Gemengd Nieuws. Onderwijs Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Speciaal sijn helse tegen den ambte naar der Arbeidsbeurs begint zoo lang zamerhand vervelend te worden. Het heeft er allee van, of hij dezen ambte naar wil zoeken. De meest krasse ter men waren dan ook tegenover dezen ge oorloofd. Raad ontkende niet het bestaan van deae onbillijkheden, maar was toch zóó be gaan met het lot der werkloozen, die van een niet zoo hoog steunbedrag moeten toekomen, dat hij het voorstel unaniem aannam. De heer Laernoes berustte er maar in. een doortocht te banen. Het lukte spoe dig de vlammen wat te dooven en de red ders waagden zich in de brandende ka mer. Hier bevond zich geen sterveling, maar van deze kamer kon men komen in een alkoof. En daar, in dit hoekje, dat reeds zwart geblakerd en in schroeihitte was, vond brandwacht De Groot bij het licht van zijn zaklantaarn in een diep ledikantjei het kindje..bewusteloos. Weth, P. G. Laemoes heeft echter de zen ambtenaar op krachtige wijze ver dedigd, maar begon met te erkennen, dat er één fout is begaan, door een af- sohrift van een brief aan B. en W. aan derden te verzenden, vóór de brief zelf de deur uit was. Maar verder treft dezen ambtenaar geen verwijt. Hij heeft geheel krachtens zijn instructie gehandeld. Zijn houding iB dan ook volkomen gebillijkt door de commissie van advies, waarin ook de so ciaal-democraat Van Spanning zitting heeft. Dat de heer de Meij wilde, dat de Ar beidsbeurs geen notitie meer nam van de S. H. V., die voor het werk in haar bunkerstation aanzienlijk minder dan het plaatselijk contractueels loon be taalt, is zijn goed recht. Daar is over te praten. Het is ook volkomen juist, dat ook de Chr. Vakbeweging zich in dien geest heeft uitgesproken, al mag wel ge vraagd, of in buitengewone crisistijden als nu Vlissingen waarschijnlijk ook wachten, daaraan ook ten volle de hand moet worden gehouden. Maar nog eens, dat kan een onderwerp van dis cussie uitmaken. Het mag echter niet in verband gebracht met den bedoelden ambtenaar. Dat raakt hèm niet, maar B. en W. en de commissie van advies, welke beide colleges dezen toestand nog altijd hebben gelaten, voor wat hij nu nog is. Precies als in Middelburg, waar men nog wel tegen lagere loonen bemiddelt en waar de betrokken wethouder en di recteur der arbeidsbeurs van dezelfde politieke richting zijn als dhr de Meijll Na dit onverkwikkelijke debat vroeg het abattoir de aandacht. Men kent de situatie. Eerst zouden Middelburg en Vlissingen samen een abattoir stichten. Maar Vlissingen trok zich terug, toen de slagers aldaar zelf een abattoir wilden bouwen. Eerst heette het, dat de gemeente er dan financieel ook niets mee te maken zou hebben. Maar dat is veranderd. De gemeente moet garant zijn voor een geldleening, omdat er ook een koelinrichting bij wordt gebouwd. Erkend moet worden, dat het hier een uitermate moeilijk vraagstuk betreft. De wet verplicht de slagers hun slacht plaatsen aan de eischen der wet te doen beantwoorden. Dat kost echter veel geld. Vandaar, dat men in de meeste plaatsen overgaat tot de stichting van een abattoir. In Vlissingen echter (en in nog enkele gemeenten, zooals Gorinchem en Roosendaal) wil men de slagers baas laten in het abattoir. Het is hun coöpe ratieve onderneming. In verreweg de meeste gemeenten sticht men evenwel gemeentelijke abattoirs. Dat daar al wat rood is mee dweept, spreekt natuurlijk