Staten-Generaal Financieële Berichten. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. ppafifen/t Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg gebruikt voor het neerleggen van eoden Dhr V*n Spanning: hat «m vrel klaar. B. en W. wilden niet. Weth. P. G. Laernoes: B. en W. waohten nog op sohriftelijk antwoord der vakorganisaties. Dhr Van Spanning: op dien brief van B. en W. kan geen antwoord volgen, omdat hij afwijzend is. Dhr P. G. Laernoes kan meer niets zeggen, want dan loopen we vooruit op de debatten, die over 14 dagen aan de orde komen. Nogmaals dringt Spr. er op aan, alles aan te houden. Dhr H u s o n, G. H.j kan ook niet na gaan, wat het voorstel zal kosten. Het is nog niet rijp voor behandeling. De voorstellers hebben ook geen berekening gegeven. Spr. noemt het een onbekookt voorstel. Dhr d e M e y: er is geen bezwaar, om aan B. en W. een crediet te geven. Dhr Hu son: Juist. Spr. voelt veel voor het idee-Wesseling en heeft volle vertrouwen in den wethouder van finan ciën. De werkloozen moeten geholpen wor den. Maar de Raad moet kunnen over zien wat hij doet. Spr. wil een crediet van f 5000 aan B. en W. geven. Dan kan de wethouder van financiën naar bevind van zaken in noodgevallen handelen. Dhr de Mey: dat wordt liefdadigheid U spreekt over valide arbeiders I Dhr Sorel merkt op, dat B. en W. zich pertinent hebben verklaard tegen 'n huur- en brandstoffentoeslag, op grond van financiëele overwegingen. Spr. stelt voor aan B. en W. een crediet van f 5000 te geven, om daaruit het voorstel der vijf Raadsleden te financieren. Dhr Paap, V. B., is geschrokken van dit cijfer van f 5000. In de begrooting zit f 20000 aan werkloozensteun. Als daar van nu ineens f 5000 afgaat, weet Spr. niet, hoe we rond moeten komen. Spr. is daarom ook voor aanhouding. De wet houder van financiën heeft al gezegd, dat er niemand gebrek aan kolen zal hebben. Daarom wil Spr. een crediet van f 1000 geven, om het noodige daaruit te betalen. Weth. P. G. Laernoes merkt op, dat die f 5000 slechts een onderdeel is van hetgeen gebeuren moet. Spr. wil het geheel in het oog houden en stelt ook geen prijs op een crediet van f 1000. Spr. wil niet voor de goede Piet gaan spelen. Dhr de Mey: Zoo heet je waarachtig ook. Dhr Laernoes: We moeten hier niet met elkaar concurreeren en tegen el kaar opbieden. Dhr d e M e y komt hiertegen op. Dhr Laernoes waarschuwt ten slot te tegen een besluit en dringt aan op voortdurend overleg met de vakorgani saties. Spr. zou niet gaarne voorstellen, die nu in bewerking zijn, straks moeten wijzigen op grond van besluiten, die nu worden genomen. Het voorstel tot uitstel van alle voor stellen wordt nu verworpen met 10 tegen 8 st. (Vóór dhrn Woltering, van Westen, Huson, Paap, M. Laernoes, P. G. Laer noes, Polderman en Mej. Meyer). Over het voorstel der vijf Raadsleden (huur- en brandstoffentoeslag, tot een maximum van f 5000) staken de stem men. (Tegen dhrn P. G. Laernoes, Polder man, Mej. Meyer, Woltering, Van Westen, Huson, Paap, Wesseling en M. Laer noes). De zaak komt dus in de volgende ver gadering weer aan de orde. Rondvraag. Dhr Poppe, S. P., herinnert aan het besluit tot toekennen van een Kerst- en Nieuwjaarstooslag. Bij de uitvoering is niet de billijkheid be tracht. Spr. staat er verbaasd over. Menschen, die een eigen woning heb ben, zijn uitgeschakeld. Ook arbeiders, die lang werkloos waren geweest, maar juist toevallig die week weer werkten, kregen niets. Weth. P. G. Laernoes, A. R., ver klaart niet uitgemaakt te hebben wie de uitkeering wèl en niet zouden krijgen. Spr. heeft het Raadsbesluit uitgevoerd, meer niet. Dhr Huson, G. H., dringt aan bij B. en W. op spoedige beantwoording van een brief van het college van regenten van het gasthuis inzake uitbreiding der oude lieden-afdeeling. Daar is haast bij. De