Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Radio-nieuws Burgerlijke Stand. Scheepstijdingen. Hegffw» B. en W. ow ten refcemtea van da •pbrengst van 40 opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting. Voor 1931 zijn slechts benoodigd 30 opcenten. Noordwei Ie. Vrijdagmorgen had de landbouwer E. alhier tarwe op het land gebracht. Van deze tarwe nu, die gepoe derd was, hadden drie schooljongens ge geten. Onder schooltijd werden de jon gens onwel. Dit was van zoodanigen aard, dat geneeskundige hulp ingeroepen moest ■werden. 's Heer Arendskerke. In de Maandag middag gehouden raadsvergadering, wel ke door acht leden en de secretarie werd bijgewoond, en waarin de heeren Linden- bergh, van de Weele en de Jager allen met kennisgeving afwezig waren, werd aan een verzoek van het bestuur van de R.K. Bijzondere Lagere School te Noord- Kraaijert en van het Kerkbestuur van den H. Eligius om genoemde school aan voor noemd kerkbestuur in eigendom en be stuur over te dragen, goedkeuring ver leend. Aan C. Zuidhof werd voor een kind dat de meer dan 4 K.M. van zijn woning gele- genR.K. school te Lewedorp bezoekt, een vergoeding ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswe 1920 toegekend van f 25 per jaar. Op een verzoek van M. Schipper en 31 andere ingezetenen van 'sHeer Hen drikskinderen om uitbreiding van electri- sche straatverlichting, wordt besloten ter plaatse drie lichtpunten aan te brengen. Verder wordt besloten aan het bestuur van de R.K. Bijz. Lagere Sshool te Le wedorp de benoodigde gelden te verstrek ken voor het aanbrengen eener eiectrische lichtinstallatie in het schoolgebouw al daar. Naar aanleiding van een voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van eiectrische straatverlichting te LewedoTp, wordt besloten daar ter plaatse drie lichtpunten aan te brengen. Aan Mevr. I. G. SnouckHurgronje, geb. v. d. Bilt, en aan de heeren J. A. Trimpe Burger e Kloetinge en E. C. van Dissel, notaris te Goes, wordt voor het plaatsen van lantaarnpalen in hunne eigendommen langs den Rijksweg in de nabijheid van het dorp 's Heer Arends kerke, een jaarlijksche retributie ver leend van respectievelijk f 1, f 1, en f 0.25 per jaar. Ver volgons wordt naar aanleiding van een schrijven van den heer direceur der Posterijen en Telegrafie te Goes, beslo ten te Lewedorp een telegraaf-telefoon- station te vestigen. De gemeenterekening over 1929 wordt voorloopig vastgesteld: ontvangsten ge wonen dienst op f 100831,69uitgaven gewonen dienst op f 87125.6814, alzoo ba tig slot f 13706.01. Ontvangsten 'kapitaal- dienst op f 22897.25, uitgaven kapitaal- dienst op f 13539.48/4, alzoo een batig slot van f 9357.76 54. De rekeningen van het Burgerlijk Arm bestuur van 's Heer Arendskerke en van 'het Groot Armbestuur van 'sHeer Hendrikskinderen voor het dienstjaar 1929, worden goedgekeurd, eerstgenoemde in ontvang op f 19517.46, in uitgaaf op f 13766.53, goed slot f 5750 93, laatstge noemde in on'vang op f 71042214, in uit- gaafop f3675.84, goed slot f3428.3814. Ten slotte werd in de gemeentebegroo- ting voor 1930 een wijziging gebracht voor wat den gewonen dienst betreft tot 'n bedrag in ontvangst en uitgaaf f 1918 en voor wat den kapitaaldienst aangaat een bedrag in ontvang en uigaaf f 30836.86. Hierna sluiting. Honienlsse. De raad dezer gemeente h,eeft besloten te protesteeren tegen de verhooging van salaris voor burgemees ters, secretarissen, ontvangers en wethou ders en zal daarom weigeren deze pos ten op de begrooting te brengen. Hoofdbestuursvergadering der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij. Zooals gisteren reeds gemeld vergaden- de gistermiddag in het Landbouwhuis te Goes het hoofdbestuur der Z. L. M. Bij' de gebruikelijke, reeds aan de le den toegezonden mededeelingen was er een, waaruit blijkt, dat aan het rijk sub sidie is gevraagd voor 