vanzelf. Hoe meer gemeente-bedrijven, hoe liever. Toch kunnen we ons voorstellen, dat niet alleen de socialisten aan een ge meentelijk abattoir de voorkeur geven. Terecht werd gevraagd: hoe moet het, als zich in een coöperatief abattoir ge schillen voordoen tusschen slagers on derling (wat lang niet onmogelijk is) óf tusschen de slagers en den keurings dienst? Verder: hoe kan gezorgd, dat de loonen in zulk een abattoir aan redelijke eischen voldoen? Vragen, dia nog met andere te vermeerderen zijn. Het woord van hulde, dat wethouder P. G. Laernoes dan ook aan de slagers bracht, omdat zij wilden meewerken een veel beteren toestand te krijgen, is dan ook wel wat overdreven. Zij m o e - t e n nu eenmaal óf het een óf het ander: een eigen naar de wet ingerichte slacht plaats of een abattoir. Dat zij dan liever een abattoir willen, waarin zij baas kun nen blijven, is volkomen begrijpelijk. Ten slotte verklaarden de drie recht- sche fracties en die van den Vrijheids bond zich vóór het voorstel van B. en. W. om de medewerking aan het coöperatieve abattoir te verleenen, de andere fracties tegen. Uit enkele uitlatingen van den heer de Meij valt op te maken, dat de S. D. A. P. zal trachten de Kroon te bewegen goedkeuring aan deze besluiten te ont houden. Bij het voorstel tot verlenging van de concessie met een jaar aan de Zuid-Ne- derlandsche Radio-Distributie Maat schappij was er weer gelegenheid voor de beide roode fracties om voor een ge meentebedrijf te pleiten. Een idee van den heer Van Oorschot om de concessie aan de vereeniging van radio-luisteraars over te dragen vond echter geen steun. Er bleek nog wel het een en ander op genoemde maatschappij aan te merken te zijn, maar ten slotte vereenigden al len er zich toch mee om de concessie met een jaar te verlengen. Hoewel laat ingediend en dus niet op de agenda voorkomend, werd toch in be handeling genomen en aangenomen een voorstel van vier Raadsleden, behooren- de tot diverse fracties, om aan de werk- loozen met Kerstdag óf met Nieuwjaar een toeslag van f 5 uit de gemeentekas te geven. Weth. P. G. Laernoes had er ernstige bezwaren tegen. Niet alleen financieele Die natuurlijk ook, omdat dit weer een uitgave beteekent van f 1200 a f 1500, terwijl er straks nog wel meer zal ko men kijken. Maar verder toonde hij de onbillijkheid van dit voorstel aan, waar er zoovele andere arme stakkers zijn, die een toeslag zeker evenzeer, misschien wel meer noodig hebben, maar dit ex traatje hun neus voorbij zien gaan. De Ten slotte ook hier een brandweer- debat je naar aanleiding van vragen van den heer Van Spanning. Veel valt er niet van te vertellen. Het ijverge brandweer personeel zal nog eens gewaarschuwd worden tegen roekeloosheid en B. en W. zullen, al naar de financiën het toelaten, verbeteringen aan het materiaal aan brengen. h Familiedrama te Groningen. Een ernstig familiedrama heeft zich afgespeeld ten huize va,n den gepen sion- neerden onderwijzer v. H. aan het Zui- derdiep te Groningen. Toen men sedert Zaterdags nd niets van de bewoners had gezien ei gehoord, vreesde men, dat zich een drama zou hebben afgespeeld, hetgeen bij onderzoek inderdaad waar bleek te zijn. De recher che brak den toegang tot de bovenwoning open en vond de beide echtgenooten dood. Van een hunner was de pols doorge sneden. Men vermoedt, dat de man, die aan zwaarmoedigheid leed, zijn vrouw heeft vermoord, en zichzelf daarna den pols