ren? I BR» DESKUNDIGE MIDDELBURG IT )T PIJN wm aangeraden, aijn we gaan toeken en wm, doeh de«e wm wel rmr Leestafel Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Scheepstijdingen. Advertentiën. Dinsdag 2 December In Hotel „De La Station" Brooks Rupture Appliance Co. elde, pijnlijke ge- in spieren. Vol- fichtiiig voor hen, loeten verrichten lucht gedurende Verkrijgbaar lothekers en Dro- if als de eerste L J. de Weerd, iland, zeide, dat ;ustus 1.1. zeke- aan de woning mede te gaan, r een auto was •nstig was ver plaatse trof ge- ga van der Ma ten reeds in de Ier Made zeide, kenhuis te Mid- irvoerd. Getuige m den patiënt te brengen, het- ade niet noodig en indruk kreeg druk. ige aan Dr van l was, zeide de- et gedaan heb", iet noodig, dat tkter bij den pet iet den patiënt Dr van der M. get. niet meer ken toestand de Pres. aan get. tik van rterken in staat te ztjn teren, zegt get van één borrel ht behoorlijk te kundige tö Vlia- trzoek ingesteld lak, welke zich tanrijdende auto rordt ter zitting ct, dat de roode welke de aange- roeg, identiek is welke, op den n. Tevens dat bij tr van de auto te van de knie deze is geschept, ht gekomen met voorruit of te- .n. Getuige de als het zich ver- jen. tr Made, arts te t op 24 Aug. 1.1. ,p van verdachte r te Goes, naar zijn gereden met ïgen te gaan di- 'feerde. nen ieder 2 bit- is 'men gereden ingen. Vóór tafel genomen en bij nenlijk 1 flesch e en rooden wijn zijn zij op bet en nog een pous- 3gt onwel te zijn iter werd hij op ent te komen kij- Heer Arendsker- die chauffeer- en vertrokken, in staat om te eggen. naar Vlissingen te halen, die in bleven. 1 auto tegen ge lend licht reed tad een man loo- hij een koffertje pen ruk het stuur t auto het koffer- rruit vloog aan aar dit gebeurde, de van den weg zegt get. tot aan uggekeerd, omdat onderstelden, dat kon zijn. >t toen niet voor- tiburg kwam, om it U het niet ge it bij U op om te Hes, hoe zit dat? t gezien, dat U niet. 1 teruggereden tot llankert, die met niet toegevoegd, heeft verdachte amen uit Middel- sn dat er een man vendea tlese, teraijde van den weg eg den grasberm liggen, die ernstig gewond was, President: Waarom wildo U den man niet in Uw auto nemen? Heeft U niet ge zegd, dat U dat niet wilde omdat hij te veel bloedde? Getuige: Neen. President: Waarom is U daarna zoo vlug met verdachte weggereden, en vond U bet niet noodig om zoo'n ernstige pa tient te geleiden? Getuige: Neen, 'hij lag al in de autobus. President: Acht U verdachte in staat om te c'hauffeeren? Getuige antwoordt bevestigend. Getuige zegt verblind te zijn geweest door de tegenkomende auto, wij zijn toen naar Goes gegaan om aangifte te doen bij den commissaris van politie. Deze laatste verklaring doet den Offi cier van Justitie opmerken: U is niet naar Goes gegaan om aangifte te doen, maar om Uw remmen te laten keuren. Get. Molhoek, hotelhouder te Goes, legt een ongeveer gelijkluidende verklaring af, als vorige getuige, aangaande het verteer. Bij zijn komst in zijn zaak te Goes zaten verdachte en getuige reeds daar. President: Gebruikten ze toen wat? Getuige: Neen. President: Hoe was de toestand? Getuige: Goed, doch ze waren onder den indruk van het gebeurde. President: Vertrouwde U verdachte als chauffeur? Getuige antwoordt 'bevestigend. Getuige Kieboom, kellner te Vlissingen, zegt op den bewusten dag, het was Zon dagavond, verdachte en de andere per sonen, vóór tafel te hebben bediend. Samen hebben ze daar 15 borrels gedron ken. Na het diner heeft hij hen buiten op het terras zien zitten, en een hunner maakte den indruk dronken te zijn. Aan taf él heeft getuige niet bediend. Verdachte zegt slechts 3 borrels ge dronken te hebben. De getuige P. Blankert, expediteur te Middelburg, zegt: op den bewusten datum was de autobus, bestuurd door Westdorp, na'bij Sloedam moeten stoppen, omdat