Parol bij Winterteenen Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-nieuws br«id« waarom &dr«M*nt«n vertaokan om ontbinding van do vumniging, Spr. Ir do mooning toegedaan, dat hot niot gaat om op don ouden voot voort to gaan, nu de nieuwe Ziektewet in werking is getreden. Deze vereeniging werkte steeds uitstekend. De kas liet toe om aan de zieken f 1,50 per dag uit te keeren, doch thans mag volgens de bestaande ziektewet de 100 pet niet overschreden worden. De uitkeering is door de wet bepaald op 80 pet. Spr. adviseert tot ontbinding. De voorz. verklaart, dat de penn. geens zins in strijd heeft gehandeld met deze wet. Door hot bestuur zijn inlichtingen van bevoegde zijde ingewonnen. Het ad vies luidde: ontbindt uw vereeniging niet. Later zal dit betreurd worden. Op ver schillend gebied kan steun aan de zieke leden worden verleend. Dhr B. Oele noemt met name vereeni- gingen welke tot ontbinding over gegaan zijn, doch waar ook weer 'n nieuwe ver- eenigingskas is verrezen. De kas van deze vereeniging is goed te noemen. Verkre gen is dit door 27 jaar te sparen. Met ernst en klem wordt door Spr. gewaar schuwd geen onbezonnen stappen te doen. Dhr H. Eversdijk zag gaarne, dat een spreker kwam om voorlichting te geven. Spr. verzekert, dat men dan wel anders zal spreken en tot geen ontbinding zal overgaan. Dhr Ganseman verklaart zich voor ont binding. Volgens het reglement moet het voorstel ondersteund worden door 26 van de 126 leden. Ondersteuning van het voor stel volgde. Besloten werd om binnen enkele we ken te vergaderen, een spreker te laten komen en het voorstel alsdan te behan delen. Deze vergadering duurde ruim 3 uur. In het lokaal Obadja kwam onder voorzitterschap van dhr M. Bom de Werkliedenvereeniging in algemeene le denvergadering bijeen. De voorz. deelde mee, dat^dhr M. Willeboer als bestuurs lid met het oog op zijn leeftijd heeft be dankt. De aftredende bestuursleden H. Evers- dijk, G. Ossewaarde en D. Landman wer den herkozen, in de vacature M. Wille boer werd gekozen dhr M, van Overloop. De voorz. dankte in welgekozen bewoor dingen dhr Willeboer voor al wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Vanaf de oprichting 27 jaar geleden is dhr Wil leboer bestuurslid geweest. Dhr J. Ganseman zag gaarne, dat dhr Willeboer tot eerelid van de vereeniging benoemd werd. Dit voorstel werd met al gemeene instemming aanvaard. Toen de 45-jarige voerman Joh. Z. Zaterdagmorgen een wagen, beladen met bieten loste, schoot het voorschot van den wagen en kwam hij zoodanig te vallen, dat hij in zorgelijken toestand werd op genomen en direct naar het ziekenhuis te Goes vervoerd moest worden. Zondag morgen is hij in het ziekenhuis overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Krabbendijke. De gronden van het Bur gerlijk Armbestuur alhier groot 3 gemet 207 roeden zijn verpacht voor den tijd van 3 jaar aan J. Lagendijk Wz. voor f 44 per gemet. Kattendijke. Ook in deze gemeente zijn Chr. Winterlezingen georganiseerd. Als eerste in de ry der sprekers, en wel op a.s. Woensdag (Dankdag) hoopt op te treden Ds Kamsteeg van 's Heer Hen drikskinderen met het onderwerp „Ma- thilde Wrede". Voor de volgende spreek beurten zijn reeds toezeggingen ontvan gen. Borsselen. In de vergadering van den Dijkraad voor de Waterkeering van den Calamiteuzen polder Borsselen van Vrij dag j.l. werd vastgesteld de omschrijving van de gewone onderhoudswerken voor het dienstjaar 1931'32, waarvan de ra ming ongeveer f 9000 bedraagt. Besloten werd tot de telefonische aansluiting van de Directiekeet, tevens woning van den Djjksopzichter. Een verzoek om verhooging van de vergoeding voor het schoonhouden van de Directiekeet werd voorloopig afgewe zen en het nemen van een definitieve beslissing verschoven tot bij de behande ling der begrooting voor het komende dienstjaar. De begrooting voor het loopende dienst jaar onderging een administratieve wijzi ging Meer bizonder door aanvulling der