Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-Nieuws. Politie. In aan daarna jahoudem bwtutmrcr- gadering werden herkozen als voorz. en secretaris de heeren L. Wattel en F. P. Polderdijk. Arnemuiden De heer C, v. d. Ketterij lid van den gemeenteraad, stelt zich als Aoodarfig voor de a.s. verkiezing niet meer beschikbaar. Gapinge. Donderdagavond j.l. hield de Vereen, tot oprichting en instandhouding eener School voor Ghr. onderwijs een ledenvergadering, waar 28 belangstellen den tegenwoordig waren. De voorzitter, burgemeester Louwerse, opende op de ge bruikelijke wijze. De secr. en pennningm. brachten vervolgens hun jaarverslag uit. Het aftredende bestuurslid A. Maas werd weer herkozen. Artikel I van hoofdstuk V. werd nu aldus gewijzigd: „Het hoofd der school en onderwijzer(es) worden niet meer door de vereen, benoemd, maar door het bestuur. Nadat men nog gespro ken had over de wenschelijkheid van hel aanschaffen van natuurkundige instru menten, was het woord aan het hoofd der school, den heer L. Oranje, die een lezing hield over „Het misdeelde kind". Na eenige bespreking hierover sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. Het nieuwe gebouw der Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Voor het bestuur, directrice en leerares- sen, maar ook voor de leerlingen en voor allen, die verder belangstellen in het on derwijs, dat gegeven wordt aan de In dustrie- en Huishoudschool te Middel burg, is de dag van heden een feestdag van beteekenis. Na reeds tal van jaren te hebben gewoekerd met gebrek aan voor dit onderwijs geschikte lokaliteit en ge streden te hebben tegen de moeilijkheid van het les geven in twee verschillende gebouwen, op vrij verren afstand van elkaar gelegen, kon heden het nieuwe schoolgebouw op het Molenwater, voor heen het Burgerweeshuis, officieel in ge bruik worden genomen en daarmede een heel nieuw tijdperk voor dit onderwijs worden ingeluid. Alvorens over de openingsbijeenkomst een en ander mede te deelen, willen wij een beschrijving van het gebouw latei, voorafgaan. De gevel is geheel gebleven zoo hij was. Inwendig is de verandering des te grooter en dit speciaal ook door den aan bouw van twee groote vleugels in den tuin. Een deel van den tuin aan de zijde van de Nieuwe Oostersche Straat is ver kocht en reeds met huizen bebouwd, doch een flinke ingang voor tuin en plaats is opengehouden. Voor den nieuwbouw moesten de beide oude vleugels worden afgebroken. Als wij willen trachten een zoo volledig mogelijke beschrijving van het gebouw te geven, dan gaan wij in gedachten het eerst naar de voormalige regentenkamer lusschen de beide ingangen, die nu be doeld is als kamer voor het bestuur, dus niet zoo heel veel van bestemming is ver anderd. Het mag als een daad van groote piëteit worden geprezen, dat het schil derstuk voorstellende het Weeshuis en zijn stichtster, Lydia Boreis, is gerestau reerd, en met de bijbehoorende huldiging in woorden, daar zal blijven als een her innering aan deze edelmoedige vrouw. Achter de bestuurskamer heeft de di rectrice haar werkkamer en van daaruit kan-zij het grootste deel van het gebouw, waarin de leslokalen zijn gevestigd over zien. De breede overdekte serre dient voor de leerlingen van buiten Middel burg meestal ruim 40 die hier in den middag hun twaalf uurtje kunnen gebruiken. Rechts in het voorgebouw heeft de di rectrice haar ruime woonkamer en is daarbij ook de garderobe gevestigd, ter wijl links de eetkamer van