Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Overwerkte Zenuwen Financieels Berichten. Rechtzaken Mijnhardt's Zenuwtabletten „Het Groene Kruis" haar voorjaarsver gadering. In verband met het 25-jarig bestaan der vereeniging was aan deze vergadering een attractie verbonden. De ruime zaal was geheel bezet. Vele leden waren met hun vrouwen opgekomen. De zaal was door guirlandes met spar- regroen in een feestzaal herschapen. De voorzitter, Ds W. Reus, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwezigen. Spr. schetste daarop den treurigen toe stand, die, nog slechts een halve eeuw geleden, bestond op het gebied van de verzorging der zieken. Een uitzondering maakte Duitschland. Pastor Fliedner, de stichter van de Diaconesse-richting, gaf den stoot tot de opleiding van het verple gend personeel. Spr. deelde verder mede, hoe in 1875 „Het Witte Kruis" hier te lande begonnen is met de opleiding tot verpleegsters, om daarna na te gaan, wat de groote veree niging „Het Groene Kruis" heeft gedaan tot heil van de zieken, vooral ook ten plattenlande. Daarna schetste de voorzitter den groei en bloei der afdeeling Westkapelle en wat deze vereeniging gedurende 'n kwart eeuw heeft kunnen doen ten zegen der zieken. Begonnen met een zeer klein aantal leden, is dit in den loop der jaren aange groeid tot ruim 500. Met den wensch, dat deze vereeniging onder Gods zegen in kracht moge toene men, tot heil en zegen der lijdende menschheid, besloot de voorz. zijn ope ningsrede. Daarna zong de vergadering op verzoek van den voorzitter Ps. 68 10. Na voorlezing der notulen bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waarin in het kort ook gereleveerd werd, wat de Groene Kruis-Vereeniging in de 25 jaren heeft gedaan. In 1930 is de vereeniging door de op brengst van een gehouden collecte kun nen overgaan tot het aanschaffen van 'n hoogtezon-apparaat. Aan 227 personen zijn 378 keer verplegingsartikelen uitge leend; het aantal ligtenten is uitgebreid van 6 op 8, n.l. 3 draaibare en 5 vaste» Daarna bracht de penningmeester zijn financieel verslag uit van „Het Groene Kruis", waaruit bleek, dat de inkomsten met het batig slot van 1929 van f 525,03, bedroegen f 1218,76 en de uitgaven f 560,56. De inkomsten van de t.b.c.-he- strijding met het goed slot van 1929 ad f 467,23 bedroegen f 1260,71 en de uit gaven f 1186,08. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de provinciale Groene Kruisvereen. werd aangewezen dhr M. Dieleman, tot secundus dhr Mr Wol- dringh van der Hoop. Daarop sloot de voorzitter, na de om vraag, de officieele vergadering. Onder leiding van den heer P. de Rooij gaf daarna het „Dameskoor" een drietal zangnummers ten beste, die onder groote aandacht werden aangehoord, waarna een paar dames en heeren van de Chr. zangvereeniging eenige nummers en de beide dames een duo lieten hooren, die mede onder stille aandacht werden aan gehoord. Nadat een der aanwezige heeren nog een voordracht had gegeven, verkreeg de secretaris, dhr Baaij, het woord, om den aanwezigen te herinneren aan het feit, dat de voorzitter thans 15 jaar do lei ding van de vereeniging in handen heeft gehad. In het kort memoreerde spr., wat Ds Reus is geweest voor devereeniging. De vereeniging had daarom gemeend, om haar dank voor deze diensten te moeten uiten in een stoffelijk blijk van waardee ring. Spr. overhandigde daarop den voor zitter, onder applaus een prachtige lam- pekap voor een electrische lamp, waarop hij den wensch uitsprak, dat Ds Reus nog vele jaren zijn krachten moge geven voor de vereeniging. Met een hartelijk woord van dank aan vaardde de voorzitter dit huldeblijk. In de pauze, die nu gehouden werd, werden door eenigo jonge dames kopjes thee met gebak aan de aanwezigen rond gedeeld, terwijl de heeren ook nog siga ren werden aangeboden. Daarop liet het dameskoor en het kwartet nog eenige nummers hooren, en