uitgaven met een bedrag van ongeveer f 70.000 voor de kosten van de gereedge komen buitengewone oeverwerken. De voorzitter deelde mede, dat op één der dagen van de vorige week het be stuur een samenkomst heeft gehad in de Directiekeet met het college van Ged. Staten en den Hoofdingenieur tot het houden van besprekingen over de al of niet noodzakelijkheid van de verhooging van de buitenbermen van den zeedijk, terwijl de dijk zelf in oogenschouw werd genomen. Het verlangen van dit Hoogere College werd uitgesproken, dat dit geschil waar over de Raad van State ook reeds een uitspraak deed spoedig langs minne lijken weg kon worden afgedaan, met welk verlangen de vergadering unaniem accoord ging. Uit het overigens korte ver slag der besprekingen in die Conferentie werd niet veel opgediept. Een der kort geleden in functie getre den leden gaf zijn misnoegen er over te kennen, dat de nieuwsbladen melding heb ben gemaakt van de besprekingen gehou den in de laatste dijksraadsvergadering en waarin nog al passages voorkomen, die het bestuur hoewel niet onver diend, niet al te liefelijk in de ooren hebben ^klonken. Dit Hd verklaarde Ke ver to ■Tun, dat van deze vergaderingen dlu andurs toch zoo vrltmdRohappol\)k ver- loopen on waar de leden alles aantroffon, wat het harte maar bekoren kan, geen verslag aan de bladen wordt verstrekt. Deze moening vond algemeen bestrij ding, omdat het soms wel zeer nuttig zjjn kan, om voorvallen, als in de laatste tijden in den Dijkraad zijn voorgekomen, aan de vergetelheid te onttrekken, ter wijl het nalaten om aan de nieuwsbladen een kort verslag van het verhandelde te verstrekken, in strijd zou zijn met oen vroeger genomen besluit van don dijks- raad. Overigens zoo sprak men zich uit heeft het verslag, dat thans gewraakt wordt, het aan sommige vertegenwoordigers gemakkelijk gemaakt toen deze door ingelanden, door welke ze werden afgevaardigd en belang bij het verloop van de zaken in de vergaderin gen van den Dijkraad Borsselen hebben ter verantwoording werden geroepen. Ten slotte nam de vergadering kennis van een door Ingelanden van den Calam. polder Borsselen tot den Minister van Waterstaat gericht verzoek waaraaD door het bestuur der waterkeering ad- haesie werd geschonken om door wij ziging van wet te bevorderen dat een nieuwe schatting van de gronden in den polder Borssele kan plaats hebben, ver mits de tegenwoordige pachtwaarde, die tot 1933 van kracht is, met het oog op de ingetreden malaise veel te hoog is. Opgemerkt werd, dat men met dit ver zoek aan een geheel verkeerd adres is en alleen Ged. Staten, krachtens de bepa. lingen van het reglement voor de cala- miteuze polders enz. te dezer zake iets kunnen tot stand brengen. Bigyekarke. Zaterdagmorgen 's alhier een droevig ongeluk gebeurd. t eifj. - rig zoontje van den heer L. v. K. reed per fiets voorbij een geladen zandwagen, be stuurd door den landbouwer P. V., toen bij bij het passeeren plotseling uitgleod en kwam te vallen voor het achterwiel van den zwaren wagen. Het wiel ging over het hoofd en liet lichaam van het knaapje, dat zoo zwaar werd verwond dat het en kele oogenblikken later overleden is. Serooskerke Zaterdagavond ontstond 'n begin van brand in den schoorsteen bij den heer Brevet. Door den feilen wind aangewakkerd, liet deze brand zich ern stig aanzien. Door het krachtig' optreden der buren werd het vuur met emmers water gebluscht. Toen de beide oudjes dhr Bazen en vrouw zich Zaterdagavond, omstreeks 9 uur, van hun kleinkinderen huiswaarts begaven, werd de 80-jarige vrouw door een voorbijrijclenden fietser zoodanig aan gereden, dat zij achterover op de straat kwam te vallen. Bewusteloos werd zij huiswaarts gedragen. Le dokter consta teerde hersenschudding. De fietser reed door en bleef onbekend. Domburg. Vrijdagavond gaf de Mando- line-verceniging „Oefening kweekt Kunst" alhier in de zaal een openbare uitvoe ring. De uitvoering slaagde uitstekend. De collecte alhier gehouden ten bate voor het Roode Kruis heeft f 25.611/2 op gebracht. (Belangeloos bericht.) O.