DE ZEEUW DE WELFSCHOEN maakt de hinderlijke steunzool overbodig. jacq.eploupvier vangen tweede blad. pauls offer. Wat er deze week voorviel Het Vrouwenhoekje. BRIEVEN DIT HST LAND VAN CADZAND. aantal passagiers op de luchtlijnen ligt het op den weg der luchtvaart-maatschap pijen grootere toestellen in gebruik te ne men, daar een bepaald aantal passagiers economischer in eén groote machine ver voerd kan worden, dan in een aantal kleine toestellen. Ook moet men voor zeer lange trajecten over vliegtuigen kunnen beschikken, waarin den passagiers vol doende cabineruimte ter beschikking staat om zich onderweg eenigszins te kunnen vertreden. bloemkool, de tl&boonen of bei Bra* eelsch lof. Kristal. FEUILLETON Isabel streelde zijn arm. „Dat noem ik „Nu neem je een loepje met me", ant VAN 2ATERDAG 15 NOV. 1930. No. 40. Het ie weer de tijd, dat de Tweede Ka mer vier middagen en twee avonden per week vergadert. De algemeene beschou wingen over de Staatsbegrooting, lang geleden de gelegenheid, waarbij de grootmeesters in de politiek onder groote belangstelling van het meelevende pu bliek ten tooneele verschenen, zijn be gonnen en reeds zoover gevorderd, dat gisteren de Ministers al aan het woord konden komen. Veel belangstelling be staat er echter niet voor. Waarschijn lijk zullen er wel debatten in de Kamer gehouden zijn en straks nog plaats heb ben, die meerderen zullen interesseeren. Wij denken b.v. aan het wetsontwerp tot steun aan de tarwe-verbouwers, waarin de regejring de bevoegdheid krijgt een maal- en menggebod uit te vaardigen. De Tweede Kamer heeft ook de pacht wetten aangenomen. De minderheid, al thans een deel daarvan, had blijkbaar te overwegend bezwaar tegen het con- tinuatierecht en de verregaande be voegdheid, aan den Kantonrechter gege ven, om voor te kunnen stemmen. Wat Zeeland betreft, mag met blijd schap worden herinnerd aan de ver gadering, in het belang van het Ghr. Ly ceum te Goes gehouden. Het bleek, dat indien deze en volgende maand de kas nog wat versterkt wordt, op 1 September van het volgend jaar de eerste Ghr. in richting voor Ghr. Middelbaar en Voor bereidend Hooger Onderwijs in Zeeland zal kunnen worden geopend. De Raadsleden van onze Zeeuwsche hoofdstad zijn waarschijnlijk allen ver diept in een zware studie over de reor ganisatie van de brandweer. De voor stellen daartoe, waarop reeds zoo lang is gewacht, zijn deze week door B. en W. ingediend. Zonder breedvoerige dis cussies zullen ze wel niet worden aange nomen. De Middelburgsche Gemeente raad is niet gewoon zulks te doen. Ook in Genève, de stad van den Vol kenbond en de Volkenbondsconferenties, ziet men niet op tegen urenlange debat ten. Dezer dagen vergadert daar de commissie ter voorbereiding van de ont wapeningsconferentie. Er wordt daar geweldig geredeneerd, maar of men ook wat opschiet is een vraag, die niet ge makkelijk te beantwoorden is. Men praat zorgvuldig langs elkander heen. Ook te Londen wordt een conferentie gehouden, en wel de Britsch-Indische of ronde-tafelconferentie. Aan deze bijeen komst nemen een kleine negentigtal ver tegenwoordigers van Groot-Brittannië en Indië deel. Niet vertegenwoordigd echter is de congrespartij, zijn de aan hangers van Ghandi. Zij hebben elke me dewerking geweigerd. De grootste par tij van Indië boycot dus de conferentie. Niettemin zal deze conferentie van groote beteekenis kunnen