Kerknieuws. Onderwijs Wetenschap en Kunst Telegrammen. Marktberichten. Alloop Verkoopinp, Aanbestedingen, enz. Scheepstijdingen. Gemeenteraad van Goes Evers dijk; dit ral wel binnenkort volgen. Aan het einde gekomen van deze ver gadering, de laatste van 1930, dankt de voorz. de leden voor de medewerking, verleend aan den bloei en opbouw dezer gemeente, inzonderheid ontvangt de se cretaris een woord van dank voor de be toonde activiteit; veel is in 1930 gevraagd Hierna sluiting. Biggekerke. Woensdagavond vergader de de adeelirug van Patrimonium, onder leiding van haar voorzitter, de heer A. Janse. Na opening deed de voorzitter enkele mededeelingen van een door hem bijgewoonde vergadering van het Gewest. Inleider voor dezen avond was de heer G. Glarisse, die behandelde het onder werp: „De oeconomische positie van den landarbeider de laatste 25 jaar." De toe stand van de landarbeiders is in gunsti- gen zin gewijzigd, vergeleken met een 25 jaar. Het waren toen lange werkdagen en lage loonen, vrouwen en kinderen moes ten mede naar het veld, regen-verlet en Chr. feestdagen werden niet uitbetaald. Het leven van een arbeider was een aan eenschakeling van werken, eten en sla pen. Gebrek aan organisatiebesef heeft de landarbeiders vele jaren doen arbeiden, zonder dat voor hen golden rechtsbepa lingen, Doch door het doordringend Ghristelijk-sociaal besef en de opkomst van de collectieve contracten, is de posi tie meer geordend en rechtvaardiger ge worden. De sociale wetgeving, de leer plichtwet, de landarbeiderswet, de Chr. vakorganisatie hebben allen medegewerkt tot verbetering van hunne positie. Toch zijn er ook thans nog moeilijk- heden. Geringe emigratie, mindere ar beidsgelegenheid in het buitenland, me chanisatie in het bedrijf, zijn alle facto ren, die den toestand der landarbeiders ongunstig beïnvloeden. De werkloosheids verzekering en werkverruiming, ontgin ning van cultuurgrond, werkverschaffing, zal in de naastbije toekomst veel aandacht vragen. Daar bij het voortduren van be- drijfsmoeilijkheden, er gToote gevaren dreigen voor ons volksleven en vooral ten plattelande, dient er naar gestreefd, dat de Christelijk-sociale beginselen steeds meer in practijk gebracht worden. Een levendige bespreking volgde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vaassen: J. H. W'olters te Onstwedde. Te Huizen: J. J. Timmer te Er- melo. Te Vrouwepolder-GapingeJ. Tjebbes, cand. te Maarssen. Aangenomen naar BrouwershavenJ. N. Drost te Ouwerkerk (Z.). Naar Burg (Texel): F. Visser, cand. te 's-Gravenhage. Naar Am- sterdam (Vrije Gem.)P. v. d. Veer te Drachten. Geref. Kerk Beroepen te Campen (O.-F.): G. Schroven- wer te Veldhuizen (Benthem). Te Anna-Pau- lownapolder J. v. d. Leek te Zaltbommel. Geref. Kerken (H. V.). Beroepen te Amersfoort: H. C. v. den Brink te Leiden. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Groede: L. C. Dufour prop, te Haarlem. 