[T f DE ZEEUW Goes, Het Geweten van Roger Treherii. els .BURG TWEEDE BLAD] HET ADRES A. WILKING - KLIERZIEKTE 'JER IEEK Wat er deze week voorviel ruime Heer FEUILLETON Brieven uit Middelburg. Kerknieuws. Rechtzaken Radio-nieuws G. VAN WILLEGEN ZOON, Bloedkoralen, Stukken, Sloten, Cantspelden, Parelspelden, Nette-Slootjes, Verlovingsringen, enz. enz. enz. 24, Goes L JL loc naar |èds veel het die Bnt. Wat [art nog zich de Ée wordt moe is éindelijk cigeving, J verteld. |ar huis, blijde lent met humor U b.v. lijksaan- Ime met lie geen ter type |gen tijd riderling |en haar an twee |er zorg. lasten nacht |tort,en... In keer- aange- lls bijna 1 verzet", edikster Jlle licht |at licht levens lij chaam loerende lopbloei- ïirhaal is (verhaal ]tje van wagen yerven- |g lange |den en ven der |aangrij- geschie- insteld, lelman", Ifontein. in het Iden pracht- erleven, Imet de lan zijn |kening. Hoofd- wordt b. Aan- uitv er- Ij pracht- |keurige opge- jRATIS [n ouds Israë- bladz. is dus lerstond Vanbod VAN ZATERDAG 10 JAN. 1931. Nr 85. Het nieuwe jaar is begonnen zooals het oude jaar geëindigd is. Ook in deze eerste volle week van 1931 was er overal onrust en verwarring, wa ren er verschijnselen die voor de toe komst weinig goeds beloven. In Britsch-Indië bleef het onrustig. Oogenschijnlijk zijn de leiders van den opstand weinig actief, maar dit neemt niet weg, dat het overal broeit en gist, zoodat men zich niet al te zeer behoeft te verwonderen als de revolutie-vlammen vandaag of morgen naar alle kanten uit slaan. Panama de kleine en weinig beteeke- nende republiek aan het bekende en be roemde kanaal heeft dezer dagen ook een revolutie gehad. De president werd zon der veel plichtplegingen op zij geschoven en door een ander vervangen. Een we reldschokkend feit is dat niet, maar als symptoom van de algemeene politieke koorts heeft het toch wel eenige betee- kenis. In Frankrijk werd in de afgeloopen dagen de aandacht in beslag genomen door het verscheiden van maarschalk Joffre die in den grooten volkerenkrijg van 1914 zulk een belangrijke rol speel de en wiens stoffelijk overschot dan ook met veel praal ter aarde is besteld. Maar schalk Joffre was een van de groote fi guren die in critische momenten aan ziju volk belangrijke diensten heeft bewezen Zijn optreden vormde een scherpe tegen stelling met de houding van de mannen w.o. uit de eerste kringen, die min of meer betrokken zijn bij de financieels schandalen waarnaar thans in Frankrijk een onderzoek wordt ingesteld. Overigens is voor bijna alle landen in dezen tijd het groote vraagstuk, de nog maar steeds toenemende werkloosheid, die een angstwekkenden omvang begint te krijgen en bij de bestrijding waarvan men vrijwel machteloos staat, 't Is wel zeer te hopen, dat de economische toe stand spoedig mag verbeteren, zoodat er ook weer kans komt op werkverruiming. De werkloosheidsplaag gaat ook nu weer met allerlei minder aangename be geleidende verschijnselen gepaard. In an dere landen meer dan hier, maar toch is 't ook in ons land reeds in verschillende plaatsen tot opstootjes gekomen, waarbij hoe kan het anders? de communis tenleiders een groote rol spelen. Er zijn altijd menschen, die van de el lende van anderen trachten te profitee- ren en die deze ellende aangrijpen om zelf iets te bereiken. Maar gelukkig zijn er ook andere, meer verblijdende verschijnselen. Nu nade re berichten worden gepubliceerd en de eerste foto's binnenkomen, blijkt pas, welk een ontzettenden ramp de uitbarsting van de Merapi beteekent. Welk een ver woesting! Welk een ellende! Maar nu komt ook plotseling het me degevoel tot uiting en we behoeven niet te twijfelen of er zal niets ongedaan wor den gelaten om den nood van de zwaar getroffen bevolking te lenigen. