Afloop, Aanbestedingen, Verkoopinp enz. euws. Telegrammen. Briefwisseling. Radio-nieuws Marktberichten. Financieële Berichten. Scheepstijdingen. Laatste Berichten. schrift. Het Itijdschrift voor 1 heeft den vol- pmaakte kind", |)e Moeder- On- „Gritische re- IMoeilij kheden", lit de paedago- T. v. d. Kooy. Dagblad en Amsterdam. Van dit po le volksgezond- Tiuari-aflevering ld: Het wonder ]te hulp bij on- door Dr M. L. boden voor jon- |e mist in Bel- door Dr J. iweitzer; Korte Idische Brieven Ie Voorhoeve, |s. Het Januari- des Tijds", lom en Guituur, 1st een mooi ar- [T. Aalders over een prachtige „Wat de schil- [r geeft een be an van Mevr. bp op de deur" l,De tragiek van een na-beschou- |)rst over het in van de Vrije |bijdrage van J. iers over geloo- van Ds. P. J. FGn it door „Stem- ed ingezet. Uit- A. Ruys' Uitg. et gori 11 a's. leider van een pelijke expeditie ïauwernood aan feen gevecht met 1 er één neer te idere monsters a t e r v a 1. Gis- pg van den rand van den Niaga- Ikaansch gebied lvan een gewicht In, over een af- Ir beneden. Dien- lanzicht van den |zeer groote ver- gewoonlijk pas aneer het water beft afgeschuurd, bn van den om- lan de steenstor- pnamen gemankt rand van den thans reeds zien eslagen is. |Z a 11 b o m m e.l it, ontbreekt aan ommel een post- beveer f 1100. werd door den van het station lelke te 18.20 uur Ih aankomt, wer- feze zakken wor- awagen geladen, lp den trein, wel- 1 richting Utrecht Irden postzakken lefden perronwa- |edde ook Woens- van den betrok- Inkomst aan het lak uit de rich- eren. Hoewel da- iverd de zak niet werd vermoed, bak uit te laden, let geval te zijn. ■dat de zak gelost fnderzoek in. Tot spoor van den >en een capaci- diameter van Inbrekers ge arres ts er d.Het is de rijks en gemeente-po- litie van Losser mogen gelukken do hand te leggen op de daders der inbra ken, welke den laatsten tijd in de om geving van Losser plaats vonden. Het zijn zekere J. D. en D. K., woonachtig te Overdinkel. Na een kort verhoor vielen beiden door de mand en bekenden zich schuldig te hebben gemaakt aan 11 diefstallen, waar onder de in September gepleegde bij den landbouwer Meijerink, waar de buit f 2000 bedroeg. Verschillende voorwerpen, afkomstig van de gepleegde inbraken, waren nog in in hun bezit. Inbraken in Lonneker, Berg huizen, de Lutte, Rossum, Deuringen en Losser zijn door hen alle bekend. Een brutale roover. Te Spaubeek (Limb.) heeft Zondagmorgen een brutale roover zijn slag geslagen. Ter wijl de andere familieleden naar de kerk waren, was een meisje alleen op de boer derij achtergebleven. Zij was bezig met het melken der koeien, toen zij eensklaps den hond hoorde blaffen. Zij ging naar binnen om te zien wat er te doen was en zag toen een vreemden man, die haar on der bedreiging met den dood om geld vroeg. Zij wees den man naar de brand kast, waaruit hij een kistje haalde met f 260. Met dezen buit ging de indringer aan den haal. Tot dusver werd nog geen spoor van hem gevonden. D ij k van de Donge door gebroken. In den dijk langs d» Donge te Raamsdonk is Zaterdagavond een groot gat geslagen, waardoor in kor ten tijd de Zuidpolder onder water liep en een zestigtal huizen werden geisoleerd. Daar een en ander betrekkelijk onver wacht plaats vond, ontstond onder de bevolking nogal eenige consternatie. In bet dorp overstroomden ook ver schillende straten en werd de omgeving der R.K. kerk onder water gezet, zoodat men Zondagmorgen de