zijn voor de pacificatie van Britsch-Indië, als men er in kan slagen tot overeenstemming te komen. In België is een kabinetscrisis ge weest, die echter weer zoo goed als ge heel opgelost schijnt te zijn. De liberale ministers hebben weer het vertrouwen van hun partijgenooten-Kamerleden te ruggekregen. Of het in Engeland nog tot een kabinetscrisis komen zal? De ge ruchten daaromtrent zijn soms vrij po sitief. De kanselier van de schatkist, do lastige Snowden, zal, naar het heet, eerst aan de beurt komen, om er uit te stappen. De verkiezingen in Oostenrijk sche nen eerst naar het gejuich van „Het Volk" te oordeelen een buitengewoon succes voor de socialisten te zullen op leveren. Het is daarmee echter wat an ders geloopen. Ze verloren stemmen, maar wonnen door toevallige omstan digheden een zetel. De Christelijk-socia- len moesten verscheidene zetels afstaan aan een paar dissideerende groepen. LXVI. De waterleiding. Zal West het loodje leggen? Nog eens de waterleiding. Neen, zoo moet je 'tniet uitspreken. Je moet zeg gen: De waterleiding. Zoo langge rekt mogelijk. Want 't wordt een lang gerekte geschiedenis, zoo éen va,n uit- den-treuren. Zoo iets als een lange sui- kerspek, die we als kleine jongens in Oostburg kochten voor een cent bij F, Br. (Oostburgsche kameraads van toen, zeg, weet je 't nog?) Als zoo'n suiker- spek goed was, dan was hij zoo taai, dat je èm wel een halve meter kon uitrek ken; nu zoo iets wordt de Waterleiding geschiedenis ook, maar nog veel taaier, doch niet zoo lekker. Ja, als je aan je schooljaren terug denkt, dan komt weer allerlei voor je geest. Dan zie je je weer op de school banken zitten en hoort meester vertellen van de eerste trein van Amsterdam naar Haarlem. Hoe de menschen daartegen futterden; door de snelheid zou de adem van de menschen, die in den trein za ten, worden afgesneden; door de smook van de locomotief zouden de beesten in de wei worden vergifigd, ja, wat niet al. Niets nieuws onder de zonl Over 25 jaar vermaakt meester, o neen, pardon, dat zeggen ze haast niet meer, vermaakt meneer zijn schooljongens met het verhaal, hoe ze van 1920 tot 1930, of wordt het 1940? gepraat hebben over een waterleiding voor ons landje en ver telt hij alles wat er in die jaren zoo al tegen uitgekraamd is. En dan zullen de jongens, als ze thuis komen, aan de knie van grootvader of zoo'n oude oom gaan staan en zeggen, dat meneer op school toch zulke rare dingen over die vroegere menschen heeft verteld en of dat nu toch werkelijk waar is? En dan zal de oude man uit zijn archief al die ouwe Bres- jesche kranten voor den dag halen en 't de jongens laten lezen tot 't verhaal van de „kromme kinderbeentjes" van zeker iemand uit Hulst toe. En de jongens zullen Maar laat ik tot het heden terugkee- ren. Men kent de geschiedenis. Door de te genwerking van vele gemeenten, die eerst hun woord hadden gegeven kon het groo te plan niet tot uitvoering komen. De meerderheid van den Raad in Axel heeft hier wel groote verantwoordelijkheid. Nu is het eigenaardige, dat vele oppo santen daar wel voor een waterleiding zijn, maar niet voor deze, waar, door de aansluiting van het land van Cadzand het naar him meening duurder wordt. Ik heb hier voor me een brief van een der heftigste bestrijders van het plan, waar in hij schrijft, dat hij zich verplicht voelt onverminderd dit waterleidingplan te blijven