Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Politie. De rekening 1929 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd. mortd, als penningmeester dhr J. Be zuren. Inleidend woord «prak en verrolden» De he« Schout *prak een woorï ran patroon, die rich op den 29en De begrooting 1981 ven het Burgerlijk Armbestuur eveneens. Alleen meende de oommissie, dat de post voor het te vor men bouwfonds niet mag verantwoord worden op de rekening der armhuizen. Dhr v. d. Graaft (niet sprekende na mens de commissie) stelde een onder zoek in naar de inschrijving voor de goe deren der bedeeling. 'tWas spr. opge vallen, dat de grootste bedragen waren van één firma, al gelooft spr. wel, dat alles ter goeder trouw geschiedt. Dhr Fraanje heeft ook wel eens ver nomen, dat de kosten van inschrijving voor levering van diverse goederen het niet goed kunnen maken. Levering is meestal uitgesloten. Dhr v. Wingen: de vraag is, of ieder in de gelegenheid komt om mede te din gen naar levering. De voorz. zegt: de grootste zaken kun nen meestal het beste ooncurreeren. Dhr Slabbekoorn zegt, dat, wanneer men tot aankoop van deze artikelen over gaat, de goederen worden gekeurd, zon der dat het bestuur weet van wie ze zijn. De stalen worden gekeurd en niet de per sonen. Valt de levering nu ten deel aan de meest concurreerende, dan kan nie mand daar iets aan doen. Alles geschiedt correct. z Weth. Zegers, eveneens lid van het B. A., zegt, dat, om onpartijdig te zijn, het B. A. zich ook bedient van iemand, die de goederen keurt, een vakkundige. Al les geschiedt eerlijk en onpartijdig. Groo- te firma's kunnen scherper concurreeren dan de kleinere. Recht tot inschrijving staat steeds open voor ieder burger. Dhr v. d. Graaff zegt hiermee niet de minste bedoeling te hebben, maar het is opvallend. Zonder hoofdelijke stemming werd in gewilligd het verzoek van de Ghr. Herv. Schoolvereeniging te Biezelinge om vol gens art. 72 voor aanleg van electrische verlichting in het schoolgebouw zorg te dragen. Alsnu kwam in bespreking bestemming van de onderwijzerswoning te Biezelinge. B. en W. stellen voor, deze woning on der nadere goedkeuring publiek te ver- koopen. Na een korte bespreking werd het voorstel van B, en W. aangenomen. Rondvraag. De voorz. deelt mee, dat de aanleg van electrische verlichting in de school te Biezelinge f 97,50 zal kos ten en gegund is aan dhr P. Sandee. Ingewilligd werd het verzoek van dhr F. P. de Graaf, hoofd der Tuinbouwcur- 8us om vergoeding voor vuur en licht ten bedrage van f 40. Besloten werd tot goedkeuring van het plaatsen van een gaslantaarn voor straat verlichting ten behoeve van burgers uit Sohore, onmiddellijk grenzende aan Bie zelinge. Ook werd besloten om een lan taarn met petroleumverlichting te doen plaatsen in Eversdijk. Een in de onmid dellijke nabijheid wonende werd bereid gevonden hiervoor zorg te dragen. Met de P. Z. E. M. is overeen gekomen om in de maanden Mei, Juni en Juli geen straatverlichting te ontsteken. Hiervoor komt in de plaats verlichting in de mor genuren van de maanden November, De cember en Januari. Dhrv. d. Graaff vestigt de aandacht op den slechten staat van het rijwielpad (be gin oude weegbrug). De voorz. zegt, wanneer dit oude ge bouw is opgeruimd, zullen B. en W. over gaan tot grondige verbetering. Mogelijk kan dan ook gedeeltelijke demping volgen van de bermsloot. Dan hebben wij ook 'n bergplaats voor allerlei. Ook wil de voorz. even bespreken wat te doen in verband met de aanplanting van boomen. Door den gem.