Na de Wasch Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Ingezonden Stukken. Bij Griep en Gevatte Koude Bij Hoesten en Bronchitis Uit den Vlisslngschen Raad sprake de noodzakelijkheid voor de ge meentebesturen om maatregelen te nemen tot beveiliging van de burgerbevolking bij een aanval uit de lucht ten tijde van oor log; zulks in verband met de aanschrij ving, welke de regeering gericht heeft tot de gemeentebesturen. Spr. wees erop, dat er van vrede geen sprake is, alles is ge ruchten van oorlogen. Zwitserland en België besteden groote sommen voor de uitbreiding hunner luchtvloot. Noodig is, dat een alarmdienst wordt ingesteld, dat een hulporganisatie wordt ingericht enz. Spr. zal dit nader toelichten in het or gaan der Vereeniging. Naar aanleiding hiervan voerden het woord burgemeester Golijn van Boskoop, burgemeester Bergmeier van Onstwedde en burgemeester Tjalsma van Kamerik, die het gesprokene onderstreepten en nog mededeelingen deden, hoe zij mogelijk heid zagen om aan het verlangen der re geering te voldoen. De burgemeester van Aalten, de heer Monnik, heeft een vraag gesteld omtrent 't verleenen van dansvergunning en hier over ontspon zich een discussie, waarbij men over en weer inlichtingen gaf hoe men in eigen gemeente terzake van deze kwestie handelde. De heer J. Schouten hield een inleiding over de verkiezing van wethouders in verband met de evenredige vertegenwoor diging. Daaraan ontleenen we het vol gende: De Raad bestuurt de gemeente; het college van B. en W. heeft de raadsbe- slissingen voor te bereiden en uit te voe ren. Langzamerhand is er wel gekomen een verschuiving, waardoor B. en W. meerdere bevoegdheid krijgen; daarom is de keuze van wethouders hoe langer hoe meer belangrijk; ook al omdat de col legialiteit van de colleges van B. en W. achteruitgaat, er meer komt een deeling van bestuur, de wethouders zich meer gaan gevoelen als hoofden van departe menten en meer zelfstandig optreden. Er moet geen verkiezing van wethou ders plaatsvinden op grond van evenre dige vertegenwoordiging. Noodig is, dat bij wethoudersverkiezing erop gelet wordt dat het dagelijksch bestuur homogeen moet zijn, dat het een geslotenheid van overtuiging ten toon kan spreiden; dit is vooral noodig, daar de Raad meer en meer een chaotische verwarring gaat ver- toonen. Men moet hebben een college, dat in de eerste plaats zijn b e s t u u r s taak kan uitvoeren; maar daartoe moet het één zijn. Wel hebben de A. R. geruimen tijd de overtuiging gehad, dat wethouderskeuze moet plaats vinden op grond van even redige vertegenwoordiging, doch die over tuiging moet worden losgelaten; zij was trouwens geen neerslag van een princi pieel inzicht, maar kwam meer op uit practisch besef I Door verkiezing op grond van evenredige vertegenwoordiging zou men een college kunnen krijgen, dat geen college is, namelijk, dat niet een gesloten geheel vertoont, maar dat dezen aanblik zou vertoonen: een burgemeester en eeni- ge wethouders (naar is voorbeschreven), die individueel zouden vergaderen, maar geen collectiviteit vertoonden. Toch mag de meerderheid nimmer ge bruik maken van haar macht om alle wethouderszetels zelve te bezetten. Dit zou zich wreken, omdat de minderheid dan te zeer oppositioneel tegenover het college kwam te staan en men als in het parlement zou krijgen een regee- ringspartij en een oppositiepartij. Dit moet zoolang en zooveel mogelijk worden voorkomen. Men moet bij de wethouders- keuze dus wel degelijk rekening houden met de minderheid of met de minderhe den. Maar in den meest sterken zin drong spr. er toch op aan, dat zóó de verkiezing zal plaatsvinden, dat homogeniteit in het college mogelijk is. Aan de discussie, die geruimen tijd in beslag nam, namen deel de heeren Berg- meyer, burgemeester van Onstwedde; Kuiper, raadslid van Hilversum; Dr de Lange, gemeentesecretaris van Utrecht; Tjalsma, burgemeester van Kamerik, Gos- linga, wethouder van Leiden; Laernoes, wethouder van Vlissingen; Verkerk, bur gemeester van Hedel en Kruithof, wet houder -van Kampen. Bij de beantwoording had de heer Schouten de gelegenheid zijn bedoeling nog nader te preciseeren. Op de gebrui kelijke wijze werd de vergadering geslo ten. