NIVEA 'Regen, wind of sneeuw Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Middelburg. Ala herinnering aau rij" w9rV.*°.wi.f- den voor de afd. werd hem een inktstel aangeboden. Dhr Abrahamse dankte voor de goede wenschen, die naar hij hoopte in ver vulling mogen gaan en wenschte de af- deeling een voorspoedig tijdperk toe. Daarna werd het bestuur samengesteld als volgt: dhr G. de Smit, voorz.; G. de Rijder, secretaris, J. Dorleijn, penningm. en J. van Haver, bode. Daarna werd het vereenigingsleven be sproken. Er zijn kleine lichtpuntjes aan den horizon. De werkgevers schijnen wel eenige neiging te hebben om hun tot he den gevolgde gedragslijn om niet met de werknemers te praten, doch kortweg te zeggen „zoo en niet anders", te wijzigen. DEPARTEMENT VOOR ECONO - MISCHE ZAKEN. De discussie over de wenschelijkheid van de vorming van een Departement voor Economische zaken, teneinde meer eenheid te krijgen in de Regeeringsbe- moeiing op economisch gebied, wordt nog voortgezet. Herstel van het in 1922 opgeheven Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel wordt van meerdere kanten bepleit. Er is echter verschil over de vraag hoe de departementale arbeid dan ver deeld zou moeten worden. De „Standaard" wilde de afdeelingen Arbeid en Volksgezondheid doen ver huizen naar Binnenlandsche Zaken, dat dan van de afdeeling Landbouw zou zijn ontlast. De „Nederlander" maakte hiertegen bezwaar. Waar zouden dan de afdeelin gen „Arbeidersverzekering" en Werk- loosheidszorg" moeten blijven? In verband hiermede merkt de „Maas bode" op: Er zou reeds veel gewonnen zijn, wan neer eenvoudig de toestand van 1918 1922 hersteld werd. Men zou dan naast elkaar weer krijgen een economisch en een sociaal Departement. Natuurlijk zou dan ook de „werkverschaffing" weer bij de afdeeling „Werkloosheidszorg" moeten terugkomen, thans volkomen ten onrechte bij de afdeeling „Armen zorg" gevoegd. En tevens zou dan einde lijk ook de afdeeling „krankzinnigen- wezen" bij de afdeeling „Volksgezond heid" kunnen worden gevoegd: ook zij heeft met „Armenzorg" vrijwel niets te maken. Maar, merkt „De Standaard" op: dan blijft er bij Binnenlandsche Zaken niets meer over, dan alleen de afdeelingen Binnenlandsch Bestuur" en „Armen zorg". Dat is zoo, zegt „De Nederlander", maar voeg er dan weer, gelijk vroeger, „Onderwijs" bij. Op dit punt zijn wij van een andere meening. We zouden het Departement van Onderwijs, dat een groot geheel van uitnemende belangrijkheid omvat, niet gaarne meer missen. Maar, zouden wij willen vragen, zou het zoo erg zijn, wanneer Binnenland sche Zaken zulk een weinig omvangrijk Departement zou vormen? Wij meenen zeer beslist van niet. En wel hierom: Hoe scherp afgebakend de verschillen de Departementen ook naast elkaar staan, ze grijpen toch steeds in elkanders werkingsfeer in. Bovendien moet er een zekere eenheid in het beleid der ver schillende Ministers zijn. Het is de taak van den Minister-President, daarvoor te zorgen. Hij moet niet enkel de formateur van het Kabinet zijn, maar ook de leider. Hij zal zich voortdurend op de hoogte moeten houden van al het belangrijkste, dat er aan de verschillende Departemen ten geschiedt. Hij zal ook het natuurlijk tegenwicht dienen te vormen tegen een al te overwegende positie van den Minis ter van Financiën. Diens invloed is, op alle andere Departementen, uiteraard steeds zeer groot, omdat hij de koorden van de beurs houdt. Maar evenzeer uiteraard is zijn gezichtshoek beperkt: hoe groot ook de finantieele belangen mogen wezen, er kunnen