gaven een paar heeren nog een voor dracht ten beste, waarna de voorzitter in zijn slotwoord nogmaals aan de aanwe zigen een hartelijk woord van dank voor hun opkomst bracht. Op verzoek van den voorzitter werd daarop staande gezongen het eerste en derde couplet van het Wilielmus. Een der aanwezigen bracht daarop het bestuur namens alle aanwezigen nog een hartelijk woord van dank voor de attractie. z Arnemulden Als verdacht van het hou den van een loterij is door de Rijks- en Gemeentepolitie tegen een zekere P. S. proces verbaal opgemaakt. Tholen. Naar wij vernemen, zijn door de Chr. Historische Kiesvereeniging tot candidaat gesteld voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing de heeren: H. G. Deur- loo, aftr.; W. Geluk, A. G. van Luyk, J. Quist Sr en L. van Vessem. Bruinisse. In de laatstgehouden Raads vergadering was- ingekomen een brief van den minister van waterstaat, inhou dende, dat de door don Raad geuite vrees als zou door het aanloggen van ,eon stroomleidingsdam in het Hellegat moor zoet water Bruinisse bereiken, tengevolge waarvan schade zou worden veroorzaakt aan de oester- en mosseltoelt, ongegrond mag worden genoemd, Do minister schreef dat het is gebleken, dat slechts zelden zoet water uit het Hollandseh Diep Bruinisse bereikt door het Hellegat, maar dat het Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Velsen, A. Dönszelmann te Almkerk. Te Muiden, G. G. Severijn te "Waar der. Bedankt voor Oostkapelle, J. van Veen te Muiderberg. Voor Papenclrecht, G. v. d. Wal te Dirksland. Geref. Kerken. Beroepen te Oostburg, Th. F. Potma, cand. te Naaldwijk. bij zeer hooge rivierstanden wel voor- komt, dat het zoet water, dat do, het Haringvliet de zee heeft bereikt, bij vloed de Grevelingen intrekt, en aldus bij Brui nisse het zoutgehalte vermindert. Deze meening wordt door den Raad niet gedeeld, waarna na breedvoerige be sprekingen wordt besloten, den minister nogmaals op het dreigende gevaar te wijzen. In verband met de inwerkingtreding van de wet van 21 Juli 1928, waardoor de verplichting om bij besmettelijke ziek ten een kenmerk aan de woning van den patiënt te plaatsen, niet meer bestaat, wordt de politie-verordening gewijzigd. Over de bekende circulaire van den Commissaris der Koningin inzake het bouwen van een arrestantenlokaal, wordt breedvoerig gesproken. Het resultaat ervan is, dat de Raad niet veel 'gevoelt voor deze overbodige uitgaaf, wijl van een dergelijke inrichting hoogst zelden ge bruik wordt gemaakt. Besloten wordt, den Commissaris hierop te wijzen, en te vens te berichten, dat mocht een arrestant onder bewaking der politie worden ge steld, de gelegenheid daartoe bestaat op het gemeentehuis. B. en W. worden uitgenoodigd, een on derzoek in te stellen om op de minst kostbare manier een brandvrije plaats in te richten voor het opbergen van het archief. De voorzitter deelde mede, dat 75 kub. M. grind is gekocht voor de voetpaden; dat men bezig is de gaten in den haven- dam te herstellen; dat 2 a 3 man eenige dagen geleden zijn tewerkgesteld bij wijze van werkverschaffing; dat de doode hoo rnen op de oude begraafplaats worden gerooid; ook de heg, die er om heen staat, en dat een nieuwe heg zal wor den geplant. Bij de rondvraag wordt de vraag ge steld, of ter secretarie de gelegenheid kan worden opengesteld tot het bekendmaken aan de werkgevers en werknemers van eventueel gevraagde of beschikbare werk krachten. De Voorzitter antwoordt, dat zulks sedert jaren heeft plaats gehad, ech ter in den laatsten tijd niet meer, omdat de plaatsing van werkkrachten via de arbeidsbemiddeling, tot weinig resultaat heeft geleid. Daarna werd de vergadering gesloten. Veere. Maandag hield de Landbouw- vereeniging een algemeene vergadering De voorzitter, dhr F. J. Gastei, liet de gebeurtenissen in 1930 de revue passee- ren, stond stil bij de plichten die de boe ren hebben te