No. 47 Dili nieum! 4iagtfïi Jiijd met Jbmatm (fbep Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Berichten over onze Adverteerders. Radio-nieuws Uit nummer EERS Bu rr.7 rr welken grond rust het besluit der pro- Tisioneelo schorsing? En: op welken re- glomentairen grond rust zij? Wij vragen ons verder oi: hoe lang zal «ij duren? Een provisioneele schorsing geschiedt tijdens het voorloopig onder zoek en veronderstelt een doorgaand on derzoek met een daarop volgende uit spraak. Kan, mag die komende uitspraak de toepassing zijn van een tuchtmiddel, nadat een Synodus contracta in haar uit spraak hoeft verklaard: „dat hier geen tuchtmiddel wordt toegepast?" Als bestuur onzer vereeniging meenen wij beleefd de vrijheid te mogen en te moeten nemen, om uiting te geven aan de vraag, de verwondering en ook uitweg aan de gisting die er in den kring onzer vereeniging en ook daarbuiten heerscht over de schorsingszaak Oude- en Nije- horne. Jaarwedde boventallig p e r s o n e e 1. B. en W. stellen den Baad voor, overeenkomstig de binnen de wette lijke termijnen ingekomen verzoeken der bijzondere scholen om vergoeding van de jaarwedden van boventallig personeel over 1929, tot uitkeering der volgens de wet berekende bijdragen over te gaan, wat in totaal een uitgaaf vordert van f 7029.74, zulks ongeacht de verrekening van de pensioensbijdragen, die van de be trokken leerkrachten zijn verhaald. Nog zal door de gemeente aan het Departe ment van O., K. en W. moeten worden be taald, 15 pet. van de gemiddelde pen sioensgrondslagen der betrokken leer krachten op 15 Maart en 15 September 1929, zijnde in totaal f 1060.20, waarte genover ae gemeente van de schoolbestu ren iu totaal terugontvangt f 597. 53. De commissie van financien vereenigt zich met het voorstel. Teruggaaf straatbelas- ting.Bij arrest van 25 Juni j.l. heeft do llooge Raad vernietigd den aanslag in de straatbelasting der gemeente Middelburg over 1927 opgelegd ter zake van gebouwde eigendommen in de gemeente Koudekerks aan de „CoöperatieveMelkinrichting en Stoomzuivelfabriek Walcheren". Deze aanslag die reeds volledig betaald was, is onlangs teruggegeven. De billijkheid brengt thans volgens B. en W. mede, dat reeds betaalde straatbelasting-aanslageu over 1927, 1928 en 1929 wegens bebouwde eigendommen in Koudekerke worden te ruggegeven en alle andere, nog niet be taalde, oninvorderbaar worden verklaard. Voor terugbetaling komen in aanmerking over 1927 f 533.30 (f 763.60 verminderd met de reeds gedane terugbetaling ad f 230.30), over 1928 f 316.50 en over 1929 f 28.80, d.i. f 878.60 in totaal, en voor 011- invorderbaarverklaring: over '27 f 40.90; over'28 f 536.90 en over '29 f 900.10, to taal f 1477.90. Begrooting 1931 Burgerlij.k Armbestuur. B. en W. stellen voor de begrooting 1931 van het Burgerlijk Armbestuur goed te keuren en 't gemeen telijk subsidie te bepalen op f 112.600. De commissie van financiën zou het wen- schelijk achten in den vervolge bij de begrooting een kleine toelichting te ge ven, waardoor vermoedelijk het stellen van verschillende vragen achterwege kon blijven. Vergoeding wachtdie.nsten. Naar aanleiding van het in hunne han den om advies gesteld adres van het be stuur van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, houdende verzoek te willen besluiten tot toekenning van ver goeding aan monteurs en fitters voor het verrichten van verplichten wachtdienst, zeggen B. en W., dat in de bij het adres behoorende memorie van toelichting de door den Bond met den Hoofd-directeur der Bedrijven en met hun college over dit punt gevoerde briefwisseling volko men juist en volledig is weergegeven. Zij meenen, dat het den Raad duidelijk zal zijn, dat zij niet tot artdere gedachten ge bracht zijn door het bloote feit, dat de adressant zich, na afwijzing van een tot hen gericht verzoek, met