Abdijsiroop 'TGERO- GiERO H CHRISTELIJK HUlSi.EZiN Waarom wijkt een hoestbui zoo snel voor Abdijsiroop H U IS De Specialist in Het Hofsteedje Leestafel Berichten over onze Adverteerders. Logisch en verstandig. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Financieële Berichten. Radio-nieuws Scheepstijdingen. Telegrammen. Advertentiën. Dankbetuiging. ,,Voor de Borst" St. Adriaanstraat - Goes ZILVER GROMALCA TIN Prof. Dr H. BAVINCK 3e goedkoope druk J. H. Kok - Kampen Or. HEViG IE HOEST, 'BSLSEMPILI.ËN. Bij inschrijving te huur de, zjjn reeds aan de grens hunner krach ten. Afneming van de productie elders kan daardoor niet uitblijven. Daarom ver- j wacht spreker, niettegenstaande de groote i wereldvoorraden, voor verschillende pro ducten binnen aizienbaren tijd weer hoo- gere prijzen. Het product met het minste perspectief is in de oogen van spreker, die overigens niet de pretentie heeft, in da toekomst te kunnen kijken, de suiker. Deze kan in onze koloniën goedkooper worden geproduceerd dan hier. Daar in krimping van de bietenteelt en stopzetting van de fabrieken zeer ernstige gevolgen moet hebben, zal de bietenkwestie nog heel wat hoofdbrekens kosten. „De Jonge Vrouw". In een ons toegezonden circulaire le zen wij: „De Proletarische Vrouw" bestond 1 November 25 jaar. Begonnen met 450 abonné's zijn er nu 52.000 lezeressen. In den tijd van vijf jaar is dit blad gegroeid van twintig duizend naar twee en vijftig duizend. Dat beteekent, dat al deze vrouwen week in week uit de socialistische ideeën bijgebracht worden. „De Proletarische Vrouw" brengt het socialistisch woord van vrouw tot vrouw en het blijkt ons nog iederen dag, dat het op déze wijze door haar het beste begre pen wordt", schrijft een der medewerkers. En wat heeft Christelijk Nederland? Voor de Moeders van de toekomst ver schijnt er elke maand een tijdschrift: „De Jonge Vrouw". De redactie van dit maandblad is diep doordrongen van de geweldige macht der Christelijke levensleer. Alle voor de jonge vrouwen interessante onderwerpen worden behandeld in den geest van de Christelijke moraal, in haar eigen taal, en in een vorm, die haar het meeste aan trekt". Hier is geen woord te veel gezegd. Wij hebben de ons toegezonden num mers van dit mooie, frissche tijdschrift nog eens doorgebladerd en kunnen niet anders dan „De Jonge Vrouw" met den meesten nadruk aanbevelen. Om te laten zien, wat dit tijdschrift zooal geeft, laten wij hier den inhoud van het Januari-nummer volgen. Geopend wordt met een kort stichtelijk artikeltje in verband met de jaarwisse ling. Daarna volgt: „De moeite waard", vervolgverhaal door Annie de Vries Rob- bé-Bergmans. Verder een mooie bijdrage van Diet Kramer over: „De eenzaamheid in het leven van den dichter Rainer Maria Rilke. Rich. Gazenbeek-Blouw geeft een schets, met illustraties over: „Door 't Winterland". Bijzonder actueel is een in ernstigen toon geschreven artikel van J. M. Westerbrink-Witrz over: „Kame raadschap", Van den verderen inhoud noemen wij nog: „Het Geitje", eveneens van J. M. W.