Uit de Provincie Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Radio-nieuws Ged. Staten -esteld het verzoek van den gemeenteraad van Veere om een subsi die van f 750 voor de restauratie van den Campveerschen toren. I)e behandeling van deze zaak is door God. Staten aange- houdon in verband met 'n door hen d.d. 23 Nov. 1928 met betrekking tot de res tauratie van den toren te Baarland aan den Minister van 0., K. en W. gezonden schrijven over mogelijk toe te passen re gelen voor een behoorlijk onderhoud van monumentale gebouwen in het algemeen om daardoor zooveel mogelijk tegen ts gaan een verwaarloozing door don onder houdsplichtige, welke later leidt tot kost bare restauraties, die dan voor 't groot ste deel ten laste van het Rijk en do Pro vincie komen. Tot heden werd echter op dat schrijven, ondanks een nader verzoek om antwoord, niets vernomen. Teneinde de restauratie van den Campveerschen toren voor dien te Baarand werd nog geen adres ingediend niet langer te vertragen, stellen Ged. Staten thans voor om aan de gemeente Veere, naar den ge- bruikelijken.regel, een subsidie toe te ken nen van 10 pet der totale kosten of f 350 te verdeelen over de jaren 1931 en 1932. De heer J. A. van Rompu 75 jaar. Gisteren herdacht de heer J. A. van Rompu, lid van Gedep. Staten van Zee land, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z. Vlaanderen zijn 75sten geboortedag. Hij was in den loop van dit jaar sinds 35 jaar onafgebroken lid van het col lege van Gedep. Staten en overtreft in dat opzicht alle collega's in ons land. Zoowel uit het binnen- als uit het bui tenland, zijn hem tal van blijken van be langstelling geworden. De woning was door de talrijke bloem stukken in een lusthof herschapen. Hij werd, naar de „Tern. Crt." meldt, gister voormiddag in den kring van zijn gezin met dezen gedenkwaardigen dag ge complimenteerd door een deputatie uit het college van Ged. Staten, zijnde de heeren Mr Van Dusseldorp, lid van Ged. Staten en oud-griffier van 't college, de heer Hartman, door het college van Bur gemeester en Wethouders der gemeente Ter Neuzen en voorts door het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen en eeni- ge leden van dat college. De vice-voor- zitter, de heer P. A. Neeteson, maakte van die gelegenheid gebruik om den heer Van Rompu niet alleen namens de Kamer, doch tevens als vertegenwoordi ger van den handel en de industrie in dit gewest, een woord van hulde en dank te brengen, voor het vele dat hij sinds tal van jaren in zijn verschillende func ties in het economisch belang van dit ge west heeft verricht en tot stand gebracht. Als herinnering aan dezen dag en als tastbaar blijk dier waardeering bood hij den jarige aan de legpenning der Kamer in goud, met oorkonde. De heer Van Rompu, ten zeerste ge troffen door de hem gebrachte hulde, sprak de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn, met de Kamer nog veel in het belang van ons gewest te bereiken. Voorts kwam hem ook complimentee ren het Bestuur van de Vereeniging voor Ziekenhuisverzorging, de R.K. geestelijkheid en verschillende anderen. Vlissingen. Hedenavond wordt alhier met de mailboot Prinses Juliana ver wacht de Koningin van Noorwegen met gevolg, die met den mailtrein van 17 u. 45 m. de reis zal voortzetten. In dezen trein is een slaapwagen voor de Konin gin gereserveerd. 