Pijnlijke Spieren? SLOANS LINIMENT DOODT PIJN Kerknieuws. Onderwijs Predikbeurten. Gemengd Nieuws. RUWE HU/D De praktijk blijft spreken Bertels' .Kunstkorrel" bevalt mij bij uitstek. De W. Leghorns zien er uitstekend uit en leggen de 20, waarvan 11 aan den 2en leg zijn, 10-13 eieren per dag, dit is een waarde van 1 1.20 - I 1.57^. Ze eten per dag voor 27 cent Kunstkorrel. Den Haag, 26-11-'30 A. Nederhof Laan v. Meerdervoort 139 Bertels'.Kunstkorrel" voldoet bij uitstek. Mijn kippen konden eerst niet aan den leg komen; na gebruik van 2 weken Bertels' .Kunstkorrel" zijn reeds 19 aan den leg van 30 stuks, waarvan 4 kippen in 16 dagen 51 eieren legden, waarvan sommigen reeds 65 gr. wegenalles gecontroleerd op vainest contröle I A'dam, 29-11-'30. FJoraweg 32. W. J.Beurts Mijn 87 jonge W. Leghorns leden aan been zwakte. Op aanraden van den dierenarts werd het ochtendvoeder en graan vervangen door Bertels' Kunstkorrel; de dieren genazen spoedig en leggen nu 66 en 67 eieren per dag. Amstelveen, 1-12-'30 H. Blommestein Waar niet verkrijgbaar, proef 5 Kilo f 1.20, postwissel Octr. 10 Staten. Let op Loodje en Label, er zijn namaaksels BERTELS' OLIEFABRIEKEN N.V. afd. Kunstkorrel, A'dam steeg zijn aantal leden in het laatste jaar met 20 pot., terwijl in verschillende gemeenten 25 pot. der inwoners lid zijn (Goes ruim 10 pet.). Als merkwaardigheid zij vermeld, dat dit fonds bij een even tueel in te voeren Ziekenfondswet het eenige is op de Bevelanden, dat aan de eischen van die wet (volledige geneeskun dige hulp) voldoet. Voor wie hier belang in stellen mocht, worden nadere gegevens gaarne verstrekt door huisarts, boden of den administra teur: J. Meijers, Jacoba van B,eieren- straat 6, Goes. De heer W. Kakebeeke te Goes is benoemd tot commissaris der N. V. Ned. Hypotheekbank te Veendam. ELECTRISCHE KACHELS EN HAARDENbij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129, vanaf f 9. (Adv.) Middelburg. Op tweeden Kerstdag werd door de Geref. Zondagsschoolver. „Jachin" met de kinderen en ouders het Kerstfeest gevierd in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft. Voor het eerst werd dit in twee afdeelingen gedaan, wegens het steeds toenemend aantal belangstel lenden. De eerste afd. vierde het feest van 24 uur en de andere van 68 uur De kinderen waardeerden zeer de ge dane tractaties en vertellingen, terwijl de zang van circa 30 meisjes der vervolg- klassen onder leiding van den heer Van Noppen vooral bij de ouders zeer in den smaak viel. De bij de kerktelefoon aangeslotenen hebben eveneens kunnen genieten, daar alles zoowel 's middags als 's avonds te lefonisch werd doorgegeven. RACONJUSO een voorbehoedmiddel (effen LONG-COMPLICATIES I Uooff tnt oo»n Uw dokterl ASanlan: /SBjiefydmp-I*, Hm Goes. De Ghr. Zangvereen. „De Lof- stem" alhier gaf tweeden Kerstdag in de Geref. Kerk haar eerste uitvoering. Na opening door den voorzitter met gebed, waarna deze mededeelde, dat van een onbekenden gever een zilveren herinne ringsmedaille was geschonken, ter herin nering aan deze eerste uitvoering, werd het door de Vereeniging aangeschafte vaandel in gebruik genomen met 't Vaan dellied „God is mijn lied", dat door de zangers met warmte werd voorgedragen en waarbij al dadelijk bleek, dat de korte tijd voor oefening goed besteed was; im mers de daarin voorkomende modulatie is voor een éénjarig koor niet zoo eenvou dig, en werd toch zeer goed uitgevoerd. Het verdere programma van 19 num mers werd daarna vlot afgewerkt. We zullen alle nummers niet één voor één be spreken; hoewel het geheele programma eenvoudige nummers bevatte, waren er toch onder, welker compositie niet zoo gemakkelijk uit te voeren is; we noemen bijv.: „Jesu, wijs en wondermachtig", „Heer, mijn hert is boos en schuldig", „Alzoo