Uit de Provincie, Gemengd Nieuws. Telegrammen. D® heer «.niwosride hierop, dat het dieper en breeder worden kan worden verhinderd, en verder b.v. een aantal sto- nysohuiven in den dam kunnen worden aangebracht. Hij sprak verder de overtui ging uit, dat de regeering, indien de be langen der visschers ernstig zouden wor den geschaad, deze niet zal verwaarloo- zen. Opdrijven van kolenprijzen. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Bierema, betreffende deelne ming door de Staatsmijnen aan een tus- schen kolenproducenten gesloten prijsac- coord, heeft de minister van Waterstaat geantwoord: In den loop van 1929 is een stijging van de steenkolenprijzen ingetreden, waar door deze zich eenigermate konden herstellen van de daling, die zich het jaar te voren had voltrokken. Deze stij ging was niet het gevolg van een tus- schen producenten gesloten prijsaccoord doch van een tijdelijke verbetering van den toestand der internationale kolen- markt, en was, in overeenstemming met het prijsverloop, dat de wereldmarkt te zien gaf. Inmiddels is in de prijzen der industriekolen een nieuwe daling inge treden, terwijl de noteering voor huis brandkolen voor 1930/31 gelijk is aan die van het voorgaande seizoen. De Staatsmijnen zijn niet voornemens zich aan te sluiten bij internationale prijsregelingen, welke ten doel hebben de kolenprijzen hier te lande te doen stij gen. Er is echter geen bezwaar tegen, dat de Staatsmijnen deelnemen aan be sprekingen, die een gezonde prijspolitiek beoogen. De Staaatsmijnen zullen niet medewer ken tot eenigen maatregel, die kunstma tig verhoogde kolenprijzen hier te lande ten doel mocht hebben. In Nederland, met zijn gemakkelijken aanvoer uit alle groote productiegebieden, zou het trou wens, ook al zou de toestand der mijnen er toe dringen, niet mogelijk zijn, de ko lenprijzen op een kunstmatig hoog peil te houden. Ongetwijfeld is het in tijden van malaise van belang, dat de produc tiekosten zoo laag mogelijk worden ge houden. Anderzijds moet ook de Neder- landsche mijnindustrie kunnen bestaan. Het zou onredelijk zijn, van haar te ver langen, dat zij haar producten beneden den wereldprijs zou verkoopen, teneinde andere bedrijven aan goedkoope brand stoffen te helpen. Dit klemt te meer, daar de Nederlandsche mijnen bij voort during met scherpe mededinging van het buitenland hebben te kampen en tot dus ver slechts met inspanning van alle krachten zich aan de sterke conjuctuurs- wisselingen hebben weten aan te passen. Er bestaat dus geen aanleiding om maatregelen, als door den heer Bierema gevraagd, te nemen. Woningen voor groote gezinnen. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft aan de Gemeentebestu ren een circulaire gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat de vroegere aanschrij vingen betreffende steun voor woning- wetbouw en steun voor krotopruiming ten plattelande worden aangevuld met de navolgende bepalingen: „Ten behoeve van groote gezinnen, wel ke in een woning van de gebruikelijke afmetingen geen voldoende huisvesting kunnen vinden, kunnen grootere wonin gen worden gebouwd met een grooter woonvertrek en grootere, of een grooter aantal slaapvertrekken. Onder een groot gezin wordt in deze regeling verstaan een gezin met zes of meer kinderen". Indien deze woningen zullen worden betrokken door groote gezinnen, welke in verband met de samenstelling van het gezin een te kleine woning bewonen en niet in staat zijn een aan de behoef ten van het gezin voldoende woning te bekostigen, kunnen ten behoeve van die gezinnen jaarlijksche bijdragen worden verleend of ten behoeve van krotoprui ming bijdragen in eens worden toege kend. Deze bijdragen aldus de circu laire worden niet verleend, indien één of meer dier kinderen geacht kunnen worden in de kosten van het gezin te kunnen bijdragen en als regel niet, wan neer het aantal kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar minder dan zes be draagt. Wanneer bij krotopruiming