-werkman heeft hij verschillende door de iepziekte aangetaste boomen laten rooien. Volgens deskundigen zijn er nog meer, die aan getast zijn. Haast zou men er over den ken, alles langs dezen weg te rooien. Dhr Slabbekoorn vestigt de aandacht op esschen. Deze groeien op sommige gronden uitstekend. Het hout is deugde lijk voor verwerking. Dhr Fraanje is voor eikenboomen. Besloten werd te rooien wat ziek is en eikenboomen aan te planten. Nu vraagt dhr Fraanje nog, of er voor gezorgd wordt, dat de straten in goeden staat komen, na de talrijke opgravingen. Ook wijst spr. op de slootdemping bij de Abdijstraat. Omtrent de opknapping van de stra ten kan dhr Fraanje verzekerd zijn, dat B. en W. hierover een wakend oog hou den. Op het oogenblik kan hieraan niets gedaan worden, dan het allernoodzake lijkste. Met de slootdemping aan de Ab dijstraat is het een boeltje. Van alles wordt er in gesmeten; het polderbestuur schijnt geen bezwaar te hebben tegen demping. Aagtekerke. Loop der bevolking over de maand October 1930. Vertrokken: Elizabeth Melis naar Zou- telande. Maria Franke naar Zoutelande. Ch. v. d. Woestijne naar St Laurens. Jo hanna Maljaars naar Oostkapelle. Abra ham Maljaars naar Oostkapelle. Ingekomen: David Kodde uit Seroos- kerke. Neeltje Wouters uit Zeist. Joh. Maria Minderhoud uit Vrouwepolder. Kornelia Willemina Jacobse uit Grijps- kerke. Johanna Pieternella Louwerse uit St Laurens. Cornelia de Voogd uit Big- gekerke. 0.- en W.-Souburg. De A. R. Kiesver- eeniging hield Vrijdag een vergadering onder voorzitterschap van dhr J. Suur- mond Pz. .Als secretaris is benoemd dhr W. Suur- Besloten wordt, om zoo mogelijk iede re maand te vergaderen en voor de eerst volgende vergadering een spreker uit te noodigen. Propaganda-middelen worden bespro ken. Dhr Bezuyen behandelde het onder werp: „De economische crisis". Een bree- de bespreking volgde. De belangstelling was vrij goed. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand October. Inkekomen: Willem de Witte van Mid delburg naar A 48. Elizabeth Jacobse, van Ritthem naar A 40. Cornelia Dage vos van Kattendijke naar B 21a. Marga rita Jobse, van Zoutelande naar B. 50. Maatje Sinke, van Souburg naar A 16. Margarita Jobse, van Meliskerke naar B 11.. Vertrokken: Janna Geldof, van B 22 naar Middelburg. Leuntje de Buck, van B 88 naar Westkape^e. Cornelia de Voogd van B 11 naar Aagtekerke. Domburg. Vrijdagavond had de eerste bijeenkomst in dit seizoen plaats van de „Winterclub Domburg", in het lokaal „Rehoboth". De voorzitter, dhr L. J. van Voorthuy- sen, heette de talrijke aanwezigen wel kom en sprak een inleidend woord bij de opening van het 9de winterseizoen van de club. Daarna gaf hij het woord aan de bekende Haagsche declamatrice Toos Hoog, die de aanwezigen vergastte op 'n keur van voordrachten, in proza en po- ezie, uit verschillende tijdperken, van Vondel tot heden. Wij noemen: Psalm 103 en „Rey van Edelingen uit Gijsbrecht van Aemstel", van Vondel; „Twee dou blet schelpen" en „Van een Pompoen en een Eik" van Jacob Cats; „Het Penz-oen" en „De Vrouwen van Wijnsberg", van W. Bilderdijk; „Op soo goeden weer-om" van L. van der Minnen; „De Verjongings kuur" van A ,C. W. Staring; „Met z'n achten", „De Conducteur" en „Het Boer tje van Heemstede", van Nicolaas Beets; twee fragmenten uit „Lioba" van Frede- rik v. Eeden; „De zeven Prinsessen van Helgoland" en „Ik wil de Dichter du- Lente zijn" van Pol de Mont; „Zeeland" van M. van Royen en „Huwelijk^peval (Proza)van J. L. Walch. Het is moeilijk te zeggen, wat meer boeide, de oude of de nieuw.» poëzie, want de voordracht van beid» was bui tengewoon goed, nu en dan meemorlijk. Mej. Toos Hoog had wee.