bestrijden. Laat de leidende personen in ons land van Cadzand toch goed weten, dat het bij velen heeren opposanten in het land van Axel tegen het land van Cadzand gaat. De waterleiding in het Oosten komt, dit staat vast; en blijft het Westen in zijn houding volharden, dan is de kans voor ons voor vele jaren verkeken en de ge meenten in het Oosten, die nu het plan doen mislukken, sluiten straks alle suc cessievelijk aan en bereiken zoo hun doel: (ik zonder Terneuzen, Hulst en Sas van Gent uit) een waterleiding zonder het land van Cadzand. Het beperkte plan der acht trouw ge bleven gemeenten: Terneuzen, Hulst, Sas van Gent, Breskens, Oostburg, Aarden- burg, Sluis en Biervliet dreigt nu ook te mislukken door het tegen van Sluis en Biervliet. Wanneer men de gemeenteraadsversla gen leest, staat men verstomd. Ik zal nu maar geen namen noemen, maar het ge val is historisch, dat een gemeenteraads lid zegt, geen tegenstander van de water leiding te zijn, maar wetende, dat 200 kiezers achter hem staan, toch tegen stemt. En dat noemt men naar eer en geweten stemmen in het belang van een streek of dorp. En wat te zeggen van de moraliteit van een raadslid, die van zijn positie als gemeenteraadslid gebruik durft te maken om onder bedekte termen SIROOP EAMELl/l doet het hoesten iLgOtQii bedaren WlM het slijm los ÉÊSBM te zeggen, dat de verdedigers van het plan er geldelijk voordeel van hebben als de waterleiding er komt. Men moet wel buitengewoon laf en moreel diep gezon ken zijn om dat in de Raadszaal te zeg gen, terwijl men, als men verzocht wordt dit buiten de Raadszaal te zeggen in het publiek, stommetje speelt, Men spreekt van sléchte tijden. Zeker de tijden zijn somber. Maar zal men dan niet alles aangrijpen om er in een streek bovenop te komen? En biedt de waterlei ding er straks geen mogelijkheid toe? Is het denkbeeld dat ze de industrie zal be vorderen dan zoo dwaas? Moeten we blij ven zitten zuchten en alles van de regee ring verwachten? Of aanpakken? Thans komen de Prov. Staten voor een moeilijke beslissing, waar de drie groote gemeenten in Oost hun drie-stedenplan willen uitvoeren en aan de provincie het bekende garantiekapitaal vragen. Er is veel voor te zeggen, dat het toegestaan wordt. Maar laat dan toch de voorwaar de gesteld worden, dat de hoofdbuis tot het kanaal zóó worde gelegd, dat straks aansluiting van West, als het eindelijk zijn belang gaat inzien, mogelijk is zon der extra kosten. De hoofdbuis zal wij der moeten zijn dan in het geval, dat ze alleen voor Oost moet dienen, het zal een bedrag meer kosten van een anderhalve ton wellicht, maar misschien zou dit ge vonden kunnen worden door een rente-' loos voorschot voor dat bedrag van het Rijk te vragen. En als 't Westen, ons landje van Cad zand, dan onwillig blijft? Och, dat blijft ze niet. In kleinste huisje aan den dijk van Cadzand knip pen ze het electrisch licht al op. Kwam daar twintig jaar terug eens mee aan, toen ze bij hun petroleumlampje zaten. Zie naar Borsele. De waterleiding komt er. Het electrisch licht heeft de petrolle- lamp vervangen, de auto de oude Phae ton, de dorschmachine de vlegel binnen enkele jaren vragen we om de waterleiding en lachen om al de flauwe kool, die nu verkocht wordt. DE LUCHTVERBINDING MET INDIE. Het nieuwste verkeersvliegtuig. Donderdag is op Schiphol weer 'n vlieg tuig opgestegen om de reis naar Indië te