17 landbouwwinter- cursussen, 11 tuinbouwwintercursussen, 9 landbouwcursussen voor volwas senen, 1 in pluimveeteelt en 1 in paar denkennis. Verzocht is aan het K.N.L.C. ter be voegden plaatse te wijzen op de hinderlijke en kostbare wijze van beplanting der hoofdverkeerswegen, waarop de heeren Ver 1 are en de Buck wezen op de noodzakelijkheid, dat het Rijk in deze voor gaat en niet op deze wijze onkruid en insecten doet toenemen. In verband met het plan om een com missie in te stellen van voorlichting bij den bouw van stallen, vooral met het oog op het brandgevaar, betoogde de heer de Buck, dat een dergelijke commissie zeker goed zal doen wenken te geven bij stalbouw in het algemeen. De voorzitter zeide. dat inzake het houtgewas langs de wegen reeds aan Ged. Staten is geadresseerd, De commissie in zake de stallen dient haar taak zoo ruim mogelijk op te vatten. Thans kwam in behandeling de begroo ting 1931, aanwijzend in ontvang en uit gaaf f 27906.30 met f 110.80 onvoorzien. De eenige post, die aanleiding tot be spreking gaf werd gecombineerd met het volgende punt der agenda, namelijk de be spreking Kr ingten toonstelling 1931. Qp een vraag van den heer Gast of er volgend jaar een kringtentoonstelling zal worden gehouden, antwoordde de secre taris, dat Noord-Beveland besloot geen tentoonstelling te houden, doch wel ligt het in de. bedoeling in dien kring een hoofdbestuursvergadering, een ledenver gadering en een rijtoer te houden en daar aan wellicht een demonstratie of iets der gelijks te verbinden. De heer de Regt zegt, dat Noord- Beveland het houden van een tentoon stelling in een anderen kring ook goed zou vinden. De heer Vogelvanger zegt, dat het tekort van de tentoonstelling te Kloos ter zand e een gevolg is van het veel te ge ringe bezoek. De voorzitter zegt, dat 'hij begrijpt dat men te veel in den put zit om eene tentoonstelling te organiseeren, maar het is daarom toch goed bij elkaar te komen om den band sterk te 'houden. De Üx>- grooting werd goedgekeurd. Aan de rrde 'kwam thans >de te houden algemeene vergadering, die in November of December moet plaats hebben. De secretaris deelde mede, dat het dag. bestuur zich denkt een inleiding door drie personen ieder van een half uur, resp. over de suikerbietenteelt; die van overige producten, en den financieelen toestand der landbouwbedrijven. Daarbij zou dan een overzicht kunnen worden gegeven van hetgeen is gedaan in zake de crisis, «waarop dan besprekingen kunnen volgen. De heer V e r 1 a r e zou inzake de cri sis willen samenwerken met den Ghr Boeren- en Tuindersbond en den R.K Boerenbond. De secretaris zegt, dat er ook ge wone huishoudelijke zaken op de verga dering aan de orde zullen komen. De kringen dienen de zaak eerst te bespre ken, waarbij zoo mogelijk een lid van het bureau aanwezig zal zijn. De heer B e c u zou gaarne den minis ter op die vergadering zien komen. De secretaris zegt, dat de inspec teur van den landbouw en de voorzitter van het K. N. L. G. reeds toezegden te komen, maar met den minister komt spr. niet dagelijks in contact. De heer S c h e e 1 e zegt, dat oostelijk Zuid-Beveland een krachtige protest-ver gadering wil. De heer Vogelvanger wil met de anderen samenwerken om geen bot te vangen in Den Haag. Willen de andere organisaties niet, dan is dit om princi pieels redenen en stellen zij die boven de practische. De heer Dees (kring Axel) wil ook een krachtig protest. De heer H a n s e n s zou willen trachten goedkoope reisge legenheid voor die vergadering te ver krijgen. Dhr. Zwagerman meent dat een crisisbespreking en een protestmee ting twee verschillende zaken zijn. Dit laatste moet het uiterste zijn. De heer Vogelvanger meent, dat men den minister niet op een meeting kan vragen. Alvorens eene beslissing te nemen, werd aan deze bespreking toe gevoegd, dit naar aanleiding van mede deelingen