- en W.-Souburg. De familie van E. ontving Zaterdag bericht, dat hun zoon A., varende op de binnenvaart, Vrijdag over boord is geslagen en verdronken. Grijpskerke. Vrijdagavond hield de A. R. Prop. Club haar tweede vergadering, waar de volgende onderwerpen werden ingeleid en besproken: 1. Art. 9 Pr. van Beginselen, door dhr A. P. Rotte. 2. Het Huwelijk een band voor het leven, door dhr G. Louwerse. Bruinisse. Vrijdagavond zijn in het Slaak, door een verkeerde manoeuvre, twee schepen, welke door één sleepboot werden getrokken, tegen elkander gesla gen. Het sleepschip „Amandine", schip per F. Rombouts, van Antwerpen, gela den met 964 ton grind voor Brussel, be kwam daardoor bij het vooronder een zoodanig gat, dat het in zinkenden toe stand in de tramhaven te Zijpe alhier is binnengebracht. Door de bergingsmaat schappij v. d. Tak en Hoogenboezem is het vooronder, waarin ongeeveer 1.5 M water stond, leeggepompt. Een gedeelte der lading zal worden gelost, waarna het schip, na voorzien te zijn van een nood- reparatie, naar zijn bestemming zal ge bracht worden. Axel. Alhier is het brood met 2 cent per 8 ons afgeslagen, zoodat het nu 14 cent kost. De melkprijs is van 12 tot 11 cent per liter verlaagd. Graauw. De bewoners van Paal hebben Zondagmorgen om plm. 3 uur angstige oogenblikken beleefd. De stroom geholpen door den Zuid-Westerstorm, deed het wa ter bij vloed zóó hoog stijgen, dat vele families op zolder vluchtten. Het water sloeg over den dijk heen. Een groot schip dat in de haven lag werd losgeslagen, bracht ook de andere schepen op drift, zoodat een schuit toebehoorend aan den heer Verras, afdreef tot, He- gpoblw. Er schijnt ook schade te zij.i aan den zeedijk. Ds G. W. L o c h e r. f In den ouder dom van 59 jaar is te Elberfeld (Duitsch- land) overleden ds G. W. Locher, ge durende vele jaren predikant der Ned. Geref. gemeente aldaar. Ds Locher ont ving zijn opleiding aan de Universiteit te Leiden. Na beëindiging van zijn studie werd hij beroepen naar Dantumawoude (Fr.) waar hij eenige jaren stond. Het verder* eedaelte van ïtfn «mbUltfd mil h|j te Elberfeld werk*aum, Emeritaat. Het Provinciaal Kerk bestuur van Zuid-Holland verleende aan ds H. J. llooBoboom, predikant bij de Nederl. Ilerv, Gemeente van Delft, op zijn verzoek, eervol emeritaat, met ingang van 1 April 1931, wegens meer dan 40-jarige dienstvervulling. Na correspondentie met den Minister van Financiën over de vraag of een predi kant in de Ned. Herv. Kerk, na onafgebro ken 40-jarige dienstvervulling, den 65-ja- rigon leeftijd moest bereikt hebben, wil hij worden voorgedragen tot het erlangen van rijks emerilaats pensioen, is indertijd door het Provinciaal Kerkbestuur van Z. Holland antwoord ontvangen, dat die leef tijd in dat geval niet behoeft bereikt te zijn. Dezer dagen, zegt de „Nederl.", heeft zulk een geval zich voorgedaan en heeft dit bestuur van den Minister bericht ont vangen, dat geen bezwaar bestaat, den betrokkene, na inzonding der noodige be scheiden, bij H.M. de Koningin voor te dragen tot het bekomen van rijks-eme- ritaatspensioen. N otariëele examens. Voor het derde deel van het notariëel examen zijn geslaagd do heeren: G. J. van Campen te Hulst en G. iiollestelle te Zutpheip Geslaagd voor examen wiskunde de heer W. A. J. M. Stroux te Zierikzee. Benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Maassluis dhr J. Freeke ta Souburg. MAAÏREGLlcN TEGEN DUMPING. Adres van het Ned. Landbouw-Comité. Het Hon. Ned. Landbouw-Comité heeft zich tot den minister van Binpenlandscho Zaken en Landbouw gewend, met een adres, belreffenae maatregelen tegen de üumpingsmothoden en gelijksoortige han delingen. in a de verschillende wijzen van dum ping te hennen nesproken, wijst adres sant op de gevallen, waarin onze akker- nouwers scüaue iijuen door de üuiupings- methoden van het nuiteiiland. In üe eer ste plaats wordt gewezen