r NpM/PIIC en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwster kende Mijnhardts Zenuwta bietten Uit de Provincie Kerknieuws. Vrijdag 21 November a.s. Ds. F. A. DEN BOEFT, Halfslachtig Christendom. Onderwijs Gemengd Nieuws. -S d3Ei „Eet Tolk" en „Tocrw&arts", die doie hoogverr&adsartikelen publiceerden. De R.-K. Drukkerspairoons. De R.-K. Ver. van Ned. Drukkkerspa- troons vergaderde Zaterdag opnieuw te Utrecht om den toestand onder de oogen te zien, die geschapen is door het aanne men van het compromis inzake de nieuwe G.A.O. door de j.l. Dinsdag gehouden fe deratievergadering. Aanwezig waren 39 leden, vertegenwoor digende 293 Katholieke Drukkerspa troons. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over den eigenaardigen toestand, die onstaan is door het verwerpen van het compromis door de R.K. vereeniging en het aannemen van ditzelfde compro mis door de federatie. Alleen op voorwaarde, dat in het eerst komende jaar de quaestie van het ver plichte lidmaatschap ernstig onder het oog zal worden gezien en dat maatregelen overwogen worden om de autonomie der vereeniging ook bij het afsluiten eener G.A.O. ten volle tot haar recht te doen komen, was de vergadering bereid het compromis te aanvaarden met 256 tegen 27 stemmen en 10 onthoudingen. De Nederl. Tuinbouwraad. In de dezer dagen gehouden vergade ring van het Bestuur van den Ned. Tuin bouwraad, werd mededeeling gedaan van het antwoord van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, naar aanleiding van een door den Raad ver zonden schrijven, tot verhooging van den post subsidies voor buitenlandsche ten toonstellingen. Uit het antwoord blijkt, dat aangezien den Minister op het oogenblik alle gegevens ontbreken ter beoordeeling van de vraag, of het uitgetrokken bedrag van f 28.500 voldoende is, er thans voor verdere verhooging van dezen post niet voldoende aanleiding bestaat. Indien in den loop van het jaar 1931 zou blijken, dat de uitgetrokken gelden inderdaad niet toereikend zijn, dan zal t. z. t. worden overwogen nog suppletoir gelden aan te vragen. Naar aanleiding van een schrijven van den Ghristelijken Boeren- en Tuinders- bond, betreffende een te houden overleg inzake de regeling van het Landbouwten toonstellingswezen, besloot de Raad hier voor aan te wijzen de heeren J. G. Men- sing en F. V. Valstar. In samenwerking met de drie centrale landbouworganisaties werden als lid der commissie van bijstand voor de arbeids bemiddeling voorgedragen de heeren D. de Boer Dzn., te Stompetoren en F. V. Valstar te Naaldwijk. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten WAT NU VASTSTAAT. Na alles wat den laatsten tijd over de houding van de S. D1. A. P. bij een even- tueele mobilisatie is gesproken en ge schreven, constateert de „Standaard" dat thans is vastgesteld: ten eerste: dat de bekende uitlating van den heer Albarda op het demonstra tief congres wel niet in de eerste plaats is gericht tot de Nederlandsche Regee ring, maar dat zij toch ook op haar doelt; ten tweede: dat de S. D. A. P. na elke mobilisatie beslissen zal, of deze al dan niet roekeloos is. Is dit naar hun meening wel het geval, dan zal zij zich verzetten; tender de: dat de mogelijkheid open blijft, dat de partij een beperkte mobili satie goed zal vinden ten vierde, dat een algemeene mo bilisatie ten allen tijde op haar actie zal stuiten; ten v ij f d e dat de aard dezer actie zal afhangen van de mogelijkheden, die de partij dan voor zich ziet. Van de mogelijkheden, niet van haar plichten of rechten. Alle middelen zijn hier goed. Het hangt er maar van af, of men in staat is tze toe te passen; of ze doel treffen: „doel matig zijn"; en ten slotte: dat Regeering en Volk rustig moeten afwachten, welke mid delen zullen worden gebruikt. De „hooge" partij kan daaromtrent geen schema geven. Wed zal zij stellig willen, dat noch de Regeering, noch ons Volk rekening hou den zal met deze mogelijke actie in de toekomst, op het allergevaarlijkste mo ment, waarin het gaat over leven en dood