over de Landbouwcrisis, o.a. dat de regeering het advies van de Staats commissie alleen heeft opgevolgd ten aan zien van het suikerwetje. De Z. L. M. heeft naar aanleiding van vragen van de Holl. Mij. van Landbouw geantwoord, dat de Zeeuwsche polder- bond met de onredelijke verdeeling van de kosten van wegenonderhoud bezig is, dat het boekhoud bureau der Z. L. M. bereid is gegevens te verstrekken in ver band met het maken van berekeningen, om de posiie der akkerbouwers aan te toonen; dat een studie over den afzet van aardappelen niet noodig wordt geacht, daar reeds in 1922 een studie daarover door het K. N. L. G. is gemaakt, doch wel studie van dumping der prijzen van de producten, de mogelijkheid van een fiscaal invoerrecht op toonbankartikelen als aardappelen en vleesch en de moge lijkheid regeeringsvoorschriften te ver krijgen, die waarborgen, dat geen buiten- landsch vleesch als inlandsch vleesch wordt verkocht. Ten slotte, dat de moge lijkheid van verlaging der uitvoerkeur- loonen moet worden onder de oogen ge zien. De secretaris kwam op tegen de verdachtmakingen, o.a. door de heeren Welleman en Bultman, in de Veldbode, van het K. N. L. C., omdat het niet voldoende zou prestoeren. Spr. ontkent dit perti nent. Men moet er goed vertrouwen in stellen. Spr. meent, dat men geen protest vergadering moet houden, die komt ais zoo veel dingen niet op den juisten tijd. De heer Gast merkt o.a. op, dat er langzaam wordt gewerkt, maar men moet toch op nette manier te werk gaan en zoo mogelijk in tegenwoordigheid van den minister de crisis bespreken. De secretaris geeft toe, dat men het goed moet zeggen en vindt bijv. het lang uitblijven van het maalgebod een schande. De voorzitter acht het nog niet den tijd voor een protest, wel voor een goede bespreking en dit zoo spoedig mo gelijk in overleg met den minister. Hiertoe wordt besloten. De vergadering zal vermoedelijk in de tweede helft van November plaats hebben. Inzake de samenwerking met andere organisaties wordt besloten ook over de sprekers met haar to onderhandelen, ter wijl de heer Zwagerman de wenschelijk- heid naar voren bracht om voor ieder onderwerp twee inleiders te hebben voor het geval een zaal te klein zou zijn. De heer Gast bracht nog naar voren den weinigen steun, die voor de tertiaire wegen wordt verleend. De voorzitter zeide, dat er door de Groningsche Maatschappij van Land bouw gedacht is aan f 200 per K.M. voor tertiaire wegen, te tal M wistfen- fonds. Van den Polderbond, die ook een onderzoek instelt, is nog geen rapport be kend. Er kan wel iets af voor deze we gen. Spr. wil echter waohten op den polderbond. De heer Gast brengt het idee naar voren, dat de Z. L. M., de Polderbond en Ged. Staten samen bij den ministor aandringen op eene wijziging in de rege ling van uitkeeringen voor wegen. De voorzitter acht dit een goed idee, al zal het heel wat strijd kosten. De heer S c h e e 1 e zou willen zien, dat de taxatie der gronden in de calami- teuze polders met kortere tusschenpoozen geschiedt dan 7 jaar. De heer Vogel vanger: Er zijn ook andere polders. De voorzitter zegt overweging toe. De heer S c h e e 1 e wijst er nog op, dat in 1880 als eerste slachtoffers vielen de met de zwaarste hypotheken belaste landbouwers. Hierna werd van de crisis afgestapt. Aan de orde kwam nu.het rapport over de werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling. In het lijvige rapport komt de commis sie uit de Z. L. M. tot de conclusie, dat een sterke verhooging van de winter- werkloosheid is te verwachten; dat ook al mogen tegen de werkloosheidsverzeke ring in het algemeen en die tegen sei zoenwerkloosheid in het bijzonder bezwa ren zijn in te brengen, de werkloosheids verzekering op grond van het werkloos heidsbesluit 1917 gewenscht is; dat het oprichten van plaatselijke werklozenkas sen noodzakelijk is; dat de