CACHET p FA1VMI Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. HOOFDPIJN ZENUWPIJNEN RHEUMAT1EK Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. een oogenblikkelijk geneesmiddel is voor KOORTS OF GRIEP Onschadelijk voor het organisme Dr. COLIJN OVER DE ECONOMISCHE CRISIS. In zijn in Friesland gehouden redevoe ring heeft de heer Colijn ook aandacht geschonken aan het economisch probleem. De economische crisis zal niet alleen hevig maar ook van langen duur zijn, om dat er nu eenmaal een volkomen verbro ken evenwicht tusschen voortbrenging en verbruik is. Dat is de oorzaak van prijs- val. Men kan nu trachten, de prijzen te brengen op het oude niveau, of men kan de prijzen laten op het huidige peil en de kosten van voortbrenging, d.i. de loonen, pachten en andere kosten, verlagen. De aangenaamste weg zou ongetwijfeld zijn, dat men de arbeidsloonen liet, wat ze zijn en de prijzen omhoog bracht. De vraag is echter, of dat kan en of dat onder alle omstandigheden mogelijk is. Er zijn menschen, die dit heel gemak- kelyk stellen en de Regeering een taak in dezen geven. Spr. behoort niet tot hen. Hij 'heeft nooit een politieke belofte ge daan, die hij niet gehouden heeft en hij zou er niet graag op zijn ouden dag een doen, die het hem niet mogelijk zou zijn, na te komen. Als men er in slagen kan de productie internationaal te regelen, kan men er in slagen, de prijzen op het oude peil te brengen. Men is in dit opzicht bezig met de suiker en spr. 'hoopt, dat men slagen zal. Maar hij wijst er op, dat daartoe noo dig was, dat de menschen uit alle wereld- deelen bijeen kwamen. Dat is dus niet een zaak, die door één regeering in orde kan worden gebracht. Dit zal wel niet over de geheele linie kunnen en daarom zal men er op moeten rekenen, dat in belde rich tingen: prijsverhooging en kostenverla ging het doel zal moeten worden nage streefd. Kan men niets doen met invoer rechten? Nederland produceert zooveel aard appelen, dat het voor 20 millioen uit voert. Voor groene erwten is dat 15 mil lioen, tomaten 16 millioen, bloembollen 40 millioen, pluimvee en eieren 80 millioen, aardappelmeel 16 millioen, boter 86 mil lioen, kaas 80 millioen, versch vleesch 90 millioen. melkproducten 56 millioen. Met een invoerrecht doet men voor deze artikelen uiteraard niets. Maar ook met den invoer is dat niet het geval. Wij voeren in: aan tarwe 75 millioen, rogge 10 millioen, gerst 30 mil lioen, haver 12 millioen, mais 100 mil lioen, tarwemeel 20 millioen, lijnzaad 67 millioen. Als men dit lijstje nagaat en men schrapt er af, alles wat grondstof is, voor de industrie of veevoeder, dan blijft alleen de tarwe over. Maar om de boe ren, 'die tarwe verbouwen te helpen, zou men dan voor elke f 1000, die aan de boe ren ten goede komt aan het volk een last van f 10.000 moeten opleggen, omdat Ne derland zelve maar ongeveer 10 pet. van de bemoedigde baktarwe produceert. On der die omstandigheden is aan een in voerrecht op tarwe niet te denken. Door middel van invoerrechten is onze landbouw dus al evenmin te helpen. Toch moet er hulp worden geboden. Hoe? Dat is in het algemeen moeilijk aan te wijzen. De toestanden zijn in de verschillende deelen van ons land zoozeer verschillend, dat het spr. voorkomt, dat door een algemeen systeem de hulp niet kan worden verleend. Daarom is noodig, dat men met de cen tralisatie-gedachte breekt en een systeem gaat toepassen, waarbij oe verschillende provinciale besturen worden ingeschakeld, teneinde in localen zin te beoordeelen, wat gedaan moet worden voor de hulpverlee ning, die dan moet toegepast worden, daar waar ze noodig is, om den onder gang van een onzer voornaamste bronnen van bestaan te voorkomen. De hulp zelf mag niet worden een bron van welvaart, maar moet alleen