andere belan gen zijn, die zwaarder moeten wegen. Eenzijdigheid is ook hier te vermijden. In Engeland is evenzeer de positie van den Eersten Minister deze, dat hij ont heven is van de zorg van een eiger. Departement. Wel is hij in naam „First Lord of the Treasury", maar dat is niets dan een titel, met de Tresorie heeft hij niets hoegenaamd te maken: dit is de taak van den „Chancellor of the Exche quer", dien wij plegen te noemen: Minis ter van Financiën. Maar zou men, bij herleving van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, absoluut een ander Depar tement willen opheffen, dan ware het 't best, wanneer dit lot dan trof het De partement van Waterstaat. 6 Nov. 1877 werden de afdeelingen Handel en Nijverheid, en Waterstaat afgescheiden van Binnenlandsche Zaken, om voortaan samen te gaan vormen hel Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Mr J. P. R. Tak van Poort vliet werd er de eerste Minister van. 7 Sept. 1905 kwam hier de scheiding tot stand, en kreeg men, naast een De partement van Waterstaat, een Depar tement van Landbouw, Nijverheid en Handel. Het Departement van Waterstaat be staat uit twee deelen: de Waterstaat, en het Vervoer en Mijnwezen. De Water staat zou weer bij Binnenlandsche Za ken gevoegd kunnen worden, het Ver voer en Mijnwezen zou bij het Econo misch Departement uitstekend onder dak gebracht kunnen worde®. Immers tot het Vervoer en Mijnwezen behooren: toezicht op openbare midde len van vervoer, aanleg van spoorwe gen, en wat verder met het spoorwegwe zen verband houdt, post, telegraaf, telefonie, radio, de scheepvaart, zeeonge vallenwet, strandvonderij en reddingswe zen, de luchtvaart, het meteorologisch instituut, mijnwezen en Mijnraad. Men zal toegeven, dat al deze onder werpen, economisch bezien, heel wat dichter staan bij „Landbouw, Nijverheid en Handel", dan bij „Waterstaat". Al dus zou men ook bereiken, dat het De partement van Landbouw, Nijverheid en Handel in den vollen zin des woords het economisch departement werd. Mocht men echter, ofschoon de radio wel niet altijd zooveel zorgen zal eischen als thans, voor overbelasting van dit economisch departement beducht zijn, dan ware een departement méér wel licht de beste oplossing. (Vervolg Tweede Blad.) Vaststelling vastrecht-tarief electriciteit. Aan de orde was thans het voorstel tot invoering van het vastrecht-tarief voor de electrïciteitslevering. Dhr v. d. Feltz zegt, dat veel in het voorstel hem bekoort, niettegenstaande hij oorspronkelijk bezwaren had. Een daarvan was, dat men voor het vast rechttarief behoeften schept, waar zon der men ook kan leven. Het klinkt wel licht Spartaansch, maar spr. is van mee ning, dat de mensch gelukkig is, die heeft wat hij noodig heeft en meer niet. De voorzitter zegt, dat men dan de geheele electriciteit wel kan afschaf fen. Dhr v. d. Feltz zegt het goed te ach ten, dat men naast het vastrechttarief ook het enkelvoudig tarief handhaaft. Men kan zich dan ook aan het vastrecht- tarief onttrekken. Voorloopig kan spr. zijn stem wel toezeggen voor het voorstel, maar heeft toch enkele bezwaren. Spr. vraagt of de prijs niet te hoog is voor hetgeen men van de invoering verwacht. Spr. vraagt ook of invoering van dub bele meters niet gewenscht is om het gebruik buiten de speruren te verhoo- gen, maar hij voelt dat dit weer kosten meebrengt. Spr. vraagt of dit toch niet voordeeliger zal zijn. Vooral voor nieu we perceelen zullen dubbele meters geen bezwaar zijn. Voor het bedrijf is het geen risico en het zal wel meer omzet