote schare belangstel lenden in de plechtigheid, w.o. vele mi litaire en burgerlijke autoriteiten. Dé herdenking ving aan met het spe len van het „Wilhelmus" op het orgel, door den heer A. W. Ryp, waarna me vrouw Vetter-Hendriks, sopraan-zange res, het oude lied „Nederland, let op U saeck" ten gehoor e bracht. Zuiver en vol klonk de fraaie stem door de ruimte. Daarna besteeg vice-admiraal Quant het spreekgestoelte, waar hij op verzoek van den Ministervan Defensie en als oudste vlag-officier der actieve marine de herdenkingsrede uitsprak. Ook aan boord van al Harer Majasteits schepen van oor log, ook in Oost- en West-Indië of waar ter wereld zij ook mogen zijn, zullen, naar hij mededeelde, heden voordrachten voor de opvarenden worden gehouden over dezen onvergetelijken jongen held. Na een welkomstwoord aan de aanwe zigen herinnerde spr. er vervolgens aan, dat het heden juist .100 jaar geleden is, dat de luit. ter zee 2de klasse, J. C. J. van Speyk toonde, de eer van zijn vlag hooger te stellen dan zijn eigen leven en dat der aan zijn zorgen toevertrouwde opvarenden. Spr. wilde er echter met nadruk op wijzen, dat dit feit op zichzelf niet alléén doch onder de omstandigheden waaron- r der en het moment waarop het ats vond, oorzaak geweest is, dat zijn tijd- genooten, zelfs van buiten onze landsgren zen, hem reeds hebben geëerd als een bijzonderen held, een voorbeeld dat voor het nageslacht moest bewaard blij ven. En de koning gaf, nattr aanleiding daarvan, toestemming om zijn stoffelijk overschot voor zoover dit terug gevonden was, en uit Antwerpen kon worden over gebracht, hier in de Nieuwe Kerk, waar ook De Ruyter en Van Galen hun rust plaats vinden, bij te zetten. Spr. memoreerde nog eens den loop der gebeurtenissen, zooals die reeds ge noegzaam bekend zijn. Getrouw aan eed en plicht, vervolgde spr., getrouw aan zijn plechtig te voren vrijwillig gezworen belofte, had v Speyk niet geaarzeld op het juiste oogenblik niet te vroeg en niet te laat het hoog ste offer te brengen aan de eer van zijn vlag". Spr. herhaalde dat Van Speyk's daad dus, zooals hier duidelijk is aangetoond, geheel in overeenstemming was met den geest, die in de Marine leefde en geheel overeenkomstig den wensch van den com mandeerenden vlootvoogd. De vlag van een door den koning (koningin) aan een zee-officier toevertrouwd oorlogsschip was en is heilig; die vlag mocht niet en mag nimmer geschonden worden; zij was en is een kleinood wat men onder geen omstandigheden afstond of afstaat, voor welks onbesmet behoud men zijn leven veil had en heeft, waarvan men zich al leen door den dood liet of laat scheiden. Na deze rede had de kranslegging voor het graf van Van Speyk plaats, dat zich, naar bekend, in een hoek van de kerk, ter linkerzijde van het orgel bevindt. Zij werd verricht namens H. M. de Koningin door luitenant ter zee 1ste kl. N. A. Rost van ïonningen, Mr. Ms. ad judant, die echter niet als vertegenwoor diger der Koningin de plechtigheid bij woonde. Deze daad van piëteit werd gevolgd door meerdere kransleggingen. De plechtigheid, welke van indrukwek kend karakter was, werd besloten met zang van mevrouw Vetter-Hendriks, die „Bede voor het Vaderland" (Valerius Gedenck-Glanck) ten gehoore bracht en door orgelspel van den heer Ryp, die het „Hallelujah" speelde. Modern geoutilleerde inbrekers. Eenigen tijd geleden is een inbraak gepleegd in het gebouw der Arbeidsbeurs