de benzine op was. Hij' 'is met het slachtoffer uitgestapt en in de richting Goes gegaan om hij zekere Van Gorsel benzine te balen, waarna men naar de bus is teruggekeerd. Get. liep aan de rechterzijde van West dorp (de aangeredene). Deze liep tegen den graskant van het rijwielpad. In de linkerhand droeg hij een bus benzine. Ze zagen een auto aankomen en zijn toen beiden op het grasveld gaan loopen. Westdorp werd door de auto geschept, en tegen de voorruit geworpen. President: Was er even te voren nog een auto uit Middelburg gepasseerd. Getuige: Ja, naar schatting ongeveer 4 minuten te voren. Op een vraag van den President, of getuige na de aanrijding nog heeft geroepen, dat ze stoppen moes ten, antwoordt get. bevestigend. Later is de benzinebus midden op de straat gevonden, terwijl Westdorp zelf op den grasberm lag. Get. heeft nog tegen verdachte gezegd, dat hij iemand had aan gereden, waarop deze zeide, je liegt, want we komen uit Middelburg. Verdachte zei de, is het erg?, want ik heb een dokter bij mij. Dit was Dr. v. d. M., aan wien ik vroeg wat of hij' van de patient dacht, waarop deze zeide, dat de toestand be denkelijk was. Verdachte hield toen vol, dat bij het niet gedaan had, doch get. zag roode lak van de benzinebus aan de auto zitten. De patient is toen met de autobus naar Middelburg gebracht. Op een vraag van den President, in wel ken toestand verd. en de dokter verkeer den, antwoordt get., dat hij dat niet kan zeggen, omdat hij daar niet op bad gelet. Hij had evenwel niet den indruk dat ze dronken waren. Verdachte merkt naar aanleiding van deze verklaring nog op, dat de .aange redene niet op den grasberm liep maar op het rijwielpad. Get. .Toosse, rijwielhersteller te Nieuw en St. Joosland, werd ook omtrent het ongeluk gewaarschuwd, en heeft even eens roode lak op de bumpers van de auto gezien, en beeft nog eenige onder- deelen van het zoeklicht van de auto gevonden. Getuige H Does, loopknecht te Goes, verklaarde op 24 Augustus met van Hese (welke getuige in verband met een hem overkomen ongeval niet was verschenen) des avonds te 11 uur, per auto van "Sou burg, naar richting Goes te zijn gekomen. Toen zij de Sloedam over waren zagen ze een autobus staan en 'kwamen zij twee personen tegen, die op den grasberm liepen. Een van hen droeg een bus, in de linkerhand. Toen zij deze gepasseerd waren, ontmoetten we een andere auto, die zijn lichten doofde bij het passeeren. Wij zelf, zegt get. reden met klein licht, omdat de groote stuk waren. Mr Heyse maakt naar aanleiding van deze verklaring, de opmerking dat get. vroeger heeft verklaard, dat beide per sonen die zij tegen kwamen op het rijwiel pad liepen. Get. zegt dit niet meer precies te weten, doch ze liepen op het pad of op den berm, in ieder geval niet op den weg. Get. G. van den Bosch, te Middelburg, zegt op den bewusten avond door de get. Blankert met zjjn motor te zijn aan gehouden, die hem mededeelde dat er een ernstig ongeluk was gebeurd. Get. heeft Dr de Weerd gehaald. Verdachte werd als aanrijder beschouwd. Get. kreeg niet den indruk dat verdachte dronken Oetulp Vijgeboom, keuringifeifuntliae te VlUumgeri, die eon onderzoek Instelde naar do auto van verdachte en .het ongeval reconstrueerde, legt daaromtrent zijn ver klaringen af. Ook onderzocht hij de lam pen van de auto van van Hese, door dezen zelf bestuurd. Deze auto was de tegenkomer van de auto van verdachte. De lampen daarvan waren foutief gesteld, de een werkte naar boven, de andere naar beneden. De stadslichten waren gewoon. Op een vraag van den President, of indien de groote lampen hadden gebrand, deze zouden hebben verblind, antwoordt get. ontkennend, Get. verklaart aan de hand van foto's de reconstructie van hot ongeval, De verdediger van verdachte toont zich verontwaardigd dat hij niet in de gele genheid