- eens <en „daverend" succes te boeke-,dat be wees het applaus! De voorzitter was dan zeke; tok aller tolk, toen hij haar na afloop den war men dank overbracht van ha. geestdrif tige publiek. Koudekerke. Loop der bevolking van 16 tot en met 31 October 1930. Ingekomen: A. F. H. Spijker en gezin, wijk E no. 210, uit Vlissingen. J. Steen- dam met gezin, wijk D no. 115, uit Mid delburg. P. Postma met gezin, E 183a, uit Vlissingen. Mej. W. Louws, G 57, uit Meliskerke. E. P. Valkhoff, D 111, uit Middelburg. Mej. F. Marteijn, D 51, uit Arnemuiden. P. Dingemanse, D 51, uit Meliskerke. Mej. P. van Soelen, E 190, uit Middelburg. Mej. de Wed. A. Van Velze, geb. van 't Heel, A 206, uit Apel doorn. N. J. Karstanje, A 14, uit Wis- senkerke. J .Wijkhuis, D 32, uit Seroos- kerke. Vertrokken: Mej, J. van Vlaanderen, B 131, naar St Laurens. P. de Wijze, C 15, naar O.- en W.-Souburg. Mej, J. Snoep, van E 72a, naar Middelburg. Mej. M. L. Hoornick, van D 150, naar Goes. D. den Hollander, van D 175, naar Mid delburg. I. van den Berge met gezin, van D 10, naar Middelburg. J. Westerbeek en gezin, van E 103, naar O.- en W.-Sou burg. J. Persijn met gezin, van D 115, naar Axel. Vrijdagavond vergaderde de feest commissie voor den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin. In deze verga dering werd door den penningmeester financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat ontvangen was f 661,9214 en uitgegeven f 626,5814, batig saldo f35,11 Voor kinderspelen en tractatie was 186,75 uitgegeven. De penningmeester, dhr Ter- woert, ontvangt den dank der vergade ring. Besloten wordt de bestaande commis sie te ontbinden en de resteerende gelden te bestemmen voor het eerstvolgende Oranjefeest en ze te bergen in de ge- meentekluis. De Voorzitter spreekt zijn groote te vredenheid uit voor de wijze, waarop het feest gevierd is en dankt alle commissie leden voor hun medewerking. Vrijdagavond hield de afd. Patri monium alhier een vergadering. De voorz., dhr de Rijcke, behandelde het onderwerp: „Het Chr. Huisgezin". Achtereenvolgens werkte de inleider de volgende punten nader uit: De aard, het ontstaan en het doel van het Chr. ge zin. De invloed der zonde daarop. Het Chr. Huwelijk. De verhoudingen tusschen ouders en kinderen, tusschen man en vrouw en tenslotte tegenover de dienst baren. Een drukke bespreking volgde hierop. Het bezoek op deze vergadering was matig. Jammer voor de afwezigen, die een goede vergadering gemist hebben. Zierikzee. Do A.-R. Kiosvereeniging „Nederland en Oranje" kwam Vrijdag, avond voor het eerst in dit seizoen in vergadering bgeen. De zeer goed be zochte vergadering stond onder leiding van dhr. W. den Boer, die een kort eenige medodeelingen deed van de inge komen stukken, waarbij voorlezing werd gedaan van een schrgven van het be stuur der Gewestelijke Organisatie van Patrimonium waarin werd aangedrongen om bjj de candidaatstelling voor leden der Staten en Gemeenteraden rekening te houden met den invloed uit Chri»telyk- socialen kring. Vervolgens werd het woord verleend aan Ie H. Hoogendoorn, Chr. Geref. pre dikant, alhier, die een referaat hield over: „Onze Staatsmacht-beschouwing". In hoofdzaak besprak hg daarbij de taak van do Overheid en het