aan het Velperplein te Arnhem. Voor de rechtbank aldaar stonden thans als ver dachten terecht A. S., 29 jaar, stoker en G. v. d. W., 38 jaar, smid, beiden te Rot terdam. Verdachten hadden zich met een valschen sleutel toegang verscnaft tot de Arbeidsbeurs. Toen zij daar hun slag wilden slaan werden zij op heeterdaad betrapt. Er ontstond een wilde jacht op de inbrekers, die vluchtten over daken, langs afvoerpijpen, over hekken en mu ren. Tenslotte werden zij gepakt op de binnenplaats der Willemskazerne. De Officier van Justitie wees er in zijn requisitoir op, dat beide verdachten bru tale en geraffineerde misdadigers zijn. Een volledig inbrekers-arsenaal w.o. een brandkastopener, zooals er in Europa maar enkele bestaan, en die pas uit Ame rika zijn geïmporteerd, was op verdach ten gevonden. Spr. eischte tenslotte tegen ieder vier jaren gevangenisstraf. Een der verdachten bracht nog naar voren, dat de Arnhemsche politie wel eens betere voorzorgsmaatregelen mocht nemen. Als er deuren zijn aan gebouwen, waar zooveel geld is (zooals bij de Ar beidsbeurs het geval was), die met een spijker zijn open te maken, wordt het misdrijf in de hand gewerkt. In Rotter dam, zeide verd., hadden ze die brand kast allang weggehaald. President: „De gemeente Arnhem is u dankbaar voor' uw vingerwijzing". Uitspraak over 8 dagen. LONDEN. Uit Allahabad wordt ge meld, dat Gandhi in een toespraak lot een duizendkoppige menigte verklaarde, dat hij met zekerheid durfde voorspellen, dat de Indische vrijheidsbeweging zou eindigen met een volledige overwinning van de Indische nationalisten. ATHENE. Uit Saloniki wordt gemeld, dat het aan de Grieksch-Bulgaarscbe grens tot een hevig grensincident kwam, waarbij tusschen de grenswachten een vuurgevecht ontstond, dat verscheidene uren duurde. Een van de Grieksche grens wachters werd daarbij gedood. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Febr., 2.30 u Parijs 9.75^—9.76 Londen 12.09VS—12.09%. New-York 2.48 2.49. Brussel 34.7134.73. Berlijn 59.1959.21. AMSTERDAM. II. K. H. Prinses Juli ana heeft een aanzienlijke gift doen 1oe- komen aan het Saron-bazar-comité voor het kinderwerk te Saron in Sn: name. AMSTEPD U. Hedenmorgen te 7.02 uur is het elfde nostvliegtuig de I'K -AFK van Schiphol naar indië vertrokken. Hei toestel heeft 192.7 K.G. post en 17.5 K.G. leding aan boord. Let passeerde te 10.20 u. (H.T.) Leipzig. WAGEN [NG FA Geslaagd aan de Iandbouwhoogeschool te Wagotuitgen voor het landmeters-examen koloniale richting) de neer A J. Wisse geboren te Kruiningen. DELFT. Geklaagd, aan de Techa. floo- geschool voir het prop. examen scheik. Ing. de heer TI. F v. d. Laan geboien te Middelburg. BERGEN. Gisteravond is een achtja rig dochtertje van ren heer Hoekei., bij het oversteken van den Koogerdijk door een vrachtauto overgereden en gedood. LONDEN. Het bergingswerk s'an het verongelukte Britsche Watervliegtuig wordt nog stood - u.mtgezet. Van de 8 lij ken die zicu ui I e: vliegtuig moj i-.n be vinden, zijn tot nog toe slechts twos lij ken, die van Ion commandant en den nte- i.anicien, geborgen. Duikers hebben ecu kabel om den romp van het vliegtuig ge legd. Bij hot ophalen braken echter de Heugels af. MIDDELBURG. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe f 5f 7, lange bruine 'boonen 810.50, witte boonen 13 17, kroonerwten 810, maanzaad 2729. Aangevoerd door boerinnen: Boter 0.90, kipeieren 5.75, poelje-eieren 4, eendeie ren 6. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.82)4, kipeieren 5.50, eendeieren 6. Part. prijs: Boter 0.97)4, kipeieren 6.50, poelje-eieren 5, eendeieren 6.50. Veilingsvereeniging „Walcheren". Aan voer 34.000 eieren. Prijs: kipeieren 4648 kg. f 4.07, 5052 kg. 5.02, 5254 kg. 5.11, 54—56 kg 5.36, 56—58 kg. 5.53, 58 —60 kg. 5.68—5.85, 60—62 kg. 5.72—5.77, 62—64 kg. 5.94, 64—66 kg. 6.16, 66—68 kg. 6.33. Bruine: 58—60 K.G. 5,94, 60—62 KG. 6,10, 62—64 KG. 6,17, 66—68 KG. 6,32. Eendeneieren 5,64. Kleiperen 18—26, zure bellefleur 15 41, zoete bellefleur 1425, goud reinetten 1522, Huismanszoet 16. KAPELLE- BIEZELINGE, 4 Febr. '30. Eierveiling. Kipeieren 4,50 per 100 st. Kleine veiling: Kleiperen 924, Gie- ser Wildeman 18, Pondsperen 1619, Holl. Zoet 26, Spruiten 815, alles per K.G. Savoye kool 6, Roode kool 2, beiden per stuk. Prei 56 per bos. GOES. Geboren: Johan z.v. Herman Verbeek en Harmina Braakhekke. Over de maand Januari. WOLF AARTSDIJK. Geboren: 1. Mat- thijs Adriaan z. v. Barend Jan Glerum en Martina Timmerman, 7, Jozina, d. v. Jacobus Bosschaart en Jacomioa Goet- heer; 12, Tonnie Marinus, z. v. Abraham Jacobus Schuit on Tannetje v. d. Kree- ke; 18, Marie Maatje, d. v. Pieter David Lmdenbergh en Johanna Leuntje v. Oeveren; 22, Lena, d. v. Bartel Tramper en Gatharina Ad nana Bliek; 2J, Adrtuna I'irkje d. v. Cornells Marinus van Noort en Johanna Diugemanse; 27, Johanna d. v Gornelis A'raekinders en Gomel ia Kisse. Overleden: 2, Johannes Gornelis Moö- d rkieeke, 41 j. ongeh.; 5, 1 icteruelU I lep, 61 j. echigenoote van Jacob Meeuw- se. 30, Maatje Jacobs 66 j. wed. van Din- geids Leinse. BRUINISSE. Gehuwd: Leendert vau den Berg, 26 j. jm. en Maria Ilen- 'C.r'na Jumelet 26 j. jd. Geboren: 4. Leendert Jan, z.v. G W. de Jonge en G. va" den Berg; Maria d.v A. M Verwijs en S Kik; 22, Johannes z. v M. van der Sluis en D. G. de Waal- 22, Neelije d. v. G. D. de Koning en P. J. Deur] oo. Overleden: 6. Johannes Hoogecweif, 2 j. z. v. H. Hoogerwerf en J. va.i Zuid- land. 12, Maria Verwijs, 7 dageu, 1 v i M. Verwijs en S. Kik; 16, Ad Haantje van den Berg, weduwe van D. vau den Ilecg, 77 j.; Ia Janna van den 13erge, weduwe van M. Krijger; 28, Tan ne tje Jumelet, 82 j. weduwe van H. van dm Berge. 's GRAVENPOLDER. Overleden: 8 Jan. Dignus Remijn, 77 j. wedn. van Wil- lemina Zandee; 7, Marinus Boonman, 27 j. gehuwd met Magdalena Goense. RILLAND-BATH. Gehuwd: Jacob van der Maas, 22 j. en Janna Jacomijna Bolier, 18 j. jd. Huw.-afkon.: 30, Boudewijn Kramer, 24 j. jm. en Thona Maatje Imanse, 24 j. Overleden: 28, Louisa Maria Johanna Melsen, 50 j., echtgenoote van Petrus Hendrikus Michielsens. Geboren: 6, Adriana Johanna, d. v Janus Vogel en Geertruida Koster. 9, Hendrik Hiske, z. v. Marinus Gornelis Engelaar en Johanna van Zunderd. 14, Jozef Marinus, z. v. Jacobus van de Griek en Jannetje Ruster. 14, Elisabeth Pieternella, d. v. Abraham Ponse en Pe- tronella Cornelia Heijboer. 