dienen om nood te voor komen. Voor de hulp is geld noodig. Hier is een tweede punt, waarop spr. zich niet vereenigen kan met het tot dusver door de Regeering gevolgde beleid. Er is bij de Regeering een zeer groote vrees voor het terugloopen van de midde len van den Staat. Spr. vreest, dat bet met de volgende begrooting moeilijk zal worden, nog moeilijker dan in 1922 en 1923. Onder die omstandigheden uit de ge wone middelen te willen steunen, leidt er toe, dat er niet, of niet genoeg, gesteund wordt. Wat spr. wenschelijk wil voorkomen is, dat, evenals in den oorlog, een crisisfonds met eigen middelen wordt gesticht, waar uit de steun, die in overleg met de pro vinciale organen wordt verleend, wordt bekostigd. Alleen op die wijze is een be vredigende oplossing mogelijk. Wat mogelijk is, behoort te worden ge daan. Daarvoor kan men op den steun der A.-R. en van spr. rékenen. Maar tot het onmogelijke is niemand gehouden en spr. kan dat dan ook niet in uitzicht stellen. Verbetering toes t a n d a a n den Westwal. De Kerkeraad der Geref. Kerk verzoekt medewerking tot verbetering van den toestand aan den Westwal vóór het nieuwe kerkgebouw dier gemeente, door: a. verharding van de toegangswegen tot het kerkgebouw; b. verbetering van de straatverlichting ter plaatse. Door de demping van het zeer modde rige stukje vest is de toestand ter plaatse niet onbelangrijk verbeterd, terwijl mag worden verwacht, dat de plantsoenaanleg ertoe zal medewerken om het aanzien aldaar te verfraaien. Wanneer hierbij in aanmerking wordt genomen dat de bovengenoemde demping een uitgaaf heeft gevorderd van f1230, en de gemeente voor elk der drie uitwegen een jaarlijksche recognitie ontvangt van f 2.5Ó, dan is er, gezien de belangrijke verbetering die is en wordt tot stand ge bracht, alle aanleiding om aan het ver zoek te voldoen. Voor oogen houdend, dat de toegangs wegen tot het kerkgebouw, voorzoover ze op het terrein der kerk liggen, reeds zijn bestraat met tegels, lijkt het B. en W. het beste om deze soort van verharding op gemeentegrond voort te zetten. De kosten worden door den Directeur van Gemeentewerken geraamd op f 360. De verbetering der verlichting zal kun- j nen worden verkregen door bijplaatsing van één gaslantaarn en verplaatsing van j eenige andere. Schuttevaer. De afdeeling Middelburg van bovenge noemde vereeniging hield Zaterdagavond een druk bezochte vergadering, onder voorzitterschap van den heer A. C. de Vos. De Rijks-havenmeester en de ver tegenwoordiger van den gemeentelijken havenmeester woonden de vergadering bij. De heer P. de Vos bracht verslag uit over de vervulde werkzaamheden in het belang der schipperij en de algemeene vaart. In plaats van den heer A. Reijnhoudt, die als bestuurslid bedankt had, koos de vergadering den heer L. A. Stof- koper. Een geanimeerde discussie ontspon zich over verschillende onderwerpen de vaart betreffende. Gebreken van aanleg- en meerplaatsen, en van avondverlichtingen maakten een onderwerp van bespreking uit en de ver gadering droeg het bestuur op te trachten, wijziging en verbetering van een en ander te krijgen. De aanwezige autoriteiten zei den alle medewerking toe. Aan het eind der vergadering, die tot bijna middernacht duurde, richtte de voor zitter een hartelijk woord van afscheid tot den rijks-havenmeester, den heer J. Hellinga te Vlissingen, die met 1 Mei zijn functie, welke hij' sedert 1 Juli 1916 bekleedt, neerlegt. De scheepvaart in 1930. Aan een beschouwing van het Neder- landsch Grootscheepvaartbedrijf in 1930, in het „Hbld." ontleenen wij: De haven van Terneuzen is door het drukke scheepvaartverkeer op Gent en door de voltooiing van de nieuwe ha venwerken te Sluiskil de vijfde haven van Nederland geworden. Het eerste stoomschip kwam 