-W.; Boekenschouw; „Koo- pen op afbetaling", Dagboekbladen van Dies; Practische Dingen (handwerken, kleeding, keuken enz). Dan is er nog de onderlinge correspondentie en een feuille ton-bijvoegsel „Het Kostbaar Geschenk" door Diet Kramer. Als bijlage wordt nog gegeven een strijkpatroon voor een kleed je in wit borduurwerk. Zooals men ziet, een rijken inhoud. De uitgevers Bosch Keuning te Baarn zorgden voor een mooie uitvoering. Wij wekken gaarne onze lezeressen die „De Jonge Vrouw" nog niet kennen, op, zich te abonneeren of althans een proef nummer ter inzage te vragen. Men kan zich verzekerd houden, dat de kennismaking van aangenamen aard zal zijn. De prijs, f 2.25 per half jaar, behoeft niemand af te schrikken. Zoo noodig kan met heel weinig moeite een mede-lezeres worden gevonden. DE SCHATTEN DER AARDE. Iedereen weet, dat er steenkoolmijnen en zoutmijnen bestaan, doch slechts aan enkelen is het gegund deze zeldzaam inte ressante bedrijven nader in oogenschouw te kunnen nemen. Er doet zich nu echter een mooie ge legenheid voor om kennis te maken met deze bedrijven zonder het risico van een reis door de mijnschachten. De N.V. Stoomtabaksfabriek Niemeij- er te Groningen toont IJ in haar album „De schatten der Aarde" op buu,. j ge woon interessante en duidelijke wijze het geheele bedrijf van een steenkoolmijn en een zoutmijn. Zij voert u eenige uren door deze ge weldige bedrijven en boeit u door den prettigen vorm, waarin het geheele ver haal is gegoten. De beschrijving wordt aangevuld door 120 plaatjes, welke zijn uitgevoerd in ko perdiepdruk en uitmunten door duidelijk heid. Zoowel het album als de plaatjes zijn gratis verkrijgbaar op de bons, welke zich in de alom bekende Ster-tabak, Frie- sche Heerenbaai, enz. der Fa. Niemeijer bevinden. Het motorrijwiel op de R. A. I. In dezen tijd van malaise moet nood gedwongen de aandacht van velen op het wiel" getrokken worden. Veel is veran derd de laatste jaren in onze wereld en het motorrijwiel is mede veranderd van een levensgevaarlijk lawaaimakend in strument tot een wondermooie machine, die zijn taak geruischloos en volmaakt betrouwbaar verricht. En veilig ook, want wij mogen gerust aannemen dat het over- groote percentage ongelukken te wijten is aan verregaande onvoorzichtigheid maar ook aan onvoldoend équipement van oudere machines, waar men nochtans mee tracht te verrichten wat op een mo derne machine kinderspel is. Van overal in de wereld komen berich ten van opmerkelijke prestaties. Men trekt er de wereld mee rond, bestijgt de hoogste bergen, volbrengt toeren door onherberg zame oorden, alles alleen om het feest te vieren van de volmaaktheid van het voermiddel „Het Motorrijwiel". Het motorrijwiel komt er weer snel in, sneller en steeds sneller zal het terrein winnen, naarmate het groote publiek meer bekend raakt met zijn-werkelijke waarde, zijn gemakkelijke besturing en behande ling. En vooral thans in deze tijden, waar in zooveel over malaise gepraat wordt, mag de economische kant van het vraag stuk wel eens terdege gekeken worden. Neem alleen het benzine-verbruik: 39 Kilometer op één liter, veelal nog zuiniger stallingkosten miniem, bandenslijtage di to, terwijl men bij de auto zelfs al neemt men het lichtste type op heel andere be dragen komt. Men mag veilig aannemen, dat een auto minstens 3 keer zooveel kost als een goed motorrijwiel. Motorrijden is gezond, ook alweer mits men geen verouderd type neemt. Moderne motorrijwielen stooten niet, zij zijn pri ma afgeveerd zoodat men over kuilen en gaten heenzweeft. Het zenuwsloopend machine-lawaai behoort ook al tot het verleden, alles wat men hoort is het suizen van den wind, gelijk als in een zeiljachtl En de bediening van zoo'n machine is ook al weer zoo verschillend als voorheen, het is werkelijk kinderlijk eenvoudig. Daarom is' er zooveel te zeggen voor een