„EEN LAMP" „PHILIPS LAMP" Vraagt niet vraagt een S Uit de Provincie dan bespaart U meer op Uw stroomreke- ling, dan U voor Uw lamp betaalt Voor vier gestorven of afgemaakte var De eerste beide gesprekken, *v«lk.e op proef op deze verbinding zijn gevoerd, hadden een vlot verloop. Het ligt in de bedoeling t.z.t. een publieke telefoonver binding tusscben Ned.-Indië en Noord- Amerika over Nederland te openen. Cijfers uit het spoorwegbedrijf. In „Spoor- en Tramwegen" geeft B een aanal belangwekkende cijfers uit bet bedrijf der N ed. Spoorwegen omtrent sommige dingen, waarbij men feitelijk nooit stilstaat en die men zicb daarom absoluut niet kan voorstellen. Zoo werden in 1929, door de Neder- landsche Spoorwegen vervoerd 84 mil- lioen reizigers of 10 maal de bevolking van Nederland. Het aantal afgelegde treinkilometers bedroeg meer dan 100.000 per dag. Stel dat elke trein gemiddeld 100 K.M. aflegt dan liepen er per dag 1000 treinen of 356.000 treinen, waarmede reizigers ver voerd werden in het geheele jaar. Dus 356.000 treinen met 84 millioen reizigers. Als we nu nog weten, dat er van dit aantal 6 (zegge zes) door den spoorweg dienst een ongeval overkwam, dan kun nen we nagaan hoeveel of liever hoe wei nig dit in procenten uitgedrukt is van het aantal reizigers dat in 't geheel vervoerd werd. Deze sprekende cijfers doen ons eerst recht duidelijk beseffen in hoe groote mate de veiligheid van de reizigers der Ned. Spoorwegen verzekerd is. Nog een paar interessante cijfers: Op 1 Jan. 1930 waren bij de Neder- landsche Spoorwegen in gebruik: 1328 locomotieven (die van de Tramwegen niet meegerekend); 3397 rijtuigen en 33,622 goederenwagens. Om eenig denkbeeld te krijgen van een dergelijk groot aantal spoorwegvoer tuigen kan dienen dat zij achter elkaar gezet, ongeveer een afstand zouden be slaan van Groningen naar Maastricht. Dat de locomotieven heel wat verslin den valt af te leiden uit het cijfer 7 mil lioen gulden, dat in 1929 voor brandstof werd uitgegeven. Het aantal plaatsbewijzen, dat in 1929 werd uitgegeven, wordt voorgesteld door het respectabele cijfer van 58.400.000. Al leen aan het Centraal Station te Amster dam werden daarvan verkocht 5 millioen stuks. Het reusachtige en zoo nuttige bedrijf der Ned. Spoorwegen verschaft aan on geveer 40.000 menschen brood. De uitgaven ten behoeve van het per soneel bedroegen over 1926 96 millioen gulden. Het spreekt vanzelf, dat voor een be drijf als dit een geweldig bedrijfskapitaal noodig is; in dit verband zij medegedeeld dat het totaal bedrag der leeningen op 1 Januari 1930 bedroeg het respectabele sommetje van 377.516.000 gld. Een vaste brug over den Moerdijk? Wij lezen in de Provinciale Geldersche en Nijmeegsche Courant: Naar wij uit bevoegde bron vernemen, staat thans het plan van de regeering nadrukkelijk vast, om voor het gewone verkeer een vaste brug over den Moerdijk te slaan. Op het eerste plan staat dit werk niet. De bruggen over de Waal bij Zaltbommel en Nijmegen, en over den Rijn bij Arnhem, gaan voor. De Moer- dijkbrug staat dus op het tweede plan, maar zij komt er. Door de afdeeling Bruggenbouw van het departement van waterstaat wordt het plan uitgewerkt, om de brug over den Moerdijk voor het gewone verkeer be stemd, met zeer wijde overspanningen te bouwen. De Waalbrug bij Nijmegen zal met haar middenoverspanning van 220 meter, aldus werd verzekerd, wel aan de spits blijven, maar veel minder zullen de overspanningen van deze verkeersbrug over den Moerdijk niet worden. Het wa ter ter plaatse bereikt n.l. een diepte van 10 tot 15 meter. De overweging, dat bij groote overspanningen een veel geringer aantal pijlers gebouwd moet worden, heeft uit economisch oogpunt tot deze methode van uitvoering doen besluiten. En dientengevolge worden de plannen nu nader uitgewerkt. Aangezien de Moerdijk-spoordijk in dertien overspanningen, van 100 meter