4 Oct. te Sluiskil aan, dat een belangrijk fabriekscentrum van Zeeuwsch-Vlaanderen is geworden. Door toegebrachte schade aan de groote West- sluis was het scheepvaartverkeer te Ter- neuzen in October gedurende 18 dagen gestoord. De officieele opening op 4 Sept. van de Keersluis te Vlissingen, met een doorvaartwijdte van 35 M. en een slag drempeldiepte van 7.30 M. N. A. P., was van beteekenis voor deze haven. Te vens zal deze sluis van groot belang zijn voor de Kon. Mij. „De Schelde", daar de ze voortaan in staat zal zijn mede te din gen naar het bouwen van groote schepen. Het eerste groote schip, dat er door voer was de „Dempo" (18.000 ton), in aan bouw voor de Rott. Lloyd. Aanbesteed werd het bouwen van twee havenloodsen en een dienstgebouw met bijkomende werken voor f 204.949. De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden te Middelburg, be sloot in Sept. j.l. tot deelneming in de op te richten N. V. tot Exploit der Vlissing- sche haven. Smokkelarij. Door de marechaussee werd een dezer dagen onder de gemeente Clinge 'n twee tal vrouwen aangehouden, die ieder onder haar kleeren verborgen, een gordel met suiker trachtten binnen te smokkelen. De hoeveelheid suiker en de gordels weruon in beslag genomen, en tevens werd pro ces-verbaal opgemaakt. De Statenkring „Vlissingen" van de Chr. Hist. Unie. Zaterdag vergaderde hovengenoemle Unie te Vlissingen tot nadere besprekingen der a.s. Statenverkiezingen. Daar de Sta- tenkringen der C.-H. Unie in Zeeland met een afzonderlijke candidatenlijst zullen uitkomen, welke lijsten zullen worden ver bonden, werd op genoemde vergadering een lijst van 11 personen voor Vlissingen en omgeving opgemaakt. In de volgende vergadering zal met de afgevaardigden der kiesvereenigingen de volgorde der candidaten worden vastge steld. Door aanvulling eener vacature is het bestuur voltallig en bestaat uit: Mr W. J. Woldringh v. d. Hoop, Westkapelle, voorzitter; W. Huson W.Lz., Vlissingen, secretaris; M. Arendse Mz., Souburg, pen ningmeester en P. Janse Az., Biggekerke; B. J. de Meij, Ritthem; W. de Ridder, Vlissingen; A. de Smit, Koudekerke; J. Stroo, Zoutelande; G. de Visser, Souburg, als leden. Gaes. Zaterdagmiddag vergaderden de 'dagelijksche 'besturen der beide besturen bonden en van den R.K. Volksbond, ten einde zich te beraden over den toestand ten opzichte van de werkloozenzorg, die ontstaan is na de laatste Raadsvergade ring. Besloten werd een onderhoud met het Burg. Armbestuur aan te vragen, ten einde in gemeenschappelijk overleg de werkverschaffing zoo goed mogelijk te regelen. De crisis-commissie uit de Zeeuw sche landbouworganisaties heeft aan de Eerste Kamer een telegram gezonden, waarin met nadruk op aanneming van 'het larwewetje wordt aangedrongen. De middenstandsvereenigingen „Han delsbelangen" en „De Hanze" hebben hiermede instemming betuigd. Op de te Bergen op Zoom gehouden Nationale Pluimveetentoonstélling be haalde Theo van Damme alhier, bij groote mededinging in de afdeeling sierduiven de lauwertak voor de mooiste collectie en naast 11 eerste prijzen, alle eere-prijzen, die in die afdeeling te winnen waren. Naar aanleiding van een door de Middenstandsvereenigingen „Handelsbe langen" en „Be Hanze" aan de Regeering gezonden adres inzake de werkloosheid, zijn de besturen dezer organisaties uitge- noodigd tot een bespreking met den in specteur Ir Stevens op a.s. Zaterdag. Schore. Zaterdagavond is een dochter van dhr d. R. te Bdezelinge, misleid door den mist en de duisternis, met de fiets in de z.'g.n. Vate (bij de woning van Goud) gereden. Toen de omwonenden, door het hulpgeroep, gewekt, ter plaatse versohe nen, bleek, dat de vrouw nog tijdig op het droge was gebaald. Tholen. Naar wij vernemen, heeft de heer P. J. Blaas, le