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten er* aanverwante artikelen ie SOES HULST GOES. door EVELYN EVERETT—GREEN. (Vrij naar het Engelsch.) 18.) o— De kalme rust op haar gelaat deed hem goed. Onwillekeurig begon hij het te bestudeeren, lettend op het hooge, edele voorhoofd, het golvende haar, dat het omlijsttte, de fraai gebogen wenk brauwen, de lange, donkere oogharen en de fijn besneden trekken, die een edel moedige natuur deden vermoeden en die mengeling van zachtheid en kracht, wel ke de edelste karakters kenmerkt. Er liepen zilveren draden door haar lokken en Roger schatte haar verscheiden jaren onder dan hij zelf was. In jaren was ze zoowat acht maanden jonger dan hij, maar ze had al heel wat ondervonden in haar leven en dat had zijn invloed op haar doen gelden. Hieraan ook dankte ze haar gave om het vertrouwen uit te lokken van allen, met wie ze in aanra king kwam. Ze vroeg Roger naar bijzon derheden uit zijn leven, naar Transonne Peveril, zonder een spoor van aarzeling in haar stem en al spoedig zat hij te ver tellen van zijn geboorteplaats, die hij zoo liefhad, met een gemak, waar hij zich XXXVIH. Amice, In de Lange Noordstraat alhier staat een heerenhuisin welks gevelsteen wordt vermeld, dat vader Cats daar van 1603 tot 1623 woonde. Lang genoeg dus om aan te nemen, dat de geest van Heer Jacob daar nog niet geheel is geweken. Bij het afscheid van den tegenwoordi- gen bewoner als hoofd der U. L. O.-school aan de Heerengracht te Middelburg wer den door den Voorzitter van het school bestuur dan ook verschillende regelen van Cats aangehaald. En, ware het niet, dat de heer Hage althans voorloopig nog in zijn Gatsiaansche woning verblijf blijft houden, er zou sprake kunnen zijn, van de gedachte om dit huis als Cats-museum van Zeeland en desnoods voor geheel Ne derland in te richten. Wellicht zou zulk een idee wel ingang vinden in Zeeland, waar, zooals de sprake gaat, nog bij vele landbouwers op de eene zijde van de schouwplaat de Bijbel, op de andere zijde het gedichtenboek van den Middelburg- schen pensionaris te vinden is. Echter is het de vraag, of de herinneringen, die nog van vader Cats zijn overgebleven, wel zoo talrijk en omvangrijk zijn, dat zij een museum, hoe bescheiden ook, zouden kun nen vullen. Om op den bewusten afscheidsavond terug te komen, deze is in alle opzichten geslaagd. Hoogtepunten waren de rede van den Voorzitter van het schoolbestuur, Dr Huizenga en met name ook die van het scheidende schoolhoofd zelf. Wat wij te hooren kregen, voerde ons terug naar de dagen van vóór 1889, toen de school strijd nog in vollen gang was en de bizon- dere scholen nog geheel en al van staats subsidie verstoken waren. Of het toen een zooveel slechtere tijd was? In geenen deele. Uit stoffelijk oogpunt bezien, was het voor de voorstanders van Chr. onder wijs een benauwde tijd en met name voor de Chr. onderwijzers zelf, die men wel qens de grootste contribuanten voor het Chr. onderwijs heeft genoemd. De heer Hage deelde o.a. mede, dat hem te Brui- nisse als onderwijzer aan de Chr. school benoemd, een salaris van f 500 was toe gezegd, doch hem, vermits de geldmid delen der school allesbehalve overvloedig waren, slechts f 400 daarvan werd uit gekeerd. Ook zijn salaris als schoolhoofd te Hoek, waar hij alleen stond als leer kracht, eerst voor 40, later voor 80 kinderen, was zeer bescheiden. Echter waren die dagen voor hem niet de slecht ste zijns levens. Naar aanleiding van een vriendelijk woord van herinnering tot dhr Hage ge richt door een zijner oud-leerlingen, uit den tijd, toen hij nog schoolhoofd te lerseke was, n.l. den heer E. Verlare te Nieuw- land, kwam nog ter sprake de beginsel vastheid van vele ouders van leerlingen. Het bleek dat deze oud-leerling, woon achtig te Krabbendijke, met zijn broertje eiken dag twee uur heen en twee uur terug moest loopen om te lerseke ter school te gaan. En