Goedkoop en doeltreffend. LINIMENT DOODT PIJN Rechtzaken Kleine advertentiën die 's Dinsdags en 's Vrijdags In „De Zeeuw" worden opge nomen kosten slechts fö.75 contant en treffen altijd doel. Probeert Sloan's. Ma iial U verwonderen hoe snel dit werkt in alle gevallen van Rugpijn, Lendejlcht, Rheumatiek en Spieren en Zenuw-Pyn. De pijn verdwijnt onmiddellijk. Millioenen ictbe" het ge bruikt. Sloan's dringt door. Verkrijgbaar bij alle Apo thekers en Drogisten. geld kunnen toch plannen worden ge maakt door onzen eigen adviseur, naast de plannen van het Groene Jtruis. Spr. noemt als geschikte plaats het vroegere Distributiegebouw. Dan brengen we de badinrichting niet te ver van het oude stadsdeel. Spr. verbiedt er zicih over, dat de financieele toestand der gemeente wat beter is, waar nu juist de werkloosheid dreigt. Ér moet voor de valide werklon zen zooveel mogelijk worden gedaan. Straks in November zullen er reeds uitgetrokken werkloozen zijn. Laat er daarom spoed betracht worden. Spr. deelt ook nog mede, dat regenten van het gasthuis plannen .jn bewerking hebben om meer ruimte te maken voor ouden van dagen. Spr. hoopt, dat de Raad die plannen zal goedkeuren. Dhr Van Oorschot, S. P., vraagt, of de gemeente voortaan hare werken niet beter in eigen beheer kan uitvoeren.' Spr. noemt het voorbeeld van da Oranje- school, die, omdat, de inschrijvingen te hoog waren, in eigen beheer worden uit gevoerd. Nu zeggen B. en W., dat ze ieder ge val op zichzelf beoordeelen. Maar daar in zit geen lijn en richting. De aanne mers komen steeds bij elkaar en vormen conclave. Laten B. en W. deze zaak eens grondig bekijken. Persoonlijk is Spr. voor eigen beheer. Ook Spr. behandelt het zwemonder wijs. Volgens Spr. is veel te laat aan de Centrale Oudercommissie om advies ge vraagd. De zaak van het Badhuis wordt weer door B. en W. op kleinsteedsche ma nier aangepakt. We moeten een goed, nieuw, geoutilleerd badhuis krijgen. Nu wordt er gezegd: er is in 1931 toch geen geld voor. Dat was er 12 jaar geleden ook al niet voor. B. en W. maken zich van de speel tuinkwestie gemakkelijk af. Spr. meent dat de tuin van de Willem III-kazerne èn als speeltuin èn als vergaderplaats kan worden gebruikt. B. en W. verdienen een pluimpje voor hun werk betreffende de heilgymnastiek. Spr. noemt het ontstellend, dat 108 kin deren volgens den schoolarts deze gym nastiek noodig hebben. Spr. zou meer verband willen leggen tusschen het zwemonderwijs en de school. In de scholen, waar zwemonderwijs in de schooluren wordt gegeven, geschiedt dat in de zomeruren inplaats van gym nastiek. Ten aanzien van het Gasthuis zien we weer dezelfde kleine politiek. Het gaat hier over een kwestie van jaren her. Ook nu nog worden getrouwde oude man nen en vrouwen in het Gasthuis afzon derlijk gehuisvest. Spr. vindt dit be schamend voor deze gemeente. Spr. hoopt dat daar nu toch eens een einde aan zal komen. Ook Spr. komt op voor het voortbe staan van de gemeentelijke neutrale zie kenverpleging. Dhr Van Spanning, s. d., wil de werkloosheid niet ernstiger nemen dan ze in werkelijkheid is. Spr. voorziet, dat de werkloosheid chronisch, permanent wordt. Er zijn misschien over de werk loosheid in Vlissingen al te veel bespre kingen gevoerd. Spr. denkt aan een con ferentie van B. en W. met enkele vak organisaties. Men heeft de werkloozen willen overleveren aan de liefdadigheid. Dat noemt Spr. funest. Spr. begrijpt niet, dat de syndicalistische, R.