slagader heeft doorgesneden. De lijken zijn in beslag genomen en naar het academisch ziekenhuis overgebracht voor gerechtelijk onderzoek. Aan moord met het oog op berooving wordt voorloo- pig niet gedacht. De heer v. H. was aanvankelijk onder wijzer te 't Zandt in de provincie Gro ningen, waar hij een paar jaar geleden wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd gepensionneerd werd. Ongelukken. Gistermorgen is te Assen een 7-jarig meisje door een vracht auto overreden en "-edood. Het auto ongeluk te Wildervank heeft een tweede slachtoffer geëischt. De heer F. Veen- huysen had veel water in de longen ge kregen en is ruim een dag later ten huize van zijn ouders overleden. Te Loonop- zand is de heer W., die j.l. Vrijdag door een auto werd aangereden, aan de beko men verwondingen overleden. Loopjongen vermist. Gister middag werd een loopjongen van een reisbureau te Arnhem uitgezonden met een bedrag van f 4000, om dat geld op een bank te deponeeren. De jongen, die ze ventien jaar oud is en meermalen der gelijke opdrachten had verricht, is niet teruggekeerd en heeft zich ook niet bij de bank vervoegd. Kind uit de vlammen ge- r e d. Op twee-hoog achter in de De Wit testraat 60 te Amsterdam, woont de fa milie Koenes, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, van twee tot tien jaar oud. De man was Zondagavond in de keu ken van zijn woning bezig een brandende petroleumlamp bij te vullen. Ondanks alle waarschuwingen om voorzichtig te zijn met petroleum en benzine, was vader Koenes in alle gemoedereerdheid bezig petroleum in de lamp te gieten, terwijl deze brandde. Eensklaps viel de lamp om. De rest laat zich begrijpen. De over tafel vloeiende pe troleum kwam in aanraking met de bran dende pit en ontvlamde met enorme he vigheid. Vader Koenes schrok geweldig, probeerde de lamp te grijpen, alsof dat nog wat zou helpen, verbrandde z'n vin gers en zijn linkerpols en stootte om de maat zijner domheden heelemaal te doen overvloeien, het petroleurnblik ook nog omver, Hij mag dankbaar zijn, dat hij nog le vend uit de keuken is gekomen, want in minder dan ('een tijd was deze een zie dende vuurpoel. In de kamer pakten Koe nes en zijn vrouw vliegensvlug de kinde ren, die al in bed lagen en renden ermee de trappen af in gezelschap van de vijf andere families, die in dat drie verdie pingenhuis voor en achter wonen. Toen ze buiten waren, bemerkte moeder Koenes plotseling waar was het jong ste meisje van twee jaar? Had ze het zelf meegenomen of had haar man het ge daan? Geen van beiden konder het zich meer herinneren, zoo hadden ,:o totaal hun positieven verloren. Ze gingen zoe ken, vragen bij de buren. Het kind was er niet. Het moest boven zijn. Maar boven, daar kn'etterden en knap ten de vlammen en een dikke rook kwam de trap af walmen. Eenige mannen ston den direct klaar om het huis in te gaan. Maar toen ze de tweede verdieping na derden, wisten ze niet hoe gauw ze bui ten moesten komen. Het vuur, rook en de hitte waren hen te machtig. En buiten stonden een radelooze moeder en een va der, die van den schrik geen tien meer konden tellen. Dit alles speelde zich natuurlijk in zeer korten tijd af no" voor de brandweer er was. Toen deze was gearriveerd, kwamen haar redders in actie. Op iederen wagen gaan n.l. twee brandwachts mee, die zich van het blusschingswerk niets aantrek ken, maar het brandende huis binnen dringen om te kijken, of er zich nog