het inwonen de personeel ook een aardig kijkje op het Molenwater biedt. Aan deze kamer grenst de huiskeuken, die alleen gebruikt wordt op de dagen, dat de school gesloten is en dus geen eten uit de schoolkeukens wordt verkregen. Gelijkvloers bevinden zich in den rech terzijvleugel voornamelijk de lokalen, waarin de leerlingen leeren, hoe zij in de toekomst het eten zullen hebben te be reiden. v Er zijn twee keukens, een wat wij zou den willen noemen een gewone keuken, geheel modern ingericht, met groote for nuizen, waarbij de leerares aanwijst hoe de spijzen bereid moeten worden, en waaraan de provisiekamer met ruime vliegenkast en bergruimte aansluit en ook de flinke kelder, onmisbaar voor het koel bewaren der te behandelen grond stoffen. De tweede is een z.g.n, Ween- sche keuken, hier is voor iedere leerling een complete keukeninrichting aanwezig, met gascomfoor, waterleiding, kasten en laden, waar dus geheel zelfstandig kan worden gewerkt. In dezen vleugel is ook nog het lokaal voor onderwijs in huis houdkunde ondergebracht. In den linkerzijvleugel bevinden zich de lokalen voor de waschbehandeling (strijklokaal en waschlokaal), en daar aan aansluitende een practische droog- kamer. Aan deze zijde bevindt zich het einde van een flinke overdekte rijwiel- bergplaats. Elinke gerestaureerde trappen voeren naar do eerste verdieping, waar zich rechts bevinden de lokalen voor teeke nen, handwerken en voortgezet lager on derwijs, in het midden die voor theorie, twee voor lingerienaaien en een voor costuumnaaien, links ten slotte twee lo- kalen voer eostuumnaviert, met bijbehoe- rende flinke paskamers. De trappen naar de tweede verdieping konden nog niet worden gerestaureerd, maar zijn toch in zeer behoorlijken staat en op die verdieping bevinden zich ruime zit-siaapkamers voor de directrice, voor twee leeraressen, voor een assistent huishoudster en voor een inwonende dienstbode, terwijl ook een ruime badka mer aanwezig is. Men heeft bij het in richten dezer kamers, waarvan het on derhoud ook als practische les wordt ver richt, voor afwisseling gezorgd. Niet alleen is in het geheele gebouw een centrale verwarming maar ook een warmwatervoorziening aangebracht. Wal de tuin betreft dient nog vermeld, dat tusschen de beide zijvleugels een tweetal perken voor heesters enz. zijn ontwor pen en ook de verdere tuin aantrekkelijk zal zijn. Tot zoover de beschrijving van het ge bouw, thans de openingsplechtigheid. Nadat de genoodigden zich in één der lokalen hadden vereenigd, nam 'de pre sidente, mevrouw W. A. Dumon Tak van Tricht het woord. Spr. verwelkomde de inspectrice bij het Nijverheidsonderwijs, vertegenwoordigster van den Minister van onderwijs; de referendaris bij den Rijks gebouwendienst, den Commissaris der Koningin, en mevrouw Quarles van Uf- ford, den Burgemeester en verschillende anderen. Toen wij, aldus spr., 8 November 1917 in het oude gebouw onze school openden, zijn wij op bescheiden schaal begonnen, niet wetende, welke vlucht het nijverheids onderwijs te dezer steden zou nemen. Het gebouw in de St Pieterstraal leen de zich bijzonder goed voor onze beschei den wenschen. Met een zestal leeraressen, waaronder de directrice, en een 26 leerlingen voor volledig onderwijs en 117 voor de cursus sen werd de school aangevangen. Toen op 1 Januari 1921 de nieuwe Nij verheidsonderwijswet in werking trad, werd de financieele regeling onderge bracht bij Rijk en Gemeente en onze school erkend als lagere