diensten daar niet kon bijwonen. Een schip, dat de Donge afvoer, werd door de krachtige zuiging naar het gat in den dijk getrokken en bleef daar vast zitten. Gisteren had men dit schip nog niet kunnen verwijderen. De werkzaam heden om het gat te dichten worden hier door zeer bemoelijkt. De angstige bewoners werden zoo snel door het water overvallen, dat zij het ge vaar niet konden overzien. Evenals bij den watersnood in 1916 werd de noodklok geluid. De landbouwers slaagden er nog in het vee in veiligheid te brengen, maar moes ten zelf naar den zolder vluchten. De verbinding tusschen Raamsdonks- veer en het dorp is totaal verbroken. Ook de spoorlijn ZwaluweDen Bosch ligt niet geheel buiten gevaar voor het opstuwende water. Er wordt voortdurend langs de lijn gewaakt. De treinen komen met eenige vertraging binnen. De Griep. Te Huizen neemt het aantal grieppatiënten toe. Van de 258 leerlingen der le Ghr. School zijn er 148 absent; van de 2e Chr. School ruim 100, van de openbare lagere school ruim de helft. De beide dokters ter plaatse heb ben een arts-assistent aangenomen. Eén grieppatiënt is overleden. Watersnood ter Oost kust van Sumatra. Aneta meldt uit Medan: In een etmaal viel 256 m.m. regen, d.i. 100 m.m. boven bet record van 1910. Al om kwamen overstroomingen en dijkdoor braken voor. De weg'MedanBindjei is afgesloten voor het verkeer. De weg tusschen Medan en Belawan is overstroomd. Het uit Holland komende vliegtuig van de K. L. M. landde vlot, niettegenstaande het vliegveld op sommi ge plaatsen was ondergeloopen, terwijl de omgeving van het vliegveld geheel was overstroomd. Het water van de Wampoe brak door den spoordijk van Kwala Bingei, terwijl de Wampoe-dijk thans, evenals in 1926, op een viertal plaatsen is doorgebroken, waardoor veel schade werd toegebracht aan de tabaksondernemingen. Het spoor wegverkeer is grootendeels gestremd. Schapen door honden v e r- s c h e u r d. Van een 25-tal drachtige schapen, toebehoorende aan den veehan delaar A. Roorda te Franeker, die in een weiland graasden, is een elftal door twee bloeddorstige honden verscheurd, bene vens twee jonge lammeren. In een stuk weiland daarnaast liepen 5 schapen, toe behoorende aan den veehouder Tie- mersma, aldaar, die eveneens door de honden zijn verscheurd. De 14 nog in le ven zijnde schapen van den heer Roorda bleken zoo erg door de honden te zijn toegetakeld, dat het niet uitgesloten is dat hiervan ook nog enkele zullen be zwijken. De honden zijn door de mare chaussee gegrepen. Vermist. De 40-jarige veekooper A. Hoogland, die Vrijdagochtend met een groot bedrag aan geld van Westwoud over Enkhuizen naar Andijk is gegaan, is spoorloos verdwenen. Men vreest, dat hem bij het noodweer een ongeluk is over- komen. Twee vrouwen ver- fa r a n d. Op de vijfde verdieping van een buis in de Lutherstrasse te Berlijn- Schöneberg zijn gisternacht twee bejaar de vrouwen bij een door nalatigheid ont- stanen brand om het leven gekomen. Een hunner had de gewoonte 's nachts een brandende kaars naast haar bed te laten staan. Waarschijnlijk is deze gis ternacht omgevallen. De vrouwen schij nen den brand niet bemerkt te hebben. Toen brandweerlieden het vertrek, dat r vol rook was, Wnendrongen, was een der vrouwen reeds verbrand. De _nder schijnt nog getracht te hebben zich te redden, doch bij de deur is zij ineenge zakt, Zij is in een ziekenhuis aan de be komen verwondingen bezweken. Waar was de portefeuille