is gesteld daarbij tegenwoordig te zijn en acht het absoluut onmogelijk dat het ongeval volgens de foto's "zou zijn gebeurd. Get. Dr van der Made, nogmaals voor geroepen, verklaart dat get. Vijgeboom destijds heeft gezegd, dat de auto moest worden gebruist om het geval te recon- strueeren op verzoek van den verdediger. Nadat nog een getuige a decharge, is gehoord, verzoekt verdediger aanhouding van de zaak .omdat nog een deskundige a decharge moet worden gehoord, die door ziekte verhinderd is aanwezig te zijp. Na beraadslaging bewilligt de Recht; bank daarin en schorst de verdere be handeling der zaak, waarvoor zeer veel 'belangstelling was, tot 27 November a.s. des namiddags 2 uur. Het abattoir te Vlissingen. R. en Wi. van Vlissingen hebben thans een voorstel gedaan aan den gemeenteraad naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der Coöp. Vereeniging tot exploitatie van een openbaar slachthuis om de rente en aflossing te garandeeren van f 60.000 voor het stich ten van een koelinrichting bij het slachthuis en voor deze vereeniging borgtocht te verlee- nen ten behoeve van het Rijk voor de be taling van den erfpachtscanon voor het ter rein ten bedrage van f 920. B. en Wi. brengen in herinnering het besluit van 25 Mei 1928, waarbij op verzoek van de Vlissingsche Slagerspatroonsvereen, werd ingetrokken het beginselbesluit van den raad d.d. ,26 Augustus 1927 tot het stichten van een gemeentelijk openbaar slachthuis, in sa menwerking met Middelburg. B.. en Wi. nemen nog het standpunt in, dat zij dit konden, voorstellen, nu belanghebbenden zelf de han den ineensloegen, en zjj wenschen dit te her halen jju de heer De Meij bij de behande ling van de begrooting wenschen uitte, om alsnog van gemeentewege over te gaan tot den bouw van een abattoir. Nog herinneren B. en W,. aan het verzoek van de hoeren De Meij c.s. aan de Kroon om het besluit van 25 Mei 1928 als zijnde in strijd met art. 121 der ge meentewet te vernietigen, wat niet geschied is. Sedert heeft het bestuur der slagersvereeni- ging niet stil gezeten om plannen voor te bereiden om zoo spoedig mogelijk tot den bouw van een abattoir te kunnen overgaan, daar volgens een beslissing van den Hoogen Raad alle slachlerjjen op 24 September aan de wet telijke gestelde eischen moesten vo-doen. Reeds voor de oprichting der Coöp. Vereeniging kwa men B. en W. met het bestuur der Slagers- vereeniging overeen, omtrent de wijze waarop het gemeentebestuur medezeggenschap zou ver krijgen ten aanzien van de exploitatie van het abattoir, wat voor de gemeente van groote waarde is in verband met nauwkeurige na leving van ajle voorschriften in het belang van de openbare gezondheid. O.a. zal een reglement voor de exploitatie door den raad worden vastgesteld en zal voor een ontzetting uit het lidmaatschap het recht van beroep op het college van B. en W. toegekend wor den. Voor de benoeming van een leider moet de uit 2 personen bestaande voordracht door B. en VV. worden goedgekeurd, de bedrjjis- leider zal zich moeten gedragen naar de be velen van de ambtenaren van den keurings dienst en van B. en W'. De wethouder van financiën zal ambtshalve gedelegeerde bij de vereeniging zijn en het recht hebben alle vergaderingen by te wonen alle bescheiden in te zien, en een adviseerende stem uit te brengen. In overleg met het bestuur leggen B,. en W'. een verordening op het gebruik van het slacht huis ter vaststelling over, bij de tot stand- koming waarvan de zorg voor de openbare ge zondheid hi. op 'afdoende wijze geregeld is. Als slachtrecht met inbegrip van het voor- koelhuis en het koelhuis is vastgesteld voor een rund f 9-75een kalf f4.50; een nuchter kalf fl.75; een varken f4.50, een schaap f 1.75,'een paard f 10 en een geit fl.75. W-at betreft het in het leven roepen van een verordening om het mogelijk te