ten platte lande ten behoeve van groote gezinnen een bijdrage in ééns wordt verleend, dan zal deze ten hoogste f450 per woning bedragen, mits de gemeente een gelijke bijdrage geeft. Indien grootere woningen ten behoeve van groote gezinnen worden gebouwd zal zoo noodig een hoogere jaarlijksche bij drage dan de gebruikelijke verleend kun nen worden en wel ten hoogste tot een bedrag van f37.50 per woning, mits ook de gemeente in dit geval een gelijke bij drage verleent. Indien een hooger jaar lijksche bijdrage dan de normale is ver leend, zal het Gemeentebestuur het De partement van Arbeid, Handel en Nijver heid op de hoogte moeten houden van de samenstelling en de inkomsten van de gezinnen, opdat zoo noodig tot verla ging of intrekking der bijdragen kan worden overgegaan. Behoudens uitzonde ring op grond van bijzondere omstan digheden vervalt de bijdrage, wanneer het aantal kinderen beneden 16 jaar ge ringer dan zes is geworden". REORGANISATIE DER BRANDWEER TE MIDDELBURG. Zooals door den voorzitter ter Raads vergadering van 15 October na behan deling van het toen met algemeene stem men '.aangenomen voorstel tot verbetering der voorziening mét brandbluschwater, "wwrd zen den rand zpoe. dig eon nader voorstel inzake reorga nisatie van de Brandweer, zulks aan de hand van de desbetreffende adviezen van de Commissie uit de Kon. Nederl. Brand weer-vereeniging bereiken, en met name ten aanzien van materiaal (berging in begrepen) alarm-stelsel en personeel. Burg.'en Weth. achten het 't meest doel matig ook in die volgorde de reorga nisatie, zooals zij haar denken, te be-, spreken, tZ(j laten daaraan de algemeene opmerking .voorafgaan, dat hun voorstel op .enkele punten zal afwijken van het advies der bovengenoemde commissie. Burg. en "Weth. willen allerminst ont kennen, dat eene algeheele en volledige opvolging van het gegeven advies zeer zeker haar aantrekkelijke zijde heeft. Doch daartegenover moeten zij onmiddelijk stel len, dat het financieel kunnen van de gemeente beperkt is en dat, naar hunne opvatting, eene zeer behoorlijke en vol doende beveiliging tegen brand reeds zoo danige kosten zal meebrengen, dat aan eene ideale beveiliging, die de commissie zich kennelijk voor oogen stelde, niet kan gedacht worden, al ware het alleen om de zeer zware belasting, die aldus op het gemeentelijk budget zou gelegd wor den. Burg. en Weth. hebben geoordeeld alleen het bepaald noodzakelijke, niet ook het nuttige te mogen voorstellen. Materiaal. Op dit oogenblik beschikt de gemeente over 2 autospuiten met eene capaciteit van 1000 liter per minuut bij 80 meter opvoerhoogte, waarvan één werd aangeboden door het Comité uit de Bur gerij en de andere is gehuurd van de N. V. Brandspuitenfabriek, voorheen A. Bikkers en Zoon. Laatstgenoemde spuit zouden B. en W. willen vervangen door een zware autospuit met capaciteit 'van 1800 liter per minuut bij 80 M. opvoer hoogte (1200 liter per minuut bij 100 M opvoerhoogte)., gelijk de Commissie heeft geadviseerd, en met bepaling, dat de spuit zelve (chassis dus uitgezonderd) van Ne- derlandsch fabrikaat behoort te zijn. De gehuurde spuit kan dienst blijven doen tot de zware te Middelburg is gestation- Ineerd en in gebruik genomen. Met de door de commissie aangegeven uitrusting van beide spuiten kunnen B. en W. zich vereenigen, doch één schuimblusch-instal- latie achten zij voldoende. De commissie adviseert mede tot aanschaffing van een ladder van plm 18 M. lengte op auto- chassis. Momenteel beschikt de Gemeente over één ladderwagen op wielen, van 12 M. hoogte (bij Gemeentewerken in dienst) en één op wielen, van 10 M. hoogte (bij Gemeente-bedrijven in dienst). Wellicht zou hiermede kunnen worden volstaan, doch B. en W. willen liever aan den vei- ligen kant blijven en hebben daarom op de begrooting een som van f3950 voor een nieuwen ladderwagen uitgetrokken, met de bedoeling, dat daarvoor een een voudiger type kan worden gekozen, dan de Commissie wenscht en