Staten-Generaal. Uit de Provincie. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Radio-nieuws TWEEDE KAMER. De Zulderzeesteunwet. Lang en breed is gisteren in de Tweede Kamer gedebatteerd over de Zulderzee steunwet. Aanvankelijk was de verhou ding tusschen Minister en Kamer tame lijk gespannen. De groote vraag, waarom bet ging, was deze, of bet element van de waarde vermindering van scbip en netten van de door de drooglegging gedupeerde vis- scbers in de wet zou worden gebracht. De Kamer, althans de groote meer derheid wenscht, dat de regeering de vis- schers zal helpen door tegemoetkoming in het zoeken naar een nieuw bestaans middel en tevens in de vermindering van waarde der eigendommen. En dat het bij de Kamer ernst is, bleek wel daaruit, dat niemand minder dan de heer Heemskerk den minister waar schuwde niet een te starre houding aan te nemen, wil hij een onaangenaam con flict met de Kamer voorkomen. Hoe het vandaag zal gaan is niet met zekerheid te zeggen. De minister is aanvankelijk al een wei nig bijgedraaid. De regeering, aldus de Minister, wenscht in sympathie voor de visschers voor niemand onder te doen, maar wenscht met de werkelijkheid rekening te houden. De vraag is: op welke wijze wordt de visscherijbevolking het best ge holpen en bij het zoeken naar een ant woord op die vraag wil de regeering na tuurlijk gemeen overleg met de Kamer. De Zuiderzeewet bepaalt, dat bij de wet regelen zulen worden getroffen ter tegemoetkoming wegens schade door de visschers en andere belanghebbenden ge leden. Spr. constateert, dat hier in hoofdzaak werd gedacht aan een nieuw middel van bestaan en dat de vorm zou worden vast gesteld na het onderzoek eener commis sie. Op den voorgrond stond bedrijfsver- andering, subsidiair steunverleening. Bij de thans aanhangige wijziging blijft de regeering in het karakter van de wet. Practisch is er thans nog geen scbade geleden; de visscherij brengt meer op dan in 40 jaar het geval was. De regeering wil helpen bij het veranderen van be drijf en eerst daarna schade vergoeden Deze hulp draagt een individueel karak ter en werkt opvoedend. Een algemeene schadevergoeding heeft de wet niet wil len geven. Van de verbeterde steunregeling, die de gewijzigde wet geeft, zal de regeering een intensief gebruik maken. Het belang van den betrokkene staat steeds voorop, maar dat is niet steeds het geven van geld zonder meer. Spr. is er stellig van overtuigd, dat deze wet op den duur beter zal werken dan wanneer aan de regeering impera tief het doen van een uitkeering wordt voorgeschreven. Hij somt de verbeteringen op, die het aanhangige ontwerp bevat en brengt een wijziging aan, waardoor het minimum der rente van de credieten wordt ver minderd van 4 tot 3 pet. Spr. is niet ongeneigd in te gaan op het denkbeeld, dat er nauwer contact moet zijn tusschen de plaatselijke com missies en de generale commissie. Ook is spr. niet ongeneigd de noodige waarbor gen te verschaffen, dat de belanghebben den, als de beslissing van de generale commissie afkomt, zich zooveel mogelijk in hun rechtsgevoel bevredigd achten. Door den heer Wijnkoop is een motie ingediend, waarin de regeering wordt opgedragen ten spoedigste een nieuw wetsontwerp samen te stellen en dit uiterlijk binnen drie maanden bij de Kamer in te dienen, waarin aan de eischen der Zuiderzeevisschers en van hen in de aanverwante bedrijven werk zaam, wordt voldaan, en inmiddels do noodige verruiming in de vigeerende wet aan te brengen, opdat de visschersbevol- king en andere belanghebbenden