Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Marktberichten. Radio-nieuws Terrangen, Wordt Morloten de sieke hoo rnen te laten merken .en dan nader te beslissen. Daarna sluiting. WostkapeUe. Woensdagmiddag hoeft in tegenwoordigheid van den Burgemeester, de raadsleden en enkele genoodigden de demonstratie en aflevering plaats gehad van de nieuwe motorbrandspuit. Het is een tweewielige motorspuit op luchtban den en een capaciteit van 1000 L. per minuut. Er is gespoten met één en twee stralen met een slanglengte van 250 M. pie spuit „die tot aller tevredenheid werkte, is uit de bekende fabriek der firma A. Bikkers en Zoon en geleverd door de fa. Gebr. Peek te Middelburg. IS AT AFT O ONDERZOCHT. Als voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer waardeloos. Dr Frenkel, die in opdracht van den Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, een onderzoek beeft ingesteld naar de resul taten, welke met bet middel tegen mond en klauwzeer „Matafo" bereikt zijn, is van zijn studiereis teruggekeerd en beeft zijn rapport ingediend. Hieruit blijkt, dat de proeven, welke in Spanje met genoemd middel genomen zijn op bet abattoir te Madrid, geeneriei bruikbaar resultaat hadden, terwijl d6 proeven in de provincie Galicië met een zeer klein aantal runderen, de preven tieve werking van Matafto niet hebben kunnen bewijzen. In Duitscbland is men op grond van proefnemingen, tot de overtuiging ge komen, dat het Matafto geen preventieve werking bezit. Verscheidene onderzoe kingen hebben bovendien tot resultaat gehad, dat ook curatieve werking niet er aan kon worden toegeschreven De proeven, welke in Beieren werden ingesteld hebben evenmin de preventieve werking kunnen bewijzen. Omtrent de cu ratieve eigenschappen wordt gezegd, dn t bet middel in staat is de genezing van weefseldefecten, die tengevolge van mond en klauwzeer ontstaan, te bespoedigen. De afdeeling Rotterdam en omstreken van de Hollandsche Maatschapp.j van Landbouw heeft door een commissie de curatieve werking van Matafto doen on derzoeken met ongunstig resultaat De oud-districtsveearts, de heer D. G. Ubbels, constateerde in een rapport, uitgebracht aan den inspecteur van de Veeartsen Li- kundigen Dienst, dat van een spoediger of beter herstel dan over het algemeen bij niet behandelde dieren, door hem niets kon worden waargenomen. Veel liefhebbers. Ten behoeve van de aan het einde van dit jaar te houden volkstelling. zijn door de gemeente Rotterdam gegadigden opgeroepen voor volksteller. Bij een benoodigd aantal van ongeveer 500 hebben zich ruim 2100 personen aan gemeld. Van deze maken de zonder be trekking zijnde kantoorbedienden een zeer groot deel uit. Ook na onvermijdelijke schifting zal een voldoende aantal over blijven. Hoog water. Uit Tiel wordt ge meld De waterstand op de Waal is thans zoo hoog geworden, dat men de gier- pont heeft moeten opbreken. De verbin ding met het Land van Maas en Waal wordt onderhouden door de „Gijsbert Stout", waaraan de kleine pont is vast gemaakt. De Nieuwe Kade voor de stad staat geheel onder water evenals de uiter waarden. Het water blijft wassen. In verband met den sterken was van de Waal is men te Nijmegen van gemeentewege begonnen in de openingen van den keermuur aan de Waalkade be kistingen aan te brengen.' Uit Gennep en omgeving wordt gemeld, dat groote oppervlakten land zijn over stroomd en aan de gewassen veel schade is toegebracht. Veel binnenwegen staan diep onder wateT. Sinds Vrijdagmorgen is de Maas bij Roermond buiten haar oevers getreden. Lage weilanden en wegen zijn reeds over stroomd; de landbouwers moesten in alle haast hun vee uit do weiden redden In de