Kerknieuws. Rechtzaken Uit de Provincie. Ingezonden stukken Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. orer den ingang ran den Willem Zelle. weg. Aangezien deze kranen zullen dienen tot gerief zoowel van ingezetenen van Kloetinge all van Goes, etelt hot gemeen tebestuur van Kloetinge voor, den aanleg te doen geschieden voor gemeenschap pelijke rekening, n.1. elke gemeente voor de helft. De kosten der kranen zijn f300 per stuk, zoodat hiermede een uitgaaf zal zjjn gemoeid van f600. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen. Verdere aanleg Bouwplan III. De voortdurende vraag naar bouwterrein in Bouwplan lil maakt het noodig, met ihet Vender 'bouwklaar maken der gronden voort te gaan. De directeur van gemeentewerken heeft reeds eenigen tijd geleden een rapport uitgebracht, waarin het voorloopig benoo- digde bedrag, wordt becijferd op f 16.000. Aangezien, volgens de meening van B. en W. ihet tijdstip is aangebroken, waarop de uitvoering van dit plan dient te wor den ter hand genomen, geven B. en W. den Raad in overweging, de aangegeven som beschikbaar te stellen. Electriciteitsvoorziening. Zooals bekend, heeft aanvankelijk de meening geheerscht, dat de P.Z.E.M. ge heel op eigen kosten in de bebouwde kom dezer gemeente een ondergrondsch stroomnet zou aanleggen. Later bleek evenwel, dat genoemde maatschappij een andere opvatting had van het be grip „bebouwde kom" dan de Raad en B. en W. en een bijdrage van de gemeen te vroeg voor ondergrondschen aanleg in die straten, welke volgens haar opvat ting daarbuiten vallen. Reeds ging men over tot aanleg van een bovengrondsche geleiding langs den Heernisseweg. Dit heeft geleid tot eenige besprekin gen met den directeur. Nu er tusschen den Raad van Bestuur der P.Z.E.M. en B. en W. eindelijk in beginsel overeenstemming is bereikt en de aanhangige zaak tot een einde dient te worden gebracht, geven B. en W. den Raad in overweging, de verkregen op lossing te aanvaarden. De meerdere kosten van aanleg van een ondergrondsch net zullen bedragen f 10.000, waarvan de gemeente zal heb ben te betalen 75 pet. of f 7500. Hiervan zal de gemeente terstond be talen de helft, zijnde f 3750, doch reeds dadelijk wordt dit bedrag verminderd als volgt: kosten van aanleg van een onder grondsch net in' den Heernisseweg, aan gezien aldaar reeds een bovengrondsch net gelegd is f 440, kosten van aanleg in Bouwplan III, omdat hiervoor reeds be taald is f 660, te samen f 1100; blijft f 2650. Hiervan wordt onmiddellijk een ronde som betaald, zijnde f2500. Er blijft voor de gemeente dus te be ltalen f7500 f1100 f2500 is f3900. Laatstgenoemd bedrag zal worden vol* daan bij gedeelten met f 25 per huisaan sluiting. Opcenten Personeele Belas ting. Bij besluit van 24 Juli r930 werd vastgesteld een nieuwe veror dening op de heffing van opcenten op de personeele be lasting. Vastgesteld werden 5 opcenten voor aanslagen van hen, voor wie de belast bare huurwaarde ligt tusschen f 250 en f 500 en 10 van hen, voor wie de be lastbare huurwaarde hooger is dan f 50u Gedep. Staten deelden echter mede, dat de Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw, tegen deze regeling der opcentenheffing bezwaar heeft ge maakt, op grond van het feit, dat deze progressief moet worden geacht te zijn en art. 247, tweede lid der Gemeentewet zulks niet toelaat. Inderdaad bevat de aangehaalde wets bepaling een verbod van progressieve heffing, zoolang het getal opcenten niei hooger is dan 50. B. en W. stellen daarom voor, bedoel de verordening te herzien. De gemeente- begrooting voor het jaar 1931 heeft aan getoond, dat met een getal opcenten, minder dan 10, niet wel zal kunnen wor den volstaan. B. en W. geven derhalve in overweging, het aantal opcenten vooc alle aanslagen op dat cijfer te bepalen. wers uit Nederland. Op 10 October wer den drie wagons vee te Essen teruggezon den, 9|j het vee in een der wagons wer den ziekteverschijnselen geconslatoerd. 