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. HENRY POLAK OVER CIRCUSSEN. De heer Henry Polak schrijft in „Het Volk": Eenige onzer gemeentebesturen laten geen circus-vertooningen toe.- Het ware te wenschen, dat alle overige insgelijks zouden handelen. Dat zou een belang rijke stap zijn op den weg naar het ma ken van een einde aan het geheele cir- cusbedrijf, dat dieren gevangen zet, in ellendige hokken rondzeult, denatureert, kwelt en met meestal gruwlijke middelen dwingt tot laffe, kinderachtige, stuiten de kunstjesmakerij. Vermaak van deze soort veredelt niet, doch verlaagt den mensch en is vooral verderfelijk voor kinderen, dió men er verre van moest houden, doch die men er juist heen voert, alsof het circus zeer in het bijzon der voor hen geschikt ware indien onze vertegenwoordigers in he gemeente raden er naar wilden streven, om dien miserabelen rommel te weren, dan zou den zij een goed werk doen. Het verkeersvraagstuk. Door den heer P. H. Geirnaerdt, Burge meester van St.-Jansteen, zijn verschil lende Burgemeesters en Secretarissen uitgenoodigd om te Hulst een bespreking te houden over het verkeersvraagstuk in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze be sprekingen zullen loopen over aanleg van een tramnet. De aanleg van bedoeld net heeft reeds de belangstelling van de Re geering. Intusschen schijnt de kanaal kwestie weer heelemaal onder in den doofpot te zitten. (Zei.) De gasvoorziening van Zuid-Beveland. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": Op initiatief van Ged. Staten is te Mid delburg Vrijdagmiddag een vergadering gehouden met de colleges van B. en W der gemeenten in Zuid-Beveland, die hetzij alleen hetzij in combinatie een gas bedrijf exploiteeren, ter bespreking van het vraagstuk der centrale gasvoorzie ning voor dit eiland. Nadat een aanbod van Goes tot levering van gas aan „Oost einde" geen resultaat had opgeleverd, werd thans de vraag gesteld of men van beide zijden tot nqdere onderhandeling bereid was. Dit bleek het geval te zijn. Op voorstel van den Commissaris der Koningin is een commissie in het leven geroepen, die in den ruimsten zin de kwestie van samenwerking zal hebben onder het oog te zien. Voor Goes namen hierin zitting de heeren G. A. Hajenlus, burgemeester van Goes, A. L. van Melle, voorzitter der Goessche gascommissie er. K. K. Brink, directeur van het Goessche gasbedrijf. Van den kant van „Oosteinde" zijn aangewezen de heeren mr P. A. Schwartz, voorzitter der commissie van toezicht op de gascentrale „Oosteinde", J. N. Elenbaas, vice-voorzitter van die commissie en J. D. E. Sneep, directeur der gascentrale „Oosteinde". "Als advi seur der commissie treedt op de heer J. Bruinwold Riedel, directeur van het Adviesbureau der vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten, die reeds eerder een rapport omtrent deze aangelegenheid heeft uitgebracht. Autobus-ongeluk. Hedenmorgen heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan met de autobus van de Jager uit Driewegen. Te ongeveer 7 uur is deze bus, komende van de rich ting Ovezand, dicht bij 's-Gravenpolder, in een bocht, die de dijk daar maakt., geslipt, en van den dijk in de sloot ge reden. De chauffeur en de inzittende acht pas sagiers, konden zich door de ruiten, die voor het grootste gedeelte door den val gebroken waren, in veiligheid stellen. Enkele passagiers bekwamen builen en schrammen; een vrouw was er het ergst aan toe. Zij moest naar den dokter wor den vervoerd ter verdere behandeling. De chauffeur werd door de glasscher ven aan het hoofd verwond. Omtrent de oorzaak van dit ongeval kunnen wij geen definitieve mededee lingen doen. De politie zal uit den aard der zaak vooral omdat het hier een publiek ver voermiddel geldt, wel een ernstig on derzoek instellen, zoodat dan wel