Gemengd Nieuws. Posterijen en Telegrafie Tholen en N.-Beveland ran den Vrij heidsbond is besloten dat do nummers 2, 4 en 0 van de candidatenlijst voor do verkiezing voor de Prov. Staten worden beschikbaar gesteld voor Noord-Bevelan ders. Er zou nu getracht worden perso nen te vinden, die zich voor deze plaat sen beschikbaar stellen. Deze pogingen behaalden tot, heden geen succes. Engelsch schip gestrand. Het Engelsche stoomschip Ethelwolf, dat op weg was van Rotterdam naar Ant werpen, is Zaterdag op een kwart mijl W.N.W. van den vuurtoren van Schou wen gestrand. Het seinde draadloos S.O.S. De sleepboot Java-Zee van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst is van Hoek van Holland ter assistentie vertrok ken en van Vlissingen zijn twee sleep- booten voor het bieden van hulp uitge varen. Het schip is door de Duitsche sleep boot Wotan naar de reede van Vlissin gen gesleept. Volgens nadere berichten is de Ethel wolf niet gestrand geweest, doch nabij Schouwenbank voor anker gegaan, daar het schip niet verder kon stoomen. Het schip is later op eigen kracht naar Antwerpen opgestoomd en is onbescha digd. Schaking. Door de recherche te Rotterdam is aangehouden een zekere de K., wonende te Axel, verdacht van schaking van een minderjarig meisje, eveneens in laatstgenoemde gemeente woonachtig. De K. is Zaterdag j.l. ter beschikking van de justitie te Middel burg gesteld. Vrijdagavond zijn onder de gemeen te Aardenburg een tweetal groote hoo- pen vlas, toebehoorende aan den onder die gemeente woonachtigen landbouwer L. afgebrand. Vermoedelijk is kwaadwil ligheid in het spel. De politie stelt een onderzoek in. Bij Kon. besluit is benoemd met in gang van 4 Maart, tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van het cala- miteuze waterschap Tienhonderd- en Zwarte, I. Erasmus te Cadzand. HOOVER-stofzuigers kloppen, ve gen en zuigen. Agent: J. M. Polderman, Goes. Tel, 129. (Adv.) Middelburg. Dhr A. Dourleijn vierde als uitvoerder bij dhr A. Loois zijn 25-ja- rig jubileum. Zoowel van binnen als bui ten de stad ontving hij groote belang stelling. De heer A. Loois bood hem een enveloppe met inhoud en een schip met bloemen aan, terwijl hij van het perso neel der zaak een barometer ontving. On der de bloemstukken was er ook een van de rijksgebouwendienst. Het was een on vergetelijke dag voor den jubilaris. Een ernstige binnenbrand. Zondagavond omstreeks 7 uur namen voorbijgangers brandlucht waar in het begin van de Noordpoortstraat bij het Noordpoortplein. Een onderzoek wees uit, dat brand woedde in het perceel M 1, waarin be neden de heer A. W. Dert een kruide nierszaak heeft, terwijl boven de heer A. P. M. v. d. Berg woont. Er was niemand thuis. Vanuit het gasthuis werd de po litie opgebeld, doch daar liet men het niet bij en de dienstdoende portier legde direct ook de brandslangen, die in de gang op de waterleiding gekoppeld zitten, uit. Door het aan elkaar koppelen van vier slangen kon men door de voordeur en over het plein het perceel, waarin de brand woedde bereiken. Ook door een raam op de eerste verdieping legde men een slang. Het vuur bleek ontstaan te zijn in een bergplaatsje achter den winkel. Dit is geheel uitgebrand, evenals de keuken, terwijl ook in de woonkamer schade door het vuur is aangericht. Intusschen was de brandweer uitgerukt en vrij spoedig met veel materiaal ter plaatse. O.a. merkten wij op de beide autospuiten en de beide motorspuiten. De autospuit v,an het Comité uit de Bur gerij was op eigen kracht ter plaatse gekomen, doch toen men zou gaan spui ten weigerde de motor spoedig en ook later bleef dit zoo, zoodat de- spuit op sleeptouw naar de garage moest worden teruggebracht. De gehuurde spuit en de motorspuit I hebben aan het blusschingswerk deelge nomen en spoedig was gevaar voor erger geweken. Op het terrein van den brand troffen wij o.a. aan den burgemeester, en ver schillende hoofd- en andere ambtenaren der gemeente en enkele raadsleden. Het mag zeker niet onvermeld blijven, dat het demissionaire brandweerkorps bliju gaf ondanks alle critiek en ondanks