't Vee was afkomstig van Leeuwardon en ook was er vee bij, dat op de Rotter- damsche markt was geweest. Aan den anderen kant bevinden zich in de grens- stallen van Arendonk, Akkel en Meercel 3 k 400 dieren, waaronder verscheidene besmet met mond- en klauwzeer. In Ne derland worden wekelijks 900 ziektegeval len geconstateerd, in België slechts 20. Door de Belgische autoriteiten is vast gesteld, dat de Nederlandsche regeering maatregelen neemt om den eigen vee stapel te beschermen, doch besmet vee naar België uitvoert. Er werden n.l. zie ke dieren gevonden, waarvoor niettemin getuigschriften van gezondheid werden af gegeven. Vermoedelijk zal het verbod eenige maanden duren, tot de Belgische grenzen vrij van besmetting zijn. Daarna zal een nieuw reglement wor den ingevoerd voor den invoer, dat van toepassing zal zijn op den geheelen. vee- invoer. Tot dusver was voor invoer van vee uit Nederland voldoende, dat het dier vergezeld was van een getuigschrift van een veearts, terwijl er bovendien nog een Nederlandsch uitvoerbewijs bij was. Voortaan zal bij het bewijs van den veearts nog een bewijs noodig zijn, dat het vee afkomstig is van een gemeente en een provincie, waar geen besmetting heerscht en een verklaring, waaruit blijkt dat de verzender iedere aanraking met besmette haarden heeft uitgesloten. Met de grootste welwillendheid zal de Bel- gisclli dienst verzoeken overwegen uit* Nederland, om invoervergunningen tever- leenen voor vee uit niet-besmette pro vincies, daa rdit in overeenstemming is met de bepalingen van het nieuwe regle ment. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank te Middelburg deed he den uitspraak in de zaak van de aanva ring tusschen het Duitsche stoomschip „Aller" en de Rijnaak „Kura", welke op 6 April 1.1. onder de gemeente Hon- tenisse op de Westerschelde plaa's had, en bij welke gelegenheid de schippers vrouw van den Rijnaak verdronk en de overige bemanning zich met moeite wist te redden, terwijl tde aak gedeeltelijk zonk. De rechtbank veroordeelde den gezag voerder van den sleepboot „Sirius", die destijds de Rijnaak „Kura" op sleeptouw had, zijnde den sleepbootkapitein M. L., 30 jaar, wonende te Antwerpen, wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten te hebben, tot een hech- tenisstraf van 1 maand voorwaardelijk. De eisch luidde destijds 1 maand on voorwaardelijk. Door de Rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken: Ontucht: V. L. de R., 25 jaar, werk man te Zuiddorpe. Bekrachtiging van 't vonnis waartegen verzet. 2 maanden ge- vangenistraf. Openbare schennis der eerbaarheid: A. P., 47 jaar, landbouwer te Oostkapello f40 b. of 40 d. h. Wederspannigheid: A. J. v. S., 35 j., oesterkweeker te Yerseke. 1 mnd. gev, voorwaardelijk en f 25 b. of 25 d. h. Mishandeling van een ambtenaar: P. J. v. S., 28 j., oesterkweeker te Yerseke 1 mnd. gev. voorwaardelijk en f25 b. of 25 d. h. Openbare dronkenschap bij herhaling: G. B., 43 j., werkman te Westdorpe. Be vestiging van het vonnis, waarvan be roep, met uitzondering van de straf, f 15 b. of 15 d. h. Koopen en niet betalen: A. K., werk man te Heinkenszand. Vernietiging van het vonnis, waartegen verzet. 