BOLS Uit de Provincie Z.O.GEHEVËD ELKEN DAG ÉÉN GLAASJE Vj ïfMt Wat het Gasbedrijf betref*, hebben B. en W. teruggekeken naar de gunstige ja ren, die we achter den rug hebben en de fin. comm. heeft vooruitgezien naar de minder gunstige jaren, die zullen komen. Den heer Grucq antwoordt Spr., dat het B. A. meerdere bedeelingen moest doen plaats hebben, terwijl de pachten zijn verminderd. Het weeshuis kost veel per kind, maar men kan het B. A. toch geen verwijt maken, dat er zoo weinig weezen zijn. Spr. acht ook, dat de post onvoorzien laag is. Maar dit was vorige jaren ook zoo. Spr. is tegen belastingverhooging. We weten nog niet de uitwerking van de nieuwe verhouding tusschen Kijk en gemeente. Dhr. Simons, R.K., betreurt het, dat B. en W. de zaak der werkverschaffing reeds hebben geregeld zonder den Raad er in te kennen. De werken, die worden uit gevoerd, zijn productief. Daarom is het ook niet noodig een post voor werkver schaffing te scheppen. De werken, die moeten worden uitgevoerd, staan reeds op de begrooting. (Dhr Grucq: niet alle.) Spr meent, dat er wel sprake is van crisis-werkloosheid. Ook in Middelburg geschiedt de werkverschaffing van ge meentewege. Sneeuwruimen zou weer voor rekening der gemeente zijn. Dat wordt een puzzle. We hebben met een goed- of af keuring van Ged. Staten niet te maken. Als er van het rechtsche bewind van den Raad in deze vier jaar niets te merken was, moet dhr Grucq dat toejui chen. Dan blijkt het, dat de rechtsche groepen niet zoo onverdraagzaam zijn. Kreeg de heer Crucq de kans, dan zou den we hier krijgen: eigen beheer, ge meentelijke radio-distributie, enz. Spr. maakt ook bezwaar tegen het sy steem van aanbesteding der onderhouds werken. Laten B. en W. rekening houden met de adviezen der middenstandsvereeni- gingen. Dhr Vermaire, G.H., protesteert ook tegen de wijze van behandeling der werkverschaffing door B. en W. Daarin behoorde de Raad gekend te worden. Spr. is echter voor het onderbrengen der werk verschaffing bij het Burg. Armbestuur. Spr. wil wel eenige voorkeur geven aan de georganiseerde werklooze arbeiders. Reeds nu zijn 104 werkloozen ingeschre ven. Daaronder zullen echter ook vele on georganiseerden z/n. Spr is er echter te gen, de ongeorganiseerden naar 'tB.A. te verwijzen en alleen de georganiseerden in dienst der gemeentelijke werkverschaffing te nemen. Wil men de ongeorganiseerden aan hun lot overlaten? Als Raadslid zit Spr. hier niet voor een organisatie of vak bond, maar voor de geheele burgerij. Dhr Buis, s.d., constateert, dat dhr Vermaire de georganiseerden voorkeur wil geven. Spr. wil ook niet-georganiseer- den bij de werkverschaffing nemen. Maar als de Raad toch wat wil overdragen aan het B. A. dan moeten daarheen de on georganiseerden worden verwezen. Spr. ziet in het voorstel van B. en W. een on-Ghristelijke daad. De georgani seerden willen zelf zooveel mogelijk voor den kwaden dag zorgen. Deze menschen moeten niet naar het B. A. worden ver wezen. Dhr Eckhardt zegt, dat sociaal-de mocraten als wethouders over armenzorg anders spreken dan als Raadsleden, wat spr. aantoont met een citaat uit een rede van den Haagschen soc.