Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Scheepstijdingen. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Vanmorgen zullen de betalingen worden hervat. De spaarders ontvangen voorloo- pig 50 pet. van hun vorderingen. De ver wachting schijnt echter gewettigd, dat de spaarders geen schade zullen lijden. Brand te Zaandam. Zaterdag avond werd te Zaandam de brandweer gealarmeerd voor een brand in perceel Ameland 17, bewoond door den heer H. Het vuur, dat vermoedelijk zijn oorzaak vond in den schoorsteen, greep snel om zich heen, zoodat weldra de vlammen hoog oplaaiden. Ook het belendende perceel, eveneens van hout, bewoond door den heer 'T., werd aangetast. De brand was in een half uur igebluscht, wat evenwel niet kon verhinderen, dait heide perceelen geheel waren uitgebrand. Bij H. waar niemand thuis was, ging de geheele inboedel verloren. Bij T. werd het huisraad in veiligheid gebracht. Beide huurders waren laag verzekerd. Fabrieksschoorsteen opge blazen. Door een detachement pioniers werd Vrijdag onder leiding van majoor Scharroo en luitenant De Boer een oven schoorsteen van de steenfabriek der fa Costerus te Remmerden onder Rhenen op geblazen. Nadat in enkele uren de ladin gen waren aangebracht, werden deze te half één electrisch ontstoken en in enkele minuten lag het 40 M. hooge gevaarte in puin. De schoorsteen viel nauwkeurig in de vooraf bepaalde richting, zonder de minste schade aan de belendende gebou wen te veroorzaken. Een zeer talrijk publiek woonde dit on gewone schouwspel bij. Het verkeer over den straatweg RhenenUtrecht behoefde slechts drie minuten te worden stopgezet. Een avontuurlijk schilder. Een schildersfcnecht van Duitsche afkomst die bij een schilder te Boxtel in betrek king was en aldaar onder een valschen naam leefde, heeft Donderdagmiddag op 'klaarlichten dag kans gezien, een aantal insluipingen in het noordelijk deel van Tilburg te plegen. Zijn baas had verfwerk onderhanden in de Paduastraat aldaar. De Duitscher, genaamd J. G., 19 jaar oud, was echter des morgens door zijn patroon ontslagen. Nochtans wist de 'knecht in de buurt een ladder te bemach tigen en met dit klimwerktuig gewapend begaf hij zich naar de Paduastraat, waar hij achtereenvolgens insloop in de wo ningen van M., H., B. en SI. en tenslotte bij van A. De knecht plaatste de ladder tegen de woningen en kwam zoo op de boven verdiepingen. Uit de drie eerstgenoemde woningen nam hij weg een zwart gebrand zilveren dameshorloge met dito ketting, een portemonnaie met een gulden en een bedrag van f 5.25. Bij SI. had de man geen 'kans, daar hij gestoord werd, terwijl bij van A. alles wel was doorzocht, doch niets ontvreemd werd. De politie mocht er in slagen reeds Vrijdag te Boxtel den jongen te doen aanhouden. Hij heeft direct een volledige bekentenis afgelegd. Men blijkt hier met een avontuurlijk jongmensch te doen te hebben. Ongeveer veertien dagen geleden kwam hij uit Italië in ons land. Niettemin stond hij reeds in het Algem. Politieblad gesignaleerd voor een verduistering van f 60 te Overasselt gepleegd. Ook deze verduistering heeft de man bekend. Hij zal op transport wor den gesteld. Mooie buit. Bij een, onder Eldrifc bij Doesburg