voorzitter zegt dit toe. Verder bespreekt dhr Huson het eigen beheer bij gemeente-werken. Spr. is daar alleen voor als 't in het belang der gemeente is. Spr. wil graag een overzicht van het bouwen in eigen beheer der Oranjeschool. Ook dit zegt de voorzitter toe. De voorzitter herinnert er daar na aan, dat weth. M. Laernoes morgen zijn zeventigsten verjaardag hoopt te vie ren. Hij is een echte Vlissinger. Morgen hebben we echter geen gelegenheid hem te feliciteeren, want straks vertrekt hij per trein om zich aan huldebetoon te onttrekken. De heer Laernoes heeft veel gedaan voor Vlissingen. Spr. zegt hem daarvoor hartelijk dank en wenscht hem nog vele gelukkige, gezonde jaren toe. (Applaus). Weth. M. Laernoes dankt voor deze vriendelijke woorden. Spr. erkent, dat er in hem nog jeugdig vuur zit. Toch wordt het tijd, dat Spr. zich langzamer hand gaat terugtrekken. Steeds heeft Spr. bij het nemen van besluiten zijn geweten laten spreken. Hij heeft gedaan wat hij kon voor Vlissingen, waar hij zoo heel veel van houdt. Hierna, te ongeveer 5 uur, sluit de voorzitter de vergadering. SB BBOBSHINO BW SB "WBBKLOOS- HHID. Schrijven aan CM. Staten. De minister van Binnenlandsche Za ken, jhr mr Ruys de Beerenbrouck, heeft het volgende schrijven aan Ged. Staten der onderscheidene provincies gericht: „Naarmate de werkloosheid toeneemt, wordt de zorg van de overheid om de na- deelige gevolgen daarvan te lenigen, groo- ter en verantwoordelijker. „Het ligt voor de hand, al wordt de juistheid daarvan helaas niet steeds in gezien, dat alle maatregelen, welke de overheid op dit gebied neemt, niet alleen moeten beoogen de gevolgen van de werk loosheid zooveel mogelijk te lenigen, doch ook, dat zij nimmer op een of andere wijze het herstel van het bedrijfsleven mogen belemmeren en zoo mogelijk dat herstel dienen te bevorderen. „Het is daarom voor de regeering van het hoogste belang, dat zij op de hoogte is en blijft van hetgeen plaatselijk ten behoeve van de werkloozen geschiedt. Zij kan alsdan de maatregelen toetsen aan de hierboven geschetste beginselen. „Ik zou het mitsdien op hoogen prijs stellen indien uw college aan de ge meentebesturen in uw provincie wilde verzoeken, van alle thans nog vigeerende regelingen, welke ten behoeve van de hulp aan werkloozen zijn genomen, en van alle maatregelen, welke nog genomen zullen worden, zoowel dus die zijn uitgegaan, dan wel zullen uitgaan van burgemeester en wethouders als van den gemeenteraad en mogelijk andere instellingen, reken- plichtig aan de gemeente, nog een exem plaar te doen toekomen. Drie adj.-inspecteurs in het Zuiden des lands. Wegens de ook in het Zuiden des lands toenemende werkloosheid heeft de minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw drie adj.-inspecteurs voor de werk verschaffing benoemd, en wel voor Zee land den heer ir. Gonst. Stevens, Rijkslandbouwconsulent te Goes, en voor N.-Brabant de heeren J. J. van Buitenen, wethouder der gemeente Breda (voor het Westelijk deel der provincie), en J. F. Ploegmakers, wethouder der gemeente Oss, lid der Prov. Staten (Oostelijk deel der prov.). Nieuwe steunregeling. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer van den Tempel betreffende vaststelling van bijdragen van rijkswege in de kosten van gemeentelijke steunrege lingen ten behoeve van werklooze arbei ders, heeft de minister van Binnenl. Za ken en Landbouw geantwoord, f' reeds op 7 dezer een steunregeling voor de cri- siswerkloozen is vastgesteld. Omtrent de uitvoering van de regeling, waaronder toekenning van bijdragen in de kosten is uiteraard overleg noodig met het be trokken gemeentebestuur, welk overleg naarmate den minister verzoeken berei ken, zooveel mogelijk zal worden bespoe digd. De nieuwe steunregeling stemt in hoofdzaak overeen met die, welke laatste lijk voor