van den bruidegom? Een bewoner van de Vletstraat te Rotterdam was Don derdag ondertrouwd en deze heugelijke gebeurtenis moest feestelijk worden ge vierd, zoo meende hij. Uitgaande van het beginsel: hoe meer zielen, hoe meer vreugd, had hij het feestje bepaald op Zaterdagavond, omdat dan een vijfentwin tigtal gasten in de gelegenheid was de vreugde Je deelen. Toen alle bezoekers aanwezig waren, maakten P. en zijn jonge bruid hun „joyeuse entrée". Alle gasten putten zich uit om deze thuiskomst tot een onvergetelijk oogenblik voor hen bei den te doen worden. Men hielp den man aan zijn jas, geleidde hem naar zijn zit plaats, zangen klonken hem toe en maak ten den avond en een gedeelte van den nacht tot een allergezelligst samenzijn. Toen lipt feest was afgeloopen, en hij na de gasten vertrekken wilde, bemerkte hij, dat. één hunner zich ontfermd had over zijn portefeuille, die in zijn jaszak had gezeten en die f 75 inhield. (Tel.) R a d i u m-w oekerprij z.e.n. Vooral voor den kanker, de volksplaag, die thans reeds meer slachtoffers eischt dan de tuberculose, is radium een genees middel, dat hoe langer hoe meer wordt aangewend en zelfs in hopeloos schijnen de gevallen nog een zeker percentage ge nezing bewerkt. Jammer maar, dat dit geneesmiddel zoo duur is. Eén gram ra dium kost de kleinigheid van 1 millioen gulden! Dit komt, omdat de wereldpro ductie van dit zeldzame element in de hand van een trust is, die alles in het werk stelt om een daling van den radium- prijs te verhinderen. In het belang der lijdende menschheid moest een der tal rijke commissies van den Volkenbond eens trachten hierin verandering te brengen. Een journalist als brief verzonden. In een Engelsch tijdschrift voor postwezen heeft onlangs een redac teur onthuld, dat de bepalingen voor de Engelsche posterijen het mogelijk maken levende wezens per post te verzenden. En eenige verslaggevers van de „Daily Herald" hebben de proef eens op de som genomen. Het ging doodeenvou dig. De een was afzender en de ander was „brief". De brief werd goed verpakt in overjas, das en hoed en aan zijn revers werd een label bevestigd, die den ge adresseerde vermeldde. Zoo kwam de reporter met zijn „brief" op het postkantoor. „Ik wil dezen heer per post verzenden", zeide de afzender tot een der ambtenaren. Deze vertrok geen spier en zeide „Tweede loket links" waarna hij rustig doorwerkte. Den man achter het tweede loket links werd daar op de brief „overhandigd". De ambte naar vond het een vroolijk' geval, infor meerde belangstellend naar de plaats van bestemming en vulde de vereischte for mulieren in. „Betaalt u mij maar dertig cents". Het porto werd voldaan en toen riep de ambtenaar een besteller, een groote zware postbode, die opdracht kreeg den brief maar subiet te bestel len. De tocht is den „brief" erg meegeval len. Hij vreesde den gebruikelijken brievenweg te moeten gaan, namelijk: sorteerkamer, stempelmachine, etc. Maar die vrees bleek ongegrond. .Zonder tee kenen van verbazing te geven bracht de besteller zijn brief naar buiten en men toog op weg. Toen het paar bijna in al te nauwe aanraking kwam met een auto bus vroeg de brief zijn geleider wat er wel zou gebeuren, indien hij beschadigd werd gedurende het vervoer. De postbode wist hierop niet te antwoorden. „En, zoo vroeg de brief, „mag ik telefoneeren?" De besteller krabde eens achter zijn ooren, streek langs zijn kin, trok een bedenkelijk gezicht en besloot