CACHET dFAIVRE NIVEA KOORTS HOOFDPIJN RHEUMATIEK ZENUWPIJNEN! Bij guur weer, bij wintersport heeft een onmiddelijke pijnstillende uitwerking bij PIJNLIJKE MENSTRUATIE Onschadelijk voor het organisme mystiek. En bij een bloeiend kerkelijk le ven en eenzijdigheid die met Gods Woord in de handen zondig is. Er wordt veel te weinig gezien van de heerlijkheid van het beroep, waarin we op deze aarde bezig hebben te zijn als getrouwen tegen over God en den naaste en onszelf. Dit geldt voor den patroon en den ar beider. Zie dan eens, wat een klein getal afdeelingen Patrimonium in Zeeland heeft zegge en schrijve 11 afdeelingen met 408 leden. Deze cijfers steken zoo droef af bij de getallen der leden van de kerken. Grooten steun daarentegen geeft het A. R. Dagblad „De Zeeuw". Ook „De Zeeuwsche Kerkbode" geeft een zeker ge luid. Daarnaast is spr. ook bijzonder op gevallen den steun van vele Chr. onder wijzers de laatste weken bij zijn arbeid. Voeg daarbij de verandering ten goede bij de predikanten en zoo kunnen deze dingen eenige hoop geven voor de toe komst. De bestaande afdeelingen hebben een groote taak. Ook de jongeren moeten zich aansluiten. In dezen ernstigen, misschien nog ernstiger wordenden tijd, mogen we niet versagen. Op deze rede volgde bespreking. De voorz. dankt daarna dhr Vinger ling voor zijn spreken en in hem het Verbondsbestuur van Patrimonium voor de propaganda in Zeeland gevoerd. Daar na gaat de spr. voor in dankgebed. Een motorschip in nood. De bemanning gered. Zaterdagochtend verkeerde op de Wad denzee bij Moddergat het motor-aakschip „Gornelis", schipper G. Berrevoets, thuis behoorende te Z i e r i k z e e, in nood. 'n Reddingsboot heeft de vijf koppen tellen de bemanning gered. Het „N. v. d. D." vertelt hiervan nog: In de eenvoudige huiskamer van schip per Van der Zee, van de reddingboot te Moddergat, zaten de vijf geredde opva renden van de „Cornelia". De kachel zag rood als waarschijnlijk nooit te voren. Dat was geen overdadige weelde, want de schipbreukelingen waren door en door verkleumd als gevolg van den langen, vreeselijken nacht, in doodsgevaar door gebracht. Stil zaten zij bijeen, nog ver wonderd over de uiteindelijke redding. Schipper G. Berevoets van Zierikzee was Maandag van Harlingen gekomen en had de geheele week bij de Friesche Wadden mosselen gevischt. De vangst ging naar wensch; men had Vrijdag een flinke lading in. „Wij waren Vrijdagavond vroeg op kooi gegaan", vertelde schipper Berre voets. „Niemand van ons verwachtte storm; er stond wel is waar een flinke bries uit het Noordwesten, doch wij hadden daar geen zwaar hoofd in. Eeu radiotoestel hebben wij niet aan boord, zoodat wij van den Stormwaarschuwings- dienst geen seinen ontvangen. Wij waren nog maar nauwelijks ingedut, of het schip begon hevig te schudden. De wind was aangewakkerd en in eens overviel ons de storm. Toen was het alle hens an dek. Inmiddels was het een weer ge worden, dat men geen hond uit zou stu ren. Eelle hagelbuien beletten het uit zicht en af en toe rolde een zware bre ker over het schip heen. Kort daarna kwam de schipper tot de ontdekking, dat het roer gebroken was en dat het schip voor anker was weggesla- gen.^ „Toen was er geen houden meer aan", ging de schipper Berrevoets voort. »Wij geraakten op drift en konden on mogelijk weten, waar de storm ons heen zou voeren. Gelukkig verloor geen van ons zijn hoofd en wij wisten, dat wij met dezen wind ergens op de Friesche Wad den moesten belanden. Echter, de storm nam in hevigheid toe; zware breker» rol- den onophoudelijk over 'iet dek en na men alles wat los en vast zat, mee in zee. Het weer was buitengewoon slecht. Op het dek verkeeren was bijna onmogelijk. Op handen en voeten moesten wij ons voortbewegen om het noodzakelijke werk te doen. In den nanacht vernielden de groote zeeën, die ons voortdurend