vervullen, hoopte dat spoe dig hulp zal worden verleend, en eindig de met woorden van bemoediging zijn openingsrede. Naar aanleiding van de ingekomen stukken werd besloten: le. aan de Geitenvereeniging ter plaat se f 5 af te dragen voor prijzen bij de te houden keuring; 2e. aan de Keuringscommissie voor Rundvee in Zeeland f 5 af te dragen voor de bekroning der beste dieren. Ook werd besloten, om naar aanleiding van het feit, dat thans bij verkoop van geslachte varkens 2 K.G. wordt gekort voor den snuit en de afval op den koop toe wordt geëischt, een verzoek te rich ten aan den Kring „Walcheren" tot wij ziging van dezen toestand en wel als volgt: voor den snuit wordt 1 K.G. ge kort en voor den afval f 1 betaald. Mitsdien zal aan de Besturen, der Landbouwvereen. en Varkensfondsen wor den gevraagd om adhaesie te willen be tuigen aan dit verzoek. Uit bet verslag van den secretaris-pen ningmeester bleek, dat bij de Goöp. „Eil. Walch." was aangekocht voor een bedrag van f 20.563,59. De kas sloot met een batig saldo. Voor de bestrijding van schadelijk ge vogelte werd uitbetaald f 49,1714. Beslo ten werd om dit jaar aan den hoogsten inbrenger een extra premie toe te ken nen van f 2,50. Hierna werd een lezing gehouden door dhr Ir. J. Siebenga, secretaris der Z. L. M. over: „De Z. L. M. als provinciale landbouworganisatie, doel, werkwijze en beteekenis in verband met de crisis". Op duidelijke wijze werd door den spr. uiteengezet, wat door de Z. L. M. tot lieden is bereikt, hoe zij is verdeeld in verschillende commissies, waarvan het nut ook werd besproken. Ook werd stil gestaan bij de moeilijke nationale en in ternationale vraagstukken van dezen tijd. In verband met de crisis werd door spr. medegedeeld, wat tot heden is gedaan door de Z. L. M. om tot steunverleening te geraken. Na bespreking volgt sluiting. lege, waardoor de bestaande toestand ge handhaafd blijft. Biggckerke. Bij de Dinsdagmiddag ge houden tweede stemming, noodig, door dat bij de vorige geen volstrekte meer derheid was verkregen, hebben de stem gerechtigden bij de Ned. Herv. Kerk zich uitgesproken met 33 tegen 15 stemmen, voor een kiescollege, zoodat dit besten digd blijft. Ternenzen. In de Dinsdagmiddag ge houden stemming onder de lidmaten van de Ned. Herv. Kerk alhier was de uit slag als volgt: uitgebrachte stemmen 120, van onwaarde 17, voor kiescollege 51, voor kerkeraad 52. Evangelisatie. Benoemd tot voorganger bij de orthodoxe Evangelisa tie in de Ned. Herv. Gem. te Schiermon nikoog, de heer P. J. Kousemaker, gods dienstonderwijzer te Dantumawoude, thans huismeester van de stichting Tal- mahoeve, aldaar. Raad van beheer. De Ned. Herv. Gem. te Rockanje beeft besloten te voldoen aan den aanslag van den Raad van Beheer, om weer een predikant te kunnen beroepen. Bij Kon. besluit is benoemd tot hoog leeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de uitlegging van het Nieuwe Testament, de oud-Christe lijke letterkunde en de encyclopaedie der godgeleerdheid dr D. P 1 o o y, hoogleer aar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Wemeldinge. In de Herv. Gemeente al hier zijn bij do tienjaarlijkscho stemming van de 93 uitgebrachte stemmen er 32 voor Kerkeraad en 59 voor Kiescollege geweest. De bestaande toestand blijft dus gehandhaafd. Waarde. Maandag werd hier door de leden der Nod, Herv, Kerk een stom- ming gehouden voor Kerkeraad of Kies- college, De uitslag was, dat de meerder heid aieh verklaarde tegen een Kiescol Dronken paardenkooplie- den maken slachtoffers. Te Apeldoorn is gisteravond op den Deventer Straatweg een vrachtauto in botsing ge komen met een sleeperswagen. Hierop bevonden zich drie paardenkooplieden, die de paardenmarkt te Deventer hadden bezocht en op weg waren naar Apel doorn. Naast den wagen liepen nog drie paarden. Ten gevolge van het feit, dat alle drie personen onder invloed van ster- Een drank