-dem. wethouder Drees. Spr. hoopt verder, dat Goes verschoond blijft van eigen beheer. Ook merkt spr. op, dat de sociaal-democraten in de groote steden reuzen-winsten uit de bedrijven halen. Spr. betreurt het, dat de S. D. A. P.'ers in dezen Raad niet medewerkten om de kermis af te schaffen. Dhr Potter, G.H., is er tegen, dat de georganiseerde werklooze arbeiders moe ten worden verwezen naar het Burg. Armbestuur. Spr. noemt dit vreeselijk. De voorzitter herinnert er aan, dat Ged. Staten van oordeel zijn, dat de werkverschaffing behoort tot de taak van het Burg. Armbestuur. De vorige begroo ting is door Ged. Staten wel goed ge keurd, maar zij hielden zich het recht voor, op de kwestie der werkverschaffing terug te komen. Toen is daarna de beken de circulaire van Ged. Staten gekomen. Ook leest Spr. voor de briefwisseling tusschen B. en W. en het Burg. Armbe stuur. B. en W. zegden de volle mode werking van hun college en den Raad toe. Dhr Koning zou het toegejuicht heb ben, indien de gemeente weer de werk verschaffing deed plaats hebben. Maar in de gegeven omstandigheden behoeven we dat niet te probeeren. Alleen begrijpt Spr. niet, dat men in Middelburg en in andere provincies wel gemeentelijke werkver schaffing heeft. De voorzitter gelooft niet, dat Ged. Staten een post van f 3000 voor werk verschaffing zullen goedkeuren. Dhr Buis: absoluut. Dhr v. Poelgeest: We kunnen toch Bouwplan III laten uitvoeren zooals we dat zelf willen. Dhr Buis: als de goede wil er is, kun nen we best een post van f 3000 op de be grooting brengen. Dan zal het hier even goed als in Middelburg worden goedge keurd. De voorzitter: dan moet u aantoo- nen, dat er hier crisis-werkloosheid is. Dhr Buis: het aantal werkloozen is grooter dan ooit. De voorzitter: dat wordt niet door het aantal bepaald. Spr zegt, dat de kwes tie van school A en B bij B. en W. in onderzoek is. De kweetie ven het Badhui» i# kant en kxaar. Maar spr. gelooft, dat de meer derheid van den Raad er niet van ge diend ia. Wat arbeiderswoningen betreft, zullen B. en W. in Januari een conferentie heb ben met de Bouwvereeniging Nieuw-Goes. De kwestie der aanbestedingen is een moeilijke. Het idee-Crucq zullen B. en W. overwegen. De concessie voor radio-distributie is voor 10 jaar verleend. Spr. hoopt, dat we voor gemeentelijke radio-distributie blij ven gespaard. Dhr Crucq: en Arnhem en Dordt dan! De voorzitter: we zijn zooveel klei ner. Dhr Potter: we krijgen hier ook drie stations. De voorzitter: de kwestie der sneeuwruiming is een taak voor de ge meente-reiniging. Dhr Crucq: dan wordt het toch wel een rotzoodje. De wegen moet het B. A. aanleggen en de sneeuw moet de gemeen te ruimen. Weth. Goedbloed ontkent, dat B. en W. in de kwestie der werkverschaffing den Raad hebben gepasseerd. Zij hebben niets anders gedaan dan het B. A. de taak vergemakkelijken, die het volgens Ged. Staten is opgedragen. De circulaire van G. S. is al eenige maanden oud. Waarom zijn de Raadsleden daarover niet eerder aan het spreken gegaan? B. en W. hebben geen on-Christelijke daad begaan. Zij hebben zich en dat is Christelijk aan hoogere macht on derworpen. Dhr Crucq: met blijdschap. Weth. Goedbloed: het behoort tot de taak van het B. A. om hier op te treden en niet tot die der Overheid. Het blijft armenzorg, als een werklooze een bedrag ontvangt, ook al geschiedt dit door de Overheid. Men mag dit camou- fleeren, het blijft zoo. Dhr Buis moet wat bescheiden zijn. Van Christelijke zijde is aan philantropie en armenzorg veel gedaan. Wat doet gij, S. D. A. P.'ers in dit opzicht? Hoege naamd niets. Dan past de S. D. A. P. ook een zeer bescheiden toon. Dhr v. Vloten gelooft niet, dat Ged. Staten een post van f3000 voor werkloo- zenzorg zullen goedkeuren. Dan zetten we de heele zaak op losse schroeven. Dat geeft zeker een maand uitstel van het begin der werkverschaffing. Spr. juicht den dwang van Ged. Staten in dit opzicht niet toe. Maar we kunnen er niet tegen vechten. Dhr Simons zegt, dat ook de R.