DE ZEEUW sek! WEILAND, cien, ende, kCo. JIS' WEILAND, TWEEDE BLAD. PAULS OFFER. Uit de Provincie. (EST, r. ddelburg erkoopen celhuizen an handel inen- en vreemde nkpapier. giroreke- rgoeding. losito. anderijen Kortgene, ssenkerke en Adver- nten aan* M i OR te van N, met 20 °/o ze gelegen* S. Tel. 168. RBIST te verzoeke I ARMBE- iten: :ober 1930, in de Ge- nszand, be- INDERT, ir Arends- ïd, samen mber 1930, lur, in de Hendriks .71.24 H.A. irkrijgbaar ngineester, Lz., Mag- ten kan- :en. zoon eling n diegenen lis bezitten, :eren. eeftijd, bij 70, Zoutelande i KER, iar - GOES 1859. KKER iar Goes 2IKAAT 1)1 KEN-0L5T ÏTonrlvilrc. MAANDAG 27 OCT. 1930. Nr 23. BEGROOTING BINNENLANDSCHE ZAKEN EN LANDBOUW. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer. Aan het Voorl. Verslag der Tweede Kamer is het volgende ontleend: Binnenlandsche Zaken. Verscheidene leden gaven als hun mee ning te kennen, dat bij de benoeming van burgemeesters veel te weinig met het groote aantal sociaal-democraten wordt rekening gehouden. Andere leden merkten hiertegenover op, dat, wanneer men vast zou houden aan de gedachte, dat de benoeming van een burgemeester moet plaats hebben in overeenstemming met den geest der bevolking, het aantal sociaal-democratische burgemeesters a) zeer klein zou worden. Het overwegend deel der Nederlandsche sociaal-democra ten toch woont in de grootste tien steden van het land. Overigens waren deze leden van oordeel, dat, zoolang de s.d.a.p. vol hardt bij haar dubbelzinnige houding in zake het optreden met revolutionnaire middelen, geen enkele sociaal-democraat tot burgemeester behoort te worden be noemd, tenzij hij in dit opzicht bijzondere waarborgen kan geven. Verscheidene leden wenschen te verne men, welke de voornemens der Regeering zijn ten aanzien van het nog steeds bij de kamer aanhangige ontwerp-Zon- d a g s w e t. Opnieuw verklaarden verscheidene le den, hei onverdedigbaar te achten, dat de lijkverbranding, waarvan vast- staat, dat zij in strijd is met de Begraaf- wei, door de Regeering oogluikend wordt toegelaten. Benige leden stelden de vraag, of de Commissie De Bie inzake het d a n s- vraagstuk reeds haar rapport heeft uitgebracht. De v/aag werd gesteld, tot welke resul taten de minister is gekomen bij de over weging van de ten vorigen jare bepleite wijzigingen van de Kieswet, wel- k'e de i ergrooting van het aantal hand- t->ek< mngen voor de candidaatstelling van leden der Tweede Kamer, alsmede dc verdeeling van het land in 4 kiesdistric ten betroffen. Verscheidene leden opperden wederom bezwaar tegen het opnieuw voorkomen van posten voor vrijwilligeburger- wachten, bijv. vrijw. landstorm en mi litaire politie op de begrooting. Verschei den andere leden kwamen evenals vroe ger hiertegen op. Gaarne zouden sommige leden verne men, of de minister bereid is, het initia tief te nemen tot een wij z i g i n g van de Bioscoopwet, welke het mogelijk maakt, dat niet alleen de films, die in een bioscoop worden vertoond, aan con trole worden onderworpen, doch dat ook voor het z.g.n. bij programma eenzelfde cóhtrole wordt ingesteld. Eenige leden gaven het denkbeeld in overweging, een statistiek samen te stel len, waaruit kan blijken, in welke mate iij. ons land de huisvrouwen de wasch geheel of gedeeltelijk buitenshuis laten behandelen! Zulk een statistiek zou kun- litën bijdragen tot vergrooting van de kennis van de levenswijze der bevolking. '^Gevraagd werd, of het verslag van de Rijkscommissie voor de werkverrui- ifPing spoedig