-e- Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Radio-Nieuws. 4. ««a waotk to jWhton om Trtffltollinjr vtn de verpllohtlng tot het geven van onder wijs in lichamelijke oefeningen aan de openbare lagere scholen in deze gemeente voor het tijdvak 1 Jan. 19311 Jan. 1933. Een verzoek van J. Blieik e.a. om het aanbrengen van een rioleering voor hunne woningen in den Zandweg te 's-H. Arends kerke, wordt terzijde gelegd, als zijnde op ongezegeld papier gesteld Hierna wordt vastgesteld de begrooting van 'het Burgerlijk Armbestuur van 's-H. Arendskerke en die van het Groot Arm bestuur van 'e-H. Hendrikskinderen voor het dienstjaar 1931, eerstgenoemde in ontvang en uitgaaf op f 22352.15 en laatstgenoemde in ontvang en uitgaaf op f 8117.92 Aan de firma van Driel te Kloetinge wordt vergunning verleend tot stichting van een radio-distributie-centrale in deze gemeente, onder voorwaarde echter, dat het daarvoor te bouwen distributienet ondergronds geschiede. Een verzoek van gelijke strekking, ingediend door dtar F. van de Weele te Nieuwdorp, wordt ter zijde gelegd, als zijnde op ongezegeld pa pier gesteld. Verder wordt vastgesteld een suppletoir kohier van de belasting op de honden voor het dienstjaar 1930 tot een bedrag van f27. In verband met de omstandig heid, dat de weg naar Heinkenszand voor komende op 'het Provinciaal Wegenplan thans voltooid is, wordt m.a.s. op voor stel van B. en W. besloten deze weg aan de Provincie in onderhoud over te dra gen en met Gedep. Staten daarover ver der te onderhandelen, omtrent de voor waarden van hunnentwege aan deze overdracht te verbinden. Ten slotte komt aan de orde de Ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1931, die na arti'kelsgewijze behandeling m.a.s. wordt vastgesteld voor wat den ge wonen dienst betreft in ontvang en uit gaaf op f 98640.97 en voor wat den kapi- taaldienst f 9357.76. Bij de rondvraag vestigt de heer Lin- denbergh de aandacht op de slechte ver lichting bij het station te 's-H. Arends kerke, waarop de voorzitter antwoordt, dat reeds herhaaldelijk op verbetering daarvan bij de Ned. Spoorwegen is aan gedrongen, doch tot heden zonder het ge- wenschte resultaat. Ten slotte geeft de 'heer Lindenbergh in overweging nu de Provincie f 15.000 beschikbaar stelt voor de werkverschaf fing, aan Gedep. Staten te verzoeken een bijdrage voor dat doel aan deze gemeente te verleenen. Hierna sluiting. Grljpslsorke. Maandagavond hield de A.-R. Kiesvereenlging alhier een open bare vergadering in de kerk met de jeugdvereenigingen en verdere belang stellenden. In die vergadering trad als spreker op de heer F. Dronkers, onderwijzer alhier, niet het onderwerp: „Onze grondbegin selen". Spr. wees er op, dat tegenwoordig de vurige bezieling en warme geestdrift, die vroeger zoovelen opstuwde en kracht schonk, bijna is gedoofd en slechts af en toe nog eens te voorschijn treedt. Die verflauwing is te verklaren uit den zin voor het stoffelijke, een neiging, die aller- wege, ook in onze kringen geconstateerd wordt, terwijl onze schoone grondbegin selen niet genoeg meer bestudeerd wor den en op den achtergrond geraken. Spr. behandelde daarna de souvereini- teit van God, die in Zijn Woord een richt snoer gaf, dat bindend is voor het staat kundig leven; den invloed van de ge- meene gratie en particuliere genade; de overheid dienaresse Gods, handhaafster van het gezag en een wreekster der zon de; het ontstaan van het overheidsge zag en van het gezag in het gezin. Spr. wekt alle aanwezigen, in het bijzonder de jongeren, op, de beginselen met liefde en