dagnijverheidsschool. Al spoedig breidde de school zich meer en meer uit. Er kwamen niet alleen leer lingen uit Middelburg, maar uit geheel Walcheren. Zoo werd al gauw het gebouw te klein en keek het bestuur naar een betere huis vesting om. Een plan tot het bouwen van een ge heel nieuwe school aan den Zuidsingel was reed3 opgemaakt, de teekeningen waren door den Minister goedgekeurd, toen in 1922 het bericht kwam, dat ten gevolge van den toestand van 's Lands financiën de bouw niet mocht doorgaan. Een ander plan tot verbouwing van 't Militair Hospitaal bleek ongeschikt; na eerst nog een lokaal van. de Ambacht school te hebben gekregen, he het be stuur zich intusschan tot het u^mcente- bestuur gewend en voorloopig eerst het oude schoolgebouw op de Wal en daarna de lagere school aan de Verwerijstraat, met 7 flinke lokalen, in huur gekregen. Daar echter de eischen voor een N ijver- heidsschool veel uitgebreider zijn dan die voor een gewone lagere school, was hier mede, hoe dankbaar het Bestuur ook was, het ideaal nog lang niet bereikt. Men zat dan ook niet stil om een betere buisvesting te krijgen en meende die ge vonden te hebben door aankoop van het Burgerweeshuis, toebehoorende aan de Godshuizen. In Januari 1929, ruim elf jaar na het oprichten der school, werd door den Minister de toestemming gege ven dit pand aan te koopen en plannen voor herbouw in te dienen. Op 19 November kon tot aanbesteding worden overgegaan en nu staat zij kant en klaar. Spr, dankt den Minister van Onder wijs voor zijn medewerking. Verder den Inspecteur-generaal, den heer de Groot, de Inspecrice van het Nijverheids onderwijs, Mej. Michels, den Rijksgebou wendienst, vertegenwoordigd door Mr van der Dool, het Gemeentebestuur van Middelburg; de architect, dhr Goethals, die de plannen voor de verbouwing heeft ontworpen, maar helaas door ziekte ver hinderd werd zijn werk tot het einde te volbrengen; de architect, dhr Vertregt, die zoo welwillend was in zijn plaats het toezicht over den bouw op zich te ne men; de Aannemersfirma F. Camerling te Dordrecht; den dagelijkschen opzichter, dhr Nijhoff; de firma Walter Drost te Amersfoort, die de centrale verwarming heeft aangelegd; de firma Wolders te Middelburg, die het electrisch licht en dhr van Nederveen te Middelburg, die gas- en waterleiding en sanitaire instal latie heeft aangelegd, en voorts allen, die medegewerkt hebben aan het inrichten der nieuwe school. Spr. wijdt een woord van groote waar deering en oprechte dankbaarheid aan de directrice, Mej. Bomer, voor haar daad werkelijken steun en bereidwillige mede werking, steeds aan het bestuur betoond. Zij toch heeft van den beginne af den snellen groei der school, en de moeilijk heden daaraan verbonden, meegemaakt. Veel heeft zij moeten plooien en schikken om de verschillende cursussen en leerlin gen onder te brengen, maar door haar onafgebroken zorg en toewijding wist zij steeds een oplossing te vinden. En met de directrice hebben ook de leeraressen en huishoudster vele van hun vr;je uren gegeven voor de inrichting der nieuwe school en zelfs een deel van haar vacantie opgeofferd om alles in orde te hebben. Moge deze toewijding haar belooning j vinden in de betere ontplooiing barer ar beidskrachten en aangenamer werken in een omgeving, die m«er aan alle eischen des tijds voldoet. Zoo wordt dan het oude Weeshuis, dat vroeger voor vele ouderlooze kinderen een liefderijk tehuis is geweest, wederom aan de kinderen uit onze stad en