men- schen in bevinden. Ook nu gebeurde dit, maar zoo heel ge makkelijk ging het niet. Het vuur was van de keuken in het trapportaal en in de achterkamer gekomen. Er was geen door komen aan. Gelukkig kregen de redders hulp van een straal water, die zij op het vuur richtten om tenminste eenigszins achteruit te dringen en zich zoodoende Onmiddellijk werd het wicht naar een veiliger plaats gebracht en werd de zuur stofkoffer van de branweer aan het werk gesteld. En werkelijk, na een goed'kwar tier kwam hot kind weer bij. Poging tot doodsla.g. Te As sen is in arrest "esteld H. K., landbou wer te Nieuweroord, verdacht van po ging tot doodslag op den rijksveldwach ter J. Booy te Zwinderen, toen deze in het veld verdachte achtervolgde wegens overtreding van de Jachtwet. Liefdesdrama te Rijsber- g e n. Zondagmorgen begaf zich de 21- jarige R. naar de woning van zijn meisje de 17-jarige dochter van H. te Rijsher- gen. Daar vroeg hij aan het meisje haar alleen te mogen spreken. Toen zij zich daartoe naar de voorkamer had begeven vroeg R. haar, of het waar was, dat zij verleden Zondag met een anderen jongen was uit geweest. Toen zij daarop beves tigend antwoordde en verklaarde niets meer met R. te maken te willen hebben, werd deze zoo woedend, dat hij zijn re volver trok en vier schoten op het meis je loste. Ofschoon ernstig gewond, wist zij naar de buren te vluchten. Haar 21-jarige broer, die alleen met haar thuis was de ouders waren naar de kerk kwam op het hooren van de schoten toegesneld. Hij werd door R. ont vangen met een revolverschot, dat hem in den arm trof. Toen de jongen daarop wilde vluchten, kreeg hij nog een schot in den rug. De dader verliet daarop do woning en pleegde in een nabij gelegen kreupel- boschje zelfmoord. De beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. De toestand van het meisje is zeer zorgwekkend, terwijl haar broer het naar omstandigheden redelijk wel maakt. De o v e r s t r o om i n g e n bij Deventer. De dijk vóór de wijk de Hoven verkeerde Zaterdagavond in een buitengewoon critieken toestand; daar is dan ook den gelieelen avond en nacht on afgebroken hard gewerkt en nog in den nacht moesten in allerijl een paar dui zend zakken worden gehaald, om deze, met zand gevuld, als verzwaring tegen de zwakste plaatsen dezer waterkeering aan te brengen. Dank zij de hulp der be woners van Steenenkamer en Hoven heeft men een catastrofe weten te voorkomen, en thans heeft men goede hoop, dat de dijk het houden „z,al. Hetzelfde kan ge zegd worden van; den Bolwerksdijk, wel ke de Steenenkamer beschermt en waar Zondag nog het water nagenoeg aan de kruin stond. De dijk langs de Wilpsche Klei baar de Zondag nog steeds veel zorg. Zoowel des nachts als overdag werd op deze wa terkeering gewaakt, en op enkele plaatsen bleek het noodzakelijk, door middel van zandzakken en aardverzwaring het ge vaarlijke doorsijpelen tegen te gaan. In den Voorsterkleipolder stonden groo- te oppervlakten land geheel onder wa ter. Ook de dijken rondom dezen polder worden nauwkeurig bewaakt en waar noodig, versterkt. De groote rijksweg Zutphen-Deventer stond over een lengte van ongeveer 200 M., juist ten Zuiden van de brug over de Koerhuisbeek, ruim 20 c.M. onder water. Do auto's gingen er nog door en de tram ZutphenEmmerik handhaafde den dienst. Sedert Zondagmiddag is op den IJsel val ingetreden. Van dat tijdstip af is het water hier ongeveer 9 c.M. gedaald, zoo