hetzelfde ver zoek tot den raad heeft gewend. Zij stel len dan ook voor, afwijzend op het adres te beschikken. Huur weiden. Op 24 November eindigt de huur van 24180 vierk. M. wei land aan het Arnemuidsche pad, inge richt als puinplaats. Bedoelde grond is sedert 25 Nov. 1902 bij de gemeente in huur, waarvoor jaarlijks aan het Bestuur der Godshuizen f 150 wordt betaald. Hot genoemde bestuur is tot huurverlenging bereid gebleken, doch thans voor niet langer dan 7 jaren en B. en W. stellen voor in dien geest te besluiten. DE 'S-jGRAVENPOLDERSCHE KWESTIE. Naar aanleiding van den brief van „Me- tellus" over de zaak-'s Gravenpolder maakt een onzer lezers enkele opmerkingen van administratieven aard, die wij gaarne plaatsen. „Afgezien mogeljjk van de twee Kon. Besluiten, waarop schrijver doelt, zijn de laatste jaren geregeld via Ged. Staten (en do Krocui) de jaarwedden van veld wachters op de begroeting verhoogd. Di1, principe ontmoet geen bezwaar. Ik geloof niet, dat wij liet „wijs" mogen noemen van den Raad van 's Graven polder, om niet in beroep te gaan. Ook al meent mon, dat Ged. Staten hun boekje te buiten gaan, dan nog moet men den w ettelijken weg volgen. Wat aangaat den modus quo verdient de houding van 's Gravenpolder geen toejuiching. Het beroep op het K.B. van 3 Jan. 1920 zegt hier m.i. niets. Deze beslissing is duidelijk in art. 21.2 zelf te lezen. Voor de houding van Ged. Staten heeft dit echter geen beteekenis. Zij kunnen andere, niet-verplichte posten verlagen en behoe ven zich dus aan verhooging van inkom sten niet te bezondigen. De post „onvoor zien" is ruim voldoende voor eventueel verhaal. Wat dan volgt is niet juist. De post jaarwedde veldwachter ressorteert onder art. 205a Gem. wet en is dus door de wet (gemeentewet) opgelegde ui ;ave. Dit karakter dor uitgave maakt het mogelijk art. 21.2 te hanteeren. Of nu ook straks de jaarwedde tot het door Ged. Staten gewenschte bedrag wordt noodig ge,acht door de Kroon, is een tweede, geheel andere vraag, die afhangt van levens behoeften en waarover men verschillend kan oordeelen. „Metellus" zegt wel: de jaarwedde tot het bedrag van Ged. Staten is geen ver plichte uitga.ve, maar de rechtspraak leert dat God. Staten ook het recht hebben een uitgave, die onvoldoende wordt geacht (mits verplichte uitgave) te verhoogen. Trouwens, „De Zeeuw" meldt reeds op een andere plaats, dat Ged. Staten aan art. 212 toepassing gaven." Het spjjt ons, dat, de schrijver niet tevens aandacht heeft geschonken aan de principiëele zijde van de zaak: de be dreigde autonomie der Gemeenten, door Dr Kuyper voorheen met zooveel talent verdedigd. Red. .nWWWMW - ■«"iwwjwww»1wig.i<i«iwiwv.-.-yrr-'- Stelling naar beneden gestort. Gisterenmorgen waen de mo en naken de gebr. Bisschop uit Dalfson en de knecht Makkinga uit Ommen bezig met het herstellen van de stelling van een windkorenmolen te Dalfsen. Op een gegeven oogenblik stortte de stelling van 14 meter hoogte naar benedên met het noodlottig gevolg, dat Makkinga een been brak en A. J. Bisschop ernstige inwendige kwet suren opliep terwijl zijn broer er zonder noemenswaardig letsel afkwam. M. en A. J. B. werden naar het R. K. zie kenhuis te Zwolle overgebracht waar zij ter verpleging werden opgenomen. De toestand van M. is redelijk, die van B. minder gunstig. Vliegtuig bij Hekelingen ge land. liet K. L. M.