het feit, dat her zwaard van Damocles boven zijn hoofd hangt, onmiddellijk pa raat is als hulp noodig is. Het voorloopig onderzoek der politie gaf aanleiding om den winkelier aan te houden, in afwachting van het verdere onderzoek. Vrijdagavond kwam de Geref. Man- nenvereeniging „Dr Herman Bavinek" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer Heemskerk, riep allen een hartelijk welkom toe, voornamelijk de afgevaardig den van Goes en Zierikzee en Ds Ring- nalda als afgevaardigde van. den Kerke- raad. Uit de verslagen van den secretaris en penningmeester bleek, dat de vereeni- ging in een bloeienden toestand verkeert, steeds in ledental toeneemt en goed be zochte vergaderingen houdt met leerzame referaten.. Na de gelukwenschen en toespraken der afgevaardigden en een gezellige pauze volgde een referaat van den heer D. Loodewijk over het Methodisme. Hij behandelde het ontstaan van h«t Methodisme en de beteekenis van de broeders Wesley en Whitetield in het begin der 18e eeuw, den strijd, dien zij voerden tegen de misstanden in de An- glicaansche kerk, waar men het gebrek aan geestelijk leven bedekte met allerlei vormen. Do zegen, die deze actie afwierp voor de wederopleving van het Protestan tisme, de gezonde actie, die in 't protest lag, maar ook de dwalingen die later in de ontwikkeling openbaar werden, hoe men het gansche godvruchtig leven naar een vaste methode liet verloopen. Referent wees er ten slotte op, dat al mag de ijver en de liefde om ook anderen te doen deelen in den rijkdom der genade, die men zelf kent velen tot voorbeeld gesteld worden, de uitwas sen van het Methodisme ons toch aan sporen om te waken; en in zuiverheid van opvatting van de verbondsbelofte onze kracht te zoeken. Op dit interessante referaat volgde een levendige gedachtenwisseling. In zijn slotwoord wees Ds Ringnalda op de geestelijke oppervlakkigheid van onzen tijd, zoowel in. de sfeer van het denken als in de sfeer van het gemoedsleven. Hij hoopte dat de Mannenvereeniging zou medewerken tot het verkrijgen van meer geestelijken diepgang. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de Ring Zuid-Beveland-Oost van Jonge lingsver. op G. G. Ds Koolstra had zich bereid verklaard een referaat te houden, n.l.: „De moei lijkheden van den Jongeling". Z.Eerw. begon met er op te wijzen, dat er invloeden zoowel „van binnen uit" als „van buiten af" op de ziel van den Jongeling werken, om tenslotte ook de gunstige factoren voor het geestelijk leven van den Jongeling te behandelen. Op dit interessant en leerrijk referaat volgde een aantal vragen, die door Ds Koolstra beantwoord werden. Na de pauze kreeg dhr Wiskerke van Rilland de gelegenheid om het onder werp: „Jongeling en Gezin" te behande len. Ook op dat onderwerp volgde een aangename bespreking. Het was een ge zellige avond. Kjoetinge. Vrijdagmiddag vergaderde alhier de vereeniging „Landbouwbelang" onder voorzitterschap van dhr G. Zandee. Aanwezig 27 leden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar door de ver eeniging zijn aangekocht 252.575 K.G kunstmeststoffen en 9440 K.G. krachtvoe- derartikelen tot een bedrag van f 20080,92. Het aantal leden bedraagt thans 103. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een goed slot te boeken viel van f 84,71. Dit gevoegd bij de batige saldi van vorige jaren wordt dit te zamen f 637,15. Hiervan is op de Boerenleen bank geplaatst een som van f 488,00. Ter vervanging van het aftredend be stuurslid, dhr G. G. van Liere, die als secretaris de vereeniging 27 jaren met den meesten lust en ijver gediend heeft, maar zich wegens gevorderden leeftijd voor een eventueele benoeming niet meer beschikbaar stelde, werd met 15 stem men benoemd dhr J. Oele Az., -A Li bereid verklaarde de benoeming' m aan vaarden. Nadat dhr G. G. van Liere door den voorzitter dank gebracht was voor het vele goede aan de vereeniging bewezen, werd deze benoemd tot eerelid der vor- eeniging. Tot secretaris werd nu aange wezen dhr J. Oele Az.. Hierna sluiting. Wolfaartsdijk. Bij gehouden inventari satie van de nog aanwezige