Gemengd Nieuws. .15 i 2^" me8r- Da"kmi tM Laatste Berichten. Telegrammen. Radio-nieuws Burgerlijke Stand Marktberichten. Briefwisseling. Financieële Berichten. Gtpromovewd aan d# R. K feuilleton! PAULS OFFER. Een labrekerin 't seb.un.r- t j e. In deze koude dagen voort u; „v«.ng van menige huisvrouw naar het brand- stoffenschuurtje in den tuin. En zoo liep ook, aldus vertelt de Tel., de echtgenoote van een kruidenier des avonds laat tegen elf uur naar het brandstoffenhok in den tuin achter den winkel in de Pieter Basl- straat te Amsterdam. De vrouw trok een paar oude zakken weg, die in het schuur tje lagen, doch stiet eensklaps een gil uit, want inplaats van de kolen te zien, rees Brunswijk naar Keulen en was door den welke tot het voorjaar via Hilversum Openbare Verkoopingen en Verpachtingen. —7.8, Savor® kool 1.5—8.8, Rood# kool Universiteit te Nijmegen tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift: „Re- tributiën" de heer Mr A. J. J. M. Mes, burgemeester der gemeente Heinkens- zand. Geen hoofd tevinden. Voor de betrekking van hoofd der o.l. school to Driesum (Fr.) heeft zich geen sollicitant aangemeld. Hooger onderwijs. Bij Kon. besluit van 9 December is aan dr M. W. "Woerdeman, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, in vel band met zijn benoeming tot gewoon hoogleeraar aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam. Geen inschrijvingsgeld betaald. Opnieuw is te Leiden tegen een zestal studenten proces-verbaal op gemaakt wegens het volgen van colleges zonder het inschrijvingsgeld te hebben betaald. Secretaris verdwenen. Sedert eenige dagen is dr Hoffmann, de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Minden verdwenen. De mogelijkheid bestaat, dat hij wegens financieel© moeilijkheden gevlucht is. Valischemunters. Te Konings bergen zijn twee valsche munters, die geldstukken van 5 mark namaakten en in omloop brachten, gepakt. Het zijn twee werklooze arbeiders, in wier woning het materiaal voor het vervaardigen van valsch geld en bovendien een beurs met 26 valsche 5 markstukken is gevonden. Twintig kinderen in een beerput gevallen. Te Friedland in Mecklenburg zijn twintig kinderen dn een beerput gevallen, doordat het deksel be zweek. Op 'het hulpgeroep kwamen buren toeschieten en slaagden er met behulp van de politie in de kinderen van den dood door verstikking te redden. Ver scheidene 'kinderen waren reeds bewuste loos, doch de levensgeesten konden na veel moeite opgewekt worden. Verduistering. Door een me- dedeeling van zijn vroegere verloofde, is thans aan het licht gekomen, dat zekere Z., indertijd als kantoorbediende xn dienstbetrekking bij een firma te Zwolle, zich heeft schuldig gemaakt aan verduis tering van een bedrag van f3900. Bij nader onderzoek is gebleken, dat Z. zich in zijn nieuwe dienstbetrekking te Weesp heeft schuldig gemaakt aan het zelfde delict, weshalve hij op last van den Officier van Justitie te Zwolle in het Huis van Bewaring is opgesloten. Een arrestant die brand sticht. Een arrestant, die wegens openbare dronkenschap door den ge meente-veldwachter te Bathmen ter ont nuchtering in de cel was opgeborger, stichtte daar brand, door een stroozak van het nachtleger in brand te steken. Toen het cachot met dichten rook ge vuld was, riep de arrestant luidkeels door de tralies om hulp. Dit was zijn redding, want onmiddellijk kon hij wor den bevrijd, terwijl de smeulende stroo- matras kon worden gebluscht. Hoe de arrestant vuur kon maken is een raadsel, daar hij tevoren met zorg was gefouilleerd. Afschuwelijk misdrijf. Een afschuwelijk misdrijf heeft zich eer