toen: „Neen, ik vind, dat u als brief niet moogt telefoneeren". Daarop stak de brief maar een sigaret op waartegen de besteller geen bezwaar had. Zoo kwam men aan het bestemde adres. Daar werd de brief afgeleverd en teekende de geadresseerde het regu, blijk gevend, dat het stuk in goede orde was afgeleverd. Een auto voor een cent. Te Weert werd onderhandeld over den koop van een auto. De eigenaar vroeg f 1200, waarop een bod van f 1000 volgde. Toen deed de verkooper het voorstel dat bij de auto wilde afgeven op de volgende condi ties, die aangenomen werden. De koo- per zou de eerste week betalen één cent, de tweede week twee cent en zoo tot de 17e week elke week het dubbele. De ver kooper zou dan nog een ton bier cadeau sleven. De kooper betaalde thans f 1310.71. DE „AFVALLIGE". Men schrijft uit Brussel: Het gebeurde te Sint-Pieters Jette, een der Vlaamsche voorsteden van Brussel. Socialisten en liberalen hebben juist één stem meer in den gemeenteraad dan de R.-Kathol. De laatsten dienden een voor stel in om ook de Roomsche scholen te doen profiteeren van de gemeentelijke subsidie. Een gansch zeer billijke zaak natuurlijk, omdat allen gelijkelijk mee betalen in de belasting. Het gerucht liep, dat zich onder de socialistische gemeenteraadsleden iemand bevond, die, ondanks het verbod van de partij, vóór de subsidie zou stemmen. Een zeer groote menigte socialisten wachtte buiten de beslissing van den raad af. De vergadering duurde tot het mid dernachtelijk uur enhet voorstel werd aangenomen, dank zij den socialist Tempels, die zichzelf dorst zijn. Groote er gernis onder de belegeraars. De woor den „verrader" en „afvallige" waren niet van de lucht. Hoewel Tempels bij het ver laten van het stadhuis door de politie werd begeleid, werd hij zoodanig bedreigd en uitgejouwd, dat hij naar het politie bureau moest terugkeeren, vanwaar hij eerst later met een auto kon vertrekken, onder het gejoel van een nog grootere volksmassa. Buitengewoon leerzaam is deze historie voor zielen die in hun onnoozelheid moch ten meenen, dat het socialisme gewetens vrijheid waarborgt. Vergaderingen, concerten, enz. te Goes. Jan. 21 Concert, Toonkunst. 22 Jaarverg. Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Goes. 28 Geref. Mannenvereeniging. 30 Chr. Winterlezing. 30 A.V.R.O.-avond. 31 Kindermiddag Chr. Besturenbond. 31 Vereen. Chr. Onderwijzers, afd. Z.-B. Febr. 3 Mr de Wilde spreekt voor A.-R. Kies- vereen. 6 Ned. Chr. Vrouwenbond. Spreker Ds Kamsteeg. 11 Filmavond Chr. Besturenbond. 17 Vereen. Oud-ld. Landb. Wintercur- sussen (B. v. G.). 18 Geref. Mannenvereeniging. 18 en 19 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 20 Chr. Winterlezing. 24 Filmavond Chr. Besturenbond. 25 Prop. av. Ned. Chr. Reisvereeniging. Maart. 11 Geref. Mannenvereeniging. ïs Een oplichter aangehouden. AMSTERDAM. Op verzoek van de Jus titie heeft de mobiele brigade van de centrale recherche gisteren gearresteerd een 44-jarigen koopman, die er 'zijn werk van maakte voornamelijk met dames van middelbaren leeftijd reizen te organisee- ren naar Duitschland en Zwitserland. Ge durende deze reizen wist hij door valsche voorspiegelingen van de dames, die 't waarschijnlijk niet alleen om het reisje te doen was, geld los te krijgen. Van één dame zelfs een bedrag van f 50.000. In verband 'hiermede is de man aangehou den. Het schijnt wel vast te staan, dat er meerdere slachtoffers zijn. Van het bovenbedoelde bedrag