2 mnd. gev. Eieren zoeken van waterwild: J. H., 17 j., P. H., 19 j. en A. J., 20 j., allen werkman en wonende te Middelburg. Vernietiging van het vonnis, waartegen hooger beroep. Voor allen vrijspraak. Overtreding Politieverordening te Axel: A. D., 31 j., auto-verhuurder te Axel. Hervatting onderzoek gelast op 14 No vember a.s. Wijziging dsr kl*«w«t gavrs»gd. In het Voorloopig Vorslag der Tweede Kamer op de begrooting van Binnenland- ■ohe Zaken wordt de vraag gesteld, tot welke resultaten de minister is gekomen bij de overweging van de ten vorigen jaro bepleite wijzigingen van de Kieswet, welke de vergrooting van het aantal handteeke- ningen voor de candidaatstelling van de leden der Tweede Kamer, alsmede de ver deeling van het land in 4 districten be troffen. Eenige leden vragen, indien, naar ze meenen te weten, het Centraal Stem bureau te dezer zake advies aan den mi nister heeft uitgebracht, daarvan op de hoogte te worden gesteld. Vrij algemeen oordeelt men een wijzi ging van de Kieswet gewenscht, waarbij de bevoorrechting, welke de kleine groe pen thans boven de groote genieten, wordt uitgesloten. De postvluchten van en naar Indië. Het eerste postvliegtuig is Zaterdag morgen te 10 minuten voor twaalf vlot op Schiphol geland. De aankomst geschiedde zonder eenige plechtigheid. Het toestel bracht 240 K.G. post mede, die direct uitgeladen werd om het ge deelte voor Engeland en Frankrijk nog met den middagdienst door te zenden. Van Dijk verklaarde zeer tevreden te zijn over zijn tocht, die hij' ondanks een omweg over Egypte en Griekenland, in 8 Br dag heeft volbracht. De Koninklijke Familie. De Koningin-Moeder is voornemens een van de laatste dagen van October hier te lande terug te keeren. Alvorens het paleis in het Lange Voor hout te betrekken, denkt de Koningin- Moeder nog eenigen tijd bh de Koningin te vertoeven. Het compromis in het typografenconflict. In een vergadering van het district Am sterdam der Federatie van Werkgevers- organisatiën in het Boekdrukkers,bedrijf, is de volgende motie aangenomen met 70 stemmen voor, 2 tegen en 5 onthoudin gen. De vergadering, gehoord de uiteen zetting over het verloop der onderhande lingen met den Rijksbemiddelaar; kennis genomen hebbende van het com promis, door den rijksbemiddelaar op gelegd en waarbij de dagelijiksche bestu ren der beide partijen jn de typografie zich hebben neergelegd; is van meening, dat er nu niet bepaald reden is om verheugd te zijn met het overeengekomene is echter van oordeel, dat in de ge geven omstandigheden berust zal moeten worden in deze bemiddeling, teneinde een groot conflict te voorkomen; spreekt zich uit, op grond van boven staande vóór het compromis en gaat over tot de orde van den dag. De loonen in den landbouw. Te Leeuwarden waren tegen Vrijdag middag de landbouwers van Noordelijk Friesland ter vergadering opgeroepen door een aantal landbouwers. In een druk bezochte bijeenkomst, die een huishou delijk karakter had en onder leiding stond van den landbouwer D. J. Bierma ta Sint Anna Parochie (Het Bildt), werd het punt „arbeidersloonen 1931" breed voerig besproken. Verschillende sprekers betoogden, dat de toestand op het platteland onhoud baar is. Met name staat het er slecht voor in het akkerbouw bedrijf, waardoor vele arbeiders