van het ter beschikking stellen van een autobus of dergelijk vervoermiddel, zooals thans bij een afstand van 3 kwar tier te voet reeds geschiedt, was destijds geen sprake. Het is wel eens goed dat zulke dingen worden opgehaald. We kun nen ons dan eens spiegelen aan de moeite en de offers, die onze ouders en groot ouders hebben gehad, om hunnen kinde ren op geestelijk gebied het hoogste en kostbaarste te kunnen geven wat bestaat. Ziet men op zulk een afscheidsavond in 1931 eens om zich heen, dan is er alle reden tot dankbaarheid. Een groote scha re; een schoolbestuur dat er wezen kan, een vroolijk verlichte en met bloemen versierde zaal; de hoogste schoolautori- teit in persoon aanwezig en der omge ving welgezind; de wetenschap, dat het met de schoolfinanciën in orde is; een schare leerlingen, die zoo talrijk is, dat weder een lokaal moet worden bijge bouwd, kortom er is alle reden om God ootmoedig te danken voor al Zijne trouwe zorg. Doch deze zegen legt ons ook ver plichtingen op. En over de vraag, of wij die 'verplichtingen behoorlijk nako men, willen we hier wel eens iets schrij ven. zelf over verbaasde, als hij er later aan terugdacht, ofschoon het hem op dal oogenblik zeer natuurlijk voorkwam. Een nieuwe schakel werd tusschen hen gesmeed door de plotselinge komst van Pat. Roger had hem buiten het hek van het paleis laten staan, maar het wachten moe geworden, had hij zich op do een of andere manier toegang weten te verschaffen, en toen hij stemmen door het open raam hoorde, sprong hij op de vensterbank, een en al nederige veront schuldiging over zijn ongehoorzaam heid. Helen nam hem in haar armen en deed al de verontschuldigingen en ver wijten te niet door lachend over zijn ruwen kop te strijken. „Luister maar niet naar de baas, hoor kereltje. Je was een verstandig beest om een koelen beschaduwden tuin te verkie zen boven de brandende zon. En natuur lijk was het je plicht te onderzoeken wat er van hem geworden was in dit vreem de, onbekende huis. We hadden hem wel gebakken en opgegeten kunnen hebben, is 'tniet? Het was hoog tijd, dat je eens om inlichtingen kwam. Denk jij maar altijd goed aan de baas, sommige mees ters hebben heel wat oppassing noodig. Pats hart ging onmiddellijk uit naar deze dame. Even sprong hij tegen Roger op om zich te vergewissen, dat deze hem volkomen vergeven had, maar gedurende de rest van het maal zat hij trouw naast is een vorm van tuberculose. Ver waarloost deze kwaal dus niet. Leest wat Dr. H. VAN GRAFHORST, arts, schrijft in zijn brochure! „Wen ken en raadgevingen bij de behande ling van tuberculose en scrofulose" over de gunstige resultaten verkregen met granuline. Deze brochure, die o.a. talrijke attesten bevat van ge- neesheeren en genezen paiiënten, wordt U op aanvrage, in gesloten enveloppe gratis toegezonden door de Pharm. Ond. Dr. J. H. VAN GRAF HORST, Scheveningen Alkmaarsche- Straat D 9. "Wij moeten er ons wel rekenschap van geven, dat wij, antirevolutionairen, thans van alle zijden worden belaagd. Le laat ste jaren zijn wij gewoonlijk het kind van de rekening en komen de meeste klappen neer op onzen rug. Zijn de aan vallen der liberale partij (.Vrijheidsbond) op onze phalanx minder krachtig en he vig gevolg van de inzinking van krach ten der liberalen de krachtsinspanning der vrijzinnig- en sociaal-democraten, vooral van de laatsten, is zeer toegeno men. Zelfs in de kleinste plaatsen in ons gewest, waar vroeger geen of slechts een enkele stem op donkerrose of rood werd uitgebracht, wordt een sterke actie ge voerd en niet zonder vrucht. Met hoeveel verbazing is door ons bij een vorige gele genheid opgemerkt, dat zelfs in plaatsen, die vroeger tot de antirevolutionaire bol werken werden gerekend, het aantal so cialistische stemmen zoo beduidend was. Het schijnt, dat de pogingen om verdacht