beteekenen. Het geheel is spr. bitter te gen gevallen. Hij had er veel meer van verwacht, omdat dhr Cornelisse er steeds op aandrong. Spr. had het vastrechttarief beschouwd als een fee, die weldaden over Middelburg zou uitspreiden. Spr. vraagt nog of het wel juridisch juist is den prijs afhankelijk te maken van den kolentoeslag. Mevr. W e ij 1 brengt dank voor de uit voerige inlichtingen, die op verzoek van de commissie van financiën zijn ver strekt, ook uit andere plaatsen. Daaruit is gebleken, dat in vele plaatsen het vast rechttarief werkelijk een succes is ge worden. Er zijn plaatsen waar zelfs 10 cent wordt gerekend, dus nog meer dan 8 cent, die hier worden voorgesteld. Dhr J eronimus meent, dat het voorstel een sprong in het duister is, maar dien men gerust kan doen met een optimisme, gezien de ervaring in andere plaatsen, en omdat toeneming van de winst niet is uitgesloten. Spr. heeft dan ook maar enkele be zwaren van ondergeschikt belang. Tegen ieder vastrechttarief zullen be zwaren blijken te zijn. In dit geval wordt veel macht gegeven aan den hoofddirec teur met beroep op B. en W. Deze moeten in zoo'n geval hun directeur désavouee- ren of elders hun licht opsteken. Hoe kan een beroep dan effectief zijn? Wat bedoelen B. en W. met de zinsnede: O.m. zal daartoe bevordering van den verkoop van verschillende apparaten zeer dien stig zijn. Is het de bedoeling, dat de ge meenten zich met verkoopen zal bezig houden? De voorzitter zegt, dat dit er niet staat. Dhr J eronimus: Men kan het ook anders lezen. De voorzitter: Dat kan men al tijd. Dhr Jeronimus ducht bij slot van rekening geen gevaar, omdat directeuren van electrische bedrijven steeds goede kooplui zijn. Waarom wordt niet tegelijkertijd nacht- stroom ingevoerd, vraagt spr., de piek is des nachts toch veel lager. De voorzitter zegt, dat te Middel burg geen nachtleven is zooals in groote steden. Dhr Jeronimus: Omdat hier zoo goed de hand wordt gehouden aan het sluitingsuur. Spr. meent, dat men in plaats van gezegelde contracten ook we derzij dsche brieven als voldoende be wijsmateriaal kan aanvaarden. Dhr Cornelisse is het in hoofd zaak met mevr. Weijl eens. Spr. heeft het vastrechttarief steeds voorgestaan in de eerste plaats in het belang van het bedrijf, er zal zeer veel meer stroom worden gebruikt. Volgens spr. zal men de toonkamer kunnen uitbreiden en dit alleen om de apparaten te doen zien, doch niet om ze daar ook te verkoopen. Het zal den ver koop in de winkels bevorderen. Met dub bele meters zal men zeker nog meer aan het vastrechttarief hebben. Dhr Paul zegt, dat een der voornaam ste zaken voor de verbruikers de schat ting is. Het blijft de vraag, of die schat ting juist zal zijn en waar steken B. en W. dan hun licht op? Het is goed, dat men niet alleen rekening houdt met het verbruik van thans maar ook met de apparaten, die reeds in gebruik zijn. Zeker rekenen andere gemeenten maar 3.4 of 5 cent, maar dat kan te Middelburg niet. Spr. zou voor verkoop door de ge meente niet bang zijn, maar zeker kan men meer propaganda maken voor het stroomverbruik. Zeker zal het behoefte scheppen maar als de uitvindingen er zijn, moet men er toch ook gebruik van maken. Dhr v d. Feltz zal toch ook met een auto liever reizen, dan met een trekschuit of diligence. Dhr van der Weel wil een perma nente tentoonstelling midden in de stad, dat is beter dan op het Molenwater. Dhr Portheine vreest een nadeeli- gen invloed van het voorstel op het gasbedrijf. Dit voorstel beoogt de elec triciteit meer voor verwarming aan te