de crisiswerkloozen gegolden heeft. TWEEDE KAMER. (Vergadering van 7 Januari). De nood der werkloozen. De heer De Visser, G. P., vraagt verlof, vragen te mogen richten tot de regeering met betrekking tot den dringen den nood, waarin de werkloozen verkee- ren, en de daartegen te nemen maatrege len. De Voorzitter stelt voor een be slissing over dit verzoek te nemen in de eerstvolgende vergadering. Aldus wordt besloten. Regeling der werkzaamheden.. De Voorzitter stelt voor om op de agenda te plaatsen en heden te behan delen de wetsontwerpen tot goedkeuring van de handelsovereenkomst van Genève van 24 Maart 1930, met bijbehoorend pro tocol, en tot wijziging van de Motor- en Rijwielwet. Do heer De Visser stelt voor zijn interpellatie-aanvrage thans aan de agen da toe té voegen en deze interpellatie a.s. Dinsdag te doen houden. De Voorzitter antwoordt, dat hij op dit oogenblik niet het voornemen beeft de Kamer tegen Dinsdag bijeen te roepen ter behandeling van een interpellatie. De werkloosheid is hier onlangs zeer uit voerig behandeld, terwijl gebleken is, dat de regeering nieuwe maatregelen over weegt. De heer D e V i s s e r repliceert. Hij is van plan een aantal onmiddellijk-drin- gend-noodzakelijke maatregelen te vra gen. Spr. beroept zich op een deel der Kamer om tien handteekeningen bijeen te krijgen voor de aanvraag van een Ka merzitting op a.s. Dinsdag. De heer Schaper, S. D.: Zeker van de leden, die jij altijd uitscheldt! De heer De Visser begrijpt dit per soonlijk argument niet als het gaat om de werkloozen. De heer W ij n k o o p, G. P., begrijpt niets van de houding van den Voorzitter, die op formeele gronden dit verzoek af wijst, terwijl zijn eigen argumentatie voor die afwijzing bewijst, dat hij ongelijk heeft. Spr. verzoekt den Voorzitter, de Kamer op a.s. Dinsdag bijeen te roepen. De Voorzitter zal dit verzoek in overweging nemen. De heer Wijnkoop: Ik heb een voor stel gedaan. De Voorzitter: U hebt een ver zoek gedaan, dat ik zal overwegen. De heer W JJ n Jt e e jt: Dan diwi ik *n voorstel i». De Voorzitter: U kunt volgens het reglement van orde geen voorstel doen. De heer Wijnkoop: U kunt toch de vriendelijkheid hebben te vragen, of mijn voorstel ondersteund wordt? De Voorzitter: U kunt geen voor stel over deze zaak indienen en ik kan niet vragen, of dit voorstel wordt onder steund. Besloten wordt overeenkomstig 't voor stel van den Voorzitter. De Handelsovereenkomst van Genève. Aan de orde komt het ontwerp tot goed keuring van de handelsovereenkomst te Genève. De heer Boon, Lib., betreurt de trai neering met het ontwerp. Spr. erkent, dat weinig is bereikt, doch meent, dat groote idealen steeds zeer langzaam ver wezenlijkt worden. In hoofdzaak wil Spr. het verdrag aan vaard zien uit hoofde van het moreele effect. Het kan de eerste stap zijn naar betere economische verhoudingen. De heer Vliegen, S. D., acht het verdrag van principieelen aard, omdat men erkend heeft, dat de douanerechten geen dingen zijn, waarmee andere landen niets te maken hebben. De heer Van D ij k, A. R., meent, dat geen enthousiasme bestaat voor de over eenkomst. Echter biedt zij voordeelen, voornamelijk doordat er een stimulans van kan uitgaan in de goede richting. De heer Nolens, R. K., wijst er op, dat op economisch terrein aan internatio nalisme weinig concreets te bereiken is; dat nationalisme en egoïsme hoogtij vie ren. Spr. vraagt toezegging, dat de be krachtiging van Nederland zal worden afhankelijk gesteld van die van andere landen. De heer S c h o k k i n g, C. H., meent, dat Nederland in deze kwestie no. 1 moet staan, evenals op het terrein der inter nationale ontwapening. Het moet echter gezegd worden, dat ook hier al zeer wei nig is bereikt. Van enthousiasme kan dan ook geen sprake zijn. Er is echter geen reden, dit ontwerp, product