-K. en Chr. or ganisaties daaraan eerst sympathie be tuigden. Dhr Sorel: nu niet meer. Dhr Van Spanning: men heeft 14 dagen noodig gehad, om zich te bekee- ren. Spr. wil de zaken rustig en zakelijk bezien. Wat in Vlissingen gebeurt, is nog niets bijzonders. Van een crisis kan men slechts spreken indien „De Schel de" van hare gewone opdrachtgevers geen opdrachten meer kreeg. De in 1927 opgerichte commissie voor maatschappelijken steun is in strijd met de moderne opvatting over werkloozen- steun. Alleen gehuwden mag zij steunen, kostgangers niet. Zij helpt alleen de ar beiders, die twee jaar en langer in de gemeente waren. Maar niet de menschen die men hier gelokt heeft door ze vaste betrekking en hoog loon voor te spiege len en hier korter dan. 2 jaar wonen. De uitkeering van f10 noemt Spr. te laag. De duur van de uitkeering is 13 weken. Die termijn is voor een crisis te kort. Ook laakt Spr. het, dat de onder steunden hun geld bij den gemeente ontvanger moeten halen en niet bij de organisaties. Weth. P. G. Laernoes: zijn dit nu algemeene beschouwingen over de begroo ting? De voorzitter: ik verzoek den Spr, niet te veel in détails te treden. Dhr Van Spanning: ik bespreek te kortkomingen in de werkloozenzorg. Dhr Woltering: bad u dan als lid der commissie verbeteringen bewerkt. Dhr Van Spanning: er was tof he den geen reden daarvoor, omdat er geen werkloozen waren. Spr. hoopt, dat B. en W. hun volle medewerking zullen ver- leenen, als straks de vakvereenigingen met voorstellen zullen komen. Dhr Poppe, s. p., bestrijdt den heer Van Spanning. Wat deze omtrent de syn dicalistische vakbeweging heeft beweerd, Is onjuist. Dhr v. Spanning heeft ook geen perspectief geopend voor de werk loozenzorg. Maatschappelijk Hulpbetoon kan toch alleen de werkloosheid in ge val van crisis niet bestrijden. Dan zal de gemeente moeton bijspringen. Elk systeem, dat de werkloozen kan helpen, kan Spr. toejuichen. Interruptie: Dus ook, als het de waar digheid van den arbeider omlaag haalt? Dhr Sorel, A.-R., heeft in de rede van den heer de Meij toch ook nog waar deering voor B. en W. gehoord. Dhr de Meij: dat heb je mis, jongen! Dhr Sorel: Dat de belastingen moes ten worden verhoogd, is juist. Maar het kon niet anders. Dat was ook zoo ge weest, als er anderen achter de tafel van B. en W. hadden gezeten. Spr. citeert uit een jaarverslag, dat de woningbouwvereeniging „Goed Wonen" het beleid van B. en W. inzake den wo ningbouw toejuichte. Ook dezen middag blijkt uit hetgeen B. en W. deden voor heilgymnastiek en zwemonderwijs, dat er reden is voor waardeering. Spr. is tegen verplicht zwemonderwijs. Ook vindt Spr. het niet erg, als dit onderwijs wordt gegeven op de vrije middagen. Wat de werkloozenzorg betreft, is Spr. overtuigd, dat èn B. en W. èn de Raad al het mogelijke zullen doen. De A.-R. partij komt niet met leuzen bij de verkiezingen. Die hebben weinig waarde. De A.-R. zijn in de eerste plaats voorstanders van particulier initiatief. Soms is te praten over een gemengd be drijf. Het is al heel voorbarig, om nu over de waterleiding te spreken. Dat heeft geen nut. Wel zullen verschillende dingen verbeterd moeten worden. Spr. vindt ook, dat we de werkloos heid niet erger moeten voorstellen, dan ze is. We moeten de menschen niet noo- deloos ongerust maken. Door den wethouder van sociale wer ken is een conferentie gehouden met de Dag. Besturen der metaalbewerkersbon den. In de gedachte van den wethouder lag iets goeds. Dat mag toch overwogen worden? Er is niets anders gedaan dan toegezegd, die gedachte te bespreken in de vergadering der organisaties. Later kwamen deze tot de conclusie, dat die gedachte niet voor verwerkelijking vat baar was. Spr. heeft wel gehoord, dat dhr Van Spanning gisteravond in een vergadering onjuiste mededeelingen heeft gedaan over de andere organisaties. (Dhr Van Spanning: beleg maar een openbare debat vergadering). Dhr Van Spanning heeft een slecht ding gedaan door Maatschappelijk Hulpbe toon hier te bespreken. Spr. vindt het nog niet zoo verkeerd, dat men twee jaar in Vlissingen moet wonen, om van den steun te profiteeren. In andere plaatsen is de uitkeering niet veel hooger. In Middel burg b.v. is de norm lager. Dhr Van.Spanning: f2 hooger. Weth. P. G. Laernoes en dhr So rel ontkennen dit. Dhr Andriesse.n, R.