gehouden drijfjacht, werden met 12 geweren niet minder dan 1035 stuks wild geschoten, waaronder 850 ko nijnen, verder hazen, fasanten en hout snippen. Drie boerderijen afgebrand Vrijdagavond brak te Lithoyen brand uit, in de boerderij van de Werd aan den Maasdijk. Door den feilen wind vatten ook twee nabij liggende boerderijen vlam. De brandweer was niet bij machte, het vuur te stuiten, zoodat de burgemeester de hulp der brandweer van Oss inriep, die zich direct met een autospuit en een motorspuit derwaarts spoedde. Met vijf stralen werd toen het vuur bestreden. Het mocht nog gelukken den brand bij. de derde boerderij tot staan te brengen, waar door het woonhuis daarvan gespaard bleef Inbraak in een Gemeente huis. Door opschuiving van een raam zijn inbrekers erin geslaagd zich toegang te verschaffen tot het Gemeentehuis van Nuenen. Door het openbreken van eenige deuren wisten zij door te dringen in het oude arrestantenlokaal onder het gebouw, waar de brandkast van den gemeente ontvanger staat. Met een breekijzer kon den zij de deur van de oude brandkast die juist dezer dagen door een nieuwe zou worden vervangen, ontwrichten, doch hier werden zij blijkbaar in hun werk ge stoord, want zij namen de vlucht zon der iets van waarde mee te nemen. Groote partij grondndten verduisterd. Bij de politie te Rotter dam is aangifte gedaan door de directie van de Vereenigt Deutsche Oelfabrike te Mannheim, dat een partij grondnoten te haren nadeele is verduisterd. Deze ver tegenwoordigen een waarde van f36.000. De 44-jarige scheepsbevrachter B. A. S. die te Scheveningen woont, doch in Rot terdam zijn kantoor heeft, zou zich aan deze verduistering hebben schuldig ge maakt en is aangehouden en in verze kerde bewaring gesteld. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden failliet verklaard: J, Valkier, koop man te 's-Heer Arendskerke. Rechter-com- missaris: Mr J. W. Zijlstra, Rechter. Cu rator: Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes. En J. A. Koert, landbouwer te Wol- phaartsdijk. Rechtercommissaris R. Th. Portheine, Rechter. Curator: Mr H. C. J. Zaaijer, advocaat te Goes. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement J. den DekkerRiekwel te Nieuwvliet. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken: Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: A. W. V. de la H., 33 j., fotograaf te Goes, f30 of 15 d. h. Bedrog: J. G. de V., 26 j., radiohande laar te Middelburg, 3 mnd. gev.straf. Verduistering: L. J. A. D., 44 j., koop man te Goes, vrijspraak. Oplichting: P. B. v. d. M., 33 j., roman schrijver te Gent, thans in voorarrest, 2 mnd. gev.straf met aftrek voorarrest. Diefstal: J. J. M., 34 j., reiziger te Vlis- singen, bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet, 1 mnd. gev.straf. Overtreding Motor- en Rijwielwet: J. G. H., 23 j. te Etten-Leur, vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Vrij spraak. G. M., 22 j., chauffeur te 's Heer Arends kerke. Vernitiging van het vonnis waar van hooger beroep. Vrijspraak. Diefstal: Th. J. V., 18 j., werkman, en R. V., 17 j., klompenmaker, beiden wo nende te Terneuzen. Voor ieder vrijspraak Een onder zijn hoede staande hond niet bij zich houden: A. B., 42 j., landbouwer te Kerkwerve. Bevestiging vonnis waar van hooger beroep met uitzondering van de straf, f 5 of 5 d. h. en toewijzing ci viele vordering tot een bedrag van f 10. Kantongerecht tB Middelburg. Terechtzitting van 12 November 1.930. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een voertuig op 'n kruispunt, niet aan een motorrijtuig, dat hij aan zijn rechterhand heeft, den door gang vrijlaten: A. S. J. te Nieuw- en St Joosland f 5 of 5 d. Rijden met voertuig zonder licht: J. de V. te Serooskerke f 5 of 5 d.; H. J. G. te Serooskerke f 3 of 3 d.; P. K. te Seroos kerke f 5 of 5 d.; J. A. K. te Vrouwe polder f 5 of 5 d. Straatschenderij: L. K. te Vlissingen f 5 of 5 d. In staat van dronkenschap verkeeren- de in het openbaar de orde verstoren: J. W. te Oost- en West-Souburg f 25 of 25 d.; J. L. te Vlissingen f 15 of 15 d.; J. C. G. te Middelburg f 15 of 15 d.; J. W. te Oost- en West-Souburg f 15 of 30 d.; P. W .D. te Middelburg f 15 of 15 d. Overtreding Arbeidswet: P. A. P. te Middelburg fl of 1 dag. Als hoofd en bestuurder van een on derneming niet zorgen dat de arbeids lijst is opgehangen; b. dat in die inrich ting een arbeidsregister aanwezig is, zulks terwijl nog geen twee jaren zijn ver- loopen, sedert een vroegere overtreding der arbeidswet volgens het le lid van art. 74 W. v. S. is vervallen: J. M. S. te Vlissingen 2 maal f 25 of 2 maal 25 d. Als reizigster plaatsbewijs, waarvan zij moet voorzien zijn of geweest zijn, niet toonen: Ja. Ja. Ga. G., wed. H. te Vlis singen f 10 of 10 d. Een vuurwapen afleveren: A. P. W. te Middelburg f 50 of 14 d. Onbruikbaar- rnaking revolver en 4 kogeltjes. Overtreding reglement op de Wegen en Voetpaden (art. 86d): L. J. G. te Se rooskerke f 1 of 1 d. Als schipper het vaartuig niet doen stoppen, terwijl des daags een rood bord op de brug wordt getoond: G. v. d. V. te Gasselternijeveen f 25 of 25 d. Zonder vergunning over de kanaal- gronden met een voertuig rijden: S. D. te Vlissingen f 10 of 10 d. In de gemeente Middel.burg in een openhaar vervoermiddel rooken: J. M. F. te Koudekerks f 3 of 3 d. In de gemeente Vlissingen op den weg met 2 aan elkander gekoppelde rijtuigen rijden: J. M. v. d. B. te Vlissingen f 5 of 5 d. In de gemeente Nieuw- en St Joosland terwijl men behoort tot het personeel der brandspuit zich niet dadelijk bij het eer ste zekere gerucht van brand begeven naar de bewaarplaats der brandhlusch- middelen: A. de K. te Nieuw- en St Joos land f 20 of 20 d. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: een trekdier op den openbaren weg la ten staan zonder voldoende toezicht: J. P., Oudelande f5 of 5 d. h. Vee laten loopen op een anders grond: J. v. L., Kloetinge f5 of 5 d. h.; H. P. G., Kapelle f10 of 10 d. h. Kippen laten loopen op een anders grond: J. M. S., Hansweert f 10 of 10 d. h. Straatschenderij: M. Z., Rilland-Bath, f10 of 10 d. h.; C. W., Schore f 15 of 15 dagen hecht. Zonder vergunning zich op tramweg bevinden: R. M. Wolphaartsdijk, geen straf toegepast. In lokaliteit sterken drank aanwezig hebben: A. v. 