geen nadeel van dit uitstel zullen ondervinden. De heer' D u y s diende een motie in, waarin naast het opnemen van meer Zui derzeevisschers in de generale commis sie, ook gevraagd wordt opneming van andere belanghebbenden. Over deze moties wordt vandaag ge stemd. Het garnizoen te Middelburg. De „Midd. Grt" verneemt, dat de ver andering in de garnizoensinideeling op de gemiddelde sterkte van het Mididel- burgsche garnizoen geen noemenswaar- digen invloed zal uitoefenen, aangezien de regimentsstaf en het moibilisatie-bii- reau hier gevestigd bleven, terwijl de mitrailleurs-compagnie, welke hier uit Bergen Op Zoom komt, een gemiddelde sterkte van 6070 man, plus ongeveer 9 man beroepskader telt. Er zou in Middelburg zelfs nog een hoofdofficier bijkomen. Het gaat dus thans niet om het gar nizoen, dodh slechts in hoofdzaak om de sterkte daarvan. De sluis te Terneuzen. De pogingen om de aangevaren ebdeur van het buitensluishoofd der Westsluis nog te laten draaien op het losgewerkte steunpunt, zijn gelukt. Daardoor konden gisteren in den vroegen morgen tegen hoogwater vijf stoomschepen, die niet door de middensluis konden passeeren, worden afgeschut. Daaronder was ook de Helmwood, welke da schade aan de sluis heeft veroorzaakt Yoordat dit schip kon vertrekken, moest f 70.000 cautie worden gesteld. Voorloopig wordt nu de Westsluis te gen hoogwater af- en, indien zich daar voor schepen mochten aanmelden, ook opgeschut. Dit zal duren tot de kuip, welke moet dienen voor het droog zet ten van een deel van den sluisvloer, ge plaatst wordt. Dan zal de sluis tot de voltooiing van het herstellingswerk voor de vaart geheel worden gesloten. De ijze ren kuip wordt vervaardigd aan de Kon werf de Schelde te Vlissingen, die daar aan dag en nacht doorwerkt. Kleine zeeschepen passeeren thans door de middensluis. Belangrijke postverbetering. Momenteel wordt de post uit het noorden en bestemd voor het zuiden des lands, die des nachts per trein van Bot terdam te Lage-Zwaluwe aankomt, van af laatstgenoemde plaats verder per auto verzonden. De auto vertrekt des nachts uit Lage-Zwaluwe en rijdt via Breda naar Zeeland. Om 4.19 in den ochtend wordt de post voor Hansweert en het oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen overge nomen door het personeel van de Scho- rebrug over het kanaal door Zuid-Beve land, zoodat de verdere verzending kan plaats hebben per Provinciale boot, welke 6.10 vertrekt van Hansweert en 6.40 te Walsoorden aankomt. Van Vlake rijdt de auto dan naar Vlissingen met de post voor het westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen en Engeland. Die voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen gaat verder per .Provinciale boot van 5.50 uit Vlissingen en 6.20 te Breskens en die voor Enge land met de eerst vertrekkende mailboot. Het ligt in de bedoeling, om de post van af Breskens verder ook per auto to ver voeren naar alle plaatsen van West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Vooral voor Zeeland en in het bijzon der voor Zeeuwsch-Vlaanderen is een en ander een belangrijke verbetering, daar voorheen de post van plaatsen boven Rotterdam eerst aankwam met den trein van 10.23 te Vlake en 11.03 te Vlissin gen, zoodat de verdere verzending kon. plaats hebben per Provinciale boot van 10.40 uit Hansweert en 11.30 uit Vlis singen. Benoemd tot aankomend water bouwkundige bij den Provincialen Wa terstaat in Noord-Brabant, met stand plaats Waalwijk, de heer J. C. Jansen, gediplomeerd waterbouwkundig opzichter te Terneuzen, die