Overheidsgezag, met betrekking tot de verschillende ter reinen van het leven. Met nadruk vestigde spr. er ook do aandacht op dat de Overheid niet aan de heerschappij der kerk is gebonden, maar een zelfstandige plaats inneemt en tot taa'k heeft den vrijen loop van het Evangelie te bevorderen. Op dit referaat volgde een zeer geani meerde bespreking, waarna dhr. U. Gor ter de vergadering met dankgebed sloot. Vlissingen. Vrijdagavond had in het Jeugdgebouw der Geref. Kerk 't afscheid plaats van dhr J. Baarschers, hoofd der Geref School aan de Kasteelstraat, en de installatie van het nieuwe hoofd de heer A. Schout, alhier. De voorzilter van de Vereen, voor Lager Onderwijs op Geref. grondslag de heer G. van de Putte opende deze bijeenkomst, welke zeer druk bezocht was, op de gebruikelijke wijze, en heette allen welkom, in 't bijzonder de heer Wit, Insp. L. 0., de heeren van Westen en P. G. Laernoes, Wethouders, de heer B. de Jager, hoofd Palingstraat- school, terwijl de heeren Teunis en J. Laernoes wegens omstandigheden afwe zig waren. Daarna richtte de voorz. het woord tot den heer J. Baarschers. Spr. memoreerde het feit, dat de heer Baar schers alhier, als jong onderwijzer op 1 Mei 1891. zijn arbeid heeft aangevangen, met heilig idealisme en jeugdig vuur in een oud heerenhuis in de Nieuwstraat met 120 leerlingen, bijgestaan door een onderwijzer en een onderwijzeres. Op 1 Nov. 1908 werd de school in de Kasteel straat in gebruik genomen. Door den toe loop van leerlingen moest later tot split sing worden overgegaan. Spr. schetste den arbeid van dhr. Baar schers en hoopte dat de levensavond voor den heer Baarschers licht moge zijn. Spr. richtte ook woorden van dank tot Mevr. Baarschers, waarna hrj de aanwezigen ver zocht beiden Ps. 1214 toe te zingen. Hierna ging de voorz. over tot de in stallatie van he iouwe hoofd, den heer A- Schout, die reeds bijna 14 jaar aan de school verbonden is. Het is do bede Van 't Bestuur dat hjj vele jaren aan da school verbonden mag zijn, waar na de heer Schout werd toegezongen Ps. 134:3. Ook verwelkomde de voorzitter 'den nieuwbenoemde onderwijzer de heer Geervliet. Hierna werd door het bestuur van de schoolvereen. aan den heer Baar schers een rooktafel aangeboden. Namens de oud-leerlingen sprak de heer P. G. Laernoes. Het verheugt spr. dat de heer Baarschers hier steeds is gebleven en ook in de toekomst hier zal blijven, waarna hij een luidspreker aanbood. Ook de heer Ir G. de Rooij uit Voorburg sprak eenige woorden van dank baarheid namens de oud-leerlingen die nu in Voorburg wonen. Hjj bood namens de vele oud-Vlissingers te Voorburg, twee boekwerken a.an, en hoopt dat God, de heer Baarschers nog vele jaren voor z'n familie on vrienden mag sparen. Na de pauze, waarin thee werd ge serveerd, deelde de voorz. mede, dat door de leerlingen en het onderwijzend per soneel een schemerlamp was aangeboden. De heer C. Wit, Inspecteur van het Lager Onderwijs bracht dank namens het Rij'ks-schooltoezicht, voor hetgeen de heer Baarschers voor het onderwijs is geweest en voor het Christelijk onderwijs in het bijzonder. Aan den heer A. Schout zeide de insp. dat hij vertrouwt dat hij evenals de heer Baarschers voor de,/kinderen iets zal zijn en eindigt met de wensch uit te 'spre ken dat Gods besten zegen nog in 'lengte van jaren op de school moge rusten. Hierna was het woord aan den Weth. van onderwijs, de heer Gv a n W e s t e n, die de geschiedenis van het onderwijs ien die van de school van