'tW, Kwadendamme fbO of 25 d. h. Overtreding Arbeidswet: C. D., Goes 4 maal f5 of 4 maal 5 d. h. Id. verordening op de honden: G. K., Goes, f6 of 6 d. h. Aan voet van zeedijk schelpdieren ra pen: P. d. K., Ierseke f3 of 3 d. h. Te Goes op openbaren weg voorwerp laten staan: J. M. L., Wolphaartsdijk f5 of 5 d. h. Geen reglementen aan boord hebben als schipper wanneer men een rijkskanaal be vaart: A. L. d. B., Gent 2 maal f2 of 2 maal 2 d. h. Wielen van voertuig niet zuiveren: D. v. L., Nisse f 5 of 5 d. h. Vuur branden op korten afstand van den weg: W. d. S., Wissenkerke f5 of 5 d. h. Met auto rijden zonder rijbewijs: P. A. d. W., Goes, f5 of 5 d. h. Met auto rijden zonder verlicht num mer: J. M. v. d. H., Ierseke 13 of 3 d. h. Vee leiden over een rijwielpad: H. M., Kloetinge f5 of 5 d. h. Met auto rijden zonder goede remmen: J. K., Geersdijk 10 of 10 d. h. Met auto 's avonds rijden zonder licht: J. N., 's-Heerenhoek f 10 of 10 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. L. H., Kapelle f10 of 10 d. h. Met een auto de vrijheid van het ver keer heiemmeren: P. P., Ierseke f 15 of 15 d. h. Met auto niet rechts houden wanneer een andere auto wil passeeren en zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: C. d. K., Ierseke 2 maal f5 of 2 maal 5 d. h. Rijwiel besturen onder invloed van drank: H. V., Wissenkerke f25 of 25 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: P. W., Goes, P. Z., Hendrik Ido Ambacht, J. d. L., Geersdijk f5 of 5 d. h., A. N., 's-Gra- venpolder f5 of 1 w. t. s. Geen signaal geven met den hoorn als de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: C. M., Ovezande, vrijgesproken. Leerplichtwet: D. L., Hoedekenskerlce, ontslagen van rechtsvervolging. Dronkenschap, op openbaren weg te Goes vloeken en overtreding verordening Goes: P. A. V., Goes f 15, 2 m. f5 of 10 d. h. en 2 maal 5 d. h. Hooger beroep is aangeteekend door E. V. te 's-Gravenpolder, waarbij hij is ver oordeeld tot f25 of 25 d. h. wegens het laten werken gedurende den schooltijd van een leerplichtig kind. Door P. A. V., te Goes, veroordeeld we gens overtreding dronkenschap tot f 15 of 15 d. h. is cassatie aangeteekend, en hooger beroep tegen het vonnis wegens het vloeken op den openbaren weg te Goes waarbij hij is veroordeeld tot f 5 of 5 d. h. Door M. v. L., 26 j., werkman te Ka pelle, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank van 7 Nov. j.l., waarbij hij in hooger beroep, terzake van zich in het jachtveld bevinden met een giftig middel tot f 5 of 15 d. h. werd ver oordeeld. Kring Walcheren der Z. L. M. Bovengenoemde Kring hield hedenmid dag een algemeene vergadering, die we gens verhindering van den voorzitter, Jhr P. J. Boogaert, werd geleid door den vice-voorzitter, den heer C. Franse van Kleverskerke. Deze opende de vergade ring en besprak de groote crisisvergade ring op Woensdag a.s. te Goes. Het oog richtende op den Walcherschen landbouw met zijn gemengde bedrijven en meestal overwegende veehouderij, con- stateeren wij met dankbaarheid, dat de malaise niet zoo diep is doorgedrongen dan in de akkerbouwstrelcen, waar in derdaad een noodtoestand bestaat. Niet temin zijn ook in Walcheren de grond prijzen met pLm. 40 pet. gedaald, en zullen zonder twijfel in de naaste toe komst ook de andere takken van ons bedrijf worden aangetast. De Z. L. M. heeft