lief" van Palestrina (bij de uit voering waarvan de sopranen zich een kleine afwijking veroorloofden). Deze nummers liggen nog aan de grens van het kunnen van 't jonge koor, temeer, daar de tenor- en baspartijen wel wat te zwak bezet zijn. Over het geheel kan het koor met zijn directeur, de heer H. "Wolzak, over deze eerste uitvoering tevreden zijn. Het zal echter zaak zijn, dat met vlijt en ijver de Schrale Lippen Gesprongen Handen studie nu wordt voortgezet, opdat nog wat meer zelfvertrouwen zich ontwikkelt en de enkele stemmen wat worden geschaald, opdat bij een volgende uitvoering enkele nu nog te constateeren vlekjes niet meer zijn aan te wijzen. Gelukkig, dat de uit spraak der woorden nu reeds vrij goed gespeend was aan provincialisme. Enkele mannenstemmen moesten nog worden aangeworven. De orgelist, de heer L. Smit, gaf in een kleine pauze een introductie op: „Nog juicht ons toe die zaal'ge nacht", waar van vier verzen naar zetting in halve en heele noten door de aanwezigen werden gezongen; daarna nog een improvisatie op: „Stille nacht". Met een dank- en slot woord werd na gemeenschappelijk gezang van Gezang 22 1 de uitvoering met dank gebed door den voorzitter gesloten. Er was veel belangstelling, daar het kerkgebouw mooi bezet wils. Kloetinge. Door „Gloeting's Gemengd koor", directeur d'hr S. J. Tamminga, is op den 2en Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk een zanguitvoering gegeven. De groote belangstelling, die zich andere jaren altijd demonstreerde in een volle kerk, was nu (ofschoon de kerk behoor lijk bezet was) geringer. Voor een gTOot deel zal dat wel zijn oorzaak vinden in de meerdere uitvoeringen in deze omge ving. Doch al was het gehoor kleiner, het heeft niet belemmerend 'gewerkt om een goede uitvoering te geven. Over het geheel genomen is het pro gramma, dat bestond uit 14 nummers voor het koor, prijzenswaardig vertolkt. Wij moeten hierop echter één uitzondering maken, n.l. voor het eerste couplet van „Bede voor het vaderland". Dit was be paald onvoldoende in stemverhouding, vooral de bas was 'hierin niet goed op dreef. Het tweede couplet was veel beter. Wat andere nummers betreft, mogen wij vooral als zeer goed geslaagd noemen: „Kerstzang" van Vranken, „In Mei" van Olman, ,,'tZal wel" van v. Nieuwenho- ven en „Gebed voor het vaderland" van A. Spoel. Ook de sopraan-soliste 'heeft met „Jesu, allerliefste kind" van Vranken en gedeelten uit het „Vesperkoor" van Bort- nianski (dat in 'zijn geheel ook met de koorgedeelten prachtig werd gezongen) veel voldoening gegeven. In 't bijzonder om de mooie, evenwichtige stemverhou ding en de zeer goed uigevoerde cresc. en decresc. vermelden wij nog „Want alzoo lief" van Leo Mens. De heer Tamminga kan over zijn koor tevreden zijn. De vereeniging werd vereerd door de medewerking van den heer W. Kool, orgelist in de Wilhelminakerk te Rotter dam. Zijn eerste nummer „Improvisatie1" over kerstliederen kon ons niet 'bekoren wat betreft registratie en sommige vrijL heden in de maat, ook vinden wij 't een verkeerde volgorde om te beginnen met „Daar is uit 's werelds duistere wolken" en te besluiten met „Hoe zal ik U ont vangen". Wij hoorden dit liever juist om gekeerd. In de 3 andere soli „Fantasie" van Körner, „Concertstuk" van Völk- mar en „Simphonia" van Morandi, heb ben wij- dezen orgelist bewonderd om zijn flink ontwikkelde techniek, muzikale voordracht en onberispelijke tempo-bewa- ring. De vergadering werd geopend en gesloten met gemeensdhappelijiken zang, respect. Ps. 98 1 en Gez. 116. Heinbenszand. Eersten Kerstavond gaf de Chr. Zangvereen. „Looft den Heere", directeur de heer H. Lammers, haar derde uitvoering in de flink bezelte Geref. Kerk. Na opening der vergadering door ds Booy werd het programma bestaande