op het door de Uuitsclie regeering gehuldigde systeem van het afgeven van Emiurscheine. De werking daarvan behoeft geen nadere toelichting; in wezen is deze gelijk aan het verleenen van een exportpremie. Deze Einfürscheine zijn vroeger ver leend om den invoer van rogge, haver, varkensvleesch, rundvleesch en waar schijnlijk nog van andere artikelen te be vorderen. Telkens ,-wanneer men van een oi ander artikel een overschot meent te hebben, kan de regeling aangaande Ein- führscheine in werking worden gesteld, indien althans de iinanciëeie toestand van het Rijk het toelaat. Zoo zouden, naar verluidt, in onze groote steden thans Duitsche aardappe len worden ingevoerd. Een land, dat een dergelijk systeem volgt is Polen. Bij besluit van den Pool- schen minister van financiën van recen- ten datum is bepaald, dat bij uitvoer van graan, gerst, rogge en tarwe, gemalen landbouwproducten en mout, terugbeta ling zal plaats hebben der, voor de daar toe gebruikte ingevoorde meststoffen en inrichtingen, betaalde invoerrechten. Volgens inlichtingen zou ook Roemenië ten behoeve van zijn graanexport een restitutie geven van het invoerrecht op landbouwmachines. Blijkens maatregelen, door de Fransche regeering genomen tegen de Russische in voeren, worden door de Sovjet-regeering de volgende producten zoogenaamd ge dumpt: granen, varkensvleesch, gevogel te, suiker, melasse, vlas, ruwe en bewerk te beenderen, vischlijm, hout, enz. Nu is naar de meening van het Ned. Landbouwcomité de vrijhandelsstelling, dat de goedkoopte van goederen een voor deel is voor het land van invoer in dit geval niet juist. De winst, welke de con sumenten door abnormaal lage prijzen van buitenlandsche goederen maken, be hoeft geenszins de schade, die het binnen- landsche landbouwbedrijf daardoor lijdt, »te overtreffen. Integendeel, desorganisa tie, kapitaalverlies, en werkloosheid en zelfs ondergang der betrokken bedrijven, zullen het gevolg zijn. Op grond hiervan verzoekt adressant met den meesten aandrang wel te willen bevorderen, dat doeltreffende maatrege len worden genomen tegen alle dumpins- methoden en gelijksoortige handelingen. Meisje verdronken. Toen de 15-jarige dochter van den nabij Franeker wonenden spoorwegarbeider van der Bij niet op den gewonen tijd thuis was, wer den de ouder ongerust. Bij nader onuerzoek is gebleken, dat bet meisje vermoedelijk door de duisternis misleid met haar fiets te water is gereden en verdronken. Toen de vader haar in de vaart langs de spoorbaan vond, waren de levensgeesten reeds geweken. Het ge val is te tragischer als men weet, dat de ouders reeds eerder een kind van 2i/a jaar door verdrinking hebben verloren, terwijl een ander van 31/2 jaar door een trein is overreden en gedood. Meubelfabriek uitgebrand, Vrijdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in de meubelfabriek „De Kroon" te Rhenen. üe fabriek brandde vrijwel geheel uit. Een gedeelte van het meubilair werd gered. Een en ander was laag verzekerd. Een dorp onder water. Door de overvloedige regens van de laatste dagen, gepaard gaande met storm, heeft de kom van de gemeente Amstenrado een groot ongerief van het water onder gaan. De hoofdstraten waren niet meer begaanbaar. Vrijdagnacht heeft men het vee in veiligheid gestold. Auto's, die probeerden door het waiter te rijden, moesten dit met een defecten motor bekoopen. Voor de winkels zijn provisioneele bruggetjes gemaakt. Noodlottig gevolg van een twist. Maandagavond j.l. werd te Roer mond bij een twist tusschen jongens de lö-jarige J. door een steen aan het hoofd gewond. Aanvankelijk word weinig aan dacht aan deze verwonding geschonken. Donderdagavond echler verloor de jongen het bewustzijn en korten tijd later is hij overleden. Inbrekers. Vrijdagnacht hebben inbrekers zich door uitsnijding van een ruit toegang verschaft tot het huis van den winkelier S. te De Lutte nabij de Nederlandsch-Duitsche grens. Waarschijn lijk zijn de inbrekers gevlucht door