elk, over het Hollandsch Diep ligt, be looft de nieuwe verkeersbrug, met haar overspanningen van een paar honderd meter elk, dus een geheel ander beeld te scheppen. De bouw van deze brug zal ge heel rijkszaak zijn. De minister van buitenlandsche zaken. Onze minister van buitenlandsche za ken, jhr Beelaerts van Blokland, zal naar uit Genève gemeld wordt, naar Ne derland terugkeeren, ofschoon de werk zaamheden der Europeesche Unie dan nog niet beëindigd zullen zijn. Minister Beelaerts is echter verplicht Donderdag weer te 's Gravenhage terug te zijn In verband met het diner, dat de Koningin aan de leden van het diplomatieke corps geven zal. Prof. Frangois zal morgen minister Beelaerts in de Europeesche commissie vervangen. Wijziging der Drankwet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp houdende wijziging van art. 66 der drankwet. Ter toelichting wordt opgemerkt, dat door de wet van 28 Maart 1930 het tijdstip, waarop krach tens art. 66 vergunningen vóór 1 Mei 1904, en bijzondere vergunningen, op grond van art. 63 verleend aan vennoot schappen, zedelijke lichamen of aan de besturen van deze, vervallen, één jaar werd verschoven en bepaald op 1 Mei 1931. Die wijziging werd in de toelich ting verdedigd met de opmerking, dat op deze wijze niet incidenteel een beslis sing behoefde te worden genomen over een der punten, waarop in het aanhan gige ontwerp drankwet een voorziening is voorgesteld. Daar er grond is voor de verwachting, dat de ontworpen herziening van de drankwet ook niet vóór 1 Mei van het jaar 1931 haar volledig beslag zal kun nen krijgen, schijnt het gewenscht het tijdstip, bedoeld in art. 66, andermaal een jaar te verschuiven. De omstandig heden, die tot de totstandkoming van de wet van 28 Mpaxt 1930 aanleiding ga ven, zijn ook thans nog onveranderd aanwezig. De nood in den landbouw. Het comité uit de samenwerkende bon den van werkgevers en werknemers in het landbouwbedrijf is Maandag te Utrecht in voltallige vergadering bijeen geweest ter bespreking van den crisistoe stand, den stijgenden nood in de veen koloniën en de ontzaglijke werkloosheid onder de landarbeiders. De groote kans op liquidatie en het lang uitblijven van de Memorie van Antwoord op de aard- appelmeelsteunwet en de plannen van de overheid met betrekking tot de sui kerbietenteelt anderzijds gaven reden tot groote bezorgdheid. Men was algemeen van gevoelen, dat het onverantwoord is van de regeering om langer te wach ten met de bekendmaking van wat zij ten aanzien van den steun aan de suiker bietenteelt wil, omdat de tijd, dat de boe ren hun bouwplannen moeten opmaken, dicht genaderd is. Hetzelfde geldt ten aanzien van den steun aan de veenkoloniën. Besloten werd, overal waar dit moge lijk is en waar het eenig effect kan heb ben, op het betrachten van grooten spoed aan te dringen. Bovendien zal bij de Eerste Kamer worden aangedrongen op aanneming van de Tarwewet. De crisis in de vlasindu strie. Ook van de zijde der Zeeuwsch- Vlaamsche vlasindustrie worden bij de re geering pogingen aangewend tot het ver krijgen van crisismaatregelen ten be hoeve van deze met ondergang bedreigde nijverheid. Oplichter aangehou den. Gisteren is op verzoek en in sa menwerking met de politie van St. Anna- land te Bergen op Zoom aangehouden en ter beschikking van den officier van justitie te Breda gesteld een zekere J. B. B., die verdacht wordt van oplich ting te St. Annaland, alwaar hij als bril- lenkoopman kans had gezien een inwo ner van deze gemeente voor een bedrag van ongeveer 120 gulden op te lichten. Met ingang van 19 Januari 1931 is het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Heinkenszand voor den telefoon dienst gewijzigd opengesteld op werk dagen van: 8.0512.05; 14-16 en 17.05 19.05. Verplaatst met ingang van 1 Febr. 1931 de kantoorhouder bij den Post-, Tele graaf- en Telefoondienst M. Janse, van het