waarvoor f 6950 zou noodig zijn. Met betrekking tot de groote slangen wagens, die de gemeente thans ter be schikking heeft, blijkt bij de Commissie feen misverstand te bestaan. Deze zijn namelijk (spuit L in de Abdij gestation- neerd, inbegrepen) ten getale van 4 [aan wezig, zoodat aanschaffing van 2 nieuwe overbodig kan worden geacht. Wel kun nen B. enl W. zich vereenigen met de door de Commissie gedachte uitrusting der 4 slangenwagens. B. en Wi. zijn niet overtuigd van de noodzakelijkheid op één centraal punt het groote materiaal te bergen. Zeer zeker zou de inrichting van zoodanige berg plaats buitengewoon zware uitgaven vra gen. Daarbij komt nog, dat de Commissie zelve erkent geen volstrekt centraal ge legen punt te hebben kunnen ontdekken. Bovendien geeft de tegenwoordige berging der autospuiten in 2 verschillende gara ges alleszins reden tot voldoening. B. en W. stellen daarom voor die wijze van berging ook voor de toekomst te bestendi gen. Te dien aanzien zou dan met 2 garages een contract behooren te worden aangegaan. Wanneer de raad zich met hun denkbeeld te dezer zake vereenigt, zullen B. en W. een ontwerp van zoo danige contracten voorbereiden. In één der garages zou dan ook de aan te schaf fen ladderwagen moeten worden onderge bracht. Verder acht de commissie voor klim- oefeningen een klimhuis noodig, waaraan tevens een gelegenheid voor het drogen van gereinigde slangen zou kunnen wor den verbonden. Deze drooggelegenheid achten B. en W. zeker een redelijke eisch en zij verzoeken machtiging om te trach ten voor dat drogen een voldoend hooge inrichting te vinden. Anders staan zij te genover het installeeren van een klimhuis. De Commissie had zich dat gedacht als onderdeel van een centrale bergplaats, doch, nu B. en W. gemeend hebben geen daartoe strekkend voorstel te mogen doen, zou dus afzonderlijke inrichting van een [klimhuis noodzakelijk worden. Rekenen (Zij nu, dat bouw en uitrusting van een klimtoren, als annex van een centrale bergplaats, reeds plm. f 7000 zou vorde ren, dan zou dat bedrag, bij vestiging op een afzonderlijk terrein, zeker nog belangrijk toenemen. Zij achten een der gelijke hooge uitgaaf voor de gemeente kas werkelijk te bezwarend. De verdeeling der stad in 4 kringen, ter bevordering van snel en systematisch in grijpen bij brand, heeft de volle instem ming van B. en W. en zij verzoeken daarom te bepalen, dat bij de uitvoering der voorgestelde reorganisatie-maatregelen die verdeeling, zooals de commissie in haar rapport voorstelt, als basis zal wor den genomen. Alarm-stelsel. Met de plaatsing der voorgestelde alarmeer inrichting op bet Ptolitie-buieau kunnen B, en W, zich verwnigen en evenzeer met het scheppen eener verbinding tusschen dat bureau en de woningen der 3 brandmeesters van eiken kring door middel van wekkerschel- lan, welke kringsgewijze worden ingescha keld. De Commissie rekent op een locale tele foon-aansluiting voor de woning van een Commandant, woning van een onder-com mandant, bergplaatsen der 4 groote slan genwagens en bergplaats voor het groote Iiaterieel. Daar B. en W., in de plaats van deze laatste, opberging in 2 garages voorstellen, zal op 1 telefoonaansluiting meer gerekend moeten worden. Verder zou de Commissie voor alle manschappen een alarmschei in hun woning wenschen. Zooals hierachter wordt medegedeeld, [rekenen B. en W. op een totaal van 60 "manschappen. Op die wijze zou de aan leg van nog 60 alarmschellen en voldoe ning van een abonnementsgeld ad f 15 per jaar noodig worden. Op dit oogenblik kunnen B. en W. niet positief beoordeelen of dit groote aantal schellen nu wel strikt noodig is. Daarom zouden zij omtrent dit punt nader willen overleggen met den te benoemen Com mandant der Brandweer. Personeel. De personeelsformatie zou, naar het inzicht der Commissie, moe ten bestaan uit: 1 commandant, 1 onder- commandaut, 2 vaste au,o bestuurders, en kele reserve autobestuurders en voorLs per kring uit 3 brandmeesters