gisteren, tegen den avond, in plan West te Amsterdam afgespeeld. Een man heeft, omstreeks 5 uur, op den Hoofdweg, een 10-jarig meisje, dat in deze buurt woont, aangesproken. Hij heeft het kind daarna meegenomen naar een leegstaand huizenblok, waar hij het in een onbewoonde woning geweld heeft aangedaan. Het meisje heeft hij bewusteloos en deerlijk gewond achtergelaten. Later is de kleine weer bijgekomen en heeft zich met veel moeite naar huis begeven, waar het onmiddellijk onder dokters behande- ling moest gesteld worden. De Justitie en de politie hebben goede hoop den onverlaat te zullen arresteeren, daar een vrij nauwkeurig signalement van hem bekend is. Vrij naar het Engelsch, 85.) —o „Maar een nieuwigheid kan toch wel eens een verbetering blijken", merkte Jo- nanna op. ,,Ik heb er nooit wat van gemerkt mijn netje „Het lijkt me toe, dat het met een wijziging in 't landsbestuur al even- oo gaat als mat het bakken van aard appels de aardappels zijn niet beter zf yoeger waren, en het vet stinkt ±■3 hjd even erg. Maar een conserva- «Wed, de manier waarop ze tegen onze Paul zp opgetreden. Zoolang gZe zich SÏÏi eigea Zak~en bemoeiden en han delden naar de wijze, waarop ze licht ontvingen, had ik niets tegen ze in te ta brengen. Ofschoon ze natuurlijk hun fouten uadden, zooals de besten van ons. v t°en zetegen meneer Paul begonnen VM. an,i*rs uit te zien, n keb ik mijn handen van ze eensklaps voor haar op eenvreemd. man. Deze heer zag er zeerzonderling uit. Zijn avondtoilet bestond uit schoenen met vilten zolen en hij had handschoe nen aan. De kruidenier die net zijn zaak had gesloten, kwam naar achteren en ook zijn oog viel op den zonderlingen gehand- schoenden heer, die klaarblijkelijk met zijn eigen figuur verlegen stond. De man begon eensklaps luide te schreiën; hij huilde tranen met tuiten en er was geen bedaren aan. Nn en dan stiet hij het woord honger uit. Toen werden de harten van den krui denier en diens vrouw ten zeerste geroerd en zij noodden den gehandschoenden gast in de huiskamer lm de kachel. Hu kreeg koffie en brood en met het oog op den reeds verdwenen Sint Nicolaas kreeg hij een stuk banketletter als „toetje". Het liep al tegen middernacht toen men den bezoeker uitliet. De volgende gast was een rechercheur van politie. Men had n.l. ontdekt, dat een geheimzinnig nersoon over het hek van de H.B.S. was geklommen en aan de achter zijde, vlak bij het aangrenzende huis van den goedigen kruidenier 'n stuk gevloch ten ijzer draad van het hek had stukge- knipt. De man had het dus blijkbaar voor zien op de geldlade en misschien wel op de boterletters van den kruidenier. Achteraf blijkt, dat de dader vroeger in de buurt heeft gewoond, zoodat, als de politie hem vindt, zij hem wel met den kruidenier en diens vrouw zal confron- teeren. De kennismaking zal ditmaal dan zijn zonder koffie en zonder boterletters. De ellende te Boedapest. Dezer dagen beviel te Boedapest een arme vrouw, ziek van het vele werken, dat zij tot den laatsten dag had gedaan, van een drieling. Zeer verheugd was de vrouw echter, naar de Uj Nemzédek schrijft, niet over dezen kinderzegen, want de man is pakknecht en heeft een inkomen van 20 pengö f 8.80) in de week. Behalve de drieling zijn er nog twee kinderen, een meisje van negen en een van zes jaar. De heele familie, man, vrouw en thans vijf kinderen, slaapt woont en eet in een klein kamertje met één raam, waarin een ijzeren bed, twee kasten, een kleine tafel en een stoel staan! Hoe al die menschen in dat kamertje leven moeten, is onbegrijpe lijk, schriift het blad. MIDDELBURG. In de heden