landbouw organisatie en het plaatselijke vereeni- gingswezen de 'oprichting daarvan die nen te bevorderen en een verplichte werk loosheidsverzekering voorshands niet tot uitvoering zal komen. Inzake de werkverschaffing conclu deert het rapport dat het gewenscht is, dat thans reeds de aandacht van autori teiten op de te verwachten toenemende werkloosheid ten plattelande wordt ge vestigd en bepleit, dat door het verke nen van subsidies voor particuliere werk verschaffingen getracht wordt de werk loosheid onder de landarbeiders zooveel- mogelijk te voorkomen. Het zou ons te ver voeren de over dit rapport en de conclusies gehouden be spreking op den voet te volgen. Slechts een enkele greep. De heer Gast meende, dat het beter is dan steun aan werkloosheid te geven een productie premie aan de landbouwers. Die kan tot werkgeven leiden. De voorzitter besprak vooral de verzekering en toonde zich een groot voorstander van plaatselijke werklozen kassen, omdat het o.a. te Retranchement voorkwam, dat arbeiders en gemeente veel meer bijdroegen dan ter plaatse moest worden uitgekeerd en dus medo betaalden aan plaatsen met meer werke loosheid. Het bleek, dat de vergadering in meer derheid voor dit stelsel was en de heer Stevens, voorzitter der commissie zeide, dat de commissie bedoelde gege vens zal trachten te verzamelen. Besloten werd te Zierikzee een gebouw te stichten, voor het landbouwhuishoud- onderwijs. Naar aanleiding van het punt „Be spreking van de uitvoer-contróle op uien" was van den kring Axel de wensch in gekomen om de controle niet voor 15 Sep tember te laten werken, wat thans ook de heer Dees (Waarde) krachtig on dersteunde. De voorzitter bracht nu dank aan den heer Hanken voor den steun van den Wilhelminapolder ondervonden met den proef van het bietenzaad en riep diens steun ook in voor den proef met het mest-vee. Bij de rondvraag kwamen nog enkele zaken aan de orde en kon den heer do Buck worden geantwoord, dat van het werken van een verbetering in den han del in peulvruchten vooralsnog niet veel te verwachten is. De voorzitter sloot tegen 5 uur de vergadering, die dus bijna vier uur ge duurd had. De landbouwcrisis In België. In den gistermiddag gehouden minister raad heeft de Belgische regeering op voordracht van den minister van land bouw, Baels, besloten tot het treffen van maatregelen van verschillenden aard, om de zware crisis, welke de landbouw in België thans doormaakt, te helpen be zweren, Voor den invoer van tarwe uit Frankrijk zullen geen invoerconsenten meer noodig zijn, maar anderzijds zullen voor den invoer uit Rusland van haver, meel, gelatine en enkele andere produc ten voortaan wel degelijk dergelijke con senten worden geëischt, wat tot dusver nog niet het geval was. Deze consenten mogen alleen door den minister van land bouw of door den minister van arbeid en nijverheid worden verleend. De aanranding bij Apeldoorn. Het slachtoffer gevonden. Gistermiddag tegen half twee is het meisje, dat sinds Zondagavond werd ver mist, mej. T. Biesterbosch, door de politie gevonden in de bosschen van het Leesten. Hulp bij de opsporing bood de bekende speurhoud Max van den heer R. Won- nink te Vorden. Mej. T. B. verkeerde echter in zoodanigen toestand, dat haar geen verhoor kon worden afgenomen. Zij werd onmiddellijk naar Apeldoorn ver voerd. Wel is komen vast te staan, dat niet nader te noemen handelingen met haar zijn gepleegd. Uit enkele mededee- lingen van baar bleek, dat zij haar aan- wel «pjjitobl B&dU ntó 7an naam kent. Mej. T. B. bracht den Zondagmiddag en -avond te Beekbergen door bij eenige kennissen, die haar 's avonds tegen half tien een eind vergezelden in de richting Apeldoorn. Nadien werd zij nog door eenige andere kennissen gezien. Zij werd gistermiddag gevonden ongeveer 7 K.M. van de plaats, waar men haar hot laatst heeft gozien. Vandaag zal haar een verhoor worden afgenomen. Ongelukken. Op den Rijksstraat weg tusschen Halfweg en Haarlem is gis terenmorgen een seh arensl ijpersw agen, voortgeduwd door B.' en zijn vrouw, aan gereden door een vrachtauto. Do bestuur der O. werd verblind door da lichten van een van den tegenovergostelden kant ko menden .