's Heer Arendskerke. Zondagmiddag kwam het zoontje van A. J., alhier, ten gevolge van een aanrijding door een fietsrijder zoodanig te vallen, dat dr. van der Made een lichte hersenschud ding bij het kind constateerde. Tholen. Hoe gevaarlijk het is, mede te rijden op de treeplank van een auto, on dervond het 7-jarig zoontje van den landbouwer G. alhier. Om 4 uur uit de school komende, zag hij een auto staan van de firma Vroom Dreesman. Zonder dat dit door den chauffeur be merkt werd, kroop hij op de treeplank en reed zoo mede tot aan de hofstede van zijn grootvader. Ofschoon de auto in volle vaart was, sprong het kind er af, waar door hij zich zoodanig verwondde aan hoofd en beenen, dat direct dokters hulp moest worden ingeroepen. St Laurens. Onder voorzitterschap van den heer P. Boon vergaderde Maandag avond de A. R. Kiesvereeniging. In zijn openingswoord wees hij op de belangen welke in verband met de a.s. Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen op het spel staan en wekte allen op, met ijver en toewijding voor de A. R. beginselen te strijden, Door dhrn Davidse en Marinissen werd uitvoerig -erriag uitgebracht van de ver gaderingen van het Provinciaal Comité er de Gentraio Middelburg. Het voorstel van het Centraai Comité tot wijziging der partijstatuten gaf aan leiding tot het maken van verschillende opmerkingen. Hierna kwam aan het woord dhr J. Riemens, die in een duidelijk betoog het idee van „Ontwapening" behandelde. Op deze verhandeling volgde een levendige bespreking, waarbij verschillende proble men onder het oog werden gezien, De vergadering werd door Ds Koning met dankgebed gesloten. 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. Zondag was èn voor de gem. èn voor den nieu wen predikant, die dezen dag bevestigd werd en intrede deed, een ware feestdag. Des voormiddags op voortreffelijke wijze in de kerk te 's-Heerenhoek bevestigd door Prof. Cramer van Utrecht, welke op boeiende wijze ontwikkelde het woord van den apostel Paulus uit 1 Cor. 4: 1, sprak Ds A. Ph. Wagner des namiddags voor een talrijk opgekomen schare in de kerk van Nieuwdorp zijn eerste prediking als predikant dezer gemeente, naar aan leiding van Jesaja 40 28. Een zangkoor zong hem voor en na de preek toepasselijke liederen toe. Hierop volgden toespraken tot verschil lende colleges en personen. De ringpredi- kanten waren, behalve Ds v. Kooten van UVinkenszand en Ds Kelder te Ellewouts- dijk, allen aanwezig. Vóór het uitspreken van den zegen riep de consulent, Ds J. C. Elenbaas van Borsselen, hem, mede namens den kerkeraad, een van harte w°lkom toe in zijn beide gemeenten en sprak daarbij den wensch uit, dat hij en zijn vrouw goede en gezegende jaren in de gemeente mochten doorbrengen en Spr. wenschte hem Gods zegen in rijke mate op zijn arbeid toe. De gemeente zong hem hierop Gez. 91:3 toe. .Het Leger dos Heils. De Hooge Raad van. het Leger des Heils heeft met alge meene stemmen besloten, dat de Britsche be zittingen van het Leger des Heils voortaan beheerd zullen worden door een Raad van zeven gemachtigden. Naar men weet zijn de fondsen van het Leger des Heils tot nog toe door den commandeerenden generaal beheerd. Legaten. Mevrouw M. van Banlc-fli- chard, overleden te Zeist den 4den Juli 1.1. heeft o.a. de volgende legaten besproken: Evan, gelische Broedergemeente te Zeist f2500; Ne- derlandscho Zendingvereniging f2500; Gene rale Kas der Nederl. Herv. Kerk f2000; Hel dringgestichten te Zetten f2000; Nederlandsche Jongelingsverbond f500; Nederl. Bijbelgenoot schap f500; Zonen Evang arbeiders ip Over- zeesche bezittingen f200; Dochters idem f200; Vereeniging Chr. belangen te Zeist f1000; Java-Comité f500; Evangelisatie in België (Silo) f 1000Ilerv. Diaconessanhuis te Rotter dam ffiOOO; Voorts