omgeving van Asselt zijn vele on uitgedane aardappelvelden onder water gezet. Op verschillende plaatsen werd nog met spoed de wintervoorraad vruchten van het veld gehaald, daar nog meer was verwacht kan worden door den aan houdenden regen. Een brutale aanslag. Zater dagochtend is in de Maretakstraat te Rotterdam een brutale aanslag gepleegd, welke gelukkig wonder goed is afge- loopen. Donderdagavond kreeg een schilders patroon een briefkaart, waarin hem werd verzocht Zaterdagochtend 10 uur in de slaghekstraat 145 een werk te komen op nemen. Vrijdag omstreeks half vijf werd aan de woning van den schilderspatroon gebeld, maar omdat hij niet thuis was, werd de boodschap vooral de kleuren kaart mee te brengen door een van de huisgenooten aangenomen. Later op den avond werd nogmaals gebeld en toen nam de schilder zelf de boodschap aan om inplaats van 10 uur om 9 uur aan de Slagbekstraat te komen. Zaterdagmorgen is de schilder naar het aangegeven adres gegaan en daar ontmoette hij een hem onbekenden man, die hem verzocht eerst mede te gaan naar een woning in de Maretakstraal, omdat ook daar een karweitje te ver richten «et» rijn, Alvorens dret de.se wo ning te gaan, werd in een café in de buurt de sleutel van bet huis gehaald In de woning gekomen, begaf men zich naar de eerste étage, waar de schilder het werk heeft opgenomen, om daarna op den zolder bet schilderwerk te notee- ren. Toen hij in een zolderkamertje was gekomen, heeft de man, die voorgaf huurder van het huis te zijn, den schil derspatroon met een holle ijzeren pijp, welke gedeeltelijk met lood en zand was gevuld, op het achterhoofd geslagen, ten gevolge waarvan de man op den grond viel en van de pijn hevig begon te gillen. Daarna werd hem nog een klap op het voorhoofd toegediend, maar in zijn wan hoop heeft 't slachtoffer nog kans gezien de ijzeren staaf met beide handen vast te grijpen. Doordat de aanvaller hevig aan de staaf begon te rukken, is de getroffene weer op de been gekomen. Het slacht offer schreeuwde voortdurend en daar door, en mede door het feit dat de man zoo lang weerstand bood, heeft de dadei de vlucht genomen; de deur van het zolderkamertje heeft hij dicht p smeten en hoewel de schilderspatroon i on middellijk nazette, had de man toch een grooten voorsprong gekregen, zoodat hij hem in de straat niet meer zag. De won den bleken slechts gering te zijn en daar door kon de man zich naar huis be geven. Er werd aangifte gedaan bij de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Een signalement is door de verschil lende getuigen opgegeven. De dader is met de handelwijze van den schilders patroon op de hoogte geweest, omdat deze iederen Zaterdagochtend een groot bedrag aan geld bij zich heeft. Gevaarlijke herten. In de laatste dagen komen herhaaldelijk berichten binnen dat in verschillende streken van Silozië, men- schen door herten zijn aangevallen. Vooral thans, in den bronstijd, zijn de hertebokken zeer agressief. Rij Gross-Neudorf werd een houtvester door een hert met het gowei be- werkt -en zwaar gewond, zoodat hij in hel ziekenhuis moest worden opgenomen. In da buurt van Pirschgan werd een arbeider even eens zwaar gewond. Bij Mochau was onlangs een .groepje wandelaars op een boschweida getuige van een duel tusschen twee herten. Plotseling bemerkten de dieren, de toeschou wers en renden met het gewei vooruit op hen af. De wandelaars klommen in eenige boomen. Langer dan vier uur. bleven de herten woedend bij het groepje boomen en eerst nadat zij verdwenen waren, waagden de wan delaars hot, uit hun schuilplaats te voor. schijn te komen. 