-K., hoopt, dat B. en W. ernstig de oprichting van een badgelegenheid zullen overwegen. Ook Spr. is er tegen een bedelpartij te organiseeren voor de bona fide werk loozen. Spr. wil hen ook niet verwijzen naar het Burg. Armbestuur, maar hen zoo goed mogelijk helpen. Antwoord van B. en W. De voorzitter heeft geen harde woorden gehoord. De critiek viel nogal mede. Het zou veel prettiger regeeren zijn als we een flinken zak met geld aadd( n. Maar we leven in een tijd van malaise. Er is toch door B. èn W. nog wel het ren en ander gedaan. B. en W. hebben zich nog nooit met een Jantje van Leiden ergens van afge maakt. Men moet niet onbillijk in zijn critiek zijn. Wij moeten zeer dankbaar zijn, dat de outillage van de nieuwe haven de ge meente niets kost. Door den inbreng van binnenhavenbedrijf en reservefonds be hoeft geen geld te worden uitgegeven. We hebben alle hoop, dat de zaak van de havenexploitatie in kruiken en kan nen komt. Maar de Minister moet nog beslissen. Komt deze beslissing, dan zul len B. en W. geen tijd laten verloren gaan. De woningbouw, vooral voor het Ma rinepersoneel is zeer belangrijk. B. en W. hebben deze zaak reeds besproken en plannen voor woningen met lage huur- bestudeerd. Deze plannen zullen ter ken nis van de woningbouwvereenigingen worden gebracht. Het zwemonderwijs heeft de volle sym pathie van B. en W. Zij zullen rekening houden met de wenschen, hier uitge sproken. Spr. hoopt, dat het gelukken zal, de werkloozen te helpen met productief werk. Reeds is door B. en W. en Gemeen tewerken hieraan aandacht geschonken. B. en W. zijn het er niet mee eens, dat de gelegenheid er is geweest, om het laag spanningsnet in exploitatie te krijgen. Dhr de Meiju Ijebt de positie glad verkeerd gezien. De voorzitter: de electriciteitsprijs is zeer belangrijk omlaag gegaan. Dit is voor de burgers van veel belang. De hmrwaanvraasr «n de Wr.derwetann- vraag voor bot abattoir zijn reeds Inge komen. Daarover zal deze Raad dus nog moeten beslissen. Ook over de bewuste verordening, door dhr de Meij bedoeld. Misschien al in de volgende vergadering. uver het badpaviljoen roept Spr. de clementie van den Raad in. Er is nog een mogelijkheid, dat dit in orde komt. Spr. wil nu hierop niet verder ingaan. Wat het badhuis betreft, is het niet de bedoeling plannen van particuliere zijde tot plannen van B. en W. te promovee- ren. Er zijn drie plannen: een nieuw gebouw, het Distributiegebouw en de Wil lem III-kazerne. Maar B. en W. hebben hun houding nog niet bepaald. Het is nu de tijd opdracht te geven aan Gemeen tewerken, om plannen uit te werken en berekeningen te maken. Spr. voelt per soonlijk meer voor een nieuw gebouw. Wat den archivaris betreft, het is hier geen salarisherziening, maar een beloo ning voor extra-diensten. De kwestie van speeltuin is in bespre king. B. en W. denken aan het teriein van de Paardenmarkt De Arsenaalka zerne krijgen we niet Weth. M. Laernoes, v.b., zegt, dat de zaak van woningbouw voor marine personeel en voor het sportpark in on derzoek is. Op Gemeentewerken is een lijst ge maakt van werken voor werkverschaf fing, d.w.z. werken, waaraan veel loon kan worden verdiend en die weinig aan materiaal kosten. Spr. merkt op, dat de oude stad 13.000 en de nieuwe stad 9000 inwoners telt. Aan een badhuis voor de oude stad moet dus ook gedacht worden. Over eigen beheer wordt elk jaar ge sproken. B. en W. bekijken ieder geval afzonderlijk en kiezen den voordeeligsten weg. Weth. van Westen, A.