en 15 man schappen. Daarvan zouden dan h.i. de Commandant en de 2 autobestuurders eene zoodanige belooning moeten genie ten, dat zij daarin een volledig bestaan vinden. De belooning van den commandant zou, ,naar het oordeel der Comrmssie, on geveer f 4000 per jaar dienen te bedragen. Daarmede kunnen B. en W. zich niet ver eenigen. Vooreerst zouden zij zoon hooge, Vaste jaarlijksche uitgaaf tegenover de gemeente-iiuancién niet verantwoord aah- ten, doch buitendien achten zij voor een voiledigen beroepscommandant niet vol doende emplooi aanwezig. Dit komt ook tot uitdrukking in het advies der commis sie zelve, die zoo'n commandant zou wil len laten adviseeren omtrent zaken betref fende hinderwet, bouwverordening (gara ges, fabrieken, belangrijke gebouwen) en brandweer-verordening. Voor de meeste dier punten bestaat nu reeds behoorlijke voorziening. Naar het gevoelen van B. en W. zou voor eene belooning van f 100 per maand zeer wei een geschikt commandant te verkrijgen zijn, en zij vragen machtiging om tegen zoodanige belooning sollicitan ten -op te roepen. Evenmin achten zij de benoeming van 2 vaste chauffeurs persé noodig. In de met 2 garages aan te gane overeenkomsten zal omtrent de besturing eene -bepaling worden opgenomen. Waar de te benoemen Commandant met het .personeel zal moeten werken, verdient het, naar de meening van B. en W., aanbe veling dat met hem overlegd wordt ,op welke wijze de onder-commandant, de reserve-auto-bestuurders, de 12 brand meesters en de 60 manschappen zullen moeten gerecruteerd worden en in hoever re daarbij ook 't personeel van gemeente werken, hetwelk in vroeger jaren dik wijls zeer goede diensten heeft bewezen, zal kunnen worden ingeschakeld. B. en W„ zullen, na aanneming van het voorstel en benoeming van een Com mandant, voor de personeelsformatie een nader plan overleggen. Inmiddels stellen B. en W. thans reeds voor om met ingang van den dag, op welken de nieuwe organisatie kan gaan functionneeren, 't bestuur over de brand weer van zijn taak te ontheffen en het tegenwoordige brandweerpersoneel van zijn verband te ontslaan. Burgem. en W. voegen daaraan toe, dat opvolgende brandweerbes turen en brandweerperso- neelen met bescheiden hulpmiddelen in talrijken gevallen zeer goede diensten bij de brandbestrijding hebben bewezen. Met de door de Commissie gedachte vaste belooning voor de brandmeesters van f 50 per jaar en voor de manschap pen van f 10 per jaar kunnen B. en W. zich vereenigen, alsook met een extra- belooning voor de manschappen van f 1 voor het eerste en f 0,50 voor elk vol gend uur. bij brand en bij oefeningen. B. en W. stemmen met de commissie in, waar zij, voor wat betreft kleeding en uitrusting van het personeel adviseert tot het aanschaffen van een helm uit kernleder of geperst vilt vervaardigd, be nevens een tot de knie reikende water dichte jas dan wel een jekker per man. Omtrent de dekking der uitgaven in eens, die, blijkens de begrooting, tot een som van f 29000 noodig zullen zijn bij aanvaarding der door hen voorgestelde reorganisatie, zullen B. en W. nog nader hun gevoelen doen kennen, zoodra zij weten of en in welken vorm het Rijk in de kosten der reorganisatie wil bijdragen. Het wil hen voorkomen, dat in de nieu we organisatie geen plaats meer is voor de tot heden uitsluitend en sedert onheu gelijke jaren door het Rijk volledig be kostigde bescherming van de Abdij door de afzonderlijke spuit L. Desbetreffende kosten zullen dus voor het Rijk wegval len. Buitendien zal ongetwijfeld na reor ganisatie de beveiliging van de in de ge meente aanwezige Rijksgebouwen, waar van vele van hooge architectonische waarde zijn, zeer veel beter mogen ge noemd worden dan tot dusverre het ge val was. Zij meenen, dat daartegenover zeker van het Rijk in een of anderen vorm wel een tegemoetkoming in de niet onbeteekenende kosten van de brandweer organisatie mag verlangd worden en stellen daartoe reeds pogingen in het werk. De begrooting