omgeving gewijd, zij het dan op andere wijze, Wat een Ambachtsschool voor jongens is, dat is de Industrie- en huishoudschool voor de meisjes. Spr wil nog een woord van bijzonderen dank wijden aan het Eerste Kamerlid Mr de Veer, aan wiens bemiddeling bij Z. Ex. den Minister, de verwezenlijking van onze plannen voor een groot deel te danken is. Hiermede verklaart Spr. de nieuwe Industrie en Huishoudschool voor ge opend. Na de presidente spraken nog verschil lende der aanwezige autoriteiten, waarop wij morgen terug komen. Voor heden nog alleen, dat mevrouw Dumon Tak ten slotte het volgende zeide: Vergun mij, voor we tot bezichtiging over gaan nog als voorzitster een enkel woord te richten tot 2 mijner medebe stuursleden Mevr. en de heer Hartman Wisse. Door hun voortdurende zorg en toewijding, door het groote enthousiasme, waarmede zij de zaak hebben aangepakt; door hunne volharding en vasthoudend heid aan het zich voor oogen gestelde doel, door hun vast vertrouwen in het welslagen van hun plannen, zijn ten slotte alle moeilijkheden die zich voorde den, overwonnen. En dat er zich moeilijk heden hebben voorgedaan, en dat niet in geringe mate, dat kan ik als voorzitster het beste getuigen. Ook uit naam van de overige bestuurs leden wil ik hier onze waardeering uit spreken over den grooten, mooien arbeid dien zij verricht hebben, en hun als bewijs daarvan een bloemenhulde aanbieden op dezen dag, die de kroon zet op hun en ons aller werk. HUWELIJK, ECHTSCHEIDING, GEBOORTE. De Statistiek brengt weder cijfers omtrent den loop der bevolking, waarin naast cijfermateriaal, veel zedelijke ge gevens verborgen liggen. Wij grijpen maar op, zegt „De Ned." men zou er uren in kunnen studeeren. Regelmatig loopt het aantal geboorten terug, hetgeen beduidt, dat abnormale verhoudingen in het huwelijksleven be staan. In 1840 waren er per 1000 inwoners 33.54 geboorten, in 1929 was dit cijfer tot 22.78 gedaald. En wel, gelijk we zeiden, regelmatig. Dit geldt echter voor het koninkrijk als geheel; gaat ïnen de afzonderlijke provincies na, dan wordt het beeld anders. Noord-Brabant b.v. is gelijk gebleven, Limburg is iets gedaald men denkt aanstonds aan de nieuwe geesteshouding in de mijns're-' doch slechts van 30 lot 28.25. Drenthe daalde weinig. Noord-Holland, Zuid-Holland, en wel zeker tot veler verbazing ook Zee land gaan van 35 40 tot 20 of nog daar beneden terug. Dat doen natuurlijk vooral de groote steden. Maar Zeeland dan? Het algemeene verschijnsel der geboor- tenvermindering wordt niet, zelfs niet ten deele, veroorzaakt door vermindering van het aantal huwelijken. Want dit aantal stijgt; weliswaar met schommelingen, doch ten slotte stijgt het. Tegenover 14,78 per 1000 inwoners in 1840, staat voor 1929 het cijfer op 15.61. In Noord-Holland en Zeeland is er ter zake een zeer kleine achteruitgang, doch niet noemenswaard. Wij raadplegen ook nog een andere rubriek. De echtscheidingen! Hier is opmerkelijk, dat in de vorige eeuw de cijfers gering waren, doch niet temin de toename zeer groot. Het aantal per 1000 echtparen was in 1840 slechts 0.10; maar in 1909 was het 0.76; een ver- zevenvoudiging in deze 70 ja.ar. De vol gende 20 jaar klimt het dan van 0.76 tot 1.83, d.i. twee en een half maal zooveel. Het tempo blijft dus vrijwel gelijk. Al leen is er in 1929 wellicht door toe vallige omstandigheden geen groei. De gegevens zijn somber genoeg. Niettemin zijn er somberder dingen! In 2.4 per duizend huwelijken gaat men