steeds met woord en pen voor de belangen van hare leden op de bres gestaan. In het bijzonder wijst Spr. op het urgentieprogram, dat door het K. N. L. C. in samenwerking met den Christelijken Boeren- en Tuindersbond en den Katholieken Nederlandschen Boe ren- en Tuinderbond is gezonder» aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en aan de inmiddels in het leven geroepen crisiscommissie-Lovink, Dat gezamenlijk optreden van de drie centrale landbouworganisaties, dus na mens den geheelen georganiseerden Ne derlandschen landbouw, is een verheu gend feit van zeer groote beteekenis. Voorts heeft het dag. bestuur der Z.L.M. telkens weer, door telegrammen of cir culaires, den Minister gewezen op den noodtoestand, die in den landbouw heerscht. De laatste dienaangaande da teert van 28 October en betreft een ver zoek tot invoering van een maalverbod. Spr. vraagt: wat heeft tot heden de re geering gedaan; wat heeft ze gedaan voor de landbouwers, die in de oorlogs jaren het Ned. volk hebben gered op een wijze, die hun tot eer strekt, omdat ze gevoelden, dat het hun plicht was? Tot heden heeft slechts het suikerwetje het Staatsblad bereikt. Spr. is het voor 100 pet eens met den voorzitter van het K. N. L. C., lid van de commissie-Lovink, wanneer hij dat noemt een mager resul taat. Telkens weer vragen we ons af, waarom toch niet zooals andere landen maatregelen genomen tegen de dumping met het Russische graan, wie onzer heeft zich niet geërgerd aan het getreuzel met de behandeling van het maalgebod, totdat de zaaitijd vrijwel is verstreken, Dit de monstreert zeer duidelijk, dat de regee ring niet doordrongen is van den ernst van den toestand, waarin de landbouw verkeert. Op het verder verloop „der vergadering komen wij nader terug. Uit het DrukkersbedrIJf. AMSTERDAM. De leden van den Ned. Graf. Bond hebben zich bij referendum met groote meerderheid uitgesproken voor aanvaarding van de nieuwe C.A.O Thans is dus de nieuwe G.A.O. die he den in werking treedt door alle partijen aanvaard. AMSTERDAM. De Dordsche Petr. Ind. Mij. N.V. deelt mede, dat besloten is in Januari uit te keeeren een interim-divi dend ad 10 pGt. LEEUWARDEN. Gistermiddag is bij 't Sooorblok een bijna lee" benzinevat ont ploft. De 13-jarige H. Tienstra werd daarbij door stukken van het vat ernstig gewond. De 15-jarige B. Landstra werd eveneens gewond. Beiden werden naar het ziekenhuis overgebracht. NIJMEGEN. Hedenmorgen is in de Dennenstraat te Nijmegen de 6-jarige W. T., toen deze de straat overstak, door een auto gegrepen en zeer ernstig gewond. SNEEK. Te Echten is hedenmorgen door het omvallen van een stallantaarn, brand uitgebroken in de boerderij van den heer Berger. Bij den brand zijn 15 stuks hoornvee omgekomen. Al het huis raad is verbrand, evenals de landbouw werktuigen. ARNHEM. Hedenmorgen is te Eist op den straatweg ArnhemNb'mpo-en, waaT men bezig was met straatwerken, de op zichter A. H. door een "lotseling passee- rende auto gegrepen. Met een onderbeen fractuur en een hersenschudding werd H. naar het ziekenhuis te Arnhem ver voerd. DEN HAAG. Naar wq vernemen heeft de Verzekeringskamer haar goedkeuring gehecht aan een overeenkomst door de N.V. Algem. Spaarvarzekering