uit een vijftiental nummers op veelal goede wijze afgewerkt. Het koor beschikt over goede krachten en een ijverigen directeur, die werk maakt van de uitspraak en de voor dracht. Zoo verdienen een bijzondere ver melding: „Gebed" (Abt), „Jesu wijs en wondermachtig" (Beintema), wat zuiver en met gevoel werd gezongen. Stukjes als „Zondag" (Hiller) en „Avondstilte" (Welmers) bleken binnen het bereik der vereeniging te liggen. Ook eenige Kerst liederen waren met ernst ingestudeerd. Zeer in den smaak viel o.a. een sopraan solo „Oude Inskje" met orgelbegeleiding, welke heel goed werd uitgevoerd. Ter afwisseling bracht het kinderkoor, eveneens gedirigeerd door den heer Lam mers enkele nummertjes op verdienste lijke wijze ten gehoore. Dit koortje bezit aardige stemmen Alles samengenomen was het een goede avond, mede door de stille aandacht van het publiek. Krabbendijke. Op nieuwjaarsdag zal het 'kantoor voor post-, telegraaf- en telefoon zaken zijn geopend van 89 en 1314 uur. Er zal céne bestelling plaats hebben. Rilland. Op Nieuwjaarsdag zal het kan toor voor post-, telegraaf- en telefoon zaken zijn geopend van 89 uur. Er zal ééne bestelling plaats hebben. Rilland-Bath. Woensdag hield de Alg. Broodcoinmissie alhier hare jaarvergade ring onder leiding van haar eere-voor- zitter, Mr P. A. Schwartz. Deze herdacht met enkele woorden, den overleden voor zitter wijlen den heer F. M. Boot. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in het afgeloopen jaar was ontvangen een bedrag van f 192.15 en uitgegeven f 200.06. In kas was een saldo van vroe gere jaren f236.75. Zoodat thans nog in kas is een saldo van f 228.40. Met de bedeeling kan weer worden be gonnen. Fr werd 836 K.G. brood gebak ken, wat werd verdeeld over 26 gezinnen. Tot voorzitter in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer F. M. Boot, werd gekozen de heer G. van Gor- sel, en tot lid in de bestaande vacature de heer J. v. d. Sande. Met de bedeeling van brood zal worden aangevangen in de eerste week van Januari 1931. Arnemniden. Dinsdagavond hield de af- deeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm een vergadering, welke bijge woond werd door het college van B. en W. en enkele raadsleden. Mede aanwezig waren de commandant van het verband Zeeland, overste H. Bierman, en de heer P. G. Laenioes, secretaris van genoemd verband. Na opening door den heer B. Franse, verkreeg overste Bierman het woord, die (.0 landstormers toesprak en aan negen '1 oningschuttors en dertien scherpschutters brevetten uitreikte. Ier afwisseling werd nu proefgedraaid met het nieuwe filmapparaat van het verband Zeeland, wat uitstekend voldeed. Da heer Laernoes wekte tenslotte de land stormers op, tot het krachtig voeren van propaganda voor den B. V. L. Biggekerke. Dinsdagavond hield de ver eeniging voor Ghr. Volksonderwijs met de 'kinderen uit de hoogste klassen een ouderavond. Het hoofd der school de heer Ilusch, opende deze bijeenkomst, waarna hij een 'kort woord tot ouders en kinderen sprak. Nadat de kinderen enkele liederen hadden gezongen, nam het hoofd der school wederom het woord en gaf hij een korte Bijbelles over den Lofzang van Za- charias. Door de leerlingen der hoogste klasse werd hierop een opstel geleverd. In de pauze werd gelegenheid gegeven het werk der leerlingen te bezichtigen. Na het zingen van het Wilhelmus werd nogmaals door enkele jongens en meisjes een opstel geleverd ditmaal over een vrij onderwerp. Gezongen werden nog enkele nummers, het laatste was de „Engelenzang". De voorzitter de heer P. Janse, nam hierop het woord en dankte de ouders voor hun opkomst en belangstelling en den heer Musch voor de manier waarop door hem gehandeld is. Domburg. Vrijdagavond had in het lo kaal „Rehoboth" de derde bijeenkomst van