wenden en daarvoor is juist het gas aangewezen. Het bedrijf moet meer dan tot nu toe toezien op brandgevaar bij electrische apparaten. Dhr Mes meent, dat men de toon kamer niet moet uitbreiden. De instal lateurs laten voldoende zien, wat te koop is en anders leze men het blaadje van de PZEM maar eens. Dhr Streefkerk prijst het betoog van B. en W. in deze zaak. De gasfabriek zal er niet onder lijden. Het vastrecht- tarief zal geen concurrentie aan het gas doen, want electrische kachels hebben een ander doel dan gaskachels, gasstrijk- ijzers zijn al lang uit de mode en voor een keteltje water scheelt het niet zoo veel. De gemeente heeft tot plicht een zoo gering mogelijken prijs te berekenen en spr. gelooft, dat men dit het meest nabij komt door een vastrechttarief. Men moet niet vragen is 8 cent niet te hoog, maar is 8 cent niet telaag? Men kan een laag vastrechttarief rekenen en dan een hoogeren KWUprijs, maar men kan het ook andersom doen. Een prijs van 8 cent is een goed begin en werkelijk ge ring. Ook nu zijn reeds belangrijk veel apparaten in gebruik. Spr. kan niet begrijpen, - dat men be hoeften schept maar wel gemakken in dezen tijd, waarvan bekend is, dat men niet gemakkelijk dienstpersoneel kan krijgen. Spr. zou het het beste vinden te reke nen met het gemiddelde gebruik in de verschillende maanden over de laatste 3 jaar. Spr. acht contracten niet noodig als alles in de verordening staat. Dhr de Veer dankt den raad voor de welwillende wijze, waarop het voor stel is ontvangen en voor den verleen den steun. Hpt is zeker een sprong in het duister, en er zijn risico's aan ver bonden. Bij een bestaand bedrijf is men z.i. op het velleden tarief aangewezen. Blijkt het vastrechttarief te voldoen dan is het mogelijk te verlagen in het be lang van de verbruikers en zonder dat het bedrijf te veel schokken krijgt. Een oppervlakte-tarief zou geen voordeel brengen omdat men te weinig gelijk ma teriaal in de oude stad heeft. Het piek- tarief is zeker voordeelig, maar zal hier minder geschikt zijn, gezien het kabel net, dat gewijzigd en vergroot zou moe ten worden en daar er ook andere meters zouden moeten komen. Dit zou veel kos ten mede brengen want een enkele me ter kost f 50 en een dubbele f 85, een nieuwe huur van f8 of f9 zou zeker billijk zijn, maar dat is weer te veel voor de verbruikers. Daarom is een ver leden tarief beter en door een en ander kan opk geen nachtstroom worden gele verd. Dit zou ook slechts enkele centen lager kunnen zijn. Er is twijfel geuit of het tarief wel laag genoeg is. Zekerheid daaromtrent is niet te krijgen, maar men heeft wel in andere plaatsen gezien wat te wachten is. Spr. is niet bang voor min der opbrengst van het gas, want dit is ook den laatsten tijd steeds gestegen, gaskachels zijn niet te vervangen door electrische en electrische strijkijzers niet door gasstrijkijzers, die steeds een mis lukking zijn geweest. Spr. meent, dat men gerust aan B. en W. over kan laten hoe zij bij beroep tegen een vastgesteld recht zich zullen doen voorlichten. Men zal zeker volgens bepaalde normen te werk gaan en dan kunnen B. en W. dit ook wel beoordee- len en anders kunnen zij nog bij de PZEM of elders inlichtingen vragen en naar spr. meent is er ook een bureau voor electrische bedrijven. Het is te over wegen of de gezegelde contracten ach terwege kunnen blijven. Er zal propa ganda moeten worden gemaakt ook van wege de bedrijven, maar ook de instal lateurs zullen dit zeker doen. Dit kan wellicht door een courant als de gas- courant; tot dhr