van internationaal overleg, af te wijzen. De heer De Visser, G. P., zegt, dat hij herhaaldelijk in het licht heeft ge steld de hopelooze en misleidende han delingen van den Volkenbond. Zoowel op het gebied van ontwapening als op dat der economie zijn alle pogingen mislukt. Reeds de duur en de opzet dezer over eenkomst wijzen er op, dat zij van geen beteekenis is. Minister Beelaerts v. Blokland acht de ontstemming der Kamer over de late indiening verklaarbaar. Spr. spreekt over die lange uitblijving nogmaals zijn leedwezen uit. Door niemand wordt ont kend, dat deze handelsconventie een te leurstelling is. Vertegenwoordigers van protectionisti sche landen hebben Spr. in vertrouwen gezegd, dat zij gaarne anders hadden ge wild, maar dat hun landen vast waren geraakt in het protectionistisch moeras. Men moet de mislukking dan ook niet te zeer wijten aan onwil. De onderhavige overeenkomst is niet anders dan een com promis. In deze kwestie kan men niet anders dan zeer langzaam vooruit. Klei neeren is gemakkelijk, maar men moet bedenken, dat de tariefaangelegenheden vroeger werden beschouwd els een inter ne aangelegenheid en dat men door deze conventie het internationaal karakter er kent. Dit is reeds zeer belangrijk en hier in ligt voor Spr. de voornaamste betee kenis van deze handelsconventie. Ratificatie grengt geen nadeelen voor Nederland mee. Niet-ratificatie kan aan de zaak zelve schade toebrengen. Den heer Nolens zegt Spr. toe, dat toetreding van Nederland afhankelijk zal worden gesteld van toetreding van België, Enge land, Duitschland en Frankrijk. Het ontwerp wordt aangenomen met 67 tegen 4 stemmen. Tegen: Commu nisten en de heeren v, Voorst tot Voorst, R. K. en v. Poll, R. K. Zonder beraadslaging of stemming wordt voorts aangenomen het ontwerp tot wijziging der Motor- en Rijwielwet. De vergadering wordt verdaagd. Ter benoeming van een leeraar in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium voor vervulling der vacature, welke zal ont staan door het aanstaand vertrek van Ds H. J. Kastein, bevelen B. en W. aari: Ds A. Landstra, predikant te Haastrecht en binnenkort te Middelburg; en Ds J. P. Enklaar, predikant te Kattendijke, zulks voor het tijdvak 1 Maart 1931 tot het einde van den cursus 1931/32. Aavullend subsidie Burgerlijk Armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur heeft ver zocht het reeds over 1930 toegestane sub sidie ad f 105.000 alsnog met f 10.500 te verhoogen. B. en W. stellen voor dit ver zoek in te willigen. Pachtvermindering. Bij besluit van 21 Mei werd aan P. J. Boogaard te St.-Laurens een pachtver mindering over het pachtjaar 25 Nov, 1929 tot 25 Nov. 1930 toegestaan voor de door hem gepachte gronden aan den Kleverkerkschen weg ten beloope van f226.32. Destijds werd reeds medegedeeld dat het mogelijk zou zijn dat betrokkene nog schade zou lijden, doordat de veld vruchten, aanwezig op de hem nog over gebleven pachtgronden, zouden blijken, niet tot volledigen wasdom te zijn ge komen. Dit is inderdaad het geval go- weest, omdat een deel dier gronden is en plaatsing eener pomp. Ook de pach ters J. Lorier en J. Janse Jzn hebben pachtvermindering verzocht. B. en W. hebben doen nagaan of nog andere pach ters van gemeentegronden ter plaatse voor pachtvermindering in aanmerking zouden behooren te worden gebracht. Alle pachters hebben als gevolg van de dijksomlegging of een gedeelte hun ner pachtgronden moeten afstaan, vóór dat zij konden bebouwd worden, of geen vmchten kunnen trekken van nog bij hen in pacht gebleven gronden. Zij hebben do verschillende gronden doen opmeten, zooals zij thans nog in gebruik zijn en do daarvoor verschul digde pacht berekend naar den eenheids prijs per H.A. tegen welken destijds de verpachting geschiedde. B. en W. stellen voor de volgende verminderingen toe te staan: P. J. Boogaard nogmaals f39.45, rest f 185.55; A. Barendse f 114.68, rest f 189.19; P. Boone f 80.36, rest f 38.89; M. P. Matthijsse f85.06 rest f88.37; Joh. de Nood f30.99 rest f 146.79; J. Janse Jzn f 188.93 rest f586.17 en J. Lorier f84, rest f 643.80. Vergoeding en verrekening bij zondere scholen. Ingevolge de bepalingen der L. O.