uiteen binnen het eerste jaar. Het klimt tot ruim 6 gedurende een acht jarig huwelijk. Daarna springt het op 12 of 14. Hoeveel verbroken trouw en verbroken ideaal zeggen deze cijfers. Voor de echt- genooten en... voor de kinderen! Wat dit laatste aangaat, is er eenig licht. Een opgave van het aantal kinderen in het ontbonden huwelijk toont, dat op 2740 gevallen er 1122 waren zonder kinderen, 739 met één kind. Dit is reeds twee der den van alles. Blijkbaar binden de kin deren de ouders aaneen en leeren de ouders door hun verantwoordelijkheid je gens de kinderen om hun moeilijkheden te overwinnen. Men ziet uit dit alles wel, hoeveel zede lijke feiten en hoeveel zedelijke vragen er achter de „dorre" cijfers staan! De kat als brandstichtster, Te Eibergen is het dubbele woonhuis van G. en S. afgebrand. Een kat, die in brand was geraakt, was naar de zolder gevlucht en heeft daar den brand veroorzaakt. Alles brandde af. Een en ander was laag verzekerd. Een ©verval. Ta Eindhoven was Vrijdagavond omstreeks 9 uur een drietal uitvoerders van de beton-maatschappij „Achilles' in een directiekeet aan de Ben- nekelsche Akkkers bezig met het gereed maken van de loonstaten voor do arbei ders van deze onderneming. Plotseling drongen twee gemaskerde mannen, ge wapend met revolvers, de keet binnen. Een van hen riep: „Je geld of je leven! Handen omhoog!" Toen een van de uit voerders vroeg, wat zij wilden, gaven de mannen tot bescheid: „Al het geld!" Toen de uitvoerders zeiden, dat het geld nog moest worden gehaald, hebben zij de keet doorzocht, en toen zij niets vonden, zijn zij weggegaan met de waarschuwing, dat zij zouden schieten, als de politie op gebeld zou worden. De recherche, die na het vertrek der mannen werd opgebeld, stelde direct een onderzoek in, doch tot heden was hun spoor nog niet gevonden. Botsing1 tusschen vracht auto en trein. Twee dooden. Za terdagmorgen is de motortrein, die om 11.19 uit Almelo vertrekt, op een onbe- waakten overweg nabij Zenderen op een vrachtauto van den A.B.T.B., uit Almelo, gereden. De beide inzittenden, de 34-jarige chauf feur Gortemaker, en de 17-jarige knecht Ravers, beiden te Zenderen woonachtig, werden zeer ernstig gewond en in hoogst zorgelijken toestand naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar beiden spoe dig zijn overleden. Gortemaker was gehuwd, en vader van twee kinderen. De motortrein was zoo ernstig bescha digd, dat hij niet voor- of achteruit kon. De treinenloop ondervond daardoor onge veer een uur vertraging. Schipbrug bij Arnhem her steld. De werkzaamheden aan de Schipbrug te Arnhem zijn afgeloopen, zoodat het verkeer over de brug kon wor den hersteld. Spoorwegongeluk bij Gro ningen. Zaterdagmiddag is op de Zui derbegraafplaats te Groningen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer D. S. Diddens, aannemer aldaar, die Maandagavond bij de spoorwegramp te Groningen het leven verloor, Er was groote belangstelling. Aan het graf voerden het woord Dr J. C. Roose, Herv. predikant te Groningen, en vertegenwoordigers uit kringen der bouwbedrijven. Dr Roose dankte namens de familie, Locomotief doorgegleden. Zaterdagavond is te Aalsmeer de goede rentrein die uit de richting Lhthoorn om 5.05 te Aalsmeer moet aankomen, het stations-emplacement, waar het spoor eindigt, opgereden. De trein, be- bestaande uit een locomotief met versche-i dene goederenwagens, kwam met normale snelheid het station binnen, doch bij het remmen gleed de locomotief