PUROL bü Ruwe Handen. Doos 30 et. Rechtzaken Land- en Tuinbouw, Telegrammen. Scheepstijdingen. Financieele Berichten. Marktberichten. Uit den Vlissingschen Raad LOOP DER BEVOLKING. X had en dat het nu maar weer het beste was, dat hij naar het gesticht terug ging. De dokter is direct per auto naar het huis van den ontoerekenbare gegaan en trof daar de echtgenoote zoodanig ge wond aan, dat opneming in het zieken huis dringend noodig was. Veerboot op een pier ge loop e n. De eerste veerboot van Enk huizen naar Stavoren is Zaterdagmorgen ten gevolge van den mist bij Stavoren op een pier geloopen. De passagiers, on geveer 80 in getal, zijn met kleine booten naar den wal gebracht. Poging tot doodslag te Rotterdam. Het slachtoffer van de poging tot doodslag in de Vinkenstraat te Rotterdam, welke poging de vorige week Vrijdag is gedaan, in in het zie kenhuis aan de gevolgen overleden. Naar men zich zal herinneren heeft een bij de familie de Zw. in die straat inwonende 69-jarige neef, de vrouw des huizes, de 63-jarige J. E. de Zw.-Pr. met een brood mes gestoken. De neef is opgesloten. Op het nippertje aan dendoodontsnapt. De 36-ja rige v. d. Zalm uit, Den Haag, die Vrij dagavond per motorrijwiel den overweg aan 't Haantje te Delft passeerde, werd door een juist naderenden personentrein gegrepen. Het motorrijtuig werd 200 M. meegesleurd en totaal vernield, v. d. Zalm bekwam oogenschijnlijk geen letsel. Hij werd ter observatie naar het gasthuis vervoerd. Dooreen auto aangere den. Vrijdagavond heeft op den Hal- sterschen straatweg te Bergen op Zoom, een aanrijding plaats gehad. Dr E. moest omdat uit de tegenovergestelde richting de tram naderde, zijn lichten dempen, waardoor hij niet zag, dat vlak voor hem uit een broodbezorger met zijn kar reed. Het gevolg hiervan was, dat de auto den man aanreed. Deze werd in bewusteloo- zen toestand opgenomen en per auto naar het Algem. Burgergasthuis te Bergen op op Zoom overgebracht. Vrouw in brand geraakt. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur hoor den bewoners van pand 27 aan de Lan ge Frankensstraat te Rotterdam op de derde verdieping een hevig gegil. Op de ze verdieping woont de 76-jarige juf frouw M. Jansen. Toen de buren gingen kijken, vonden zij de bejaarde vrouw ge heel in vlammen gehuld. Zij hebben haar terstond in dekens gewikkeld en den Ge neeskundigen Dienst gewaarschuwd. Met brandwonden over het geheele lichaam is zij in het Ziekenhuis opgenomen. Haar toestand is hoogst zorgelijk. De vrouw placht nog al eens dicht bij een brandende kachel te gaan zitten en ver moedelijk is zij aldus in brand geraakt. Een ongewenschte vreem- deling. Vrijdagavond zou de Du.f- scher T. Overhagen voor de afdeeling Leeuwarden van de Internationale Ar beidershulp spreken. Vóór het begin van de vergadering is hij evenwel door ue Leeuwarder recherche, die handelde in opdracht van den minister van Justitie als ongewenschte vreemdeling aangehou den en naar het politiebureau gebracht, vanwaar hij over de grens getranspor teerd is. Sociëteit in een loopgraaf. Een clubje jongelui had te 's-Graven-- zande een bivak opgeslagen in een oude loopgraaf in de duinen van Delfland. Deze loopgraven, welke men nog over groote gedeelten doorwandelen kan, doch waarvan de toegang streng verboden is, werden geheel tot een gezellige sociëteit ingericht. Men had er stoelen, een tafel, ja zelfs een verlichting aangebracht, zoo dat de geheime soos volgens de eischen was ingericht. Zelfs was een ledenlijst aanwezig. Door een aantal werkloozen is de so ciëteit geheel ontruimd. Vroegof laat? Te 's-Gra- venzande