te 's Gra- venhage gesloten met de N. V. Nationaal Spaarfonds te 's Gravenhage, waarbij eerst genoemde haar jaarkassen 19291930 met alle rechten en verplichtingen aan het Nat. Spaarfonds heeft overgedaan. Verlaging benzineprijs. AMSTEREAM. De prijs van de Shell- motorbenzine is met ingang van heden verlaagd op f 15 per 100 L. geleverd in bussen of ex benzinepompen. AMSTERDAM. Het 3e retourvliegtuig is gisteren te 14.03 te Calcutta geland. Alles was wel aan boord. BATAVIA. Het 3e retourvliegtuig nam van Java o.a, mee 8100 brieven van 5 gr. en 2500 brieven van 20 gram hetgeen een recordcijfer is. LONDEN. In de nabijheid van Indore (Br.-Indië) is een autobus bij een over weg door een trein gegrepen en totaal vernield. Van, de inzittenden werden 5 personen gedood en 14 gewond. BERLIJN. Te Berliin is bisteren de eerste sneeuw gevallen, terwijl eon scher- e N.-Westenwind over de stad woedde. In de buitenwijken lag een flinke sneeuw laag. GENEVE. Onder voorzitterschap van den Nederlandschen oud-minister Dr H. Colijn is heden de Tweede Europeescho Economische Conferentie aangevangen. NEW-YORK. Het Missisippiegebied is geteisterd door een hevige tornado. Hier bij werden voorzoover thans bekend 5 per sonen gedood en velen gewond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 18 No Matige tot zwakke N. Westelijke tot Westelijke, later krimpende wind, meest gedeeltelijk bewplkt, waarschijnlijk re genbuien of na.tte sneeuw, later zachter. Stand rm hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietser»; Dinsdag 4 u. 40. Stoomvaart Mij Nederland. KON. DER NEDERL., thuisr., 14 van Singapore. CHR. HUYGENS. uitr., 14 Nov. n.m. 8 u. van Genua. JOHAN D'E WITT, 15 van Batavia te Am sterdam. Kon. Ned. Stoomboot-Mij ORANJE NASSAU, 13 van Barbados. SIMON BOLIVAR, uitr., 14 te Barbados. Rotteirdamsohe Lloyd. KOTA AGOENG, uitr., pass. 15 Pantel- laria. MAl'IOEN, thuisr., 15 van Belawan. PATRIA, thuisr., 14 van Marseille. INSULINDE, 15 Nov, van R'dam te Bar tavia. TJERIMAI, uitr., pas9. 15 Nov. Ouessaat. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Nov. 2.30 u. Parijs 9.76—9.701/2 Londen 12.07%—12.07% New-York 2.481/2—2.483/4 Brussel 34.66—34.67 Berlijn 59.22—59.24 Ned.-lndische Leening 1930. Naar vernomen wordt, is de 454 pet Neder landsch-Indische leening 1930, groot f 77.200.000 en waarvan f 49.700.000 Vrijdag tegen den koers van 97 pet was aangeboden, geheel geplaatst, zoodat de inschrijvingen ten volle kunnen worden toegewezen. MIDDELBURG. Bevallen: S. F. D'irven, geb. Geilman, d.; F. S. Baljeu, geboren Joosse, z. Overleden: N. Perduin, 70 jaar, weduwe W. de Priester; J. J. Geldof, 11 mnd., z. Gehuwd: L. C. Korstanje, 30 jaar en H. C. Beekman 28 jr; J. Goedhloed 125 jr en C. W. Broodman 23 jr. GOES. Geboren: Wilhelmina Philomijna d.v. Jacobus Johannis Mijnsbergen en Jo hanna Kooien; Rosalia Victoria, d. v. Jan Frans Casteleijn en Leonie Boes. WISSENKERKE. Geboren: Pieternella, d. v. Willem Priester en Jacoba van der Moere. HuwelijksafkondigingLeendert Pieter Wisse 22 j. en Clazina Maria Geluk 21 j. Overleden: Adriaan B-reure 79 j., echtg. van Maatje Boot. STAVENISSE. Geboren: 1, ïzaak Jacob, z.v. Joh. Moerland en Janna