ondernemen. Voor deze vlucht is een nieuw toestel in gebruik genomen, voorzien van een zeer bijzondere radio-installatie. Deze Indië-vlucht zal men moeten beschouwen als een experimenteele vlucht, want men wil zien, of deze machine deugt voor de Indië-route. Deugt de machine en blijkt de radio-installatie in orde, dan zal men weer een heel stuk verder zijn op den goeden weg. In het voorjaar zal men wederom een experimenteele vlucht houden, dan echter met de F 12, die gelijk is te stellen met een driemotorige F 8. Ook in de route heeft men belangrijke wijzigingen kunnen brengen. De westkust van Burma volgend, behoeft men niet meer tweemaal over de bergen en boven dien vindt men er thans zes landings plaatsen. De reis zal daardoor veel veili ger en de reisduur korter worden. Zon der geforceerde vluchten duurt de gehee- le reis nog slechts 9 dagen.. Kan men blijven voortwerken op de gewone wijze, dan hoopt men in den herfst van 1931 voor den Indië-dienst in het bezit te zijn van 8 vliegtuigen en wel 5 machines F 7 B, 2 F IX en 1 F 12. Een prachtige vooruitgang dus, die 't allerbeste doet verwachten. En nu iets over de nieuwe machine. Met de gestadige toeneming van het Als gevolg van deze wenschen ontstond de Fokker F IX, 'n driemotorig verkeers vliegtuig voor 20 passagiers en 2 piloten. Hot toestel wordt voortbewogen door drie luchtgekoelde motoren van ongeveer 500 P.K. elk. Ofschoon de ervaringen, opge daan met de F VIIb-3m ten volle in de F IX zijn verwerkt, is dit toestel toch niet zonder meer een vergrooting van de F VIIb-3m. Het grootste verschil met de F VIIb-3m is gelegen in de meer naar voren gebrachte cockpit, welke volgens de moderne begrippen geheel gesloten is uitgevoerd en in de naar boven getrok ken romp, waardoor een gunstige lan- dingshoek is verkregen. Het tweede toestel zal geëxposeerd wor den op de tentoonstelling te Parijs, die van 28 Nov.14 Dec. aldaar in het Grand Palais zal worden gehouden. Sausen. Een gebied waarop de huisvrouw zich nu juist niet zoo bizonder thuis gevoelt, vormen de sausen. Waaraan moet dat feit worden toe geschreven Klaarblijkelijk aan de uitgesproken voor keur van ieder rechtgeaardèn Hollander voor „zijn" jus, het product, dat hem in §taat stelt de vrij groote hoeveelheid kawlappelen uit zijn dagelijkschen, war men maaltijd met smaak te verorberen, ,en tegelijkertijd tegemoet te komen aan "zijn bepaalde voorliefde voor vet. i Een saus steekt gewoonlijk bij die jus af door een zekere schraalheid, en een gemis aan pittigheid; ook al weer te ver klaren, immers de Hollandsche huisvrouw is niet licht geneigd om als grondstof voor een saus bouillon te gebruiken, het middel, dat den Franschen kok in staat stelt, tot zijn prestaties op sausen-gebied. Hieronder volgen dan eenige saus-re- cepten. Kerrysaus (bij rijst, macaroni, witte boonen, harde eieren). i/2 liter water, 2 Maggi's bouillonblokjes, 35 gram (3i/2 af gestreken eetlepel) bloem, 40 gram (twee afgestreken eetlepels) boter, 1 uitje, i/2 lepel (schraal afgestreken) kerry. Verwarm roerende op een zacht vuur de boter, de bloem, de kerry en het fijn| gesnipperde uitje tot een lichtgeel papje; (verdun dit steeds roerende met het water, waarin de Maggi-bouillonblok- jies zijn opgelost, laat de saus nog een oogenblikje zachtjes doorkoken en giet ze dan door een zeef in de sauskom over. i Tomatensaus (bij gehakt, rijst, ma