kapitalen, belast met lijf rente aan: Wieesinrichting te Neerbosch; Mar- tha-Stich'ing; Vereen g;ng Chr. Verzorging Krankzinnigen; Vereen ging Chr. Inr. voor Zwakzinnigen; Diaconie Herv. Gem. te Zeist; Salatiga-Zending en Ilerv. Gemeente te Zeist (voor fonds Predikants-weduwen). Naar I n d i In de „Utr Kerkbode" vertelt Dr II. Kaajan van het vertrek van Ds A. F. Keuchenius, miss. pred. der Gerei' Kerk te Utrecht, naar Poerworcdjo „Zoo even heb ik afscheid genomen van de naar Poerworedjo vertrekkende familie Keu chenius. De drie lieve kinderen (waaronder een baby van enkele weken) maken de groote reis over de breede Indische wateren mede. Ds en Mevrouw Keuchenius waren goedsmoeds, 't Afscheid van de oude moeder Mevr. van Lonkhuizen te Wageningen was 'n beetje moei lijk geva Ion. Zal zij op aarde haar kinderen en kleinkinderen ooit wederzien? Zending betee- kent offer. Op het perron te Arnhem waren ook tal van heilssoldaten (mannelijke en vrou welijke) aanwezig om naar Indië vertrekkende broeders en zusters een hartelijk vaarwel toe te roepen. En verbazing en gejuich steeg in allerlei toonaarden onder hen op, toen ze da jongste Keuchenius, rustig slapend in haar mand, de coupi zagen binnendragen. Plotseling hieven de heilssoldaten een onzer Psalmen aan en het; „Dat 's Heeren zegen op u daal" ruischte vriendelijk-opk inkend over het met zeer velen bezette perron. Ook wij zongen mede, en zoo werd op aangrijpende wijze Uw en mijn „vaarwel" verklankt. Wij wenschen Ds en Mevr. Keuchenius met hun dierbaren schat 'n behouden aankomst in Indië toe. Gedenken we hen in onze ge beden." Ongelukken. Zondagm'ddag kwam de 17-jarige zoon van J. Rrasjen te de Meele (Gem. Nieuw-Leusden) in aanraking met het bovengrondsche net, dat door den storm was gebroken. De jongen was onmiddelijk dood. Zondagavond is de 30-jarige gehuwde arbeider B. L., uit Leek, zich per rijwiel van Gro ningen naar huis terug begevende, bij Diepwal te water gereden en verdronken. De politie vond later zijn rijwiel aan den slootkant en heeft het lijk opgehaald. De ongelukkige laai een vrouw en zeven kinderen achter. De marechaussee stelt een onderzoek in. Te Terwinselen is gisteravond een 18-jarige jonge man door een auto overreden. In zorgwek- kenden toestand werd het slachtoffer naai het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. De auto is zonder stoppen doorgereden. Zondagmid dag is het 10-jarig zoontje van L. P. van Altena te Lage Zwaluwe, toen het aan den aanlegsteiger der Thorboot over een balk liep, in het Hollandsche diep gevallen en verdron ken. Zaterdagavond is een zevenjarig kind op de Nieuwe Gracht te Haarlem plotseling achter een stilstaande auto vandaan gekomen, juist op het. oogonblik dat een vrachtauto l is3eerde Hot ki pje werd door een spa s ihorrn gegrepen en viel, waardoor eon dei wielen over het lichaam ging. Hot kind was onmiddellijk dood. Lijk bij Noordwfjk aange spoeld. Ongeveer 6 K.M. ten Noorden van Noordwijk aan Zee is aangespoeld hel in ver ren staat van ontbinding verlceerende lijk van een man. Om het middel van het lijk bevond zich een ongeveer twee meter lang Btuk touw, vurmoedolijk van een sleeptros, en een ge deelte van een blauw-grijs gestreepte overall, gemerkt Al good-overall, for better garments, en voorzien van een monogram F. B. G. Bovendien was nog aanwezig eon riem met wit metalen gesp, waarop de volgende letters voorkwamen: N S. P. E. T. July 20 1920 Sterling Imco. In de bovenkaak bevond zich een kunstgebit met 10 tanden, hetwelk op een gouden ring bevestigd