-vliegtuig P. H. A. E, B. be stuurd door den heer Kress, hetwelk op een extra vlucht naar Brussel passagiers over bracht, keerde gisteren leeg van daar naar Rotterdam terug. Door 't zeer slechte zicht kon Waalhaven niet bereikt worden, waarom by Hekelingen, op een stuk bouwland een landing werd uit gevoerd. Bij den uitloop kwam het toestel op den neus te staan, tengevolge van de zachte bodemgesteldheid, waardoor de schroef werd verbogen. D r i e j o n g e meisjes weg- geloopen. Sedert Zondag, zoo meldt „De Tel.", zijn drie jonge meisjes uit de ouderlijke woning te Rotterdam verdwe nen, n.l. de 13-jarige S. L. Pragt, die den indruk maakt van wel 17 jaar te zijn, de 16-jarige B. L. G. Teepe, beiden wo nende in de Josephstraat en M. Molhoek, die in het begin dezer maand pas 15 jaar geworden is, wonende in de Groote Draai- Zondagmiddag zijn zij nog tezamen ge zien. Vermoedelijk zijn zij daarna met motorrijders verdwenen in de richting Kethel. Ook in dit plaatsje schijnen zij nog een oogenblik in het café „De Halve Maan" vertoefd te hebben, doch verder weet men niets van haar. De meisjes zijn waarschijnlijk uit eigen vrijen wil, op aan sporing van de 15-jarige M. Molhoek, die enkele maanden geleden ook al eens enkele dagen uit de ouderlijke woning verdwenen is geweest, met de motorrij ders meegegaan. De kinderpolitie stelt een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek in. Weer was op de rivieren. Nog vóór goed en wel de overlast, ver oorzaakt door het hooge water voorbij is, heeft de aanhoudende regen voor nieu wen toevoer gezorgd en is de was van de rivieren opnieuw begonnen. Van den Rijn wordt over geheel den loop in Duitschland een flinke was ge meld, welke gistermorgen varieerde van 1 c.M. in Konstanz tot 1.19 in Trier, hier was echter de sterke stijging van de Moezel hoofdschuldige. Keulen meldde 37 c.M. Nijmegen had al weer een stand te noteeren van 10.40 plus N.A.P. of 8 c.M. hooger van Woensdag. De Oypolder, die tot nog toe watery rij was gebleven, stond aan de Oostzijde over een groote oppervlakte blank. Lobith had 13, Arnhem 7 c.M. was. De Maas bleef haar traditie getrouw, en reageerde als echte regenrivier flink op het weer. In Eyeden wees de peil schaal gisteren een stjjging aan van 40 c.M. Maastricht (hoofdsluis) 63 en Venlo 4 c.M. Tilburgindonker. Eergisteren- avond werd Tilburg plotseling in liet don ker gazet, dooidat de turbo-generator der gemeentelijke electricitoltsfabriek was doorgeslagen. Twee der reserve-machines moesten in bedrijf worden gesteld, zoo dat na 17 minuten storing het gansche net wederom onder stroom was gebracht MAAGPIJN, drukking op do maag, ver stopping, vervuiling van don darm, een galsmaak in den mond, slechte spijsver tering, hoofdpijn, beslagen tong, bleeke gelaatskleur worden door veelvuldig ge bruik van het natuurlijke „Franz-Josel"- bitterwater, een glas vol 's avonds kort voor het naar bed gaan, weggenomen. EEN NIEUWE ATTRACTIE VOOR DE GEBRUIKERS VAN O. DE WILJES' KOFFIE EN THEE. Zooals bekend geeft de bekende fir ma O. de Wiljes, die haar zaken heeft te Winschoten en Dordecht, reeds jaren bij enkele merken bons, waarop de ge bruikers geschenken ontvangen iu den vorm van huishoudelijke artikelen enz. In den laatsten tijd kunnen desge- wenscht ook inplaats hiervan boekwer ken worden gekozen uit een speciale lijst, welke bij de winkeliers verkrijg baar is gesteld. De uitgifte van goede lectuur had enorm succes, want vele klanten kwamen daardoor langzamer hand in 't bezit eener aardige biblio theek. Thans heeft de firma iets bedacht meei in 't bijzonder voor de jeugd. Nu wor den bij een nieuwe serie merken, van de goedkoopste, zoowel als bij de betere kwaliteiten, bons verstrekt, waarvan een zeker getal recht geeft op een fraai kin derboek verschijnend in 5 deeltjes. Het is getiteld „De uitvindingen van Empie Pit", geschreven door Hein Valkhof en goed geïllustreerd door Jan Lutz. Het verhaal door tal van aardigi plaatjes opgeluisterd, verplaatst de jon ge lezers in 'tjaar 3001 als de jongens en meisjes per vliegmachine of „Zep- bus" naar school zullen gaan, of uit stapjes maken. Spannend is deze vlot en in den kindertoon geschreven vertel ling in hooge mate. De boekjes zullen daarom hun weg wel vinden onder 't jonge volkje en do ouders zeer zeker wel aansporen geregelde