-R., is voor het zwemonderwijs. De zaak is nog in onderzoek. B. en W. staan er niet onwel willend tegenover. De heilgymnastiek is door B. en W. in gevoerd. Maar ze kost veel geld. De erg ste patiënten zullen eerst worden ge holpen, na overleg met de ouders, die zoo mogelijk in de kosten dienen mede te betalen. Weth. P. G. Laernoes, A.-R., is het er mee eens, dat er straks gezocht zal moeten worden naar bronnen van in komsten voor de gemeente. Spr. heeft niet anders gedacht dan dat dhr de Meij ongunstig zou oordeelen over het beleid van B. en W. Het is weer het oude liedje: hooger belasting en er is niets gebeurd. Dat moet dienen, om de burgers onder die suggestie te brengen. Als men het maar dikwijls genoeg zegt, blijft er wel wat van hangen. Tegenover die critiek heeft Spr. van andere zijden wel eens waardeering ge hoord voor het beleid van B. en W. Menschen, die hier in lang niet geweest zijn, vinden het hier netjes. (Interrup tie: De kom!) Dhr Laernoes: de kom der gemeentel Het mag nog wel eens gezegd, dat we een categorie flinke belastingbetalers heb ben verloren, die men niet zoo gauw te rugkrijgt. Wat de Arbeidsbeurs betreft en de kwestie met de S. H. V., zegt spr., dat die toestand al enkele jaren bestaat. We leven nu in een tijd, waarin men blij is, te kunnen werken en werk te kunnen geven. De S. H. V. betaalt 50 cent en het havenbedrijf 69 cent, wat al enkele jaren het geval is. 'Ook van de werklooze metaalbewerkers zijn er, die bij' de S. H. V. gTaag voor 50 cent gaan werken. Nu 'zijn er enkelen van den Centralen Bond, 'die geweigerd hebben 'dat te doen. Dhr. de Me ijomdat er gedreigd is. Dhr. P. G. L a e r n o e s: De ambtenaar moet ook nagaan of opgedragen werk wordt geweigerd en himoet op de gevol gen wijzen, Volgende weëk vergadert de betrokken commissie, om over dit geval te spreken. Daar hoort deze kwestie thuis en niet hier. Spr. ontkent, dat er gedreigd is. Er is alleen gewaarschuwd. Spr. zou wel staal tjes kunnen noemen van de wijze, waarop men tegen den ambtenaar optreedt. 'Spr. vindt de handelwijze van de S. D. A. P. gevaarlijk, want straks 'komt er een tijd van groote werkloosheid. Dhr. R o r ij e onderkruiperswerkl Dhr. P. G. Laernoes: Als dat on- derkruiperswerk is, 'had u veel eerder moeten spreken. De toestand bestaat al drie jaar. Spr. vindt de berekening van dhr. De Meij van de gelden, die hij tracht bijeen te krijgen voor werkverschaffing, te op timistisch. Het is spr. nog niet duidelijk, hoe de f 100.000 er komen moet. Maar bij een eenigszins belangrijke werkloos heid hebben we het Rijk noodig. En dat zal wel voorschriften geven. Spr. betreurt 'het, dat Maatschappelijk Hulpbetoon hier is besproken. De wijze, waarop dhr. Van Spanning hierover heeft gesproken, is niet sympathiek tegenover den Raad. Ook de S. D. A. P. heeft er destijds voor gestemd. Het instituut werkt aardig. Dhr. Van Spanning helpt nu mee om het in elkaar te trappen. Zijn optre den is niet van dien aard, 'dat men bij Ged. Staten zal zeggen: laten ze in Vlis singen dat instituut maar houden. Ook betreurt spr. het, dat dhr. Van Spanning de gehouden vergadering over de werkloosheid in het publiek heeft be sproken. Het is spr. tooh niet kwalijk te nemen, dat hij over de werkloosheid contact 'zocht met de organisaties. Spr. beschouwde dit als zijn plicht. De drie aanwezige organisaties waren dan ook dankbaar voor dit initiatief. Zij hebben later de door spr. aan de hand gedane oplossing van de hand gewezen. Dat is haar recht. Maar men moet geen dikke woorden gebruiken als bedelpartij en fooien. Het