was- De commissaris van politie ver zoekt inlichtingen. Uit het oude Rome. Bij grondwerk op de Florian-tér in Obuda, een voorstad van Eoedapest, stiet men in den kelder van een oud huis op een ijzeren deur, die blijkbaar toegang tot een anderen kelder verleende Eij een verder onderzoek bleek, dat deze da ingang was van een onderaardsch gebouw, dat het groote bad bleek te zijn van hei oude Aquincum, de oude Romeinsche provincie stad .waarvan de overblijfselen zich nog steeds in den grond onder Obuda bevinden. Dit bad is een der schoonste overblijfselen van den Romeinschen tijd, dat een beeld geeft van de verfijndste inrichtingen van het oude Rome. Het is reeds 200 jaar geleden door een Capu- cjner monnik ontdekt en beschreven, doch was in den loop der tijden weer geheel vergeten. Een vuurbol. Een der lezers van het „Ildbl." schrijft d.-d. 15 November; Zoo juist, 10 minuten vóór twaalven buiten zijnde, zag ik een grooten vuurbol aan den helderen sterrenhemel. De bol was veel groot.er en helderder dan de gewone „vallende sterren", was helgeel van kleur mot iets van een blauwen glans er bij. De bol bewoog zich van het Zuiden naar het Noorden met de gewone snolheid van een vallende ster, naar mijn schatting op een 60 graden boven den horizon. Ik kon hem duidelijk volgen, totdat hij achter een huis verdween. Hij liet geen lichtstreep na, maar de bol had iets dat ge leek op een staart. Het verschijnsel werd waargenomen vlak bij de pastorie der Hervormde kerk op don zeeweg te Wijk aan Duin, terwijl de waar nemer ging in de richting BeverwijkWijk aan Zee. Sneeuw. De eerste sneeuw in dit sei zoen viel Zondagavond in Oostelijk-Groningen. Door een trein gegrepen. De 59-jarige H. M., wegwerker bij de Nederland sche Spoorwegen wonende te Zuidbroek, die per rijwiel zich begaf in, de richting Groningen is tusschen de halte 'Westenbroek en Gronin gen bj het oversteken van de baan door den trein u:t Winschoten gegrepen. In hoogst zorg- wekkenden toestand is hij naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Daar is hij gisterenavond aan de gevolgen overleden. Autobotsing. Op den rijksweg tus schen Delft en Rijswijk reden hedennacht twee luxe auto s, een van den heer II. uit Rotter dam en de andere van den heer de S. uit Den Haag mot groote snolheid tegen elkaar. Mevrouw de S- werd erg aan het hoofd ge wond, doordat zij door de voorruit werd ge- sjingerd. Na in het .gasthuis te Delft te zijn verbon den, is zij naar huis vervoerd. De auto werd grootendeels vernield. Auto-dieven. Gisterenavond is van een parkeerplaats te Hengelo (0.) een niéuwe Essex-auto gestolen. De politie aldaar vroeg aan verscheidene steden om aanhouding en zoo stond ook te Deventer aan den Snip- pi lings lijk een t oe'a' p 1 ti<m nnon op wacht. Dezen gaven aan een langzaam naderenden auto een stopsein, maar toen de wagen tot op 10 meter was genaderd, gaf de bestuurder plotse ing vol gas, zoodat de agenten in allerijl opzij moesten springen, wilden zij door den wagen niet worden overreden Per rij .viel zetten zij den vluchtenden auto na, wolken men even later aan de Handelskade veriaten vond staan. De bestuurder en wie e.v. bij hem in den wagen hebben gezeten, waren verdwenen. De auto werd in bewaring genomen en den gehee- len nacht zijn de nasporingen voortgezet. Vanmorgen had men echter nog geen resul taat bereikt. Vliegtuig tegen een huis. Gis termiddag om drie uur maakte het vliegtuig F 8 een noodlanding in de Gillisstraat te Rijen. De F 8, die van Venio naar het Rijensche Vliegkamp was gevlogen, steeg van daar