trouw te bestudeeren, ze als een Gi deonsbende te verdedigen. Spr. eindigt met den krijgspsalm van den godvruch- tigen Zweedschen koning Gustaaf Adolf. De vergadering had een zeer gezellig verloop, was zeer goed bezocht, o.a. door een mooi aantal jeugdvereenigingsleden, en een 30-tal vrouwen en meisjes, welke laatste in de pauze eenige ververschin- gen aanboden. Na afloop was er nog een huishoude lijke vergadering. Vrouwenpolder. Dinsdag hield de Raad dezer gemeenle een openbare vergade ring, waarin alle leden, uitgezonderd de heer Mesu, die wegens ziekte afwezig was, tegenwoordig waren. De voorzitter deelde mede, dat van Ged. Staten bericht is ingekomen, dat vanwege dat College op 27 October j.l. de boeken en kas van den Gemeente- Ontvanger zijn opgenomen en die opne ming God. Staten geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van op- of aan merkingen. Verder, dat is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, houdende voor waarden waaronder door dat College be sluiten betreffende pachtverlaging van ge meente-eigendommen in overweging zul ten worden genomen; dat de voorgestelde salarisregeling van Ged. Staten door de Kroon is goedgekeurd en dat daardoor eenige wijzigingen in de reeds door dat College goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1931 zullen moeten worden aange bracht; dat de Rijksvergoeding ingevolge art. 56 der L.O. wet 1920 voor het lager onderwijs voor het jaar 1929 door den Minister van Onderwijs is vastgesteld op f 6929.49dat de heer L. den Ouden zijne benoeming tot lid van de plaatsel. commissie van toezicht op het lager on derwijs heeft aangenomen; dat aan de ge meente Utrecht over 1928 verschuldigd is een bedrag van f28.61 voor Middelbaar Nijverheidsonderwijs; dat aan. de gemeente MidcUlïmra mirt IM§ aog ffVTÜ vcwlwl- digd is voor gewoon lager Nijverheidson derwijsdat aan de gemeente Veere in gevolge art. 205, 6e lid der L. O. wet 1920, over 1929 verschuldigd is een be drag van 'f 62.01 en dat aan die ge meente ingevolge art. 101 der L. 0. wet 1920 over 1928 verschuldigd is een be drag van f45.92, doch dat B. en W. niet met de door dat gemeentebestuur gemaakte berekening accoord gaan, op grond, dat h.i. de verordening van school geldheffing verkeerd ia toegepast. Al deze mededeelingon en de sedert de vorige vergadering ingekomen stukken, werden voor kennisgeving aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met algem. st. besloten het adres van het Algem. Nederl. Verbond" waarin verzocht wordt een verordening in het leven te roepen om belasting te heffen voor het gebruik van andere dan Nederlandsche woorden op buiten plaatsen, huizen, enz., voor kennisgeving aan te nemen. Mede werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. met algenu st. besloten afwijzend te beschikken op het adres van de Ned. Heide Maatschappij houdende verzoek om toetreding als lid tot versóhillende onderdeelen dier Mij, en op het adres van de Ned. vereen, tot bevordering van den arbeid voor on volwaardige arbeidskrachten (A.V.O.) hou dende verzoek om moreelen en finan- ciëelen steun. Met algem. stemmen werd ovi enkom- stig het voorstel van B. en W. beslaten, de jaarwedden en den pensioensgrondslag van den burgemeester en den ontvanger met ingang van 1 Januari 1931 vast te stellen op resp. f 1700 en f 410. In ver band hiermede werd met alg. st. besloten tot vaststelling van een besluit tot wij ziging in de begrooting voor 1931. De voorzitter deelde mede, dat B,. en W. in verband met de opname van een armlastigair inwoner der gemeente voor rekening der gemeente in het gesticht voor krankzinnigen „Vrederust" te Ber gen op Zoom, voorstellen de begrooting voor 1930 dienovereenkomstig te wijzigen waartoe met algem. st. werd besloten. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim in de afd. Vrouwepol- dor werden met alg, st. herbenoemd de aftredende heeren L. Maas, J. J. Bliek, W. van Hekken, S. de Roo en J. Geertse Sr., tot leden der comm. te Gapinge wer den met alg. st. herbenoemd de aftre dende heeren C. Vos, L. Oranje, Jac. Suurmond enC. Dingemanse. Met alg. st. werd herbenoemd tot lid van de plaat selijke comm. van toezicht op het L. O. in de gemeente de heer L. den Ouden, die als zoodanig aan de beurt van aftreding was. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten aan Ged. Staten vrijstelling te vragen van de ver plichting tot het geven van onderwijs in vak J aan de in de gemeente aanwezige 0. L. scholen. Vervolgens werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. met alg. st. bo- sloten het aan de besturen der in de ge meente aanwezige bijzondere lagere scho len over het jaar 1929 uit te keeren be drag als bedoeld bij art. 101 der L. O.-wet 1920, vast te stellen op resp. f 1588.84 en f819.72. Een verzoek van J. Meijers, om verbe tering zijkantktweg voor zijn woning, werd na bespreking in handen gesteld van B en W. om nader advies. Na breedvoerige be spreking werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. met alg. st. besloten om over te gaan tot aanschaffing van ze ven Iffa-Minimax-snelblusch-apparaten, waarvan er twee in de afd. Vrouwepolder, twee in de afd. Gapinge, een in den Kat- tenpolder, een in den Kruisweg en een nabij de Oranjezon zullen worden ge- stationneerd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten de zandput in de afd. Gapinge voor het halen van zand voor belanghebbenden open te stel len van 1 April tot 1 October 't zand zal beschikbaar worden gesteld tegen den prijs van f 0.50 per voer. Bij- de rondvraag werden door den heer Maas inlichtingen gevraagd omtrent den aankoop van keien; door den heer Langebeeke werd gevraagd naar den toe stand van de voetpaden; door den heer Kesteloo werd in overweging gegeven, langs de zijkanten van den Gap. weg af- voergreppels te laten aanbrengen, daar er nog al eens water aan de zijkanten van dien weg staat; door den heer Arend- se werd gevraagd of de Schellache weg eens kon worden schoongemaakt, daar bedoelde weg erg vet is. De voorzitter diende genoemde heeren van antwoord; hij zegde den heer Kesteloo toe dat B. en W. zijn wenk ter harte zullen nemen en deelde den heer Arendse med dat, bij den wegwerker last zal geven ...i Schel- lachschen weg schoon te maken. De voorzitter zeide in de laatste ver gadering dezes jaars de raadsleden dank voor de aangename wijze van samenwer king en wenschte hen een goed einde van 't oude en een goed begin van 't nieuwe jaar toe, de hoop uitsprekende dat het den heer Mesu gegeven worde in het nieuwe jaar weder "ebeel hersteld van zijn ziekte de vergaderingen van den Raad te kunnen bijwonen. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering met dankzegging door hem gesloten. De ramp van de Merapl. Gisterenavond negen uur werd omtrent de uitbarsting van den Merapi door Aneta nog het volgende gemeld; «itaatto i« weinig veranderd. Bi vluchtelingen zijn uit het kamp te Doe koen veiligheidshalve overgebracht naar Moentilan, aangezien Doekoen van drie zijden door den laharstroom wordt be dreigd. De Merapi bromt nog duidelijk hoorbaar en werkt blijkbaar harder dan tevoren. Moentilan is door do in paniek stemming verkeerende bevolking vrijwel ontruimd. In Moentilan bevinden zich thans 5000 vluchtelingen. Het totaio aantal vluchte lingen wordt tusschen 12.000 en 15.0G0 geschat De troepen halen de gewonden waai' men die kan vindon en begraven de lijkon en cadavers, omdat thans reeds alom een verpestende luchit valt waar te nemen. Momenteel is de lucht zeer bedekt alsof een ontzaglijke hoeveelheid asch aanwe zig is. De resident beschikt thans over 25000 gld van het Smeroefonds, f5000 van den Provincialen Raad van Midden-Java, f3000 van de regeering en f2000 uit eigen kasmiddelen. Dit is echter een druppel op een gloeiende plaat. Zoolang het hoofd van den-- Vulcanolo- gischen Dienst de streek niet veilig ver klaart is van terugzending der menschen uiteraard geen sprake. Aangenomen de mogelijkheid van terugzending is men dan nog lang niet 'klaar want de te velde staande oogst is absoluut verloren, ter wijl de velden indien ze te gebruiken zijn zeker eerége oogsten lang moeten braafcliggen. De berg is nog lang niet rustig. Een langdurige lijdenstijd is nog te ver wachten. Op het Departement van Koloniën werd 23 dezer het volgend telegram ont vangen van den gouverneur-generaal van N ederiandseh-Indië. „De gouverneur van Midden-Java, A. H. Neys, bezocht 21 dezer weder streek Merapi-uitharsting. Hij seinde mij giste ren door nieuwe erupties lahar over Blon- kengravijn naar aangrenzende en bene den liggende desa's gestroomd, waardoor aantal dooden thans naar schatting 700. Veertig gehuchten of desa's door lahar ge teisterd en geheel of grootendeels ver brand, oogst van volgens raming 2700 bouws sawahs en tegals verwoest, hon derden stuks groot en klein vee gedood. Zeer veel gehuchten en desa's in onder- districten Doekoen en Sroemboeng door bevolking verlaten, duizenden vluchtelin gen te Doekoen, Salam, Sawangan. Moen tilan en Magelang tijdelijk gehuisvest en gevoed. Bevolking angstig doch gedwee en berustend. Bestuur in alle opzichten waakzaam en actief, terwijl leger op lof waardige wijze medewerking verleent om gevolgen ramp zooveel mogelijk verzach ten. Bestuur en veldpolitie in geteisterd ge bied versterkt. Heb gouverneur te Sema- rang gemachtigd tot alle uitgaven, welke hij voor oogenblikkelijk noodzakelijke voorzieningen noodig ac'ht. Sein u spoedig over noodzakelijkheid Moederlandsche hulp waaromtrent advies gouverneur in gewonnen." Inbraken te Nijmegen. Gis ternacht hebben inbrekers getracht hun slag te slaan in het gebouw van het R K. Parochiaal Armbestuur aan de Dod- dendaal te Nijmegen. Ze hebben met alle mogelijke middelen beproefd om de brand kast te openen, maar zijn daarin niet ge slaagd, zoodat ze zonder buit moesten vertrekken. Eergisternacht werden inbrekers verrast, toen ze binnengedrongen waren in het Olympiatheater te Nijmegen. De politie en de directie hadden bijtijds on raad ontdekt. Door een nooduitgang wis ten de inbrekers te ontkomen. Er wordt niets vermist. Nederlander te Brussel aangehouden. E. van G., afkomstig uit Utrecht, heeft getracht bij een juwe lier te Brussel juweelen te verkoopen. De betreffende juwelier vertrouwde de zaak echter niet en waarschuwde iu het geheim de politie. Toen deze ter plaatse kwam, nam van G. de vlucht. Een opwindende jacht door de straten va.n Brussel volgde en tenslotte kon de man worden gearres teerd. Bij onderzoek bleek, dat hij in het bezit was van een partij juweelen, afkom- Btig van een juwelierszaak op de Louise- laan te Brussel, waar onlangs is inge broken. De aangehoudene is in voorloopige be waring