der jaarlijksche uitga ven voor de ontworpen reorganisatie der brandweer worden geraamd op f 3000, n.l. jaarwedde commandant f 1200, brand meesters f 600, manschappen f 600, abon nement telefoon f 288, idem alarmschel len f 180, telefoongesprekken en toestel wijzigingen f 73, onvoorzien f 69. B. en W. wijzen er op, dat hieraan ontbreken de kosten der met twee garages aan te gane overeenkomsten, aanvulling en on derhoud materieel, benzineverbruik en belooning manschappen voor dienst bij excercitiën en brand. Een gedeelte dier bedragen kan worden gedekt door het geen op de begrooting voor de brandweer in haar huidige organisatie is uitgetrok ken. Zooals boven gezegd, bedraagt de be grooting der uitgaven ineens voor de ontworpen reorganisatie f 29000, omvat tende voor een zware autospuit met toe- behooren f 13400; 600 M. vlasslang 1350 gld.steekladder f 70; boomladder f 45; 2 gasmaskers f 400; 2 handlampen f 10; verbandkist f 40; 2 schoppen, 2 bijlen, breekijzer, hamer f 35; 12 slangenverban- den en -stroppen f 55; 1 schuimblusch- installatie f 1900; ladderwagen f 3950; aanvulling burgerijspuit f 1000; aanvul ling der 4 groote slangen wagens f 3000: 8 telefoonaansluitingen f 200; 12 alarm- schellen f 120; uitrusting 60 manschap pen f 2200 en onvoorzien f 1180. Eduard Flipse. In Mork's magazijn heeft H. H. Can- negieter een uitvoerig artikel gewijd aan een onderhoud, dat hij had met den Rotterd. musicus Eduard Flipse. „Eduard Flipse, aldus de schrijver, hoe wel nog slechts 34 jaar, behoort tot de bekende Rotterdammers. Als dirigent van verschillende zang- en muziekver- eenigingen en als componist van enkele verdienstelijke muziekwerken heeft deze jeugdige toonkunstenaar reeds een naam, die klinkt als een klok. Eduard Elipse is een Zeeuw. Zijn wieg stond te Wissenkerke, waar zijn vader organist van de kerk was. „Mijn vader", vertelde mij Flipse, „heeft mij tot de muziek gebracht, ofschoon do aanleg er natuurlijk reeds in zat. Toen ik zes jaar was, hield mijn vader me een notenblad voor en, toen ik hem zei, dat ik daar niets van begreep, antwoord de hij kortweg: „Morgen moet je dit ken nen!" En zoo speele ik als 6-jarig ventje reeds op een piccolo in het Wissenkerk- sche harmoniecorps, waarvan mijn vader ook dirigent was. Viel een van de wer kende leden door ziekte onverwachts uit, dan droeg mijn vader mij op in te vallen, en zoo kreeg ik op allerlei instru menten, de klarinet, de fluit, en ook op het kerkorgel, ontzaglijk veel practische oefening. Nog had ik geen denkbeeld beroeps- muzikant te worden, toen vader mij naar Goes stuurde om pianolessen te nemen bij Otto Lies, een studiegenoot van Men gelberg. Aan dezen begaafden muziek- aestheticus heb ik veel gehad; hij gaf niet op schoolsche wijze stelselmatig les, maar wees zijn leerling terloops op allerlei dingen. Het was voor mij als twaalf-jarigen jongen een heele tocht, deels met do omnibus, deels te voet, maar ik zal die lessen bij mijn eersten leermeester le venslang niet vergeten. Van den componist schrijft Cannegie- ter o.m.: „Flipse is niet alleen uitvoe rend en leidend toonkunstenaar, maar ook scheppend artist. Van jongsaf pleegt hij te componeeren. „Toen ik veertien was", vertelde hij mij, „zijn er al werkjes van mij gezongen, 't Was melodie en een sentiment, 't Typische is, dat deze num- metrjes nog altijd gespeeld worden. Toen ik in 't afgeloopen jaar aan het bureau van auteursrecht mijn opgaven deed, meende ik met 26 uitgevoerde werken te kunnen volstaan, maar de heer Loh- man had er 84 genoteerd, die hij uit de verschillende programs had gehaald. Van mijn 14de ben ik reusachtig productief geweest. Mijn werkjes uit dien tijd wor den nog in Zeeland en door verschillende Rotterdamsche koren gezongen. Veel et van bestaat alleen in manuscript". Aan het slot van het artikel onlteenen we nog: „Eduard Flipse staat als musicus in zijn gezin en familie niet eenzaam. Reeds vertelde ik van zijn vader, aan wien hij zijn