zwaar worden getroffen. Met algemeene stemmen werd besloten om in verband met den noodtoestand in den landbouw, voor het seizoen 1930 1391 geen loonoontracten af te sluiten, en allen landbouwers te verzoeken zich hieraan te houden. Aan het slot der vergadering werd een motie aangenomen, strekkende om er bij den minister op aan te dringen, de voor genomen crisismaatregelen van het Ne derlandsch Landbouw Comité ten spoe digste in (behandeling te nemen. Werkloosheid. .Onder de ge meenten, die dit jaar weer veel last heb ben van 'werkloosheid onder de ingezete nen, neemt Middelburg een vooraanstaan de plaats in. In 1924 was het (aantal werk- lóozen in de derde week van October slechts 138, doch toen ontstond een stij ging, jn 1,1925 was het 221, in 1926 395. Men ham toen een daling waar, aanvankelijk een geringe, want in 1927 was het op denzelfden tijd 372, toen ging het sneller en voor 1928 en 1929 werd resp. 175 en 184 genoteerd. Thans is het aantal echter weer ruim twee maal zoo groot, n.1. 386. Heden was de Rijksveldwachter H. Schipper te Seroo-skerke (W.) 25 jaar hij de politie in dienst. Hem werd heden morgen namens 'den minister van Justitie, bij monde van den Districtscommandant der Rijlksveldwacht te Middelburg, op diens bureau de gebruikelijke zilveren me daille met getuigschrift uitgereikt. Met ingang van 1 November is be noemd tot opzichter bij den dienst van het Juliana-kanaal, standplaats Maastricht,de heer J. L. Lindhout te Middelburg, oud leerling van het Zeeuwsch technisch insti tuut te Goes. De 'heer A. F. Goedemondt te Goes, leerling van het Zeeuwsch technisch insti tuut, is met ingang van 1 November be noemd tot tijdelijk opzichter bij den Prov. Waterstaat in Zeeland ten behoeve van den steigeraanleg aan het Katsche Veer. Gow= Zooals reeds eerder werd mede gedeeld. «al de A.R, Kiesvereendglng a.f. Woensdagavond vergaderen, In de zaal van den heer Bustraon. Gaarne wekken wij niet alloen de leden, maar ook andere belangstellenden op,deze vergaderng bij te wonen. Middelburg. De melkslijters en eigen melkverkoopers hebben den prijs van de melk met ingang van beden verlaagd van 14 op 12 ct. per lier. Vlissingert. Door de stoomvaartmaat schappijen Nederland en Rotterdamsche Lloyd is aan den burgemeester aangebo den het dyorama, waarop Vlissingen met haar haven zoo uitstekend uitkomt, en dat door genoemde maatschappijen was geëtaleerd op de tentoonstelling te Ant werpen. De burgemeester beeft dit dankbaar aanvaard voor het havenbedrijf. Biggekerke. Door het zustercomité is, iioeve der Armenische Christenen, een collecte langs de huizen gehouden, die opbracht f 117.25. (Belangeloos bericht.) Borsselen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Schipper, kommies der Di recte Belastingen, gestationneerd te Echt (Limb.), is bij resolutie van den Minister van Financiën met ingang van 1 Novem ber a.s. benoemd tot dienstgeleider dier middelen, en in verband daarmee op ge noemden datum overgeplaatst naar Veur (bij Den Haag). Wemeldinge. Benoemd tot directeur van Gemeentewerken te Hoogeveen 'dhr Lr P. Lindenbergh Az. te Eindhoven, vroeger woonachtig alhier. Oostburg. Gisteravond omstreeks 9 uur is de groote landhouwschuur van J. B. Becu, landbouwer te Groede afgebrand. De schuur die geheel met veldvruchten ge vuld was, brandde geheel uit. Een paard dat telkens terugliep in de brandende stal, is mede verbrand. De vermoedelijke oot- zaak is kwaadwilligheid. Een onderzoek wordt