motorrijwiel uit zakelijk oogpunt. De fiets is heel goed, maar per slot van rekening zien wij toch dat over de geheele wereld het mechanisch voortbewegen overheer- schend wordt. Zeilschepen verdwijnen evenals windmolens, de machine doet het werk. Maar dagelijks trappen duizenden en duizenden zich de longen tot berstens toe om hun vehikel tegen den wind in te drijven en verspelen daaraan hun' ener gie, die zij in den strijd om het bestaan zoo hard noodig hebben. Op een motor doet men het werk van drie anderen. Laat het een aanwijzing zijn voor hen die de malaise 't hoofd hebben te bieden! Een motor koopen is een kunst op zich zelf. Als algemeene regel geldt hier dat er veel kaf onder het koren is en men duchtig dient op te letten wat men koopt. Maar als men een merk neemt van erken de reputatie, geen weglocomotief, maar een handige machine, die door het win nen van wedstrijden bewijst tot de aller- besten te behooren en bestand te zijn te gen zwaar werk en u informeert naar de betrouwbaarheid van uw leverancier, overtuigt^u bovendien dat alle onderdee- len in voorraad zijn (een zeer belangrijk punt, want het kan wel eens gebeuren, dat u een half jaar lang moet wachten op deelen, die hier niet zijn) en u weet, dat de motor coulant gegarandeerd wordt, dan weet u zeker, dat u waar voor uw geld ontvangt. Wij1 raden onze lezers aan eens een kijk je te gaan nemen op de R.A.I., die deze keer wat motorrijwielen aangaat al bij zonder interessant zal zijn. De groote automobieltentoonstelling in het R.A.I. gebouw te Amsterdam is Vrij dagmiddag geopend. Een interessant détail van de expositie. In Februari 1893 werd de eerste Dieselmotor gefabriceerd. Hierboven het nieuwste product, de zui vere Dieselmotor zonder voorkamer, Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Van 16—23 Jan. 1931. IERSEKE. Huw.-afk.: Pieter Huijsse, 23 j. jm. en Wilhelmina van der Vliet, 23 j. jd. te Kloetinge. Gehuwd: Leendert Janse, 21 j. jm. en Adriana Pieternella Pipping, 24 j. jd. te Tholen; Jan Kosten, 26 j. jm. en Helena Pieternella Nijssen, 20 j. jd. Geboren: Cornelia Maatje, d. v. Hugo Bol en Cornelia Maatje Sinke; Elizabeth Penata, d. v. Herman Christiaan Jero- nimo Gunning en Henriette Wilhelmina Creutzberg; Maatje, d. v. Jan Salm en Francina Adriana de Jager. WISSENKERKE. Ondertrouwd: Ja cob Vader, 25 j. jm. te Middelburg en Catharina Flik weert, 22 j. jd.; Gornelis Jacob Wisse, 23 j. jm. te Middelburg en Jannetje Reijnhoudt, 22 j. jd. Gehuwd: Jacob Snoep, 21 j. jm. te Co- lijnsplaat en Catharina Flikweert, 22 j.jtt Geboren: 11, Willem Jacobus, z. v. Ma- rinus Adriaan de Looff en Wilhelmina Pieternella de Smit; 15, Jannetje Maatje, d. v. Willem Gornelis Noordhoek en Cor nelia Breure; 17, Johanna Willemina d. v. Abraham Buijze en Hendrika Geer- truida Martina Ketelaar. GOES. Veiling van 23 Jan. Kleiperen 23, spruiten 216, wijnpeen 1.80, kaszo- merspinazie 25, witlof 218, wortelen 0.60, uien 1 gld.per 100 k.g.;roode kool 3.10 savoye 33.10 gld. p. 100 stuks, prei 2 gld per 100 bos, bloemen 1925 ct p pot. VLISSINGEN. Veiling van 23 Jan. Be- zoeting 20, zure bellefleur 2425, ponds peren 24, Brederode 23, kleiperen 29, uien 12, rapen 1, koolrapen 1.52, spruiten 1524, kroten 541, wijnpeen 2,5, kleine peen 3, witlof 2527, bruine boonen 617, roode kool 23 ct. alles per K.G. Kipeieren 51 ct. p. 10 stuks. Boerekool 1.53.5, roode kool 1.53, sa voye kool 2.5-7—6.5 ct. alles per stuk. Sel- derie68.5, prei 