zijn opleiding hoeft ge noten bij den waterbouwkundig ambte naar van den Galamiteuzen Nieuw Neu- zen-polder, J. L. Muller te Terneuzen. Een verzoek der Poster ij en. Kerkeraden, Polderbesturen, Schoolveree- nigingen enz., worden verzocht bij veran dering van bestuur hiervan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan het Post kantoor ter plaatse, indien adresveran dering hiervan het gevolg is. Indien dit nog niet is geschied wordt men verzocht dit alsnog schriftelijk te doen, teneinde correspondentie zoo spoedig mogelijk de bestemming te doen bereiken. Het vliegveld op Schou wen. Te Haamstede heeft de burgemees ter Jhr L. van Citters de eerste spade in den grond gestoken voor het op de ter reinen van de N.V. Nieuw Haamstede aan te leggen vliegveld. Met medewerking van de K.L.M. hoopt men niet alleen passa- gierstochten daar te doen eindigen en be ginnen maar vooral ook zal men zorgen voor vervoer van groenten en fruit. Nisse. In de Dinsdagavpnd gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle le den aanwezig en werd het volgende be handeld. De begrooting voor 1931 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 21042.67°, inbegrepen post voor on voorzien groot f 1124.16. De begrooting voor 1930 werd gewijzigd tot een bedrag van f 239.31. Een herhaald verzoek om toetreding tot de regeling ver vat in het werkeloosheidsbesluit, kon we der geen meerderheid verwerven. Beslo ten werd in principe samen te werken met de gemeente Goes tot eventueele stichting van een barak voor besmette lijke ziekten. Afschrijving voor een half jaar hondenbelasting werd verleend aan J. Kegel en P. F. Schreurs. Een supplement kohier hondenbelas ting werd opgemaakt ten bedrage van f 7.—. Ierseke. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Ingekomen was een verzoek van Gebr. Otte om schadevergoeding van een gebroken (ingegooide) winkelruit. Af wijzend beschikt. Het verzoek der stokers van de gasfabriek om salarisverhooging wordt verwezen naar B. en W. en Gas- commissie. Een subsidieaanvrage der Tuinbouwver. „E. M. M." ten bedrage van f20 voor een te houden cursus benevens lokaliteit, vuur en licht is ingekomen. Het laatste wordt toegestaan, de f20 niet. Met ingang van 1 Januari a.s. is op ver zoek eervol ontslagen de heer A. Tram per als gemeentearbeider. Benoemd als zoodanig met voornoemden datum de heer C. Stelcetee en benoemd tot grafdelver tegen f260 per jaar dhr A. Tramper. De gelden voor nieuwe plafonds aan de school voor Ger. Lager onderwijs (waar voor den vorigen keer gelden werden geweigerd) worden nu toegestaan. Be noemd tot onderwijzer aan school I de heer C. F. Courtin. De gemeenterekening over 1929 werd voorloopig vastgesteld op een uitgaaf van f 135.150.88% en een ontvangst van f 150.385.26%, dus een batig saldo van f 15.234.38. De gasfabriekbegrooting in ontvang en uitgaaf op f 36.14?,?', wordt goedgekeurd. De gemeentebegrooting 1930 werd op een paar punten gewijzigd, o.a. aankoop nieuwe brandslang f 300, uitdiepen haven f 1700. Aangeboden werd de gemeentebegroo ting 1931 tot een bedrag van f 147.643 met een post van onvoorzien van f5173, kapi- taaldienst f 16.628. De aanbieding ge schiedt wat laat, maar de volle medewer king van den Raad wordt ingeroepen om binnen een maand klaar te komen. Hierna gaat de raad een kwartier in geheime zitting. Na heropening komt de rondvraag. Dhr Daane vraagt naar de banken der raadszaal. Deze komen in de volgende vergadering. Dhr Cornelisse brengt namens vele visschers zijn dank voor den nieuwen