te maken, om het „evangelie der ontevre denheid" te zaaien en met onvervulbare beloften te werken, niet zonder succes zijn. En, wanneer die pogingen dan niet met de wapenen des g e e s t e s worden weerstaan, is het de stof, de maag, de grootere weelde, die de kiezers mee sleept. Anderen, de volgelingen van Kersten, die vroeger hun kinderen zonden naar de openbare school en die tuans, dark zij vooral den door ons, anti-revolulio- nairen, mei kracht gevoerden sciiooistrijd, daarvan de vruchten oogsten en daarmede hun scholen bouwen, doen niets anders dan cri liseeren en atbreken, voorgevende getrouwer en principiëler te zijn, dan wij. Nog anderen, de Chr. Historischen, voeren een kerkelijke politiek en beweren openlijk ook in ingezonden stukken in dit blad dat wie tot de Ned. Herv. Kerk behoort, nooit antirevolutionair kan zijn. De ouderen, die door hun jarenlange lidmaatschap onzer partij zulks logenstraf ten, sterven uit en de jongeren volgen maar al te zeer de stem der tegenwoor dige politieke eii geestelijke leiders. Zoo komen wij langzamerhand alleen te staan. Daarom is heit zoo noodig, dat wij in gehalte gaan winnen, wat wij in ge- t a 1 verliezen. Onze beginselvastheid vermeerdere, onze vaandel trouw verste vige. Het mag niet meer voorkomen, dat de vergaderin gen onzer kiesvereenigingen slecht wor den bezocht; dat het aantal onzer „wer kers" bij en vóór de verkiezingsdagen afneemt; dat onze belangstelling voor wat er in de politiek omgaat vermindert. Doch, en dit vooral dat onze voormannen het voorbeeld geven van be ginselvastheid ook in de vergaderingen, waarheen zij door het vertrouwen onzer kiezers zijn afgevaardigd. Geen geschip per of getransigeer met de ons heilige beginselen; geen verwatering bij de heili ging van den Sabbat; geen achteruitzet ting van onze minder bedeelde broeders; geen aanranding van de autonomie dei- gemeenten. 't Is verdienstelijk, een open oog te heb ben voor verkeer en verlichting, voor vooruitgang en hygiëne; het is verdiens telijker zich te richten, altijd en onder alle omstandigheden, naar het Program van Beginselen onzer Partij, voor ruim een halve eeuw door onzen vroegeren leider op zoo schitterende wijze gefor muleerd en toegelicht. Mogen, vooral in deze dagen van can- haar stoel en keek haar met glinsteren de bruine qogen aan, dankbaar voor de lekkere stukjes, die ze hem toewierp, maar ook tevreden, als hij slecnts by haar mocht zitten en naar haar staren. Een wederzijdsche liefde voor dieren deed bij beide vele aardige herinnerin gen wakker worden en tegen den tijd, dat het maal afgeloopen was, hadden ze een gevoel of ze al jaren lang dikke vrien den waren geweest en Rogers gezicht stond aanmerkelijk minder donker, dan toen hij kwam. Maar dit veranderde weer, toen hij zich zelf alleen bevond met den bisschop in het mooie, ouderwetsche boekenver- trek een kamer, die als het ware een sfeer ademde van streng ortnodoxe vroomheid, welke in Rogers stemming irriteerend op hem werkte.Hij zou gaarne den stoel, dien zijn oom hem toewees, geweigerd hebben en hij was althans blij. dat hij zonder onbeleefd te schijnen voor de hem aangeboden sigaar kon bedanken. Hij zou 't liefst staande mede gedeeld heb ben, wat hij op 't hart had om dan op zijn hielen om te draaien en het vertrek te verlaten, zonder eenige gelegenheid voor commentaar, argumenten of vragen. Maar zijn gezond verstand en ëvoel voor recht zeiden hem, dat hij zich op die wijze kin derlijk en ondankbaar zou aanstellen. Toch had hij het gevoel, dat, ondanks zich zelf de schooljongen weer in hem boven Probeert Sloan's. Het zal U verwonderen hoe snel dit werkt in alle gevallen van Rüg-p ij n, Lendej icht, Rlieum&tiek en S uier en en Zenuw-Pijn. De pijn verdwijnt onmiddellijk, MiU«o?aeB hebben het ge bruikt, Sioan's dringt door. Verkrijgbaar bij