blijken zal, of hier van eenige schuld sprake is. De autobus, die deerlijk gehavend was, is later met een Ford-tractor uit de sloot getrokken. De technische proeftocht met het motorschip „Dempo", gebouwd op de werf der N.V. Kon. Mij. de Schelde te te Vlissingen voor den Rotterdamschen Loyd, zal Zaterdag 14 Febr. plaats heb ben op de Noordzee. In vrijheid gesteld. De Recht bank te Middelburg heeft Zaterdag j.l. de invrijheidstelling bevolen van A. W. D., winkelier te Middelburg, die onlangs al daar werd gearresteerd als verdacht van brandstichting in zijn woning, en van H. M. T. te Terneuzen, die destijds werd aangehouden als verdacht van poging tot doodslag in het jachtveld op een majoor van de Rijksveldwacht onder de gemeente Zaamslag. De beide personen, die dezer dagen door de politie te Vlissingen, voor den Officier van Justitie werden geleid omdat zij zich zouden hebben schuldig gemaakt aan oplichting van geld, ten nadeele van een ingezetene aldaar, zijn na verhoor, onmiddelijk in vrijheid gesteld. Goes. Belangrijke vergad e- ringen. Wijl herinneren aan twee belangrijke vergaderingen die Dinsdag te Goes worden gehouden. 's Middags te half een vergadert de ge westelijke afdeeling van Z. en N.-Beve- land van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond, waarin als spreker zal optreden de heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer. Ook niet-leden zijn wel kom. 's Avonds te 8 uur houdt de A. R. Kiesvereen. een openbare vergadering met als spreker Mr. J. A. de Wilde, lid van de Tweede Kamer, die hoopt te spre ken over: Brandende vraagstukken. Er is gelegenheid voor debat. Beide vergaderingen worden gehouden in „De Prins van Oranje". Tegen Zaterdagmiddag had dy Chr. Besturenbond voor de kinderen van de leden der aangesloten organisaties (Chr. Nat. Werkmansbond, Patrimonium en de Chr vakorganisaties) een kinder middag georganiseerd, die uitstekend is geslaagd. Bijna. 150 kinderen waren in de Chr. Bewaarschool aanwezig, toen de voorzitter, dhr A. de Lange, die bijeen komst opende. Ds Raama van Kloetinge vertoonde hierna een serie mooie lichtbeelden over Palestina en gaf daarbij op onderhou dende wijze een duidelijke toelichting. Dhr A. A. Nederhand vertelde een mooi verhaal. Dank zij de zeer gewaardeerde mede werking van de firma's Duvekot en Van Klaveren te Goes, Van Melie te Breskens, Sluis te Deventer (vertegenwoordiger dhr Veenis te Goes), Verkade te Zaandam (vertegenwoordiger fa. Maljers te Mid delburg), Kwatta te Breda, Van den Bergh te Rotterdam en Levers Zeep-Mij. te Vlaardingen, konden de kinderen li monade, biscuit, toffee's en chocolade worden aangeboden en kregen ze bij het naar buis gaan een surprise. Ook mocht naar het aantal boonen in een flesch worden geraden, waarvoorver- schillende prijsjes beschikbaar konden worden gesteld. De kinderen hebben zich uitstekend ge amuseerd, zoodat deze eerste proef als ten volle geslaagd beschouwd kam wor den. De heer Nederhand sloot te ongeveer zes uur deze bijeenkomst. Vlissingen. Hedenmorgen werd de elec- trische tram op den Koningsweg aange reden door een van den Singelweg ko mende vrachtauto. De auto reed door tot op den berm van het kanaal, terwijl de tram derailleerde. Persoonlijke ongeluk ken kwamen er niet bij voor, lerseke. De oesterverzending, die in de eerste helft der maand eenigszins min der was (als altoos na Nieuwjaar en de Feestdagen) is wederom geheel hersteld en normaal geworden. Speciaal België trekt veel oesters. Duitschland valt het geheele seizoen tegen, wat men vooral wijt aan de daar heerschende crisis en geldnood. Opmerkelijk feit, de crisis is zoowel in België als Engeland en Duitsch land, en toch kan. men dit in het laatste land het beste merken. Ook in den handel van zaaigoedoesters komt eenig leven. Bij eventueele koopers schijnt ongerustheid te heerschen dat ze niet genoeg zullen kunnen koopen. Nu is de voorraad ook veel minder dan vorig jaar. Het visschen valt overal veel tegen. Er is menig perceel, dat niet de