Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. Openbare Verkoopinp en Verpachtingen. Marktberichten. Radio-Nieuws. woningen trottoirs zullen worden aange bracht. Hiervoor zijn reeds de voortuin tjes der bewoners aangewezen, die reeds per circulaire zijn verzocht daarvan af stand te willen doen. Ook de vuile mod- derslopt, die reeds jaren een ergernis is geweest, zal worden dichtgemaakt. (M. C.) Dinsdagavond vergaderde alhier de afd. „Vrederust". De voorzitter, dhr Melis, opende op de gebruikelijke wijze. De penningmeester deelde de uitgaven en inkomsten mede. Dhr Louws bracht verslag -uit van de laatste jaarvergadering te Bergen op Zoom. Als afgevaardigden naar de jaar vergadering in 1931 worden benoemd de heeren Dr J. G. Huysman en L. P Olie slager. Herkozen als bestuurslid wordt dhr J. Cijsouw. Na het afdoen van enkele huishoude lijke zaken wordt besloten Dr Huysman te verzoeken, op een volgende vergade ring een woord te willen spreken over: „Zielsziekte". Dhr Chr. v. d. Putte eindigde met dankzegging. N.- en St Joosland. Maandagmiddag hield de Raad dezer gemeente zijn eerste vergadering in 1931, waarin alle leden tegenwoordig waren, terwijl de tribune «bok goed bezet was. Alvorens de vergadering een aanvang nam, werd den leden eerst getoond het geordende archief dezer gemeente, wat thans in een vaste en losse kast is ge borgen. Daarna opende de voorzitter de ver gadering. De voorzitter deelde mede, dat hij omtrent het spelen van kinderen op Zondag in de school, met het hoofd der school heeft gesproken, die daartegen maatregelen zou nemen. Ingekomen stukken: verdaging door Ged. Staten der goedkeuring van de be grooting 1931 tot 1 April a.s.; de goed keuring der jaarwedderegeling van bur gemeesters, secretarissen, ontvangers en wethouders in Zeeland; goedkeuring der diverse belastingverordeningen en klas- senindeeling (wet financieels verhouding) dankbetuiging der thans opgeheven zang- vereeniging voor genoten medewerking, enz.; mededeeling prijs van electrischen stroom voor licht in 1931, n.l. 45 cent per K.W.U., waarbij bleek, dat 17 pet van de aansluitbare perceelen zijn aangeslo ten (33); mededeeling van den Minister van onderwijs, dat de gemeente f 94 te weinig vergoeding art. 56 ~L. O.-wet heeft ontvangen over 1929. Alles werd voor kennisgeving aangenomen. Van de vereeniging „Bethesda" was een verzoek ingekomen of de gemeente met die vereeniging een overeenkomst wilde aangaan voor het beschikbaar heb ben van een bed, voor lijders aan be smettelijke ziekte. Een concept overeen komst werd bijgevoegd, waaruit o.a. bleek, dat de kosten voor deze gemeente bere kend zijn op 6 cent per inwoner of plm. f 69 per jaar, buiten de verpleegkosten. Aangezien de Raad in beginsel besloten heeft met Middelburg samen te werken, deelt de voorz. ook een schrijven van B. en W. van Middelburg mede, waaruit blijkt, dat er nog kans bestaat zulk een overeenkomst aan te gaan, doch dat eerst nog de andere Walchersche gemeenten daarover moeten worden gehoord. B. en W. stellen voor, zoolang te wachten met de beslissing hierover. Dit wordt goedge keurd. Hierna deelt de voorz. mede, dat dhr J. Joosse alhier machtiging heeft ge vraagd aan den Minister van Waterstaat, om radio-distributie in te voeren en dat hij aan B. en W. daarvoor ook de ver- eischte vergunning heeft gevraagd en ver kregen. Aan Mej. Burger is door B. en W. een verlof verleend van één maand, terwijl als plaatsvervangster optreedt Mej. J. Baurdoux. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend om het vervoer der materialen voor de gemeente te mogen aanbesteden voor 1931. Medegedeeld wordt, dat dhr Lein Klap zich daarvoor heeft aanbevolen. Thans stellen B. en W. voor om Mr de Brakke te Middelburg, die gratis het ar chief der gemeente van 1851 tot 1925 heeft geordend en beschreven, daarvoor een gratificatie te verleenen van f 50. Alzoo besloten. Van het bestuur der voormalige Zang- vereeniging is het verzoek ingekomen, of de gemeente de zangtent over wil ne men voor het nog op die tent rustende schuldbedrag van f 247,50, evenals de erfpacht van den grond, waarop die tent staat, welke jaarlijks bedraagt f 2. B. en W. stellen voor die tent over te nemen voor f 200, benevens de erfpacht. Zij meenen, dat de aandeelhouders óók in het nadeel moeten betalen. De bedoeling van B. en W. is, die tent dan te laten ge bruiken door de muziekvereeniging. Het voorstel van B. en W. wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen (tegen dhrn Vo gelaar, P. en J. Dingemanse). Een verzoek van het bestuur der ver eeniging voor Chr. L. O. alhier om sub sidie voor een gegeven cursus in 1930 werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Een verzoek van hetzelfde be stuur om voorschot op de vergoeding krachtens art. 101 der L. O.-wet voor 1931 werd ingewilligd, met dien verstan de, dat thans de helft zal worden uitbe taald en de andere helft als de begroo ting is goedgekeurd. Een door B. en W. voorgestelde wijzi ging der begrooting 1930 werd goedge keurd. Hierbij werd nog medegedeeld, dat 21 leerlingen deelnemen aan den ont wikkelingscursus. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend tot het verkoopen van het ha;., out op de algemeene begraafplaats, en dat van de boomen in de Kerkstraat. Vrouwepolder. Dinsdagavond hield de A. R. Kiesvereeniging een algemeene ver gadering. Nadat deze vergadering op de gebruikelijke wijze geopend was, deelde de voorzitter mede, dat het bestuurslid, dhr G. Mesu Sr, om gezondheidsredenen als zoodanig bedankte. De voorzitter her dacht op zeer waardeerende wijze al het geen dhr Mesu voor de vereeniging ge daan had. In deze vacature werd nu ge kozen dhr G. Mesu Jr. Hierna werd voor de candidatenlijst voor leden der Prov. Staten gestemd, met dezen uitslag; 1. J. W. van 't Hoff, 2. J Bosselaar, 3. Mr L. van Andel, 4. J. F. Heemskerk, 5. G. Louwerse, 6 H. Dronkers, 7. W. A. den Hollander, 8. A. D. Littooy, 9. J. de Visser Sz. 10. L. J. van. Voorthuysen. Naar aanleiding van het rapport- Rutgers, heeft het bestuur der Chr. school besloten, de bouw van een nieuw sacol lokaal eenigen tijd uit te stellen. Serooskerke (W.). Tot directeur der plantsoenen en der begraafplaats „Zorg- vlied" te Amstelveen is benoemd dhr P. Broerse P. Hz., afkomstig van hier. Aagtekerke. Dhr A. Verhage, Raads lid, zal voor de komende raadsverkiezing geen candidatuur meer aanvaarden. Hij behoort tot de S. G. P. Oostkapelle Woensdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Aangezien het de eerste vergadering was in het nieuwe jaar, wenscht de voorzitter den leden een voorspoedig en gezegend jaar. Weth. Poppe wenscht namens den Raad den voorz. Gods zegen toe. Ingekomen is de begrooting 1931 van den keuringsdienst van waren, het jaar verslag van de comm. tfot wering van schoolverzuim, en het jaarverslag van de comm. van toezicht op het L. O. Alle voor kennisgeving aangenomen. Overgelegd werd de rekenine van den Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle. Tot leden van het stembureuau voor de Prov. Staten werden benoemd de heeren A. de Kam en H. Brand, en voor de ge meenteraadsverkiezing de heeren K. Jan- se en A. P. van Nieuwenhuize. Aan de Vereen, voor Bijz. L. O. op Geref. Grondslag werd een voorschot verstrekt van f 1400. De Raad ging nu over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening werd aan P. M. Dekker op zijn verzoek vermindering van school geld verleend. Ingekomen was een verzoek van den Kerkeraad der Herv. Kerk om den nood uitgang in den toren te mogen gebruiken voor samenkomst van predikant en kerke raad vóór den dienst. B. en W. hebben een en ander in oogenschouw genomen en stellen voor om dit verzoek in te willigen. Dhr Brand wil hieraan toevoegen, dat de nooduitgang dan ook alleen voor ge noemd doel mag worden gebruikt. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag vestigt dhr de Kam de aandacht op den slechten toestand van den Molenweg, inzonderheid van de zij kanten van den weg. De voorz. zal dit onder de aandacht van het Polderbe stuur brengen. Verder vraagt dhr de Kam of de Raad ook zeggenschap heeft over het voorne men van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk om een haag te planten langs het oude kerkhof achter de consistoriekamer, waardoor de bewoners niet meer het pad langs het kerkhof kunnen gebruiken maar over elkanders perceelen moeten. Weth. Janse antwoordt, dat de Kerkvoogdij het recht heeft om plantsoen neder te zetten op het oude kerkhof hetwelk zij van de gemeente in erfpacht bezit. Het pad dat langs dit kerkhof ligt is langzamerhand door de bewoners der aangrenzende per ceelen in gebruik genomen, maar recht had men hierop geenszins. Algemeen was men van gevoelen dat dit hier een ver ouderde kwestie is, waarom dan ook de Kerkvoogdij voorloopig met de planting van de haag zal wachten. Dhr Maas vraagt of er ook werkloozen zijn die in aanmerking komen voor de werkverschaffing. De voorz. deelt mede dat er slechts één persoon zich heeft aangemeld, die in Westhove is te werk gesteld, zoodat de gemeente thans geen uitkeering aan werkloozen heeft te doen. Daarna sluit de voorz. de vergadering- met dankgebed. Woensdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereen. onder voorzitterschap van Ds Douma. Besproken werd de candidatenlijst voor de Prov. Staten. Bij stemming werd aan deze volgorde der candidaten de voorkeur gegeven: 1. J. W. van 't Hoff, 2. J. Bosselaar, 3. W. A. den Hollander, 4. M. L. van Andel, 5. A. D. Littooy, 6. G. Louwerse, 7. L. J van Yoorthuijsen, 8. Dr. K. Huizinga, 9. H. Dronkers, 10. R. v. d. Welle. Besloten werd aan den Gemeenteraad een verzoek te richten om het stembu reau onder te brengen in een lokaliteit gelijkvloers, omdat het voor sommige personen bezwaarlijk is om de trap op te klimmen naar de Raadszaal. Zierikzee. In de Dinsdagmiddag gehou den zitting van den Gemeenteraad hield de voorzitter een uitvoerige Nieuwjaars rede, welke, namens den Raad, door wet houder Timmerman werd beantwoord. Aan den heer H. Begeman, hoofd der U.L.O.-school werd met ingang van 15 Maart a.s. eervol ontslag verleend. De kwestie van den werkloozensteun werd vrij spoedig opgelost, daar de raad meeging met het idee, door den hear Catshoek aan de hand gedaan, n.l.: De valide werkloozen volle weken te werk te stellen aan productieven hun pas senden arbeid, tegen daarvoor geldende loonen; de bejaarde werkloozen en zij, wien geen productieven arbeid kan wor den verschaft, te plaatsen bij de werk verschaffing tegen f 1.75 p. dag, verhoogd met f 0.50 p. week voor ieder kind en het aantal te werken dagen per week te re gelen naar de gezinsbehoeften, met dien verstande, dat kostwinners van groote gezinnen 'ngeheele week worden te werk gesteld; de beroepswerkloozen en zij, die bij de werkverschaffing niet passen, te verwijzen naar het B. A. De gemeente trachte voorts steun te verkrijgen door aansluiting bij de Rijks regeling. 