's-HEER ABTSKERKE. Herbenoemd tot Kerkvoogd, dhr. J. Blok. (Belangl. bericht.) •s-HEER HENDRIKSKINDEREN. Tot de ver gadering van stemgerechtigden der Ned. Herv. Gem. alhier, is tot ouderling herkozen de heer A. G. Verburg, tot diaken de heer Wt Priester. Beide heeren hebben hun be noeming aangenomen. (Belangloos bericht.) De Geref. Kerk te Leek. In de Gereformeerde Kerk van Leek (Gr.) zijn de laatste jaren moeilijkheden ontstaan, d e plaat selijk niet tot oplossing konden worden ge bracht en een deel der gemeente aanleiding gaven zich af te scheiden. Teneinde een op lossing te bevorderen benoemde de jongste Generale Synode, dezen zomer te Arnhem gehouden, een commissie, die bereids den toestand bestudeerde en tot de conclusie ge komen is, dat het wenschelijk zon zijn, dat men den predikant Ds M. Meindertsma van de kerk van Leek zou losmaken of wel hem vervroegd emeritaat te verleenen. De „N. R. Crtverneemt thans, dat 116 belijdende leden zich tot de commissie hebben gewend met de mededeeling, dat zij de kerk zullen verlaten als dit voornemen wordt uit gevoerd en een eigen kerk zullen bouwen. Men heeft reeds een stuk grond voor pastorie- en kerkbouw aangekocht. Kerkbouw. De Raad der Geref. Kerk te Apeldoorn heeft besloten, den bouw van de derde kerk op te dragen aan den architect E. J. Rothuizen te Arnhem. Het kerkgebouw komt aan den Arnhemschen straatweg. C. Weeda. f Te Middelburg is op 67-jarigeii leeftijd overleden de heer G. Weeda, sedert Juli gepensionneerd directeur der Christelijke kweekschool aldaar. De heer Weeda, die ook de functie be kleedde van inspecteur van het Christe lijk Nationaal schoolonderwijs voor Zee land en een deel van Brabant, was oor spronkelijk hoofd der Herv. school te Domburg, doch toen hij overging tot de Geref Kerken, moest hij die betrekking opgeven en werd hij hoofd der Geref. lagere school te Middelburg, later der Mulo-school. Bij de oprichting in 1910 van de Ohristelijke Kweekschool, werd de overledene tot directeur benoemd, welke betrekking hij dus 20 jaar heeft bekleed. Slechts korten tijd heeft de heer Weeda van zijne welverdiende rust mogen ge nieten Be overledene heeft tal van jp-en de Geref. Kerk als ouderling gedieien mocht zich ook buiten de kringen van het Chr. onderwijs en het Christelijke leven in aller vriendschap verheugen. Heden vergaderde de gemeenteraad van Goes onder voorzitterschap van den bur gemeester, Alle leden aanwezig. Te half elf wordt de vergadering met gebed ge opend. Ingekomen stukken. Goedkeuring van raadsbesluit en dankbetuigingen voor ver leende subsidie of bijdrage. Verzoek van de Vereeniging tot 'bevor dering van de vakopleiding voor hand werkslieden in Nederland om een bij drage voor een in Juli 1931 te 's-Graven- hage te houden Nationaal Congres. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het besluit van de Staten der Provincie Zeeland, waarbij aan B. en W. van Goes en de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente eene bijdrage wordt ver leend in de kosten van herstel van den dakruiter op het dak der Groote- of St. Maria Magdalenakerk. Aan de Prov. Staten zal een dankbe tuiging worden gezonden voor de ver leende bijdrage. Het carillon. De voorzitter deelt mede, dat het carillon na de laatste restauratie voortdurend van streek is. De oorzaak daarvan ligt niet in den toevoer van electrischen stroom. Er is weer een brief naar de firma Eysbouts gezonden. Deze firma is nog niet betaald voor haar werk. Dat zal ook niet geschieden voor het carillon geheel gereed is. De firma heeft gezegd niet te