den heer Baarschers in het bijzonder, naging. Hij wees op de moeilijke omstandigheden waaronder de heer Baarschers steeds heeft gewerkt, hij memoreerde nog het vroege overlijden van den heer Meeuwse en den allen bekende heer Boon. Hjj vertrouwt dat de heer Schout al zgn krachten zal besteden tot bloei van de school. Hierna sprak dhr. 0. D1. van Noppen uit Amsterdam als oud-voorzitter. Spr. wees op de heerlijke taak die de Chr. onder wijzers hebben, tot opvoeding van de jeugd. De heer B. de Jager, hoofd der Chr. Schooi in de Wagenaarstraat, wenschte den lieer Baarschers geluk met dit zeld zame jubileum. Hij hoopt dat de laatste periode een zeer gezegende moge zijn. De heer J. Fröberg, sprak namens het schoolpersoneel. Hjj riep het nieuwe hoofd (hartelijk welkom toe en sprak en zijn bljjdschap over uit dat de eerste onder wijzer werd benoemd. D$ H. A. Wiersinga sprak namens den kerkeraad der Geref. Kerk. Hjj wees op de verdiensten van den heer Baarschers, voor het Chr. onderwijs. afscheid tot den heer Baarschers namens Ihet personeel. Hjj wees op de eigen schappen van hun hoofd, hg zag daarin een der oorzaken van het peil van het onderwijs aan de school. Ook Mevr. Baar schers heeft altjjd met de school mede geleefd. Spr. dankt naast God het bestuur voor zjjn bonoeming, hjj hoopt op een lange en prettige samenwerking. Verder brengt spr. dank aan de ouders voor de gelukwenschen en hoopt dat de aangename verstandhouding tusschen de ouders en hem steeds moge voortduren. Hjj dankt het personeel voor hun woorden en de attentie van hen ontvangen en (hoopt op aller medewerking. De heer Baarschers het woord verkrjj- gende, sprak woorden van afscheid* Hjj wjjst op de aangename samenwerking tus- techen hem en het bestuur, die steeds bestaan heeft. Hjj brengt dank voor de medewerking van het personeel, dat hem steeds in alle opzichten heeft gesteund, in de taak kinderen op te leiden tot goede burgers en kinderen Gods. Spr. wjjst op den gunstigen tjjd, die het Chr. Onderwjjs thans meemaakt. Spr. wijst er op dat ook in de gezinnen de touwtjes strakker moe ten worden aangehaald. De mentaliteit der tegenwoordige jeugd is anders dan vroeger. Ook z'n opvolger "bidt spr. toe dat hij onder Gods zegen nog lang aan de school moge arbeiden. Tot slot werd nog gezongen: „Een vaste burgt is onze God", waarna ds Wiersinga dezen goed geslaagden avond met dank zegging eindigde. Dies middags werd door dhr. en mevr. Baarschers afscheid genomen van de leer lingen. Harteljjk werden ze toegesproken door de heer Schout en Van de Putte. Daarna tnam dhr. Baarschers met een ernstig woord afscheid van de kinderen, die hem tenslotte toegezongen Ps. 1214, waarna de kinderen werden getracteerd. Trambotsing te Laren. Zaterdagmiddag tegen 2 uur zijn te Laren twee motorwagens van de Gooische tram op de lijn LarenHilversum met elkaar in botsing gekomen, waarbij eenige personen licht zijn gewond en groote ma- terieele schade ontstaan is. Bijna het geheele traject, n.l. van de Vredelaan te Laren tot de erfgooierswo ningen te Hilversum, heeft dubbel spoor. Daar passeeren elkaar steeds de motor- trams, welke gelijktijdig uit Laren en Hilversum vertrekken. De tram, die om kwart voor twee van Laren vertrekken moest had echter vijf minuten vertraging wegens verlate aankomst van den wagen uit Amsterdam en was nog op het enkel spoor toen daar ook de tram van Hil versum naderde. De bestuurder daarvan schijnt geen rekening gehouden te hebben met 'het nog