door. Op au- derhalven nieter afstand van het stati onsgebouw kwam de machine tot stil stand. De goederenwagens waren op de rails blijven staan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materiëele schade is vrij groot. Er ontstond geen stagnatie in het ver keer. Van f 300 beroofd. Te Diemcn is in den nacht op Zaterdag een vee koopman van ongeveer f 300 beroofd. De koopman, zoowel als zijn beide met gezellen, verkeerden onder den invloed van sterken drank. Bij de woning van den eerstgenoemde gekomen, heeft een van de metgezellen, eveneens uit Diemen afkomstig, het geld van den koopman afgenomen en is hiermede huiswaarts ge gaan. Hij is kort daarop gearresteerd. Hij ontkent aan den diefstal schuldig te zijn, doch is echter ter beschikking van de justitie gesteld. K«nttmQMw«ht te MtëMaltaug. In de terechtzitting van 28 Januari 1931 heeft de Kantonrechter veroordeeld wegens Met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden: P. J. S. te Middelburg: Teruggave aan ouders zonder toepassing van straf; J. K. te Vlissingen 5 b. s. of 5 d. h. Fietsen zonder lantaarn of reflector, welke een rood licht uitstraalt: M. L. v. d. M. te Middelburg, f 1 b. s. of 1 w. tuchtschool Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden en fiet sen zonder licht: A. de P. te Middel burg f 10 b. s. of 10 d. h. Fietsen zonder licht: C. de V. te Mid delburg 5 b. s. of 5 d. h.; U. R. F. E. L., verblijvende te Vlissingen, gedomi cilieerd te Antwerpen: 5 b. s. 5 d. h. Idem met voertuig: A. M. te Gapinge 5 b. s. of 5 d. h.; J. J. te Serooskerke 3 b. s. of 1 w, tuchtschool; B. A. A. te Sint-Laurens 2 b. s. of 2 d. h.; B. V. te Sint-Laurens: Teruggave aan zijn vader zondei toepassing van straf. Rjjden met een motorrijtuig zonder licht en zonder dat behoorlijk zichtbaar is num mer met, letter, en zonder dat dit zoo danig verlicht is als is voorgeschreven: W. L. te Zoutelande 2 b. s. of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs: C. de W. te Koudokerke 6 b.s. Of 5 d.h. Als bestuurder van een rijwiel daar mede over een weg rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid dat de veiligheid van het verkeer wordt in ge vaar gebracht: L. W. te Koudokerke 10 b. s. of 2 weken tuchtschool, Stront**,henderüW, v, W. t* Kwd» kerke 15 b.s. of drie weken tuchtschool; L. de R. te Oostkapelle 2 geldboeten ieder van 15 s. of 15 d. h. voor iedere boete. Idem, terwijl tijdens het plegen van do overtreding nog geen jaar is verioopen sedert de vroegere veroofdeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding on herroepelijk is geworden: J. L. te Oost kapelle 25 b. s. of 25 d. h. In staat van dronkenschap verkeerende in het openbaar de orde verstoren: A. J, L. te Middelburg 20 b. s. of 20 d. h. L. L. van T. te Brussel: drie dagen hech tenis. DronkonschapJ. v. S. te Oost- en West Souburg 10 b.s, of 10 d.h. Als moeder van een kind, waarvoor zij aansprakelijk is, niet zorgen, dat het kind, dat als leerling op oen lagere school geplaatst is, die Bchool geregeld bezoekt: Pa. L., huisvrouw van P. v. I. te Middel burg 0.60 b. s. of 1 d. h. Leerplichtig kind tijdens schooltijd ar beid laten verrichten: W. D. te Seroos kerke 15 b. s. of 15 d. h. In de gemeente Middelburg wateren bui ten de daartoe bestemde bakken: L. v. T. te Bergen op Zoom: 3 b. s. of 3 d.h. In de gemeente Vlissingen op den open baren weg met kaarten spelen: R. de R. Berisping. Idem, terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zijn