zullen rusten voor het gdheel in orde is. De oorzaak van de stag natie is nu nog niet te vinden. Verzoeken om afschrijving van belas ting. Verzoek van den heer Ds R. J. van der Veen om ontslag als lid der Commis sie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs. Voorstel tot het huren van een stukje grond op het Ravelijn. Voorstel tot onder- handsche verhuring van een der huisjes aan den Westhavendijk, behoorende tot het Gemeente-Gasbedrijf. Allen z. h. st. aangenomen. Voorstel tot vaststelling van rooilijnen voor het ontworpen stratencomplex ten westen der Middelburgsche straat. In ver band met een schrijven van Ged. Staten wordt dit van de agenda afgevoerd. Voorstel tot het aanbrengen van ver harding op een gedeelte Westwal (Agnes- gang(Brouwersgang) Ingekomen is een schrijven van de be sturen der drie 'Chr. scholen, waarin be zwaar wordt gemaakt tegen het openstel len van dien weg voor het rijverkeer. Noodzaak daarvoor bestaat niet en het is in strijd met de veiligheid der 'kinderen, die deze scholen bezoeken. Adressanten vreezen ongelukken. De voorzitter zegt, dat bij die scho len een speelterrein is en dat de weg dus niet behoefd gebruikt te worden voor speelterrein. Ook is ingekomen een adres van de be woners van dit gedeelte van de Westwal, waarin deze sympathiseeTen met het voor stel van B. en W. Zij meenen, dat de weg geen speelterrein moet zijn en zullen het toejuichen, indien ze per auto of fiets hun woning kunnen hereiken. Dhr Simons wil daar waarschu wingshorden plaatsen, om langzaam te rijden. Tegen het verkeer in één richting heeft spr. geen bezwaar. Spr. wil ook een waarschuwingsbord bij de R.K. school aan de Vlasmarkt. Dhr Eckhardt heeft geen bezwaar tegen 'het voorstel. Spr. wil echter een maximum-snelheid voor auto's van b.v. 30 K.M. Spr. wijst op de vele ongelukken, die er gebeuren. De voorzitter acht deze maximum snelheid niet gewensoht. Overtredingen zijn moeilijk te constateeren. Bovendien kan men zich hij ongelukken er op beroe pen, als men beneden de maximum-snel heid blijft. Dhr Grucq vraagt of het werkelijk noodig is, dat 'dit gedeelte Westwal rijweg wordt. De voorzitter antwoordt bevesti gend. Er zijn nu al vele ontheffingen ver leend moeten worden. Spr. merkt nog op, dat het verkeer sleohts in één richting zal worden toegelaten. Dhr Crucq voelt niets voor een maxi mum-snelheid. Dhr Van Poelgeest ziet in het voorstel voetangels en klemmen. Spr. merkt op, dat de proef met het gesloten wegdek aan den Ouden Singel duur is uitgevallen. Een gesloten wegdek is alleen practisch, indien er geen buizen enz. in den weg liggen. De voorzitter zegt, dat de grond slag aan den Westwal anders is dan aan den Ouden Singel. 'Dhr V.an Poelgeest herhaalt, dat de eenige manier, om van een gesloten wegdek te profiteeren is: er eerst ondeT uit 'halen, wat er in zit. Doet men dit niet, dan is spr. tegen een gesloten weg dek. Spr. stelt voor in dezen een prin- cipieele beslissing te nemen. De voorzitter zegt, als het voor- stel-Van Poelgeest wordt aangenomen, dat dan B. en W. hun voorstel terugnemen. Dhr Koning wil liever aanhouding. Het voorstel is van te verre strekking. Dhr Buis is voor het voorstel-Van Poelgeest, maar alleen als het mogelijk is. Dhr Van