■juto, zoodat hij den scharenslij per niet zag, die midden op den weg reed. B. werd ernstig gewond overge bracht naar de Maria stichting te Haar lem, waar hij kort na aankomst is over leden. De vrouw is minder ernstig ge wond. Gisteravond is te 's Gravenha- ge de 56-jarige fietser V. van achteren door een personenauto uit Schiedam over reden. De man werd ernstig verwond en is gedurende het vervoer naar het zie kenhuis aan den Zuidwal, aan de gevol gen overleden.' Te Papendrecht stak gisteravond de 61-ja.rige gehuwde koop man V. plotseling den rijweg over. voor een personenauto, bestuurd door dhr v. O. uit Den Haag. De bestuurder poogde nog een aanrijding te vqorkomen, maar mocht hierin niet slagen. V. werd door den auto gegrepen en tegen den grond geslagen. Hij kreeg een schedelbreuk en is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Dordrecht, overgebracht, alwaar hij kort na aankomst is overleden. Veulenvleesch als kalfs vlees c h. In de vergadering der 's Gra- venhaagsche Paardenslagersvereeniging, heeft de voorzitter den verkoop van veu lenvleesch aan de spekslagers in discus sie gebracht. Het bleek, dat dit euvel meer en meer om zich heen grijpt en dat tallooze kilo's van dit jonge paar- denvleesch als kalfsvleesch worden ver werkt. De voorzitter deelde mede, dat hij Ier bevoegden plaatse de aandacht' op deze kwestie heeft gevestigd. Vechtpartij, Zondagavond half tien bevonden zich eenige Papendrecht- sche werkloozen met enkele jongens uit Giethoorn in een cafó aldaar. Tusschem de beide groepen ontstond een woorden wisseling, waarop de werkloozen uit het café werden gezet. Plotseling werd een van deze werkloozen naar buiten gevolgd door twee van de Giethoornsohe jongens van wie de één hem pnverhoods een slag in het gezicht gaf en do ander hem met, een mes vermoedelijk een scheer mes eenige vrij diepe sneden over het gelaat toebracht. Een .zijner ooren werd nagenoeg afgesneden. Verdacht van een en ander zijn aangehouden J. W[. en B. v. d, Z. alhier, die onlangs eenige maanden gevangenisstraf hebben onder gaan. Tankschip in de lucht ge vlogen. Op de Hudson is gister in de nabijheid van de stad Troy een meit gasoline gevulde tankboot in de lucht ge vlogen. Door de ontploffing werden ver scheidene personen gedood. Twee in de nabijheid liggende groote schepen vlo gen in brand. In de stad Troy was de luchtdruk op het moment der explosie zoo hevig, dat duizenden ruiten werden verbrijzeld. Internationale treindie- v e n, Naar het Handelsblad van Antwer pen meldt, zijn Zondag bij aankomst van den internationalen trein ParijsAmster dam in de Ooststatie te Antwerpen twee mannen aangehouden op het oogenblik dat zij den reiziger Jan van Geyn, ver blijvende aan de Nassaustraat 28 te Ant werpen, van zijn brieventasch, Inhouden de 3260 fr., beroofden. De aangehouden zakkenrollers zijn de Polen S. E., 24 jaar oud en A. K., 42 jaar oud. Beiden wer den ter beschikking van de justitie ge steld. M. d. R., Mag ik U beleefd plaatsing vragen voor onderstaande. Aan het gemeentebestuur vroeg ik, gelijk ten vorigen jare vergunning om een speldjescollecte te houden voor het suppletiefonds van de Hervormde stich ting voor T. B. C.