ngesteld. Zierikzee. Het 150-jarig bestaan der Geref. Zondags sc hooi vereenJachin werd door de afd. Zierikzee, met de Zondags- schoolkinderen van Capelle en Schudde- heurs feestelijk gevierd. Door de kinderen werden feestliederen gezongen; door de Zondagsschoolonderwij'zers en onderwij zeressen werd verteld, terwijl tenslotte de kinderen werden verrast door een trac- tatie. Terneuzen. De heer arts A. Spruiten- burg, die een lange reeks van jaren 'al hier de geneeskundige praktijk uitgeoefend heeft, is overleden, nadat reeds eenigen tijd geleden zijn gezondheidstoestand hem noopte zijn praktijk over te doen. Do collecte voor het vredeswerk van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Zaterdag alhier f 160 opgebracht. A.s. Donderdag, des namiddags twee uur, vergadert de Gemeenteraad. Punten van behandeling zijn: Ingeko men stukken. Afschrijving belasting Voorstel om het stadhuis geleidelijk te voorzien van verwarming door middel van gasconvectoren. Verzoek van het be stuur der afdeeling „Goes" van het Cen traal Genootschap voor Kinder-Herstel- lings- en Vacantiekolonies om subsidie. (B. en W. stellen voor onder zekere voor waarden f 100 toe te kennen.) Verzoek van de firma Strengholt en De Lange te Amsterdam om subsidie ten behoeve van de uitgifte van een gids voor Zeeland. (B. en W. stellen voor f 100 toe te ken nen.) Verzoek van de American Petro leum Company om vergunning tot het plaatsen van een benzinepomp op en in gemeentegrond. Wijziging Gemeente- begrooting voor 1930. Idem die van het Grondbedrijf. Aanbieding gemeente-reke ning over 1929 en begrooting voor 1931 Voorstel tot het betalen van een deel der kosten van aanleg van brandkranen in den Kloetinschen weg. Overeenkomst met den heer M. Eversdijk Mzn., te Kapelle, inzake het verkrijgen van uitweg voor het aldaar te plaatsen gebouwtje ten be hoeve der gasvoorziening. Beschikbaar stelling van gelden voor den verderen aanleg van Bouwplan III. Overeenkomst met de P.Z.E.M. inzake verderen aanleg van het electriciteitsnet in deze gemeente. Opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing van opcenten op de hoofd som der personeele belasting. Gasverwarming stadhuis. Gebleken is, dat de schoorsteen der secre tarie op het stadhuis geheel was door gescheurd en noodzakelijk moest worden afgebroken, teneinde ongelukken te voor komen. Bij die afbraak kwam aan den dag, dat deze schoorsteen slechts rustte op den zoldervloer en dat een balk in deze laatste reeds gedeeltelijk verkoold was. De directeur acht het opbouwen van een nieuwen schoorsteen op de plaats der oude niet wenschelijk met het oog op brandgevaar. B. en W. willen de verwarming der secretarie voortaan doen geschieden door middel van gasconvectoren. Sedert verleden jaar is in de secre tariskamer, aanvankelijk als proef, een gasconvector aanwezig en deze voldoet aldaar zoo buitengewoon goed, dat B. en W. een kostenberekening hebben doen samenstellen van verwarming van het geheele stadhuis door middel van deze soort kachels. De raming wijst een eindcijfer aan van f 1900, bij de beoordeeling waarvan in het oog gehouden dient te worden, dat de bestaande gasleidingen onvoldoende van capaciteit zijn «n dus door anders dienen te worden vervangen. Deze uitgaaf is betrekkelijk hoog to noemen, dooh in ieder geval belangrijk lager dan de kosten van oentrale verwar ming, waarover reeds enkele malen in den Raad gesproken is. Gezien dit bedrag en in aanmerking nemende, dat enkele