afnemers te worden van O. de Wiljes' smakelijke producten. Duitschland's Boter-tarlef. Het Wolff-bureau meldt uit Berlijn, dat de uilwisseling dor ratificatie-oorkonden nopens het aanvullende Duitsoh-Finsche handelsver- dra? op 17 November is geschied. Aangezien de in werking treding is be paald op tien dagen na de uitwisseling der stukkon, wordt, het nieuwe invoerrecht op boter ad 50 mark of f 30 por 100 K.G. van kracht op Donderdag a.s„ don 27sten Novem ber. Op de ruim 36 millioen K.G, boter, die ons land in het afgeloopon jaar naar Duitschland uitvoerde,dat is meer dan drievierde van on zen totalen boterexport, zou dit nieuwe tarief dus neerkomen op een bedrag van bijna elf millioen gulden. Gerekend naar de boternoteering van het oogenblik n.l. f 160 per 100 K.G. komt dit in voerrecht van f 30 dus neer op 19 pet. van de waarde. Het inroepen van deskundige hulp. Een burgemeester van een der dorpen uit Zeeland vraagt mij advies over een kalkoen die plotseling een dikte onder haar rechter oog kreeg, zoodanig dat hel oog dicht is. Wanneer men op de dikte drukt komt er geel vocht uit het rechter neusgat. In den bek vertoonen zich geen gele plekken, zoodat het waarschijnlijk geen diphtherie of snot is." Juist om dit laatste kom ik even op dit geval terug om er voor alle lezers leering uit te trekken, want al zitten er geen gele plekken in den mond, het kan toch best diphtherie zijn. Nog al te veel wordt er in de pluimveebladen over ziekten ge schreven door monschen, die daar niet de noodige algemeene kennis voor hebben en zoodoende neuzen dergelijke schrijvers steeds maar weer van elkaar over, zon der eigen ervaring er naast te hebben. Zoo is een der dingen die vast altijd ver meld worden bij diphtherie de gele vliezen in den bek, net als men bij pullorum nog vaak de diarrhé vermeld vindt. Wel nu, deze verschijnselen behoeven niet voor te komen, de ziekteprocessen kunnen el ders zitten. De knikkers onder de oogen bij pluimvee zijn zeer zeker interessant, daar zij in dezen vorm verschijnen dooi de eigenaardige bouw van de kop bij vogels. De kop van een vogel bevat verschil lende groote holten, die naast de neus holte en onder de oogholte liggen. Bij zoogdieren liggen deze holten in de beenderen van den schedel en heeten boezems. Zoo spreekt, men van kaak- boezems, voorhoofdboezems, enz. Doordal deze holten er zijn wordt het been als het ware soortelijk lichter en de kop zelf ook lichter. Bij de kip liggen deze boezems niet in de beenderen doch onder de huid. Als nu het slijmvlies in den kaakboezem ontstoken raakt, dan zoekt het zich ont wikkelende vocht eerst een weg door een Onveilighoid in Brabant. Deze week hebben bandieten een aanslag gepleegd op het postkantoor van Meerveldhoven. Zij doorzochten alles, doch sloegen op de vlucht, toen de posthouder hen met een revolver dreigde. Teneinde achter volging te voorkomen hadden zij intusschen echter allo telefoonleidingen door geknipt. nauw kanaal naar de neusholte. Zoodra het slijmvlies van dit kanaaitje ontstoken raakt en opzwelt wordt het kanaaltje af gesloten en het vocht in den boezem kaï. er niet uit.. Bij paarden wordt in zoo'n geval van buiten af het been open ge hoord en de ontstekingsproducten er uit gespoeld, bij kippen en andere vogels waar geen beenige wand is, gaat de huid uitpuilen tot men de bekende knikkors onder de oogon ziet verdwijnen. Do vulling va-n den boezem kan zoo sterk zjjn dat het oog gehoel weggedrukt wordt. Komt er nu nog bij dat ook het oogslijmvlies zelf ontstoken raakt, dail ligt hel oog dubbel in de verdrukking. Het beste is deze knikkers door een des kundige te laten opereeren, waarbij men er dan verder voor zorgen moet dat zich geen verdere smetstof verspreidt. Schreef hier nu een burgemeester een interessant geval, met dezelfde post kreeg ik van een veldwachter