't Rioleeringsplan, geraamd op f 66000 en uit te voeren in vijf jaren, zoodat ge durende dat tijdvak de werkloozen pro ductieven arbeid kunnen verrichten, werd zonder stemming aanvaard. Op voorstel van dhr Panny werd aangeno men, gedurende 5 jaren de redintegratie stop te zetten en daarna gedurende 60 jaar f 1100 op de begrooting te brengen Dit voorstel wijkt dus af van het oor spronkelijk voorstel van B. en W.. Met algemeene stemmen werd beslo ten voor f 500, voor 1 jaar deel te no men in het garantiefonds voor de in standhouding van een luchtverbinding SchouwenRotterdam. (Z. Nsb.) Terneuzen. Woensdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen. Behalve dhr de Bak ker waren alle leden aanwezig. De voor zitter zegt in deze eerste vergadering in 1931 dank voor ontvangen gelukwen- schen. Terugziende op het afgeloopen jaar, zegt spr., dat de raad erkentelijk kan zijn voor hetgeen geschied is: door werking waterleiding, aanleg en verbete ring straten, terwijl wij steeds werkzaam bleven in het belang der havens. 1930 was voor een belangrijk deel der inwoners niet ongunstig te noemen. Aan voorspellingen wil spr zich niet wagen; het verbroken evenwicht in onze samen leving dient hersteld: besprekingen heb ben reeds plaats gehad, doch men kan nog niet met definitieve voorspellingen of cijfers komen. Voor ongegrond opti misme is geen plaats, maar ook het pes simisme is niet verdedigbaar; immers er zijn lichtpunten. Spr. hoopt, dat de raad, straks ook in nieuwe samenstelling, werkzaam zal zijn in het belang van Terneuzen. Dhr Colsen spreekt bij behandeling der ingekomen stukken over de belangen van Sluiskil. Reeds ten vorigen jare heeft de voorzitter toezegging gedaan (aanleg van straten enz.) doch dhr Col sen gelooft, dat het college van B. en W. de zaak maar altijd weer op de lange baan schuift. Hij doet het voorstel tot instellen van een raadcommissie teneinde de zaak on der de oogen te zien. Er is veel grond werk te verrichten; dat kan thans ge schieden. Dhr Geelhoed, weth. van Publieke Wer ken, zegt, dat er een algeheel onderzoek ter plaatse zal worden ingesteld; de heer Colsen doet dus beter de zaak af te wach ten. De commissie zal naar Sluiskil ko men; dhr Colsen kan dus gerust zijn. En herhaaldelijk is gebleken, dat bijvoor beeld het bestuur van den Pierssenspol- der zich geheel onwillig betoont om mede te werken; dat is niet de schuld van het college van B. en W. Dhr Bedet adviseert den heer Colsen zijn voorstel in te trekken, en eerst eens af te wachten. Dhr de Bruijne wil de zaak echter doorgezet zien: Sluiskil wacht z.i. reeds te lang. Dhr Hamelink gelooft, dat de Commis sie van bijstand het onderzoek zal die nen in te stellen, niet een afzonderlijke commissie. Wel stelt hij voor, dat de heer Colsen aan de commissie van bijstand de zaak zal toelichten. Dhr Colsen ziet zijn voorstel niet vol doende gesteund, zoodat dit niet in stem ming komt. Thans is aan de orde: benoeming gemeente-geneesheer. Op dhr P. C. Pols, arts en waarn. gemeente-geneesheer, wor den 5 stemmen uitgebracht; 7 stemmen op dhr W. W. Stevens, arts. Dhr W. W. Stevens is alzoo benoemd. Ingang 1 Maart. Hierna wordt een steunregeling voor werkloozen vastgesteld, waarop wij mor gen nader terugkomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen, W. L. Mulder te Voorthuizen. Te Purmerland, A. G. la Grand, em.-pred. te Amsterdam. Te Lich tenvoorde, E. Jansen Schoonhoven, cand te Utrecht. Te Oosterhout, G. Barger (Evang. pred.) te Hoorn. Emeritaat. Ds P. C. van Oos terzee J.J.zn, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Ooy en Persingen bij Nij megen, heeft, na ruim 58 dienstjaren, tegen 1 Juli emeritaat aangevraagd. Van 1873—1931 stond hij te Heino, Enschedé, Gendt en Ooy. Deze predikant is op één na de oudste dienstdoende predikant in ons land. D s J. C. S c h u 11 e r. De toestand van Ds J. C. Schuller, Ned. Herv. predi kant te 's-Gravenhage, is, naar gemeld wordt vooruitgaande en het bewustzijn wordt ook helderder. De behandelende geneesheer is dan ook niet ontevreden. Geslaagd te Utrecht voor het docto raal Indisch recht: mr A. Leydesdorff. Aan de landbouwhoogeschool te Wageningen zijn geslaagd voor het pro- paedeutisch examen de heeren A. M. Cor- nelissen (met lof), en J. de Kraker Eerste gedeelte propaedeutisch exa men: mej. W. van Waveren. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het prop. examen theologie G. Kuij- per Jr. te Hilversum. Aardbevingen. DE BILT. Dinsdagavond te 20.20 is hier een aardbeving geregistreerd op een afstand van 7900 K.M., waarvan de oor sprong ligt in N. Birma. Te 21.36 werd opnieuw een aardbeving geregistreerd, nu op een afstand van 12000 K.M., waar van) de oorsprong niet nauwkeurig is aan te geven. De aardbeving in Albanië werd gisteren omstreeks 6 uur geregis treerd. De verduistering te Dinteloord. BREDA. De Bredasche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan inzake de ver duistering van een geldzakje met een in houd van f 46.500, ten nadeele van de coöperatieve Suikerfabriek „Dinteloord" te Dinteloord. A. G., die het geld verduisterde en het plan in elkaar zette, werd veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gev. straf met af trek van preventief. G. G., die het geld meenam en bij het verwisselen der zakjes zijn hulp verleende, werd veroordeeld tot 7 maanden gev.straf waarvan 4 voorwaardelijk. A. de B., die het geld bewaarde werd veroordeeld tot 6 maanden gev.straf. Geëischt was resp. tegen de drie bekl. 1 jaar gev.straf, 7 maanden waarvan 4 voorwaardelijk en 1 jaar. GRONINGEN. De toestand van den hoofdconducteur Meyer te Huizum is thans zoo goed dat hij spoedig naar huis kan terugkeeren. De toestand van de an dere gewonden is eveneens vooruit gaande. De Schipbrug te Arnhem onbruikbaar. ARNHEM. Hedenmorgen te kwart voor tien is een ponton van het vaste deel van de Schipbrug alhier door een Rijn aak aangevaren. Het vastliggend brug- gedeelte werd hierdoor belangrijk ontzet en kwam gedeeltelijk onder water te staan. Het verkeer is hierdoor gestremd. Voetgangers en wielrijders worden over gezet, maar auto's en andere voertuigen kunnen niet passeeren. Door het hooge water is het niet mo gelijk voor de stad een veerpont te leg gen. Er is geen kans, dat het verkeer over de brug spoedig hervat kan worden. Aardbeving in Albanië. MILAAN. Omtrent de ernstige aardbe ving, die Albanië heeft geteisterd, wordt nog nader gemeld, dat de stad Coriza, die in het centrum der aardbeving ligt, ernstig beschadigd is. Ruim 500 huizen zijn onbewoonbaar geworden. Alle licht- en telefoongeleidin gen zijn vernield, zoodat de stad den ge- heelen nacht in het donker was gehuld. De bevolking, door een panischen schrik bevangen, heeft den geheelen nacht in de open lucht doorgebracht. Mijnontploffing. NEY YORK. In de Relty-mijn te Lin ton in den staat Indiana, heeft een hevige explosie plaats gehad door het ontijdig ontploffen van een groote hoeveelheid dynamiet. Men vreest, dat 33 arbeiders, die in dit deel van de mijn aan het werk waren, om het leven zijn gekomen. Tot nu toe konden 10 lijken geborgen wor den. Het reddingswerk wordt door de dampen, die uit de ingestorte schachten opstijgen, zeer bemoeilijkt. Men heeft de hoop op redding van de vermisten op gegeven. Sneeuwstormen. PARIJS. Sedert 24 uur woeden sneeuw stormen van buitengewone sterkte in eenige Z.-Oostelijke provincies van Frankrijk waardoor groote schade is aangericht. Honderden boomen zijn ont worteld en een aantal gebouwen is be schadigd. Het verkeer is hier en daar geheel stop gezet. Ook het treinverkeer ondervindt ernstige stagnatie. PARIJS. Gisteren hebben te Sevilla spoorwegarbeiders een groote demon stratie gehouden waarbij het tot bloedige botsingen kwam met de politie. Talrijke arbeiders werden gewond waarvan eenige zeer ernstig. Jan. 31 Ierseke, inboedel, de Kok. 31 Ierseke, afbraak, de Kok. Febr. 3 Goes, inboedel, de Kok. 3 Middelburg, meubelen, Hioolen en Paap. 4 Serooskerke, huizen, v. d. Haxst. 