'Aanranding te Nijmegen. Don derdagavond omstreeks half 8 wandelde een dame op den W-estkanaaldijk te Neerbosch. Daar passeerde haar een wielrijder. Deze stapte af, greep de dame aan en wierp haar op den grond. Onder bedreiging met een mes rukte hij haar de kleeren van het lijf en pleegde niet nader te noemen handelingen. De dader stapte daarna weer op zijn fiets en verdween. De dame was in staat een .nauwkeurig signa lement op te geven, doch de politie is er nog niet in geslaagd den dader te arresteeren. Rijnzaterwoude in opschud ding. In den nacht van Donderdag 21 op Vrijdag 22 Aug. 1.1. is ingebroken in de R.-K. Pastorie te Leimuiden. Een als achterlijk be kend staande jongeman, zekere W.illem van Beek, die nog dienzelfden nacht door de politie van zijn bed werd gelicht, was de slaapkamer van den pastoor binnengedrongen en had getracht zijn slachtoffer een bedsprei over het hoofd te werpen. Op het hulpgeroep van den pastoor was de aanvaller echter op de vlucht geslagen, doch later in. de woning van zijn vader gearresteerd. Eenige dagen daarna, werd hij met machtiging van den kantonrechter te Alphen aan den Rijn, opge nomen in het krankzinnigengesticht te Heilo. Dit voorval, hoe simpel het ook moge schij nen, heeft, naar het Handelsblad meldt, aan leiding gegeven tot een diepgaand conflict onder de bevolking van Rijnzaterwoude, een conflict, welks omvang en beteekenis misschien het beste geïllustreerd wordt door het feit. dat ook de uit 7 leden bestaande gemeenteraad zich ten aanzien van deze kwestie in twee partijen gesplitst heeft, waarbij de meerder heid (4 leden, waaronder een wethouder) een feilen strijd voert tegen de minderheid, aan welker zijde zich ook de burgemeester ge schaard heeft. Wat toch is het geval? Een deel van de bevolking te Rijnzater woude met de vier hierboven genoemde raads leden aan be; hoofd, beschuldigt d -i cLz" onverkwikkelijke zaak betrokkenen ,an, dat de bij den pastoor te Leimuiden plaats gehad hebbende inbraak gefingeerd is en geen ander doel had dan den van deze inbraak beschuldig den Willem van Beek op kosten van. de ge meente Rijnzaterwoude in een krankzinnigen gesticht opgenomen te krijgen. Deze verdenking is zelfs zoo sterk, dat een aantal ingezetenen, waaronder alweer de vier raadsleden, zich met een request tot den offi cier van justitie te Haarlem hebben gewend waarin dezen verzocht wordt een nieuw on derzoek te doen instellen, daar volgens het oordeel van adressanten het onderzoek door de plaatselijke politie in tegenwoordigheid van den pastoor en in de pastorie des morgens tusscheni 4 en 5 uur van den gearresteerden achterlijke, die pas van zijn bed was gelicht, niet juist, althans niet volledig is geschied. In het request wordt er door adressanten in de eerste plaats op gewezen, dat Willem van Beek een zeer achterlijke jongen is, die nog nooit iemand kwaad heeft gedaan. Met betrekking tot de inbraak zelve spreken adres santen er hun bevreemding over uit. dat nie mand, behalve de pastoor, iets van de in. braak gemerkt heeft, terwijl de dader bij zijn overhaaste vlucht, een ladder, waarmee hij naar de bovenverdieping van de pastorie zou zijn geklommen, eerst weer op haar plaats in een schuurtje beeft gebracht. Bovendien zou hij het yJrl zoowel door den pastoor als door de politie pressie op van B. zijn geoefend om hem tot een beken tenis to brongen. Do jongon zalf zou steeds hebben volgehouden, dat hij onschuldig was aan do inbraak, terwijl zijn vador togen een inwoner van Rijnzaterwoude zou hebben ge zegd, dat van B. om half twoe, ongeveor hot uur, waarop de inbraak zou hebben plaats gehad, op bed was geweest. Naar aanleiding van dit request heeft de officier van justitie een drietal