gesteld. Aanranding te Beekber gen. Zondagmiddag omstreeks half 3 is te Beekbergen de 48-jarige Mej. B., die aldaar logeerde, het slachtoffer gewor den van een laaghartige aanranding. Ge heel alleen at... het wandelen zijn Je op den eenzamen weg, tusschen de kom van Beekbergen en de Woeste Hoeve, daar, waar niets dan bosschen en heide zijn, werd zij aangesproken door een haar on bekend manspersoon, die haar eerst was gepasseerd, doch die weer op zijn schre den terugkeerde en zich tot haar wendde. De onbekende trok haar, onder bedreiging met een mes, terzijde van den weg in de heide, waartegen zij zich hevig verzette, en luid schreeuwend. De onverlaat sloeg haar daarop met oen eind koord, waar aan een dikke knoop, op hoofd en gelaat, waardoor zij gewond geraakte en haar tegenstand moest opgeven. Aan de hand van het door Mej .B, op gegeven signalement is door de gemeente politie den volgenden dag aangehouden de 24-jarige D. van B., zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats, een voorwaardelijk veroordeelde, die reeds eenige strafvonnissen achter den rug heeft, Hoewel verdachte bij bet voorloo- pif vwheor, door 6<m «ommimrit v%a politie afgenomen, ontkent, is hij door het slachtoffer pertinent herkend als de da der, terwijl de voetsporen, benevens an dere verklaringen van een 3-tal getuigen die den man in den omtrek gezien heb ben, absoluut in diens nadeel zijn. Hij is ter beschikking van den officier van Ju stitie te Zutphen gesteld. DE ROOS VAN JERICHO. Een merkwaardige plant, die vooral vroeger in den Kersttijd veel van zich deed spreken, is de roos van Jerioho, Dit is een in de zandige vlakten van Ara- bië, Zuid-Palestina en Noord-Afrika voor komend laag struikje, dat evenwel niet tot de rozen, maar tot de kruisbloemi- gen behoort. Het merkwaardige is, dat de takjes en bladeren door de droogte tot een bolletje ineenschrompelen, maar weer als een roos ontluiken, als de plant in water gezet wordt. Eertijds bestond in sommige streken van Duitschland en ook hier en daar in ons land, het gebruik, zulk een roos van Jericho op Kerstavond in water te zetten, met het gevolg, dat tegen middernacht als het ware een nieuw leven geboren werd. Helaas ging dit met allerlei bijgeloof ge paard, men meende b.v. dat de plant te gen besmettelijke ziekte en bliksem bevei ligde. Men wachtte onder het zingen van Kerstliederen op het wonder der herle ving van de roos van Jericho, in plaats dat men bedacht, dat alleen dat Leven, dat eens in Bethlehems stal geboren werd verlossen en beveiligen kan. Tal van legenden zijn aan de roos van Jericho verbonden. Zoo zou zij bij Maria's vlucht naar Egypte ontsproten zijn, over al waar zij haar voet in de woestijn zette, terwijl zij volgens anderen een ge schenk van den engel Gabriël aan Ma ria is geweest. Weer een andere legende weet te verhalen, dat de eerste roos van Jericho ontloken is bij Christus' geboorte. Geen wonder ook, dat waarzeggers en toovenaars ervan gebruik maakten, om het publiek te bedotten, en dat velen met bijgeloovigen eerbied voor de plant ver vuld waren, zoodal nog in 1873 op de wereldtentoon/oiling te Weenen er hooge prijzen voor betaald, werden. Wat nu eigenlijk het doel is van de wonderbaarlijke eigenschap, die dit struikje bezit? Gedurende de korte re genperiode in de kale zandvlakten, draagt de roos van Jericho vrucht, maar in den drogen tijd raken de wortels uit den bodem los en krommen de tak jes zich tot een bolletje, dat door den wind wordt voortgedreven. Vallen de zaadjes in vochtigen grond, dan ontkie men zij, terwijl ook