kon een groot ge deelte worden opgespoord. Een treinbotsing. SITTARD. Op het emplacement van het station alhier heeft gisteravond ten gevolge van verkeerden wisselstand een botsing plaats gehad tusschen een kolen- trein en een goederentrein. De bagage wagen is totaal vernield. In deze wagen bevond zich de hoofdgeleider van den goederentrein, de 43-jarige Glaesens, die met inwendige kneuzingen werd opgeno men en naar het ziekenhuis overge bracht. Van beide treinen zijn enkele wagens omgeslagen en versplinterd. Het treinverkeer op de groote lijn ondervindt geen vertraging. Men is reeds druk bezig met het opruimingswerk. VLISSIN'GEN. Het Noorsche stoom schip „Annau" is 'bij Fort de Nolle aan den grond geloopen. Het Italiaansche stoomschip „Alsierdi" is hij Zoutelande omhoog gevaren. Beide schepen kwamen van Antwerpen en zijn later op eigen kracht weer vlot gekomen. Brand. MEPPEL. Vannacht is het drie verdie pingen hoog© magazijn van Vroom en Dreesmann totaal uitgebrand. Vermoed wordt, dat de brand is ontstaan door een brandende kachel. Het vuur greep snel om zich heen. Toen de brandweer arri veerde, sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit het gebouw. Het pand was slechts enkele jaren geleden gereed geko men. Assistentie van de brandweer te Zwolle werd gevraagd. Een motorspuit werd gezonden, 'die echter geen dienst meer behoefde te doen. De schade wordt door verzekering gedekt. RAAMSDONK. Gistermiddag is het ge lukt het gat in den dijk te stoppen. In de Achterstraat staat nog 1 M. water, maar het zaikt. De verbindingsweg Geer- truidenbergWaspik, die gisteren gedeel telijk onder water stond, is weer vrij. De spoordijk loopt thans geen gevaar meer. Skiloopers omgekomen. MUN'CHEN. Tengevolge van den sneeuwval in het hooggebergte zijn veel lawines losgeraakt. Te Insbruck worden sinds Zondagavond twee Nederlandsöhe skiloopers vermist, die van een skitocht niet zijn teruggekeerd. Het zijn de heeren Rink en Polak uit Den Haag. Reddings brigades zijn uitgezonden. Deze brigades hebben tal van lawines gezien, zoodat aan genomen moet worden, dat beide Neder- lansche toeristen door een lawine zijn be dolven en om het leven gekomen. Ook te Kreuizeck wordt 'n sikilooper uit Star tb erg vermist. PARIJS. In een mijn bij Metz beeft zich een ernstig mijnongeluk voorgedaan. Een ondergrond-sche werkliedentrein kwam in botsing met een kolentrein. Drie arbeiders werden gedood, een groot aan tal arbeiders werd gewond. Het ongeluk is te wijten aan verkeerden wisselstand. LONDEN. Naar aanleiding van een 'ge rucht, dat valsch bleek te zijn, dat een be klaagde in het Lagore-proces terechtge steld zou worden, hadden gisteren te Bom bay 'groote demonstraties plaats. Een groot aantal personen werd gewond. De arbeiders van een spinnerij gingen in sta king en demonstreerden zóólang voor an dere spinnerijen (waarbii met steenen ge gooid werd), dat ook die arbeiders in sta king gingen. Een lezer, Kruiningen. Wij zullen uw briefje doorzenden aan den schrijver van „Brieven over Opvoeding" in het Zondagsblad. Programma van Woensdag 21 Jan. HUIZEN, 298 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitz. 88.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgen concert. 10.3011 Zieken dienst. 1112 Harmoniumbespeling. 1212.30 Gramo foon. 12.302 Concert. Viool, fluit, har monium en piano. 22.30 Gramofoon. 2.303 Lezen van Chr. lectuur. 34.30 Concert. Sopraan, viool, piano. 