weer op om naar Venlo terug te keeren, toen na enkele minuten de vliegers bemerkten, dat er iets defect geraakt was. Zij wilden weder naar het vliegkamp vlie gen, doch plotseling weigerde de motor, waar op het vliegtuig omlaag stortte en met groote kracht tegen den zijkant van het huis van den heer Kroos botste. De zijmuur stortte in, terwijl het huis op verschillende plaatsen zwaar beschadigd werd. De F 8 werd totaal vernield. De beide vliegers bleven, wonderlijk genoog, ongedeerd. KRING WALCHEREN DER Z. L. M. Nadat de voorzitter, dhr G. Franse, zijn reeds vermelde openingsrede had ge houden, werden gistermiddag in de ver gadering van bovengenoemden 'kring de ingekomen stukken en mededeelingen tot later aangehouden. Aan de orde was daarna de bespre king van de agenda voor de Woensdag te Goes te houden algemeene vergadering der Z. L. M, en de daarop volgende ori- sisverg&dering der samenwerkende land bouworganisaties. De vergadering veroenigde zich met hot voorstel om de contributieheffing onge wijzigd te laten, en evenoerta met de be grooting voor 1931. Dit laatste echter niet dan nadat dhr L o u w s do vraag had gesteld of de maatschappij niet to lux leeft, gezien het salaris van f 5500 van den secretaris en daarboven nog f 385 pensioenstorting, en eveneens de jaarweddo van den concierge ad f 1000 plus nog f 150 voor schoonhou den van het gebouw. Spr. meent, dat als men naar Goes optrekt om tegen de ma laise te protesteeren, do landbouwers, die niet kunnen staken, vooral zelf bet voor beeld van bezuiniging moeten geven. De vootz. zegt, dat deze meening noch in 't dagelijksch-, noch in 't hoofd bestuur is verkondigd. Men heeft met den heer Siebenga een gelukkige keuze ge daan; iemand die ten volle voor zijn taak berekend is en die niet acht, doch haast 24 uur werkt. Dhr Louts meent, dat men ook wel iemand tegen minder geld kan krijgen. De voorz. zegt: Maar niet zulk een kracht. Wat den concierge betreft, ook deze heeft niet te veel; de verbouwing van een deel van bet landbouwhuis, door hem ontworpen, bewijst, dat het iemand met capaciteiten is. Dhr Louws meent, dat ieder moet medewerken aan de bezuiniging. Dhr Verlare is het met den voorzit ter eens, dat de secretaris een groote werkkracht is, die bijna geen tijd over houdt voor zijn gezin, en wiens salaris dan ook niet te hoog is. Juist in dezen tijd verhoogt men 'het salaris van het overheidspersoneel. Dhr Louws zegt, dat, als men een stemming onder de hoeren hield, 99 pet er zich tegen zou verklaren. Bij de bespreking over de crisisverga- dering meent dhr Gastel, dat men moet letten op hetgeen reeds is gedaan en dat de punten van het urgentieprogram alles omvatten, wat men wenschen kan. Daar voor moot men de voormannen dank bren gen en te Goes niet te voel van dit pro gramma afwijken. De voorz. zegt, dat men de rechte lijn heeft gevolgd en niet naar Den Haag is opgetrokken en dit moet zoo blijven. Dhr Verlare zegt, dat men niet al leen moet opkomen tegen het te lang tal men met het niaalgebod, maar ook moot aandringen op verlaging der sociale las ten en belastingen. Men moet eens naar andere landen kijken, bijv. naar Roeme nië, waar de Regeering 30.000 ton graan van de boeren koopt, tegen een behoor lijk loonenden prijs en ze dan in con sumptie en distributie brengt. Waarom zou een dergelijke maatregel ook niet kunnen worden toegepast? Als het in het niet rijke Roemenië kan, dan moet het zeker mogelijk zijn in ons land, met een Rijksbegrooting van onge veer 650 millioen gulden. Als men hon derden millioenen kan bijpassen