kan worden tegemoet ge zien. Vele leden drongen er op aan, dat een overzicht aan de Kamer zal worden over gelegd van de plannen op het gebied van W'e rk verschaffing en steun- verleening/ welke de regeering voor de naaste toekomst heeft. Nog steeds waren verscheidene leden van oordeel, dat aan de tewerkstelling van werkloozen in vele Drentsche ge meenten nog te veel het denkbeeld van ondersteuning wordt verbonden. De landbouw-crisis. Zeer vele leden verklaarden zich on voldaan over het beleid van den minister, voorzoover dat de afd. Landbouw van zijn departement betreft. In andere landen FEUILLETON 48) VW5 &mz het Eagataöx. Paul glimlachte. „Ik ben misschien l'èelijk geweest, maar jij bent nooit an ders dan bekoorlijk, liefste." „O ik weet wel, dat ik in jouw oog niets van mijn bekoorlijkheid verlies, al doe ik wel eens leelijk; en om je de waar heid te zeggen met jou gaat het pre cies zoo. Ik geloof dat we allebei hst aardigst zijn, als we scherp tegen eikaar Zijn en dat, als we boos op elkaar zijn, we elkaar het meest liefhebben." Beide begonnen te lachen en stevig ge armd ginen ze uit en wandelden langs de met gras begroeide weinig gebruikte pa den van het park. „Ga je naar de Fulfords vanavond?" vroeg Isabel. „Neen, ze hebben me niet gevraagd, ga jij?" a,„Niet, als jij niet gaat; ik heb het land aan dia avondjes, waar jij niet heen gaat Öm een oude beeldspraak te gebruiken, je bedreft de helft van de avondjes dcor er niet voor gevraagd te worden." toonen de Regeeringspersonen, ook de Kabinetsleiders, voor soortgelijke ver schijnselen de grootste belangstelling. In Nederland schijnt de Regeering in dezen de leiding uit handen te willen geven. De instelling van de commissie-Lovink wekt althans den indruk, dat zulks het ge val is. De instelling dezer commissie kon bij de meeste der hierbedoelde leden weinig bewondering wekken. Een commissie als deze, waarin uiteraard verschillende ele menten van het bedrijf vertegenwoordigd zijn, kan niet anders dan eenige alge- meene maatregelen voorstellen. Gaarne zouden de hier aan het woord zijnde leden intusschen vernemen, of het juist is, dat de commissie-Lovink aan de Regeering reeds verscheidene voorstellen heeft gedaan, welke deze niet bereid is over te nemen. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan zouden zij willen vragen, wat deze voorstellen behelzen. Bij hun critieK op de instelling der commissie wilden deze leden niet voorbijzien, dat zij met voortvarendheid heeft gewerkt. Andere leden verzetten zich met klem tegen de gedachte, dat het benoemen van de commissie-Lovink een bewijs zou zijn van een minder actieve persoonlijke be moeiing van den minister met de zaken van den Landbouw. Verscheidene leden vroegen of de mi nister bereid is, te doen blijken van zijn inzicht in de oorzaken van de cri sis alsmede van zijn oordeel over elk der in het bovengenoemde program ver melde punten, voorzoover die aanstonds te nemen maatregelen betreffen. Sommige leden bleven in een afzon derlijk departement van Land bouw een, noodzakelijke voorwaarde zien voor een richtige behartiging van de belangen der velen, die hij dit bedrijf be trokken zijn. Andere leden zouden des noods genoegen willen nemen met de weder-aanstelling van een directeur-gene raal van den Landbouw. Wat de aanstonds te nomen maatrege len betreft, pleitten verscheidene leden krachtig voor het verleenen van steun aan graanbouw, fabrieksaard- appelverbouwensuikerbieten- verbou w. Sommige leden, die wezen op de groote