- Katholieken in liefde voor den arme niet onderdoen bij de S. D. A. P. Spr. vindt het standpunt van Ged. Sta ten en de verdediging van B. en W. zwak. De groote spil, waar alles om draait schijnt de rijkdom van het B. A. te zijn. Als alles aan het B. A. wordt opgedra gen, hebben de vakorganisaties niets meer te zeggen. De Gemeente moet de productieve wer ken zelf uitvoeren. Weth. Goedbloed zegt, dat B. en W. vorig jaar krachtig hun standpunt heb ben verdedigd. Moeten we nu in herha ling vervallen? Middelburg wordt be schouwd als crisis-werkloosheid. Dhr Simons: en hier niet? Weth. Goedbloed meent, dat de vak organisaties ook door het B. A. kunnen worden gehoord. Spr. zou het B. A. ad- viseeren een dergelijke commissie in te stellen. De taak van het B. A. is nu veel mooier geworden. Het kan nu door werkverschaf fing armoede voorkomen. We hebben hier niet alleen te doen met een beslissing van Ged. Staten. Ze is gebaseerd op een uitspraak van de Kroon. Practisch is er weinig verschil tusschen den ouden en den nieuwen toestand. Alleen dit geeft spr. het principe is veranderd. En daarover verblijdt spr. zich. Dhr Buis meent, dat de werkverschaf fing er niet onder lijdt, als een post van f3000 op de begrooting wordt gebracht. Er zijn nog andere posten genoeg op de begrooting, waarin werkverschaffing zit. Dhr Simons blijft bij zijn standpunt B. en W. kunnen, in overleg met de werkloozen-commissie, best de werkver schaffing regelen. Dhr Crucq merkt op, dat deze be- grooting pas omstreeks Juli zal worden goedgekeurd of niet-goedgekeurd. In dien tijd is de werkverschaffing reeds ten ein de. Het is een groot verschil of men als werklooze terecht komt bij de gemeente of bij het Burg. Armbestuur. In Middelburg is op de begrooting een post uitgetrokken van f3000 voor steun en f 35000 voor werkverschaffing. De laat ste post wordt zeker goedgekeurd. Weige ren Ged. Staten de f3000 goed te keuren, dan zal men in beroep gaan bij de Kroon. Spr. heeft van bevoegde zijde vernomen, dat de Kroon het besluit van den Raad van M'burg zal goedkeuren. Spr. wil aan barmhartigheid niet doen, maar komt voor recht op. Het is spr. opgevallen, dat in de rekening van het Burg. Armbestuur flinke sommen zitten aan bijdragen aan kerkelijke armbestu ren. Zoo wil men de zieltjes aan zich ver binden. Dhr Potter: daar kom ik ten sterk ste tegen op, dat is niet waar. Hierna pauze tot half acht. Avondvergadering. Aan de orde komen eerst de bedrijfs- begrootingen. Bij die van het abattoir verheugt dhr Crucq er zich over, dat deze begrooting niet alleen sluit, maar zelfs een kleine winst oplevert. Er i» over dat abattoir destijds veel gesproken, maar het is nu gebleken, dat de Directeur, dhr Van Baak destijds gelijk had met zijn rapport. De 'bedrijfsbegrootingen worden z.h.st. aangenomen. Nu wordt begonnen met de artikelsge- wijze behandeling der begrooting. Dhr Potter vraagt of er al iets be kend is van de kosten der electrisc'ne ver lichting in plaats van gasverlichting. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dhr Simons vraagt, of de gemeente den vollen prijs (30 cent) moet betalen. De voorzitter antwoordt bevestigend. Maar er brandt nu geen enkele lamp on- noodig. Woonwagenkamp. Dhr Crucq dringt op tal van verbeteringen aan, o.a. een aansluiting op de waterleiding. Dhr v. Poelgeest wil een andere plaats er voor kiezen, die niet aan een grooten weg is gelegen. B. en W. zullen het over wegen. Politie. Dhr Eckhardt wil den po- litie-agenten 's zomers een linnen pak ge ven en 's winters overschoenen. De voor zitter heeft voor deze kosten liever een paar agenten meer. Spr. acht het idee- Eckhardt niet noodzakelijk. Dhr Vermaire wil de politie-agen- ten Engelsch laten leeren. De voorzit ter: men komt op straat maar zelden een agent tegenI (Gelach.). Spr. wil het idee wel eens met den Commissaris be spreken. Alle agenten zijn niet even goed leerech. Brandweer. Dhr Crucq vindt de posten brandweer laag. Is alles in orde? De voorzitter antwoordt: wat we heb ben, is in orde. We hebben nu een rap port gekregen van de Kon. Ned. Brand weer Vereeniging. Daarover heeft de Brandweerdirectie nog maar kort geleden geadviseerd. B. en W. zullen deze kwestie nog eens bespreken en dan met voorstel len in den Raad komen. Burgerwacht. Dhr Crucq vraagt, als de fascisten revolutie maken, of de burgerwacht ook dan dienst zal doen. Geroep: Natuurlijk. We maken geen onderscheid. De post wordt gehandhaafd met 9 st. tegen 4 st. (dhr v. Poelgeest, v. Bommel v. Vloten, Buis en Crucq). Wijkverpleging. Dhr Simons is er verwonderd over, dat B. en W. over deze kwestie nog niet hebben geconfe reerd met de betrokken vereenigingen, hoewel ze dit vorig jaar hebben toege zegd. Deze post is te laag geraamd. Carillon. De voorzitter deelt mede, dat de heer Ferwerda hem heeft verzekerd, dat het pianoklavier uitstekend aanslaat. Het doet spr. genoegen dit te kunnen meedeelen, na al de critiek er op uitgeoefend. Een stokklavier is na tuurlijk beter. Bestrating. Dhr Buis bepleit ver betering van de Voorstad. De voorzit ter wijst op de hooge kosten. Dhr v. Vloten: er zijn meer slechte straten. Openbaar vervolgonderwijs. Dhr Simons wil dezen post schrap pen. Er is dit jaar geen belangstelling voor en een wettelijke verplichting tot het geven daarvan bestaat niet meer. De voorzitter- Volgend jaar kan er onimo voor zijn. Dit enderwijs is wer kelijk nuttig. Werkverschaffing. Dhr Buis handhaaft zijn voors.el om een post van f 35C0 voor werkverschaffing op de be- I-looting re brengen Dhr v. Poelgeest: we moeten geen verwachtingen wekken die niet verwe zenlijkt kunnen worden en ook niet voor de tribune spreken. Dhr Koning gelooft nog niet, dat God. Staten dezen post zullen goedkeu ren. Dhr Crucq beroept zich op den wet houder van Middelburg. In den Gemeen teraad aldaar is over dezen post niet eens gesproken. Dhr v. d. Does: er is geen kans, dat Ged. Staten zulk een post zouden goed keuren. Dhr Buis: wanneer dit eens waar mocht blijken, kan het bedrag onder ver schillende kosten worden ondergebracht. Dhr Simons wil de zaak niet for- ceeren. We kunnen uit verschillende an dere posten op de begrooting wel wat vinden. Het voorstel-Buis wordt verworpen met 2 st. voor (de S. D. A. P.'ers). Dhr Simons stelt voor in principe te besluiten, dat de gemeente de werk verschaffing ter hand neemt met steun van een commissie, als vorig jaar. De voorzitter: het is in strijd met Ged. Staten. Dhr v. Vloten weet dat niet zoo ze