is op de plaats van een tuin der aldaar een eend reeds geruimen tijd aan het broeden. Het terugloopende water. De val van de rivieren houdt thans flin-s. aan en het einde van de vierde hoog waterperiode in dit seizoen is thans in zicht. De Waal voor Nijmegen gaf Za terdagmorgen een stand aan van 11.65 plus N.A.P., zoodat het water in de af- geloopen 24" uur 30 cM. gevallen was. Keulen meldde 56 c.M. val. De Maas begint thans ook bij Grave flink te vallen. De Beersche Overlaat werkt thans niet meer. Bij het begin der Raadszitting van. Vrij dag sprak de burgemeester, zooals te doen meer en meer gebruikelijk wordt, een nieuwjaarsrede uit. In den breede werd het wel en wee der gemeente over 1930 gereleveerd. Dit gedeelte der rede stond in majeur. Het jaar 1930 aldus de voorzitter mag werkelijk voor Vlissin- gen niet ongunstig genoemd worden. Voor 1931 zijn helaas de vooruitzichten minder gunstig. Vooral de werkloosheid bij de Mij. de Schelde baart zorg. En wat de in 1931 D. V. te openen haven aan gaat, daarover kunnen moeilijk voorspel lingen worden gedaan. Wel is gebleken, dat reeds nu het bunkerstation heel wat afnemers heeft, vooral Skandinavische. Dit zegt misschien iets voor de beteeke- nis van Vlissingen als aanloophaven in de toekomst. Noch de rede van den burgemeester, noch die van wethouder M. Laernoes stond dan ook in het teeken van zwart pessimisme. Vlissingen is iffdiet verleden 1 Januari 1930 Geboren Gevestigd 70 Overleden Vertrokken 1 Januari 1931 GEMEENTE is V. M. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Kapelle 1402 1350 2752 31 34 65 88 91 179 16 12 10 22 75 79 154 1434 1386 2820 0.- en W.-Souburg 2333 2245 4578 50 33 83 217 209 426 f 11 26 37 258 237 495 2331 2224 4555 Tholen 1474 15i5 2989 23 20 43 58 72 130 37 8 15 23 102 127 229 1445 1465 2910 Borssele 712 707 1419 14 13 27 21 33 54 7 3 10 23 40 63 1427 's-Heer Abtskerke 221 214 435 3 6 9 9 7 16 3 2 0 2 6 6 12 225 221 446 's-Heerenhoek 627 650 1277 22 19 41 18 25 43 7 4 11 35 34 69 625 656 1281 3281 3485 6766 66 69 135 185 177 362 48 38 86 194 226 420 3290 3467 6757 Noordgouwe 451 461 912 7 3 10 32 38 70 5 4 9 44 58 102 4 440 881 St. Filipsland 1102 1053 2155 21 16 37 58 49 107 10 8 18 72 67 139 1099 1043 2142 Oud-Vossemeer 1145 1098 2243 26 27 53 47 45 92 9 8 17 73 74 147 1136 1088 2224 gewoon geweest aan ups and downs, zoo dat we ook aan de toekomst niet mogen wanhopen. Natuurlijk en hierop werd met nadruk gewezen blijft voorzich tigheid geboden. Tot die voorzichtigheid werd reeds in dezelfde zitting gemaand, toen in debat kwam het verleenen van een huur- en een brandstoftoeslag aan werkloozen. Het principe, dat aan deze toeslagen ten grondslag ligt, moet worden toege juicht. Daarin ligt de erkenning, dat aan gehuwde werkloozen iets meer toe komt dan aan ongehuwde. Deze oplossing om de te lage uitkeeringen te verhoogen, verdient toejuiching. Principieele beden kingen hoorden we dan ook niet. Maar wel werd er door den wethouder van financiën, dhr P. G. Laernoes, ern stig gewaarschuwd tegen het nemen van incidenteele beslissingen. In de volgende Raadsvergadering die zeer spoedig zal gehouden worden komt 't vraagstuk der werkloosheidsbestrijding in zijn geheel aan de orde. Dan kun nen de financieele gevolgen van alle voor stellen berekend worden. Neemt men nu reeds beslissingen, dan brengt dit andere voorstellen in-gevaar. De wethouder hield daarom het lijntje strak, ook toen de heer de Mey een compromis aanbood en het voorstel wilde halveeren, ook toen hij be strijding van bevriende zijde ondervond en zelfs ook toen men hem een crediet