voor de Zuiderzeedrooglegging, als men pas nog de reeds hooge loonen en salarissen van het overheidspersoneel met ruim 7 mil lioen jaarlijks verhoogt, kan er toch geen redelijk bezwaar zijn tegen een maat regel, die, ook al kost ze eenige millioe nen, nimmer te kostbaar kan zijn, om het onmiskenbare, hoogst nuttige doel te be reiken, de handhaving van oen 'behoor lijk welvarenden boerenstand, en 'het ■voorkomen van de ontwrichting en ar moede van het platteland. Spreker dient een ter zake dienende motie in. De voorzitter voelt er niets voor in deze vergadering een motie aan te ne men, dat behoort z.i. in de vergadering te Goes, die sterk zal staan. De heer C a s t e 1 zou de motie kunnen goedkeuren als men Woensdag de groote vergadering te 'Goes niet had, waar ieder zal kunnen spreken. De heer Verlare gelooft nu ook, dat men beter kan wachten en trekt zijn motie in. De voorzitter meent ook, dat men beter kan afwachten en wijst op de com- missie-Lovink en op het urgentie pro gramma. De heer Vogelaar wijst er op, dat de productie steeds toeneemt en vraagt of men niet te samen met andere provin ciale landbouw organisaties kan sturen in de richting van minder gebruik van kunstmest. Men zal dan komen tot minder productie en dit zal leiden tot hoogere prijzen. De voorzitter gelooft niet, dat men daartoe makkelijk zal komen. Hij zegt, dat de 'heer Vogelaar niet de eerste is, die dit naar voren brengt. Op die ma nier zou wellicht de een wel, de ander niet tot gebruik van kunstmest besluiten. De heer Vogelaar zegt, dat men zonder dwang moet handelen natuurlijk, maar ieder moet inzien, dat men zich zoo zal bevoordeelen en in ieder geval niet benadeelen. De voorzitter meent, dat als men weinig produceert en de oogst in omlig gende landen mislukt, men er spijt van zal hebben niet meer te hebben. De heer Vogelaar meent, dat de in voertarieven toch veel te hoog zijn om te kunnen uitvoeren. De heer Philipse meent, dat een deel der landbouwers dien maatregel niet zal willen toepassen, een deel. zal het niet kunnen doen. De groote oorzaak der ma laise zit dieper. Jaren geleden heeft men reeds tegen de invoertarieven gevochten en nu zijn ze nog veel hooger. Maar lan den als Duitscbland en Zwitserland met veel beschermende rechten, hebben net ook slecht en dit geldt ook voor Amerika met zijn vele maatregelen. Van weinig graan in h«t binnenland rullen ds vee boeren de dupe ook worden. Men moet vooral trachten zich zelf te helpen, met bestuursmaatregelen is men niet to red den. Men heeft het suikerwetje, maar du bietenteelt is nog nooit zoo slecht betaald gowoest. Inzake hot maalgebod wijst spr. op het gezugd) van een meelfabrikant, die ei- kende er goed van te zullen profiteurm en wellicht zou dit nog meer zijn Jan do landbouwers, die er dan ook niet al te veel van moeten verwachten. De voorzitter zegt, dat invoerrech ten en dumping tweo afzonderlijke zaken zijn, en wijst op Rusland, waar het gruaa met blood besmet is. De 'heer P h i 1 i p s e zegt, dat als mon bescherming voor de tarwe vraagt, de boeren ook niet ander graan moeton koo- pen van Rusland alleen omdat het goed koop is; er is z.i. een te klein saamhoorig- heidsgevoel onder de boeren. De heer Vo g e 1 a a r komt op tegen een afkeuring van het maal en menggebod en bet in twijfel trekken van het belang, dat de boeren er bij hebben. De 'heer P h i 1 i p s e zegt alleen te heb ben gevraagd of men de belangen bij deze maatregelen niet overschatte. De 'heer Vogelaar meent, dat de pachten op Walcheren niet zoo bijzonder hoog zijn en