37 ct bei-de per bos. Veldsla 3068, andijvie 6495 ct. beide per kist. Nieuwe 4 pCt. leening Haarlem. Naar gemeld wordt, is het ter inschrij ving aangeboden bedrag van f 3.500.000 zoodanig overteekend, dat bij de toewij zing een belangrijke vermindering op de inschrijvingen moet plaats vinden. Schatkistpromessen en -biljetten. Bij de gi-steren gehouden inschrijving op 40 millioen schatkistpromessen en -bil jetten werd ingeschreven aan 3 maands- promessen f 27.780.000 aan 6 maands promessen 6.170.000 en aan biljetten f54.523.000. Totaal f88.473.000. Toege wezen zijn aan 3 maandspromessen f 10.870.000 tegen f 996.40, aan 6 maands promessen f3.550.000 tegenf 991.16 54 en aan büjetten f 21. 943.000 tegen f 1011.25. Totaal f36.363.000. In Amsterdam werd ingeschreven aan 3 maandspromessen f23.410.000, aan 6 maandspromessen f 6.070.000, en aan biljetten f 54.463.000. Totaal f83.943.000. De zender te Hilversum. De energie van den zender op 298 M. golflengte is aanzienlijk versterkt. Elke luisteraar wordt verzocht eens opnieuw te luisteren en per briefkaart te rapportee ren aan postbus 5 te Hilversum over de navolgende vragen: 1. Hoe is de ontvangst bij u overdag en hoe 's avonds na 20 uur? 2. Is er 's avonds storing van Turijn op goed afgestemde en af te stemmen toe stellen? Bemerkt u „fading" (sterkteva riaties) des avonds? Stoomvaart-Mij Nederland. MARNIX VAN ST ALDEGONDE, uitr., 23 v. Genua. SIMALOER, uitr., p. 22 Perim. POELAÜ TELLO, uitr., p. 21 Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. INSULINDE, uitr., 23. v. Marseille. TJERIMAI, thuisr., 23 v. Marseille. TAPANOELI, uitr., p. 23 Gibraltar. Brutale Inbraak. NIEUWE NIEDORP (N. H.) In den afgeloopen nacht tuscben 1 en 2 uur zijn in het huis van den 79-jarigen kas sier van de Goöp. Boerenleenbank, den heer S., eenige gewapende mannen bin nen gedrongen. De heer S. woont in een kleine villa aan bet eind van bet dorp. De bandieten overweldigden den man en diens vrouw en dochter, en bonden hen met touwen. Daarna werd de heer S. onder bedreiging met een revolver ge dwongen de brandkast te openen, waaruit f 10.000 werd geroofd. Zoodra de mannen vertrokken waren, is S. naar de buren gegaan. Zooals te begrijpen is, heerscht in het dorp groote consternatie. De politie stelt een onderzoek in. Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming, ondervon den bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon, Klein zoon en Broeder, DAMES PIETER DUINDAM, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie DUINDAM. Kruiningen, Januari 1930. Voor de zeer vele blijken van be langstelling en deelneming onder vonden bij het overlijden van onzen zeer geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den heer JACOB ZEGERS, betuigen wij aan allen onzen op rechten dank. De Familie ZEGERS. Kapelle, 24 Jan. 1931. Ieder, die iets te vorderen heeft van- of schuldig is aan de onder het voorrecht van boedelbeschrij ving aanvaarde nalatenschap van den heer JACOB ZEGERS, gewoond hebbende te Kapelle, en aldaar op den 5 Januari 1931 overleden, wordt verzocht daarvan opgaaf en beta ling te doen vóór 15 Februari a.s., ten kantore van Notaris J. C. KRAM te Kapelle. Ieder, die aan Rheumatiek, Ischias of Jicht lijdt, deel ik gaarne kosteloos mede, wat mijne vrouw spoedig en goed koop genas, 12^5 ets. retourporto verzocht. Hs. MULLER, Obersekretör a D., Dresden Neustadter Markt 12. 