hulppost-, Telegraaf- en Telefoonkan toor te Colijnsplaat naar dat te Mid- denbeemster. ELECTRISGHE KACHELS EN HAARDEN bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Vanaf f 9. (Adv.) Benoemd tot waterbouwkundig op zichter-teekenaar bij het Waterschap de Regge te Almelo dhr A. M. Lagaay te Rotterdam en met 1 Febr. tot teekenaar bij de gemeente Rotterdam dhr W. L. C. Hack te Nieuw Lekkerland, beiden oud- leerling van het Zeeuwsch Technisch in stituut te Goes. Aangesteld tot tijdelijk opzichter bij de gemeente-werken te Vlissingen, dhr A. H. v. Hoeflaken te Vlissingen, leerling van het Zeeuwsch-Teehnisch Instituut te Goes. Middelburg. Gisteravond vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" onder voorzitterschap van Mr P. Dieleman. De heer K. Schout refereerde over het onderwerp: „Ontwapening". Spr. be gint met te wijzen op de donkere toe standen op economisch gebied en des ondanks de geweldige offers aan den oorlogsgod in landen als België, Frank rijk en Engeland. Daarbij de donkere be dreiging van het Russische Rijk. Hij wijst op het verschijnsel dat na iede- ren oorlog openbaar wordt, n.l. dat men tegen het wapengekletter in verzet komt en de leuze van „Ontwapening" aanheft. Denk aan Tolstoï's boek: „De wapens neer". En ook nu weer is er grooten in vloed uitgegaan van Remarque's boek. Spreker behandelt de vraag of als de weermacht weg was, dan het oorlogs gevaar ook weg zou zijn. En wat is ons beginsel in dezen? Gods Woord leert ons toch, dat het onze taak is, de ons ge schonken goederen te beveiligen. Hij wijst vervolgens op de voor de A.-R. gevaarlijke groep „Kerk en Vrede", die dienstweigering wil en door dit onverantwoordelijk drijven vele dienst plichtigen het gelag laat betalen. Vervolgens komt spr. tot den eisch van den Christen, die niet voor oorlog is, maar deze bestrijdt niet in den uitwendigen vorm, maar de verwezenlijking van het Christelijk ideaal zoekt door het dienen van Christus, en het opdragen van de belangen van land en volk in het gebed. Verder wordt nog gewezen op den Volkenbond en het Internationaal Hof van Justitie. Het streven naar interna- tionale regelingen verdient ook onzen steun. Hij besloot met een opwekking om als A.-R. ons te verzetten tegen valsche leu zen en ons eigen beginsel tot gelding te brengen. Er volgde op dit referaat een geani meerde vlotte bespreking, waaraan 12 heeren deelnamen. Uit het jaarverslag van den secretaris en den penningmeester blijkt, dat de Kiesvereeniging in een bloeienden toe stand verkeert. Ook wordt herinnerd aan den 7osten jaardag van den heer Ver- tregt. Deze dankt voor de van het be stuur ondervonden belangstelling op dien dag. Nadat de heeren A. S. van Aalst, Mr P. Dieleman en J. F. Heemskerk als be stuurslid werden herkozen en in de va cature van dhr C. Hondius was voorzien c'.oor de benoeming van dhr J. Westrenen wordt overgegaan tot het stemmen voor de candidatenlijst voor de Statenverkie zing. Medegedeeld wordt nog, dat op 15 April a.s. Mr de Wilde te Middelburg zal op treden met een openbare rede in verband met de Staten- en Gemeenteraadsverkie zingen. De vergadering was zeer druk bezocht. Goes, Gisteravond hield de afd. Goes en omstreken van den Prot. Chr. Rond van Spoor- en Tramwegpersoneel haar 14e jaarvergadering in de Chr. Bewaar school. De vergadering was druk bezocht door de leden met hun vrouwen of ver loofden. De voorzitter, de heer J. Weststrate te Schore, opende op gebruikelijke wijze de vergadering en wees er op in zijn ope ningswoord, dat in vergaderingen als deze de broederlijke liefde en saamhoo- righeid zoo heerlijk aan den dag treden. Spr. herinnerde er aan, dat 1930 een jaar van crisis was, waarvan ook het spoorwegpersoneel de gevolgen ondervin den zal. In dit verband noemde spr. de herziening van het R.D.V. Elk lid moet in dezen het Hoofdbestuur steunen. Ook de nog on- en verkeerd