4 's-Gravenpolder, huis, Oele. 4 's-Heer Hendrikskinderen, inspan, de Wilde. 11 's-Gravenpolder, huis, Oele. 12 Middelburg, huis, Struve. 12 Ierseke, inspan, de Kok. 12 Ierseke, boeraiinspan, de Kok. 14 Kamperland, huis en hoveniering; Matthijs. 18 Wolfaartsdijk, onroerende goederen, Jonkers. 18 Woifaarsdijk, bouwland, Jonkers. 18 Goes, inspan, de Wilde en Heijboer. 18 Wissenkerke, huis en land, Matthijs. 19 Krabbendijke, inspan, van Dijke. 20 Waarde, inspan, v. Dissel. 20 's-Heer Arendskerke, huizen, bouw land, Jonkers. 21 Kamperland, bouwland, Matthijs. 25 Wolfaartsdijk, inspan, Jonkers. 26 Wolfaartsdijk, inspan, Jonkers. 27 Kamperland, inspan, Heijboer. 27 Schore, inspan, Kram, Oudelande, bouwland, Beth. Wiskerke Janspolder, bouw- en wet land, Matthijs. Mrt. 4 Oud-Sabbinge, inspan, Jonker*. 18 Nieuwdorp, boereninspan, De Kok. MIDDELBURG. Heden is bij enkele candidaatstelling tot commissaris van den Polder Walcheren gekozen de heer P. de Visser Pz. te Aagtekerke ter voorziening in de vacature ontstaan door de benoe ming van den heer L. Simonse tot Raad. Middelburg, 29 Jan. '31. Aanvoer op de graanmarkt ruim. Tar we niet verhandeld. Lange bruine boonen f 8f 11.50, kroonerwten 810, maan zaad 2429, witte boonen 1417 gld. Aangevoerd door boerinnen: Boter 86 ct., kipeieren 5.25, poeleieren 4, eendeieren 6 ct. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.75, kipeieren 5 ct. Part. prijs: boter 95 ct., kipeieren 6, poeleieren 5, eendeieren 6.5 ct. Veilingsvereen. Walcheren. Aangevoerd 30.000 stuks. Kipeieren: 5052 k.g. f 4.15, 5254 k.g. f 4.354.53, 5456 k.g. f 4.87, 56 58 k.g. f 4.91, 58—60 k.g. f 5.12—5.15, 60 —62 k.g. f 5.15—f 5.22, 62—64 k.g. f 5.20; 64—66 k.g. f 5.42, 66—68 k.g. f 5.35. Brui ne: 5456 k.g. f 4.90, 5860 k.g. f 5.08, 60—62 k.g. f 5.19, 62—64 k.g. f 540, 64— 66 k.g. f5.51. Eendeieren f 5.21. KAPELLE. Veiling van 28 Jan. Eier- veiling: Kipeieren 5, poeleieren 4.10 gld. p. 100 st. Kleine veiling: kleiperen 1725, Gieser Wildeman 1624, spruiten 711, wit lof 6, veldsla 7, uien 1, koolrapen 1 ct., alles per k.g., roode kool 1, savoye kool 1 6 ct., beide p. stuk, prei 512, knol- selderie 2 ct., beide per bos. OOSTBURG. 28 Jan. Tarwe 67, gerst 66.75 haver 4.505, erwten 78, bruine boonen 89 gld. Programma van Vrijdag 30 Jan. 1931. HUIZEN, 298 M. Algem. programma, verzorgd door de KRO. 89.15 Gramo- foonpl. 121.30 Concert KRO-kwintet. 1.30 2 Gramofoonpl. 2—2.45 Kookpraatje. 2.454.15 Orgelconcert. Solist. 4.30 Con cert Vrijw. Muziekcorps le Reg. Huza ren, Amersfoort. 66,25 Tuinbouwhalf- uurtje. 6.256.45 Vervolg Concert. 6.45 7.15 Cursus Engelsch. 7.157.45 Lezing over „Indië als Toeristenland". 7.45 Con cert KRO-orkest. 9.3010.05 Causerie door den heer Wies Moens. HILVERSUM, 1875 M. 8—12 VARA. 12 —4 AVRO. 4—8 VARA. 8—11 VPRO, daar na VARA. 12.30—2.30 Concert Omroep-or- kest. 2.303 Schooluitzending. 34 Con cert AVRO-kwintet. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Concert, cello, piano. 12.50 Orgelspel, tenor. 1.50 Gramofoonpl. 7 Re cital. LANGENBERG, 473 M. 12.25—1.50 Or kestconcert. 4.20—5.20 Concert. Viool en piano. 7.20 „Die goldene Meisterin". Operette. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert 6.50 Gramofoonpl. 8.50 Concert. Orkest en solisten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Jan.: Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, later uit Oostelijke richtingen, ne velig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets kouder. Storm waarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 9.30 geseind van De Bilt aan alle posten: Attentiesein neer! Stand van hedenmiddag 3 uur 750. Licht op voor fietser*: Vrijdag 5 u. 10.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3