Mes zegt spr., dat hij het boekje van de PZEM helaas niet kent. De voorzitter: Daarvoor moet je Pd der Staten zijn, anders krijg je het niet. Thans komen de replieken aan de or- ce, waarbij dhr Streefkerk o.a. nog opmerkt, dat men in de plaatsen waar men een welstandstarief toepast ook het verleden laat medetellen. De kosten der meters acht spr. niet zoo hoog, maar vel van de klokken, die te Middelburg er bij zouden komen. Het mooie voor het bedrijf is, dat men een jaarlijksch vast bidrag krijgt van het vastrecht. Dhr v. d. Weel zegt, dat groote ge meenten toch ook zelf krachtig propa ganda maken en meent, dat de winke liers het niet voldoende doen. De voorzitter zegt, dat dit zeker rog eens te bekijken is. Dhr Paul onderschrijft o.a. dit laat- ?',8, de winkeliers zijn niet actief ge noeg. Ho* haf w**r ook li i haf koud* jaargetijde maakt aan afdoand* huidverzorging mat noodzakelijk. Wrijft Uw gezicht en handen hiermede dagelijks in, niet alleen s-avonds, dodi ook overdag, voor ge J naar huiten begeeft. Nivea dringt diep en volkomen in de huid, zonder eenige glans achter te laten. Nivea beschermt Uw huid tegen den ongunstigen invloed van het weer en houdt haar zacht en soepel. Nivea is niet te vervangen, want haar bijzondere werking berust op het gehalte aan huidverzorgende Eucerit, dat alleen zij bevat. Ooonn. 15, ?0, «0 en 90 ct. I Tuben: 45 en 76 el Pebeco Ml).. «metentem-C. Dhr v. d. Feltz vraagt nog eens of dubbele meters niet voor nieuwe per ceelen zijn voor te schrijven. Dhr de Veer zegt, dat dit tot be zwaren aanleiding kan geven, met twee verschillende toepassingen. Spr. is zeer voor propaganda en als het blijkt noodig te zijn zullen de bedrijven zeker niet schromen daartoe over te gaan. Het in voeren van het vastrechttarief zal nog veel moeilijkheden voor het bedrijf mede brengen, maar men zal trachten ze zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De voorzitter brengt den wethou der, den hoofddirecteur en allen, die aan dit voorstel medewerkten daarvoor dank en wenscht hen geluk met dit succes. Rondvraag. Dhr Jeronimus meent, dat het niet juist is, dat bij de verhooging van enkele salarissen ook de begrooting tegelijk ge wijzigd is, zooals uit de handelingen zou zijn op te maken. De voorzitter zegt toe dit in het vervolg er bij te zullen zeggen en dan ook de bron voor de vermeerdering van de uitgaven aan te wijzen. Dhr v. d. Feltz moet even over de Brandweer spreken en vraagt of hij het juist heeft, dat B. en W. toch nog een kostenberekening voor een centrale berg plaats van het materiaal zullen over leggen. Voorstanders daarvan hebben hem gezegd, dat het beslist van de baan was. De voorzitter z^egt, dat voorloopig tot onderbrenging in garages is beslo ten. B. en W. zullen binnen een paar maanden met een kostenberekening ko men. Dhr v. d. Feltz zal gaarne de juiste resultaten van de gemeentelijke zwem inrichting vernemen. De voorzitter zegt, dat die aan den Raad zullen worden overgelegd. Dhr Jeronimus: Die krijg je wel eens in September of October. Dhr v. d. Weel zegt, dat men reke ning moet houden met den slechten zomer. Hierna wordt de vergaderig, die op de publieke tribune door vele belangstellen den werd bijgewoond, te ruim half vijf gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Pijnacker, J. Stehouwer te Alphen aan den Rijn. Te Vierhuizen- Zoutkamp, J. Rijpma te Farmsum. Ie Voorburg, J. J. v. d. Wall te Groningen. Te Bennekom, B. G. C. Steenbeek te Wier den. Te Zwartewaal, J. Brink, gep. Ö.