de plant zelf, in aan raking gekomen met water, zich weer zal ontplooien. De eigenschap staat dus in nauw verband met het klimaat der landen, waar de roos van Jericho voor komt, en laat ons zien, hoe God ook voor de plant zorgt, en hoe Zijn wijsheid het plantenleven zelfs in dorre landen moge lijk maakt. Aardbeiencultuur in den winter. Ir. H. W. L. Briickman, bedrijfsinge- nieur-conservator, heeft in den tuin van liet laboratorium voor Electrotechniek te Delft een proef genomen met het kwee ken van aardbeien in een electrisch ver warmde en -verlichte kas. Op 1 November j.l. worden 100 aard- beienplanten op de gewone wijze geplaatst onder z.g. plat glas. Het resultaat was bepaald verrassend. Reeds op 1 Decem ber d.a.v. stonden de planten in bloei en begonnen de vruchten zich te zetten. Ir. Riemens, directeur van het tuin- bouw-proefstation te Naardwijk, heeft kennis genomen van deze proef. De hoeveelheid Btroom die tot 1 Janu ari a.s. verbruikt wordt bedraagt circa 1500 K.W.U. Het zal bij gebruik van goed- koopen stroom mogelijk zijn een loonende cultuur te verkrijgen. Gisterochtend werden eenige mooie van deze electrisch gekweekte vruchten aan geboden aan H. M. de Koningin Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Straatschenderij: J. F. P., Heinkens zand f 10 b. of 1 w. t. s., W. J. G., aldaar een berisping. Overtreden het reglement van politie voor rivieren en rijkskanalen: C. L. B., lerseke 2 maal f25 of 2 maal 10 d. h. Nachtrumoer verwekken: J. N., Hein kenszand, 3. G. o. 'tH., 's-Heer Arends kerke f 10 b. of 1 w. t. Zonder vergunning zijn kippen laten loopen in een anders tuin: M. B., lerseke f 15 b. of 15 d. h. Kreupel paard arbeid laten verrichten: J. d. J., Kloetinge f20 b. of 20 d. h. Te Kapelle met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M. per uur: M. v. P., lerseke f3 of 3 d. h., S. d. W., aldaar f5 b. of 5 d. h. Overtreden het reglement voor de spoor wegbrug Roosendaal—Vlissingen: F. R., Steendorp f25 b. of 25 d. h. Als schipper een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn schip hebben: K. B., Gorinchem f5 b. of 5 d. li. Overtr, Bouwverordening Goes: P. N., J. M. B„ M. F. v. d. B., Goes, vrijspraak. Zonder noodzaak met een motorrijtuig over een rijwielpad rijden: K. N., Wemel- dinge f25 b. of 25 d. h, Met een motorrijtuig over een overweg ïfldan tl* d« tptia lx aantseVi 1»: M, t». v. H„ Goes f25 b. of 25 d. h. Rijwiel besturen onder Invloed van ge bruikten alcoholhoudenden drank: C. T., Rilland-Bath f 15 b, of 15 d. h. Met motorfiets rijden geen teelten ge ven als men van richting verandert, on niet behoorlijk uitwijken; D. J. L., Wol- faartsdijk 2 maal f 15 b. of 2 maal 15 d. h. Met een motorrijtuig te Kloetinge in verboden richting van een weg rijden: J. v. D., Sluiskil, J. J, d. II., Eindhoven f3 b. of 3 d. h. 's avonds met voortuig zonder licht rij den: J. H., Ovczande, L. S., 's-Heerenhoea f5 b. of 5 d. h. Met auto zonder achterlicht rijden: C. M., Kruiningen f3 of 3 d. h. Met auto zonder noodzaak links hou den: J. N., 's-Heer Arendskerke f5 b. of 5 d. h. Met auto rijden zonder voldoende rem men: W. A. d. J., Biervliet f 15 of 15 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: J. v. N., Kruiningen f3 b. of 3 d. h. Jachtwet: A. N. K., 's-Heer Arendskerke f40, f 10, f20 b. of 40, 10 en 20 d. h.; P. de J., aldaar f 40 b. of 40 d. h., verbeurd verklaring van het geweer, de haas en de lantaarn. Met auto rijden zonder voldoende licht en niet stil houden op bevel van een ambtenaar: J. W. B., Middelburg 2 maal f 10 b. of 2 maal 10 