gehouden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Zeeuwsche "Voeder- en Kunstmesthandel v. h. S. M. Boogerd werd tot commis saris herkozen Jhr P. J. Boogaert. De wenschelijkheid kwam naar voren tot re organisatie der vennootschp. Over het voorstel tot liquidatie werd niet gestemd, mede omdat niet voldoende aandeelen ver tegenwoordigd waren. De Holland-lndtëvluchten. AMSTERDAM. Hedenmorgen was een dichte mist oorzaak dat de PH-AEO niet van Schiphol kon vertrekken. Tegen half 10 begon de mist op te trekken, waarna het vliegtuig te 9.35 startte. De PH-AEO heeft 297.5 K.G. post aan boord en bijna 20 K.G. vrachtgoed. AMSTERDAM. Op een hier in de ha ven liggend stoomschip is een Chinees ge- aresteerd verdacht van een halve K.G. ruwe öpium frauduleus te hebben inge voerd. DOETINCHEM. Gisteravond heeft te Veldhuizen onder de gemeente Bergh, een Duitsch vliegtuig een noodlanding ge maakt. Het vliegtuig was op weg van afgewasschen en de heele troep mag in haar sop gaarkoken wat mij aangaat." Johanna glimlachte en terwijl zij haar laatste bloem afsneed en in de vaas zette overdacht ze, dat de kwestie toch niet zoo eenvoudig was, als Martha zich voor stelde. Eindelijk brak de groote dag der ver kiezingen aan; en zooals steeds bij die gelegenheid scheen het, of de uren niet om wilden komen en de zon was 'blijven stilstaan, als in de dagen van Jozua, om den strijd langer te doen duren. Doch ten laatste kwam er toch een einde aan. In het predikantsgezin zaten allen tot middernacht op Paul te wach ten op Paul en den uitslag. Allen verkeerden in hevige spanning; en hoe meer men aan een gunstigen uitslag ging twijfelen, des te vaker werd herhaald, dat er niet de minste reden was tot ongerust heid. Bij de laatste verkiezingen had Pauls partij een overweldigende meerderheid ge had in Chayford, zoo vertelden ze elkan der. En er was weinig kans, dat «en dergelijk overwicht te niet zou gaan, als het wegsmelten van de St. Bernard. Zelfs dominee Seaton voelde zich door de al gemeens spanning aangegrepen, ook al, omdat hjj wist, hoeveel er voor zijn zoon van afhing. Ook hg betoogde met nadruk, dat hert niert wel mogelijk scheen, dat in drie jaar tjjds een zoo groote meerder- mist verdwaald. De bestuurder bleef on gedeerd. Het vliegtuig, dat nog al be schadigd werd, zal gedemonteer worden. Aanslag op een minister KOPENHAGEN. Na den aanslag op den Deenschen minister van sociale voor zorg Steincke, heeft de politie gisteren nog vier personen gearresteerd. Na ver hoor werd één van hen op vrije voeten gesteld, de anderen werden vastgehou den. De dader, Jacobsen, een communist, betuigde, dat' 't zijn bedoeling was de aan dacht te vestigen op den nood der werk- loozen. Zijn bedoelin^ was niet op den Minister te schieten. Bij het onderzoek is inderdaad gebleken, dat hij in de richting van het plafond heeft geschoten. Om den minister te raken had hij omlaag moeten schieten. Aardbeving. PARIJS. Uit Angora wordt gemeld, dat in de omgeving van Erzindzjan de bevolking werd opgeschrikt door een he vige aardbeving. Alle verbindingen met deze streek zijn verbroken, zoodat men omtrent den omvang en de uitwerking van de aardbeving in het onzekere ver keert. PARIJS. In Tripolis kwam het gis teren tot een hevig vuurgevecht tusschen eenAfrikaansche stam én een rooversben- de. Hierhij werden 50 roovers <redood en velen gewond. PARIJS. President Doumerque heeft hedenmorgen den oud-gouverneur-gene raal van Algiers den radicaal-socialisti- schen senator Steeg, officieel met de vor ming van een Kabinet belast. BERLIJN. De vereenigde Zwitsersche Bondsvergadering heeft heden tot Bonds president gekozen voor 1931 den huidigen minister van justitie H. Haeberlin, en tot vice-president den oud-president Motta. Programma van Vrijdag 12 Dec. HUIZEN, 1875 M. NGRV-uitz. 8.15 9.30 Concert Gramofoonplaten. 