caroni, witte boonen, harde eieren, bloem kool) 1/2 L. water, 2 Maggi's bouillonblok jes; 4 afgestreken eetlepels dikke tomaten puree; 35 gram (31/2 afgestreken eetlepel bloem; 40 gram (2 afgestreken eetlepels) boter; 1 uitje. Verwarm roerende op een zacht vuur de boter, de bloem en het fijngesnipperde uitje tot een lichtgele massa; voeg hier bij steeds roerende langzamerhand het water, waarin de bouillonblokjes zijn .opgelost, laat de saus nog een oogen blikje doorkoken en giet ze dan door een zeef in de sauskom. 1 Kaassaus (bij macaroni, rijst, bloem kool, slaboonen, Brusselsch lof), V2 L. melk, 2 Maggi's bouillonblokjes; 35 gram (31/2 afgestreken eetlepel) bloem; 40 gram (2 afgestreken eetlepels) boter; 100 gr. (1 ons) geraspte kaas. Verwarm op een zacht vuur roerende de boter met de bloem tot een gelijk papje, voeg er langzamerhand de melk bij, de in een lepel water opgeloste Mag gi's bouillonblokjes en ten slotte de ge raspte kaas. Laat de saus nog een .oogen- blik doorkoken en giet ze dan flink 'heet over de gekookte macaroni, de rijst, de Witte jagouteauB. (bjj gekookte ossen- of kalfstong, harde eieren, witte boonen) i/s liter water, 2 Maggi'» bouillon- blokje®, 1 stukje foelie, 1 klein takje [tijm, een half laurierblaadje, 1 takje peterselie 1 klein stukje ui, 35 gram (31/2 afgestre ken eetlepel) boter, 1 eierdooier. Laat in het water de verschillende krui derijen een uurtje zoo zacht mogelijk trek ken; giet dan de vloeistof door een zeef en laat er de Maggi's bouillonblokjes in oplossen. Vearwarm op ©en zacht vuur roerende dfl boter met de bloem, voeg or langza merhand den bouillon bjj en laat de saus steeds roerende nog even doorkoken en giet ze dan voorzichtig en flink toeren de bij den geklopten eierdooier in de Sauskom. Op een vraag: Hoe moet ik kristallen glazen en schaaltjes wasschen, opdat ze helder blijven? antwoordt hot „Hdbld. Het afwasschen van kristal en glaswerk eiischt veel zorg. Men moet er nooit kokend water voor nemen, daar de glazen Idan zouden springen, ook niet te vet 'zeepsop, daar de zeep dan te veel in de hoeken gaat zitten. Zijn er veel glazen voorwerpen te wasschen, dan moeten ze nagespoeld worden in warm water. Voor het afdrogen moeten liefst fijne linnen doeken gebruikt worden, omdat katoenen doeken zoo pluizen. De glazen worden afgewasschen met een kwastje en daarna dadelijk afgedroogd Men mag ze nooit lang laten uitdruipen, omdat ze dan altijd streperig opdrogen. Om te zien of "ze Schoon zijn, houdt tfnen ze tegen het licht. Bij 't afdrogen mag men de glazen nooit aan den voet vasthoudendaar ze dan kunnen afbreken. Houdt dus het glas om de 'kelk vast, dez,e kan gemakke'jjk meedraaien. Warme of lauwe glazen moet men niet op koude marmeren of steenen bladen zet ten, daar ze dan kunnen springen. Op gewreven tafels of lichte tafelkleeden kun nen' ze kringen geven. Gewerkt kristal wordt vóór het afwas schen uitgeborsleld. Evenals bij 't vaten wasschen 'komen eerst de kleine, daarna de grootere voor werpen aan de beurt. Glaswerk, dat met verf of olie is ver ontreinigd, kan men schoonmaken door er ispiritis in te doen, vermengd met fijne houtskool en dan flink te schudden. Ook terpentijn is hier een uitstekend rei nigingsmiddel. Alle kristallen voorwerpen, die men afgewasschen en schoongespoeld heeft, beihooren goed te worden gedroogd. Lu'kt dit bij flesschen, karaffen, vazen