ondertoeke- naars, o.w. een wethouder en een raadslid, alsmede den burgemeester van Rijnzaterwou de en Leimuiden, den heer J, A. Bakhuizen op het parket te Haarlem ontboden, waar den drie eerstgenoemden werd meegedeeld, dat er niet voldoende termen aanwezig waren, om- een nieuw onderzoek in te stellen. Daarmee is echter de zaak niet uit de wereld. In de laatstgehouden raadsvergadering is opnieuw op niet bepaald bezadigde wijze door de leden over de _quaestie van gedach ten gewisseld. Van de zijde 'der oppositie bleef men aandringen op een nieuw onder zoek, desnoods op kosten van de gemeente, al was het alleen maar om de rust in Rjjn- ^ateiwoule te d q wederkeeren. Een d« k aen beschuldigde den voorzitter ervan de oorzaak te zijn van de thans gevolgde scheu ring tusschen Protestanten en Katholieken in de gemeente, waarop deze meedeelde, dat de pastoor thans van Van Reek een brief heeft ontvangen, waarin deze zijn excuses aan biedt voor den overval. De oppositie accep teerde ook deze mededeeling echter niet als een onomstootelijk bewijs van zijn schuld, daar Van Beek lezen noeh schrijven kan, zoodat een ander den brief voor hem moet hebben geschreven. Coöperatieve Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" te Middelburg. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde coöperatieve vereeniging haar jaarverga dering in het Militair Tehuis. De voorzitter, dhr J. H. Geschiere, heette de niet-talrijke aanwezigen wel kom. Het jaarverslag van den secretaris, dhr C. Louwerse, vermeldt, dat de vereeniging niettegenstaande tijden van malaise, 'toch wel is gevaren. Herinnerd wordt aan het aftreden van den heer J. Kasse als secre taris en aan het. bezoek van twee Indi sche prinsen a.an het kantoor der ver- vereeniging. Aangezien het een eisch des tijds is, zoo spoedig mogelijk met de marktberichten op de hoogte te zijn, werd door het bestuur besloten tot aankoop-van een radiotoestel, waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Dank wordt ge bracht aan de loden, die vroegtijdig he stellingen do-en, wat vooral in tijden van crisis zeer ge-wenscht is, Het is het be stuur dank zij de voorzichtige leiding van den -directeur een groot genoegen de leden een balans over te kunnen leg gen, die geheel schuldvrij is en waarop o-ok geen vorderingen op anderen yoor- kemen. Het stelt zich verder ten do-el de in dezen tijd geboden voorzichtigheid in acht te nemen en het roept de leden toe gezamenlijk mede te werken, o-m in dezen zc-o moeilijken tijd het hoofd boven wa ter te houde-n. Dit verslag werd goedgekeurd, waarna de directe-ur, de heer J. Philipse, een toe lichting gaf op de balans en de winst en verliesrekening. Uit de balans blijkt o.a., dat er een fonds welvaart leden is van f 700, een vernieuwingsfonds van f 7000 en een re servefonds van f 23278. Bij den kassier had de coöperatie op 31 "Mei j.l. een dep-csito van f 32.800, terwijl er een kas was van f 9520 en aan voorraden, voor zichtig geschat f 1761, zoodat van e-en mooi en financieel en toestand kon worden gesproken. Uit de rekening blijkt, dat er een goed slot is van f 3303, bij een eindcijfer van f 16316, doch dat dit goede slot niet wordt veroorzaakt door het eigenlijke bedrijf, dat een heel klein tekort zo-u opleveren, doch door -de huur van kel-ders, b-jjdragen van het centraal bureau en gekweekte rente. Medegedeeld werd nog, dat van de winst nog f 410 zal worden gebruikt om het bedrag der reductie aan de do-rpsver- eenigingen met 20 pet te kunnen verhoo- gen. Hierna gaf de directeur no-g een toe lichting op zijn verslag over den loop der zake-n, waaruit o.a. blijkt, dat de omzet van voe" -artikelen, zaai- en