kolenkachels nog niet versleten zijn, zouden B. en W. er de voorkeur aan geven, de gasverwar ming slechts geleidelijk, naar gelang van behoefte, te doen aanbrengen. Wat de secretarie betreft, hebben B. en W., gezien het reeds vergevorderde sei zoen, gemeend, niet op de beslissing van den Raad te kunnen wachten, reden waarom zij bereids op eigen verantwoor delijkheid hebben besloten den meerge- melden schoorsteen niet te doen herbou wen, doch in gemelde localiteit gasver warming te doen aanbrengen, waarvan de kosten zullen bedragen plm. f 600. Gemeente-rekening over 1929. B. 6n W. bieden den Raad ter voorloo- pige vaststelling aan de Gemeente-reke ning over het jaar 1929. Blijkens het rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieels adviezen der Vereeniging van Neder landsche Gemeenten, is het nadeelig slot op den gewonen dienst eenerzijds een ge volg van belangrijke niet voorziene uit gaven en anderzijds van verplichte wijze van boeking der belastingopbrengst, zou- dat de uitkomsten over gemeld jaar in werkelijkheid veel gunstiger zijn dan dn eindcijfers der rekening aangeven. B. en W. stellen voor het nadeelig saldo van den dienst 1929 geheel over te brengen naar den dienst 1930. De rekening sluit met de volgende cij fers: Gewone dienst. Ink. f 676.549.36V2, uitg. f 684.462.771/2, nadeelig slot f7.913.41. Kapitaaldienst. Ink. f 203.939.161/2, uitg. f318.152.68. Nadeelig slot f 114.213.51V2- Gemeenle-begrooting voor. 1931. B'. en W. bieden den Raad aan de gemeente-begrooting voor het jaar 1931. Het accountantsrapport vestigt de aan dacht op de zeer belangrijke buitenge wone afschrijvingen, welke reeds sedert een aantal jaren bij het Gemeente-Gas bedrijf zijn toegepast en waardoor over 1929 de uitkeering aan de gemeente be perkt is gebleven tot hetgeen in de be grooting was geraamd. Dit doet de vraag rijzen, of het, gezien de zeer gezonde basis, waarop het bedrijf rust en het belangrijk bedrag der reserves, wel wenschelijk moet worden geacht om maar steeds op den ingeslagen weg voort te gaan. B. en W. willen thans geen voorstel len doen tot verandering van tactiek, doch stellen zich voor, deze aangelegenheid ernstig onder het oog te zien, zoodra de financieele resultaten van het gasbe drijf over het jaar 1930 bekend zullen zijn. Voorts meenen B. en W. nog de aan dacht te moeten vestigen op de twee volgende punten: Gedurende de laatste 4 jaren zijn be langrijke buitengewone verbeteringen aan gebracht in de bestratingen tot een totaal bedrag van f 97.949.57y%. Deze verbete ringen zijn alle betaald uit den kapitaal- dienst en door geldleening gedekt. Wan neer hierbij wordt gevoegd het op deze begrooting uitgetrokken bedrag ad f 7500 Zal dus in den loop van 5 jaar ruim f 105.000 aan buitengewone bestratings- werken zijn ten koste gelegd. Het wil B. en W. voorkomen, dat nu het igrootste deel der stad op deze wijze is verbeterd, met den aangegeven vorm van bestrijding |der 'kosten n.l. uit geldleening Qient te worden gebroken en voortaan alle verbeteringen die uit den aard der zaak voortaan van veel mindere be- teökenis zullen zijn uit de gewone middelen dienen te worden gekweten. De post „onderhoud van straten en pleinen" is dan ook f 1700 hooger uit getrokken dan vorig jaar. Het tweede punt is de werkverschaffing. Waar, volgens mededeeling van Ged. Sta ten de Kroon ondersteuning aan werkloo- zen al of niet in den Vorm van werkverschaffing door de gemeenten Rechtstreeks slechts dan volgens de Ar menwet toelaatbaar acht, wanneer zeer bijzondere omstandigheden aanwezig zijn, daar blijkt duidelijk, dat hier voortaan een nieuwe weg dient te worden inge slagen en de zorg voor de eiken win ter aanwezige seizoenwerkloozen in het vervolg uitsluitend de taak is der in stellingen van weldadigheid. Aan het Burg. Armbestuur op wel- ,|ke inrichting deze verzorging wel in hoofdzaak zal neerkomen hebben B. en W. evenwel, onder mededeeling van den inhoud van den brief van Ged. 