aanleg van den haven- dijk. Namens B. en W. zegt de voorzitter den heer Mol toe, dat bij eenig goed bod de onderwijzerswoning öf te huur óf te koop is. Dhr Scheele vraagt naar dok tersbehandeling van den gemeenteveld wachter, n.l. den heer Griep. Wordt toe gestaan en is reeds overeengekomen. Met de oesterverzending gaat het heel goed. Er gaan verbazend veel oesters weg èn naar Engeland èn naar België. Met de prijzen gaat het minder goed. Werden de Imperialen b.v. in 1928 verkocht voor f144, dit is nu f72, voor de kleine Imperialen was dit f 115 k f 120, nu f 36, de eerste soort van f 72 f 80, nu voor f24. Deze concurrentie komt vooral doordat de oesterverzending niet genoeg gecen traliseerd is. De kwaliteit is over 't alge meen, evenmin als de groei, te roemen. Te veel oesters zijn er niet. Spoedig ge noeg zal blijken, dat er een tekort aan oesters zal zijn. Dit is nu reeds merkbaar in de grootste soort. Deze zijn wel in prjs verlaagd, maar zijn van f180 slechts op f 132 gekomen. Ook de groei van 't zaai goed is miniem. Ellewoutsdijk. Men schrijft aan de „Midd. Crt.": Wegens onregelmatigheden in zijn be heer heeft de Diaconie van de Ned. Her vormde Kerk alhier, zich verplicht ge zien den ontvanger dier administratie uit zijne functie te ontslaan. Deze admini stratie was sedert eenigen tijd een punt van onderzoek door Justitie en Glassikaal bestuur, wat aanleiding gaf tot boven gemeld ontslag. Wemeldinge. Gistermiddag is eem ber gingsvaartuig uitgeloopen naar een in de Zahdkreek omhoog gevaren bietensciheep.- je, teneinde assistentie te verleenen. O. en W. Souburg. Woensdagmiddag bad in de zaal „Concordia" de aanvang plaats van den moedercursus, uitgaande van de afd. „Het Groene: Kruis". De voorzitter, Dr G. E- Plugge, sprak bij deze gelegenheid een toepasselijk woord, wijzende op het nuttige van dezen cursus en hoopte dat zuster Zwitters veel succes hiermee zal oogsten. Ongeveer een 25-tal vrouwen en meis jes waren tegenwoordig, terwijl er een 20-tal gaarne zouden deelnemen als het uur van aanvang des avonds gesteld kon worden. Indien mogelijk zal bij genoegzame deelname in Februari a.s. aan dit ver langen worden voldaan en de cursus, welke 10 weken in beslag neemt, worden herhaald. Westkapelle. Bij gelegenheid van het tienjarig bestaan der vereeniging, gaf het „Dameskoor" alhier Dinsdagavond voor leden en andere belangstellenden eein) voordrachtavond, waarop dhr Jao. van Elsacker van Rotterdam optrad. Voor een stampvolle zaal gaf de de clamator vóór de pauze eenige fragmen ten uit het bekende oorlogsboek van Re marque. Na de pauze werd het gehoor vergast op een aantal humoristische schetsen.. Op buitengewoon hartelijke wij:ze dank te he)b publiek den oud-Westkappalaar voor zijn, ,ook in zijn geboorteplaats zoo gewaardeerde kunst. Later zal ,een zanguitvoering worden gegeven. St.-Laurens. Woensdagmiddag vergader de de Raad in voltallige zitting. Van H. M. de Koningin was een dankbetui ging ingekomen voor het telegram van gelukwensch haar op haar jaardag gezon den. Bericht was ontvangen, dat de bij drage van het Rijk aan de Woningbouw- vereeniging Huis en Hof over het exploi tatiejaar 1929—'30 f 543,67 bedraagt. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het door het Comité voor verkeers- verbeteringen van en naar de Zuid-Hol- landsche en Zeeuwsche eilanden en N. Brabant aan den Minister gezonden adres. De voorz. doet mededeelingen omtrent den j.l. Maandag plaats gehad hebbenden 'brand op de hofstede de Fruitberg; na mens B. en W. stelt hjj voor een orediet toe te staan van ten hoogste f 200 ter bestrijding van de te betalen vergoeding aan het personeel van de brandweer en andere gemaakte kosten. Op een vraag van dhr Marinussen of van de verze keringsmaatschappij eenige vergoeding kan worden verkregen, deelt de voorz. mede, hierover reeds met den vertegen woordiger te hebben gesproken. Z. h. st. wordt het voorstel goedgekeurd, evenals een voorstel, om voor betere verlichting van het Schoolpaadje de aldaar aanwe zige lantaarn te verplaatsen en een nieu we de plaatsen. De heer Boon wenscht geacht te worden te hebben tegengestemd Hij gevoelt er meer voor dit paadje op te heffen. Het voorstel van B. en W. om op de Gemeentefondsbelasting 30 opcenten te heffen wordt z. h. st, aangenomen. Dit besluit heeft een algemeene belasting- vir'aglng met gaml'ddd 30 pet ttnge- r volge. By de behandeling van de gemeente begrooting voor hot dienstjaar 1931 ves tigt dhr Boon er do aandacht op, dat de dorpsklok dikwijls zoo onregelmatig loopt. Hij zou gaarne zien, dat B. en W, deze aangelegenheid met de kerkvoog dij bespraken, omdat hij vermoedt, dat de oorzaak schuilt in het versleten raken van het torenuurwerk. Waar de gemeente hier een vergoeding betaalt, hoeft ze recht op een juiste tijdsaanwijzing. Z. h. Bt. wordt de bogrooting aangenomen, waarbij dhr Wisse aanteekening wenscht dat hjj tegen de posten inzake verzeke ring is. Bij de rondvraag verzoekt dhr Kwek- keboom, B. en W. de mogelijkheid te willen overwegen de secretarie inplaats van 3 geheele dagen per week, deze in de morgenuren van 5 dagen open te stel len. B. en W. zeggen een onderzoek toe. Hierna sluiting met dankzegging. Veere. In de vergadering van den Ge meenteraad waren afwezig de heeren J. Poppe en P. Dekker. Van den pensioenraad was een schrij ven ingekomen om den pensioensgrond slag van J. Hirdes niet vast te stellen voor Maart a.s., omdat dan de beide ja ren tijdelijken dienst kunnen mede tellen en dit den grondslag kan verhoogen van f304 op f400. Een schrijven van het Bestuur van het Groene Kruis te Veere gaf aanleiding tot een langdurige discussie: gevraagd was een subsidie van f150 over 1930 en ook over 1931. Eindelijk werd met algemeene stemmen een voorstel van den heer Cas- tel aangenomen om het verzoek tot een volgende vergadering aan te houden en inmiddels een onderhoud aan te vragen met genoemd bestuur over deze aanvraag. De muziekvereeniging Veere's Genoe gen had een verzoek ingezonden om steun teneinde de verlichting en het on derhoud van de muziektent behoorlijk te kunnen doen geschieden. De Raad besloot er'voor te zorgen, dat tegen het begin van het nieuwe seizoen de verlichting en het onderhoud in be hoorlijken staat zal worden gebracht en genoegen te nemen met drie inplaats van vier concerten. Van den Raad van State was een uit- noodiging ontvangen, om met betrekking tot het beroep tegen het besluit van Ged. Staten van 28 Juni 1930, zoo zulks mocht worden gewenscht nog andere stukken daarop betrekking hebbende, in te zen den. Hierbij werd met algemeene stem men besloten den wensch te kennen te goven om de zaak namens den Raad mon deling te mogen toelichten door het hoofd der gemeente en een lid der Commissie. De Voorzitter steldevoor een besluit te nemen omtrent de geldleening voor het in orde brengen van den Veerschen weg. Vooraf zou nagegaan moeten wor den of het geld geleend kan worden te gen een bepaalde rente van bijv. 5 pet. of wel een overeenkomst getroffen wor den om de schuld af te betalen met 35 annuïteiten. De