Poelgeest meent, dat dit vanzelf spreekt. Als de kosten te hoog worden, dan wijkt men van het prin cipe af. Wet'h. G o e d b 1 o e d is niet tegen aan houding, maar wil toch alvast met de uitvoering aan den Westwal beginnen. Dhr v. Bommel v. Vloten verzet zich daartegen. De voorzitter merkt op, dat Goes maar een klein stadje met nauwe straat jes is. We hebben niet overal trottoirs. Dhr C r u c q wil op den Westwal lie ver een klinkerbestrating. Het voorstel wordt aangehouden tot de middagvergadering. Verhuur woningen Voorstad 3032. Dhr v. Bommel v. Vloten heeft er geen bezwaar tegen, maar wil toch niet de consequentie zien vastgelegd, dat de gemeente moet medewerken, dat de water leiding Mij. aan haar geld komt. Dhr Van Poelgeest zegt, dat de bedoeling van bet voorstel is te voor komen, dat de eene bewoner niet de dupe wordt van niet-betaling van zijn buur man. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De begrooting 1929 van bet Burg. Arm bestuur wordt gewijzigd. De rekening van het B. A. over 1929 wordt goedgekeurd. Alleen merkt dhr Simons op, dat hij die rekening pas gisteravond heeft gekre gen. De voorzitter vindt dit niet in orde. De gewone rekening wijst aan: ont vangst f 127.596.16%, uitg. f 94.414.12 batig slot f 33.182.04. Buitengewone dienst f 17.891 aan ontvang, f 23.528 aan uit gaaf, en een nadeelig saldo van f 5637. Dhr Crucq merkt op, dat deze reke ning niet klopt met de bewering van de financieele commissie. Er is een mooi batig slot van den algemeenen dienst. Spr. wijst op de vele kleine pachters, voor wie een pacht-verlaging wel noodig zou zijn. De voorzitter zegt, dat het Burg. Armbestuur reeds een voorstel tot pacht- vermindering heeft ingediend. Daarop moeten Ged. Staten nog beslissen. Dhr Van Vloten: Wanneer men neemt de gewone ontvangsten en de ge wone uitgaven, is er een zuiver tekort van f 5000. Het groote batig slot is een gevolg van de mooie saldi van vorige jaren. De rekening wordt goedgekeurd. Wijziging Gemeente-begroo ting 1930. Dhr Van Vloten wil niet scherp zijn, maar het antwoord van B. en W. op de opmerkingen der fin. comm. is niet juist. Zij weten niet, wel'ke berekenin gen en hoe de fin. comm. ze heeft ge maakt en toch zeggen B. en W.: de com missie is er naast. De fin. comm. heeft een heel gemakke lijke berekening gemaakt. Spr. meent nog, dat die juist is en vindt in het antwoord van B. en W. een onprettige toon, die niet bevorderlijk is aan een aangename samen werking in den Raad. De v o o r z i 11 e r antwoordt, dat B. en W. niet op die wijze hebben geoordeeld als dhr v. Vloten het voorstelt. Zij hebben niets onaangenaams bedoeld. Vindt U het werkelijk zoo heel erg? Dhr Van Vloten antwoordt beves tigend. Waarom heeft men mij niet eens geschreven of opgeheld? Dat doet men den laatsten tijd nooit meer. De secretaris: waarom doet u 'het niet? De voorzitter ontkent, dat B. en W. iets onaangenaams hebben bedoeld. Maar B. en W. hebben het recht, een com missie te zeggen, als ze onjuist redeneert. Spr. hoopt echter, dat de verhouding goed moge blijven en wil liever verder hierop niet ingaan. Dhr Van Poelgeest heeft ook ge constateerd de min-aangename verhou ding tussc'hen B. en W. en de fin. comm. die er al jaren bestaat. B. en