dat men hoopt, de gevaren voorloopig te boven te zijn. De relletjes teRotter- d a m. Gisterochtend is in het Verkoop lokaal te Rotterdam een communistische vergadering gehouden, waarin verschei dene sprekers zijn opgetreden. De leuze was: Van Burink vrij. Tegen één uur is de vergadering uiteen gegaan. Een der bezoekers heeft getracht een rechercheur, die in de zaal aanwezig was, met een mes te steken; dit is echter niet gelukt. De man is aangehouden en naar den politie post aan de St. Janstraat gebracht. Daar is toen ook weer een volksonloop ont staan; de politie heeft de menschen ech ter tot doorloopen weten te bewegen. La ter is de aangehoudene naar 't Haagsche Veer overgebracht. Voor gisteravond 8 uur was weer een vergadering in het Verkoonlokaal aange kondigd met het Kamerlid L. de Visser als spreker. De houder vanhet Z.-H. E f- fec tenkantoor gearres teerd. De arrestatie van den heer J. II. H. houder van het Zuid-Hollandsch Ef fectenkantoor te Den Haag, is niet onver wachts gekomen. Reeds lang waren bij de politie klachten over dezen effectenman binnengekomen en onlangs nog is er offi cieel tegen hem gewaarschuwd. Toch is een Haagsche dame de dupe geworden van zijn manipulaties. Hij heeft het geld van deze cliënte, die bij hem een reke ning-courant had, misbruikt voor zijn eigen speculaties en het verloop van de b.eurscrisis heeft hem eerst recht in moei lijkheden gebracht. Het juiste bedrag, dot hij verduisterd heeft, is niet vastge steld kunnen worden. Deskundigen wer ken nog in de boeken. Naar verluidt, zal het bedrag ln de f 30.000 loopen. Men fluistert zelfs, dat het nog wel hooger zal zijn, maur met zekerheid valt daarom trent niets te zeggen. Aansla" op eencaféhou der. Zondagmorgen kreeg de caféhou der H. te Arnhem bezoek van een man, die iets gebruikte. Toen H. zich even naar den kelder wilde begeven, kreeg hij plot seling van den bezoeker een slag met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor hij bewusteloos neerviel. H. moest naar het gemeentelijk ziekenhuis worden ver voerd, waar hij geneeskundige hulp kreeg. De dader was intusschen gevlucht, doch toen H. bij kennis kwam, kon hij een nauwkeurig signalement opgeven. De dader, J. A. B., werd Zondagmiddag te Dieren in zijn woning gearresteerd. Omtrent de motieven van den aanslag is niets bekend Brand in een kerk. Zondag avond werden de bewoners van Willem stad opgeschrikt door het kleppen van de brandklok en het geroep van brand in de Ned. Herv. Kerk. Vermoedelijk door het vuur uit een stoof was de katheder in brand geraakt. Dank zij de aanwezigheid van een brandbluschapparaat en de te genwoordigheid van geest van den kos ter, kon de brand beperkt blijven tot den katheder, zoodat de alom bekende eerste Protestantsche koepelkerk is behouden. Muiterij in een gevange nis. In de strafgevangenis van Berlijn- Tegel is Zondagavond muiterij uitge broken. Het personeel slaagde er in, de orde te herstellen, nog vóór de politie ter plaatse verscheen. Ongeveer 15 jeugdige gevangenen hadden de relletjes op touw gezet, klaarblijkelijk met de bedoeling uit de gevangenis te ontsnappen. Er heerschte sedert enkele dagen een zekere onrust in het gebouw, die was ontstaan, doordat enkele veroordeelden erin waren geslaagd in hun cel radio-toestellen te bouwen, waardoor ze in verbinding met de bui tenwereld stonden. Postkantoor in den W i e- ringermeerpolder. Gistermiddag had in de