niet ontmoeten van de tram uit Laren en is door den wissel gereden op 'het enkel spoor. Het uitzicht ter plaatse wordt eenigszins belemmerd door geboomte; men heeft althans elkaar te laat opgemerkt dan dat krachtig remmen de botsing kon voorkomen. Van beide motorwagens werden de bal- cons ingedrukt, maar de wagens bleven in de rails. Beide wagenbestuurders wer den verwond. Ook eenige passagiers be kwamen lichte verwondingen. Van een hunner, den heer B. uit Diemen, werd een slagader afgesneden door brekend glas. Na verbonden te zijn kon ook hij, evenals de anderen, zijns weegs gaan. De tramdienst bleef ongeveer anderhalf uur gestoord. Een vreeselijk misdrijf te Amsterdam. Op 29 Maart van het vorige jaar geschiedde op het Ambon- plein te Amsterdam een ontzettend onge luk: in den toren van de kerk aldaar viel een leidekker uit de nok in een der om megangen. De brandweer kwam er aan te pas om het vreeselijk verminkt lichaam van den man naar den beganen grond te transporteeren en weldra gaf het slachtoffer den geest. Aanvankelijk dacht men aan niets an ders dan aan een verschrikkelijk ongeval, doch langzamerhand begonnen er vreem de geruchten omtrent de droeve gebeurte nis te loopen en kwamen er speciaal ten aanzien van den patroon van den veron gelukten leidekker zeer bezwarende om standigheden aan 't licht. Zoo bleek o.a. dat die patroon op het leven van zijn om het leven gekomen knecht een levensver zekering van vijftigduizend gulden had gesloten, welk bedrag hem dan ook na het sterfgeval werd uitbetaald. Toen nu de patroon een nieuwen knecht in dienst nam, stelde hij pogingen in het werk om op het leven van dezen man een verzeke ring van eenige honderdduizenden gul dens af te sluiten. Deze poging mislukte, een en ander kwam de justitie ter óore en zij droeg den commissaris van politie, den heer J. Reyinga, op, terzake een on derzoek in te stellen. De commissaris verzekerde zich ten deze de hulp van de centrale recherche en een uitgebreid on derzoek werd hier en in Den Haag, waar de leidekker-patroon woont, begonnen. Eerst een dezer dagen dus ruim an derhalf jaar nadat het geval op het Am- bonplein plaats greep kon de politie tot een tweetal arrestaties overgaan, nl, van den patroon en één van zijn knechts. Een reeks getuigen werd deze week ter parkette door den subst. officier van justitie gehoord. Zaterdag heeft ten slotte de aangehouden knecht zeer bezwa rende verklaringen afgelegd tegen zijn Maart 1920 tezamen inet den veronge lukten leidekker in den kerktoren moet hebben bevonden. Welk afschuwelijk drama zich daar in dien hoogen toren heeft afgespeeld, men kan 't slechts bevroeden. Inmiddels is op last van den rechter commissaris do aanvankelijk aangehou den knecht in vrijheid en do gearresteer de patroon in verzekerde bewaring ge steld. Het getuigenverhoor wordt de vol gende week nog voortgezet, meer en meer hoopt zich het bezwarend materiaal tegen den patroon op. Fraude? Vrijdagavond is do 46- jarigo B., oud-lid van de gemeenteraad van Amersfoort, aangehouden en over gebracht naar het huis van bewaring te Utrecht Ee aanleiding tot deze aanhou ding is vermoedelijk gelegen in de finan- cieele handelwijzen van B. als commis- sionnair in effecten. Op een trein geschoten. Dezer dagen, toen de personentrein uit Zwolle omstreeks 4 uur n.m. de buurt schap Wijnvoorden onder Wijhe passeer de, is er op dien trein geschoten. De kogel drong in de cabine van de loco motief, zonder echter iemand te wonden. De