17, Abraham, z. v. Iman Imanse en Lenadriana West- strate; 26, Christiaan Jakob, z.v. Johan nes Baptiste Aerts en Jacoba Adriana Rommers. BORSSELE. Geboren: 6, Willem Mar- kus Adriaan, z. v. Adriaan Jongman en Janna Elisabeth de Kun der. Overleden: 8, Neeltje v. Liere, 73 j echtgenoote van Jozias de Krijger. Gehuwd: 22, Hubrecht Adriaanse, 24 j. jm. te Eindhoven en Adriana Bal, 26 j. jd.; 28, Adriaan Bal, 27 j. jm. en Cor nelia Are, 21 j. jd, Ondertrouwd: 29, Marinus Jan van Westeinde, 26 j. jm. te Heinkenszand en Klazina de Baar, 21 j. jd. NISSE. Gehuwd: 14, Jacob Louisse, 53 j., wednr. van Dina Verhage te 's Graven polder en Maatje Mol, 46 j. jd. WAARDE. Gehuwd: 22, Lenedert de Looze, 51 j., jm. en Geertruida Welle- man, 38 j. jd.; 28, Gerard Jan Klooster man, 29 j. jm. te Nisse en Janna O ver- beek, 22 j. jd. Overleden; 31, Maria Dijl, 47 j., echt genoot van Pieter Verbrugge. ST. LAURENS. Geboren: Jacomina Margaretha, d. v. W. J. Davidse en M. Christiaanse; Lourens, z. v. A. Louws en W. P. Marinissen; Louis Charles, z. v P. Gornu en J. G. J. van der Spek; Janis Abraham, z. v. A. J. Adriaanse en E. Flipse. Ondertrouwd: J. Christiaanse, 27 j. en G. S. Boon, 22 j.; P. Pieterse, 27 j. en A. de Bree, 22 j. Overleden: F. J. A. van Riel, 46 j., ongeh.; A. Kwekkeboom, 3 m., z. v. J Kwekkeboom en J. Groenenberg; J. Cor- nelissen, weduwn. van P. Hubregtse. 72 j. DOMBURG. Getrouwd: H. G. Montenij, 26 j. en W. K. G. Postma, 19 j. Overleden: G. Wisse, 51 j., ongeh. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: W. de Klerk, 28 j. jm. en G. de Jonge, 23 j. jd Gehuwd: J. P. Flipse, 19 j. jm. en M Geensen, 18 j. jd.; D. Le,euwenburg, 26 j. jm. en N. D. Besuijen, 25 j. jd.; N. P Bosschaart, 23 j. jm. en G. E. Groenen berg, 24 j. jd. Bevallen: N. Reijnierse, geb. Besuijen, d.; A. de Witte, geb. Besuijen, z.; J. Gij- vat, geb. de Potter, z. i Overleden: M. J. Verhage, 8 j., d.; L j Verhage, 14 j„ z.; M. Knuijt, 80 j., on gehuwd; J. Vink, 79 j., ongehuwd. I \RNEMUlDi!N Huw.-aang.. Johan nes Carel van de Grijp, 23 j. jm. te Vlis- cmgen en Dirkje Meulenberg. Gehuwd: 17, Gornelis de Rijke 2 i j jin en Louwer.na Blaassen 24 j. jil. Geboren: 10, Jacobus z.v. Willem Kusse en ,'anna Sieroveld; 14, Marinus z.v, Die- te" tan Belzen en Jacomina Marijs; 21, nlarinué z.v. Pieter de Nooyer en Neeltje Mu'der; 26, Joo* z.v. Klaas de Nooyer en Jannetje van Belzen; 30, Levina Catha rine, d. v. Jan. oppoolse en Magdalena Davidse. Overleden: 6, Jacob Wondergom, 35 j. echtg. van Geertje Marijs; 18, Geertje Marteijn, 33 j. echtg van Gornelis de Rid der; 24. Jan de Nooyer 75 j. wedn. van a. van den Broeke. KOTA RADJA, thuisr., 4 v. Singapore, PATRIA, thuisr., p. 4 P. de Galle. SLAMAT, thuisr., 5 te Marseille verw. IN SULINDE, uitr., p. 4 Suez. Ruwe Handen PÜROL Ruwe Lippen Program na van Vrijdag 6 Febr.. HUIZEN, 29F M. Algemeen program ma. 8.008.15 Schriftlezing 8.15 9.30 Morgencom ei t. 10.3011.00 Zie- kendienst 11,0012.30 Gramofoon- platen. 12.302.00 Concert. Zang, viool, cello, piano. 2.003.15 Gramo- foonpl. 3.154.45 Concert. Alt, viool, piano. 5.00—5.30 Cursus Handenar beid. 5.306.30 Orgelconcert. 6.30 7.00 Radio-dokter. 7.308.00 A. J. Herwig: „Het snoeien van vruchtboo- men" 8.00 Concert Arnhemsche Or- kestvereen. HILVERSUM, 1875 M, 8.00—12.00 V. vR.A 12.00—4.00 A.V.R.0. 4.00— 8.00 VARA 8.00—11.00 VPRO. —11.00 12.00 VARA. 12.00 AVRO-Boekenhalf- uurtje. 12.302.30 Concert Omroep orkest. 2.303.00 Schooluitzending. 3.004.C0 Concert. iVRO-kwintet. DAVENTRY. 1554,4- M. 10.35 Mor genwijding. 12.20 Concert. 12.50 Or gelspel. 1.50 Gramof.pl. 4.50 Or- kestconcert. 7.00 Concert. Cello, piano 8.05 Pianospel. 9.55 Concert. So praan, bariton, orkest. PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert.Orkest en cello. 9.50 Concert. Orkest en piano. LANGENBERG. 4-73 M. 12.25—1.50 Concert. Orkest en bariton. 