georganiseerden moeten bij onze beweging komen. Toch mocht in 1930 nog een voordeel geboekt worden: de nieuwe standplaats- aftrek, waardoor voornamelijk de 4e klas se werd gebaat, en vele leden een niet on belangrijke inkomstenvermeerdering kon den boeken. Alweer een zegen op den or- ganisatiearbeid. Deze avond aldus Spr. moet staan in het teeken van dankbaarheid jegens God. te meer, omdat zoovelen in andere bedrijven door werkloosheid zijn getroffen en wij dagelijks kunnen en mo gen arbeiden. Nadat het Bondslied was gezongen, bracht de secr., dhr Treffers uit Kapelle jaarverslag uit. Zevenmaal werd in '30 le denvergadering gehouden, voorafgegaan door een Bestuursvergadering. De meeste vergaderingen waren vrij goed, een enkele goed bezocht. Het ledental ging iets om hoog en bedraagt thans 59. Gelden wer den ingezameld voor het vaandelfonds Nadat de penningmeester, dhr Dorre- paal financieel verslag had uitgebracht, sprak de heer Mr P. A. Schwartz te Krabbendijke de vergadering toe. Spr wees op de plichten, die men als Christe lijk georganiseerde heeft, tegenover God, maar ook tegenover elkander. Vooral de saamhoorigheid, de solidariteit moet aan den dag komen. Dhr Nauta, lid van het hoofdbestuur te Utrecht, gaf een overzicht over de finan- cieele uitkomsten der Ned. Spoorwegen over 1930, die minder gunstig zijn dan over vorige jaren. Daardoor was ook in williging van sommige verlangens der or ganisaties niet mogelijk. Het aantal leden van den P.C.B. be reikte bijna de 5000. Spr wekte op tot ijve rige propaganda, om de 5000 te halen en zelfs te komen boven het topcijfer van 1921. In den breede wees Spr op de taak der organisatie voor de toekomst. Dhr A. de Lange, voorzitter van den Chr. Besturenbond te Goes, feliciteerde namens dezen Bond de afdeeling en wees ook op de voorrechten, die de arbeiders in „beschutte" bedrijven boven vele ande ren genieten. Met nadruk drong Spr. aan om in hpt organisatie-werk vooral aan de jonge menschen te denken. Ook herinnerde Spr. er aan, dat de leden der Chr. vakorganisaties behalve een sociale ook een politieke taak hebben. Zij dienen ook trouw mede te arbeiden in de Kies- vereenigingen, opdat er ook daar invloed van hen kan uitgaan. Nadat een koffietafel was gehouden werden door verschillende leden tal van bijdragen geleverd. Muziek en zang en voordracht wisselden elkander af. Te ongeveer 11 uur bracht de voor zitter dank aan allen, die dezen feest avond zoo uitnemend hadden doen sla gen en sloot hij, nadat dhr Nauta in dankgebed was voorgegaan, de vergade ring. De firma Goldschmeding (filiaal Lange Kerkstraat, Goes) had een orgel voor de zen avond afgestaan. Ierseke. Deze week is wederom een nieuwe motormosselkorboot gearriveerd fn wel de „Fidi Deo", gebouwd voor ikening van den heer Jacobus Pekaar. De boot is geheel modern ingericht (én v x>r Zuiderzee èn voor België) voor de mossel vaart. Het Burg. Armbestuur heeft aan zijn pachters de volgende pachtreductie egekend: Bouwgronden 25 pet, weilan den 12Y2 pet De dienstbode van den heer B. H. ;s Dinsdagmiddag ernstig in de hand gebeten door den vaststaanden herders hond. De hulp van Dr. Klinkenberg moest worden ingeroepen. Krabbendijke. Maandagavond vergader de de vereeniging van oud-leerlingen der tuinbouwcursussen alhier, onder voorzitterschap van dhr Th. Vogelaar. Deze vergaderingen, die in den winter maandelijks gehouden worden hebben de bijzondere belangstelling der leden De gewoonte is, dat één of meer leden op zoo'n avond een practisch onderwerp behandelt, waarna dan een geanimeerde bespreking volgt. Zoo was de eerste inlei der dhr H. Lobbezoo, die een causerie hield over het leven der bijen. Hij wist deze stof op eenvoudige wijze te behan delen, zoodat het nut van deze dieren voor den landbouw en in het bijzonder voor den tuinbouw goed tot de leden doordrong. Na de pauze had dhr J. A. Meloen tot onderwerp: „De teelt van Fays new prolific bessen." De inleider besprak de mindere be langstelling voor de teelt van bessen, door de minder goede prijzen. Niet in de eerste plaats de kwantiteit maar de kwa liteit zal in de naaste toekomst ook bij de bessen den doorslag geven. Spreker zegt, dat de Fays new prolificbes veel op gang maakt en dat hij door verschillende eigenschappen bijzondere zorg en werk vereischt. Op beide onderwerpen volgde een ge animeerde bespreking. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr J. Wabeke kwam de Landbouwver- eeniging in jaarvergadering bijeen. De voorzitter heet alle opgekomenen welkom op deze eerste vergadering in 1931 en deelt mee, dat door het bestuur in de ontstane vacature van wijlen dhr W. de Back tot lid van bijstand tot samenstelling van de landbouwstatistiek is benoemd dhr P. W. van Overbeek, al hier. Op verzoek deelt de secretaris mee den afloop van de gehouden aanbesteding van kunstmeststoffen voor de Febr.- en Maartlevering. Superphosfaat 14 f2.07, en van 17 f2.57, gegund aan de Zeeuw- sche Voeder- en Kunstmesthandel, Chili- salpeter f 10.74, gegund aan dhr Kooman te Dirksland; Kalksalpeter, Febr.-levering f9.84, gegund aan de Zeeuwsche Voeder en Kunstmesthandel, de Maartlevering gegund aan dhr Poley, Ierseke, voor f 10; Leunasalpeter, Febr.-levering, voor f 13.50, aan dhr Kooman, Dirksland, de Maart levering voor f 13.38 eveneens aan dhr Ko o man, Dirksland; Amm. superphosfaat, Febr. en Maart-levering f4.80, aan dhr Kooman, Dirksland; zwavelz. amm., Febr. en Maart-levering, f9.64, aan dhr de Koster te 's-Gravenpolder; Patenkali en kalizout geheim. De voorzitter deelt mee, dat bij inschrij ving het lossen gegund is aan de ploeg- J. Veerhoek, verder, dat de kosten van het rondgaan van den bode niet meer zullen verhaald worden op de afnemers, maar komt ten laste der vereeniging. De secretaris dhr D. Ganseman, bracht jaarverslag uit. De vereeniging telde 1 Jan. 1930 167 leden en thans 165 leden. In het bestuur kwam verandering. Voor zitter en secretaris bedankten. Beiden hadden 10 jaar zitting. Hiervoor kwamen in de plaats J. Wabeke en D. Ganseman. De harmonie in het bestuur is steeds goed te noemen, de ledenvergaderingen konden beter bezocht worden. Aange kocht werden in totaal in 1930 aam Kunst meststoffen 488250 K.G. tot een bedrag van f30921.72. 7 Bestuurs- en 4 alge- meene ledenvergaderingen werden ge houden. Met een aandringen op eensge zindheid, beëindigt de secretaris zijn ver slag. Nu volgde het verslag van den penningmeester. Ontvangen was f 30957.15 uitgegeven f30924.30, aldus een batig slot, van f32.85. De voorzitter deelt mee, dat 2300 balen kunstmest werden opgegeven en dat als nog opgave kan volgen. Gekomen aan het einde der vergadering herdenkt de voorzitter wijlen dhr J. Zegers, welke bij de viering van het 50-jarig bestaan tot eere-lid der vereeniging was benoemd. De vereeniging telde slechts één eere-lid. Hierna volgde sluiting. Ook dhr P. Scheele, opvolger vol gens de A.-R. lijst als lid van den ge meenteraad in de vacature wijlen weth. J. Zegers heeft bedankt Thans is aan gewezen dhr J. Wisse. Waarde. Maandagavond hield de Var kenshond „Nieuwe Hulp" zijn jaarlijksche vergadering onder voorzitterschap van dhr Jan Bom. Zij werd bijgewoond door 29 leden. Uit de rekening van den penningmees ter, dhr De Zeeuw, bleek, dat was ont vangen f 346,75 en uitgegeven f 138,22, alzoo een goed slot van f 94,29. Maakt met het kassaldo van het vorige dienst jaar f 836,49. kens werd terugbetaald f 114.24. De aftredende bestuursleden, n.l de heeren Jan Bom, A. Dek, M de Leeuw en A. Blauwkamer werden herkozen. De inlage werd vastgesteld op 6 cent per week. De vereeniging telt thans 45 leden met 70 varkens. Vrouwepolder. De vereeniging „Het Vleeschfonds", hield Maandagmiddag j.l. haar jaarvergadering. De voorzitter, dhr