aan vielen, den kap van de stuurstelling, die in zee verdween. Wij staken een hoop poetskatoen in brand en hoopten, dat men aan den vasten wal onze noodseinen zou opmerken. Wij wisten, dat wij on gunstig zaten wegens den hoogen dijk en vermoedelijk niet door het reddingssta tion te Oostmahorn zouden worden opge pikt. Ten slotte botsten wij tegen iets aan; onze vaart was gestuit, wij zaten aan den grond. Daar hebben wij nog angstige oogenblikken beleefd, doch spoedig daagde de roeireddingboot van Moddergat op, die ons uit onze netelige positie bevrijdde." De namen van de geredden zijn: G. Berrevoets, schipper, Zierikzee; H. Jume let te Bruinisse; J. J. en G. van der Wie len, beiden te Zierikzee, en L. Otte, Zie rikzee. Zaterdagavond zijn de schipbreukelin gen naar hun wonplaatsen vertrokken. Het schip en ook de lading zijn bij beurs- polis verzekerd. Van den inventaris kon niets worden gered. De lading mosselen is in zee weggespoeld. Bij kalmere weersomstandigheden zal getracht wor den het schip te lichten. Terecht. Gisteren verzocht de Burgemeester van Bruinisse door middel van de radio na dere inlichtingen omtrent een visschers- boot, waarvan men sedert Vrijdag niets meer vernomen had. Thans wordt ge meld, dat de boot (kapitein de heer L. Otten uit Zierikzee) zich te Harlingen bevindt. Alles was wel aan boord. Het motor-mailschip „Dempo", op de werf der N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen in aanbouw voor den Rot- terdamschen Lloyd, zal Maandag 2 Fe bruari door de nieuwe keersluis naar buiten worden gebracht. Daarna zullen de proeftochten plaats hebben en de „Dempo" zal Zaterdag 7 Februari naar Rotterdam vertrekken. Middelburg. Het niet functionneeren van de autospuit werd veroorzaakt door een defect aan de ontsteking. Gisterenavond is het defect hersteld en hedenmorgen heeft de spuit bij een proef weer geheel voldaan. Vlissingen. Gisteren heeft een aanvaring plaats gehad tusschen het Nederlandsehe stoomschip „Schouwen" en een Engelsch stoomschip. Beide schepen zijn met averij in de haven gekomen en zullen hier voorloopig gerepareerd worden. Heinkenszand. Vrijdagmiddag vergader de de Raad dezer gemeente. De burge meester wenschte den raad een gezegend jaar toe en memoreerde in het kort het voorgevallene in het afgeloopen jaar. Tot de overledenen behoort ook wet houder van Iwaarden, die voor de ge meente zeer veel heeft gedaan. Veel werd gedaan in 1930 vooral op het gebied van wegverbetering. Hij hoopt dat in 1931 de economische toestand zal mogen ver beteren. De heer Steketee wenscht den burge meester wederkeerig geluk namens den raad. In verband met de voorgelezen notu len vraagt de heer C. Nijsse, of de toe stand van het vernieuwde gedeelte dorps straat niet veranderd kan worden daar waar de straat een verhooging vertoont. Uit de verdere besprekingen blijkt, dit daar reeds vele menschen, zoowel fiet sers als voetgangers zijn gevallen, en dat de tegenwoordige toestand onhoud baar is. De voorzitter zegt verbetering toe. De heer Simonse zou gaarne zien, dat in den vroegen morgen straatverlich ting werd aangebracht, waaraan aandacht zal worden geschonken. De voorzitter deelt mede, dat de stroomprijs vanaf 1 .Januari met 2 cent per K.~ W. U. is ver laagd en alzoo van 43 op 41 cent per K.W.U. is gebracht. De voorzitter deelt mee, dat op 15 Februari de woning, vroeger bewoond door Mevrouw Witkam, zal zijn ontruimd en dat de Raad reeds vroeger besloot een bod te doen op deze woning. De Commissaris der Koningin eischt arres tanten lokalen. De ruimte op de secre tarie is te klein en daarom zou om het tegenwoordige gemeentehuis geschikt te maken een verbouwing noodig zijn van f4500. Nu kan het huis met een strook grond worden gekocht voor f 5500, terwijl het oude gemeentehuis met veldwachters woning voor f3500 aan den heer Helm- strijd kan