der natie. Wij zullen allen met beving maar zon der eenige navraag zelfs moeten afwach ten, wat op zulk moment over het lot van ons volk door do S. D. A. P. wordt beslist. De leider der Vrijzinnig-Democratische Partij heeft gezegd, dat zelfs aan de Re geering het recht niet toeikomt, er naar te vragen. Het is alles dus blijkbaar ook „demo oratie". Door den Minister van Waterstaat js met ingang van 16 November benoemd tot buitengewoon opzichter bij 'sRijks- wegenbouw, standplaats Rotterdam, dhr J. C. Jansen te Driewegen bij Terneuzen, Diefstal. In den loop der vorige week vermiste de voerman F. te Sluiskil een bankbiljet van f 100. Hij had evenwel op niemand eenig vermoeden, totdat het hem een paar dagen later opviel," dat zijn bij hem inwonends knecht in verschillen de café's grove verteringen maakte, ter wijl hij anders geen geld in zijn bezit had. De politie werd gewaarschuwd; deze stel de een onderzoek in, en nadat de knecht eerst ontkende aan den diefstal schuldig te zijn, viel hij later door de mand en be kende het geld uit den zak van zijn pa troon te hebben genomen. Een bedrag van f 75 werd nog op hem bevonden en in beslag genomen. De knecht, Th. S., 26 jaar, werkman te Sluiskil, is ter be schikking van de Justitie gesteld. middelburg. Zaterdagmiddag heeft de officiëele opening plaats gehad van het nieuwe gebouw der Sociëteit „De Verge noeging", hetwelk zoowel in- als uitwen dig een fraaien aanblik en een solieden indruk geeft. De voorzitter der sociëteit, de heer Mr J. Adriaanse, noemde den dag van 19 Februari een dag van rouw voor de So ciëteit, toen het oude gebouw in vlam men opging, thans is het een dag van blijdschap. Het oude gebouw, dat vele gebreken had en met veel meer nog werd bedreigd, wordt niet betreurd nu men dit gebouw heeft. Spr. bracht dank aan de medewerking van het Gemeentebe stuur en zijn ambtenaren, aan den hoofd uitvoerder van het werk, den heer Holle- ma en de andere uitvoerders. Met wee moed herdacht spr. den ontwerper en architect van het gebouw, den heer Won- dergem, die op jeugdigen leeftijd door den dood werd weggenomen, om dan hulde te brengen aan den heer Ir Rot huizen, die de taak heeft overgenomen en dit deed met grooten ijver en energie, met tact en bekwaamheid en zoo ook de moeilijkheid overwon om als architect, met natuurlijk eigen bouwkundige ideeën het reeds vergevorderde werk naar het ontwerp van een collega voort te zetten. Na een woord tot de leden en een van waardeering tot den gérant, den heer Lagaay en zijn echtgenoote, verklaarde spr. het nieuwe gebouw geopend. De burgemeester, de heer P. Dumon Tak, bood namens het gemeentebestuur gelukwenschen aan, de heer Mr H. Pleij- te deed dit als voorzitter van de zuster- sociëteit St.-Joris, de heer H. J. G. Hart man als voorzitter van Vreemdelingen verkeer, terwijl ten slotte de heer Ir Rot huizen het bestuur dank bracht voor het in hem als jong architect gestelde ver trouwen en aan de uitvoerders voor de wijze, waarop zij zich van hun taak kwe ten en voor hun aangename samenwer king. Het sociëteitslokaal stond vol met bloem stukken, die door belangstellenden wa ren toegezonden. Des avonds is namens de meeste leden aan het bestuur een teekening van een gedenksteen aangeboden, die in het ge bouw wordt aangebracht, en waarop aan den brand en aan den herbouw wordt herinnerd. Het Raadslid, de heer A. Je- ronimus, heeft de navolgende amende menten ingediend op het voorstel van B. en W. inzake reorganisatie brandweer le. In plaats van de geprojecteerde autospuit met een capaciteit van 1800 Liter per minuut aan te schaffen twee autospuiten, elk met een capaciteit van 1000 liter per minuut. 