Wieringer- meerpolder ten Zuiden van Wieringen, ongeveer 5 a 6 K.M. uit de kust, de of- ficieelei opening plaats van het eerste hulppostkantoortje, aldaar. Een gezel schap dames en heeren begaf zioh per boot door het onlangs eegraven kanaal naar het cantinegebouw, waar het post kantoortje is ondergebracht. Alvorens het gebouw te betreden, knipte de echtgenoote van den burgemeester van Wieringen, mevr. Kolffvan Heurne, een lint door, dat den toegan" versperde. Het gezel schap, dat daarop de opening bijwoonde, bestond uit de heeren Smidts, adjunct-in specteur der Posterijen en Telegrafie te Haarlem; Roebroek, lid van de directie van den Wieringermeorpolder te Alk maar.; burgemeester Kolff, van Wierin gen; ir. van Oppen, ingenieur der Zuider zeewerken te Wieringen, en Steenbergen, inspecteur van de Volkskeeten tegen Mis bruik van Sterken Drank te Bergen (N.- II.), vergezeld van hun resp. dames. De heer Smidts hield de openingsrede, terwijl de heeren Roebroek en Kolff mede het woord voerden. Vervolgons werd de eerste briefkaart door den heer Roebroek afgestempeld en door den burgemeester in de bus gestopt, waarna verscheidene stukken, gericht aan een aantal autoriteiten in den lande volg den. De plechtigheid, die door een groot aantal persfotografen en filmoperateurs werd bijgewoond, werd besloten met een lunch in de cantine. Krabbendijke. Gisteren was het 25 jaar geleden dat mej. Raaymaker-Bal als onderwijzeres aan de openbare schooi alhier werd benoemd. Geslaagd te Leiden voor doctoraal examen geneeskunde de heer L. A. Folmer. Schurftziekte onder het vee. Sedert eenige jaren is er toeneming te constateeren van schurft onder het vee. Vooral in den winter, als de koeien op stal staan, zijn vele dieren zoo aange tast, dat zij er aan dood gaan. Erger nog is, dat de ziekte ook voor den mensch besmettelijk is. De besmetting geschiedt bij 't melken en wordt ook door gereedschappen, die op de boer derij in gebruik zijn, bevorderd. Het is hoog noodig, dat het staatstoezicht in grijpt, want door voldoende maatrege len kan de ziekte onder 'tvee gestuit en genezen worden. De tekst van de vee wet kent alleen de schurft bij schapen en geiten; het is daarom noodig dat deze leemte wordt aangevuld, zoodat de we ring, en bestrijding van de schurft on der 'tvee wettelijk kan plaats hebben. Over de maand November. N. EN ST. JOOSLAND. Geboren: 7, Jozina Hendrika d.v. A. de Kraker en M. Baurdoux. Overleden: 15, M. de Kuijper, wedr. 83 j. AAGTEKERKE. Geboren: Pieter, z.v. A, Bosselaar en Cath. Joh. de Visser; Levenloos aangegeven een kind van P. de Visser en Elizabeth Dekker. Overleden: Lelntje Maljears 83 j. echt*, van A. Corré; Leintjo Dingemanso 60 j, wed. van C. Boogaard, ST.-LAURENS. Geboren: Abraham, z. v, P. J. Baas en P. C. Willemson; Jan, z. v. M. Janso en M. de Nooijor. Overleden: Elizabeth Marinissen, echtg, v. D.Lorier, 62 j. GRIJPSKERKE. Geboren: 6, Neeltje, d. v. Lourus Vos en Jacomina Brasser, 18, Elizabeth, d.v. Pieter Kooman en Jo hanna Geertso. 