in. Friesland ook een aardigen brief, die van veel belang stelling in de pluimveehouderij' getuigt. Hij schreef: hier heerscht thans zeer veel pluimveeziekte. Verschillende bedrijven zitten dik in de pokken, enkele hebben diphtherie, en er wordt gefluisterd, dat er een bedrijf behept is met vogelcholera. Daar ondergeteekende een liefhebber van kippen is en dit practisch in toepassing brengt, is het hem mogen gelukken zijn dieren nog ziektevrij te houden. Mijns inziens is hier op het oogenblik een prachtig studiereisje te maken, benevens practische voorlichting noodig. Ik ben gaarne bereid U bij de besmette bedrij ven rond te leiden. P. S. Meerdere ziekten dan de genoemde komen Mians ,voor." Deze veldwachter merkt in zijn omge ving verschillende ziekten op en zoekt hulp. Maar eerst zou ik willen vragen: zijn de betrokkenen al bij een dierenarts geweest en wat denkt deze er van? Dat is toch de aangewezen persoon om de ziekten ter plaatse te behandelen en con tact met de pluimveehouders te zoeken en te houden. Eigenlijk worden de dieren artsen te weinig geroepen, al kan ik best begrijpen, dat het in vele gevallen te duur wordt, bij een paar kippen een die renarts te halen. Toch is het voortdu rend contact tusschen dierenarts en de pluimveehouders het eenige middel, om op den duur de pluimveeziekten te be strijden. Ik wil dit wel eens even naar voren halen in verband met vele vragen die ik kreeg over entstoffen, die de pluim veehouders zelf bij hun dieren kunnen gebruiken. Dit lijkt goedkooper, maar of men er beter mee af is, is de groote vraag. Ten eerste dringt zich de vraag op: Zijn deze entstoffen volwaardig? Is er voortdurend controle op de bereiding en de versprei ding, zoodat ze niet te oud zijn voor ze den afnemer bereiken. Schakelt men op die manier den die renarts uit en het loopt mis, dan zal die het minder plezierig vinden om wat door leekengeknoei bedorven is, weer goed te maken. Ik geef toe, dat men in een uiterst moeilijk vraagstuk zit, n.l. deskundige hulp is vaak duurder dan leekengeknoei, maar hoe men de zaak ook bekijkt, ziekten zullen alleen door deskundigen bestreden en onder de knie gehouden kunnen wor den. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden ingezon den aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Programma van Zondag 23 November. HUIZEN. 1875 M. 8.30—9.30 N.C.R.V. 10—5.50 KRO 5.50 N.C.R.V. Daarna KRO 8.309.30 Morgenwijding. 10 u. Uitzon- ding Hoogmis. 12—1,30 Concert. 2—3.30 Uitz. van het Serafijnsch Seminarie der Paters Kapijcjjnen te Langeweg. 5.50 Kerk dienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te 's Gravendeel. 8.1510.40 Concert door het KRO. orkest. HILVERSUM. 298 M. 12.30—2 AVRO Concert. 2.304 AVRO Aansluiting Con certgebouw. A'dam. Concert door het Con- cerLgebouw-orlcest. AVRO Concert. Om roeporkest. 1 i DAVENTRY, 1554.4 M. 3.20 Kerke ar. lat o No. 139 van Bach. 4.35 Viol, recital. 5.05 Programma van St. Cocilia-dag. Koor en orkest. 8.20 Kerkdienst. 9.25 Concert. Or kest, alt, viool. Programma van Maandag 24 Nov. HILVERSUM. 298 M. Algemeen pro gramma, te verzorgen door de A.V.R.O. 89.55 üramofoonplalen. 10,3012 Con. cert van kwintet. 12—2 Concert. Gro ninger orkettvereonigi g 2 303 Concert. Piano en sopraan. 4—4.30 Gramofoon- platen. 5.306.45 Concert. Omroeporkest. 7.158 Orgelconcert. 8 uur Concert. Utr. Sted. orkest. HUIZEN. 1875 M. N.C.R.V. uitzending. 8.159.30 Concert. 11.3012.30 Gramo- foonplalen. 12.301.45 Orgelconcert, 1.45 2, 2.353.15 en 3.454 Gramofoon- foonplaten. 56.30 Concert. 6.30715 Chr. Liederenuurtje. 810.40 Concert v. Chr. Radio-orkest. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Orgelspel; 1.35 orkestconcert. 4.35 Concert, bariton viool, piano. 7 u. Pianorecital. 10 uur Concert, piano. PARIJS. „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonplatein. 