W. zetten wel eens een eigenaardigen bril op. Zij zien wel eens wat, wat ze alleen hopen en ge'looven. De fin. comm. zet de zaa'k steeds logisch op. B. en W. echter niet, hoewel niet opzettelijk. De voorzitter heeft al vele jaren ambtelijken arbeid achter den rug en ge looft niet, dat hij hem de logica steeds zoek is Dhr Van Poelgeest: dat is het hem juist. De gemeente-administratie be kijkt de dingen niet altijd logisch. De voorzitter is daar niet zoo erg bezorgd over. Het voorstel wordt aangenomen. Benoemingen. Herbenoemd of benoemd worden tot leden der Gascom- missie dhrn Eckhardt, Crucq en Ver- maire. Commissie voor de Strafverordeningen: Goedbloed en van Bommel van Vloten. Commissie voor het Grondbedrijf: Ko ning, Crucq en Potter. Financieele Commissie: dhrn v. Bom mel van Vloten, Simons en Hollestelle. Voorzitter dier comm.: dhr v. Bommel van Vloten. Gedelegeerden in het Bestuur der Am bachtsschool: dhrn A. Buijs en G. Eck hardt. Afgevaardigde en plaatsverv. afgev. N. V. Waterleiding-Mij. „Zuid-Beveland"- Mr J. W. Goedbloed en J. M. v. Bom mel van Vloten. Vertegenwoordigers van den Raad in de Comm. voor Georganiseerd Overleg: dhrn Eckhardt, G. G. v. d. Does en A. Buijs. Comm. van Advies betreffende de werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling: Burgemeester Hajenius (voor zitter), A. de Bruijne, G. J. Hollestelle, M. Schrijver en G. C. v. d. Does(leden). Comm. van Toezicht op het Middelb. Onderwijs: G. A. Hajenius. Schoolcomm.: dhrn G. V. Pennings en J. S. Bedet. Comm. tot wering van Schoolverzuim: G. E. F. M. Geijsen, G. J. Snouck, M. Roose, J. M. Bartelse, J. Ruisaard, A. A. Nederhand, J. de Kruyter Jr. Burg. Armbestuur: I. Wessel, voorz. Regentes Weeshuis: Mevr. J. Stieger Rijk. Gasthuisbestuur: A. D. F. v. d. Wart, Mevr. A. v. PoelgeestTen Bokkel Hui- nink. Hierna wordt gepauzeerd tot 2.30 u. De Karmel en Megiddo. De Engelsche couranten berichten, dat een terrein van den Karmel, den beken den berg uit het Oude Testament, waar Koning Achab de 450 Baaispriesters ver zameld had en Elia met „gansch Israël" kwam, om ten slotte na het vuur uit den hemel op zijn altaar te hebben afge smeekt, de Baaispriesters in de beek Ki- son te slachten (1 Kon. 18), aan het „Oriental Institute" van de Universiteit te Chicago, dat daar in de buurt al eerder met succes heeft gewerkt, is verkocht, als mede een flink stuk grond van Megiddo, de oude koningsstad van Kanaan. Deze stad lag in het gebied van den stam Isa- schar, aan den handelsweg van Egypte naar Damascus, en had daardoor groote economische en strategische beteekenis. De Egyptische koning Thoetmes II, die een deel van Kanaan tijdelijk veroverde, nam ook Megiddo in, toen de Israëlieten niet zoo heel lang daarna Kanaan ver overden, slaagden zij er niet in Megiddo te nemen. „En Manasse verdreef Beth-Sean niet, noch hare onderhoorige plaatsen, noch Thaanach.noch de inwoners van Me giddo met bare onderhoorige plaatsen; en de Kanaanieten wilden blijven wonen in hetzelfde land." (Rigteren 1, 27.) Josia, koning van Juda, leverde bij Me giddo slag tegen koning Necho van Egyp te, en koning Salomo bouwde er later een vesting. Ook in de latere oude geschiede nis, toen de Grieksche, en later weer de Romeinsche