worden verkocht. Terwijl een bedrag van ongeveer f 1900 noodig zal zijn om het huis van wijlen de wed. Wit kam geschikt te maken voor gemeente huis en veldwachterswoning. De schuur voor berging van brandbluschmateriaal zal aan de gemeente blijven. Bij. de bespre kingen blijkt, dat bij aankoop van het huis aan den heer Helmstrijd de verbou wing moet worden opgedragen en dat de kosten van koop en verkoop voor rekening van de gemeente zullen zijn. Hoewel in onderlinge bijeenkomsten on geveer piles in kannen en kruiken was gegoten, vormde dit punt nog een lang durige bespreking. Een kleine wijziging kwam in het reeds door de raadsleden ingenomen standpunt, door te bepalen, dat men om de schuur als bergplaats nog een strookje grond wenschte te be houden, waardoor de verkoopprijs van het oude gemeentehuis en veldwachterswo ning op f3400 werd bepaald in overleg met den heer Helmstrijd. Daarna werd met algemeeae stemmen besloieu het huis met een strook grond vroeger bewoond door wijlen mevrouw Witkam aan te koopen voor den prijs van f5500 en daaraan te verbouwen on geveer f 1900. Het tegenwoordige gemeentehuis en veldwachterswoning te verkoopen aan den heer Helmstrijd voor de som van f3400. Daarna sloot de voorzitter de vergade ring. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Alle leden aanwezig. De voor zitter spreekt een Nieuwjaarsrede uit. 1930 was een belangrijk jaar. Voor eerst zijn daar de getroffen maatregelen in verband met de wet op de finantieele verhoüding der gemeenten tegenover het Rijk. V olgens een globale berekening mee- nen wij te mogen verwachten, dat eenige verhooging van inkomsten daarvan het gevolg zal zijn. Vervolgens is in dat jaar tot uitvoering gekomen de gedeeltelijke vernieuwing van den weg Kamperland Wissenkerke. Ten slotte mag genoemd de aansluiting van de kommen Wissenkerke en Geersdijk aan het Provinciale electri- sche net. Het nieuwe jaar biedt aanvan kelijk minder gunstige perspectieven. De werkloosheid hebben wij nog voor een dee' kunnen bestrijden door de electricileits- werken, terwijl verder eenig productief werk zal kunnen gevonden worden door verbetering van een weg in de kom, waar toe reeds vroeger is besloten. Wanneer vervolgens het plan tot vernieuwing van het tweede gedeelte van den weg Kam perlandWissenkerke, dat nu op de agenda van deze vergadering staat, zal zijn aangenomen, dan is dat een nieuw bewijs voor vertrouwen in de toekomst en opent zich daardoor een nieuw belangrijk object van werk. Dus gaan wij met het oog op Gods hulp met moed het nieuwe jaar in. Weth. Buyze dankt namens den Raad voor de goede wenschen. Spreekt uit den wensch, dat de voorzitter met den zelfden ijver en nauwgezetheid moge voortwen- ken. Het amendement van dhr. De Ridder, voorover de vorige' zitting de stemmen staakten betreffende den Oostachterweg, werd nu met 7 stemmen voor aangeno men. Ged. Staten berichten, dat vrijstel ling van onderwijs in lichamelijke oefening met 2 jaar is verlengd. Van de P.Z.E.M. bericht, dat de prijs voor electriciteit te Geersdijk bedraagt 45 cent per K.W. In de vorige vergadering staakten de stem men over de straatverlichting betreffen de de sterkte 40 of 60 watt. Met 9 voor en 2 stemmen tegen werd aangenomen voor de avondverlichting 40 en voor de lich ten die des nachts blijven 'branden 60 watt te nemen. Voorstel van B. en W. om in den Veerweg te Kamperland de straat lantaarns zig-zag te plaatsen, werd aangenomen. Op de haven te Kamperland komen drie lantaarns, waarbij een die des nachts blijft 'branden. Daarna kwam plan A en B, terzake van ■het doortrekken an den wegsverbetering van den Boschdijk naar Wissenkerke, aan de orde. Na voorlezing der berekeningen, ontspon zich een bespreking. Plan A, de bestaande weg met afsnijding van zijn hoeken, werd verdedigd door dhr De Regt, die wel voor wegsverbetering was, maar niet als plan B vanaf den Boschdijk in een rechte lijn naar den hoek van den Korteweg, omdat er kavels bouwland ver sneden werden. Weth. v. d. Maas zegt in mindere mate is zulks met den ouden weg ook zoo. Dhr De Regt zegt, dat een weg als plan B wel niet in den geest van het publiek zal vallen. Dhr Kramer zegt, dat ieder -die men spreekt zegt; dat zou een mooie weg zijn. De voorzitter vraagt stemming over plan A of B, met gevolg 10 voor plan B en dhr. De Regt voor plan A. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan A. van Halst te 'Geersdijik van een stukje grond van den gedempten vijver achter zijn woning, werd z.h.st. aangenomen en ter afdoening in handen van B. en W. 'ge steld. Rondvraag. Dhr Kramer vroeg naar de mogelijkheid om het graafwerk voor de electrische verbindingen door inwoners te laten doen. De voorz. zegt hiernaar reeds geïnfor meerd te hebben en zijn verkregen inlich tingen zijn van dien aard, dat het voor dat graafwerk deskundigen moeten zijn en het niet door de P.Z.E.M. wordt gedaan, maar door een aannemer. Het zal moei lijk gaan om dien aannemer te dwingen. Dhr De Boer vraagt voor de bewoners van de Langevïele om hun straatverlich ting te behouden. De voorzitter zegt maat regelen toe. Daarna neemt dhr A'brahamse afscheid van den Raad wegens vertrek. Spr. was vanaf 1916 raadslid. Hij heeft een 'bepaalde groep van de gemeente in den Raad vertegenwoordigd, al heeft hij getracht naar zijn beste weten de belangen der gemeente te dienen. Wissenkerke heeft ook zijn geschiedenis op het gebied van het leven der arbeiders. In het jaar 1903 is door wijlen Witte Hage den stoot gege ven tot het oprichten van een vereeniging van arbeiders, welk voorbeeld spoedig ge volgd werd door Ds Smelt, die daaraan en bepaalde richting wilde geven. Hier uit is weer gevolgd in het jaar 1918 de vakorganisatie. Spr. hoopt, dat het orga nisatieleven der arbeiders zijn verdere 1 roei moge hebben. Spr. -dankt de leden hartelijk voor de samenwerking in 't be lang der gemeente. Inzonderheid den voor zitter en den secretaris voor hun welwil lende houding. Hierna dankt de voorzitter namens den Raad den heer Abrahamse. De samenwer king is altijd goed geweest. Spr. wenscht den heer Abrahamse en zijn gezin Gods zegen toe. 1 Vóór ge U naar buiten begeeft, éérst inwrijven. Nivea dringt geheel in de huid zonder glans achter te laten. Zij maakt de huid gezond en krachtig, en geeft weerstandsvermogen tegen weer en wind. Een roode en gesprongen huid is bi] gebruik van Nivea onmogelijk. Wrijft ook lederen avond voor het naar bed gaan gezicht en handen grondig met Nivea in. Nivea is niette vervangen, want haar bijzondere werking berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dat( in geen andere huidcreme aanwezig tl. Doozen15, 20, 40 en 90 ct. Tuben46 en 75 oi. PEBECO MIJ.. AMSTERDAM-C. Westkapelle. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den Burgemeester. De secretaris was door ziekte afwezig. Na de opening wenschte de voorzitter den leden met hun gezin nen een gelukkig Nieuwjaar, waarop de heer H. de Kam hem en zijn gezin, mede namens _den Raad, Gods besten zegen toewenschte. De voorzitter memoreert daarop in het kort de belangrijke besluiten, welke door den Raad in het afgeloopen jaar zijn genomen. Verder wees spr. op de belangrijke ge nomen besluiten, welke eerst in 1931 zul len worden uitgevoerd. In de eerste plaats wees spr. op het besluit tot medewerking van gemeente wege aan de bestrating van binnen wegen; het financieel ontwerp daartoe is goedgekeurd door Ged. Staten, behou dens een kleine opmerking. Door particulieren zijn in het afgeloo pen jaar reeds zelf enkele binnenwegen verhard. Dat het particulier initiatief thans overgenomen is door de Overheid komt voor een groot deel door de moei lijke tijdsomstandigheden. Bij het begin