ver- loopen seder! een vroegere veroordeeüug van den schuldige aan eenig strafbaar feit pnherroepelijk is geworden: F. A. v. D. te Vlissingen 3 b. s. of 1 week tuchtschool. In de gemeente Vlissingen als bestuur der van een rijwiel daarmede op open baar terrein rijden op een verhard voet pad, hetwelk door eenig zichtbaar tee- ken als zoodanig kenbaar is: K. A. te Middelburg 3 b. s. of 3 d. h. In de provincie Zeeland handelen in strijd met artikel 78 lid 1 van het Regle ment op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: E. W. F. te Oostkapelle 5 b.s. of 6 d. h. lo. Als geleider van een voertuig zich niet steeds b(j zijn voertuig bevinden: 2o. Als bestuurder van een voertuig, op den weg niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij het ingehaald worden door rij wielen: A. S. te Middelburg 25 b.s. of 10 d. h. Door W. D,. te Serooskerke (W.) is hooger beroep aangeleekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Mid delburg van den 28slen Januari 1931, waarbij hij wegens overtreding van artikel 24 der Leerplichtwet (arbeid doen ver richten door een kind gedurende den tijd dat onderwijs wordt gegeven;, is veroor deeld tot een geldboete van f 15 subs, of 15 dagen hechtenis. IWIBnowiteaMMiMnnini Programma van Dinsdag 3 Februari. HUIZEN, 298 M. Daarna: N.G.R.V. 8.009,15 Gramofoonpl. 12.01-1.30 Concert K.R.O-trio. 1.302.00 Gramo foonpl. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.00 3.30 Knipcursus. 4.000.30 Gramofoon- piaten. 7.3010.30 Concert door de Kon. Chr. Oratorium-Vereen. „Excelsior" te R'dam o. 1. v. Bernard Diamant. Bege leiding door het Residentie-orkest. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. A.V.R.O.- uitz. 8.009.50 Gramofoonpl. 10.00 10.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Gon- oert A.V.R.O.-kwintet. 12.302.00 Con cert Asta-orkest. 2.002,30 Vrouwen halfuurtje. 3.004.00 Knipcursus. 4.00 4.30 Gramofoonpl. 4.305.00 Piano-stn- diemuziek. 5.006.00 Concert Omroep orkest. 6.006.30 Lezing over Mozart's „Zauberflote". 6.307.00 Herman Rut- ters over Hongaarsche Muziek. 7.40— 11.00 Uitz. u. d. Stadsschouwburg to Amsterdam. Opvoering van Mozart's „Zauberflote",- m.m.v. de Wagner-ver- eeniging o. 1. v. Hans Cleuver en het Concertgebouw-orkest. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Orgelspel. 1.20 Orkestcon cert. 4.50 Orkestconcert. 7.00 Concert, cello en piano. 8.06 Concert Militair Or kest, alt, tenor. ZEESEN, 1635 M. 1.20—2.20 Gramo foonpl. 3.504.50 Concert. 6.50 Concert. 7.50 Causerie 8.20 Berichten. 8.30 Solis tenconcert. Gevonden voorwerpen. In de maand Januari 1931 zijn aan her bureau van politie te Goes, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen: Vier paar handschoenen, een gouden speldje, een avonddoek, drie boekjes met voordrachten, drie portemonnaios met in houd, een rijwielbelastingmerk 1930-'31, een zakje met inhoud, drie mutsen, een sleutel, een tortelduif, vier verschillende handschoenen, een Oostenrijksch geldstuk, een vulpen, een kinderkousje, een wollen daB, een bol wol, een alpaca beursje met Inhoud, een ledig kistje, een combinatie- tang, een lederen riempje, een paar klom pen, een ring met twee sleutels, een knip mes, een krulbontje, een heerenrijwiel, een petroleumkan met inhoud, een kana rlevogel, een handtaschje net inhoud, en een doos met Inhoud. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOGRN. Goes, 2 Februari 1931.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6