legers in het Oosten door drongen, is Megiddo nog menigmaal een voorwerp van strijd geweest. Byzatijnen en kruisvaarders, een leger van Napo leon en in den jongsten wereldoorlog ge neraal Allenby hebben zich in de buurt van deze plaats opgehouden of er ge vochten. Megiddo is dus de eeuwen door een centrum geweest. Het nieuws is dus, dat het genoemde Oriental Institute nu verder kan gaan met zijn opgravingen daar in de buurt. Middagvergadering. In behandeling komt weer de verbe tering van een gedeelte weg aan den Westwal. Naar de voorz. meedeelt, lig gen in dien weg gas-, electriciteits- en waterleiding. De kosten van klinkers be dragen f 4725. Het wegdek, dat de direc teur van gemeentewerken bedoelt, is ge makkelijk te repareeren bij opbrtken en is iets anders dan aan den Ouden Singel. Dhr Buis wil aanhouding. Dan kan de zaak rustig worden bekeken. Dhr Simons ziet de noodzakelijkheid daarvan niet in. Spr. is bevredigd door de mededeelingen van den voorzitter. Dhr v. Poelgeest wil in begin sel uitspreken: als we een gesloten weg dek maken, dan eerst de kabels, enz. er uit. Dat is het algemeen principe. Dan kunnen B. en W. in ieder geval beoor- deelen, of er van moet worden afgewe ken. Dhr v. Vloten voelt voor zoo'n prin cipe-besluit weinig. Spr. steunt et voor- stel-Buis en wil ieder geval op zichzelf beschouwen. Het idee-van Poelgeest wordt niet on dersteund. Het voorstel van B. en W. wordt aan gehouden tot de vergadering van 14 Ja nuari. (De vergadering duurt voort.) AMSTERDAM. Aan de Vrije Universi teit zijn geslaagd voor het cand. examen theologie de heeren H. v. d. Brink te Den Haag en F. Strikwerda te Lollum. AMSTERDAM. De twee Delftsche stu denten, die in den nacht van 11 Mei het Kon. Paleis binnendrongen, stonden he den voor het Hof terecht. Tegen beiden werd 3 weken gevangenisstraf geëischt. Oud-Minister J. Wentholt. t DEN HAAG. Op 79-jarigen leeftijd is heden overleden de vice-admiraal J. Wentholt, oud-minister van Marine in de Kabinetten de Meester en Heems kerk. Het vlootplan door de Eerste Kamer aangenomen. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft heden met 28 tegen 12 st. het wetsont werp tot wijziging van de Defensiebe- grooting (het ontwerp vlootplan) aan genomen. De minister werd van verschillende zijden geluk gewensoht. Hevige ontploffing. Reeds 7 dooden geborgen. PARIJS. In den afgeloopen nacht heeft in een acetyleenfabriek in de omgeving van Toulouse een hevige ontploffing plaats gehad. Een groot deel van de fabriek stortte in met het gevolg, dat 40 arbeiders onder de puinhoopen bedol ven werden. Met het bergingswerk werd onmiddellijk een aanvang gemaakt. Hedenmorgen waren reeds 7 dooden en 13 zwaar gewonden gevonden. De ge wonden werden naar het ziekenhuis overgebracht. Het bergingswerk wordt voortgezet. PARIJS. De lichte verbetering in den toestand van Poincaré blijft aanhou den. De geneesheeren geven hoop op ver der herstel. MIDDELBURG, 18 Deo. Aanvoer op de graanmarkt redelijk. Tarwe f 6.50f 8.50, witte boonen f 10 f 17, lange bruine boonen f 8f 9, ron de bruine boonen f 20f 24, kroonerw- ten f 9f 12.50, maanzaad f 26f 27. Aangevoerd door Walchersche boerin nen: boter 80, kipeieren 6.80, poelje-eie- 5.50, eendeieren 7 