ker, Ged. Staten kunnen alleen de be grooting niet goedkeuren. Het kan ook zóó geregeld worden, dat de oude toestand blijft bestaan en dat het Burg. Armbe stuur de meerdere kosten aan de ge meente betaalt. Het is natuurlijk de vraag of Ged. Staten de begrooting van het B. A. dan zouden goedkeuren. Een onderzoek in deze richting is wel ge- wenscht. Dhr Simons: als men dan maar op de rekening van het B. A. zet: loon voor arbeid. Dhr Eckhardt: als het B. A. zich laat bijstaan door de organisaties, is het verschil met het vorige jaar toch zoo groot niet. Dhr Crucq ziet daar in de practijk niets van komen. We moeten niet zoo on- noozel zijn. De Raad heeft dan niets te zeggen. Dhr Eckhardt: B. en W. kunnen het B. A. een program van werken voorleggen. Dhr v. Vloten meent, dat de oplos sing van dhr Eckhardt ook in strijd is met de meening van Ged. Staten. Dhr Eckhardt: de commissie geeft alleen advies, het B. A. beslist. Dhr v. Poelgeest meent, dat alleen het B. A. met de individueele bohoeften kan rekenen. Dhr Simons stelt voor, dat de lei ding en het beheer der werkverschaffing geschieden door een commissie uit den Raad, de vakorganisaties en gedelegeerden van het Burg. Armbestuur, terwijl het B. A. wordt verzocht het loon voor de improductieve uitgaven te betalen. Dhr Crucq acht dit voorstel beter dan dat van B. en W. en zal er daarom voor stemmen. Het voorstel-Simons wordt aangeno men met 7 tegen 6 stemmen. (Voor de heeren Hollestelle, Crucq, Buis, v. Vlo ten, Potter, Simons en v. d. Does. Tegen dhrn Eckhardt, v. Poelgeest, Goedbloed, v. Melle en Vermaire). Dhr Crucq vraagt of er een plan is voor werkverschaffing. De voorzitter antwoordt bevestigend. Dhr Crucq waarom zijn B. en W. er dan niet mee in den Raad gekomen? De voorzitter: dat gebeurt altijd bij de begrooting. Dhr Buis: dit niet-kennen van den Raad ligt geheel in de lijn van B. en W., die alles wilden overdragen naar het B. A. De voorzitter leest nu voor het adres der drie vakcentrales, inzake de gemeentelijke werkverschaffing aan de georganiseerde werklooze arbeiders. De heer v. Vloten meent, dat daar aan gedeeltelijk is voldaan door aanne ming van het voorstel-Simons. Na eenige discussie wordt met 7 tegen 6 stemmen afwijzend op het adres be schikt (vóór inwilliging de heeren Potter, Simons, v. d. Does, Hollestelle, Crucq en Buis). Kerstgave. In behandeling komt nu het tweede adres der drie vakcen trales om aan de uitgetrokken georgani seerde werkloozen een kerstgave van f 5 te geven. Dhrn Crucq en Simons pleiten voor inwilliging. Dhr Buis zegt, dat er 25 A 30 uit getrokken georgniseerde werkloozen in Goes zijn. Dhr Goedbloed zal tegen stemmen. Het is liefdadigheid uit de publieke kas. Dhr Simons: het is een bewijs van respect der Overheid voor hen, die zich verzekeren tegen werkloosheid. Dhr v. Vloten vraagt of we geen onbillijkheid begaan tegen de niet-georga- niseerde werkloozen. Op het verzoek wordt met 8 tegen 5 st. afwijzend beschikt (vóór inwilliging de heeren Buis, Potter, Simons, v. d Does en Crucq). Inkomsten. Dhr Crucq trekt zijn voorstel in, om het aantal opcenten op de fondsbelasting te verhoogen. De begrooting wordt hierna met alg. stemmen aangenomen. Te ruim 9 uur wordt de openb. vergade ring gesloten. De Raadsleden blijven nog bijeen voor een geheime vergadering. De vereeniging „Handels belang" heeft gisteren een welgeslaagden filmavond aan haar leden met hun huis- genooten en enkele genoodigden aange boden. De groote Schuttershofzaal was- geheel gevuld. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer L. A. Stofkoper, en een korte toelichting van den heer v. d. Bom, redacteur van het bondsorgaan van den Nederl. Bakkersbond, werd allereerst de film der N.V. Meelfabrieken der Ne- derlandsche Bakkerij, getiteld „Van graan tot brood" vertoond. Dit was :e- vens de eerste vertooning van dezen film. De film geeft eerst het beploegen van de akkers, het zaaien, het oogsten, het dor- schen, en dan het vervoeren van het graan. Het komt dan aan bij de groote en volgens de hoogste eischen ingerichte meelfabriek „de Maas" te Rotterdam, een der fabrieken der N.V. Van dit bedrijf worden alle onderdeelen op het doek ge bracht, totdat men komt tot de bereiding van het brood. Over het algemeen was de film goed, maar enkele deelen leden onder minder goed lichteffect bij het opnemen. Na deze volgde nog een film die een blik deed slaan in een moderne electrisch werkende bakkerij. In de pauze bood het bestuur den le den en verdere aanwezigen een kop thee aan. De heer Brusket zorgde voor goede gramophoonmuziek. In één woord, het was een leerzame en genotvolle avond. Kloetinge. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Ingekomen zijn: Koninklijke goedkeu ring van diverse belasting-verordeningen en leges-verordening. Schrijven van Ged. Staten, dat de Mi nister van Arbeid heeft bericht dat geen gevolg kan worden gegeven aan het voor stel tot verlaging van het maximum aan tal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein. Genoemde Minister acht een verlaging van 5 op een maximum van 8 te kras. Van Ged. Staten een schrijven waarbij deze voor 1 jaar, tot 1 Jan. 1932, vrijstelling verleenen van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak „lichamelijke oefening". Voor kennisge ving aangenomen. Verzoek van een gedeelte der bewoners van de Groe, waarbij deze verzoeken het daarheen te willen leiden, dat zij binnen korten tijd in de gelegenheid gesteld zul - ar f» T len worden om van gasverlichting te ge nieten door het aanleggen van een buis naar de Groe. Na eenige bespreking wordt besloten dit verzoek te renvoyeeren naar B. en W. om prae-advies. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verorde ning tot het geven van namen aan stra ten, wegen en pleinen in deze gemeente en het doen aanbrengen van de noodige straatnaamborden. De voorzitter deelt mede, dat thans in de gemeente verschil lende straten en wegen namen hebben doch dat deze niet officiéél zijn vastge steld. Voorts is het om verschillende re denen gewenscht namen te geven Dhr Straub en dhr Hoogstraate achten de motieven niet zoo doorslaand en zou den gaarne zien, dat in dezen crisistijd ook de gemeente zooveel mogelijk bezui nigde waarom zij verklaren niet met het voorste] in te stemmen. Dhrn Buitenhuis en de Rijk daarente gen kunnen zich geheel met het voorstel van B. en W. vereenigen en wijzen er op, dat het ook voor het verkeer wenschelijk is, dat straatnamen worden vastgesteld. Op voorstel van den heer Zweedijk wordt aan den weg, loopende van de woning van dhr van Wel tot wachtpost 41 de naam van Lewestraat gegeven en van wachtpost 41 tot den Tol de naam van Buijs Ballotstraat. Het voorstel van B. en W. wordt met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Straub en Hoogstraate, aangenomen. De thans