maken, dat te Vlissingen uitsluitend in het abattoir zou mogen worden geslacht, is door de Soc. Eem. fractie reeds meermalen betoogd, dat een zoodanige verordening in strijd zou zijn -met de wet. B. en Wi. meenen dit te mogen be twisten. Zjj meenen, dat het noch met de wet, noch met het algemeen belang in strjjd is. De onderwerpelyke verordening vindt steun in de Hinderwet, waarvan art. 4 o.m. zegt, dat de gemeenteraad bevoegd is, in het be lang der openbare ordo, veiligheid of gezond heid te verbieden een slachterij enz. te hebben of te gebruiken, indien in de gemeente een in richting aanwezig is, waarin belanghebbenden het bedrjjf kunnen uitoefenen. 'De wet spreekt niet van een gemeentelijke instelling, het is voldoende, dat in de ge meente een abattoir aanwezig is. De vleesch- keuringswet gaat verder en spreekt zelfs ook van een naburige gemeente en deze wet bevat geen enkele verplichting voor de ge meenten om een abattoir te stichten. Niemand zal toch zeker ontkennen de bevoegdheid van de Vlissingsche slagers om een abattoir te bou wen en te exploiteeren. E en Wk wijzen er op, dat omtrent deze materie neg nagenoeg geen jurieprudentte b* ataab B- en W, weten niet, hoe de regeering over de door hen voorgestelde verordening denkt. Nog stellen B. en W„ voor te bepalen, dat het onderzoek van uit andere gemeenten inge voerd vleesch aan het abattoir zal geschieden tegen een vergoeding van 2 cent per K.G. voor het gebruik van deze inrichting of totaal 4 ct. De Gezondheidscommissie besloot gunstig te adviseeren over de ontwerp-verordeningen. Ver der behandelen R. en W:. het verzoek inzake de garantie en dealen mede, dat het voor den houw van het abattoir benoodigde kapitaal door de leden van de slagersvereeniging bijeen is gebracht, toen het in de bedoeling lag geen koelinrichting er aan te verbinden. Thans is dit veranderd en kan de vereeniging daarvoor f60 000 ter leen krijgen van de VlissingBche Nutsspaarbank, tegen 48/1 pet. rente en aflos sing van f2000 per jaar, mits de gemeente zich garant verklaart voor rente en aflossing. Het gebouw zal worden gesticht op 't haven terrein en wel op 4400 vierk. M. grond, die van het Rijk jn erfpacht kan worden verkregen tegen f 920 per jaar, als de ge meente zich borg stelt. B. en W'. stellen voor, de garantie te verleenen. Ten slotte stellen B. en Wi. voor te bepalen, dat de gemeente in 30 jaar geen gemeente abattoir zal stichten en exploiteeren, mits het abattoir op een behoorlijke wijze aan zijn doel beantwoordt. ook d&a? hel Kruis taa .Tasus CihrJatue «ehftduw en verkwikking biedt. De dood van Yperen. De Duit- schers in Vlaanderen, door Wil- heim te Schreiner. Uitg. N.V. J. H. Kok te Kampen. Weer een oorlogsboek. Maar een ge heel ander boek, dan die waarover den laatsten tijd zooveel gesproken en ge schreven werd en waarin „het dierlijke in den mensch" met een zekeren wellust werd uitgestald. In een opstel van Dr J. Veldkamp in het November-nummer van „Stemmen des Tijds" waarvan wij de lezing ten zeer ste kunnen aanbevelen, zegt de schrijver onder meer: „In geen enkel oorlogsboek heb ik ge vonden boe een positief Christelijk jong- mensch dat in den oorlog gestort wordt, daarop reageert. Maar of er zulke boe ken mogen zijn of niet, en boe ze de zaak ook mogen voorstellen, ik weiger te ge- looven, dat een jongeman, die een Chris ten is, zóó door den oorlog zou kunnen verruwen en verdierlijken, als bet wordt voorgesteld door schrijvers als Barbusse en Remarque. Neen, sterker, we zijn er immers zeker van. Het kan niet". Dewaarheid van deze woorden toont ons „De dood.van Yperen". Ook hier worden de verschrikkingen van den oorlog met .felle kleuren getee- lcend. Als we dit boek lezen, dan komen we diep onder den indruk van de vree- selijkheid van den oorlog. Maar het is hier niet alles stikdonkere nacht. Er