en der gelijke niet gemakkelijk, dan trachte men ieen dook naar binnen te wringen. Ook 'kan men een stuk vloei- of filtreerpapier tot een kwast knijpen en dat in de flesch of vaas zoolang heen en weer bewegen, totdat al het vocht is opgezogen. Boven dien kan men kristallen karaffen weg zetten, met een prop filtreerpapier afge- 'sloten, bij wijze van kurk. Men bereikt daarmee, dat al het vocht geabsorbeerd wordt, zoodat het 'kristal volkomen helder blijft. Karaffen, die van binnen niet vol komen droog zijn, moet men nooit op andere wijze afsluiten. De doeken moeten zacht en soepel zijn. Karaffen en flesschen, ook hooge, smalle bloemvazen schudt men het water, waarin fijngestampte eierschalen zijn gedaan. In plaats daarvan kan men gebruik maken van zand met azijn, theebladeren of kof fiedik. Hagelkorrels reinigen ook uitste kend, maar zijn voor flesschen en glazen niet aan tel raden, daar ze looddeelen kunnen achterlaten, die schadelijk zijn voor de gezondheid. Vazen, door het bloemwater bruin en groen aangeslagen, maakt men gemakkelijk schoon met am monia; waterkraffen schudt men met ster ken azijn of met zoutzuur, welk laatste een vergif is en na welk gebruik men dus extra goed dient na te spoelen. Het be zinksel van rooden wijn, port of sherry, kan men verwijderen door te spoelen met alcohol, bijvoorbeeld brandewijn. Lukt het (niet dadelijk, de wijnkaraffen op deze manier helder te 'krijgen, dan zet men ze met den brandewijninhoud weg, tot dat de aanslag is opgelost en schudt ze na met water, waarin een der bovenge noemde schuurmiddelen. Vrij naar het Engelseh. 64.) 0 „Je bent een goed mensch, Wrex ham." „Lieveling, goed of kwaad heeft er niets mee te maken. Ik ben nu eenmaal zoo geschapen en ik kan er niets aan doen." „En toch ben je een goed mensch, het doet er niet toe aan wie je dat te danken hebt." „Al was ik tien maal zoo goed als ik nu ben, dan was is nog lang niet goed genoeg voor jou." Jij zou altijd mijn partij kiezen, met wie ik ook twistte, is het niet?" vleide Isabel, terwijl ze een sleutelbloem, die ze zoo juist geplukt had in het knoopsgat van zijn jas stak. „Altijd." „Ook als ik ongelijk had?" „Het zou me geheel onverschillig zijn, of je gelijk of ongelijk had; de kwestie *»lf zou me volkomen koud laten." het ware. Zulke eigenschappen maken, dat een vrouw een man lief heeft en res pecteert." Lord Wrexham lachte en zei: „Hier zijn we aan de perzikenkas. Ga je even mee naar binnen. Ik heb eenige verbete ringen aan de verwarming aangebracht en ik meen, dat deze kas daardoor on geveer twee maal zooveel vruchten zal opleveren als anders." En Lord Wrexham gaf een zeer minu tieuze beschrijving van de wijze, wa? r- op perziken vroeger rijp worden en Isa bel schonk haar volle aandacht aan zijn beschrijving. Toen ze weer thuis kwamen, ging Isa bel naar haar kamer en bekeek ziel zelf in den spiegel. „Juffrouw Garnaby," zei ze, „je bent heusch zoo'n bijzondere vrouw niet en God heeft je veel meer geschonken, dan je werkelijk verdient. In ruil voor wat geest, een.alledaagsch go- zicht en zeer knap figuurtje, krijg je een kroontje en twee honderd duizend per jaar, terwijl een der beste echtgenooten ter wereld in den koop is inbegrepen. Het minste, wat je de eerst volgende veer tig jaar kunt doen, is verstandig en on derhoudend praten over windmolens en perziken en dergelijke interessante