moeilijkheden, welke sommige groepen van tuinóouwers ondervinden, dron gen met klem aan op het verstrekken van credieten uit de schatkist aan deze groepen. Verscheidene andore leden verklaarden gaorne alle maatregelen te willen steu nen, welke tot hulp van den zoo bedreig den landbouw zouden mogen worden ge nomen. Zij meenden echter, dat zulke maatregelen inzonderheid ten aanzien van den fabrieksaardappel- en suikerbietenverbouw gewenscht zijn. Het z.g. Suikerwetje, dat in den afgeloopen zomer is tot stand gekomen, heeft in verband met de prijsdaling, wel ke sindsdien nog heeft plaats gehad, slechts een zeer onvoldoenden steun ge leverd. Een aantal leden verklaarden in dit verband het te betreuren, dat op de be grooting niet een algemeene post voor komt, waaruit de minister voor liet toe passen van steunmaatregelen, indien hij die noodig acht, kan putten. 's Ministers aandacht werd gevestigd op den aanvoer van enorme hoeveelheden graan uit Sovjet-Rusland, waar door de prijzen op de internationale markt zeer worden gedrukt. Naar het gerucht wil, zou dit verschijnsel minder een eco nomische dan wel een politieke oorzaak hebben. Het nemen van maatregelen hier tegen achtten de hierbedoelde leden nood zakelijk. Andere leden, overtuigde tegen standers van invoerverboden of bescher mende rechten, sloten zich bij dezen aan drang aan. De vraag werd gesteld, of nog de indie ning van een wetsontwerp, houdende de verplichting tot hef. gebruik van een be paalde hoeveelheid iniandsche tar we bij de broodbereiding, is te wachten. Wederom werd gevraagd naar verlich ting van sociale lasten en belas tingen voor den landbouw. Verschei dene leden gaven als hun meening te kennen, dat het vóór alles gewenscht is, den export van daarvoor in aanmer king komende landbouwproducten zoo veel mogelijk te bevorderen. Paul haalde de schouders op. „Het is mijn ongeluk en niet mijn schuld; want ik word groen van jaloezie op iedereen, die gevraagd wordt voor een avondje, waar er maar een kansje bestaat jou te ontmoeten." „Het is toch grappig", overpeinsde Isa bel luide; „Paul Seaton gaat voor een paar dagen weg en Londen wordt even schaarsch bevolkt als de steppen in Rus land en de verlaten groote Sahara; Paul Seaton komt weer terug en de stad is even druk als op een feestdag of bij 's Konings verjaardag." „Dank ej", zei Paul eenvoudig. „Ik ga een nieuw rekenboek uitgeven", vervolgde Isabel, „met dergelijk soort sommen: Trek een van de vjjf millioen af en er blijft er maar een over en die een ben je zelf en erg eenzaam." Paul glimlachte en Isabel babbelde voort: „Tel een bij twee op en de som is twee, want die een is het vijfde wiel aan de wagen en wordt zoo gauw moge lijk afgeschud." „Wat een diepzinnige rekenkundige 1" zei Paul vol liefde. „Je bent zelf nog al goed in wiskunde, is het niet?" vroeg Isabel. „Ik was lang niet een van de min sten in Oxford." „En toch, mijn lieve Paul, kost het je vaak moeite vraagstukken op te los- HOOVE R-stofzuigers kloppen, vegen en zuigen. Agent J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Het laat zich aanzien, dat heit verplichtend overstappen door de tramreizigers aan de Langeviele buiten- brug nog wel eenige weken zal blijven voortduren. Tit is geen sinecure nu de hevige regens vooral aan de zijde van de stad een modderpoel doen ontstaan, die het soms een kunststuk doet zijn daar behoorlijk te passeeren. Terecht is dan ook de vraag gesteld of door een verleg' ging van een eindje bestrating niet een verbetering tot stand is