het negende seizoen plaats van de „Winterclub Domburg". De voorzitter, de he§r L. J. van Voorthuysen, heette de talrijke leden met hunne logé's en intro- ducé's welkom op deze laatste bijeen komst in dit jaar en gaf het woord aan den spreker van dezen avond, den heer Dr. H. van der Kamp, den nieuwen bewo ner van het villapark bij Domburg, die tot onderwerp van zijn boeiende voordracht had gekozen den „Parsifal" van Richard Wagner. Op even kunstzinnige als we tenschappelijke wijze werd dit moeilijke onderwerp behandeld en toegelicht met lichtbeelden, terwijl de erbij behoorende muziek werd voortgebracht door middel van een radio-gramafoontoestel van Phi lips, nieuwste vinding, (dateerende van September j.L), belangeloos afgestaan en gedemonstreerd door de firma Spiering te Middelburg, terwijl de „Columbia"-gra- mofoonplaten met de Parsifal-muziek speciaal voor deze gelegenheid uit Ber lijn waren toegezonden, eveneens belange loos, door tusschenkomst van den ver tegenwoordiger, den heer Bakker. Dr van der Kamp bereidde zijn toe hoorders op deze wijze dus een drievoudig kunstgenot, waarop na afloop door den voorzitter in zijn dankwoord werd gewe zen, die tevens de familie van der Kamp zijn erkentelijkheid betuigde voor de wijze waarop zij velen in Domburg een aan gename en gepaste Kerstvacantie bezorg de, mede door het concert van gewijde muziek dat sprekers dochter, de beken de altzangeres Henriëtte van der Kamp uit Amsterdam, aanstaande Zaterdag hoopt te geven in de Hervormde Kerk te Domburg. Dat de aanwezigen dezen avond veel geleerd en veel genoten hadden, bewees het krachtige applaus, waarmee Dr van der Kamp aan het slot van zijn voor dracht werd gehuldigd. Poortvliet. In de Donderdag gehouden Raadsvergadering werd besloten om met ingang van 1 Januari 1931 aan te sluiten bij de districtsarbeidsbeurs te Bergen op Zoom. Mej, J. C. Nortier alhier werd benoemd als onderwijzeres. Op een ver zoek van bewoners van den N. Achter weg tot het aanbrengen van een licht punt werd gunstig beschikt. Bij de rond vraag informeerde de heer Vogelaar, of het Algemeen Armbestuur zal berusten bij de afwijzende houding van Ged. Staten tegenover het voorstel vermindering van pacht te geven. Geantwoord werd dat al het mogelijke zal gedaan worden om Ged. Staten tot andere gedachten te brengen. Wissenkerke. Uit een groot aantal solli citanten naar de betrekking van dijkbaas aan den Anna Jacobapolder te St.-Philips- land is benoemd de heer A. L. Abra hamse, die alhier werkzaam is als dijk werker. De heer Abrahamse is tevens gemeenteraadslid, voorzitter van den Chr. Landarbeidersbond, voorzitter van de afd. Ziekenhuisverpleging, en bestuurslid van meerdere vereenigingen. Als opvolger in c'en gemeenteraad komt in aanmerking de heer Th. van der Maas. De Chr. Zangvereeniging „Hosanna" alhier gaf den Eersten Kerstdag een zang uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Een '1 inderkoor gaf hierbij een kinderkers'.can tate. Er was een flinke opkomst. De op brengst was ten bate der Bewaarschool. Op Eersten Kerstdag werd door het lier bestaande Mannenkoor een uitvoe ring gegeven in de 0. L. school met medewerking van 'den heer E. Flipse, musicus te Rotterdam en den componist M. Flipse, pianist. Het lokaal was geheel gevuld met een aandachtig gehoor. VROUWEN IN VERWACHTING en j inge moeders bezorgt het natuurlijke Pranz-Joeef'-bitterwater een geregelde waag- en darmwerking. Spieren vermoeid en over spannen I Gewrichten stijf en pijnlijk) Verschaft U verlich ting binnen een paar minuten. Geen inwrijven want Sloan's dringt onmiddellijk door. Aanwending van Sloan's is voortreffelijk tonicum een voor vermoeide, pijnlijke ge wrichten en spieren. Vol maakte verlichting voor hen, die werlc moeten verrichten in