verkeerden, hadden zij het voor den wagen gespannen paard niet in hun macht. Dientengevolge kwam, op het moment, dat de chauffeur van den vrachtauto wilde passeeren, de auto met een der paarden in botsing, waarna hij tegen een boom reed. Do chauffeur en zijn knecht geraakten in de cabine bekneld en werden zeer zwaar gewond. Beiden zijn, na voorloo- pig te zijn verbonden, naar het zieken huis vervoerd. Hot aangereden paard was op slag dood. Van de paardenkoop lieden werden er twee van de kar ge slingerd, en eveneens beiden ernstig ge wond. Auto en kar werden zwaar geha vend. Zijn betalingen gestaakt. Naar wij vernemen, heeft de heer E.. A. P. te Onderdendam, gemeente Bedum, aan wien, daar altijd ondersteld werd, dat hij een vermogend ingezetene was, zonder onderpand groote sommen gelds waren toevertrouwd, in hoofdzaak door kleine luiden, zijn betalingen gestaakt. Onder de talrijke gedupeerden uit On derdendam en omgeving is groote ver slagenheid ontstaan. Het bedrag .loopt in de duizenden. 2 3 koeien verbrand. Gister middag is op de Verlengde Lange Vliet onder de gemeente Callantsoog, de boer derij afgebrand van den eigenaar en be woner Geerling. Drie en twinlig koeien kwamen, in de vlammen om. Oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Een aanhouding. De „N.R.C." meldt, dat de politie te Amersfoort iemand heeft aangehouden, die nog een maand gevangenisstraf te goed heeft, Bij het on derzoek van de papieren van den aange houdene bleek, dat dit dezelfde persoon is, van wien mr Kokosky in zijn pleidooi in de moordzaak-Lans heeft gesproken als iemand, afkomstig uit het Vreemdelingen legioen, die geschreven had, den moord te hebben gepleegd. De aangehoudene is op transport gesteld naar Utrecht. Auto te water gereden. Te Zevenhuizen (Gr.) is gisteren, tengevolge van de gladheid van den weg een luxe auto in het Hoofddiep gereden. In de auto zaten de eigenaar de heer a. Ko ning uit Haulerwijk (Er.) met zijn vrouw en een acht-jarig kind, benevens nog een echtpaar uit dezelfde plaats afkomstig. Zij waren op weg naar Groningen. Het ongeluk werd door omwonenden bemerkt, die zich te water begaven en er in slaagden, alle inzittenden, zij het ook met veel moeite, boven te brengen. Zij werden in een café van droge kleoren voorzien. Van een vervolgen van de reis was na tuurlijk geen sprake. De auto zit bijna geheel onder water. Eea avontuurlijk j o n g - m e n s c h. Zondagavond, te 8 uur. werd de Hillegersbergscho politie mede gedeeld, dat op den Langoweg een be- wusteloozen jongen lag. Onmiddellijk stelde de politie oen onderzoek in en vond werkelijk eon bewusteloos jong- mensch. Per brancard werd hij naar het politiebureau gebracht, alwaar het Dr H. gelukte de levousgoesten weder op te wekken. Aangezien het jongmensoh zich zeer zenuwachtig gedroeg, werd hij aan eea verhoor onderworpen, Hij vertelde in betrekking te zijn bij Van G. en I., te Deventer, als besteller. De vorige week had hij zich veertig gulden van de fiima toegeëigend en is hiermede per rijwiel, dat hij in Holten had achterge laten, gevlucht. Het geld had hij in Rot terdam opgemaakt, zoodat hij Zaterdag niets meer had. Sinds twee dagen had de jongen niets meer gegeten, met het gevolg, dat hij gisteravond bewusteloos was geraakt. De politie heeft den jongen gefouil leerd. Op hem werden een dolkmes en een klein dagboek gevonden, waarin stond vermeld, dat hij op 20 Januari f 40 had verduisterd en hiermede naar Hen gelo was vertrokken en vervolgens op 22 Januari naar Rotterdam. Den volgenden dag was hij vroeg opgestaan en had dien dag zoo veel gegeten, dat hij des avonds zich naar bed begaf met een aanmerke lijk verlichte portemonnaie. Op 25 Januari was het geld bijna ver teerd, zoodat het jongmensch in het dag boek Sherlock Holmes-planneh neer schreef, en wel woprdelijk: „Vanavond een aanslag, want ik moet een nachtver blijf hebben. Bij voorkeur