4.304.45 Gramofoon. 56 Kinderuurtje. 67 H. Pilon, „De Stikstofmeststoffen". 77.30 Gramofoon. 7.308 Dr G. Esselink: „Ons bestaan een worsteling om het leven". 89 Concert. Chr. Harmonievereeniging „Sursum Corda", Vlaardingen. 99.30 J. G. v. d. Does: „Johan Luyken. zijn leven en zijn werk". 9.3011 Concert. Christ. Gem. Zangvereeniging. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. VARA- uitzending. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35"Morgen wijding, 12.20 Gramofoon. 1.202.20 Con cert. Alt, tenor. 3.50 Concert. Orkest, vi ool. 5.05 Orgelspel. 7 Zang. 8.20 Concert. Orkest, spinet. 's Heerenhoeb. Voor de levering van 190.000 K.G. super, 300.000 K.G. am. super, 55.100 K.G. chili, 2100 K.G. korrel salp., 33100 K.G. kalk. salp., 9000 K.G. Tho mas, 170.000 K.G. zw. z. am., 35000 K.G. kalk. stiks., 7600 K.G. Montan salp., be- noodigd voor de Landbouwver. „Help u Zeiven" te Ovezand, was Zaterdag 17 Ja nuari 1931 door 15 handelaren ingeschre ven. Laagste inschrijvers, aan wie de leveringen zijn opgedragen, waren: voor super en korrel salp. C. v. d. Velde te Ellewoutsdijk, resp. a f2.06 en f 10.90, voor am. super Kooman en Co. te Dirksland èf 4.82; voor chili, Thomas en kalk. stiks. resp. a f 10.61, f 0.159/io p. procent en f8.54 aan Hulshof en Co., Utrecht, voor kalk, stikst. de firma J. Kostense te Kruinin gen a f 9.75, voor zw. z am. de Bataafsche Inp. Mij te Goes a f9.54 en voor Montan- salp. J. Martens te 's-Heerenhoek a f 13, alles per 100 K.G., behalve de Thomas. Goes, 20 Jan. 1931. Nieuwe tarwe 68.75, goudgerst 6.50 6.80, haver 45, schokkers 814, kroonerwten 711, bruine boonen 711, maanzaad 30, karwijzaad 25 gld. Aanvoer gewoon, handel gewoon. Eieren p. 100 5.50, middenpr. p. 25 1.37/4, winkelprijs 7 ct., boter p. kilo 1.60, middenpr. p. pond 80 ct., winkel prijs 90 ct. Fabrieksboter f 0.90, eendeieren f 5.50 p. 100, poel eieren 4 ct. V. P. Z. Noteering van 20 Jan. Aan voer 19.804 eieren, prijs f 5.90 p. 100 st. MIDDELBURG. Veiling van 20 Jan. Zeeuwsche blauwe 66.5, idem poters 33.5, bonte aardappelen 6, spruitkop- pen 6, spruiten 520, veldsla 939, wit lof 924, uien K2, nantuspeen 24, wijnpeen 1-2. koolrapen 1-3, witte rapen 1-3, snijsla 52, br. boonen 5-15, winter- postelijn 18-19, sjalotten 5ct p. k.g.; prei 17.5, selderie 0.5;4, knolselderie H 3.5 ct., alles per bos; savoye kool 0.5 6.5, roode kool 17, witte kool 2, boe- rekool 0.54, Copland darwin tulpen 1 ct., alles per stuk, spruitkoppen 14, boere- kool 14, veldsla 3435, andijvie 1193, bloemkool 45 ct. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Jan. 2.30 uur. Parijs 9.739.75. Londen 12.061/212.065/8. New-York 2.481/2—2.48%. Brussel 34.63—34.65. Berlijn 59.0259.04. Stoomvaart-Mij Nederland. CHR. HUYGENS, thuisr., pass. 18 Gibraltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitg., pass. 17 Perim. POELAU BRAS, 17 v. Batavia n. Amsterdam. POELAU TELLO, uitr., pass. 18 Dun- geness. TARAKAN, uitr., 19 te Port Said. MARNIX VAN ST.