het stukvallon van een paar wijnflesschen. Daarna begaven zij zich naar de woning van den landbouwer van L. Hier namen zij een zware brandkast mee en vervoer den die met een kruiwagen, die op het erf stond, naar oen eenige minuten ver der gelegen weide, waar de brandkast met een bijl en een breekijzer word ge forceerd. Zij maakten eenige honderden guldens en wat gouden sieraden buit, ter waarde van f900. De daders lieten geen spoor achter. De zaak is in handen van rijks- en gemeentepolitie. Passagiers vliegtuig ver mist. Een Itahaansch watervliegtuig van de lijn GenuaMarseilleBarcelona is vermist. Het had verscheidene passagiers aan boord. Voor het laatst is het boven do Middellandsche Zee gezien door een Fransche visschersboot. Men vreest, dat het vliegtuig tengevolge van den storm gedwongen is geweest op zee te dalen en tengevolge van de hooge golven gezonken is. Erie t j alken vergaan. Vrijdag middag is tengevolge van een rukwind op den Amer tegenover de haven van Drimmelen het tjalkschip van schipper van Schendel uit Raamsdonksveer groot 43 ton vol water geloopen en gezonken. De schipper en zijn zoon konden zich in da roeiboot redden. In het Steurgat op het Bergscheveld is eveneens een tjalkschip vergaan. Na dere bijzonderheden hieromtrent ontbre ken nog, In totaal zijn deze week op het Hollandsch Diep drie schepen vergaan. Ontploffing aan boord van een motorboot. De kapitein ge dood. Te Dordrecht heeft gistermor gen op de Merwedekade een hevige ont ploffing plaats gevonden aan boord van een motorboot. De kapitein, de 25-jarige van W. uit Rotterdam, werd aan beide beenen zwaar gewond en overleed kort daarna. De machinist R., eveneens uit Rotter dam, bekwam brandwonden, doch kon, na verbonden te zijn, huiswaarts gaan. De oorzaak van de ontploffing is, dat de bemanning een zuurstofcylinder op den motor had aangesloten om dezen op gang te krijgen. Zoodra de motor is gaan draaien, sloeg deze met een geweldige knal uiteen. Een vuurstraal van circa 4 M. hoogte, kwam boven het dek te voor schijn. De kapitein was gehuwd en vader van één kind. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 19 Nov. 1930. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar links bij het inhalen van een voertuig f5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig op een punt van kruising van wegen, niet den bestuurder van een voertuig, die hij aan zijn rechterhand heeft, den doorgang vrijlaten: A. L., te Vlissingen f 15 of 15 d. h. Met een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. E. C. V. te Vlissingen f3 of 1 w. t. s. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeente, niet de rechterzijde van den weg houden: A. R. J. L. te Halsteren f5 of 5 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: G. J, de M. te Vlissin gen f3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen en deugdelijk, nauwkeu rig werkend stuurtoestel: J. v. K. te Mid delburg f25 of 25 d. h.; J. V. te Biezelinge f 40 of 40 d. h. Fietsen zonder licht: W, M. I-I. te Mid delburg f5 of 5 d. h.; D. v. L. te Nieuw en Sint-Joosland f5 of 5 d. h.; L. D. te Vlissingen f5 of 5 d. h.; J. P. te Nieuw en Sint-Joosland f5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig, niet op eerste vordering van ambtenaren het nummerbewijs vertoonen: D. H. C. K. te Goes flO of 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer mot let ter: L. J, B. te Ritthem f 5 of 5 d. h. Rijden met oen motorrijtuig zonder rij bewijs: W. J. S. te Rotterdam f 10 of 10 d. h. Door misbruik van gezag uitlokken de overtreding: rijden met een motorrijtuig zonder rijbewijs: Cha. v. d. II., huisvr. L. G. te Vlissingen, f25 of 25 d. h. Rijden mot een rijwiel op zoodanige wijze, dat de veiligheid van hot. verkeer wordt in gevaar gebracht: F. L. te Mid delburg f10 of 10 d. h.; L. H. J. M. te Kloetinge f10 of 10 d. h. Onder invloed van alcohol een rijwiel besturen: A. de V. te Vlissingen f25 of 25 d. h.J. P. te Nieuw- en