L. Duvekot, opende op de gebruikelijke wijze. De ontvangsten over 1930 bedroegen f 77,37, terwijl de uitgaven f 41,90 waren, aldus een batig saldo van f 35,47. Van de 56 leden, die in het fonds zijn, waren er 36 aanwezig. De aftredende secretaris, dhr M. Lou- werse, werd met 33 stemmen herkozen. Er werden in 1930 zeven ongelukken ge regeld, waarvan er één werd goedgekeurd en zes afgekeurd. De vleeschprijs voor 1931 is vastgesteld voor goedgekeurde koeien op 90 cent per K.G., voor afgekeur de op 80 cent per K.G., voor jong vee, goedgekeurd, op 80 cent per K.G., en af gekeurd op 70 cent per K.G. Vervolgens kwam aan de orde een be spreking aangaande de t.b.c.-bestrijding; maar omdat men nog te weinig gegevens had, besloot men te wachten op een ver gadering van de Z. L. M., waarnaar dan twee bestuursleden zullen worden afge vaardigd, die dan later verslag zullen uit brengen aangaande de aldaar getroffen regelingen. Maandagavond jongstleden hield de Vereen. „Het Varkensfonds" in café „De Koophandel" haar jaarvergadering. De voorzitter S. Melse, opende deze ver gadering. De penningmeester deed ver slag van den financiëelen toestand. De ontvangsten waren f 118.90, de uitgaven f 62.92, zoodat er een batig saldo was van f 55.98. Men besprak nu het spektarief bij on gevallen, dat aldus geregeld werd: goed gekeurde 10 pet. beneden den marktprijs per K.G.; afgekeurde 20 pet. beneden den marktprijs per K.G. Voor varkens, die dood liggen werd 30 pet. beneden den markt prijs per K.G. bepaald. Als bode der vereeniging wordt weer voor 1 jaar benoemd dhr Jac. Louwerse; en als plaatsvervanger-assistent dhr J. Mesu Jz. De vereeniging telt 75 leden met een totaal van 136 varkens. 39 leden waren tegenwoordig. Met meerderheid van stem men werd de aftredende voorzitter weer herkozen. Domburg. Maandagavond 19 dezer ver gaderde het ondersteuningsfonds „Onder linge Hulp". Uit de verschillende versla gen bleek, dat het de vereeniging goed gaat onder haar nieuw reglement, inge voerd bij de inwerkingstelling der Ziek tewet. De voorzitter, dhr W. Brand, wees daarop bij de opening, terwijl hij er te vens op wees, dat het voorjaar veel ziek tegevallen voor de kas had gebracht. Toch is de daardoor ontstane achteruit gang een heel eind ingehaald in het 2de halfjaar. Het kassaldo op 31 December j.l. bedroeg f 2582,23. Het ledental was gestegen van 145 tot 159. De aftredende bestuursleden: M. Reijn- houdt Jr., W. Passenier en Adr. Pro voost Pz. werden allen herkozen, terwijl als lid der Centrale commissie werd be noemd And. Trielier Dz. Een tweetal nieuwe artikelen werden ongewijzigd aangenomen. Als candidaat Voor het bestuur van het gewest Zeeland (N. V. Z.) werd aange wezen de voorzitter der vereeniging. Serooskerke. (W.). Maandag vergaderde de vereeniging van oud-leerlingen van de Landbouwwintercursussen. Na opening en notulen-lezen werden de volgende in gekomen stukken behandeld: een schrij ven van de commissie, gevormd uit de verschillende besturen in Nederland om behulpzaam te zijn voor omwisseling van boerenzoons, teneinde beter inzicht te verkrijgen van de werkzaamheden in an dere streken. Hiervoor is tot nog toe geen deelname. Een circulaire van het veevoe derbureau der Z. L. M., om gegevens ge durende een jaar lang van het voederen van werkpaarden. Daar dit onderzoek nogal uitgebreid is, gaven zich ook hier voor nog geen deelnemers op. Dhr P. Melis Cz. rapporteert over het gehouden proefveld van suikerbieten op verschillende zaaiwijdten. Dit proefveld kon door den slechten stand niet door gaan. Daarna werd een onderwerp behan deld door dhr Adr. Meijers, over: „Vee verzorging en Melkwinning". Spr. behan delt allereerst veeverzorging op den staL In acht dient genomen te worden op den stal een goede temperatuur, droge ligging, goede huidverzorging en controleering van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2