oude men- schen, of zij, die dronken zijn. Des mid- i dags naar den bioscoop en dan de uit voering der plannen, om iemand te be stelen, desnoods met gebruikmaking van het dolkmes. Ik zweer nooit in politie- handen te vallen, dan liever dood!" Hij besluit zijn dagboek met de mededeeling, zeer spoedig een misdadigersbende te zullen oprichten. Het jongmensch is gebleken te zijn, de 17-jarige J. D. Hij is voorloopig in het bureau van politie opgesloten. Maatschap pel ij k Hulp betoon opgelicht. Tegen acht losse werklieden te Rotterdam is proces verbaal opgemaakt, daar zij zich hebben schuldig gemaakt aan oplichting van Maatschappelijk Hulpbetoon. Gedurende een aantal weken hebben deze z.g. werk- loozen gewerkt en gestempeld en wisten zoodoende per persoon Maatschappelijk Hulpbetoon op te lichten voor bedragen varieerend tusschen f 100 en f 350. In den tijd dat zij als werkloozen ston den ingeschreven, mocht het hun geluk ken werk te krijgen in het expeditiebe drijf. Daarvan deden zij dan geen medo- deeling aan Maatschappelijk Hulpbe- betoon. Er moest echter gestempeld wor den. Waren zij in de nachtploeg, dan ging dit gemakkelijk genoeg. Had men echter dagdienst, dan zochten de „werk loozen" eenige handlangers op, die het werk voor hen overnamen, totdat zij ge stempeld hadden. Dit spelletje hebben zij een aantal weken kunnen volhouden, tot dat men er dezer dagen achter kwam. Het edele spel.... Maan dagavond vond te Leicester voor een publiek van 12.000 menschen de boks wedstrijd plaats tusschen den Engelschen zwaargewicht-kampioen Reggi Meen en den Franschen kampioen Griselle. Meen was in de eerste ronde licht in de meer derheid geweest en had zich tot de ne gende ronde goed gehouden, zoodat al gemeen «reeds op zijn overwinning op punten werd gerekend. In de daarop volgende ronde hield de Franschman, nadat Meen hem door den ring had ge dreven, plotseling stand en bracht hem een hevigen slag toe, die hem in het oog raakte. Met bloed overstroomd zakte Meen luid kreunend in elkaar. Bij onder zoek bleek, dat de slag hem van het ge zicht had beroofd. kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Dro gisten. DEN HAAG. Een 16-jarig. meisje L. M., wonende aan de Luth. Burgwal geraakte, doordat haar kleeren met een petroleum stel in aanraking kwamen, in brand. Het meisje werd naar het ziekenhuis over gebracht waar zij aan de gevolgen is overleden. AMSTERDAM. Bij de K. L. M. is be richt ontvangen dat het achtste retour vliegtuig te 12.15 te Hannover is geland voor het innemen van benzine. Te 15.52 werd de reis naar Amsterdam voortgezet. Meubelfabriek verbrand. WADDINXVEEN. In den afgeloopen nacht heeft een felle brand de fabriek van de N.V. Stoommeubelfabriek v.h. A. Kempkes Co. totaal vernield. Een opslagplaats van een schilder en het ma gazijn van een manufacturier (ringen me de in vlammen op. Door wegspattende vonken raakte de op 10 M, afstand ge legen toren der Ned. Herv, Kerk mede in brand. Deze kon echter door de krach tige hulp van de Goudsche brandweer be houden blijven. De schade zal waarschijn lijk meer dan een ton bedragen. BATHMEN. Hedenmorgen is een groote brand uitgebroken in de Vleesch- warenfabriek van de fa. J. H. Koersen Zn., aan den Gorssolschen weg alhier. De brandweer staat tegenover de geweldige vuurzee vrijwel machteloos. De aardbeving in Nieuw-Zeeland. LONDEN. Gemeld wordt, dat het aantal dooden tengevolge van de aardbeving te Napier 250 bedraagt en te Hastings 130. Omtrent het aantal slachtoffers op andere plaatsen valt nog niet) definitiefs te ver melden. Tengevolge van de aardbeving is de bodem van de haven van Napier 5% M. gestegen, zoodat schepen met grootere diepgang deze haven niet meer kunnen bereiken. Koude In Amerika. NEW-YORK. Sedert Maandag heerscht in de Oostelijke streken van Amerika een hevige koude golf. In sommige plaat sen daalde de temperatuur tot 37 gr. onder nul. NEW-YORK. Bij een aanslag op den president van Honduras, werden 5 perso nen gedood en 17 zwaar gewond. BOEDAPEST. Het aantal slachtoffers tengevolge vair het ontploffen van een shrapnell is tol 7 gestegen. Men neemt aan dat in totaal ongeveer 100 personen gewond zijn. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Febr. 2.30 uur. Parijs 9.75-9.761/2- Londen 12.083,4—12.08%. New-York 2.48ls/182.4815/ie. Brussel 34.70—34.72. Berlijn 59.16—59.18. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 3 Febr. 1931. De volgende personen werden gedag vaard: J J. O., 22 j. varensgezel te Terneu- zen, wegens mishandeling van A. Klaas- sen, J. S. de Ridder en D. van der Heek, te Terneuzen. Eisch en uitspr. f 25 of 25 d. h. J J., 51 j., kustlichtwachter te Hoede- kenskerke, wegens mishandeling van Ph. Hoogenboom. Eisch en uitspr. f i5 of 15 d. ivl. D.„ 22 j werkman te Wolfuartsdijk wegens mishandeling van Jan de Hue ie 's H. Arendskerke. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. TL J. B., 21 j., harmonicaspeler te Mid delburg, wegens mishandeling van J. Simpelaar. Eisch f20 o' 20 d., uitspr. f 15 of 15 d. J. B., 35 j., werkman te Philippine, vëpens beleediging van Augustinas ri*va- gemaker. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. C. M. de B37 j., zonder beroep, te Si. Jansteen, Luisvr., van P. K., wegens beleediging van E. F. de Neve en diens echtgenoote Z. L. de Meester. Eisch en uitspr. f 10 of 10 d. C. J. v. d. G., 34 j., monteur te Ter- neuzen, wegens verzet tegen den opper wachtmeester der Marechausse, toen deze hem beetpakte om hem te arresteeren we gens openbare dronkenschap. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. B. V., 37 j., werkman te Zierikzee, we gens mishandeling van den hoofdagent van politie, toen deze surveillance-dien sten verrichte in den nacht van 3 op 4 Jan. '31. Eisch, en uitspr. vrijspraak. Th. J. F., 22 j., werkman te Middel burg, wegens verduistering van een paar handschoenen. Eisch f 5 of 5 d., uitspr. f 2 of 2 d. J. M„ 29 j. timmerman te Sas van Gent, wegens verzet tegen de politie te Terneu zen op 27 Dec. 1930 toen deze hem beet pakten om hem wegens openbare dron kenschap op te brengen. Eisch en uitspr f 15 of 15 d. H. S„ 39 j., zetschipper te Rotterdam, wegens mishandeling van Hermann Wesphal, met een ijzeren stang, te Hans- weert. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. P. G. L. 29 j., schippersknecht te Rot terdam, wegens het niet vertoonen van een geldig bewijs van aangifte voor de Rijks inkomstenbelasting te Sas van Gent. Eisch f 5 of 2 d. h., uitspr. f 3 of 2 d. De moord te Rotterdam. Den 29sten September van het vorig jaar is te Rotterdam een moord bedreven, die in breeden kring grooten afschuw heeft gewekt. Het slachtoffer van dien moord was de echtgenoote van den koopman Malie paard. Zij werd des middags in haar woning vermoord gevonden door een 12- jarig nichtje, dat na veel moeite in de wo ning van haar tante binnendrong. Zij waarschuwde haar grootmoeder, die de politie haalde. Deze heeft betreffende den moord in het duister getast totdat des avonds de koopman Maliepaard van Delfshaven, waar hij dien dag gevent had, terugkeerde. Toen bleek niet alleen dat er uit een opengebroken schrijftafel een be drag van f 4300 weg was, maar boven dien werd de aandacht van de politie gevestigd op een broer, 'den 22-jarigen Ger- rit, die als blikslager te Oss werkte en ook den dag te voren in Rotterdam was geweest. Volgens de ouders van Maliepaard was Gerrit dien ochtend weggegaan, zeggend, dat hij om 8.16 naar Oss reisde. Zeker heidshalve informeerde men in Oss en toen bleek, dat Gerrit niet terug was, maar getelegrafeerd had, dat hij in Rot terdam bleef in vei'band met het bezoek van de Koningin. Dat was voldoende om een verzoek tot opsporing rond te zenden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3