ook al verlaagt men die, dan zal men er toch niet kunnen komen. De heer Philipse vraagt o.a. als men het gemaalgebod heeft, hoe het dan zal gaan bijv. met de rogge? De heer Verlare meent, dat men zich moet houden aan het urgentie-pro gramma en de vergadering te Goes en er geen andere dingen moet bijhalen. De heer Gastel meent, dat wellicht alle pachten naar beneden zullen moeten en wijst daarmede in verband op de hooge polderlasten op Walcheren voor onge bouwd nl. f 25 per H.A., wat indertijd mogelijk was, maar nu zou spr. gaarne zien, dat het gebouwd meer ging betalen en vraagt hij of in die richting geen stap pen bij den polder kunnen worden ge daan. De voorzitter meent, dat dit niet voel succes zal hebben, want aan ver schillende polders wordt geweigerd 'hot gebouwd te laten betalen, het is op Wal cheren een uitzondering. De heer Gastel meent, dat het toch te probeeren is, want de polder beschermt toch ook de gebouwde eigendommen. De heer Philipse is van meening, dat het op Schouwen niet glad gaat en dat men het hier moeilijk verkregen heeft. De hoer Go ed b1o ed zegt, dat men nu alle gebouwen immers op denzelfden grondslag 'behandelt en zou de 'groote ge bouwen meer willen laten betalen. Dg heer Simonse zegt, dat dit niet juist is, men betaalt naar de huurwaarde, Spr. verwacht er niet voel van, want ook de Prov. StaJten zouden het moeten goed keuren en naar hij meent ook de Kroon. Men leeft op Walcheren ten deze in eene bevoorrechte positie. De v o o r z i 11 e r is het hiermede eens. De heor Simonae zegt, dat het idee ook onder de commissarissen van den polder leeft. De heer Gastel wist dit niet, maar meent dat men dan juist moet adres- seeren. De 'heer Simonae zegt, dat commis sarissen tactisoher zullen kunnen optre den. Nadat den heer Kleinepier gezegd was, dat men de kwestie van den :bas- taardsatijnvlinder aan 't polderbestuur kan overlaten en dhr Jansen, dat men ook in dezen tijd boek dient te houden, sloot de voorzitter de vergadering. Programma van Woensdag 19 November: HILVERSUM, 298 M. V.A.R.A.-uitzen- dign. 8.00 Gramofoonpaten. 10.00 vrijz. Morgenwijding. 10.15 Orgespel. 10.45 „Onze Keuken". 11.30 Gramo- foonplaten. 12.00 Septet. 2.00 Vrou wenuurtjo. 3.00 „Maak het zelf'-lea. 4.00 Orgelspel. 4.30 Concert, 6.15 Concert. Mandoline-ensemble. 8.00 Uitzending uit Deventer. HUIZEN, 1875 M. 8.15—9.30 N.C.R.V. Concert. 11.0012.00 Harmonium bespeling. 12.1512.30 Gramofoonpla- ten. 12.302.00 Concert. Ze- viool, cello en piano,. 2.00 Concert. Sopraan. bas, fluit en piano. 4.155.00 Gramo- ioonplaten. 6.306.50 Gramofoonpla- ten. 6.50 Aansluiting Sted. Concertge- bouw te Aken. 8.3011,00 Concer' door salonorkest. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Gramo- foonplaten. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Liederen 3.30 Orkestconcerl. 5.05 Orgelspel. 7.00 Piano-recital. 8.20 Concert. Orkest, (sopraan), PARIJS „Radio-Paris", 1725 M. 4,05 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Mi reille", Opera van Gh. Gounod. Koor, or kest, en solisten. LANGENBERG. 4-73 M. 12.20—1.50 Kamermuziek 2.204.20 Koor en or- kestconcert, 4.205.20 Orkest concert. 7.20 Concert. Orkest, koor, sopraan en alt. BRUSSEL. 508.5 M. 5'.20 Trio-concerl 6.50 Concert. 8.35 Concert georgani seerd door de Bel", Kath. Radio-vereen., Brussel. ZEESEN. 1635 M. 2.20 Concert. Viola en cembalo 3.20 Harmonium-concert 4.20 Eianola-concert. 4.50 Orkest concert. 7.20 „Missa solemnis". Op. 123 van Beethoven, Koor, orkest en so listen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6