Sint-Joosland f25 of 25 d. h. Straatschenderij: C. d, G., D. J. H. en J. M. allen te Vlissingen: plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van één maand, met bevel, dat de straf niet zal worden uitgevoerd, tenzij de veroordeelden zich voor het einde van een proeftijd van twee jaren aan een strafbaar feit schuldig ma ken of niet hebben voldaan aan de voor waarde een bedrag van f3 als schade vergoeding aan E. G. Lindenbergh te be talen. Niet zorgen, dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp be hoorlijk verlicht is: C. v. d. H. te Oost- kapelle f5 of 5 d. h.; C. B. te Nieuw- en Sint-Joosland: teruggave van veroordeel de aan zijne ouders. Dronkenschap: A. O. te Geulle (L.) f 15 of 15 d. h., L. P. te Middelburg f 15 of 15 d. h.; L. de K. te Oost- en West-Sou burg f 15 of 15 d. h. Idem bij tweede herhaling: G. Ch. te Serooskerke: veertien dagen hechtenis. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo pen over eens anders grond: A. W. S. te Middelburg f2 of 1 w. t. s. Als vader van een leerplichtig kind niet zorgen, dat hot de school, geregeld bezoekt: J. de M. en L. v. B, beidon te Arnemuiden, ieder f5 of 5 d. h.; P. D. te Arnemuidon: ontslag van rechtsvervol ging; P, de W. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. Op don openbaren weg een wapen bij zich hebben: A, L. en Ja. J., belden te Rotterdam, resp. f25 of 25 d. h, en f10 of 10 d. h. Verbeurdverklaring van de inbeslaggonomen revolver en onbruik- baartnaking van de inbeslaggenomen pa tronen. Overtreding Arbeidswet: J. J. v. d. S„ vrijspraak, A. v. d. B. te Vlissingen f25 of 25 d, h. Als hoofd cn bestuurder van een onder neming niet zorgen, dat arbeidslijst was opgehangen cn dat een arbeidsregistor aanwezig was, ten opzichto van twee personen: J. W. v. d. L. te Vlissingen: ontslag van rechtsvervolging. In du gemeente Vlissingen op den weg een trekdier, niet zijnde een hond, los laten loopen: A. L. te Vlissingen f 15 of 15 d. h. Te Vlissingen als bestuurder van een rijwiel daarmede op een verhard voet pad rijden: Aa. P. en Le. P., beiden te" Vlissingen, ieder f5 of 5 d. h.; G. S., te Oost- en West-Souburg f5 of 5 d. h. .1 In de gemeente Oostkapelle met een j motorrijtuig binnen do voor de toepassing der Motor- en Rijwielwet in art. der Alg. verord. van Pol. bedoelde kom der ge-; meente, harder rijden dan 20 K. M. per uur: J. G, N. R. te 's-Gravcnhage f3 of 3 d. h. Dood door schuld. Eenigen tijd geleden is de priesterstudent K., bij Zwijn- drocht door een auto aangereden on zoo-, danig verwond, dat hij aan de gevolgen' overleed. De chauffeur van de auto, A. K. is door de Dordsche rechtbank tot 6 weken hechtenis veroordeeld met een ont zegging van de bevoegdheid om een mo torrijtuig te besturen, gedurende zes maanden. Programma van Dinsdag 25 Nov. HUIZEN, 185 M. Uitsl. K.R.O.-uitz. 8.00—9.15 Concert. 12 15—1.45 Con cert. 1.452.00 Gramofoonplaten. 3.003.30 Knipcursus. 5.006.30 Gramofoonplaten. 8.0111.25 R.K. Propaganda-avond uit Centraal Theater te Hilversum. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. A.V.R.O.- uitz. 8.019.55 Gramofoonpl. 10.01 10.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert. A.V.R.O.-kwintet 12.012.00 Concert door Huisorkest. 2.002.30 Voor de Vrouw. 3.004.00 Knipcur sus. 4.004.15 Gramofoonpl. 4.15 4.45 Piano-studie-muziek. 4,455.15 Radio-kinderkoorzang. 5.155.30 Gramofoonpl. 5.307.00 Concert Om roeporkest. 7.007.30 Engelsch voor beginners. 8.018.25 Gramofoonpl. 8.258.40 Zang door de Kon. Utrecht- sche Mannenzangvereen. 8.409.30 Concert A.V.R.O.-Octet. 9.30 Vervolg zang. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding 12.20 Zang, sopraan, bariton. 12.50 Orgelspel 4.50 Orkestconcert. 7.00 Pianorecital. 8.05 Concert, Kwintet. Sopraan. Bariton, PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20, 6,50 Gramofoonplaten. 9.C5 Concert voor piano en orkest. -- 9,50 Or kestconcert.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6