onder werpen en dan moet je jezelf goed voor oogen houden, dat had je je eigen dwaze zin gedaan je had móeten leven van een paar duizend gulden per jaar met een jaloerschen, slecht gehumeurden man, die geen twee dagen achtereen beleefd tegen je kon zijn." Gedurende de rest van haar verblijf in Vernacre maakte Isabel zich bijzonder aangenaam jegens haar gastheer. Ze werd van alle 'kanten gevleid en verwend en daar was hij de oorzaak van. De lof, die een vrouw, welke een goed huwelijk gaat sluiten, altijd in ruime mate ten deel valt, ontving ze tot het volle pond en het deed haar de wereld en het leven uit een blijmoedig oogpunt beschouwen. Ze deed haar uiterste best belangstelling te voelen, als Lord Wrexham haar sprak over de dingen, die zijn interesse hadden] en ze slaagde in zoover, dat ze haar ver veling yoor iedereen wist te verbergen, behalve voor zichzelf en voor hem, maar hoe knap ze ook mocht zijn, dat ging bo ven haar krachten. Lord Wrexham was zich haar gemoeds gesteldheid zeer wel bewust. De buiten staanders mogen zich door een opgewekt uiterlijk laten misleiden, maar degeen, die lief heeft ziet doof het masker. Lord Wrexham wist, dat er niets in hem was dat Isabel boeide, en die wetenschap brak hem bijna het hart. En in zijn ijver om anders te zijn, maakte hij nog meer fouten en zeide gewoonlijk iets ver keerds; en dat irriteerde haar. Vriend schap mag onze fouten over het hoofd zien, doch alleen liefde kan ze vergeven. Toch slaagde zijn lordschap erin, Isa bel niet te laten merken, dat hij wist, hoe ze over hem dacht waarin hij zich de knapste van de twee toonde. Op een avond waren ze op een soiree, door het hof aangeboden, en als gewoon lijk zaten ze rustig naast elkaar, pratend over koetjes en kalfjes, helaas het eenige wat hun aan conversatie restte. „Is deze zaal niet heerlijk koel merk te Isabel op. „Inderdaad, het systeem van ventilee- ren is bewonderenswaardig. Ik wilde, dat ik het op Vernacre kon toepassen". „Vernacre is anders comfortabel ge noeg", zeide juffrouw Carnaby welwil lend; doe er alsjeblieft maar niets aan. De ondervinding leert, dat in haar invloed niets zoo ontwrichtend werkt als ver betering. Het is het bederf van de mensch heid". woordde Lord Wrexham, waarna hij haar geduldig trachtte uit te leggen, dat ze niet ernstig kon meeinen, wat ze zeide. „Na tuurlijk is het juist, dat een al te plot selinge verbetering dikwijls eerder een! revolutie te weeg brengt dan een wezen lijke vooruitgang; doch een langzame en geregelde ontwikkeling is de eenige ge zonde toestand, zoowel voor een land als voor het individu. „Nochtans is mijn ervaring, dat een flinke hervorming gewoonlijk allerlei las ten met zich brengt, en dat -men voor ventilatie even goed het woord tocht kan bezigen", spotte Isabel. „Als het systeem goed is, behoeft dat toch niet. Een behoorlijke ventilatie zorgt voor geleidelijke luchtverversching, zon der tocht te veroorzaken. Je hebt er toch geen last van, hoop ik, lieveling? infor meerde zijn lordschap bezorgd, terwijl hij tegelijkertijd een blik wierp op de hooge ramen van heit vertrek. „Dan gaan we onmiddellijk een ander plaatsje zoe ken hoor". „Mijn lieve man, wie zou nu last van tocht hebben op zulk een heeten avond? Ik wed, dat onze staatshoofden het op het 0ogenblik zelfs warm genoeg hebben", (Woedt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5