te brengen. Deze modderpoel maakt het tevens hoogst ge wenscht, dat als de PZEM op 1 Nov. de verlichting ter plaatse staakt, op andere wijze daarin wordt voorzien. Het blijft .thans niet bij dit overstap pen. Als men met de tram Vlissingen StadHaven mede gaat, moet menoök de Keersluisbrug over loopen, daar deze iets verzakt is, waardoor de tram niet behoorlijk kan passeeren. De B ac h v er e en i g i n g te Middelburg. Uit de rekening van de penningmeesteres der Bachvereeniging te Middelburg blijkt, sdat zij aan de Zang- vereen. „Tot Oefening en Uitspanning" aldaar f 373.15 heeft afgedragen ter dek king van het tekort der uitvoering van de Johannes Passion op 14 en 15 April 1.1. Besloten werd voor dit tekort ook nog een deel van de contributie 19301931 te bestemmen. De voorzitter der zangvereen., de heer Hartman, bracht dank voor dezen steun, al betreurde hij, dat een dergelijke uitvoe ring te Middelburg financieel geen succes was. Spr. (hoopte dat in het vervolg meer belangstelling uit Middelburg en omgeving zal worden ondervonden en daardoor een 'kleiner offer door de Bachvereeniging vol doende zal zijn. Kapeüe. Onder het vee van den heer J. Wabeke is het mond- en klauwzeer uit gebroken. Helnkenszand. De l^eer J. de Mol is tot president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier gekozen. Zaterdag en Zondag profiteerden reeds enkele abonné's alhier van de ra dio-centrale, door dhr M. Almekinders in bedrijf gesteld. Wemeldinge. De motors!eepboot „Ad- ja", ka.pt. Hoekman, met twee sleepsdhe- pem „Spes" en „Rijnvaart" op sleep touw, resp. bestemd voor St Maartens dijk en Krabbendijke, kreeg onderweg ma chinebreuk, waardoor hij genoodzaakt werd zich met zijn boot en schepen door de ter assistentie uitgevaren sleepboot „Sandrina" alhier, te latén binnenbren gen. Zaterdag zijn de bergingsvaartuigen „Trio" en „Zeehond", van het bergings bedrijf van Hoogenboezem en van d. Tak van hier vertrokken naar het even bui ten de haven van Hoofdplaat gezonken sleepschip „Sophia III", schipper INijen- hof, geladen met suikerbieten. Getracht zal worden schip en lading te bergen. Xeasa&a. Op de bakkerij-tentoonstelling alhier waren niet, zooals wij Zaterdag pieldden, 26, maar 261 inzendingen. - Door de vele regens staat de Ier- selksche Moer geheel blank. Het rundvee moest ten spoedigste worden binnenge haald. Houdt de regenval nog aan, dan zul len evenals twee jaar geleden, ook de we gen onder water komen te staan. Schore. Het gemeentebestuur heeft ad- baesie betuigd aan bet aan den Minister van Waterstaat gezonden request van bet Comité tot Verkeersverbeteringen van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwscbe eilanden en West-Brabant. Aagtekerke. Dinsdag 21 dezer vierde de heer P. de Visser alhier, raad van den Polder Walcheren, zijn 70sten ver jaardag. In verband met dit feit werd hem door bet dagelijksch bestuur van den Polder Walcheren een bezoek ge bracht en werden hem gelukwenschen aangeboden. De jubilaris beeft vanaf bet jaar 1910 deel uitgemaakt van bet pol derbestuur en wel de plaatste 11 jaren sen. die even eenvoudig zijn als twee maal twee. Dat heb ik vaak opgemerkt." „Dan behooren ze zeker in een hoo- gere tak van wiskunde thuis, dan die, welke ik bestudeerd heb. Maar waarin heb ik gefaald in den laatsten tijd, dat de examinator niet over me tevreden is „Je begrijpt ons niet altijd, mij be doel ik." „Maar daar 'moet je Oxford niet de schuld van geven; er was niets, dat ook maar in het minst op jou leek in de