-wet 1920 en gezien het feit, dat de rekening der gemeente over 1928 door Ged. Sta ten is goedgekeurd, stellen B. en W. voor de uitkeering aan de bijzondere scholen over dat jaar vast te stellen op f 13.01 voor het lager en f 35.10 voor het uitgebreid lager onderwijs. Dit wordt voor de school Singelstraat ULO f 2176.20, school Heerengracht ULO f 1781.33, Sin gelstraat L.O. f3239.49, Heerengracht L.O. f2094.61, Zuidsingel f3122.40, Graven straat f3174.44, Wal f3135.41, Veersche Bolwerk f 1405.08. Nog stellen zij voor het gemiddeld be drag der belooning per lesuur van de vakonderwijzers aan de gemeentelijke ULO-scholen voor 1928 vast te stellen op f 123.32 en dien tengevolge de desbetref fende uitkeering aan de school Singel straat te bepalen op f2558.89 en aan de school Heerengracht op f 493.28. Ten slotte moet ook de drie jaarlijksche afrekening plaats hebben met het be stuur der Vereeniging tot het verstrek ken van L.O. op Geref. grondslag, waar toe dit schoolbestuur dan ook in Janu ari 1929 de bewijsstukken der over de jaren 1926 tot en met 1928 gedane uit gaven heeft toegezonden. De uitgaven die naar hunne meening dienen te wor den geschrapt en dus niet door do ge meente behooren te worden vergoed, hebben B. en W. vermeld op een bij het voorstel gevoegden staat. Het volgons B. en W. voor vergoeding in aanmer king komende bedrag is f2907.25 groot. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 770. Licbt op voor fietsers: Zondag 4 u. 41. Maandag 4 u. 42. Geref. School Zwartsluis. Het bestuur van de Vereeniging „Dg Gereformeerde School" te Zwartsluis stelt de inschrijving open op eene 5 pot. obliga- tieleening in stukken van f 1000, f 500 en f 100. De Vereeniging exploiteert een drie-tal scholen, n.l. 1 voor lager; 1 voor uitge breid lager onderwijs en 1 school voor schipperskinderen met 3-jarigen cursus. De leening wordt aangegaan voor aflos sing van opgenomen losse gelden, voor bij het Rijk en de gemeente gedeponeerde waarborgsommen en ter financiering van voorschotten, welke door Rijk en Gemeen te jaarlijks worden verrekend en terug betaald. De leening heeft een looptijd van 50 jaar, terwijl voor 2 Januari 1936 geen vervroegde aflossing mag plaats hebben. De coupons der stukken vervallen 2 Jan. en 1 Julli, de losbare obligaties 2 Januari. De Vereeniging bezit een eigen vermo gen van f 6500. hij evwtredilng tb® d* wet, werd veroordeeld tot een geldboete van f200 of 20 d. hechtenis. Eisoh: Bevestiging van het vonnis, waarvan appèl. H. J. H. 53 jaar, Evangelist te Am sterdam, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtre ding van de Politieveordening van Axel (zonder vergunning van B. en W. aan de huizen een collecte of inzameling houden) werd veroordoeld tot oen geldboete van f 3 of 3 d. h. EieChBevestiging van het vonnis waarvan beroep. E. H. B. H., 24 jaar, employé te Gent, was door den Kantonrechter te Terneu zen vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opvertreding van de Motor- en Rijwielwet, tegen welk vonnis de Ambte naar van het O. M. hooger beroep aan- teekende. Eisch: Vernietiging van bet vonnis, waarvan appèl, en veroordeoling tot een geldboete van f 10 of 10 d. fa. Uitspraak 19 Januari 1931. Zware mishandeling. Voor de Rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de strafzaak tegen G. J. H., 28 jaar, arbeider, en A. K. v. d. W., 20 jaar, arbeider, bei den wonende te Duivendijke, verdacht dat zij op 28 December 1930 te Duiven dijke te zamen en