loopbaan grootendeels dankt. Ook zijn jongere broer Marinus, leerling van Mevr. GirodNiekerk te Parijs, be gint als pianist reeds naam te maken Onlangs is hij met een klavier-concert voor het eerst in ons vaderland opge treden en dit optreden van den beschei den jongeman is gelukkig geweest." De DO X. Uit verschillende plaatsen op Walcheren bereiken ons berichten, dat de vliegboot DO X gistermiddag omstreeks één uur zeer goed is waargenomen, o.a. te Oost- kapelle en te Biggekerke, in eerstgenoem de plaats was het jaartal 1929 duide lijk te lezen. Vlisslngen. Op het jaagpad kwam een fietsende jongen met een ander in botsing 'ein reed net kanaal in. Spoedig kon hij op het droge worden gebracht en kwam hij met den schrik en een nat pak eraf. Het Belgische stoomschip Leopold de Weal is met averij in de haven ge komen en zal door de N. V. Kon. Mij. „De Schelde" worden gerepareerd. In de gisterenavond gehouden jaar vergadering van de IJsclub Vlissingen, ril rn rtli m rl yoAtxojn^ jUJYdYëm fjcrciA bleék uit het verslag dat het aantal leden 395 bedraagt, van welke 218 met hoofd kaarten en 177 met bijkaarten. De reke ning vertoont een klein batig saldo. Be sloten is een propaganda-avond te houden. Breedvoerig werd de mogelijkheid van een goede avondverlichting besproken voor de leden, die overlag niet 'kunnen rijden. Tot een bepaald besluit kwam men niet. „Zaanlandia" staakt de betalingen. Naar „Het Volk" ver neemt heeft de Fabriek van Melkproduc ten „Zaanlandia" te Zaandam haar be talingen gestaakt. De fabriek is voorloopig stopgezet. Berucht inbreker gearres teerd. De recherche te Hilversum heeft een inbreker gearresteerd, die in den laatsten tijd het Gooi- en Eemland onvei lig maakte. Zij heeft zijn gangen nage gaan, tot zelfs in Straalsund, waar hij een smokkelaarszaak had 'geregeld. De recherche heeft in zijn woning een brief aan zijn vrouw gericht gevonden, waarin hij haar verzocht, zijn gereedschap naar Eindhoven te zenden, waar hij meende een goeden slag te slaan, van welks op brengst hij dacht in Duitschland met zijh gezin te kunnen leven. De inbreker hee^t bekend. Bij zijn arrestatie had hij nog twee cent op zak. Op zijn naam staan niet minder dan zes inbraken te Hilversum. (Telegr.) Bloembollenschuur afge- b ra n d. Door onbekende oorzaak is Zon dagnacht brand uitgebroken in de bloem- bollenschuur der firma Kabel en Co. te Hillegom. De schuur met een groote hoe veelheid bloembollen is afgebrand. Het kantoor is behouden gebleven. De inboe del was verzekerd. De schade is onbe kend. DE C. A. O. IN HET DRUKKERS- BEDRIJF. Neutrale en Chr. Patroons aanvaarden ze, de R. K. Patroons verwerpen ze. UTRECHT. Vandaag zal de beslissing vallen over de definitieve tot stand ko ming van een collectieve arbeidsovereen komst in het drukkersbedrijf. De Algemeene Nederlandsche Typo grafenbond is bijeen gekomen in het N. V.-huis. Het congres is zeer druk be zocht. De werkgevers vergaderen in het Jaar beursgebouw, waar een beslissing zal ge nomen worden door de Federatie van de Drukkerspatroonsvereenigingen. Van de daarbij aangesloten organisa ties heeft reeds verleden week de Chris telijke patroonsorganisatie besloten de nieuwe G. A. O. te aanvaarden, wanneer de Federatie in haar geheel zulks doet. Te half 11 vergaderde afzonderlijk de (neutrale) Ned. Bond van Boekdrukkers patroons en de R. K. Vereen, van Neder landsche Drukkerspatroons. De vergadering van den Ned. Bond was te ongeveer 1 uur afgeloopen. Hoe wel het juiste resultaat van de stemming nog niet hekend was, bleek toch reeds, dat ook deze organisatie de nieuwe overeen komst wenschte te aanvaarden. De vergadering van de R. K. patroons duurt nog voort. Hier moet de tegenstand zeer groot zijn. Nader wordt uit Utrecht geseind: Naar wij vernemen bestond er in de ver gadering van den Ned. Bond van Boek- drukkerspatroons een geringe minderheid tegen het aanvaarden van de nieuwe C. A. O,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2