2e. In plaats van den geprojecteerden ladderwagen aan te schaffen een auto ladderwagen. Naar de „Midd. Crt." verneemt, be vinden de plannen tot bouw van 'n groot hotel, op de plaats van het verbrande Grand Hotel Verseput, zich thans in ver gevorderden staat van voorbereiding; de definitieve beslissing over de vorming van een nieuwe combinatie, welke Ver seput zal overnemen en exploiteeren, kan binnen enkele dagen tegemoet gezien worden. Indien deze plannen verwezenlijkt wor den, dan zal op die plaats m de Lange- delft een groot modern hotel verrijzen, in een bij de omgeving passenden stijl, Het zal door een eerste klas combinatie uit de Nederlandsche hotel wereld worden gedreven en er zal waarschijnlijk een on gedachte attractie voor vreemdelingen en Middelburgers aan verbonden worden. Vlissingen. De slapte aan de Kon. Mij. „De Schelde" blijft nog steeds aanhou den. Ook Zaterdag zijn weer een 70-tal arbeiders, w.o. enkele ploegen klinkers, ontslag aangezegd. Het staat niet vast, dat allen weer na een maand terug kee- ren. Goes. Voor de Geref. Jeugdvereenigin- gen hier ter stede hoopt a.s. Vrijdagavond op te treden Ds F. A. den Boeft te Kra lingen, met het onderwerp. „Halfslachtig Christendom". De vergadering wordt gehouden in de Geref. Kerk. De toegang is vrij. Men zie de advertentie in dit nummer. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde het „Groene Kruis" alhier, onder presi dium van dhr J. J. van Doeselaar. Medegedeeld werd, dat de aanleg van electrisch licht in het in aanbouw zijnde magazijn is opgedragen aan dhr Ver meer voor f65, De aftredende bestuurs leden, de heeren v. Doeselaar en Franse werden herkozen. Door den magazijnmeester-bode is te gen Jan 1931 ontslag aangevraagd en ver leend. In deze vacature wordt na een her stemming tusschen dhr M. Geense en A. H. de Kam, laatstgenoemde gekozen. Voor deze betrekking hadden zich 5 sollicitanten aangemeld, n.l. M. Geense, A. de Graaf, J. P. de Ridder, F. Bliek en A. H. de Kam. De instructie voor den magazijnmeester-bode wordt herzien en inzoover gewijzigd, dat de magazijnmees ter-bode inplaats van voor 1 jaar, voor drie jaar wordt benoemd. Eventueel ont slag wordt verleend, indien zulke drie maanden tevoren aan het bestuur ken baar wordt gemaakt. In alle voorkomen de gevallen beslist het bestuur. Het gebruik der hoogtezon is toege staan aan alle ingezetenen der gemeen te, echter met dien verstande, dat door leden der vereeniging 50 cent en door niet-leden f 1 wordt betaald. De begrooting voor 1931 wordt voor het „Groene Kruis" vastgesteld voor in komsten en uitgaven op f 1610. T. B. C- bestrijding inkomsten en uitgaven f765. Hierna worden nog eenige onafgehaal de artikelen van de verloting Bazaar on der de leden verkocht, waarna deze druk bezochte vergadering door den Voorzitter wordt gesloten. O.- en W.-Souburg. Vrijdag traden voor den Chr. Besturenbond als sprekers op de heeren A. v. d. Heyden, hoofdbestuurs lid der Ghr. Houtbewerkers en Meubel makers en J. Pot, hoofdbestuurslid der Chr. Sigarenmakers en Tabakbewerkers met de onderwerpen: „De prioriteit van het beginsel" en: „Onze taak in dezen tijd". Nadat de vergadering op de gebruike lijke wijze door den voorz. was geopend, verkreeg dhr v. d. Heyden het woord. Vele menschen, aldus spr., hebben een beginsel, maar daaraan ontbreekt dik wijls de prioriteit. Wij als Ghr. arbei ders zijn verplicht in den tijd, waarin wij thans leven, waarin mechanisatie, rationalisatie en vooral het materialisme den boventoon voeren, middelen en we gen te zoeken waardoor de arbeiders klasse wordt beschermd. Ook voor de kerk is op dit terrein nog veel te doen. De Chr. arbeiders moeten zijn een zou tend zout en een lichtend licht en dit niet alleen in huis en in de kerk, maar boven al in het dageljjksch werk. Hierna werd het woord gegeven aan den heer J. Pot. Er is een tijd geweest, aldus spr., dat bij de wet verboden was, dat de arbeiders konden vergaderen. Steeds slechter werd echter de positie der arbeiders. Toen de groot-industrieën in het leven kwamen, werd de werknemer een nummer, en een verlengstuk der machine. Met het ont staan der organisatie is het verbroken contact tusschen kapitaal en arbeid weer hersteld. Spr. schetste dan de opkomst der Ghr. vakbeweging, waarin de maat- schapplijke vragen niet alleen vragen voor de maag waren, doch veeleer hoe patroon