valt op den langen duur niet mee, als men moet leven van de uitkeering uit de kassen. Spr. had daarom een fonds willen vormen voor extra-uitkeeringen in noodige gevallen. Dat noemt epr. geen gek idee. Maar de organisaties wilden er niet op ingaan. Dhr. Van Spanning maakt bezwaar tegen den wachttijd van twee jaar bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Spr. vindt dit een wijze maatregel. "We moeten Vlis singen niet openstellen voor de heele om geving. De uitdrukking van den archivaris, dat hij het vastgestelde salaris „niet wenscht te aanvaarden", acht spr. niet gelukkig. Ze heeft spr. niet prettig gestemd. Ook de 'heele voorgeschiedenis van deze zaak is verre van aangenaam. In 1911 of 1912 is dhr. Van Grol be gonnen op een salaris van f 200. Dat is later met f 500 gestegen. Spr. acht het nu niet de geschikte tijd om de salarissen te ver'hoogen. Wel willen B. en W. voot meerder werk extra betalen. Hierna wordt van 6 tot 8 uur gepau zeerd. (Voor vervolg zie le Blad.) JUBILEUM VRIJE UNIVERSITEIT. Aangrijpende voorbeelden. Er is God zij dank in ons vaderland in deze dagen een hartelijk medeleven met hetgeen 2022 October in Amster dam geschiedt, Vele honderden gaven zich reeds op als deelnemers aan de feesten der Vrije Uni versiteit. Als het zoo doorgaat zal het Concert gebouw nog te klein zijn. Nu zijn er ook, die niet kunnen komen en toch toonen, dat zij hun liefde voor de V. U. openbaren willen. Verschillende aangrijpende voorbeeden zou de feest commissie U daarvan kunnen beschrij ven. Het zij haar vergund een schrijven af te drukken, dat zij ontving van een 77-jarige weduwe. Wef vermoeden, dat deze zuster tegen het afdrukken van haar vers geen bezwaar zal hebben, in dien zij weet, dat daardoor de V. U. en de zaak des Heeren worden gediend. Zij schrijft dan: Gouden Jubileum Vrije Universiteit. Het penninkske der weduwe Wordt, hoop ik, niet versmaad. Weet dat zich bij het penninkske Een dankend harte paart. Een halve eeuw toch megeleefd Met zooveel zegeningen Dat doet mij op den ouden dag Den lof des Heeren zingen. Weet, door verflauwing En door afval beiden Kan 'toude hart zoo diep, Zoo heel diep lijden. Dat dan de arbeid der Vrije Universiteit, Tot zegen zijn mag, ook voor 't nageslacht, Dan zij de Heere lof en dank gebracht. Een medelevende 77-jarige. En onder de handteekening schrijft dan deze zuster: verhooging der contributie van f2 op f3. Hoe beschamend is dit voorbeeld voor tientallen, misschien voor honderden Calvinisten in het vaderland. Maar in feeststemming willen we daar niet te veel van zeggen. Laat men dit briefje en de aandoenlijke liefde, die er uit spreekt, eens rustig op zich laten in werken. Dan twijfelen we niet of er zullen velen tot de ontdekking komen, dat medeleven hun roeping is. Een roeping, die zij be leven door mede God te danken op het feest, dat hij ons schenken wil, en door in dit feestjaar hun bijdrage voor de V. U. te verhoogen. We maken ons op om Gods daden te gedenken. Maar het beleven van de weldaden des Heeren is voor Gods volk altijd duur. Gelukkig, dat zij weten, dat hoe meer de beurs open gaat, des te beter ook het hart geopend wordt voor de aanschou wing van de weldaden des Heeren, ook in onze V. U. ons geschonken. Kantongerecht te Middelburg. Tereohtzitting van 15 Oct. 1930. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel daar mede tusschen Y> uur na zonsondergang en uur vóór zonsopgang over een weg rijden, zonder dat het rijwiel is voorzien van ten minste één een helder wit licht uitstralende lantaarn: A. M. te Biggekerke f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een rijwiel daar mede rijden over een weg op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: P. D. te Melis- kerke f 10 b. s. 10 d. h. Rumoer verwekken waardoor de nacht rust kan worden verstoord: I. S., gedo- micileerd te Antwerpen, tijdelijk wonen de te Middelburg, f 15 b. s. 15 d. h. Zich in kennelijken staat van dron kenschap op den openbaren weg bevin den: J. G. te Vlissingen, berisping; L. K. te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. In de gemeente Vlissingen tegen een raam van een gebouw staan: P. J. v. D. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. b. Zonder daartoe gerechtigd te zijn in de maand September loopen op eenig weiland: A. v. P. te Vlissingen f 10 b. s. 10 d. h.; Abr. v. P. te Vlissingen f 10 b. s. twee weken tuchtschool. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld: A. D., 31 jaar, autoverhuurder te Axel was door den Kantonrechter te Terneu- zen ontslagen van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreding van de politieverordening te Axel (mot eeu autobus in de gemeente Axel 03 school kinderen vervoeren terwijl op de buiten zijwanden van de autobus stond vermeld 24 zitplaatsen) tegen welke beslissing de Ambenaar van het O. M. hooger beroep aanteekende. Eisch: vernietiging vonnis van den Kantonrechter f 20 of 20 d. h. G. B., 43 jaar, werkman te Westdorpe, was in hooger beroep gekomen tegen oen vonnis van den Kantonrechter te Ter- neuzen waarbij hij wegens openbare dronkenschap gepleegd bij herhaling werd veroordeeld tot een hechtenisstraf van 3 dagen. Eisch: vernietiging vonnis van den Kantonrechter f 15 of 15 d. h. A. K., 30 jaar, werkman te Heinkens- zand, was in verzet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg waarbij hij wegens het een gewoonte maken van het koopen van goederen met het oogmerk om zonder volledige beta ling de beschikking over die goederen te verzekeren, werd veroordeeld tot drio maanden gevangenisstraf. Eisch: bekrachtiging van het vonnis waartegen verzet. J. H., 17 jaar, werkman, P. H 19 jaar, en A. J., 20 jaar; beiden werkman, allen wonende te Middelburg, waren in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij zij wegens hot eieren zoeken van waterwild, werden veroordeeld respec tievelijk tot f 15 of 4 weken tuchtschool en f 15 of 15 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan beroep. Dorpsrelletjes. Het was in dein avond van 5 September 1.1. te Ierseke onder de bevolking nog al rumoerig geweest, vermoedelijk als een gevolg van een dansverbod, dat door dein Burgemeester by gelegenheid van in het dorp gehouden feesten was uitgevaardigd. Ten slotte zag de politie zich genoodzaakt, op te treden en gelastte het publiek zich van de straat te verwijde ren. De oesterwerker A. J. van S. weigerde daaraan gevolg te geven en werd door de marechaussee aangehouden waarop diens broe der P. J. van S. op den opperwachtmeester F. toekwam en dezen onder den uitroep: „mijn broer in de kast, dat nooit 1" een slag in het gezicht gaf. De gebroeders van S. hoorden gisteren we gens verzet tegen de politie en mishandeling ieder een maand gevangenisstraf tegen zich eischen. Zij werden rechtskundig bijgestaan door Mr Hartog, advocaat te Bergen op Zoom die meende dat 't niet noodig was geweest deze menschen aan te houden omdat het relletje toen reeds was afgeloopen. Inderdaad had ver dachte P. J. S. de politie een klap gegeven omdat zijn broer,, naar zijn meening, ten on rechte werd opgebracht. Dit is niet goed te praten zegt verdediger, doch het is be grijpelijk. De slotindruk van verdediger was, dat zoowel de eene als de andere partij op het dorp ,",de kop kwijt was geweest". Spr verzocht voor zijn cliënten een voorwaarde lijke straf.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 10