4.205.20 Orkestconcert. 7.058.15 Orkestcon cert. 8.20 „Messe in E-dur", van Hu- bert Pfeiffer. Koor, orkest, orgel en so listen. Het aantal radio-toestellen. Zooals bekend, is iedere bezitter van een radio-ontvangtoestel verplicht, hier van aangifte te doen aan den directeur van het telegraafkantoor in zijn woon plaats. Op 1 Jan. j.l. bedroeg het aantal aan giften 253.527, terwijl op dien datum 173.703 aangeslotenen aan radio-distri- butiecentralen waren ingeschreven. In totaal komt dit aantal neer op 55 radio-luisteraars per duizend inwoners. Febr. 11 's-Gravenpolder, huis, Oele. 12 Middelburg, huis, Struve. 12 Ierseke, inspan, de Kok. 12 Ierseke, boereninspan, de Kok. 14 Kamperland, huis en hoveniering, Matthijs. 17 Middelburg, kaphout, Blaupot ten Gate. 18 Wolfaartsdijk, onroerende goederen, Jonkers. 18 Woifaarsdijk, bouwland, Jonkers. 18 Goes, inspan, de Wilde en Heijboer. 18 Wissenkerke, huis en land, Matthijs. 18 Schore, inspan, Kram. 19 Krabbendijke, inspan, van Dijke. 19 Middelburg, huizen, Hioolen en v. d. Harst. 20 Waarde, inspan, v. Dissel. 20 's-Heer Arendskerke, huizen, bouw land, Jonkers. 21 Kamperland, bouwland, Matthijs. 25 Wolfaartsdijk, inspan, Jonkers. 25 N. en St. Joosland, inspan, Blaupot ten Cate. 26 Wolfaartsdijk, inspan, Jonkers. 27 Kamperland, inspan, Heijboer. Oudelande, bouwland, Beth. Wiskerke Janspolder, bouw- en wei land, Matthijs. Mrt. 4 0"d-Sabbinge, inspan, Jonkers. 18 Nieuwdorp, boereninspan, De Kok. Wolphaartsdijk. Door de Coöperatieve Aan- en Inkoopvereeniging „Landbouw en Veeteelt", werd in den loop der vorige week een aanbesteding gehouden van kunstmeststoffen, enz. Aanbesteed werden: 721 balen super- phosphaat 14 pet. voor f2.08 per 100 K.G. 367 balen superphosphaat 17 pet. voor f2.58 per 100 K.G. (te leveren in groen- streepzakken) door firma Poley te Ier seke. Voorts 1183 balen zwavelzure am moniak voor f9.50 per 100 K.G. 368 balen kalksalpeter voor f 9 67 per 100 K.G. (in korrelvorm) te leveren door de Bataaf- sche Import-Mij. 102 balen 7 bij 9 f 4.82; 245 balen Leunasalpeter f3.06; 224 balen Chili levering Maart a.s. f 10.68. Levering Mei a.s. f 10.75. door firma Kooman en Co te Dirksland. Alles vrij voor den wal te Wolphaartsdijk. Stoomvaart-Mi] Nederland. JOHAN DE WITT, 4 v. Batavia n. Amst. PRINS DER NED., thuisr., p. 2 Gibralt. JOH. V. OLDENBARNEVELDT, thuisr., p. 3 Perim. J. P. C0EN, uitr., 3 v. Algiers. Rotterdamsche Lloyd. 1 BALOERAN, 4 v. Rott. n. Batavia. KOTA PINANG, uitr., p. 4 Sagm. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Febr. Zwakke veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen, meest zwaar be wolkt, wellicht eenige sneeuw, tempera tuur om het vriespunt, later lichte vorst Stand van gistermiddag 772. Licht op voor fietsers: Vrijdag 5 u. 23. In plaats van kaarten. Ondertrouwd PIETER MELIS en JACOBA DE TROIJE. West-Souburg, Marnixplein C 61 5 Febr. 1931. Parklaan C 22 Huwelijksvoltrekking 18 Febr. a.s. De Heer en Mevrouw P. J. DRONKERS—HUBREGTSE geven met groote blijdschap kennis van de voorspoedig geboorte van hun Zoon JOHANNES. Middelburg, 4 Febr. 1931. Kinderdijk P 104. Heden overleed in de hope des eeuwigen levens, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder LEUNTJE GEENSE, In den ouderdom van bijna 77 jaar. Uit aller naam A. PAARDEKOOPER en Kinderen. Kloetinge, 4 Februari 1931.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3