10.30 —11.00 Ziekendienst. 11.00—12.30 Gramofoonplaten 12.302.00 Concert. Viool, cello, piano. 2.003.30 Nqorsch Gramofoonplatenconcert. 3.305.00 Concert Amsterd. Vocaal Kwartet. 5.005.15 Gramofoonplaten. 5.15 6.15 Orgelconcert. 6.457.15 Engel- sche les. 7.157.45 A. J. Herwig: „Voorzorgsmaatregel tegen de vorst bij het planten of bij pas geplante gewas sen". 8.00 Concert Arnh. Orkest Ver. HILVERSUM. 298 M. 8.00—11.00 Vrijz. uitz. Daarna VARA. 12.002.00 Con cert Omroeporkest. 2.052.30 Sehool- uitzending. 2.303.00 Gramofoon.pl. 3.004.00 Concert A.V.R.O.-kwintet. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Concert. Viool en piano. 12.50 Orgelspel. 1.50 Gramofoonpl. 4.50 Orkestconcert. 7.00 Concert. Brahms Pianokwartet Nr 3. 10.10 Con cert. Kwintet. Tenor. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 6?50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Cello en Orkest. Solist: Gerard Hekking. 9.50 „Shéhérazade" van Ravel. Orkest en solisten. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.35 Gramofoonpl. 8.35 Concert. ZEESEN, 1635 M. 1.20—1.50 Gramo foonpl. 3.504.50 Concert. 7.30 Symphonieconcert. Onderwijsfonds voor de Binnenvaart krijgt zendtijd toegewezen. Naar wij vernemen, heeft de minister van waterstaat, mr P. J. Reymer, thans voor de eerste maal aan een „bijzon dere omroepvereeniging" zendtijd toe gewezen. Gedurende vier jaar had het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart een half uur per week vakonderwijs voor de binnenschippers uitgezonden, welke ra- diolessen in steeds grooter kringen waar deering vonden. Na het zendtijdhesluit van 15 Mei j.l. heeft het Bestuur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart zich tot den Radioraad gewend met het verzoek zendtijd toegewezen te krijgen voor het voortzetten van de radiolessen voor de binnenvaart, welke lessen op 1 October j.l. weer moesten aanvangen, en heid zou verdwijnen doch in zijn hart wist hij, dat als slechts een vierhonderd vijftig stemmers zouden overloopen, dat Paul dan geslagen zou zijn. „Natuurlijk is dat niet mogelijk", steun de Johanna hem; „de uitslag is waarlijk niet twijfelachtig; en het gaat er alleen maar om, hoe groot de meerderheid nu zal zijn." „Het is te mal om alleen te loopen, dat een kwajongen als lord Gailey een schijn vafl kans zou hebben, tegen iemand ais Paull" riep Isabel uit. Doch haar uitroep sproot voort uit de vrees, dat de eerbied voor den titel van een oud, aristocratisch geslacht, die nog steeds leeft in elkBritsch hart, Paul noodlottig zou kunnen worden. „We hoeven or niet op te rekenen, dart Paul de eerste uren al komt opdagen", zeide zijn moeder; „het is glad onmogelijk, dat hij er nu al zou zijn." Ze had het gevoel, dat er iets verschrikkelijks ge beurd was dat haar zoon door het gepeupel moest zijn gekwetst, óf dat hij niet verkozen was anders had hg allang thuis moeten zjjn. En zoo ging het voort ieder trachtte de anderen moed in te spreken, met din gen, die ze zelf niet geloofden en zich afvragend, hoe lang men die vreeselijke spanning nog langer zou kunnen dragen. Plotseling klonk wielgeratel en hert ge trappel en gejuich van een groorte menigte. (A.V.R.0.) werden uitgezonden. Het On derwijsfonds voor de Binnenvaart had er de voorkeur aan gegeven op de „alge meens omroep"-dagen te spreken, omdat de ontwikkeling va.n de schippers een al gemeen belang geacht kan