en arbeider samen door overleg konden geraken tot hetgeen voor beiden goed was, niet alleen op stoffelijk gebied doch ook op geestelijk gebied. Spr. wees dan op onze roode broeders, die ons vaak hebben gescholden voor scheurmakers en verraders, omdat door ons op den voorgrond werd geschoven overleg tusschen patroon en arbeider en hoe thans door dezelfde personen ook 't overleg of collectief contract wordt aan geprezen. Spr. eindigde met een opwekking aan alle verkeerd of ongeorganiseerden om hun plaats in te komen nemen in de Ghr. gelederen. Domburg. Donderdagavond had alhier in de Ned. Herv. kerk voor een talrijke schare de eerste Chr. Winterlezing in dit seizoen plaats, die door Ds Herm. Knoop, Geref. predikant te Rotterdam, met het onderwerp: „Tijden, die roepen" werd ge houden. Spr. paste zijn onderwerp op dezen tijd toe, waarin het ongeloof zoo welig tiert en waarin de moderne mensch zich thuis gevoelt, waarna hij zijn gehoor op wekte om als ware Christenen, als kracht- menschen daar tegenover te staan. Deze boeiende en met gloed uitge sproken rede werd met stille aandacht aangehoord. Grijpskerke. Vrijdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging voor de eerste maal in dezen winter. De voorz., dhr B. R. Groot Nibbelink, opende de vergadering en wees op de onrust en verwarring, die er allerwege op elk terrein des levens heerscht en ook in ons land, al is daar nog veel wat stof geeft tot dankbaarheid. Na eenige bespreking werden de ge wijzigde partijstatuten goedgekeurd. Dhr G. Louwerse bracht verslag uit van de vergadering der centrale Middel burg, waaruit o.m. blijkt, dat een voor zitter nog niet gevonden is. De voorz. deed verslag van de verga dering van het procvinciaal comité Met een ingekomen schrijven van Pa trimonium, om bij de a.s. Staten- en Raadsverkiezing op de candidatenlijst 'n kansbiedende plaats te geven aan perso nen uit de Ghr. sociale en vakbeweging, zal rekening worden gehouden. In ver band daarmede worden voorloopig reeds enkele namen genoemd en personen be sproken. Voorts deelt de voorz. mede, dat het plan is in December een openbare ver gadering te houden met de jeugdvereni gingen; dat in Januari vergaderd zal worden en misschien een spreker optre den en dat verder vergaderd zal worden naar gelang van behoefte met het oog op de verkiezingen. Dhr J. H. Geschiere sluit de vergade ring, die slechts door ongeveer 25 pet der leden bezocht was. Wemeldinge. Het motorschip „Char lotte" schipper Van Riel, geladen met zand en bestemd naar België, is in het Keeten omhooggevaren en blijven zitten. Door het bergingsvaartuig „Zeehond" ka pitein Bek is het schip afgetrokken en be houden in de tramhaven binnengebracht Ovezand. Zaterdagmiddag gebeurden hier in de buurt twee ongelukken. Het eerste had plaats aan het begin van den Platteweg onder Ovezand, doordat, we gens te hard rijden, een wagen, geladen met aardappelen, in de sloot geraakte. De voerman sprong eraf en bekwam een diepe beenwonde, zoodat hij per auto naar zijn vader, G. de Winter, wonende te Nisse, werd vervoerd. De paarden waren ongedeerd, en de wagen met de pakken aardappelen wer den met vereende krachten op het droge gebracht. Het tweede ongeval gebeurde onder Driewegen bij de hofstede van Gebr. Krij ger. De auto van dhr Dekker uit Baarland geraakte met de passagiers te water. Een vrouwelijke passagier had den arm nogal bezeerd, overigens geen on heilen. Met een takelwagen van dhr Louisse uit Goes was de auto spoedig op het dro ge gebracht. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. Si Maartensdijk. Het Weezen Algemeen Armbestuur heeft besloten, aan pachters van gronden dier instelling, voor het pachtjaar 1930, 10 pet korting toe te staan op de pachtsom, zulks in verband met de heerschende crisis op landbouw gebied. Axel. (Vervolg Raadsverslag). Dhr v. d. Bilt vraagt afgraving van den dijk, die loopt vanaf de ronde putten tot aan de Zaamslagsche weg; het is ook een ge schikte gelegenheid voor werkverschaf fing. De voorz. belooft het te zullen on derzoeken en te trachten een renteloos voorschot te krijgen uit het wegenfonds. Een voorstel van B. en W. om f 10.000 te besteden aan verbouwing van het stad huis werd verworpen. Het z.g. Spuipadje kreeg ook weer zijn beurt. Dhr P. de Feijter vroeg verbetering van dit pad. De voorz. zegde deze toe. De begrooting werd vervolgens aange nomen in hoofdsom op f 214.933,25. Bij de omvraag stellen dhrn Oggel en 't Gilde voor, de volgende motie ter ken nis van de regeering te brengen: „De Raad der gemeente Axel, in ver gadering bijeen, kennis dragende van den ernstigen economischen toestand, die zijn invloed doet gelden op den landbouw en bedrijven, daarmede verband houdende; gelet op de dumpingspolitiek der Russen en op het feit, dat deze politiek zich over bijna de gebeele wereld doet gelden en gelet op het feit, dat reeds in verschil lende buitenlandsche havens met name o.a. te Antwerpen, de Russische graan schepen zijn geweigerd, welke daarna in Nederlandsche havens zijn gelost en welk graan dus hier te lande voor de consump tie wordt aangewend, waardoor de graan prijzen ten zeerste worden gedrukt, meent hiertegen bij de Regeering als Raad eener bij uitstek op den landbouw aangewezen gemeente ten sterkste te moeten protes teeren en maatregelen te treffen tot een algeheel invoerverbod van alle landbouw producten, afkomstig uit Sovjet-Rusland en gaat over tot de orde van den dag". Deze motie werd aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Genemuiden, G. J. v. d. Graaf te Nijkerk o. d. Veluwe. Te Den Bommel, J. H. van Paddenburgh te Elspeet. Te Rijssen, J. E. Klomp te Ede Te Muiden, W. Rijnsburger te Polsbroek. Te Cothen, P. G. Verweijs cand. te Breu- kelen. Aangenomen naar Eemnes-Buiten, A J. Oosterhuis te Ernst. Bedankt voor Rotterdam, J. H. Buinink te RhedenDe Steeg. Voor Daarle, E. v. Asch te Arnemuiden. Geref. Kerken. Aangenomen naar Kollum, A. Mout te Gorredijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Ridderkerk, W. G. Lamain te Leiden. Dr H. A. van And el. Naar „De Amsterdammer" verneemt, is de bekende zendingsman Dr H. A. van Andel van Solo, die thans met verlof hier fe lande vertoeft, voornemens om tegen Sept. a.s. weer naar Indië terug te keeren. Dr van Andel zou dan 5 Sept. 1931 weer in Insulinde arriveeren. Beroepbaar. De heer P. Robbers theol. cand., Sluisstraat 5, Amsterdam. Zuid zal thans gaarne een eventueel be roep van een der Geref. Kerken in over weging nemen. De heer W. M. van Reijendam te Bergen om Zoom is door het Provin ciaal Kerkbestuur van Noord-Brabant met Limburg na afgelegd examen tot de Evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk toe gelaten. Dr P. B o e n d e r m a k e r. Ds P. Boendermaker, predikant bij de Evang. Luth. Gemeente te Hilversum, is aan de Rijksuniversiteit te Leiden gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid op een proefschrift over „Paulus en het Or- fisme". Kerkbouw. Naar Ds D. Scheele in de Zeeuwsche Kerkbode meedeelt, ligt het in het voornemen de nieuwe Geref. Kerk op het Hofplein te Middelburg te openen op Donderdag 18 December. Emeritaat. Ds W. A. Willemse predikant der Geref. kerk te Poortugaal, heeft, wegens langdurige ongesteldheid, emeritaat aangevraagd. Ds Willemse, des avonds om 8 uur, hoopt in de Geref. Kerk te GOES, voor de Meisjesvereenigingen en Jongelings- vereeniging op G. G. te Goes op te treden de WelEerwaarde Heer Geref. Predikant te Krallngen, met een rede over Deuren open 7.30 uur Toegang vrij. Collecte tot dekking der kosten thans 65 jaar oud, aanvaardde 9 Dec. 1900 het ambt te Oudega (W.), deed in 1903 intrede te Wilnis en in 1917 te Poortugaal. Wolfaartsdijk. Als notabel der Ned. Herv. Kerk alhier werd herkozen dhr M. Loen en gekozen inplaats van dhr P. van der Schaaf, die wegens vergevorderden leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, dhr Frans van de Vreugde. Benoemd tot onderwijzeres met ver plichte hoofdakte aan de openbare school te Stavenisse mej. G. L. Mol te