Overbee'ke; 7, Jan, z. v. Corn. W es dorp en Elizabeth Smits; 11, Jannetje Maatje, d. v. Jan Jan sen en Jannetje Dorst; 14, Joost, z. v. Boud. van Doezelaar en Geert van Wes- dorp; 21, Martinus Jan, z. v. Marinus Moerland en Adriana M. van Beveren; 28, Leentje, d. v. Paulus de Vos en Grietje Hage. Gehuwd: 9, Jacob D. Riedijk, j.m. 41 jjr en Willemina S. Stoutjesdij'k, j.d. 39 ]r. ST. ANNALAND. Geboren: 8, Johannis, Benjamin, z. v. J. R. van Dijke en K. Wessels; 10, Geertje Elizabeth, d. v. M. M. v. d. Male en 0. A. (Huijgen; 25, Pieternella Margaretha, d. v. F. IJ. Stols ■en M. de Keizer; 30, Leuntje Tannetje, d. v. W. Fase en T. L. Snoep. Gehuwd; 23, J. L. van der Rhee 23 jr j.m. van St. Maartensdijk en J. Hage 20 jr j.d. Overleden: 17, Maria van der Welle, 75 jaar, wed. v,an C. Goedegebuure; 23, Cornelia Adriana Geluk,, 57 jaar, wed. van M. van der Weel. ROTTEREAM. 17 November. Ter vee markt waren aangevoerd: 421 koeien en ossen, 200 vette kalveren, 1224 schapen en lammeren, 1477 varkens. Prijzen per halve K.G.: 'koeien 3639, 4648, 62.555, Vette kalveren 62.5 67.5, 72.5—77.5, 87.5—92.5, schapen 35 40, lammeren overjarige f 27132 per stuk, weide-lammeren f 2Jf 26 per stuk. Varkens 24,5, 25, 25.5, Zouters 26.5. Koeien aanvoer iets minder dan vorige week, handel in le kwaliteit als vorige week, die van 2e en 3e was lui, prijzen van le en 2e soort gelijk, die van 3e soort iets stijver. Een enkel prima ex. ging tot 1 cent boven noteering. Stieren en ossen nog geen noteering. Vette kal veren aanvoer gelijk vorige week, handel stroef, de prijzen van 2e en 3e soort bleven gelijk, die van le soort iets stij ver. Een enkel prima kalf tot 5 'ceiit boven noteering, Schapen en lamineren minder aangevoerd dan vorige week, maai toch nog zeer ruim, handel slepend, da prezen van vorige week met moeite be dongen. Varkens met zeer grooten aan voer en luien handel. De prijzen lagei met zeer afloopende marlet. Zware ex. heel moeilik te plaatsen. Zouters kleina aanvoer en gewone handel. Zaden: Karwijzaad f26f28, Lijnzaad wit bloei zaai f 12f 14, Lijnzaad voer f 10f 12, Lijnzaad blauw bloei zaai f 12 f 14, Blauw Maanzaad f 27f 29. Vlas: 1800 K.G. blauw f0.6O—f0.80, 4000 K.G. Holl. geel f 0.55—f 0.85, 10.000 K.G. Groningsch onverkocht. Handelslap. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 3.10f 3.70, Zeeuwsche Eigenheimers f2.80f3, Blauwe Eigenheimers f33.20. Zeeuwsche bonte en blauwe f3f3.75, Bravo's f 4f 4.40, Eigenheimers drielin gen f 1.90f2.40, Eerstelingen f2.20 f2.50 per H.L. Westl, zand 7-—8 cent per K.G. Aanvoer redelijk. Vraag kalm. Graanmarkt. Tarwe in schotkwali teit f6f8, uitgezochte partijtjes f9.50 f 10.50, Gerst f5,75—f6.50, Haver f5f 6, Kleine groene erwten 18—111, Schokkers f 8.50—f 11.50, Uitgezochte partijtjes f 12— f 14, Bruine Boonen f 11f 14, La plata mais f94 per last. VLISSINGEN, 14 Nov. 1930. Blauwe aardappels 40 ct. per 10 K.G. Pondsperen 1416, Winterlouwtje 13, Beurré Alexan der Lucas 21, Bergamot 13—14, Kleiperen 14—15, Gieser Wildeman 14—20, Comtes- se de Paris 13—23, Rietperen 16, Jode- peren 24, Roode Ribber 29, Ribston Pip ping 37, Notarisappels 23—28, Schijve-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3