Raad besloot nadere in lichtingen daaromtrent af te wachten. De heer Simonse wijst op de onveilig heid van den weg bij de Groote Kerk. De heer Castel zegt de noodige voorziening als ook een voorgenomen verbetering van het stadhuisstraatje toe. Serooskerke (W.) De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft alhier opge bracht de som van. f 38,6114 en die voor het Roode Kruis f 51,68. (Belangeloos be richt.) Geslaagd voor hot Machinisten-examen (diploma B.) de heer A. van der Kop, Vlissin- gen. Aan het examen voor Waterbouw kundig opzichter te Middelburg, ingesteld door de groep: Waterbouwkundige amb tenaren in Zeeland, hebben deelgenomen aan het schriftelijk gedeelte 37 candida- ten en aan bet mondeling gedeelte 35 candidaten. Geslaagd zijn de volgende heeren: G. Aleman, Zierikzee; P. van As, Soherpenisse; G. J. Bastiaanse, Stave- nisse; P. W. van Beveren, Breskens; J J. Bosker, Wieringen; J. Buijs, Woer den; J. Bijlsma, Rotterdam; G. J. van Doorn, Goes; H. B. Dootjes, Goes; P. J. Gabriëlse, Schagen; J. G. Jansen, Ter neuzen. G. Klip, Rotterdam; M. G. Krijn- se Locker, Zaandam; A. Leijs, Haarlem. L. M. Luijendijk, 's-Gravenhage; B. J. van Oost, Wieringen; S. A. de Regt, Sche- veningen; P. J. H. van Rossum, 's-Gra venhage; H. Scheele, Aardenburg; C. P Vijverberg, Rotterdam; J. van Wierin gen, Kornwerderzand; W. Wissink, Scheveningen. Een collectief ontslag. De com missie van toezicht op het Lager Onderwijs te Bloemendaal diende dezer dagen en bloc haar ontslag in. Aangezien in een tijdperk van drie jaren geen enkele maal haar advies werd gevraagd, meende de commissie in den geest van den raad te handelen, die op haar adviezen bljjkbaar geen prijs meer stelde, haar ontslag in te dienen. De commissie bestaat uit 10 leden. Er is 1 vacature. De 9 overblijvende leden vragen allen ontslag. Het smokkeldra.ma in Puf fen d o r f. De leider van de smokkel bende, die op den weg tusschen Puffen- dorf en Aldenhoven voor een 14 dagen door beambten werd aangeschoten en zwaar g' vond we.d, L, rs Js we reids mcVMen, naar het ziekenhuis to Linirrih overgebracht. Dinsca' dar voric» woek werd rb* smok kelaar, zekere P., wonende te Vaals, ge- opereei^i, De man was buitengewoon, zwak. Échter bestond go<" 1 veiBgevaar. P .verzocht, nadat hij van zjjn in Vaals wonende vrouw een brief had ontvangen, om met een advocaat in DuBseldorf te megen telefoneeren. Met groote moeite kon hij zich naar het bureau van het ziekenhuis begeven. Eenige oogenblikkcn later was hij spoor loos verdwenen. Hij was gekleed in de kleeding van de zieken, zonder hoed oif schoenen. Of iemand hem bijl z^jln vlucht behulpzaam is geweest, kan niet worden gezegd. Nasporingen bloven vruchteloos. Het bljjkt echter, dat hij erin is ge slaagd over de grens te komen. De man bevindt zich thans weer rustig bij zijh vrouw. Een wethouder-belasting ontduiker? „Het Volk" deelt mede, dat de inspecteur der belastingen te Alk maar er achter gekomen is, dat de heer A. J. M. Leesberg, wethouder der Be drijven aldaar, reeds gedurende een lan ge reeks van jaren een inkomen zou hebben aangegeven bij den belastingdienst dat veel lager is dan het werkelijke. Het geval wordt te ernstiger aldus het blad waar mr Leesberg tevens plaatsvervangend rechter is in de Ar rondissementsrechtbank te Alkmaar en dientengevolge geroepen kan worden te vonnissen overbelastingontduikers. Voorts is mr Leesberg penningmeester der R. K. Staatspartij. Een arbeider gestikt. Gister- micldag beefl een ernstig ongeluk plaats gehad bij de Electrische