Goes, tijdelijk werkzaam te Middelbands. Fen onmenscheljjk auto mobilist. Op den weg van Termunster- zijl naar Oterdum werd een vrouw ge vonden in deerniswaardigen toestand. Zij had ernstige wonden aan het hoofd en bleek bewusteloos. Haar rijwiel lag naast haar, terzijde van den weg. Uit het door de politie ingesteld onder zoek bleek, dat de vrouw was aangereden door een auto van den heer van O. uit Nieuwolda. Deze bekende met zijn auto te zijn gepasseerd en de vrouw te hebben aangereden. Hij heeft gestopt en de vrouw met haar rijwiel aan den kant van den weg gelegd. Hij is daarna weer naar zijn auto gegaan en is met gedoofde lichten huistoe gereden. Hij is in arrest gesteld. De toestand van de vrouw is zeer ernstig. Vermoedens van brand* stichting. Donderdagavond is er brand uitgebroken in het hotel de „Tijd" te Tubbergen. De brand schijnt onder ver dachte omstandigheden te zijn aangeko men, daar op verscheidene plaatsen in het huis petroleumlucht en benzinelucht werd waargenomen. Zeer veel beddegoed, kleeren, loopers, tafelkleeren en dergelijke, waarover benzine of petroleum was ge worpen, zijn door de politie in beslag genomen en verzegeld. Het hoofd van het parket in Almelo heeft den toestand ter plaatse opgenomen en er werden van verschillende vertrekken foto's genomen. De eigenaar, zekere B., is gearresteerd. Fen aanslag. De 34-jarige mej. P. wandelde Vrijdagmiddag over den Leen- derweg te Eindhoven. Nabij de voormalige Aalstliut passeerde haar een jongeman met een bijl op den rug per rijwiel. Zij sloeg geen acht op hem en ging even ver der langs den weg zitten om te rusten. Daar is haar nog een onbekende dame gepasseerd. Eenige minuten daarna werd zij ver ontrust door geritsel in het struikgewas achter haar. Zij wilde verder gaan, toen plotseling de man met de bijl van achter een boom te voorschijn kwam en haar te lijf ging. Hij bracht haar twee bijl slagen toe, die echter slechts lichte ver wondingen veroorzaakten. Op haar hulpgeroep kwamen eenige boeren uit het veld aanloopen, waarna de aanrander ijlings de vlucht nam. De juffrouw stelde zich onder geneeskundige behandeling en gaf van het gebeurde ken nis op het politiebureau. Onmiddellijk gin gen twee rechercheurs naar den eenzamen weg, waar de fiets van het individu lag. Zij stelden zich verdekt in de boschjes op en bleven zoo urenlang wachten. Toen de avond viel, naderde de aan rander om zijn rijwiel te halen. Toen kwamen de politiemannen te voorschijn om tot arrestatie over te gaan. De com missaris van politie nam hem een ver hoor af, waarbij hij een volledige be kentenis aflegde. De dader is de 17-jarige werklooze H. G., afkomstig uit Groningen, die ook een aanranding op den Rielschendijk heeft gepleegd en daar een dame van haar taschje heeft beroofd. De indertijd als verdacht van deze aanranding gearres teerde persoon uit Geldrop vertoont een sprekende gelijkenis met den thans aan gehoudene. De bijl is nog niet teruggevonden. Handels- enLandbouwbank te Schoonhoven bestormd. Men schrijft uit Schoonhoven aan de N. R. CL dat Zaterdag een stormloop op de Han dels- en Landbouwbank aldaar heeft plaats gevonden. De aanwezige middelen bleken niet voldoende, om aan de talrijke aan vragen te voldoen, zoodat tot tijdelijke stopzetting van de uitbetalingen moest worden overgegaan. Naar de directie heeft medegedeeld moet de stormloop worden toegeschreven aan het bekend worden van -een besluit, om mede in verband mert den algemeene financiëelen toestand de bank te liqui deeren, jongmens veertien in ons la het Alge een verd gepleegd, de man den gest Mi bij Does! met 12 stuks wi nijnen, snippen. Dr Vrijdaga\ in de Maasdijk twee na De br; vuur te de hulp die zich molorspi stralen Het moe derde bc door het h u zijn s. inbi te verse! Nuenen. deuren ar d oude waar ontvangi den zij die zou hier juis wor we; stoord, der iets Gi v er d u dam is van de Mannhe haren tegenwc De 44-1 die te terdam deze ve maakt kerde b Door heden t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2