p goed steeg van iu6 wagons tot 122, doel. de opbrengst -daalde van f 143.343 tot f 136.668. De omzet van meststoffen en bestrij- dingsartikelen voo-r plantenziekten daal de van 362 wagons met f 240.858 tot, 320 wagons met f 202.495. Ook dit alles werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Louwerse te Middelburg en tot leden van de Commissie van Toezicht de hee- ren P. de Visser, Do-mburg; A. Maljaarsi, Zo-utelande, H. M. v. d. Putte te Rit- them e-n J. Lampert te Gapinge vo-o-r de afdeeling Veere. Bij de rondvraag -antwoordde de direc teur, dat het niet gemakkelijk te zeggen is, welke prijs voor het slakkenmeel zal moeten worden betaald, gezien het stop zetten van verschillende bedrijven, jlie het slakkenmeel als afval leveren en de onzekerheid, hoe groot de kooplust zal zijn. Op een vraag, of het niet mogelijk was de te leveren goederen tem deele te Veerè te lossen, werd er op gewezen, dat dit zeker wel mogelijk zal zijn, maar hooge- re kosten met zich zal brengen, vo-ora-l als er niet een vol scheepje voo-r Veere kan worden bestemd. De wensch om alles per vrachtauto hij leden thuis hrr-gc:is Vgrypelfk, maar za! afstuiten op de kosten. Met dank voor de opkomst sloot de voorzitter de vergadering. De meeste aanwezigen hieven nog eeni- gen tijd bijeen om te luisteren naar een op aangename wijze door den directeur gegeven beschrijving van een door hem medegemaakte reis naar Engeland met het Koninklijk Nede-rlandsch Laindbouw- comité in de vorige maand, op welke reis spr. vele voor den landbouw van belang pijnde euvaringien had opgedaan. Over pokken en kleine dieren. Even een paar korte wenken naar aanlei ding van vele brieven die ik in de laatste paar weken kreeg. Ik zal een paar typische brieven overnemen: Overloon. Ik heb 100 Wit Leghorn kuikens, grootendeels aan den leg. Nu heb ik er al verschillende bij die een soort wratjes op de kam en lellen krijgen. Eerst zien ze er geel uit. later komt er een zwarte korst op. Ik heb al eens gedacht aan pokken. De eet. lust is goed en ze zijn ook nqg heel vlug. Diphtheric geloof ik niet dat er bij is, want het is 's avonds heel rustig in het hok. Gaarne verneem ik van wat ik doen moot, ze zijn niet ingeënt. Rimburg. Wij hebben een ziekteverschijn sel waarvoor wjj uw raad willen inroepen. Ten eerste krijgen de kippen witte puistjes op kam en lellen en na een paar dagen zijn deze zwart en deze puistjes groeien tot de grootte van een vingertop. Later zijn de oogen ont stoken en het vocht wat uit de oogen loopt is besmettelijk. Waar het loopt js alles zwart. Er is tot nu toe geen dier gestorven, maar eten doen ze niet meer. Tweede verschijnsel: De dieren hebben een ziekte in den hals, tenminste volgens het geluid wanneer zij adem halen en krijgeD blauwe kammen. Aan deze ziekte is er een gestorven. Zoo gauw als zij da ziekte hebben eten ze niet meer. Nu heb ik onlangs al ee<n artikel over diph theria en pokken geschreven en moet do le zers daarnaar verwijzen. Ik wil er wel even in het kort op terugkomen, daar er tegenwoor dig veel geklaagd wordt over pokken. Beide eigenaars hebben onder hun kippen pokken volgens de beschrijvingen en de tweede heefi er bovendien diphtherie bij. Ik merk op dat beide ziekten door dezelfde smetstof veroor zaakt worden, die hot eeno oogenbiik uitslaat naar de huid en dan wratjes vormt, die men pokken noemt, terwijl de andere maal de slijmvliezen van keel, luchtpijp, neus, traan buis, oogen ontstok-en worden en men spreekt van diphtherie. Hierbij vormen zich gele vlies. jes oip !de slijmvliezen. Als men ze er af krabt blijft er een bloederige plek over. Of nu de entstof dit jaar minder sterk is, dan