'Sta ten, kennis gegeven, dat het, zoo het tot werkverschaffing wenscht over te gaan, op de volledige medewerking van B. en W. en het personeel der gemeente, voorzooveel dat bij de zaak betrokken kan worden, mag worden gerekend. In dit verband willen B. en W. niet nalaten, nog eens met dankbaarheid te herinneren aan de vele hulp, die de Gemeente ge durende de jaren, dat men de werk verschaffing beschouwde als haar taak te zijn, van het Burg. Armbestuur heeft ondervonden. Dit zal B. en W., nu de omstandigheden zijn veranderd, steeds een aansporing zijn om dit lichaam zop- veel als thans toelaatbaar wordt geacht tegemoet te treden. Aanleg van brandkranen. B, en W. van Kloetinge deelen mede, dat het voornemen bestaat om in de waterlei dingbuis, loopende vanaf den overweg aan den Kloetingschen weg tot aan de driesprong bij café „De Tol" vier brand kranen te doen aanbrengen en wel drie in het gedeelte gelegen tusschen de Kar- nemelksput en „De Tol" en één tegen- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kampen, H. A. Leenmans te Delft. Te Barchem, M. C. van Wijhe te Nieuwveen. Te Odoorn, J. Luchies, cand. te Zeist. Te B ergs oh en hoekJ. H.'Gunning E.Bz. te Cchoonhoven. Te Eemnesbuiten, A. G. Oosterhuis te Vaassen. Bedankt voor Den Burg op Texel, J. van Noort, cand. te Utrecht. Yoor Slooh- teren, F. v. d. Brug te Wolvega. Voor Gender en, G. van Dijk te Anjum. Voor Woudriehem, P. Kruijt te Kesteren. Geref. Kerken. Aangenomen naar Krabbendam, J. J. Bosma cand. te Zuidwolde. Bedankt voor Appelscha, J. J. Bosma, cand. te Zuidwolde. Voor Ierseke, J. Wiep- kema te RekkenEibergen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Gouda, M. Hofman te Krab- bendijke en A. Verhagen te Middelburg. Bedankt voor Tholen, M. Heijkoop te Utrecht. Voor Ierseke (3e maal), G. H. Kersten te Rotterdam. HET BELGISCHE INVOERVERBOD VAN* VEE. Werd besmet vee uitgevoerd&jri Door het Belgische ministerie.,vim land bouw wordt het volgendejjjnïeegedeeld over het verbod van invoer van herkau (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Mijnheer de Redacteur, Het spijt mij een oogenblik terug te moeten komen op het raadsverslag van 20 October 1.1. Ik heb de gewoonte om altijd zoo beknopt mogelijk alles weer te geven met het oog op de plaatsruimte in uw blad. Vandaar ook, dat ik schreef, dat de veldwachter met zijn emolumenten een inkomen heeft van pl.m. f 1818. Zie; hier gespecificeerd. Jaarwedde f 1250 Vergoeding woninghuur - 100 Kleeding en schoeisel - 130 Geneeskundige behandeling voor hem en zijn gez' - 25 Vergoeding rijwiel - 20 Deurwaarder plaatselijke belasting - 10 Onderhoud gemeentehuis - 150 Bode Burgerlijk Armbestuur - 35 Bode Groene Kruisvereeniging - 48 Bode der Gemeente - 50 Samen f De optelling laat ik thans aan hem over en de meerderen met hem. Ieder kan op de Secretarie en bij den Ge meente-ontvanger zich van deze cijfers overtuigen. Dat het bedrag genoemd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2