hoeveelheid consumptie-aardappelen is gebleken, dat plm. 73 pet. (eigen gebruik tot oogst 1931 als mede pootgoed voor 1931 hierbij in begrepen) is verbruikt en verkocht. Koudekerke. Donderdag 1.1. vergaderde de afd. van „Patrimonium" alhier. Dhr D. Kasse behandelde een gedeelte van het nieuwe boekwerk van Prof. Diepenhorst over: „Het Socialisme". De inleider stond achtereenvolgens stil bij: de persoon, het leven en den tijd van Karl Marx. Voorts besprak hij de leer van Marx, zooals die tot uiting komt in het historisch materialisme en in de meer waarde-theorie. Eennige bespreking volgde nog op dit duidelijk referaat, waarna de vergadering werd gesloten. Domburg. Alhier vergaderde Vrijdag avond de coöperatieve verbruiksvereeni- ging „Ons Belang". Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat over het afgeloopen jaar was omgezet voor 'n bedrag van 35.043,04 gld.; welk bedrag ongeveer f 3200 lager is dan het vorige jaar. Dit vindt zijn oorzaak in verlaging der productie-prijzen, ofschoon de productie- omzet nog iets is toegenomen. Het ledental nam met twee toe. De aftredende bestuursleden, dhrn P. Brand en G. Geldof, werden als zoodanig herkozen, terwijl in de plaats van dhr G. Provoost Gz., die om gezondheidsredenen niet meer in aanmerking wenschte te ko men, werd benoemd dhr J. Maas Pz. Herkozen werd de aftredende commis saris, dhr W. Passenier. Aan het vereenigingsgebouw „Samen werking" werd, evenals vorige jaren, een subsidie toegekend van f 10. Had vorige jaren een aflossing op het gebouw plaats van f 500, thans besloot men dit ook te doen over 1931. Na aftrek van deze hoo- ge aflossing en een bedrag van f 135. voor een in Maart te houden kinderfeest, plus verdere exploitatiekosten, werd het dividend bepaald op 5 pet. .Wijlen mej. Gh. G. van den Arend, overleden alhier, heeft aan de afd. Dom burg v. d. Volksbond vereeniging tegen drankmisbruik f 2000 en aan de musiek- vereeniging Apollo" alhier f 500 gelega teerd, vrij van successierechten. Hansweert. Het ledige schip „Louise van Eersel", is tegen het remmingswerk van de Postbrug gevaren waardoor dit ernstig beschadigd werd. Na borgstelling zal het schip de reis kunnen voortzetten. Schore. Bij de op 15 dezer gehouden inventarisatie van den aardappelenvoor- raad is gebleken, dat in deze gemeente nog voorradig is 2546 H.L. of 17.68 pet. van don oogst 1930. O.- en W.-Sonburg. De Geref. Jonge- dochtersvereeniging „Persis" hield Vrij dagavond haar jaarfeest in het lokaal „Rehoboth". Deze zeer goed bezochte vergadering werd gepresideerd door mej. M. Huson. De secretaresse, mej. W. Kole, bracht verslag uit over het werk der vereen dat van bloei getuigde. Het ledental ver minderde met 7, terwijl 11 meisjes als lid toetraden en het aantal nu 20 bedraagt. Om de veertien dagen wordt vergaderd. De arbeid bestaat in hoofdzaak in het vervaardigen van klee dings tukken ten be hoeve van de minder bedeelden, waarvan 86 stuks konden worden overgedragen aan de diaconie. Een afdeeling voor „Geestelijke Ont wikkeling" werd verleden jaar opgericht, waartoe velen der leden toetraden. De penningmeesteres mej. W. de Smit, bracht financieel verslag uit over 1929 en 1930. Beide jaren sloten met een klein batig saldo. Vervolgens werd een Bij- belsch onderwerp „Tabitha" geleverd, fe licitaties uitgebracht, enkele voordrachten geleverd en een voordrachten-wedstrijd gehouden waarbij zeven deelnemers wa ren. Door een daartoe gekozen jury werden drie prijzen uitgereikt. Verder werden een tweetal tableau's opgevoerd, namelijk „de Jaargetijden" en Psalm 150, welke zeer goed tot hun recht kwamen en een succes kunnen genoemd worden. Alles werd afgewisseld door muziek en zang. Ds Kuyper besloot dezen gezelligen avond met dankgebed. Zaterdagavond trad in „Rehoboth" voor een groot aantal belangstellenden op Dr. Norel, Ned. Herv. pred. uit Leeuwar den, met het onderwerp: „Is het in de zen tijd mogelijk in God te gelooven?" Spr. begint met te zeggen, dal deze vraag veronderstelt, dat het geloof in God niet gemakkelijk is. Er zijn algemeene moeilijkheden, die samenhangen