-lijders „Zonnegloren". Tot mijn verwondering werd me dat verzoek geweigerd, op grond van het feit, dat het publiek deze inzamelingen onaangenaam vindt en nu het-gemeente bestuur besloot de collecte-dagen slechts tot, een beperkt aantal toe te staan. Bij informatie aan bevoegd adres bleek me, dat dat aantal op zes is bepaald. Daar weet niemand iets van en omdat het gewenscht is, dat allen die dergelijke bloempjes collecten organiseeren dat weten, maak ik dat hiermede bekend. B. en W. hadden dat behooren te doen. Wat het argument betreft; het publiek vindt deze inzamelingen onaangenaam, de resultaten der steeds stijgende collecten wijzen iets anders uit. De niet allen sym pathieke collecte van de geheelonthouding bracht weer f 70 meer op dan ten vorigen jare. Wat m.i, het mooie is in deze wijze van collecteeren is, dat we tenminsle op één terrein nog eenige belangstelling voor eikaars werk toonen. De socialist vraagt niet: geldt het Roomsche of Hervorm de t. b. c.-lijders, maar koopt een bloempje eau zoo omgekeerd. Nal'urrl'jV Tftl Vet van R ery W. wel hét rechi hebben tot, deze beper king, het lust roe niet dat te onderzoeken, maar moreel ontzeg ik aan dat college het recht op die manier het barmhartig- heidswerk te regelen, wat knot'en wordt. De raad om in Janua" d n maar alvast de collecte aan te vragen, zal ik niet opvolgen. Aan de race naar de zes col lecten zal ik wat „Zonnegloren" betreft niet meedoen. Laat die nu beginnen voor wie er lust toe hebben. Met dank voor do plaatsing, Uw dw. dn. P. J. STEINZ. Goes, 21 October 1930. Een verboden voorlezing. Gisteren van 2 u. 45 tot 3 u. 30 zou voor het algemeen programma, ver zorgd door de V.A.R.A., do heer Frans Hulleman uit eigen werk lezen. De om roeper deelde echter mede, dat de tekst Vrijdag was ingezonden en dat de con trole-commissie niet tijdig een beslissing had kunnen nemen over de toelaatbaar heid. De zender heeft daarom de genoemde drie kwartier gezwegen. Programma van Woensdag 22 October. HUIZEN, 1875 M. 8.15—9.30 Gramo- foonplaten. 10.30 Korte Ziekendienst o. 1. v. ds R. J. v. d. Meulen. 11.00 Gramo- foon. 11.30 Orgelconcert. 12.302.00 So listenconcert, zang, piano, viool, cello. 2.005.00 Aansl. v. h. Concertgebouw te Amsterdam, feestvergadering ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan der Vrije Universiteit. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Landbouwhalfuurtje. 6.45 7.15 Voor de rijpere jeugd, door dr G. N. ïmpeta. 8,1510.00 Zangwijdingsavond. Evang. Luth. kerkkoor, sopraan, tenor, bariton, piano, orgel. HILVERSUM, 298 M. V.A.R.A.-uitz. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Zang. 3.50 Concert, orkest, viool. 5.05 Orgel spel. 7.00 Zang. 8.20 Concert, orkest, cello. LANGENBERG, 473 M. 12.25-1.50 Orkestconcert. 4.505.50 Liederen. 7.20 8.05 Orkestconcert. 8.10 Orkestcon- CQrt viool BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Concert. 8.35 Concert. Georganiseerd door de Kath. Radio Vereen. Stoomvaart Mij Nederland. RIOUW, 20 v. Hamb. naar Amsterdam. JOHAN DE WITT, (thuisr.) 20 van Sa- bang. P0ELAU LAUJ, 19 van Bremen naar Amsterdam. ROEPAT, (uitr.) 18 van Algiers. ROTTI, (thuisr.) p. 18 Perin. TABINTA, (uitr.) 17 van Belawan. Kon. Ned. Stoomboot-Mij BARNEVELD, 24 van Chili te Rotter dam verw. ODYSSEUS, Amst. naar Stettin p. 19 Holtenau. CRIJNSSEN, 19 van Amsterdam te Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. INSULINDE, (uit.) p. 19 Finisterre. DELI, (thuisr.) p. 19 Sagres. KOTA BAROE, 19 van Londen te R'dam. TJERIMAI, (thuisr.) 20 van Gibraltar. BUITENZORG, 20 van Batavia te Soe- r aba ja. TJERIMAI (thuisr.) 20 v. Tanger. GOES. Overleden: Jan van de Vrie, 31 j., echtgenoot van Johanna Hoogerland, te 's Heer Arendskerke. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Matige tijdelijk krachtige Zuidel. tot Westel. wind, veranderde bewolking, en kele regen- of hagelbuien, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licbt op voor fietsers; Woensdag 5 u. 29. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Oct., 2.30 u. Parijs 9.749.75. Londen 12.06 2—12.063/,,. Berlijn 59.17—59.19. Brussel 34,6134.63. New York 2.48V8—2.48'A.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6