24, Cornolis Ghristiaan, z.v. Abraham Stoffel Louws en Maria Johanna Louwersu. BIGGEKERKE. Geboren: Maria d.v. Marinus de Steur en Johanna Kaljouw. Overleden: Loures van Keulen, 11 j. VROUWEPOLDER. Gerouwd: B van den Bosse, jm. 21 jaar met G. Joosse, jd. 21 jaar. P. Dekker, jm. 22 jaar met G. Melis, jd. 19 jaar. S. J. M. Hulsbor gen, jm 31 jaar met S. H. H. Blommaert jd. 34 jaar. Bevallen: A. D. Arendse, geb. Dood bloed, d. J. Wondergem, geb. Lou worse, d. J. C. Oranje, geb. Brombacher, z M Wouters, geb. de Buck, d. OVEZAND. Overleden: 8, Cornelia Priem, 60 jaar. 19, Maria Verdonk, 84 j. DRIEWEGEN. Geboen: 6, Laurma Adriana, d.v. J. Lansen en M. L Otio. Overleden: 5, W Steentrapper, 80 j. HEINKENSZAND. Gehuwd: 6, Corne- lis op 't Hof, 53 jaar en Maria Zuidweg, 50 jaar. Geboren: 7, Adriana, d.v. Giljaam N,ijs- se en Willemina Anthonetta Hoek van Dijke. Overleden: 7, Cornelia Hoogerland, 92 jaar, wed. van Dirk van der Weele. 14, Marinus Geus, 61 jaar, echtg. van Mag- dalena Rijk. Serephina Paulina Modde, 81 jaar, wed. van Johannis Franciscus Boone. 29, Pieternella Staal, 67 jaar, echt genoote van Willem Alewijn. Van 1630 November. KOUDEKERKE. Ondertrouwd. K. P. de Witte 20 j. jm. en M. Brasser 21 j. jd. Getrouwd' Q. van Vugt, 26 j. jm. en E. J. Dronkers 21 j.jd.W. Marteijn 26 j. jm. en M. Koole 23 j. jd.; W. D. P. Lie- j. jd, Bevallen: A. W. van Zweeden geb. Roose, d.T. Gel dof geb. van Keulen, d.; T. Geers geb. Herrebout, d. Programma van Woensdag 3 De cember 1930. HUIZEN, 1875 M. NCRV-uitz. 9.15— 9.30 Morgenconcert. 1112 Harmonium bespeling, met medewerking van sopraan en alt. 12.15—12.30 Gramofoon. 12.30—2 Solistenconcert. 22.45 en 3.154 Con cert „Hollandsch Harpkwartet". 45 Kinderkoor. 8 Concert. 10.1011 Gra mofoon. HILVERSUM, 298 M. 8 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.15 Orgelspel. 10.30 On ze Keuken. 11 De verpleging van zuige lingen. 11.30 Gramofoon. 12 Concert. 3 Maak hot zelf-cursus. 4 Vocaal concert. 5.45 Concert. 7.45 Accordeonmuziek. 8.05 Concert. 8.35 Accordeonmuziek. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Gramo foon. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Sopraan, bariton. 3.50 Concert. Alt, vi ool, piano. 5.05 Orgelspel. 7 Zang. 8.20 Concert. Orkest, piano. 9.35 Vervolg con cert. 10.30 Kwintet. Verboden uitzending. In het algemeen programma, verzorgd door de Vara, zou gisteravond worden uitgezon den een voordracht door W. van Cap- pellen van „Bootsman Arie op visite" uit het boek „Om en op don Noordzoe- Boulevard" van L. Stofkoper. De omroe per deelde echter mee, dat de commissie uitzending verboden had. Stoomvaart Mij Nederland. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisr., 30 v. Pt. Said. SALABANGKA, thuisr., 1 te Genua. CHR. HUYGENS, uitr., 1 te Sabang. POELAU TELLO, thuisr., 29 v. Sabang. TABINTA, thuisr., 29 v. Batavia. Kon. Ned. Stoomb. MIJ. CRYNSSEN, uitr., 29 te Barbados. BODEGRAVEN, Chili n. Amst., 29 v. Valparaiso. MEROPE, Valencia n. Amst., 1 op 180 mijl van Ouessant. Rotterdamsche Lloyd. GAROET, uitr., 30 v. Pt. Said. KOTA AGOENG, uitr., pass. 29 Point de Galle. KOTA BAREO, uitr., 1 te Singapore. MADIOEN, thuisr., 30 v. Dieddah. SLAMAT, uitr., pass. 30 Finisterre. TJERIMAI, uitr., pass. 30 Perim. KOTA GOOLE, 30 v. Bremen te Rotterd, SIBAJAK, thuisr., pass. 1 Ouessant; 1 nam. 5 uur te Cowes en 2 's midd. 12 u. te Rott. verwacht. TAPANOELI 1 v. Hamb. te Rott. Nederland-Express. De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het stoomschip „Koningin der Nederlanden" zal Vrijdag morgen 5 December te 10.20 uur van Ge nua vertrekken. Aankomst Zaterdagmor gen 6 December te 7.05 te Zevenaar, 7.57 te Arnhem, 8.48 te Utrecht, 9.50 Den Haag (S.S.), 9.36 Amsterdam (W.P.), 9.53 Amsterdam (C.S.) en 10.01 Rotter dam (Maas).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6