Centrale aan de Hooge Kadijk te Amsterdam. Op de stortplaats voor kolen waren drie werklieden, de 45-jarige Versteeg, de 24- jarige Looper en de 33-jarige Smit, be dolven geraakt ondw* Ikolen, die daar gestort waren. De beide eersten werden vrij spoedig uit hun benarde positie bevrijd. Met S. ging het echter moeilijker. Het duurdo eenigen tijd voor men hem te voorschijn had gehaald. Aanvankelijk dacht men, dat hij bewusteloos was. Door den Genees kundigen Dienst werd kunstmatige adem haling toegepast en den man zuurstof toegediend. Dit alles heeft niet gênant; het bleek, dat hij gestikt was, Vrees van .een Edelachtbare voor 13 en 11. In de Maandagmiddag gehouden vergadering van den raad der ge meente Gramsbergen heeft wethouder K., na dat hij vele malen zijn afkeurende en waar. schuwende stem had laten hooren bij het behandelen van verschillende gcmeentebelan. gen, den voorzitter ernstig verzocht nimmor weer een raadsvergadering te belegden op don 13en eener maand. Het maakte Zijn Edelacht bare zoo angstig: Men zat hier met 11 raads leden op den 13en October. Wat zou daarvan terecht komen? De genomen besluiten hadden zijn angst vermeerderd, omdat ze hem in 't geheel niet goed voorkwamen. Wilt u 't daarom nimmer weer doen, vroeg Zijn Edel- achtbare op de hem eigene ernstige wijze. Hardop lachen durfde niet een raadslid. Alleen wethouder De Jager heeft verklaard niet bang te zijn, dat 13 en 11, de door zijn Edelachtbare collega genoemde cijfers, gevolgen zouden heb ben. (Stand.). Duitscbland's invoerrecht op boter. Hoe zit het nu, zegt het H d b 1., met het DuitBche invoerrecht op boter? Kort gezegd komt het op het volgende neer: Duitschland heelt zijn handelsverdrag met Finland op 28 Augustus met drie maanden, dus per 29 Nov. opgezegd, echter met dien verstande, dat deze opzegging als niet gedaan moet worden be schouwd, wanneer de in genoemd handels verdrag aangebrachte wijzigingen vóór dien datum door den Duitschem Rijksdag worden geratificeerd en in werking treden. Het practisch gevolg is dus, dat het auto nome botertarief van 50 mark per 100 K.G. op zijn allerlaatst op 29 November a.s. van kracht zal worden. Programma van Vrijdag 17 October HUIZEN 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitzending. 8.15 Concert. 10.301050 Ziekendienst. 11.00 12.30 Gramofoonpl. 12 302.C0 Concert, viool, cello, piano. 2.003.30 Gramofoonpl. 3.305.00 Concert sopraan, viool, piano on orgel. 5.005.15 Gramofoonpl. 5.156.15 Or gelconcert. 6.156.45 Bezoek van den Radio dokter. 6.457.15 Engeische les. 7.157,45 A. J. Herwig: „Kunstmest in den tuin" 8.00 9.00 Concert Amhcmsch O.kest-Vercenig'ng. 9.009.30 Mr N. G. Veldhoen: „Naar Rome"! 9.30—10.00 Vervolg concert. HILVERSUM tot 6 uur 298 M. 12.00—2.00 A.V.R.O. Concert Omroeporkest. 2.05—2.30 A.V.R.O. Schooluitz. 2.30—3.00 Gramofoonpl. 3.00—4.00 Concert. DAVENTRY 1654.4 M. 10,35 Morgenwijding. 12.20 Concert, viool, piano. 12 50 Orgelspel, sopraan. 1.60 Gramofoonpl. 4.50 Orkeslconcert. 7.00 Pianospel. 8.05 Pianospel. 8,20 „Mada me Butterfly". PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M.12.50 Gramofoonpl 4.05 Orkestconcert en soli, 9.05 „Tristan en Isolde" van Rich, Wagner. ZEESEN 1648 M. 7,20 Werken van oude componisten voor fluit en alt. 7.60 „Der lus tige Krieg", operette van J. Strauss. 9.06 Mo derne muziek voor hobo en piano. BRUSSEL 508.5 M. 6.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8,36 Fragmenten u. d, Op, „Rigo- letto" van Verdi.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6