wiskunde, die ik aan de universiteit be oefende. Daar waren slechts saaie, ake lige problemen met logika er in." „Hoe afschuwelijk." „En als je twee met twee vermenig vuldigde, kwam er altijd vier tot pro duct", vervolgde Paul. „Kun je je iets tammers en onbelangrijkers voorstellen." „Niets. En wat is dan bet resultaat, als je twee met twee vermenigvuldigt, als je met mg bezig bent?" Paul dacht een oogenblik na; toen zei hg: „dat kan men nooit vooruit zeggen, wel weet ik altijd zeker, dat het pro duct geen vier zal zijn. De eenige con clusie, waartoe men niet moet komen, als men met een vrouw bezig is, is de logische." „Waar houd je het meeste van, van mij of van wiskunde?" „Mijn lieve kind, wat een dwaze als raad. In verband met het bereiken van dezen leeftijd moet de heer De Vis ser tegen 1 November a.s. ontslag nemen. Als blijvend aandenken werd hem door het bestuur en de ambtenaren van den polder Walcheren een fraai geschenk aangeboden, zijnde een lijst met foto's, voorstellende: le. het polderhuis in de Abdij, 2e. de vergaderzaal van het be stuur, Se. het nieuwe stoomgemaal, 4e. de nieuwe brug over de Koudekerke watergang nabij de hofstede „Triton", öo een gedeelte van den Westkapelschen dijk, terwijl in het midden-gedeelte een op schrift is aangebracht. (Pas Zaterdag ontvangen. Red.) AraemuideiL Ingaande vandaag is- do melkprijs door de melkslljlers verhoogd van 12 op 14 ce.it per liter. Tholen. Dank zij de activiteit der plaat selijke politie, is het gelukt den dader van de inbraak, welke vorige week plaats vond op het schip van schipper F., welke al hier bieten laadde, op te sporen. De dader de 15-jarige v. M., alhier, heeft bekend den diefstal te hebben gepleegd. Naar wij vernemen is het ontvreemde bedrag, door den vader van den jongen vergoed. Wissekerke. Donderdag vergaderde de gemeenteraad. Alle leden aanwezig. Vol gens een door den heer van der Have, te Kapelle, ingesteld onderzoek, zou hoo rnen planten in de Voorstraat vereischen, dat eerst gedraineerd werd en uitgegra ven. Gezien de hooge kosten hieraan ver bonden, zal hierop niet verder worden ingegaan. Van den gemeente-bode was een verzoek ingekomen om herziening zijner jaarwedde en wel om dat in een naburige gemeente van ongeveer 2000 zielen voor dezelfde werkzaamheden aan den bode f 420 betaald wordt, terwijl Wissekerke over een groote uitgestrekt heid en een zielental van 3681 maar f 450 betaalt. Het voorstel van B. en W. om f 50 meer te geven werd verworpen met de stemmen van de heeren De Regt, Van Nieuwenhuize, Breure, Kramer, Noord- hoek en Schippers tegen. Van Ged. Staten kwam bericht dat de voorgestelde tractementsverhooging voor burgemeester, secretaris en wethouders met enkele kleine wijzigingen ter goed keuring aan de Kroon is opgezonden. Wethouder Van der Maas stelt voor een motie aan de Kroon te richten, waarin de Raad als zijn meening uitspreekt, dat het nu niet de geschikte tijd is om de jaarwedden te verhoogen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aange nomen. De voorzitter deelt mede de bezwaren tegen de kast bij het postkantoor, waar over in een vorige vergadering is gespro ken overgebracht te hebben ter bevoeg- der plaatse. Dientengevolge heeft hij be zoek gehad van een ingenieur, die na eerst veel bezwaren naar voren gebracht te hebben, heeft toegezegd, dat de kast zoodanig zal gedraaid worden, dat er geen gevaar voor het verkeer meer is. Van den Gbr. Landarbeidersbond een schrijven met verzoek om volle aandacht te willen schenken aan