231 Omdat Abdijsiroop het lichaam in nor malen toestand brengt door de ontsteking veroorzakende slijm uit borst en keel te verwijderen. Daardoor wordt de oorzaak van Uw hoest bestreden en Uw ademhaling weer gezond. Gebruikt de slijmoplossende, verzachtende en toch krachtig werkende Abdijsiroop, de vriend van elk, die hoest of aan ademhaling-stoor nissen lijdt. Sedert menschen-heugenis geroemd bijHoest, Bronchitis, Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) AKKER's POOTAARDAPPELEN. Nog voorradig: Orig. Bevelanders 28/35 mM. f 7. per 100 K.G. Orig. Bevelanders 30/45 mM. a f6. per 100 K.G. Bintjes Bx 35/60 mM. k f7.per 100 K.G. Eigenheimers Bx 35/50 mM. èi f7.30 per 100 K.G. Zeeuwsche Blauwen Bx 28/40 mM. k f9.— per 100 K.G. Zeeuwsche Blauwen B 28/40 mM. f7.— per 100 K.G. Zeeuwsche Blauwen C 28/40 mM. f6.— per 100 K.G. Zeeuwsche Bonten Bx 28/40 mM. è.f 8.per 100 K.G. Industrie B 30/60 mM. k f6.50 per 100 K.G. Roode Star Bx 28/35 mM. f7. per 100 K.G. Roode Star Bx 35/45 mM. f6.50 per 100 K.G. Roode Star B 28/35 mM. A f6.50 per 100 K.G. Roode Star B 35/45 mM. f6. per 100 K.G. Alles br. v. n. incl. zak, plombe en eert. „Molen", franco Goes. SelectiebedrijJ „DE WILHEL- MINAPOLDER", Wilhelminadorp. Volledige fabriekscollectie voorradig Steeds het nieuwste - Minimum fabrieksprijzen. Heden verscheen: door Prijs f 1.90 Geb. f 2.90 (De vorige druk kostte f 2.90, gebonden f 3.75) Gezin en huwelijk maken thans een crisis door. Men leze dit belangrijke en be- teekenisvolle werk van Bavinck, Het is een gezag hebbend boek voor de be ginselen der Christelijke hu- welijksethiek. In eiken boekh. verkrijgb. Prospectus met Inhoudsop gaaf, gratis op aanvraag. benauwdheid, pijn op de borst, keelpijn, heeschheid, prikke lingen, catarrha, ontsteking der luchtpijpen, gevolgen van Griep en influenza, slijmhoest, verdwijnen en worden spoe dig genezen door het gebruik van Apotheker VAN AKEN'S Reze Balsempillen bestaan uit een mengsel van kalmee- rende, bederfwerende bal sems, waaraan toegevoegd verzachtende en borstgenezen- de uittreksels van planten. De kalmeerende werking is niet toe te schrijven aan de toevoeging van veelal schade lijke bedwelmende middelen, maar ontstaat door de ver zachtende en balsemende wer king van plantaardige stoffen. Na het gebruik van enkele pillen voelt men reeds verlich ting. De hardnekkigste hoest bedaart, de brand in de keel verdwijnt, het slijm komt los en vermindert spoedig, de ademhaling wordt regelmatig, de slaap rustig, de stem hel der. Apotheker VAN AKEN'S Balsempillen zijn het zeker ste geneesmiddel. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in doosjes van 1.- gld. Hoofddepot voor Holland: SCHULTE EN THIEME, post box 55, Middelburg. Twee nette Zeeuwsche Meisjes, middelb. leeftijd, zagen zich gaarne geplaatst in een betrekking, of ook voor huishoudster bij een Heer of voor meid bij een Juffrouw. Liefst in de omgeving van elkander. Indiensttr. April of Mei. Geref. Godsd. Op Zuid-Beveland of Walcheren. Brieven onder No. 24, Bureau „De Zeeuw" te Goes. voor den tijd van 3 Jaren, ingaande direct na de gunning in de gemeenten Kruiningen en Sohore aan den Boomdijk te Hansweert, zeer gunstig gelegen en geschikt voor het melkveebedrijf, groot 8 Hectare 25 Are 55 Centiare (21 Gem. 11 R.) Inschrijvingsbiljetten met opgave van 2 soliede borgen in te leveren vóór of op 31 Januari 1931 ten kan tore van den Notaris J. J. VAN DI]KE te Kruiningen, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3