wilde opdringen om in de noodzakelijke gevallen te voorzien. Er is voor dit standpunt zeker wat te zeggen. Wel bevreemdde het van ver schillende zijden te moeten hoeren, dat B. en W. zich bij het overleg met de vak- vereenigingen tegen dezen brandstof- en huurtoeslag hadden verklaard. Het zal in de volgende Raadsvergadering wel blij ken, of zij inderdaad dat standpunt inne men. Dan is dit wel zeker, dat ze een zwaren strijd zullen hebben. Leed de wethouder van financiën bij de eerste stemming een nederlaag, door dat zijn voorstel tot aanhouding werd verworpen, langs een omweg kreeg hij toch zijn zin, want over het voorstel der vijf Raadsleden staakten de stemmen. We kunnen ons nu wel voorbereiden op een langdurig werkloosheidsdebat in de vol gende vergadering. Nog willen wij opmerken, dat het ons onnoodig voorkwam, dat nu precies alle vijf de onderteekenaren hun voorstel in eerste en twee instantie verdedigden. Hun betoogen kwamen natuurlijk op hetzelfde neer. Kan men niet wat economischer met den tijd omgaan, óf werd er ook wel wat voor de tribune gesproken? De meeste voorstellen gingen zonder discussie onder den hamer door. Verschil lende daarvan gingen over werken, die als werkverschaffing kunnen dienst doen, waarvoor B. en W. zeker hulde toekomt. Over het tapverbod tijdens kermis enz., dat de caféhouders wilden afgeschaft zien, ontstond nog eenige discussie, die, waar de heer M. Laernoes de toestanden in Amerika er bij haalde, een scherp, ja zelfs even een persoonlijk karakter kreeg. De wat loslippige heer Van Spanning verweet den wethouder, dat hij op plaat sen was geweest, waar hij niet hoordé. Ten slotte bleken alleen de drie Vrijheids- bonders voor afschaffing van het tapver bod te zijn. De heer de Meij achtte het n.l. in het belang der kermis, dat het bleef, want hij kon alleen vrede hebben met een kermis met tapverbod. Aan het eind der vergadering werd de wethouder M. Laernoes, die in den nieu wen Raad niet meer zal terugkeeren, in hartelijke bewoordingen gefeliciteerd door den voorzitter met zijn zeventigsten ver jaardag, dien hij Zaterdag hoopte te vie ren, waarmede de Raad door applaus in stemde. De heer Laernoes, die wel reeds een hoogen leeftijd mocht bereiken, maar in wien toch nog zooveel jeugdig vuur wordt gevonden, dat hij soms jongeren beschaamt, dankte voor deze vriendelijke woorden. Uit zijn dankbetuiging viel ook wederom op te maken, dat hij bijzonder aan Vlissingen gehecht is en gaarne aan haar bloei wil medewerken. FJiet vei Kantongerecht te Iffiddelburg. Terechtzitting van 7 Januari 1931. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Fietsen zonder licht: A. d. V. te Oost-- kapelle en A. M. te Vlissingen, ieder f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der ambte naren het rijbewijs vertoonen: J. P. A. v. B. de J. te Leiden f 10 b. s. 10 d. h. Rumoer verwekken waardoor de nacht rust kan worden verstoord: A. L. te Vlis singen f 15 b. s. 15 d. h. Dronkenschap :A. M. S. te Middelburg f 5 b. s. 5 d. h.; D. S. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h. Idem bij herhaling gepleegd: H. B. J. v. G. te Middelburg, drie dagen hechtenis. Idem, na gedaan verzet: A. G. te Mid delburg f 40 b. s. 10 d. h. Zonder vergunning langs en op den spoorweg loopen: P. M. te Zoutelande 'f 0.50 b. s. 1 d. h. Uit een (tram) rijtuig gaan terwijl de trein in beweging is: G. S. te O.- en W.- Souburg f 2 b. s. 2 d. h. In de gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W. voorwerpen, an dere dan gedrukte stukken, langs de hui zen te koop aanbieden: A. v. R. te Hoorn- sterzwaag f 10 b. s. 10 d. h. In de gemeente Vlissingen zich als be zoeker tusschen den tijd van sluiting en opening in een café bevinden: H. J. S. en M. J. S., ieder 15 b. s. 10 d. h. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. C. Y. te 's H. Arendskerke f 25 of 10 d. h.; met motorrijtuig rechts niet voor laten gaan: A. B., 's H. Abtskerke f 25 of 10 d.; des avonds voorwerp op den openbaren weg geplaatst niet verlichten: D. J. v. O., Driewegen, f5 of 5 d.; te Colijnsplaat op straat zingen: J. A. V., Colijnsplaat, f5 of 5 d. als schipper een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn schip hebben: J. E. te Heumen f 5 of 5 d.; met auto zonder voldoende licht rijden. G. H. te Biezelinge f 10 of 10 d.; met auto rijden zonder rood achterlicht L. M. V., Goes f3 of 3 d.; 's avonds fietsen zonder licht: F. P. v. M., 's Gravenpolder fl of 1 w. t.sch.; F. M., Hansweert, J. v. D., Kamperland f2 of 2 d.L. G., Ovezande, J. V., Ier- seke, f 7.50 of 5 d., J. M., Oudelande f 5 of 5 d.; dronkenschap: A. P. Z., Goes f 5 of 5 d.; V. R. d. V/., Antwerpen f 15 of 15 d., C. S., Krabbendijke f 10 of 10 d.; niet voldoen aan de last van B. en W. dat zijn hond zich niet op den openbaren weg bevindt: H. J. C., Krabbendijke f 5 of 5 d.; Arbeidswet: G. J. v. O., Goes, ontslagen van rechtsvervolging. Hooger beroep is aangeteekend door M. G. Y. te 's H. A.rendskerke tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld wegens het met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen tot f 25 of 10 d. De Rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de strafzaak tegen A. v. P., 72 j., landbouwer te Koewacht, ver dacht van het onttrekken van goederen aan daarop gelegd beslag. De Rechtbank veroordeelde v. P. tot een gevangenisstraf van drie maanden en 4 weken, met aftrek van het voorarrest. Landarbeiderswet en Landbouwcrisis. Wij lezen in „de Haagsche Post": De Landarbeiderswet, die dateert van 1918 en in het leven werd geroepen om steur] te geven aan den landarbeider, heeft, ofschoon ze nog maar gedurende een twaalftal jaren in werking is, voor vele vverknemers in het landbouwbedrijf reeds veel goeds gebracht. Dank zij de ac tiviteit der besturen van de stichtingen en vereenigingen, belast met de uitvoering der wet toch zijn niet alleen op vele plaatsen groote oppervlakten land aan gekocht, welke op zeer gemakkelijke en aantrekkelijke voorwaarden aan de ar beiders in pacht worden uitgegeven, doch wat meer zegt, vele honderden onder de kleine plattelanders hebben, tegen ma tige rente en annuïteit, over een tijdvak van 33 jaar, een woning met een lapje grond in eigendom gekregen. Niettemin, al is er veel bereikt voor de weinig draagkrachtige plattelanders, de economische omstandigheden hadden tot gevolg, dat de financieele verplichtin gen, waaraan deije arbeiders moesten voldoen, veelal te zwaar waren in ver houding tot hun budget. Voor goed land van gunstige ligging moest gemiddeld een' bedrag van f 4000 per H.A. worden be taald en op niet minder dan f 3000 moest worden gerekend voor een geriefelijke woning van behoorlijke constructie, zoo dat, daar volgens de wet per arbeider als maximum f 4000 mag worden be steed, bij iedere woning in het algemeen niet meer dan 25 are grond kon worden uitgegeven, waarvoor de betrokkene, in dien hij uit eigen middelen een kapitaaltje van f 400 in het bedrijfje stak, de ver plichting op zich nam om in den vorm van rente en annuïteit per jaar een be drag van f 208.80 te storten. Al is een oppervlakte van 25 are grond voldoende om bij intensieve bebouwing een oogst te leveren waarmee een