alle Apo thekers en Drogisten. didaatstelling voor Staten en Gemeente raad, het oog van de leden onzer kies vereenigingen daarop zijn gericht. Dan kun nen wij met vertrouwen de dagen van April en Mei tegemoet zien. Met vriendschappelijken groet, t.t. METELLUS. De vrouw als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Men schrijft aan de N. R. Grt.: In de vergadering van de Synode van 30 Juli 1930 werd met 10 tegen 8 stem men voorloopig aangenomen het voor stel om de vrouw, althans de ongehuw de, tot het predikambt toe te laten. Dat dit voorstel door de volgende Synode de finitief zal aangenomen worden, is lang niet zeker, maar de kans, dat het voor stel tenslotte wet zal worden is weer ver minderd en wel door de ontdekking, die de Algemeene Synodale Commissie n a bovenbedoelde vergadering heeft gedaan. Er moeten toch niet alleen enkele wijzi gingen aangebracht worden in gewone reglementen, waartoe de Synode het voor loopig besluit reeds nam, maar ook nog in het Algemeene Reglement, dus in de grondwet der Ned. Herv. Kerk, en daar aan heeft de Synode niet gedacht. Dezer dagen wordt dus bij de stukken, die jaarlijks aan de kerkeraden en andere besturen worden toegezonden, deze om zendbrief aangetroffen: „De Algemeene Synodale Commissie acht het gewenscht de aandacht der provinciale kerkbestu ren en classicale vergaderingen te vesti gen op art. 17 van.het Algemeen Regle ment, dat bij de behandeling van dit voor stel in overweging moet worden geno men". In art. 17 van het Algemeen Reglement komen de woorden voor: „De belangen der gemeenten zijn toevertrouwd aan pre dikanten, benevens ouderlingen en dia kenen, die allen als manslidmaten aan de gemeente bebooren verbonden te zijn'. Ook dit artikel zal dus nog gewijzigd moeten worden en dit zal juist de grootste moeilijkheid geven, daar voor verandering van het Algemeen Reglement de toestem ming wordt vereischt van twee derden van de gezamenlijke leden van de provinciale kerkbesturen, terwijl voor de goedkeuring van wijzigingen in de andere reglementen slechts de toestemming van de helft dier leden noodig is. Nieuw kerkorgel. Voor de Gereformeerde Kerk te Spa kenburg, welke 1600 zitplaatsen bevat, en daardoor tot de grootste van ons land gerekend moet worden, is aan de orgelbouwers A. S. J. Dekker te Goes opgedragen den bouw van een rein-elec- trisch kerkorgel met 2 klavieren en pe daal en 31 registers. Het orgel zal wor den voorzien van twee fronten, terwijl de speeltafel aan de andere zijde der Kerk zal worden opgesteld, verbonden door een 46 meter lange kabel met het orgel. De opdracht geschiedde bij enkele in schrijving. Mishandeling door een onderwijzer. De onderwijzer T. S., werkzaam aan een der scholen in Den Haag, heeft op kwam, die ervan terugschrikt om voor het front te moeten komen om den leeraar zijn zondenregister te biechten. Toen hij begon te spreken, was hij er zich van bewust, dat zijn woordeu ruw gekozen waren en dat hij zijn gedachten uitdrukte in een vorm, zoo gebrekki" zelfs een schooljongen een glimlach niet had kun nen weerhouden. Toch was daarom zijn betoog niet minder meesleepend, terwijl hij een nauwkeurig relaas gaf van argu menten die anderen hem hadden voorge houden met het doel hem te overreden. Van Elinor sprak hij weinig. Dat ging boven zijn krachten. Van de rest echter vertelde hij alles met een openhartigheid en een ijver om niets over te slaan, die hem zelf verbaasde. Het waren alleen fei ten, die hij naar voren bracht, en hij liet het aan zijn toehoorder over om een conclusie te trekken. „Ik ben tot u gekomen, omdat dominee Trehern het van mij eischte," zoo eindig de hij; „doch ik ben niet hier gekomen om van inzicht te veranderen, zelfs niet na hetgeen u me misschien zal zeggen." De bisschop had stilzwijgend toegeluis terd, achterover in zijn stoel, zijn elle bogen steunend op de armleuningen, en zijn vingertoppen tegen elkander. Geen I oogenblik hadden zijn oogen opgehouden het gevoelige, bewegelijke gelaat van den spreker te bestudeeren, noch had hij een woord van het relaas gemist. 