is hier licht, zelfs voor den stervenden soldaat op het eenzame slag veld en in de donkere loopgraven. De oorlog wordt door „De dood van Yperen" niet verheerlijkt. Hoe kan het ook! Maar toch, we zien hier ook nog wat anders dan afgrijselijke tooneelen en de uitingen van woede en haat. Hier blinkt op menige bladzijde een rijkdom van verborgen kracht, van zelf- opofferenden moed en van ware helden grootheid. Hier is ook een worstelen met het pro bleem van den oorlog. „Er is een sterk geloof noodig, om in dezen dood Gods hand te zien. De fla grante tegenstrijdigheid, die daarin voor ons denken verborgen ligt, kunnen we dan alleen overwinnen, wanneer Hij, Die voor ons gestorven is, ons eiken dag den verborgen zin van alle gebeuren toont en ons de volkomen liefde Zijns Vaders in 'het hart geeft". Maar omdat dit geloof hier tot uiting komt, straalt hier ook over de sombere slagvelden, vol dood en verschrikking, 't vriendelijk licht van Gods aangezicht en wordt hier gezien, hoe zelfs in de groot ste smarten en temidden van de zwaar ste beproevingen, de harten gerust kun nen blijven. „De dood van Yperen" draagt een uit gesproken Duitsch karakter, waardoor 't Duitsche leger hier ook in het gunstig ste licht wordt geplaatst. Maar dat wordt bij de lezing nauwe lijks als een bezwaar gevoeld. Hoofdzaak is, dat hier wel de ver schrikkingen van den oorlog worden ge schetst, maar dat bij allen nood en ver schrikking toch ook uitkomt, dat de mensch is van Gods geslacht, dat de ge nade Gods ook en zeer in 't bijzonder op het slagveld werkt, en dat, hoezeer de oorlog ook een demoraliseerenden in vloed moge uitoefenen, toch ook tal van mooie eigenschappen, vaderlandsliefde, trouw, kameraadschap, aan het licht ko men, Hier wordt bewaarheid het woord van Dr de Sopper: „De kostbaarste goederen worden des menschen eigendom door de tragiek van van het leven we constateeren het ver legen en huiverend". Wij bevelen de lezing van dit boek gaarne aan. Het kan meewerken om de „Vredes beweging" in den goeden zin te bevorde ren, en bet recht te stellen boven het ge weld. Maar het leert ons ook, dat Christenen ook in den oorlog Christenen kunnen zijn, dat ook op 't slagveld de nabijheid Gods kan worden gevoeld en beleefd en dat Sangi- en Talaud-Comité. Om gezondheidsredenen heeft Dr J. R. Callen- bach bedankt voor het voorzitterschap van het Sangi- en Talaud-Comité, welke functie hij sedert 1912 bekleedde. Het Comité hoeft hem benoemd tot eerelid. Tot voorzitter van het Comité is thans benoemd dr C. W|. Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, die tot nu toe vioe-voorzitter was, en die tevens voorzitter van het Nad. Zend. Genootschap is. Tot vice-voorzitter werd benoemd dr J. F. Beerens, die tevens voorzitter van de Utr. Zend. Vereen, is. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Zeer geachte Redactie, Het voorloopig Bestuur van de „Ver eeniging ter bevordering van Chr. Mid delbaar en Voorbereidend Hooger Onder wijs in Zeeland", gevestigd te Middel burg, zou gaarne in uw blad zoo spoedig mogelijk de volgende kantteekening zien geplaatst bij het verslag, dat gisteren werd gegeven van de j.l. Woensdag te Goes gehouden vergadering van de „Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorber. Hoo ger Onderwijs voor Zeeland". In genoemd verslag wordt medege deeld, dat het voorloopig bestuur onzer vereeniging bereid is tot een samenspre- king met bet bestuur der te Goes verga derende vereeniging, teneinde zoo moge lijk te komen tot samenwerking. Ter voorkoming van misverstand bij de lezers van uw blad, merken wij op, dat vooraf van Goessche zijde den wensch was kenbaar gema-akt tot samen- spreking met vooraanstaande personen onder de Walohersche voorstanders van een Chr. Lyceum. Daarop hebben wij bericht, tot een sa- menspreking als vanuit Zuid-Beveland