helft geeft van het vorig jaar. en dan nog in minder gewicht. Oostkapelle Vrijdagavond hield de Jongedochters vereeniging op Gereform. Grondslag haar jaarvergadering in de Chr. School. Deze vergadering werd geopend door de Presidente Mevr. Douma, die een openingswoord sprak. Verder berustte de leiding bij Ds Douma. De jaarverslagen getuigden van groei en bloei der Vereen. Door Mej. M. den Hollander werd een inleiding geleverd over: „Het huisgezin van Rethanië", en door Mej. G. Wonder- gem over: „De vrouw en den arbeid". Verschillende afgevaardigden brachten hun felicitatie over. Een reciteer-wed- strijd werd gehouden, en verschillende liederen werden gezongen. In de verschil lende pauzen werd getracteerd op cho colademelk en gebakjes. Een 3-tal ta blau's werden vertoond die zeer goed in den smaak vielen. Ds Douma sprak een slotwoord en eindigde deze gezel lige jaarvergadering met dankgebed. Sanapirin-tabletten, Buisje 75 en 40 ct. Anga-siroop. Flacons van f 1.75 en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heusden, G. M. Veenhuij- sen te Ankeveen. Bedankt voor Oudkarspel, J. Eikema te Godlinze. Voor Voorburg, J. J. van der Wall te Groningen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zwartebroek, J. R. Sybrandy cand. te Stiens. Bedankt voor Kollumerpomp, Zuili- chem, Rhoon, Genemuiden, O. en N. We tering en Vinkeveen, J. R. Sybrandy cand. te Stiens. Theol. candidaat. Aan de Tbeol. School te Kampen is geslaagd voor het candidaatsexamen de heer J. Andree te Krabbendijke. Wissenkerke. Zaterdag werd hier door de leden der Ned. Herv. Kerk stemming gehouden over het voor of tegen van een kiescollege. De uitslag was, dat de meer derheid zich verklaarde voor een kies college, waardoor de bestaande toestand blijft gehandhaafd. Groede. Na des morgens bevestigd te zijn door Prof. Loosjes uit Bussum, die als tekst nam „Wij wilden Jezus wel zien", deed Zondagnamiddag Mej. Du- pont uit Haarlem haar intrede in de Ev. Luth. Kerk alhier. Zij bepaalde haar hoorders bij de woor den uit het „Onze Vader": „Uw naam worde geheiligd". Was des morgens het kerkgebouw vol. des middags was het zelfs overvol. Dhr. Wijsveld uit Vlissingen sprak nog namens de Luth. gemeenten; Ds Keers uit Breskens namens de Herv. Gemeente waarvan hij consulent is, en Ds Beuken horst van Sluis namens de vereen, van Orthd. predikanten Euchristia. Aan de R.-K. Universiteit te Nijme gen is geslaagd voor het candidaats-exa- men in de klassieke taal en letterkunde de weleenv. heer C. J. Henning, geboren te Zierikzee. Dhr J. D. Fossen te Kapelle is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan een Chr. school te 's Gravenhage. Aagtekerke. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de school der Geref. Gem. Mej. J. H. Cornelisse te lerseke. De moord te Bilthoven. Ver moedelijk heeft Sono, de 20-jarige be diende, die te Bilthoven den drievoudi- gen moord moet hebben gepleegd, ook nog getracht, zich door ophanging van het leven te berooven. De bediende kreeg wel eens een aan merking, doch er is niets voorgevallen dat hem aanleiding kon geven, wrok te koesteren. In de omgeving van den heer Soeparwi is men zeer ontdaan over zijn lot. De heer Soeparwi was van plan, na voltooiing van zijn diergeneeskundige studie naar Indië, waar zijn familie en die van zijn vrouw wonen, terug te keeren. Als man van buitengewoon intellectueelen aanleg werd hij, die eertijds gouvernements ambtenaar was in Indië, uit een groot aantal candidaten gekozen, om met re- geeringssteun hier te lande te gaan stu- deeren. Deze studie van den thans 38- jarigen man was nu bijna voltooid. Bij het verhoor van den inlandschen bediende der familie Soeparwi door de justitie, heeft deze aanstonds toegegeven, mevrouw Soeparwi en haar beide kinde ren te hebben vermoord. Een eigenlijk motief kon hij niet opgeven, althans niet naar westersche begrippen. Het eenige wat hij mededeelde, was dat hij meende, da.t de heer en mevrouw Soeparwi boos op hem waren, omdat zij den laatsten