worden. Thans heeft de minister van water staat in overeenstemming met het advies van den Radioraad in afwachting van een definitieve verdeeling van den zend tijd voor de bijzondere omroepvereem- gingen bepaald, dat aan het Onderwijs fonds Yoor de Binnenvaart in het tijdvak tusschen 18 en 20 uur door elk der vier omroepverenigingen bij toerbeurt een half uur zendtijd per week moet worden afgestaan. Wij vernemen, dat het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart zeer binnenkort de uitzendng der radiolessen zal hervat ten. De uitzendingen zullen op Dinsdag- en Woensdagavond geschieden. Biezelinge. Woensdag werd alhier voor de 'gemeente Kapelle, ten overstaan van Notaris J. C. Kram, in het openhaar ver kocht, een huis (voorm. onderwijzerswo- ning) met bergplaats, erf en tuin, op het dorp, groot 4 A. 80 c.A. Kooper werd de heer Jaos. de Jonge Abz., voor f 3010. •s-Gravenpolder. Gisteren werd door no taris Oele publiek verkocht een woonhuis en erf aan de dorpstraat alhier. Koo per hiervan werd dhr M. L. Dekker q.q. alhier voor f 1520 den hoop. Dec. 12 12 13 13 16 17 17 17 17 19 20 29 Jan, 15 Mrt. 4 Nisse, huis, Kram. Goes, meubelen, Jonkers. N. en St. Joosland, bouwland, Hioo- len. Kortgene, huis, Matthijs. Goes, huis, Jonkers. Kapelle, Boomgaard enz., Kram. Kloetinge, koeien, De Kok. Dqiribur"1 huis, enz., Blaupot ten Cate. 's H. Arendskerke, Heinkenszand, houtwaren, De Wilde. Kapelle, inboedel, Kram. Waarde Krabbendijke, Biezelinge houtwaren, De Kok. Kapelle, inboedel, Kram. Nisse, inspan, Oele. Oud-Sabbinge, inspan, Jonkers. GOES. Huw.-aang.: Jan Johannes Snoep, 20 j. jm. en Jannetje Kaaysteker, 24 j. Gehuwd; Adriaan Harinck, 27 j. jm. en Pieternella Schaal je, 19 j. jd. Geboren: Johannis Cornelis, zv. Jo- hannis Guiljaam Smallegange en Maat je Meeuwse te Wolf aartsdijk. Johanna, dv. Hugo Theodoor van Son en Dina Mieras. MIDDELBURG, 11 Dec. 1930. Aanvoer op de Graanmarkt redelijk. Tarwe 6,509, witte boonen 1418, lange bruine boonen 810, ronde bruine hoonen 2224, kroonerwten 1012,50, maanzaad 2627. Aangevoerd door boerinnen: Boter 0,85 kipeieren 7,75, poeljeeieren 6, eenden eieren 7,50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.77^, kipeieren 7.75, poeljeeieren 5.50. Part. prijs: Boter 0,92^, kipeieren 8.50, poeljeeieren 7, eendeneieren 8. MIDDELBURG, 10 Dec. 1930. Kleine veiling. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 45, Poters id. 2, Bonte poters 1, Peen 26, Spruiten 621, Veldsla 721, Wit lof 1424, Uien 12, Rapen 12, Win- terpostelein 20, Spinazie 2022, Kroten 13, Nero 14, alles per K.G. Rapen 1.53, Kroten 23.5, Prei 4.5 „Daar is hij", zeide dominee Seaton zacht; en hij werd doodsbleek en vatte zijn vrouw bij de hand. Johanna en Isabel konden geen woord uitbrengen; ze trachtten te glimlachen, doch ook dit mislukte. Het gerucht naderde snel. De menigte had de paarden van het rijtuig gespannen, en trok het voort onder oorverdoovend ge juich. Ten laatste werd Pauls huis bereikt, hij sprong eruit, met een handbeweging dankte hij en snelde naar binnen. „Victorie 1" riep hij; „we hebben een meerderheid van twaalf honderd". Allen omringden hem en Isabel sloeg de armen om zijn hals. „Ik ben blij, dat ik gewonnen heb", zeide hij rustig; „voor de goede zaak en ook omdat ik je nu iets kan aan bieden jij, die zooveel gegeven hebt." Enkele dagen na de verkiezing Paul was op reis, om een candidaat van zijn partij in een ander district te steunen en Johanna werkte in haar wijk beleed Isabel haar zonde aan Pauls vader en moeder. Ze vertelde de geheele geschie denis; hoe ze in een opwelling „Schijn en Wezen" geschreven had hoe Paul haar de gevolgen van haar ondoordachte daad had bespaard hoe ze zelfzuchtig en laf hem de schande had laten dragen hoe zijn groote liefde tenslotte haar zwak heid en wereldzin had overwonnen en 1.5—8, Witte kool 2.6, Boere kool 2—5, Selderie 12.5, Peterselie 2, Rammenas 2.5, alles per bos. Andijvie 1754, Cantonner witkrop 12 25, Bloemkool 28152, Snijselderie 2, alles per kist. OOSTBURG. 