de open lucht gedurende ruw weder. Verkrijgbaar bij alle Apothekers eu Dro gisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zevenbergen, D. J. La- zonder te Werkendam. Te Puttershoek, F. van Asch te Randwijk. Te Aardenburg, G. B. Kruizenga te Odbam. Te Assen (voorg. N. H. Kapel), J. G. Jörg te Steenwijk. Aangenomen naar Den Haag (vac. Dr de Bie), A. J. Wormgoor te Bussum. Naar Sommelsdijk, E. van Asch te Arne- muiden. Bedankt voor IJlst, A. Dönzelmann te Almkerk. Voor Scherpenisse, J. H. van Faddenburgh te Elspeet. Geref. Kerken. Aangenomen naar Zuid-Be::eHand, Joh. de Boer, te Brouwershaven Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Soestdijk, K. G. v. Sme den te Haarlem-Noord. Ev. Luth.Gemeenten. Beroepen te Groningen (vacature Scha de vanWestrum), H. H. Dorgelo, Ned. Herv. predikant te Naarden. Geref. Gemeenten. Beroepen te Goes, J. Fraanje te Bar- neveld. Zending. Het vertrek van Ds J. A. C. Rullmann, missionair predikant van de Geref. Kerk van Rotterdam voor Poerbo j inggo, naar Indië is thans be paald op 24 Juni a.s. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Z.-Holland verleende eervol emeritaat aan ds. R. Torenbeek, predi kant van de Ned. Herv. Gemeente van Dordrecht, op diens verzoek, wegens 40- jarige dienstvervulling, met ingang van 8 Maart 1931. Kerkbouw. In het „Vlissingscbe Predikbeurtenblad" maakt ds Hartjes bekend, dat het geld voor den grond voor de nieuw te bouwen Ned. Herv. Kerk bij een is. In totaal werd daarvoor f 8000 ontvangen. Borssele. Bij de Ned. Herv. Gemeente is in de vacature J. de Keijzer, die we gens vergevorderden leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen gekozen tot ouderling dhr F. Walhout Jacobsz. Benoemd tot onderwijzeres aan de 1 Maart a.s. te openen school der Vereen voor In- en Uitwendige Zending te Dordrecht mej. S. van Dijk te Vrouwe polder. Geslaagd voor voorloopig diploma machinisten-examen H. A. J. Meijer, te Vlissingen en K. J. Hoogerheide, te Mid delburg. Ned. Herv. Kerk. Goes, vin ds de Vries. (bev. kerk. leden) av. ds Homburg. Woensdagavond 7 uur ds de Vries. Donderdag v.m. ds de Vries. Wilhelminadorp, v.m. ds Steinz, nm. ds de Vries. Woensdagav. 6 uur ds Steinz. Rilland Bath, 9.30 en 2 uur en Woensdag av. 6 uur ds Wildschut. Kruiningen, vm. ds Hoogenraad van Waarde, n.m. ter Haar Romeny. Waarde vm. ds ter Haar Romeny, n.m. ds Hoogenraad. Domburg, v.m. geen dienst, n.m. ds v. d. Waal. Woensdagav. 7.30 u. ds Note- boom. Donderdag geen dienst. Oost-Souburg, 9.30 uur ds Spijkerboer (bev. kerker, leden) 2 u. ds v. d. Waa. Woensdagav. 7 uur en Donderdag 9.30 u. ds Spijkerboer. Ritthem, vm. nm. ds Blaauwendraad. Arnemuiden, 9.30 en 2 uur, Woensdagav. 6 uur en Donderdag 9.30 uur ds van Asch. Koudekerke, 9.30 uur Ds ten Kate. 7 uur Dr Obbink van Middelburg. (Jeugdd.) 'tZand, 10 uur ds van Empel. 2 uur ds ten Kate. Chr. Evai g Gemeente. Rilland-Bath, 9.30 en 2 uur dhr G. G. Oosterbaan M.artinus te Utrecht. Woens dagav. 6.30 uur ds Hetebrij. Wemeldinge, 9.30 en 2 uur ds Hetebrij van Rilland. Woensdagavond 6 uur en Donderdag v.m. student Seep te Apel doorn. Geref. Kerken. Arnemuiden, 9.30 en 2 uur ds Runia,. Woensdagavond 7 uur ds Runia. Don derdag geen dienst. Serooskerke, v.m. leesdienst, n.m. ds D. Scheele. Woensdag 6.30 en Donderdag 9.30 uur ds Lindeboom. Souburg, 9.30 uur leesdienst, 2 uur ds Ringnalda. Woensdag 6.30 uur ds D. Scheele. Donderdag geen dienst. Ierseke, 9.30 en 2 uur ds Horvath. Woens dag 6 uur en Donderdag 9.30 uur, cand. v. d. Guchte. Rilland-Bath, 9.30 en 2 uur dr Veltsnaar te Tholen. Woensdagav. 