tijd weinig tegen hem spraken. Dit bleek voldoende om hem tot zijn verschrikke lijke daad te brengen. De stand der rivieren. Het schijnt, dat de aanvankelijk verspreide geruchten over het dreigende gevaar, dat de Brabantsche dijken liepen tengevolge van den hoogen waterstand, gelukkig niet bewaarheid zullen worden. De dijk van den Mars- en Wijthpolder vormt altijd nog een bedenkelijk punt. Breekt hij door, dan zou een polder van 300 H.A., waarin de dorpen Yelp, Schaik en De Reek liggen, onder water loopen. De dijk wordt dag en nacht bewaakt. Dhr Lely, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat, achtte de weersomstandighe den niet ongunstig, zoodat hij het niet onwaarschijnlijk achtte, dat wij voor het oogenblik geen verderen last meer zullen krijgen. De groote was van Maastricht van den vorigen dag was echter nog on derweg. Naar de meening van den heer Lely zou de Beersche Overlaat wel werken, maar niet meer dan een c.M. of tien. De nacht van Zaterdag op Zondag heeft nog geen verbetering in den water stand der Maas gebracht. De toestand is verergerd. De groote boerderij „de Staai" te Venlo is omgeven door water. Het vee is uit de stallen verwijderd en elders gestald. Aanslag op een sneltrein. Op den sneltrein die Vrijdagnacht van het Wester station te Weenen naar Passau was vertrokken, is op dezelfde plaats als in den Nieuwjaarsnacht opnieuw een aanslag gepleegd. De machinist ontdekte gelukkig tijdig dat er onraad was, zoodat alleen de locomotief is ontspoord, terwijl de rest van den trein onbeschadigd is ge bleven en niemand is gedeerd. De beweegredenen van de daad (er was een rail losgeschroefd) is niet bekend. Men denkt aan een wraakneming of aan een poging tot berooving van den trein Inbraken. In den nacht van Don derdag op Vrijdag is op twee plaatsen in gebroken te Doetinchem. Bij den kruidenier Buiterman is de dief door den hond gestoord, zoodat daar niets werd vermist. Bij den heer Scholten heeft de dader de brutaliteit gehad, in de schuur een vuurtje te stoken, water aan de kook te brengen, en eieren te koken. Er wordt daar alleen een partij eieren vermist. De agenda voor de Raadsvergadering van Vrijdag bevatte slechts drie belang rijke punten, waarover dan ook behoorlijk gesproken is. Speciaal de benoeming van een geneesheer-internist en de werkloo- zenzorg waren onderwerpen, waarover de tongen loskwamen. De bewuste kwestie inzake de vergoe ding aan de (neutrale) Vlissingsche schoolvereeniging voor een boventallige leerkracht over het tijdvak 1 Sept.31 Dec. 1929 is nu tot een eind gebracht, Ondanks hef eenigszins eigen aa'dig advies van den wethouder van onderwijs, die na heel de voorgeschiedenis hieraan ver bonden en na al de ingewonnen adviezen den Raad vrijliet de aanvraag te weigeren, besloot de meerderheid toch ze in te willigen. Bij de debatten over de benoeming van een gemeente geneesheer, tevens in ternist aan het Gasthuis, was het de heer Huson, de voorzitter van regenten van het Gasthuis, die zich scherp tegen over B. en W. stelde. Hij verweet B. en W. dat zij alleen met de belangen van de medici en niet met die van het Gast huis rekening hadden gehouden. Dit ver- wjjt leek ons blijkens de verdere discus sies niet gegrond. Uit wat vooral dhr. de Mejj zeide meenen wij zeker te mogen Enkele dagen geleden is in het Hotel des Indes te 's-Gravenhage de beroemde danseres Anna Pawlowna overleden. Toen zij kort te voren daar arriveerde werd zij als een vorstin ontvangen. En toen zij ziek werd was er aan belangstel ling geen gebrek. Maar toen zij stierf, werd haar stoffelijk overschot zoo spoe dig mogelijk in den vroegen morgen naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht. Voor een doode, al was het dan een zoo beroemde doode, was in deze schit terende omgeving geen plaats. Het lijk moest weg. En er was haast bij. Want door dezelfde vleugeldeuren waarlangs in de vroege morgenuren het lijk was weggedragen, kwamen 's avonds de vroolijke gasten voor het Merapi- feest, ter herdenking