van 't vorige jaar was de voorz. zeer optimistisch, dat de gemeente ook spoedig van eiectrisch licht van de P.Z.E.M. zou zijn voorzien. Helaas zijn we tot hiertoe nog altijd verstoken. Spr. vreesde, dat de gemeente nog lang ge duld zal moeten hebben, daar het ge meentebestuur van een en ander tot he den nog niets heeft vernomen. Door de nieuwe fin. verhouding zijn de financiën in deze gemeente niet. zoo ruim als te wenschen ware. Het is even wel nog moeilijk hieromtrent een oordeel uit te spreken. Wel kan worden gezegd, dat in verband met dezen nieuwen fin toestand, Westkapelle de zwaarst belaste gemeente zal worden in Walcheren. De gemeente zal slechts nog te beschikken hebben over 50 opcenten op de gemeente fondsbelasting, zoodat voor de zorgen voor werkverschaffing en ondersteuning slechts c.a. f3000 beschikbaar zal zijn. Er zal dus, om daarin behoorlijk te kunnen voorzien, versobering noodig zijn, o.a. in aanleg van straten en onderhoud van wegen. En dit beteekent voor de gemeente achteruitgang. Dat de fin. op 'toogenblik tamelijk gunstig zijn, komt voor een groot deel door het zuinige beheer. Het zal nu zaak zijn, om niet alles, wat in de laatste jaren opgespaard is, in de naaste toe komst te verteren. Mocht de toestand van malaise en werkloosheid lang duren, dan zal ongetwijfeld de hulp van Rijk en Prov. moeten ingeroepen worden. Ingekomen stukken: Ged. Staten be richtten, dat uitstel is verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in de lich. oefeningen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten, in verband met de verordening betreffende het berij den van het Noord-Kerkepad, zei de voor zitter, dat het nu geen zin meer heeft, nog verder te gaan en stelde daarom voor, de verordening, die 21 Juli 1930 is vastgesteld, in te trekken en bij berij- ding van dat Kerkepad art. 112 van het Prov. regiem, op wegen en voetpaden toe te passen. De heer W. Huibregtse zou de verordening willen aanvullen, wat betreft het rijden met kruiwagens. De voorzitter zei de volgende vergadering met een voorstel dienaangaande te zul len komen. De heer Louwerse vroeg nog of de zijstraatjes ook daaronder vallen, waarop de voorzitter antwoordde: als zij op den ligger van wegen en voetpaden voorkomen, niet. In verhand met een schrijven van „Bethesda" uit Vlissingen, zei de voorzit ter, dat de gemeenten verplicht zijn, in gevolge art. 18 der wet op besmet telijke ziekten, een bed beschikbaar te hebben in een barak voor besmettelijke ziekten. „Bethesda" stelt dezelfde rege ling voor als de inspecteur van de Volks gezondheid, n.l. 6 cent per inw. per jaar. Dit is volgens B. en W. veel te duur. De voorzitter stelde voor nog eens te probeeren, in overleg met den inspecteur, een voordeeliger regeling te krijgen, waarmede de Raad accoord ging. Ingekomen is een verzoek van J. Hub- belmeijer, Amsterdam, om concessie voor radio-distributie. De voorzitter zei, dat dhr L. Roelse, alhier, destijds een dergelijke vergun ning heeft aangevraagd. Dhr Huibregtse stelde voor prijsopgave te vragen aan Hubbelmeijer en Roelse en dan den laagsten in prijs zijnde, de vergunning te verleenen. Van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk was een verzoek ingekomen, om maatregelen te willen treffen, dat in het vervolg bij elke begrafenis de klok van het gemeentehuis enkele minuten wordt geluid, totdat de begrafenisstoet bij het kerkhof aankomt. Besloten werd, dit verzoek om prae- advies naar B. en W. te verwijzen. Ingekomen een schrijven van het Burg. Armbestuur, waarin medegedeeld werd, dat dit college tot voorzitter had be noemd dhr J. Minderhoud Kz. Naar aanleiding van een verzoek van den Centr. Bond van Transportarbeiders afd. Westkapelle, zei de voorzitter, dat hier op 't oogenblik veel werkloosheid heerscht. De regelingen, die in andere gemeenten hiervoor genomen