me: den aard van het geestelijke leven, maar er zijn ook bijzondere moeilijkheden, die sa menhangen met het tijdelijke, waarin de mensch is gewikkeld. In den tegenwoordr- gen tijd zijn er nieuwe en groote bezwa ren, waarvan men vroeger geen last had. Over de algemeene moeilijkheden spre kend, wijst spr op de „ontoegankelijk heid" Gods: Hij is de verschenene,de Heilige. Er is een afstand tusschen God en mensch en het besef van dien afstand die noodzakelijk is, kan verbijsterend zijn. In het tijdelijke liggen andersoortige moeilijkheden. F woord als in den Bi.' bei staat: beden*, de dingen die boven zijn, niet die op de aarde zijn stuit veelal op verzet. En waar het tijdelijke bijzondere moeiten met zich brengt, wordt veelal de moeilijkheid voor het geloof in dezelfde mate verzwaard. Onze tijd speciaal stelt moeilijkheden. We zien onzen tijd vaak geteekend als „wereldsch", minder nauwgezet in het zedelijke en van een eigenaardige ontwik keling. .Daarbij komt, dat in onzen tijd van techniek het leven vermechaniseerd wordt; het levenstempo is zoo, dat er voor een bedenken van de dingen die boven zijn geen aandacht blijft. En de openbare vijandschap tegen het geloof openbaart zich niet alleen in Rusland. Zou er door dit alles geen moeilijkheid voor het geloof ontstaan? En toch. wij zien het, dat ook in onzen tijd en ook bij jonge menschen 't geloof mogelijk is. Niet omdat men met zijn denken opklimt tot God; niet dat men door deugdzaamheid een muur tusschen zich en God laat vallen. Maar omdat er een openbaring van God is, God heeft zich meegedeeld op velerlei wijze bovenal door Christus. Gelooven is, een persoonlijke relatie met God hebben: deze persoonlijke relatie tot God wordt geboren waar men Christus waarlijk ontmoet en zich vertrouwend en gehoorzaam aan Hem overgeeft. De lijn loopt dwars door onze moeilijkheden heen: waar wij denken dat alles 't geloof 'in den weg staat, daar kan het geboren wor den; waar wij denken, dat alles naar het geloof henenleidt, kan het uitblijven. Maar de weg is altijd van boven naar beneden. Wij kunnen de vraag van de zen avond ook omkeeren en zeggen: Is het mogelijk in onzen tijd te leven zon der geloof? Van de gelegenheid naar aanleiding van het gesprokene tot het stellen van vragen werd door een vijftal aanwezigen vebruik gemaakt. De spreker diende breedvoerig van ant woord. Nadat Ds Spijkerboer den spreker dank had gezegd, eindigde de laatste met dank aan God. Arnemuiden, In de jaarvergadering van de Muziekvereeniging „Arne's Ge noegen" werden de verschillende jaar verslagen uitgebracht. Er was een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de hee- ren A. Buis en C. Mulder werden her kozen, terwijl in de vacature-A. de Ha mer gekozen werd dhr J. Baaijens Szn. Bosloten werd dhr F. Crueq. welke eert eloctrische lamp voor de vereeniging ge tracht heeft te vervaardigen, in de kos ten tegemoet te komen. De wenschelijkheid werd uitgesproken, om den directeur elke week te laten komen, inplaats van om de 14 dagen. Daar dit verhooging van uitgaven be- teekent werd besloten met den dirigent te onderhandelen. Opgemerkt werd nog maatregelen te nemen tegen de z.g.n. beroepswegblijvers. Op 2en Pinksterdag a.s. hoopt de veree niging deel te nemen aan het Bondsmu- ziekconcours, uitgaande van den Zeeuw- schen Bond van Harmonie- en Fanfare gezelschappen, te houden te Hansweert. N- en St.-Joosland. Vrijdag j.l. hield de Landbouwvereeniging alhier een al- meene vergadering. Met het bestuur wa ren aanwezig 17 leden. Onder de inge komen stukken behoorde ook een schrij ven van dhr J. Kuzee, smid, alhier, waar in deze mededeeling doet van de door hem vastgestelde, aanmerkelijk verlaag de tarieven voor hoefbeslag en een schrij ven van L. Klap alhier, houdende aan beveling voor het vervoeren van vee met zijn vrachtauto. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens doet de Pennningmeester rekening en verantwoording over 1930. Ontvangen is f 910.81, uitgegeven f 493.16, batig saldo f417.65. Aangekocht werd voor f 42988.63 kunstmest; voor f 103.05 ruiters;voor voederartikelen werd be taald f2357.54; voor zaaigraan f41.21 en voor kunstmest nog f 2783.33. De laatste 3 producten werden betrokken van de Coöp. „Eiland Walcheren". Totale aan koop f 48278.76. Besloten werd tot beta ling van gedoode musschen en van de musscheneitjes, die ingeleverd zijn in 1930. Tot bestuursleden werden herko zen de heeren M. I. Verhulst en M. Joos- se, die in een later gehouden bestuurs vergadering herkozen werden, resp. als voorzitter en penningmeester. Besloten werd in 1931 weder voor gezamenlijke rekening kunstmeststoffen aan te koopen, Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden houdt haar eerste vergadering in dit jaar op Vrijdag 23 Januari des avonds te 8 uur in de Raadzaal te Middelburg. Ingekomen is een verzoek van den Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, inzake wenschelijk geachte wijzigin gen van de wegenbelastingwet. Het bureau stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De agenda bevat verder de verkiezing van een voorzitter; van de voorzitters der afdeelingen en van de leden der vaste commissies. Ten slotte een wijziging van de begroo ting voor 1930. STORM EISI HOOG WATER. De storm hoeft aan de duinen onder Noordwijk aan merkel jke schade toege bracht. Groote stukken duin zijn in zee gevallen. Door den aanhoudenden Wester storm is het zeewater den Eemnesser- polder bij Baarn binnengeloopen. Zaterdagmorgen vroeg is in het café van den heer De Gruyl aan de Keizers straat te Gouda de zijgevel door den storm ingedrukt. De gelagkamer is aan een zijde geheel open. Het huis is op last van de politie ontruimd. Door den hevigen Noordwestenwind is het eiland Marken onder water geloo- pen, zoodat de voetpaden onder water stonden en hot verkeer per roeiboot moest geschieden. De visschersvloot was binnen, zoodat er geen ongelukken voorkwamen. Te Heerenveen heeft het Zaterdag ochtend ongeveer een kwartier geonweerd Uit Rotterdam wordt gemeld: De steeds in kracht toenemende Noord westerstorm heeft het water zoo hoog opgedreven, dat men Zaterdagmiddag langs de havens in de binnenstad weer last heeft gehad van het hooge water. Om kwart over twee stond het water op de meeste kaden tot aan de boomen- rijen. 't Gevolg is geweest, dat goederen, die op den wal langs de havens lagen opgeslagen, midden in het water kwa men te staan. Op de meest lage gedeelten langs de havens, o.a. op Wolfshoek, Spaansche kade en Oosterkade had het water de ge- heele straatbreedte tot aan de trottoirs voor zich opgeëischt. De Oosterkade was er het slimst aan toe. Het water stond daar tot aan het plantsoen en de geheele rijstraat stond dus blank. De passagiers die met een der Lek- booten waren meegekomen, zijn met een vrachtauto en verder per handwagen van boord gehaald, hetgeen af en toe tot algemeene hilariteit aanleiding werd. Als de handwagen niet meer verder wilde, doordat deze bleef steken bij den trot toirband, namen /le bootslui hun passa giers op den rug, om hen af te zetten op het hekwerk van het plantsoen, waar men dan een sprong moest wagen, om op het droge te komen. Felle branden. Vrijdagavond omstreeks half elf werd brand ontdekt in de kamer achter het café „De Zwaan" te Hindeloopen. De bewoner en zijn gezin hadden zich reeds tor ruste begeven. Na waarschuwing kon de man nog van de bovenverdieping naar beneden komen, doch de vrouw en de twee kinderen kon den door het snel om zich heen grijpen van do vlammen de trap niet meer pes- seeren. Zij zijn daarop uit het raam ge sprongen en beneden opgevangen. Het vuur, aangewakkerd door den feilen wind had spoedig het geheele pand aangetast. Het café is geheel afgebrand. Vrijdagnacht is te Veendam een he vige brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer D. R. aan het Egyp- toneind. Door den hevigen storm kon de brandweer weinig uitrichten en de ge heele boerderij met inboedel ging verlo ren. Vier koeien, drie kalveren, een paard en een varken kwamen in de vlammen om. Vrijdagnacht te ongeveer vijf uur brak, vermoedelijk tengevolge van het in slaan van den bliksem, brand uit in do