-I. pred. te Den Haag. Bedankt voor Abbenbroek, W. Tg'. Klumper te Westenbroek. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Kampen, A. Verhagen te Middelburg. R i c h t i n g s s t r ij d in de Ned. Herv. Kerk. Men schrijft aan het Ned. Corresp. Bureau: Onlangs is te Den Haag een vergade ring gehouden van lidmaten der Ncd. Herv. Kerk uit verschillende gemeenten, om over heden en toekomst der Ned. Herv. Kerk van gedachte te wisselen. On der de aanwezigen waren velen, die in hun eigen gemeente reeds jaren hebben geijverd voor een vreedzaam samenwonen der verschillende richtingen. Men meende dat nog steeds veel te veel in verschil lende plaatsen aan de minderheden werd onthouden wat haar toekwam, tot schade van de algemeene volkskerk, die de Ned. Herv. Kerk behoort te zijn. Men zal beginnen met contact te zoe ken door het geheele land met allen, die het vreedzaam samenwonen der verschil lende richtingen beschouwen als van de hoogste waarde voor de volkskerk. Tweede Zondagsschoolcon ferentie. Het Bestuur der Nederland- sche Zondagsschoolvereeniging besloot op Zaterdag 24 Januari a.s. in het ge bouw der C. .T. M., Lange Singelstraat te Middelburg, de tweede Zondagsschool conferentie te houden. Het programma bevat een inleiding van den heer A. H. de Boer, secretaris der N.Z.V. over „De vraag van het kind" en besprekingen over „Hoe slaagden on ze kerstfeestvieringen"; „de Landkaarten van Prof. Brouwer en het Zondagsschool- onderwijs"; „Onze Zomerplannen" en „De organisatie". Tusschen de middag en avondvergadering wordt een brood maaltijd gehouden in hetzelfde gebouw. De Bijbel ln het Afrlkaansch. De vertaling van den Bijbel in het Afrikaanaeh is thans zoo goed als vol tooid. De vertalers hebben midden De cember hun laatste zitting te Bloem fontein gehouden en het is de bedoeling, dat de secretaris van het Britsche en Buitenlandsche Bijbelgenootschap voor Zuid-Afrika, ds H. P. M. Steyn, in Mei naar Europa zal vertrekken om het ma nuscript aan het Genootschap aan te bie den, zoodat men kan verwachten, dat aan het einde van dit jaar de Afrikaan- sche Bijbel verschijnen zal. In den loop van 1929 werden de vier Evangeliën en de Psalmen reeds uitge geven. Het Nieuwe Testament ligt pers klaar. Wat het Oude Testament betreft, zijn prof. Du Toit en prof. Van Rooyen thans bezig met de laatste herziening van de laatste boeken, n.l. de twaalf Profeten, de eerste helft van Jesaja, Eze- chiël en het boek Job. Men vermoedt, dat de commissie ongeveer vier weken in Bloemfontein bezig zal zijn met het aanbrengen van eventueele verbeterin gen, ook in de vier Evangeliën en Psal men, welke worden noodig geacht. De eerste proef zal ds Steyn in Engeland na zien en 'n verbeterde proef zal naar Afrika worden gezonden ter beoordeeling van de vertalers. De commissie houdt thans voeling met den vertaler van het woordenboek, prof. J. J. Smith, en de Academie in verband met de spelling van eigennamen. De uit gave zal gehee' op kosten van het Brit- _che en Buitenlandsche Bijbelgenoot schap komen, dat geen winst beoogt en trouwens aan elk pond drukwerk twaalf shilling aan drukwerk terug ontvangt. Aangezien het genootschap in staat is den Bijbel zoo goedkoop mogelijk uit te geven, behoeft 'tgeen vrees voor het co- piereclit te hebben, want geen uitgevers firma zou met het genootschap kunnen concurreeren. Dat de Afrilcaansche Bijbel van een warme ontvangst door het Afrikaansche volk verzekerd is, blijkt uit den opgang welken de vertaling van de vier Evan geliën en de Psalmen heeft gehad. De etrste vertaling daarvan uit den Staten bijbel, omstreeks 1916 uitgegeven, werd in korten tijd met een oplaag van 70.000 uitverkocht. Ook de nieuwe uitgave van 1928, als voorlooper van den geheelen Bijbel, vond grooten afzet. Voor het examen Ned. Handelscor respondentie van de Ver. van Leeraren is geslaagd dhr P. A. Schipper te Wissen- kerke. Gereformeerd Schoolver band. In de onlangs gehouden vergade ring der C. v. U. werd met genoegen geconstateerd, dat de A.