in vereeniging, na het voornemen te hebben opgevat zeker 3 W. van Eek zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, genoemden van Eek, opzet telijk met een ijzeren hamer en een ijze ren pen hebben geslagen waar zij hem maar raken konden, en vervolgens hem in een waterput hebben gegooid, tenge volge van welke verwondingen en onder gane handelingen van Eek eenigen tijd in een ziekenhuis moest worden verpleegd. Verdachten waren verschenen. Get. van Eek, schoenmaker te Loo- perskapelle, verklaarde op den bewusten avond, toen hij per rijwiel naar huis reed, door verdaohten te zijn aangeval len. Verd. II. riep: „Ha", daar hebben we hem, waarop getuige's pet van het hoofd werd geslagen. Verdachte H. sloeg met een ijzeren hamer op mijn hoofd, terwijl verdachte van der W. mij met een ijzeren pen bewerkte, aldus get. Na deze mishandeling nam verdachte H. mij op en gooide mij in een put met water, terwijl verdachte van der W. mijn fiets nam en deze op mij gooide. Getuige ■heeft ongeveer 20 minuten in het water gelegen, toen een passeerende wielrijder hem hoorde kreunen en deze eenige oogenblikken later met egn touw is ge komen en van E. uit het water heeft ge haald, Op een vraag van den President aan get. wat eigenlijk de reden was van de mishandeling, zegt get., dat hem al leen was verboden op de hofstede van van H. te komen, anders niets. Verdachten door den President onder vraagd, erkennen de mishandeling. Z'j hebben echter do fiets niet op van E. gegooid, evenmin hebben zij hém in het water geworpen. Een der verdachten voegde er aan toe, hij kan wel in de put gerold zijn, want van E. was dronken De Officier van Justitie eischt voor j ieder der verdachten een gevangenisstraf van acht maanden. Mr Du Croo te Zierikzee, wilde gaarne verzachtende omstandigheden naar vo ren brengen. Pleiter wil gaarne aanne men, dat de feiten vast staan, maar een voorwaardelijke veroordeeling zou vol gens pl. hier zeer gewenscht zijn. Uitspraak 19. Jaunari a.s. Méér wintereieren van zeer fijnen «maak door BERTELS' „KUNSTKORREL" w Volledig dagrantioen, nleti bijvoeren I Waar niet verkrijgbaar, proef 5 Kilo f 1.20, poitwluel. Octrooi In 1 0 Stoten. Let op Loodje en Label, er zijn namaaksel». BERTELS' OUEFABRIEKEN N.V., afd. KUNSTKORREL, A'dam Rechtbank te Middelburg. I. de J., 39 j., en J. de J., 21 j., bei den schipper van beroep en wonende te Bruinisse, waren in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middel burg, waarbij zij wegens bedreiging van een Rijksveldwachter en beleediging, wer den veroordeeld ieder tot een gevangenis straf van 14 dagen. De Officier van Justitie eischte thans ■bekrachtiging van het verzet. G. F., 41 jaar, uitvoerder van werken aan de Amoniakfabriek te Sluiskil, doc'h wonende te Hoboken, België, was in hoo ger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonreohter te Terneuzen, waarbij Aa'smeerscho veilingen. De twee Aalsmeersche veilingen (Bloe- menlust en Centrale) hebben in het af- geloopen jaar omgezet vuor een bedrag van ruim f 6% millioen, dat is ruim f 200.000 of 3 pet. meer dan in het jaar 1929. Alleen per vliegmachine werden door de K. L. M. vervoerd plm. 350 ton snijbloemen. Wcstlandsche tuinbouw. •De gezamenlijke omzet van de groenten en vruchtenveilingen Poeldijk, Naaldwijk, Westerlee, Wateringen, 's-Gravezande, Monster, Kwintsheul, Maasland, Wou- tersweg en Sammersbrug heeft in het af- geloopen jaar bedragen f 17.27 millioen, tegen f 16.12 millioen in 'tjaar daarvoor. Deze stijging met 7 pet. ondanks de la gere prijzen, moet worden toegeschreven aan de sterke uitbreiding der cultuur, speciaal van het stookbedrijf. FLACON 0130 B een voorbehoedmiddel (effen LONG-COMPLICATIES Wo og het oordeel von Uw dokter! Agenten: n&.Melndetmo-LenHaag

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 10