maréchaussee stelt een onderzoek in. Brutale berooving van een spaarbank. Twee gemaskerde bandie ten zijn Zaterdagmorgen een filiaal van de Berlijnsche spaarbank in de Tiergarlen- wijk binnengedrongen; zij hielden het per soneel met hun revolvers in bedwang en stalen al het geld, dat in hun bereik wasi Op hun fietsen, die gereed stonden, zijn de dieven gevlucht Niettegenstaande men de achtervolging snel begon, is men er niet in geslaagd hen te vatten. Volgens een voorloopige schatting wordt er onge veer 14.000 mark vermist. Brandweer als bemidde laar. De Berlijnsche brandweer werd des nachts gealarmeerd door een dron ken loodgieter, die door zijn vrouw niet tot do echtelijke woning werd toegelaten en thans op de hulp van de brandweer rekende, om toegang tot zijn woning te krijgen. Hoewel deze taak feitelijk buiten 'de competentie van de brandweer lag, kreeg de man toch zijn zin. Door de voorspraak van de brandweerlieden liet de vrou^ zich overhalen haar echtgenoot weer in de woning op te nemen. De man zal echter de kosten voor het alarmeeren te betalen hebben, terwijl ook proces-verbaal wegens „groher Unfug" tegen htm is opgemaakt. Een brutale overval, Zater dagmorgen heeft een brutale aanranding plaats gehad in de hoofdstraat van Glad- bach op een banklooper. Toen de man met een portefeuille uit het bankgebouw kwam, werd hij op straat door een elegant geldeede dame met een knuppel van achter op 't hoofd geslagen, zoodat hij ter aarde stortte, waardoor zijn belaagster gelegenheid kreeg hem zijn portefeuille met 11.000 M. te ontnemen en in een gereedstaande auto te stappen. Niettegenstaande zijn zware verwon ding had de looper nog de kracht haar te achtervolgen en op de treeplank te springen. Een goedgerichte stoot uit den wagen deed hem echter bewusteloos op straat neervallen. Hoewel onmiddellijk de vervolging werd begonnen, wisten de daders te ont komen. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 29 October 1930. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een motorrijtuig zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: C. de K. te Borsselen, f3 b. s. of 3 d. h. Dronkenschap: L. de H. te Nieuw Beij- erland f 15 b. s, of 15 d. li. In de provincie Zeeland handelen in strijd met het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: J. P. te Koude kerke, fö b. s, of 5 d. jh. Rgden met een voertuig zonder licht: J. S. te Vlissingen f 3 b. s. of 3 d. h. Te Vlissingen binnen de bebouwde kom der gemeente wal eren, anders dan in de daartoe bestemde bakken: D. L. te Vlissingen, f 10 b. s'. of 10 d. ih. Gevonden voorwerpen. In de maand October 1930 zijn aan 't bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen: Een kinderschopje en pet, een hals ketting, vier rozenkransen, een nikkeien horloge, een parapluie, zeven portemon- naie's met en zonder inhoud, twee olie- pijpen, twee kaartjes wol en een klosje garen, drie petten, een sigarenpijpje in etui, een werkjas, een gouden ring, een handschoen, een muts en twee stukken touw, twee koralen kettingen, twee mut sen, een paar dameshandschoenen, drie rijwielbelastingplaatjes 1930/1931, een nikkelen fluit, vier Lipssleutels, 'h boord, een padvindersmes, een damestaschje met inhoud, een hondje, een fasant, een tafel kleed, een gouden dasspeld, een fitters^ tang, een kachelbuis en een pak zakken. Goes, 1 November 1930. De Commissaris van Politie, E. G. WIERTS VAN COEHOORN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6