het werkloozen- vraagstuk. De vrijwillige brandweer mannen vragen om meer oliegoederen. Na eenige bespreking werd bet voorstel van B. en W. om voor ieder manschap een jas en broek aan te schaffen, aan genomen. Alsnu komt aan de orde benoeming onderwijzeres aan de O. L. school te Wissekerke. Door B. en W. was een al- phabetiscbe voordracht opgemaakt van drie candidaten en werden bij stemming op mej. E. Waage 9 stemmen uitgebracht, terwijl mej. Sanderse 2 stemmen ver kreeg. Op voorstel van B. en W. werd da plaatselijke politieverordening gewijzigd, waarbij bepaald is, dat kooplieden van buiten ae gemeente, die hun waren langs de huizen willen uitventen, moeten voor zien zijn van een ventvergunning, af to geven door het gemeentebestuur, kosten de 50 cents per dag; en dat binnen de kom der gemeenten op kruispunten en samenvoegingen van wegen stapvoets moet gereden worden met voertuigen, waarvoor paarden gespannen zijn; zoo ook binnen de waarschuwingsborden vanaf een half uur voor den aanvang tot een half uur na beëindiging der school tijden. Verzoek om adhaesie te betuigen aan het adres van het comité voor verkeers- vraagl" „Nu, van wie?" hield Isabel vol. Paul werd ernstig. „Toen ik in Ox ford was, hield ik van de klassieken meer dan van wiskunde, terwijl roeien de allerhoogste plaats innam. Toen ik de universiteit had verlaten begon 'ik meer te verlangen naar succes en roem; als ik nu mijn liefde voor jou in de eene schaal van den balans leg en in de andere macht, succes en roem en er alle koninkrijken ter wereld nog bij doe, dan slaat hij nog naar jou kant zoo ver mogelijk door. Ben je nu tevreden?" „Lieve jongen!" „Ik wensch nu nog te slagen, dat is waar", vervolgde Paul, „maar alleen om jou meer aan te kunnen bieden; ik weet, dat het de moeite waard is geld te ver dienen omdat ik jou dan met gemak ken kan omringen; macht te krijgen, om dat het jou toegang zal geven tot je ouden kring en roem te oogsten, omdat het jou genoegen zal doen. Ik heb die dingen nagejaagd ter wille van hun zelf, nu geef ik er alleen nog maar om ter wille van jou en bij gevolg geef ik er nu tien maal meer om dan vroeger. Ach, als ik Edgar Fords kansen eens had, wat zou ik het ver kunnen brengen!" „En toch zal Edgar nooit veel tot stand brengen", zei Isabel. „Neen, dat weet ik; jammer genoeg. verbeteringen van en naar de Zuid-Hol landsche en Zeeuwsche eilanden en West- Brabant, werd op voorstel van B. en W. ingewilligd. Daarna behandeling begrooting 1931. Niemand der leden wenschte alge meene beschouwingen te houden. Bij de post bestrating wijst de beer De Boer op den slechten toestand van den Oostach terweg en de Noordstraat en vraagt ver betering door breeder verharding en geeft in overweging om een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid om dit door werklooze arbeiders te laten doen. De heer De Regt vraagt dringend om verbetering der straat voor Van de Vate en De Vos en acht dit harder noodig dan doorgaan met tegels aan den oostkant der Voorstraat. De voorzitter merkt op dat voor den dienst 1929 op voortzetting van de betegeling van den Oostkant der Voorstraat is gerekend. Met het voor 1931 toegestane zal men niet verder kunnen komen dan het gemeentehuis en na afwerking van dat gedeelte Voor straat in de Lepelstraat, zal bij v. d. Vate worden voortgegaan. De heer De Boer wenscht bij post openbare middelen van vervoer de sub sidie voor de N.V. Auto aan te houden tot er een exploitatierekening is over gelegd. De begrooting werd vastgesteld op