-R. Tweede Ka merclub bereid is om bij voorkomende gelegenheden contact met de commissie te oefenen en kennis te nemen van onze aanwijzingen. Het vraagstuk van de con tributie voor groote schoolvereenigingen werd in studie gegeven. In beginsel werd besloten om het archief van G. S. V. veilig te stellen in de kluis van den Schoolraad. En ook om steun te verlee- nen aan de uitgave van een bibliogra- phie van den Schoolstrijd. De aandacht werd gewijd aan de nieuwe akte van be noeming, waaraan ook G. S. V. heeft medegewerkt. Besloten werd om de her denking van het 25-jarig bestaan van G. S. V. te vieren in den namiddag van de Algemeene Vergadering, daags voor Hemelvaartsdag. Er zal dit jaar niet over een referaat gehandeld worden, maar ongeveer gelijk met het Jaarver slag zal een gedenkschrift verschijnen. Rumoerige Raadsvergadering. In de gisterenmiddag gehouden f.tSgadering van den Haarlemschen gemeenteraad voerde de communist Peter obstructie. Hij wenschte zich niet neer te leggen bij het voorstel van den voorzitter om zijn interpellatie over de relletjes aan het einde der agenda te behandelen. Ten slotte werd hem met 332 stem men het woord ontnomen. De communist bleef echter doorspreken, waarop tenslotte met dezelfde stemmenverhouding het voorstel van den voorzitter werd aange nomen, om den heer Peper de bijwoning van de vergadering te ontzeggen. Nadat hem door aanwezige recher cheurs gelast was de vergadering te ver laten, voldeed hij hieraan onder protest. In den loop van den middag geschieddo hetzelfde met het andere communistische raadslid, Oversteegen, toen hij debatteer de over de werkverschaffing. Ook hij wenschte zich niet aan de leiding van den voorzitter te onderwerpen. Ondanks hei zitter, daverde niets zijn woor ten, „Dan stel gen voor den zaal te verwijc „Ik laat me en door den hi gen, wat ik van O. De voorzitte end lawaai en ming. Overstei „sociaal-fascisi ciaal-democra deren mengde De stem v die de name ging in het Het was n tegen stemder De publiek roeren en te te huilen „Ro lijk geroepen Ook werd De burgem ontruimen, chercheurs e direct begonn Een oogen de raadszaal zelfs Overste righeid het oi keken. Ze wa: Van deze b de burgemees en opstaan stemmen. All< accoord en d« gadering. „Stakkers," wen. „Op de knuppel, hie „Vlegel, k-w jesmaker", w De burgem om Overstee schreeuwen, „Val maar de sociaal-dc Toen Overs de, namen d< arm. Tenslot politie mede. I „De Loco waarschijnlij] telingen uit h rapi welke di dakloos zijn van Oost-Jav wordt waarsc dakloozen i raamd kan grond plus e kan worden hetgeen ver door de be emigratie na gezin wordt vlakte van tagelan plus werf. Voor 4 baar in b Temanggoen; zinnen kun op de hellin bestuur maa van het aan! Boschwezen stellen als de grond echter wordl vidueel bezit Auto werd te W; Mortier uit straat had g een familielii De politie dekt en slaaj dader, den uit Arnhem, den, nog in Hij is naa ter beschik van politie i D e s t der we het Palmol meter boven Chicago, ver vuurtoren h niers den w Hiermee i gesteld die ontstoken. Het drijvl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2