ambtenaar ter secre tarie alhier, bedankt voor de hem aan geboden plaats op de Vrijz. Dem. lijst voor de a.s. verkiezing der Prov. Staten. Daar het bevolkingscijfer terugge gaan is tot beneden de 3000, zal het aan tal raadsleden in 1930 teruggaan van 11 op 7. Hansweert. Het motorschip „Zaanbrug" geladen met stukgoed van Antwerpen naar Duitschland, is Zaterdagmorgen tij dens dikke mist in bet schaar van de Noord omho'O'ggevaren en blijven 'zitten 1 De sleepboot „Suzanna" is van hier uit gevaren en mocht het gelukken het schip met böog water vlot te sleepen. Het scnip is ernstig beschadigd en moet bier wor den overgeladen. Souburg. Tot le ambtenaar ter secre tarie alhier is benoemd dhr J. Goedbloed te Serooskerke, thans ambtenaar ter Pro vinciale Griffie te Middelburg. Vrijdagavond hield de afd. „Patri monium" haar 27ste jaarvergadering. De vergadering werd door den voorzitter, dhr M. A. v. d. Putte geopend. De jaarversla gen van secretaris en penningmeester passeerden de revue. Door den secretaris werd een stukje oorgedragen. Aan de beurt van aftreding waren de 1 estuursleden dhrn L. Joziasse, W. Suurmond en J. Huson. De eerste twee v erden herkozen en in de plaats van dhr Huson, die bedankt had, werd dhr A. Tis- fink gekozen. In de pauze werd een kopje thee met koek gebruikt. Daarna leverde dhr W. Suurmond een onderwerp over: „Da Gosta". Tegenwoordig waren 17 leden. Dhr W. Suurmond eindigde met dankgebed. Aagtekerke. Zaterdag werd door de Centrale Walchersche Brandstoffen Ver- ecnigingen, de voorjaarslevering aanbe- r' eed. De levering van 17 ton anthraciet, t i ton nootjeskolen, 220 ton stukkolen, 1.22 ton eierkolen en 43 ton bruinkolen werd opgedragen aan dhr Wibaut te Vlis- r'.ngen, terwijl aan dhr Woudstra de le vering van 35000 stuks turven werd ge gund. Arnemuiden. Vrijdagavond hield de Knapenvereeniging „Benjamin" haar jaarvergadering onder leiding van dhr J. J. G. v. d. Graaf f. Jaarverslagen werden uitgebracht door secretaris, penningmeester en bibliothe caris, welke getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. Een opstel Bijbelsche geschiedenis werd ingeleid door A. Poortvliet; een on derwerp Vaderlandsche geschiedenis en over „Patrimonium" door Meijaard. De afgevaardigden der Herv. J. V. en der Geref. J. V. brachten namens hun vereenigingen de goede wenschen over voor de knapenvereeniging. Het verdere van den avond werd ge zellig doorgebracht met gezang, voor drachten en samenspraken, die goed zijn geslaagd. Tijdens de pauze werden door een twee tal dames de aanwezigen vergast op een kopje chocola met een versnapering, waarna, na gemeenschappelijk gezang, van Psalm 68 10 de leider, dhr v. d. Graaff, met dankgebed eindigde. Breskens. Om bezuinigingsreden is bij de N. V. Van Melle's Confectionery Works te Breskens, aan eenige leden van het personeel tegen 1 Februari ontslag aan gezegd. Zierikzee. Subsidie bewaar- schoolondefw ijs. Gemeenteraden kunnen soms veelzeggende besluiten ne men. Vooral betreffende onderwijsaange- legenheden. Niet het minst ook wanneer daarbij het bijzonder christelijk onderwijs betrokken is. De mentaliteit van sommige gemeente raadsleden en de houding welke zij tegen over dat onderwijs aannemen treedt dan eerst duidelijk aan het licht. Is men ten aanzien van het lager onder wijs aan wet en voorschrift gebonden en derhalve verplicht, ook het Bijzonder Chr. onderwijs recht fe doen, zoodra men de hand vrij heeft, zooals o.a. bij' het be waarschool-onderwijs, gunnen vele link- sche gemeenteraadsleden eens recht een kijkje in hun hart. Dan blijkt eerst in hoeverre het beginsel van rechtsgelijkheid wezenlijk ingang heeft gevonden. Neen, de pacificatie-gedachte op onder wijsgebied wordt nog lang niet door allen loyaal aanvaard. Verre