van de M e r a p i- rarap. Er moest, om wat geld voor de slacht offers van deze ontzettende ramp bij el kaar te brengen, een schitterend feest worden gevierd; er moest muziek zijn en dans en de champagne moest rijkelijk vloeien. En daarom moest de doode verdwij nen. Haar aanwezigheid zou de „goede stemming" bederven. De doode danseres, die men kort te vo ren als een vorstin had geëerd, mocht daar niet blijven. Want er moest feest worden gevierd voor de slachtoffers van de Merapi-rampl OPMERKER. concludeeren, dat er motieven ten gun ste van het voorstel van B. en W. zijn aan te voeren, die ook in het belang van het Gasthuis zijn. Later onderstreep te de burgemeester het betoog van dhr. de Meij. Inderdaad, van een jong, onbe kend internist kan wellicht in het begin niet die steun voor het Gasthuis ver wacht worden als ^an den bekenden en bekwamen schoolarts dr Smitt, dien B. en W. wilden benoemen. Maar aan den anderen kant is het toch zeer de vraag, of de combinatie school arts-internist op don duur mogelijk zal blijken en of niet een analist noodig zal zijn. Natuurlijk hebben de Vlissingsche me dici liever een internist in het Gasthuis die, zooals dr Smitt, geen particuliere practijk mag uitoefenen, dan een vreemde, dien men dit wel moot toestaan. Formeel leek ons echLer dhr. Huson wel sterk te s^aan. Het bleek wel dui delijk, dat B. én W. over de vervulling in deze vacature geen officieel over leg hadden gepleegd met regenten van het Gasthuis en hoogstens er bij een andere gelegenheid terloops over hadden gesproken. Had dit niet anders gekund? Hoe het zij, de neuzen waren, zooals dhr. Huson zei geteld en het voorstel om dr Smitt te benoemen, ging er door. By de kwestie der werkverschaffing liep het niet zoo warm als bij de vorige. Er werd wel levendig gedebatteerd, maar de goede stemming bleef bewaard en er werd zelfs braaf gelachen, toen de wethouder P. G. Laernoes eenige rake, handige zet ten aan het adres der S.D.A.P. deed. Het deed prettig aan, dat nu niet, zoo als in de vorige vergadering, tot B. en W. allerlei verwijten werden gericht, maar dat dit college van verschillenden kant waardeering oogstte voor zijn activiteit, om zooveel mogelijk werk aan de werk- loozen te verstrekken. Het geschil tusschen wethouder P. G. Laernoes en de meerderheid in den raad liep dan ook niet over de hoofdzaken, maar over deze punten: hoe groot zal het loon bij werkverschaffing of de steun zijn en op welke wijze zal de uitkeering geschieden? Om met dit laatste maar te beginnen: De wethouder wilde de bedragen ten stad- huize uitbetalen, maar de Raadsmeer- derheid besliste, dat dit via de Vakorga nisaties zou geschieden. De heeren Van Spanning, Sorel, De Ridder, en Van Oor schot hadden dit krachtig verdedigd. Den steun wilden B. en W. stellen op f 12 (plus fl voor elk kind). De Raads- meerderheid stelde echter dit bedrag op f 13 (plus f 1.50 voor elk kind). Opmer kelijk was, dat weth. Van Westen hier tegen het voorstel van B. en W. stemde. Ook is nog in deze vergadering een voorstel van de heeren Van Spanning, De Ridder, Sorel en Poppe aangenomen, om een brandstoffen- en huurtoeslag aan de werkloozen te verstrekken. Al deze voorstellen zijn nu onderwor pen aan de goedkeuring van Ged. Staten. Met belangstelling wordt afgewacht, welke houding dit college hiertegenover zal aannemen. (Buiten rerantwoordelijkheid der Redactie/. Geachte Redactie, Als oud-Serooskerkenaar ligt het wel en wee van Serooskerke mij na aan het hart. Het is dan ook niets meer dan ge wone belangstelling, dat ik berichten uit dat dorp lees. Zoo las ik dezer dagen ook de feestelijke herdenking van het 4u- jarig bestaan der landbouwvereeniging aldaar. Na het lezen van 't verslag was ik wel een weinig teleurgesteld. Waarom heeft de berichtgever niet ver meld de namen van eerste bestuurs leden? Deze hebben toch meer of minder pioniersarbeid te verrichten gehad? Of heeft de secretaris, die t' historisch ever-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2