kapitale boerderij van den heer J. Web bink te Daarlerveen, bewoond door twee gezinnen. Door den storm aangewakkerd, greep het vuur snel om zich heen. Het vuur vond gretig voedsel in de groote voorraden stroo, hooi en haver. Niets kon worden gered dan het vee en eenig huis raad. Zaterdagmiddag brak te De Lier (bij Delft), een felle brand uit in het ver gaderlokaal Varia, die weldra oversloeg op de aangrenzende bakkerij en woon huis van S. v. d. Slis. Het perceel brand de geheel uit. De capaciteit van de ge meentelijke motorspuit bleek bij den fei len wind niet voldoende. Binnen een half uur was de brandweer uit Delft aanwe zig, die door krachtig optreden er in mocht slagen de aangrenzende perceelen te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade Te Wijk bij Heusden is Zaterdag tijdens een kort doch hevig onweer, dal gepaard ging met hagelslag, de bliksem in den toren, dateerend uit de 14e eeuw, geslagen. Een deel van de spits werd ver woest en er ontstond een begin van brand. Een wethouder en de gemeente bode beklommen den toren en bluschten het vuur. jj «lig Dankbare inbreker.s. Vrij dagnacht is ingebroken in het electro-tech- nisch bureau „Erba" te Aalten. De die ven hebben zich door den tuin van den buurman toegang verschaft en zijn door het uitbreken van een ruit binnen geko men. Vermist wordt een radio-toestel, be nevens een bedrag van f 40. Op de kassa was uit erkentelijkheid het woord „dank" geschreven. Een aantal vingerafdrukken is gevonden. Een boerderij vernie l.d. Ten gevolge van den hevigen storm werd de boerderij van R. Veld te Nijeveen Vrij dagnacht zoo goed als geheel ver nield, Gelukkig konden de bewoners de hoeve tijdig ontruimen en deden zich geen ongelukken voor. Kerkhof-vandalen. Naar Wolff uit Stargard (Weichsel-corridor) seint, zijn op het Evangelisch kerkhof te Frankenfelde ongelooflijke verwoestingen aangericht. Alle grafsteenen werden stuk geslagen en ook andere vernielingen wer den teweeg gebracht. Van alle boomen werd de schors losgepeld, zoodat ze moe ten sterven. Bovendien werden enkele gra ven besmeurd, De da.ders zijn' onbekend. Brutale inbraak te Blok- z Ij 1. Vrijdagnacht werd te ongeveer drie uur te Blokzijl aan de zuivelfabriek een inbraak geconstateerd door den tijdelij- ken nachtwacht Roosendaal. Deze stelde onmiddellijk den burgemeester der ge meente hiermede in kennis, die aanstonds met de politie ter plaatse moest consta- teeren, dat de groote, zware brandkast met inhoud was verdwenen. De nachtwacht, die juist een auto de gemeente had zien uitrden, had aanstonds het vermoeden op deze auto, die tevens ook geen achterlicht voerde. Nadat per telefoon de politie te Zwolle, Meppel, Steenwijk en Kampen was ge alarmeerd, werd door de daar ter plaat se gestationneerde Rijks- en gemeente politie de toegangswegen politionnair be zet, waarna de gemeenteveldwachter J. Hoedemaker met een auto het spoor op de vochtige wegen volgde. Het gelukte dezen veldwachter tus schen Zwartsluis en Hasselt de auto in te halen en in beslag te nemen. De auto bevatte de zware brandkast der zuivel fabriek en de veldwachter smaakte het genoegen, de twee personen, die uit Rot terdam schenen te komen, te arresteeren. Met de inmiddels te hulp gekomen ma rechaussee te Zwolle en den majoor der Rijksveldwacht te Steenwijk, werden ze gevankelijk weggevoerd'naar Blokzijl, al waar onmiddellijk een verhoor werd af genomen. De brandkast, die sporen van forcee ring vertoonde, bevatte nog ongeschonden den inhoud van ongeveer f 1000 en de boeken en bescheiden. Opgave betreffende het postkantoor te Goes over de maand December 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f84.220.61, en terugbetaald f 22.337.14. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 61.889.47. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 77. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1400, en afge schreven f 500. Derhalve meer in- dan af geschreven f 900. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldhoekjes bedroeg 2.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6