-ALDEGONDE, uitr., pass. 18 Gibraltar. ROEPAT, thuisr., 17 v. Marseille. SIMALOER, uitr., 18 v. Suez. TANIMBAR, thuisr., 17 v. Port Said. Rotterdamsche Lloyd. TAPANOELI, uitr., pass. 18 Dover. INDRAPOERA, uitr., pass. 18 Kaap del Armi. KOTA TJANDI, uitr., pass. 17 Perim. SIBAJAK, uitr., 19 te Sabang. SLAMAT, thuisr., 19 v. Sabang. SOEKABOEMI, 18 v. Batavia 1. v. Lon den te Rotterdam. TJERIMAI, thuisr., 18 v. Port Said. De „Christiaan Huygens" een dag te laat. Het motorschip „Chr. Huygens" van de Mij Nederland, op reis van Batavia naar Amsterdam, heeft in de Middellandsche Zee stormweer gehad. Dientengevolge kon het schip Algiers niet binnenvaren en heeft het de voor die haven bestemde passagiers te Oran geland. Door de ver traging komt het schip een dag later, dus Donderdagochtend 10 uur, te Am sterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, wei nig of geen neerslag, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 760. Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 55. Scheepsbeslag opgeheven. Doordat door de betrokken reederij een voldoende cautie werd gesteld, is het gisteren door een deurwaarder op het aan de Maatschappij „De Schelde" lig gende stoomschip „Ardgryfe" gelegde be slag opgeheven en het schip vrij gegeven. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard: H. J. Kasteleyn, bankwerker te Mid delburg, Balans 1. Rechtercommissaris Mr A. van der Hoop, Rechter. Curator: Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Mid delburg. Vereeniging van Gua-leerlingen der Rijks Landbouw Winterschooi te Goes Hedenmiddag vergaderde bovengenoem de vereeniging onder voorzitterschap van den heer D. W. Lindenbergh te 'sHeer Arendskerke. De voorzitter betuigt zijn spijt over de geringe opkomst der leden. Liever had Spr. niet over de crisis en malaise ge sproken want er is al zooveel over gezegd en geschreven maar het gaat over de toekomst van zoovele jonge boe ren, van vele leden dezer vereeniging Die toekomst is donker, want er is in den akkerbouw geen voldoende loon voor den arbeid te behalen. Toch kan èn mag de productie door de landbouwers niet wor den stopgezet. De bodem moet bewerkt In dit verband mag wel gewezen wor den op de groote waarde van het land bouwonderwijs en de landbouw-cursussen Wij moeten ons wapenen tegen de moei lijkheden. Het verheugt Spr., dat het aan tal leerlingen der R. L. W. S. door de crisis niet is afgenomen. Het is zelfs dit jaar bevredigend. Verder spreekt Spr. zijn blijdschap er over uit, dat de R.L.W.S. in de richting van den tuinbouw is uitgebreid en dat voor dit tuinbouwonderwijs zoo groote belangstelling blijkt te bestaan. Jammer, dat de toestand in den tuinbouw ook al niet zoo gunstig is. Verder heeft het Bestuur der Vereeni ging ook gevraagd aan de R. L. W. S. lessen te doen geven in economie en wet- tenkennis. De inwilliging van dezen wensch is waarschijnlijk. Ingekomen is bericht van verhindering om deze vergadering bij te wonen van den heer C. Stevens, directeur der R. L. W. S. Eveneens van den heer Ir Sie- benga, secretaris der Z. L. M. De voorzitter deelde mede, da,t het aanvankelijk de bedoeling was in deze vergadering een lezing met lichtbeelden te doen houden over de Zuiderzeewerken. Dit plan kon echter door enkele oorzaken niet doorgaan. Ook wekt Spr. de leden op een onder werp te leveren op den landbouwontwik kelingsdag. De excursie van den algemeenen Bond is dit jaar in Zeeland gehouden. Ze is echter in letterlijken zin in het water gevallen. Spr. dankt die leden, die aan deze excursie hebben medegewerkt. Hoewel er wel eenige financiëele be zwaren tegen bestaan om weer aan elk lid 'n jaarboekje te geven, besloten voorz. en secr. toch voor 1930 hiertoe, daar de medewerking van deze vereeniging noodig was om de uitgave van het jaar boek te verzekeren. De vergadering keurt dit goed.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3