d. h. Met een voertuig rechts niet den voorrang geven: J. G., Ovezande, vrij spraak. Hooger beroep is aangeteekend door C. L. B. te lerseke, veroordeeld wegens het overtreden van het. reglement van politie voor rivieren en rijkskanalen tot 2 maal f25 b. of 2 maal 10 d. h.; door A. N. K. te 's-Heer Arendskerke en P. d. J., aldaar veroordeeld wegens overtreding Jachtwet tot f40, f10 en f20 en f40; door L. W. v. d. L. te Wolphaartsdijk, veroordeeld wegens het fietsen zonder goed werkende rem tot f7,50 h. of 5 d. h. Programma van Donderdag 25 De cember 1930. HUIZEN, 1875 M. 7—7.30 Kerstliede ren. Dubbel koperkwartet, 7.308.30 Kerstfoest-wijdingszangdienst uit Rijswijk 9.50 Kerkdienst uit de Groote Kerk te Rotterdam. 12.301.30 Concert. Dames koor. 1.802 Carillonbespeling te Breda. 23 Concert. 33.30 Kerstliederen en duetten. 3.304.15 Declamatie door Arie Post. 4,155.45 Concert. Koor en de Utrechtsche Orkest Vereen. 5.50 Kerk dienst. 7.309.30 Concert. Gem. Zang- vereen. 9.4010.45 Concert. Chr. Radio orkest. 10.4511.30 Gramofoon. HILVERSUM, 298 M. 8—9.30 Gramo foon. 8.359 Kerstwijding. 10.30 Vrijz. Kerkdienst. 1212.30 Carillonbespeling te Den Bosch. 12.302 Concert Haarlem- sche Orkestvereen. 2 VARA 6.30 Gramo foon. 6.307 Concert. 7.308.30 Spel: „Welcome Kerstnacht". 8.30 Concert. Ver sterkt Omroeporkest en solisten. DAVENTRY, 1554.5 M. 10.50—11.35 Kerkdienst. 12.20 Concert. Bariton, trio. 1.20 Orgelspel. 2.202,50 Concert. So praan, bariton. 4.20 Concert. Orkest. 6,50 Kerkdienst. 7 30 Pianospel. 9.30 Concert. Orkest, tenor. Programma van Vrijdag 26 Dec. HUIZEN. 1875 M. 8.30—9.30 Morgenwij ding. 10.30—12 Ultz. Hoogmis. 12,30—2 Concert, zang, viool, cello en piano. 2.30 —4 Concert. Arnhemsche Orkestvereen. Steiner Trio uit Weenen, viool, cello, pia no. 4—5,30 Concert Chr. Gem. Koor „Pro Rege", Don I-Iaag. 5.306.30 Kinderuurtje. 6.30—7 Concert. Kinderkoor. 78 Orgel concert. 810.45 Concert. Chr. Radio-or kest. HILVERSUM, 298 M. 8—11 VPRO. 11 VARA. 12.012 AVRO-Concert Omroepor kest. 2.30—4 Aansluiting Concertgebouw Amsterdam. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 12.20 Concert, viool, piano; 12.50 Or- spel. 1.50—2.50 Gramofoonpl, 4.30 Orkest concert. 7 Pianosoli. Kerstklokken. Ter gelegenheid van den Kerstnacht geeft de heer J. Vincent van avond (24 Dec.) van 9.15—10.15 een kerstklokken- bespeling op het carrillon van het Konink lijk Paleis te Amsterdam. Vanaf 9.30 zal het programma per radio door de N.C.R.V. worden uitgezonden. De politie-radio-omroep. In het Algemeen Politieblad wordt mede gedeeld, dat met ingang van 1 Januari a.s. de kosten van Politie-lladio-Omroep aanzien lijk zullen worden verhoogd. Daar de regeering bereid is gevonden ook een deel dier verhoogde kosten te dragen, heeft de Pel t e-'. ,adio- omm ss e b s oten de kosten der niet zuiver politionnaire radio- Lierich'en door belanghebbenden te doen be ialen. Onder d ze niei-po] t on-iai e berch'rn za] o.a. worden verstaan, het opsporen van een vvegg loopen kind, van een zielszieke, van een kostbaren hond, van 'n varenden bloedver want, die bij een stervende of ernstigen zieke wordt geroepen, enz. De kosten van deze berichten, evenals die der extra uilzending bedragen f5,per be richt, welk bedrag moet worden overgemaakt aan den Commissaris van Politie te Hilver sum. De Commissaris behoudt zich echter het recht voor dergelijke berichten al of niet te verzenden, rekening houdende mot den aard dier berichten en met den beschikbaar ge- stelden tijd voor uitzending,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 10