worden, steunen bijna allen op verschillende vak bonden. Hierdoor wordt controle mogelijk op de werkloozen en kan voor een be paald aantal weken op de kassen van deze bonden gesteund worden, zonder andere kassen aan te spreken. Hier zijn weinig arbeiders georganiseerd. Er zijn verschillende middelen voor werkverschaffing te vinden. In de eerste plaats dient er een betere regeling te komen in de arbeidsbemiddeling; 'tzal daarom noodzakelijk zijn, het correspon dentschap naar de secretarie over te brengen. Er moet een nauwer contact komen tusschen arbeiders en arbeids beurs. In de tweede plaats dient, zeide spr., rekening te worden gehouden met het schrijven van Ged. Staten van 29 Aug. 1930 betreffende ondersteuning van werk loozen. Ondersteuning van werkloozen zal slechts kunnen geschieden bij ram pen en economische crisis. Zoo was tot op heden de meening van den Minister. Spr. verwees nu naar de publicatie in de courant, van het besluit van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Spr. wees er evenwel op, dat men niettemin dit jaar rekening heeft te houden bij de begrooting met het in genomen standpunt van den Minister. B. en W. hadden nu gedacht een com missie in te stellen, bestaande uit 2 raadsleden, met een lid uit ieder Arm bestuur, met den burgemeester als voor zitter. Aan die commissie zou kunnen worden gegeven een lijst van menschen, die ondersteuning noodig hebben. Zij, die daarvoor wenschen in aanmerking te komen, kunnen zich vanaf Maandag a.s. van 912 u. ter secretarie daarvoor opgeven. Het voorstel van B. en W. is nu als volgt: le. de arbeidsbemiddeling over te bren gen naar de secretarie; 2o. een commissie, als bovengenoemd, in te stellen; 3o. nagaan, wat voor werkverschaffing kan worden gedaan; o.a. uitdieping van de sloot bij de begraafplaats; begraven van vuil op 't vroon. Aldus werd met alg. stemmen beslo ten. Mocht de werkloosheid lang duren, dan meende de voorz., dat een georganiseer de werkverschaffing ingesteld moet wor den. Ook de Polder zou dan misschien wel mee willen werken. Dhr Huibregtse zei, dat wij onszelf op den achtergrond gewerkt hebben, door niet aan te sluiten bij de regeling van het werkloozenbe- sluit. Spr. las in de courant, dat het Rijk de georganiseerden een jaar lang wil ondersteunen door de uitgetrokkenen ver lenging van steun toe te zeggen. Hier wordt niets gedaan vanwege het Rijk, omdat men ons niet kent. Arbeidsbemid deling is nooit goed georganiseerd ge weest. Spr. gaat verder accoord met het voor stel van den voorzitter. De voorzitter zou nu willen bepalen, welke som uit de gemeentekas zou wor den overgedragen aan de commissie. Het is moeilijk te bepalen, welk crediet kan worden verleend, daar door de nieuwe fin. verhoudingswet niets met zekerheid over de begrooting gezegd kan worden. Spr. stelde voor een crediet van f 1500 te verstrekken aan de commissie. Dhr K. Cijsouw vroeg, welk loon per dag ver diend kan worden bij de werkverschaf fing. De voorzitter dacht van f2 per dag; maar meende, dat dit de commissie moet uitmaken. Dhr K. Cijsouw zou f2.50 per dag niet te hoog vinden. Dhr Huibr. Cysouw zei, dat bij den boer nu ook maar f2 per dag verdiend wordt. Dhr Huibregtse was met dhr K. Cij souw van meening, dat een loon van f2.50 per dag niet te hoog is. Spr. wees er op, dat degene, die werkt, behoorlijk gevoed moet zijn. Het is thans de duur ste tijd van 'tjaar, in verband met aan schaffing van vuur en licht, zoodat f 12 per week te weinig is. Dhr J. Minder houd wees er ook op, dat bij den boer slechts f2 per dag verdiend wordt. Dhr Huibregtse zei, dat de menschen, die bij den boer werken, zooveel andere voor- deelen hebben, o.a. aardappelland. Na de uitvoerige bespreking van het werkloozenvraagstuk, kwam in behan- ling: de onderhandeling met den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2