ge wone dienst ontvang f 105.827.32, uit gaaf idem, kapitaaldienst ontvang f4400 uitgaaf f 1800. De heer Schippers vraagt hoe do straatlantaarns te Kamperland komen te staan, op één lijn of zig-zag. Hij achtte zig-zag beter. Volgens teekening op één lijn. De heer Schippers verzoekt den voorziter te willen trachten hierin ver-, andering te brengen, hetgeen wordt toe gezegd. De heer De Regt vraagt of B. en W. er reeds aan werken om voort te gaan met wegsverbetering vanaf het nieuwe gedeelte, daar nu feitelijk de slechte ge deelten zijn blijven liggen. Dit werd een bespreking, waaraan door alle leden werd deelgenomen. De voorzitter zegt, dat daar veel aan vast zit, maar dat da gem.-opzichter zoo diep in den wegen bouw zit, dat door hem aanbod is ge daan, om opname en kostenberekening te doen buiten bezwaar van de gemeente kas, welk aanbod door B. en W. is aan genomen, zoodat de Raad in de naaste toekomst de becijfering zal te zien krij gen. De heer De Regt informeert hoe het eigenlijk gegaan is met de hulpinroeping van de brandweer bij een brandje te Kortgene en zegt: gaat dat nu zoo maar? De voorzitter zegt, dat de brand te Kortgene zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Vandaar het verzoek van den burgemeester van Kortgene. De voorzit ter vond geen termen om dit verzoek af te wijzen en gaf toestemming tot hulp verleening, die later bleek niet noodig te zijn. De heer De Ridder zegt: in de straten staan plankjes midden in de straat langs de huizen, ter aanduiding waar de kabel bejjint of eindigt. Volgens spr. moeten die plankjes vervangen worden door zerkjes, zou het nu mogelijk zijn om in- plaats van midden op de straat die tegen de buizen te plaatsen om ongelukken te voorkomen. De heer De Boer zegt, dat er al veel menschen last gehad hebben van die aanduidingspaaltjes. De voorzitter zegt overleg met den op zichter van de P.Z.E.M. toe. Daarna sluiting. (Pas Maandagmorgen ontvangen. Red.) Terneuzen. Zaterdag is men aangevan gen met het uithakken van de beschadigde ijzeren bouten in den sluisvloer van de groote West.sluis-. Tot dusverre schiet het herstellingswerk goed op. De voltooiing 'kan spoediger worden tegemoet gezien dan men aanvankelijk verwachtte. BEGROOTING ARBEID EN NIJVERHEID. Voorl. Verslag der Tweede Kamer. Aan he't Voorloopig1 Verslag der Twee de Kamer is het volgende ontleend: Sommige leden spraken hun ernstige teleurstelling er over uit, dat op het ge- Als ik in Edgars plaats was met al zijn relaties en hulpmiddelen, zou ik in het parlement zitten, voor ik veertig was. Wat hem betreft, hij zal óf nooit in het parlement komen, óf hij zal er een zwij gende rol vervullen." „Edgar is in werkelijkheid een klui zenaar", zei Isabel. „Edgar is in werkelijkheid een ezel", zei Paul. Isabel schudde het hoofd. „Hij is een volmaakte heilige in sommige dingen". „En een volmaakte ezel in andere", herhaalde haar verloofde. „Het is niet altijd gemakkelijk het ver schil tusscben een engel en een ezel aan te geven", merkte Isabel op; „het bracht Bileam danig in verwarring. En hij maakte een vergissing, die meer begaan wordt". „Lieveling, je bent zeer vindingrijk". „Ik tracht je alleen voor Bileam's ver gissing te behoeden". Paul zuchtte. „Het is een soort vergis sing, waartoe ik geneigd ben. Als ik in Bileams plaats was geweest, zou ik me geërgerd hebben aan het beest". „Dat weet ik; je bent altijd zoo zeker van jezelf en je kunt het niet hebben, dat je een fout begaat". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 5