18 Aug. twee 12-jarige leerlingen, die hun Engelsch werk niet naar behoonen had den gemaakt, voor de klas over een "mik gelegd en den jongens zes slagen met ouc stok toegediend. Verdacht' van mishandeling moest de onderwijzer gisteren terecht staan. Hij was evenwel niet verschenen. Na verhoor van de twee jongens, die verklaarden, dat de hun toegebrachte be straffing pijnlijk was, nam het O. M. requisitoir. Hij vond deze methode „uit den tijd van den plak" ongewenscht en vroeg een geldboete van f 30 snbs. 30 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Programma van Zondag 11 Januari: HILVERSUM. 1875 M. 9.30 Orgelspel. 10.30 Vrijz. Kerkdienst. 12.302 Concert octet. 2.304 Concertgebouworkest te Amsterdam. 44.30 Concert. Dajos Bela. 4.305 Gramofoonplaten. 6 uur Concert. 8.159.30 Concert, orkest, sopraan. 9.30 9.50 Pianoconcert. HUIZEN. 298 M. 9.30 N.C.R.V. kerk dienst. 121.30 Concert, sextet K.R.O. 2.304.15 Concert, orkest koor. 5.50 N. O. R. V. Kerkdienst. 8.1510.40 Concert, orkest, piano. BAVENTRY. 1554.4 M. 3.20 Kerkcantata no. 124 van Bach. 4.15 Kerkdienst. 4.35 Concert. Viool en piano. 5.05 Concert, kwintet, sopraan. 8.15 Kerkdienst. 9.25 Concert, orkest, alt en viool. Het Zender-vraagstuk. Voor alle radio-luisteraars is het nu klaar als de dag, dat de vervanging van den Hilversumschen zender door een per- fecten zender voor de 298 M.-golf beslist noodig is. Krachtens het ministeriëele zendtijdbe- sluit immers, zullen de K. R. O. en de N. C. R. V. de eerstvolgende drie maan den gebruik moeten maken van de slechte golf. En al kon het Hilversumsche zend- instrument, door een nieuwe montage der antenne, 'naar uitzendingen iets verder doen doordringen, de toestand blijft on houdbaar. Thans staan wij inderdaad voor de onhoudbare situatie, dat de Katholieke Radio-Omroep technisch in de onmogelijk heid gebracht is, Brabant, Limburg en de Vlaanderen's te bereiken. De N.C.R.V. is voor een groot deel harer getrouwen op de Zeeuwsche eilanden niet te volgen. En dit betreft vereenigingen, die samen indertijd hun eigen, uitstekenden zender bouwden. Dit is een onhoudbare toestand. Het wordt dan ook hoog tijd, dat de regeering zeer spoedig een beslissing zal nemen en concessie verleent voor het bouwen van één goeden zender ter ver- KAPELLE (Z.-Bev - TELEFOON 21 tegen concurreerende prijzen. De noot van zelfverdediging in de laat ste woorden van zijn neef ontlokte geen glimlach aan zijn gelaat. Hij antwoordde rustig: „Ik zal stellig niet vragen of wenschen Roger, dat je op mijn woorden je inzich ten zult wijzigen. In deze crisis van je leven zou ik weigeren je als geestelijke in onze kerk toe te laten, zelfs al zou je me er om verzoeken. Al wat ik van je vraag is, dat, wanneer je van inzicht veranderd bent en wanneer je meent, dat Gods stem in je gesproken heeft, en je bent bereid dat je dan weer bij me komt." Roger keek hem stilzwijgend aan, ter wijl de bisschop voortging: „Die mysterieuze roep van den Onzien- lijken in 's menschen hart is iets, dat zich nocht laat definieeren, noch analy seeren. Hij kan in iederen vorm tot ons komen, hij kan ons bereiken zonder dat we 't ons bewust zijn en daardoor door ons veronachtzaamd worden. Ik heb hier al heel wat jonge menschen gehad, die iets van dezelfde moeilijkheden hadden als jij. En er zijn er heel wat, die tot het aller laatste oogenblik genoopt zijn om de vraag of ze geroepen zijn, aan God ter be antwoording over te laten en die met ge bogen hoofd antwoorden: „Dat ver trouw ik." (Wordt vervolgd). I I ll li.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5