10 Dec. Tarwe f7—f8, Gerst chevalier f 6f 6.50;Haver f 5.50 f 6; Kroonerwten f 10f 11, br. boonen f 10—f 10.50. H. H. Berichtgevers. Berichten omtrent "«vallen van mond- en klauw zeer worden, nu deze veeziekte vrijwel overal voorkomt, niet meer opgenomen. Berichten van herkiezing van aftreden de Kerkeraadsleden, enz. worden alleen geplaatst indien ze ons belangeloos wor den toegezonden. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Dec. 2.30 u. Parijs 9.75—9.761/2 Londen 12.0534—12.05% New-York 2.48%2.48% Brussel 34.69—34.70 Berlijn 59.2259.23 4 pet. leening Dordrecht. Naar gemeld wordt, is het voor vrije inschrijving beschikbare bedrag zooveel overteekend, dat op deze inschrijvingen een belangrijke vermindering moet wor den toegepast. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Dec.: Krachtige tot wellicht stormachtige Zuidelijke tot Westelijke wind; betrokken of zwaar bewolkt of regenbuien, later wellicht met tijdelijke opklaring; des nachts veel, overdag iets zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 8.45 geseind van de Bilt aan alle posten: weest op uw hoede. Te 11.25 werd geseind: storm ver wacht uit het Zuid-Oosten; de wind zal naar rechts draaien! Stand raa hedenmiddag 3 out: Stand van gistermiddag 762. Lieht op roer fletse»; Vrijdag 4 u. 23. OOK SLECHTE TIJDEN VOOR DE VEEHOUDERIJ? Het oordeel van een handelsconsulent. Tot voor kort kon men feitelijk alléén spreken van een akkerbouw-crisis, want met de veehouders 'ging het nog wel. Het afgeloopen jaar is niet slecht geweest; weliswaar lieten de productenprijzen te wenschen over, maar aan den anderen kant waren de voederprijzen laag en de veeprijzen goed, terwijl dit jaar een lan gen weidetijd en een (best gewas gaf. De verandering is echter reeds inge treden ook op dit gebied. Hoe zal het nu gaan? is de vraag, die velen zich stellen. Het is daarom dienstig, zegt 'het „Handelsblad" 'kennis te nemen van het oordeel in deze van een ter zake bij uitstek 'deskundig man en wel van den heer N. H. Blink, handelsconsulent van de Friesehe Maatschappij van Landbouw. haar geleerd had, dat het geluk niet in uiterlijke dingen schuilt: en dat ze hem had moeten beloven, hun geheim aan nie mand anders te vertellen ,bebalve aan zijn ouders. „Ik kon geen rust vinden, voor ik uw vergeving had bekomen", eindigde ze snikkend. „Ik kon het niet langer dra gen, dat u Paul van iets slechts zoudt blijven verdenken". „De mijne heb je van ganscher harte, mijn kind", zeide de predikant; we zul len het gebeurde uit onze herinnering bannen, of het nimmer had bestaan; ea ik dank mijn zoon, dat hij me opnieuw geleerd heeft, hoe heilig de menschelijke liefde soms kan zijn. Beteekent liefde niet: zich geven?" „En u?" fluisterde Isabel tot mevrouw Seaton. Pauls moeder omhelsde haar innig. „Natuurlijk vergeef ik je, mijn lieveling, omdat Paul je vergaf en omdat je zoo veel van hem houdt; en ik dank je, dat je mij mijn zoon hebt teruggegeven". „Ik begrijp u", zeide Isabel zacht; „de Paul, dien u kende, kon dat vreeselijke boek nimmer geschreven hebben, zoodat u dus het gevoel moest hebben, dat er twee Pauls waren". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3