verlangd, gaarne bereid te zijn. Dankend voor opname van dit schrij ven. Het voorl. Bestuur van de „Vereen, ter bevordering van Chr. Middelb. en Voorb. Hooger Onderwijs in Zeeland": Ds D. SGHEELE, Voorzitter. A. BAKKER, Secretaris. Middelburg Koudekerke 14 November 1920. GOES. Veilingsvereeng'ng „Zuid-Beveland." Veiling van 14 Nov. IJ 10. Peren: Comtesse de Paris 25, Gieser Wildeman 1416, Klei- peren 1218, IJsbouten 1015, Uitschot- ©n Kroetperen 48. Appels: Goudreinetten 3138, zure Belle fleur iH32. llaumans Reinoiten 2324, zoets Campagner -21, uitschot- ©n kroetappels 415. Diversen: 1'omaten 11, Mispels 9-11, Kassnijboonen 52, dubbele Kasprincessen 56, Kaswagenaars 39, Bakspinazie 23, Winterspi- nazie 16, Sniisla 7S, Spruiten 513, Idem uitschot 24, Wijnpeen 2 20, Uien 1.20-r-1.80, Aardappelen 2.90 per 100 K.G. Bloemkool 515, Groene Savoije kool 68, Chin. Spits kool 2.102.80, per 100 stuks. Bloemen 6 21, Wortelen 4, Prei 45, Kroten 3 per 100 b. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 774. Licht op voor fietsers- Zondag „4 u. 42. Maandag 4 u. 41. Stoomvaart Mij Nederland. CHRISTIAAN HUYGENS, (uitr.) 14/11 vm. 7 u. te Genua. JOH AN DE WITT, (thuisr.) 15/11 vm. 6 u. te IJmuiden en te 10 u. te Amster dam verwacht. RECTIFICATIE. De Veiling Huizen te Goes, ten overstaan van Notaris VERBIST, reeds op een andere plaats afgedrukt, zal niet gehouden worden op Dins dag 25 November, doch op H«den overleed n* een koJG stondlg lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder LEUNTJE GILDE, Weduwe Gerrit Melse, in den ouderdom van bijna 86 jaar. S. MELSE. E. MELSE-GOEDBLOED. P. MELSE. L. MELSE—JONGEPIER. J. MELSE. A. MELSE-ZWEMER. j. JONGEPIER—MELSE. J. JONGEPIER. Serooskerke (W.), 13 Nov.'30. Heden overleed zacht en kalm, in volle zekerheid des Geloofs, in het R. K. Zieken huis te Goes onze geliefde Zuster en Tante MeJ. JANNA VENDEVILLE, in den ouderdom van 51 jaar. Namens de familie: H. VENDEVILLE. Ierseke, M November 1930. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot-, Overgrootvader en Broeder ADAM P1ETERSE, betuigen wij onzen hartelijken dank, in het bijzonder aan den Weied. Zeergel. Heer Dr J. C. Huijsrafra voor zijne liefderijke behandeling. Familie PIETERSE. O. en W.-Souburg, 15 Nov. 1930. Kanaalstraat. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of iets onder hun berusting hebben, be- hoorende tot de nalatenschap van den heer SENT DE REGT, overle den te Kloetinge' 6 November 1930, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Does, vóór of op 25 November 1930. Jaarlijksch bezoek van aan op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 13 tot en met 21 Nov. a.s., (t/o het station). Spreekuren: 9 v.m.—5n.m.j 7—9 uur av, Gratis demonstratie van het wereldberoemde Luchtkussen Breuk-Apparaat van den heer C. E. Brooks. Benut nu deze gelegenheid om U een Brooks Apparaat te laten aanmeten, en zoo mogelijk aan te schaf fen. Waarom nog geen gebrui ker van het Brooks Apparaat, dat ruim 18 jaar in ons land reeds met zooveel succes wordt toegepast? Vergelijk het met Uw breukband: Geen veeren onnoodige druk king pijn angst of ver ergering der breuk; doch: aangename dracht verlich ting gemak rust vei ligheid en de grootst moge lijke kans op herstel. Bij Uw zwaarste werk geen last van Uw breuk, want deze wordt volkomen in bedwang gehouden. Ook het dragen des nachts is een groot voor deel. Geen breuklijder blijve thans achter! Wij hebben duizen den Mannen, Vrouwen en Kinderen afdoende geholpen. Dus ook voor U kans op alge heel herstel. De prijs behoeft geen bezwaar te zijn en onze garantie van terugbetaling bij terugzending na den proeftijd, vrijwaart tegen alle risico. Slechts VIER DAGEN I (Waclit niet tot den laatsten dag.) Singel (2088 E) Amsterdam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3