gld. Aangevoerd door handelaren: boter 75, kipeieren 6.75, poelje-eieren 5.50, eend eieren 7 gld. Part. prijs bi ter 90 ct., kipeieren 7.5 ct., poelje-eieren 6 ct., eendeieren 7.5 ct. KAPE LiirB.E' LtNCE. Hem veilirg v.in 17 November 19 O Zure Be.lefleur 1681, Kleiperen 1523, Spruiten 18, Witlof 1021, Veldsla 7, Ajuin 1, Wijnpelin 1, alles per K.G. Savoye kool 7, Roode kool 3, Andijvie 2, Knolselderij 2, alles per stuk. Kipeieren 6.70, Poeleieren 4 70, Eendeneieren 6.61 a.les per 100 stuks. OOSTBURG. Tarwe 68, Gerst Chevalier 5.756.25, Haver 5,506, Kroonerwten 9 10, Bruine boonen 910. Wisselkoersen. Amsterdam. 18 Dec. 2.30 uur. Parijs 9.759.77. Londen 12.0Gi/g12.068/8. New-York 2.48V42.181/2- Brussel 34.6934.71. Berlijn 59.2459.26. KAPELLE. Uitslag van de op Woensdag 1.1, te Kapelle, ten overstaan van Notaris Kramt, voor de familie Dronkers, gehouden openbare verkooping van onroerende goederen, in en nabij de gemeente Kapelle: Perceel 1. Boomgaard en uitweg, groot 0.81.50 H.A. aan dhr, J. J. Dronkers, voot f 1200 per 39 2-1 A. is voor den hoop f 2492.36. Perceel 2. Woonhuis, tuin en erf, groot 1.43 A. aan dhr. G. Ley's, voor f860. Perceel 3. Wioonhuis, tuin en erf, groot 1.43 A. aan dhr. H. Toolens, q.q. voor f 970. Perceel 4. Woonhuis met schuur, tuin en erf, groot 2.93 A. ülsui dhr. G. Daane, voor f1806. Perceel 5. Woonhuis, tuin en erf, groot 5 A. 80 cA aan dhr.. W. Snoep te Hans- weert voor f 2900. Perc. 69. Boomgaard, groot 1.18.00 H.A., aan dhr. J. L. de Jager voor f 1860 pei 39.24 A. ,is voor den hoop f 5593.27. Perc. 10. Boomgaard, groot 31.70 A. aan dhr J. L. de Jager voor f 1250 per 39.24 A„ is voor den hoop f 1009.81. Perceel 11. Boomgaard, groot 20.70 A., aan dhr. J. Sinke, voor f 1280 per 39,24 A. is voor den hoop f 675.23. Perceel 12. Boomgaard, groot 39.20 A„ aan dhr. A. Bakker, voor' f 1495 per 39.24 A, is voor den hoop f 1493.47. Perceel 13. Boomgaard, groot 29.30 A. aan dhr. D. Wi. Rouw voor f 1125 per 39.24 A. is voor den hoop f 840.02. Perceel 14. Boomgaard, groot 25.30 A„ aan dhr. J, Glas Mz„ voor f1180 per 39.24 A„ is voor den hoop f 760.81. Perceel 15. Boomgaard, groot 21.40 A. aan dhr. M. Glas Mz., voor f 1220 per 39.24 A„ is voor den hoop f 665.34. Door Notaris Biaupot ten Cate is Woens dag in „Wiilhelminate Domburg publiek ver kocht: Een Wioonhuis met tuintje aldaar, aan de Stationstraat D 36c, kooper: Anth. Provoost aldaar, voor f 4520. Het g:bouw, gediend hebbende tot machine kamer van de voormalige Electrische Centrale aldaar, aan den Wiestweg D 15b, kooper: A. v. d. Hage aldaar, voor f 3020. Woonhuis en tuin te Aagtekerke no. 43a, opgehouden. Stoomvaart Mij Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELB, uitr., 16 v. Port Said. Rotterdamsche Lloyd. BLITAR, thuisr., 16 v. Djeddah. INDRAPOERA. thuisr., 19 vm. 7 u. te Rot terdam verwacht. KOTA GEDE, uitr., 17 v. Suez. KOTA PINANG, thuisr., pass. 16 Point de Galle. SOEKABOEMI, thuisr., 17 v. Padang. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van Vrijdag a.s. Zwakke tot matige Z.-Wiestelijke tot Z.- Oostelijke wind, nevel g tot haU bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licbt op voor fietsers: Vrijdag 4 u. 23.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3