van dat. Zoodra men daartoe gelegenheid heeft wordt deze gretig aangegrepen om van zijn onwelwil lendheid op veelszins onverdraagzame wijze blijk te geven. Dit bleek ook weer uit het door den gemeenteraad van Zierikzee genomen besluit inzake de subsidie aan het be waarschoolonderwijs en de daarbij gevoer de discussie. Hel lust ons niet het weinig verheffend debat ter zake weer te geven. Wel verdient het aanbeveling, de zaak zelf eens te bezien. Tot dusver werd aan de neutrale bij zondere bewaarschool een jaarlijksche subsidie verleend van f 800, aan de bij zonder Christelijke f 600 en aan de R.-K. •bewaarschool f 500. Het aantal leerlingen dat deze scholen bezoekt, bedraagt resp. 100, 65 en 50. Bi. en W. meenden, dat de subsidie be hoorde te worden verhoogd en deden mitsdien daartoe een voorstel. Opzichzelf, wanneer de gemeente-finan- ciën dit toelaten en dit eenigszins moge lijk is, is daar niets op tegen. Wat geschiedde echter? Dit, dat bij die gelegenheid door den Raad het neutraal hijzonder onderwijs ongemotiveerd werd bevoorrecht boven het overig bijzonder bewaarschoolonderwijs. Immers werd de subsidie aan het neutraal bewaarschool onderwijs verhoogd met niet minder dan f500 en dus bepaald op f1300, terwijl de vrije beschikking over een lokaliteit bleef behouden. De subsidie aan het pro- testantsch bijzonder Christelijk onderwijs, 'om ons daartoe te bepalen, werd gebracht van f 600 op f 700. Naar rato van het aantal schoolgaande kinderen, de maatstaf waarvan ook de subsidie-regeling uitgaat, had de subsidie nan het Christelijk onderwijs zeker moeten worden bepaald op f 800 k f 900- Ieder zal moeten toestemmen dat het bijzonder Christelijk onderwijs derhalve niet werd behandeld op voet van gelijkheid met het overig bewaarschoolonderwijs. Wie dit echter ook mocht erkennen, de linksche meerderheid in onzen raad niet. Met de zonderlingste argumenten, beter drogredenen, werd de bevoorrechting van het neutraal onderwijs verdedigd ter wijl geen der linksche raadsleden (en helaas ook de vertegenwoordigers van de Chr. Hist, groep niet) voor de rechten en aanspraken van anderen voldoende oog hadden. 1 Er bleek weer eens hoe „liberaal", „vrij zinnig", en „democratisch" men wel was, alsook dat men op dit punt nog niets van zijn karakter en verleden verloochend heeft. Nu zou men dit raadsbesluit, met het oog op het betrekkelijk gering bedrag waarom het onzerzijds gaat, in het ge meente-archief kunnen doen deponeeren, ware het niet, dat er ten duidelijkste uit. blijkt, op welke wijze het linksche deel van den raad met de rechtmatige belan gen van een belangrijk deel der burgerij omspringt. Het bewijst wel, hoe noodzakelijk het is, dat te dezer zake een wettelijke regeling wordt getroffen en dat ten opzichte van de a^s. gemeenteraadsverkiezingen de oogen van ons volk beliooren geopend te worden, opdat het zie waar het aan toe is indien het aan andere hare rechten vertredende partijen is overgeleverd. Ook stelt dit .gebeuren weer eens duide- 1 ljjk in het licht, wat wij in dit opzicht te wachten hebben van socialistische raadsleden, die even gemakkelijk de rech ten en gevoelens van 'anderen vertreden als hun linksche mede-vertegenwoordigers. Inzonderheid als het de positief Christe lijke groepen betreft. Men kan wel den mond vol hebben over recht en billijkheid, maar het is nog wat anders om daarvan blijk te geven. De rechtsche groepen zijn in casu de dupe geworden van een linksche over- heersching. Ja, de pacificatie is wel grondwettelijk gefundeerd, maar heeft nog allerminst al ler instemming. Men wenscht wel eigen rechten erkend te zien, maar voor die van anderen heeft men geen of nog maar weinig oog. De schoolstrijd moet in de lagere or ganen nog steeds gestreden worden. De K. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergschenhoek, E. V. J Japchen te Maartensdijk. Bedankt voor Kampen, \V. L. Mulder te Voorthuizen. Voor Zevenbergen, D. J Lazonder te Werkendam. Jubileum. Ds M. van Empel, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Middelburg, hoopt 14 Januari a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te herden ken. Ds van Empel werd op 14 Januari 1906 te Biggekerke in het ambt bevestigd. Van daar vertrok hij in Januari 1910 naar Middelburg. De jubilaris is praeses van de classis en scriba van den Ring Middelburg, bi bliothecaris der Prov. bibliotheek, voor zitter der openbare leeszaal en biblio theek en voorzitter der vereeniging to; bestrijding der tuberculose te Middel burg. Beroepbaar. De heer E. Jan sen Schoonhoven, cand. t. d. H. D. in de Ned. Herv. Kerk, te Utrecht, stelt zich be roepbaar. Geslaagd voor machinistenexamen diploma A de heer K. Brouwer, Middel burg. Op de voordracht ter benoeming van een leeraar in de natuurkunde, wis kunde en cosmografie aan de H. B. S. A te Haarlem komt als nr 2 voor ir B. de Roos te Middelburg. Kruiningen. Benoemd tot onderwij zeres aan de School met den Bijbel al hier mej. P. Stok te Goes. HET ECONOMISCH DEPARTEMENT. In een vorig nummer hebben wij weer gegeven wat de Standaard hierover schreef. Dit orgaan wenschte één econo misch departement; arbeid en volksge zondheid zouden dan zoo noodig naar Binnenlandsche zaken kunnen worden overgebracht. Hiertegen maakt „De Nederlander" be zwaar. Op deze wijze, zegt het blad, zou toch de fout van 1922 worden herhaald; al leen zou ditmaal niet het economische departement maar het sociale departe ment uiteengebroken worden. Arbeid en Volksgezondheid op het Binnenhof; Arbeidsverzekering en Werk- loosheidszorg op het Bezuidenhout. Zoo moet het toch waarlijk niet. Wordt bovendien bedoeld, Arbeid en Volksge zondheid te brengen, waqfd Armenzorg reeds is, zoo zou allicht het voortreffe lijke sociale stempel van Volksgezondheid schade lijden. Wat nog 'n schaduwzij beduidt. Waarom niet een economisch en een sociaal departement naast elkaar? Dit moet uitgangspunt wezen; de bouw stoffen liggen er voor klaar. Wil men vermijden, dat het aantal de partementen vermeerderd wordt en dat Binnenlandsche Zaken als weinig-omvat tend departement overblijft? Laat men dan Binnenlandsche Za ken combineeren met Onderwijs, nadat men Werkverruiming heeft gebracht, waar het hoort, en Armenwezen, waar het zeer goed zou kunnen hooren: hij het sociale departement. y Daad van een ontoere kenbare. Eeni'gen tijd geleden was als proef uit het krankzinnigengesticht ontslagen een patiënt, wonende te Hoo- geveen. Na zijn intrek in de echtelijke woning bleek toch, dat zijn toestand nog niet geheel normaal was. Donderdag had hij tegen zijn vrouw geklaagd, dat hij des I nachts slecht geslapen had, waarop deze hem geraden had zich dan weer een oogenblik ter ruste te begeven, om de verloren rust in te halen. Hij schijnt hier op in woede te zijn ontstoken en bracht zijn vrouw zoodauige klappen toe, dat ze het geraden had geacht het huis te ont vluchten. Met mooie voorwendsels heeft hij haar toen weer in huis gelokt, waarop de man zijn vrouw naar het schuurge- deelte sleepte en met een hard voorwerp, vermoedelijk een bijl, zoodanig mishan delde, dat ze bewusteloos werd. Hevig bloedend is ze in het schuurdeel blijven liggen. De ter hulp gesnelde kinderen kregen eveneens verwondingen. De dader is daarop naar den genees heer te Hoogeveen gegaan en heeft daar medegedeeld, dat hij zijn vrouw vermoord Bij dag sj meer nieuw het gere in voor gen Voo: minde bij de de in gaat, i lingen dat re afnem Dit ze nis va: toekon Noc noch stond

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2