bestaande namen zijn zooveel mogelijk bestendigd. De straten rondom de kerk worden genoemd Kerkplein. De bestaande Achterweg wordt Schoolstraat, terwijl het wegje achter de school Ach terweg zal heeten. De Nieuwe Rijksweg wordt genoemd Patijnweg. De verorde ning treedt 1 Febr. 1931 in werking. Vastgesteld wordt een concept-wijziging der bouwverordening. Met alg. stemmen wordt aangenomen het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening groot f. 10.000 A 4 pCt., af te lossen in 20 jaren bij het Burg. Armbestuur alhier. Uit de opbrengst der leening moeten bestreden worden de kosten van aankoop bouwterrein en van het ondergrondse!» net. Vastgesteld worden de jaarwedden en en pensioensgrondslagen van den Bur gemeester, Secretaris, Ontvanger en amb tenaar van den Burg. Stand met ingang van 1 Jan. 1931 in verband met jaar- wedde-verhooging. Bij de rondvraag vraagt dhr de Rijk of B. en W. eens aandacht willen schen ken aan een verzameling mest bij den mestbak en den toestand van de sloot bij de Bijz. Bewaarschool. Voorts vraagt hij of er al werkloosheid is in deze ge meente. De voorzitter zegt, dat wat de eerste 2 vragen betreft B. en W. hieraan reeds aandacht schenken. Werkloosheid komt in deze gemeente nog niet noemens waardig voor. Dhr Zweedijk vraagt naar verbetering van voetpaden en vraagt of het niet mo gelijk is, dat van gemeentewege aan den Rijkswaterstaat wordt gevraagd om den zijkant van den Rijksweg bij de woning van J. van Fraassen eens grondig te ver beteren. De voorzitter zegt toe een schrij ven tot den Rijkswaterstaat te richten. De voorzitter wenscht in deze laatste vergadering den leden prettige kerstda gen toe en hoopt de leden in het nieu we jaar in gezondheid weder te zien. Ook brengt hij dank voor den prettigen omgang in het jaar 1930. Hierna sluiting. Borsselen. Donderdagmiddag werd ver gadering gehouden van den gemeente raad. Afwezig waren met kennisgeving de heeren G. Rottier en M. de Regt. Overgegaan werd tot benoeming van een onderwijzer aan de openb. school. Be noemd werd de heer H. H. de Lozanne uit Axel, thans tijdelijk te Nieuwvliet. Ver zoek der bijz. school om gelden voor aan leg waterleiding en electrisch licht werd met algemeene stemmen toegestaan. Daar na sluiting. lewake. De Ringrijderijvereeniging „Prinses Juliana" alhier was Donderdag avond onder voorzitterschap van burge meester Gunning bijeen, om te trachten een vereeniging van Landelijke Ruiters op te richten. De heer Slob van Amstelveen zette in een gezellig betoog met keur van argumenten het groote doel der lan delijke federatie uiteen. Hoofddoel is om de kennis en de liefde voor 't paard te bevorderen en uit te brei den. Door het bezoeken van cursussen, van provinciale tentoonstellingen enz. worden onderlinge betrekkingen yerbe- terd. Het is niet noodig een speciaal licht ras als Oldenburgers. Veel kan ook met onze paarden werden bereikt. Tegenover de eene gulden contributie stelt de lande lijke federatie veel voordeelen. Staande de vergadering gaven zich voldoende le den op om een afdeeling op te richten In de eerstvolgende vergadering zal na der een en ander worden vastgesteld. De heer de Graaf (veearts) te Kruiningen zal op die vergadering refereeren over de eer ste theorie van 't paard. Met een dankwoord van den heer Gun ning aan den heer Slob werd de verga dering gesloten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6