gezin van gemiddelde grootte zich ongeveer het geheele jaar door kan voeden, het is voor den arbeider in het landbouwbe drijf, zelfs gedurende de meest produc tieve jaren van zijn leven, steeds een ge weldige toer om ieder jaar opnieuw een bedrag van meer dan f 200 op te bren gen. Immers, zijn inkomen mag, zelfs in gunstige jaren, niet hooger worden ge steld dan op een bedrag van f 800 per jaar. Nu, als gevolg van de landbouw crisis, de prijzen van alle landerijen in zeer belangrijke mate zijn teruggeloopen, terwijl het bouwen van huizen eveneens door scherpe concurrentie van de han delaren in bouwmaterialen, gepaard aan de bereidheid der aannemers om met een kleinere winstmarge genoegen te nemen, op voor de aanbesteders gunstiger condities kan plaats vinden dan tot korten tijd geleden, begint het voor hen, die zich belasten met de uitvoering van de Landarbeiderswet, tijd te worden om zich geducht te gaan roeren, in het be lang van de arbeiders en in het belang van het platteland. Een landarbeidersplaatsje, dat tot be trekkelijk korten tijd geleden nog op f 4000 kwam, kan nu voor ongeveer f3000 geleverd worden, zoodat de arbei der, die zelf f 400 bezit en destijds uit de openbare kas f 3600 noodig had, met f 2600 zal kunnen volstaan, waarvoor hij slechts f 150.80 zal behoeven op te bren gen, zoodat hij per jaar f 58 voordeeliger uit is dan voorheen het geval was. Tal van ondernemers in het landbouw bedrijf zullen, gedrongen door den nood der tijden, ten einde op den post werkloo- nen zooveel mogelijk te kunnen besparen, in grootere mate nog dan de laatste jaren reeds het geval was, in plaats van vast personeel, seizoenarbeiders in dienst ne men. En speciaal naarmate dit het geval wordt, stijgt voor het platteland de be hoefte aan een stabiele bevolking, hui zende op bedrijfjes van zoodanige grootte, dat daarop alle tijd, die niet in loondienst kan worden doorgebracht, aan productie ve bezigheid kan worden besteed. Indien daarom de colleges, welke be last zijn met de uitvoering der wet, de beteekenis van de maatschappelijke taak waarvoor ze gesteld zijn goed begrijpen, zullen ze thans, nu zoovelen onder de werknemers in het landbouwbedrijf nei ging gevoelen om te verhuizen naar de steden, alle pogingen in het werk gaan stellen om ieder, die daarvoor in aanmer king komt, een huis met een stuk grond te verschaffen. kokende melk en kreeg den inhoud over het lichaam. De toestand van de arme kleine is ernstig. LAREN. Op 70-jarigen leeftijd is hier overleden de heer E. Jacobs, een bekend beeldhouwer. LOBITH. Toen Zondagmiddag eenige kinderen op het ijs speelden, is een der kinderen, het zoontje van den arbeider T. v. S., er door gezakt en in de diepte verdwenen. Toen het kind later werd op gehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. LONDEN. Tengevolge van de mijnwer kersstaking in Z. Wales zal de machine industrie in dit district deze week begin nen hare productie tot de helft te vermin deren. Tengevolge van de staking is de Engelsche kolenindustrie een groote or der van 200.000 ton kolen ontgaan. KOFNO. Uit Moskou wordt gemeld, dat het Noorsche consulaat Trotzky heeft medegedeeld, dat hem toestemming is verleend, gedurende 7 dagen te Oslo te verblijven. AMSTERDAM. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat de heer Stenhuis, oud voorzitter van het N. V. V. als lid van de afd. Beekbergen van de S. D. A. P. was toegelaten. Thans heeft het partijbestuur besloten, dat dit besluit ongedaan moet worden gemaakt, en dat, als dit niet gebeurt, ge noemde afd. zal worden verwijderd. MAASTRICHT. Voor de rechtbank al hier werd behandeld de zaak tegen J. P de G. en T. M. de D. in verband met den roofoverval te Eysden. Tegen v. D. werd 6 jaar en tegen de G. 2M jaar geëischt. ZEIST. Zondagmiddag heeft hier een hevige brand gewoed in een pand aan de Deynselweg. De bewoner, de heer Jon geren, slaagde er in zijn kinderen naar buiten te brengen, maar zag zich, toen hij weer boven kwam, met zijn vrouw door het vuur ingesloten. Beiden moesten uit het brandende perceel springen, waar bij de vrouw ernstig gewond werd. De inboedel, waarvan niets gered werd, was niet 'verzekerd. SCHERMERHORN. Gisteren brak hier een brand uit, waarbij 3 perceelen, w.o. een hotel geheel vernield, werden. 1 WIJK AAN ZEE. Hedenmorgen is vijf I K.M, ten Noorden van Wijk aan Zee, i vermoedelijk tengevolge van de mist, een groot stoomschip gestrand. Sleepbooten zijn voor het reddingswerk uitgevaren. WINSUM. In het gezin van den arbei der J. Hofman te Laarhuizen heeft een droevig ongeluk plaats gehad. Een vier- jarig dochtertje liep tegen een pan met Stoomvaart-Mij Nederland. JAN PZ. COEN, 10 Jan. v. Batavia te A'dam. SEMBILAN, 10 van Java te A'dam. CHR. HUYGENS, thuisr., 10 van Port Said. Rotterdamsche Lloyd. INDRAPOERA, uitr., pass. 10 v.m. 8 u. Ouessant. BALOERAN, thuisr., 12 's midd. 12 u. te Southampton en 13 v.m. 9 u. te Rott. verwacht. KOTA TJANDI, uitr., pass. 10 Pantel- PALEMBANG, 10 v. Batavia te Soera- baja. PATRIA, 10 v. Rott. te Batavia. SITOEBÓNDO, uitr., pass. 10 Point de GALLE. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Jan., 2.30 u. Parijs 9.749.76. Londen 12.06—12.06V4. New-York 2.483/s—2.486/s. Brussel 34.6434.65. Berlijn 59.0859.10. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: Matige tot krachtige Z.-Westelijke tot N.- Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regen, later regen- of hagel buien, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 775. Licbt op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 44. ROTTERDAM. 12 Januari. De aanvoer op de veemarkt was als volgt: 486 koeien 300 vette kalveren, 1191 schapen en lam meren, 1537 varkens. Prijzen per halve K.G. koeien 3135, 4446, 4951, vette kalveren 47.562.5, 6570, 8085, schapen per pond 3545, per stuk f 28f 34, lammeren per stuk 2227, varkens 2323%, zouters 23.5. Koeien aanvoer flink, handel langzaam, prijzen liepen iets terug. Een enkel prima, ex. npg tot 1,5 cent boven noteering. Ossen en stieren geen noteering. Vette kalveren zeer ruime aanvoer, slechte han del. Ook hier liepen de prijzen terug. Enkele prima ex. nog 5 cent boven no teering. Schapen en lammeren groote aan voer, liandel iets williger, prijzen iets stijver. Varkens aanvoer bijzonder groot handel eenigszins stroef, prijzen een tikje lager. Een prima vleeschvarken nog een halve cent hoven noteering. Zeer zware varkens moeilijk te plaatsen. Zouters met gewonen aanvoer, vlugge handel. Zaden: Karwijzaad f21f24, Lijnzaad wit bloei zaai f 13 f 13, Lijnzaad voer f 7f 10, Lijnzaad blauw bloei zaai f 11 f 13, Maanzaad f 26—f28, Koolzaad f 12 f 13.50, Kanariezaad f 10f 11. Vlas: 8010 K.G. Blauw fO.50—f0.70, 8600 K.G. Holl. geel f 0.40—f 0.70, 2150 K.G. Dauwroot f 0.40—f 0.70. Aardappelen.. Brielsche Eigenheimers f 5 —f5.30, Zeeuwsche eigenheimers f4 f4.50, Blauwe Eigenheimers f4f4.25,, Zeeuwsche bonie f4.75f6, Blauwe ld. Bravo's f4.50—f 5. Eigenheimers drielih- gen f 2.80—f 3, Friesche Eigenheimers f4.20—f4.50, Eerstelingen f 2.753. Aanvoer iets meer, vraag kalm. Graanmarkt. Van alle artikelen was het aanbod iets ruimer. Tarwe f 5.50

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3