4.05 Orlcestcon- cert. 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. Kwartet. 9.50 Concert. Piano, zang en kwartet. LANGENBERG. 473 M. 12.25—1.60 Or kestconcert. 4.505.50. Trio concert. 7.25 Concert van orkest en solisten. De storingen van Hilversum. Wolke zonderlinge toestanden er in ons land bestaan op het gebied van de radio zenders moge blijken uit het volgende, dat de heer Dubois, gedelegeerde in de Union In'erna i mie de Radi-xL-usAn, aan het „Vok" mededeelde. „Zooals bekend, hoeft vrijwel iedereen in ons land de storing op de 293 meter-golflengte geweten aan het Italiaansche station Turijn, dat met. overmodulatle onze uitzendingen heet te te verstoren. De heer Dubois heeft zich tot de Italianen gewend en de mededeeling gekre gen, dat overgemodulcerdo uitzendingen niet meer zullen plaats vinden. Het Brusselsche Conlróle-Bureaü van de Internationale Union heeft daarop de Nederlandsche uitzendingen op de 298 meter-golf gecontroleerd. Bij die contröle kwam het merkwaardige feit aan bet licht, dat de Hilversumsche zender niet op 298 meter zond, maar ten minste 4 Kilocycles uit den koers geslagen was. Hilversum zat nu te dicht bjj de golflengte van Aberdeen (bet verschilde maar 4 Kilocycles van het Engel- sche slation) en ondervond van dezen zender de meeste storing. Bij de N.S.F. in Hilversum is men n.l. den laatsten tijd bezig den zender zoo goed en zoo kwaad als het gaat te veranderen en het in strument z g. kristal te sturen. Zoolang deze verandering nog niet is aangebracht heeft men blijkbaar luk-raak een golflengte ingesteld, die eenigszins in de buurt van 293 Moter moest zijn, met het bekende, slechte gevolg. De kristal-sturing is ook thans nog niet in orde." Wij willen, aldus de „Msb." deze verras* sende mededeelingen van den heer Dubois niet tegenspreken, doch moeten alleen opmer ken, dat Turyn maar zoo niet mag worden uitgeschakeld en alle schuld op Aberdeen geschoven. Hoe is 't anders te verklaren, dat de Itali aansche omroepster, op erg Blechte dagen, even goed &1b de muziek van Turijn duidolijk verstaanbaar door de H-lversumsohe uitzending heenkwam, zoo zij die al niet overstemden. Hoe het intusschen ook zjj, er schijnt ver betering te komen. A I Directer R.l Buroaui Bant Tel.: Redactie PostreV Bijkantol Firma F. P. DH V Liberale Mag men sou looven dan is het liberalisme Enkele jaren geval. Overal, zoo was een opgewd Men hóórde hetl Bij de verkil ontnuchtering, dige vooruitga| en verlies. Thans wordt opwekking gewJ De liberale SI bond" heeft eeif spreid en beJ krachtsontplooiil En do verwa| sommige kringel De „Middelt! hoopvolle verscl| „In sommige nemen de jongel de komende ontl zijn centra waal jongeren-bewegil en dat la.at vl ming en uitg^oq partijleven het Ook onder verder, heeft m<| ling in de daad voor de liberl mum-punt heeftf de komende lil eerste plaats ui| toenemend aaif dezer richting groote verwJ aangaande niet qualitatieve veril ralisme wordt verwacht. Het treft wJ zelfde oogenblik I heel ander gelu| deze schoone ve tig den domper „Helaas a wij niet tevens eene liberale c Want het valt chenen, dat in malaise de liber een, die in de verdrukking ger En verder: „Wanneer me oprecht liberalei verbazingwekker zulken menigma tuiging geworde En eindelijk h echt liberale ge< meer worden ve wel eens dreigei De vraag wel ganen het bij h ten wij rusten. Het verstand nemen, dat de e tingen van de den rusten, zooc vige liberale ac kiezingen rekeni Spoorwegon Zooals reed: het station Ancs station Oudon ernstig spoorwej De sneltrein spoord. Het staat vas vaart uit de rai De locomotief over den dijk, sto den spoorwegdi Loire, een bagag nenrijtuigen me De locomotief gons zijn geheel Men neemt personen, die in zaten, verdronkE De oorzaak v zakking in den Óen voortdurend

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 10