6 uur leesd. De uitbarsting van den Merapi. Aneta meldt: Een vliegmachine gooide Dinsdag twee zakken, in totaal veertig kilogram levens middelen, rijst, zout, lucifers, rookartike len, in de ingesloten desa's. Een dier zakken kwam in een ravijn terecht, de andere op de goede plaats. Het was dui- i delijk zichtbaar dat de desabewoners do goederen dadelijk verdeelden. De vlieg machine is weer opgestegen om nog maals twee zakken levensmiddelen met een parachute daar te laten vallen. De Vulcanologische Dienst onderzocht de lahar onmiddellijk, nadat zij den kra ter had verlaten en constateerde de enor me hitte van 1350 graden. Het aantal vluchtelingen heeft nu de 24.000 bereikt. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin een bedrag van f 5000 doen overmaken aan het Smeroe-fonds ten be hoeve van de slachtoffers van de ramp op Midden-Java tengevolge van de uit barsting van de Merapi. Woensdag heeft de gouverneur van Midden-Java een vliegtocht over het door de ramp getroffen gebied gemaakt. Hij bracht tevens een bezoek aan de kampen, waarin de vluchtelingen zijn onderge bracht en waar thans 24.000 personen verblijf houden. De poging van de militairen en het be stuur om de twee dorpen Kenting en Kentong, die door de lahar geheel geïso leerd waren, te bereiken heeft succes ge had. Zij slaagden er in tot de dorpjes door te dringen en kwamen daar tot de ontdekking, dat de bewoners nog vol doende van voedsel en drinkwater waren voorzien en zij zich niet bewust waren van het gevaar waarin zij verkeerden Niettemin werden zij over het minst ge vaarlijke deel van den laharstroom (waar de massa heet zand en modder was uitgevloeid tot een dun laagje en zoodoende was afgekoeld) naar veiliger oorden wegevoerd. De aantallen vluchtelingen in de ver schillende plaatsen zijn: te Magelang 2500, te Sawangan 10.000, te Moentilan 6000, te Salam 1700 en te Tempel 4000. Uit nader door den Minister van Ko loniën van den G. G. ontvangen telegra fische berichten is gebleken, dat ter leni ging van den nood van het door de uit barsting van den Merapi geteisterde ge bied, belangrijke geldelijke steun onont beerlijk is. Een dringend beroep wordt derhalve gedaan op de hulpvaardigheid van allen, die in het moederland tot ver zachting van de gevolgen van deze ramp willen meewerken. Een voorloopige commissie heeft met instemming van den Minister van Kolo niën de taak op zich genomen om ver schillende personen uit te noodigen om in dit comité zitting te nemen, zoodat verwacht kan worden, dat binnen enkele dagen dit comité zich zal hebben gecon stitueerd. Een 'buis door het dijbeen. Door een wonderlijke samenloop van om standigheden is een ernstig ngeluk op den Middenweg te Amsterdam gebeurd. Een vrachtauto reed uit de Linnaeus- straat dezen weg op. Een wielrijder, die den Ringdijk op moest stak voor dezen auto over en passeerde, om op den Ring dijk te 'komen, de auto een oogenblik langs den verkeerden kant. Dit werd den fietser noodlottig. Zonder dat de chauffeur het gemerkt had, was een buis, welke boven op zijn wagen gebruikt werd voor de be vestiging van een dekkleed, even te voren gevallen en stak deze langs de auto uit. De buis, welke een doorsnede 'had van plm. 2 c.M., werd door de rijdende auto den wielrijder dwars door het dijbeen ge dreven. De Geneeskundige Dienst zag zich genoodzaakt de buis op straat af te zagen, alvorens zij 'den zwaargewonde naar het Ziekenhuis kon vervoeren. Een revolveraanslag. Te Bosschenhoofd bij Oudenbosch (N.-Br.) heeft na afloop van een uitvoering W. K. uit Zegge zekeren B. S. op straat opge wacht, met wien hij even te voren ruzie had gezocht. K. loste een viertal revolver schoten op S., waardoor deze echter slechts licht werd gerwond. K. heeft zich 'bij de politie gemeld. Roofoverval. Naar uit Ham burg wordt gemeld, is in het stadsdeel Uhlenhorst een 18-jarige bediende, die voor ajn werkgever 8.800 mark naar de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2