wel dat er iets anders aan de hand is dat we niet weten, maar we zien thans veel pokken en weinig diphtherie. Bij genezing verdrogen de pokwratjes en vallen af. Som3 slaat de ziekte op de huid over van den. hals en de borst en de dieren zijn dan zeer ziek en sterven. Als geneesmiddel heb ik de enting besproken en als deze bijtijds geschiedt heeft men weinig gevaar van deze ziekte. De zieke dieren kan men behandelen met ko-pbaden van kaluimpermanganaat. Overigens is er weinig aan te doen en kan men m-et groote koppels ook niet aan individueole behandeling denken. Maar nu wat anders, iets aangenamers. De jonge di-e-ren 'die op tijd gebroed -zijn, zijn nu aan den leg begonnen en de eieren brengen aardig- wat op. Nu krijg ik echter brieven met klachten ,dat de eieren zoo klein zijn en weinig opbrengen. Sommigen vragen af of dat beter zal worden of dat ze die kippen maar op moeten ruiqien. Jonge kippen, die pas aan den leg gaan leggen steeds kleine eieren, soms wegen ze maar 40 gram, soms 4% 46 h 60 gram. Ik heb van mijn eigen jonge kippen ook eiereD van 47 gram, hoewel deze gebroed zijn uit groote ei-eren en de hanen eveneens van groote eieren gebroed zijn. Kippen die jn dep zomer aan den leg gaan zijn meestal zeer vroeg gebroed en vroegbroed kuikens gaan jonger aan den leg dan laatbroed kuikens. Het gevolg is dus dat ze nog niet zoo goed ontwikkeld zijn en in verhouding kleinere eieren leggen dan jonge hennen die wat later gebroed zijn en ook in verhouding later aan den leg gaan, dus beter uitgegroeid zijn. Kippen die dus later in den fierfst aan den leg gaan leggen ook grootere eieren om te beginnen. Nu scheelt mij dat op vandaag 4 cent per ei, voor de kleine maak ik 5 cent en voor de groote 9, doch er is niets aan te doen. Kippen die direct groote eieren leggen zijn meos.a! dieren die erg laat beginnen te l'>ggen, dia z.g. niet vroegrijp zijn en zulke kippen zijn over het algemeen slechte leg- sters, hoewel niet altijd. Bovendien zal een kip die begint met kleine eieren te leggen, minder kans hebben o-p inwendige verwon dingen. Het lichaam van Se kip went dan als het ware vanzelf er aan om grootere eieren te laten passeeren. Vaak is het gevolg van te groote eieren in het begin dat de legdarm uitgeperst wordt en dat geeft weer aanleiding tot allerlei misère. Wij behoeven ons bij goed gefokte kippen absoluut niet bezorgd te maken als ze in den beginne kleine eieren leggen, dat wordt van zelf beter. D-e vraag is nu maar hoe lang mag dat duren? Dat hangt natuurlijk voor een groot deel af van het ras der kip, de erfe lijke eigenschappen en het voer, maar als regel kunnen we verwachten, dat de kip eieren gaat leggen van 67, gram, als zij ongeveer 30 ii 40 eieren gelogd heeft. Sommige kip pen blijven steeds kleine, eieren leggen en dat is vaak een ernstige fout van den fokker, die bij zijn fokdieren wèl op groote productie maar niet op flinke eieren gelet heeft. Zoo heeft ons land op het oogenbiik een leelijke strop met een paar toornen Hollandsche kip pen op een internationale legwedsirijd in Enge land. Ik ben daar onlangs geweest en het was niet aangenaam op de hokken te zien, dat deze Hollandsche kippen wel flink gelegd hadden, d-r,h tmd««r i»«r 4» "j-«tonden m- dat ze haast. allemaal te kleine eieren legden. Hollend legt het daar op dien wedstrijd tegen andere landen leeüjlc af. Behalve kleine oluren leggen pas beginnende jonge honnon soms ook eieren zonder sehaal of dunschaligo eieren. Ook -laa voer behoeft men zich niet ongorust te maken. Bij jonge kippen zijn vaak de legorganen nog niet go- heol gereed om met volle kracht te werken en zoo wil het dan wel eens gebeuren dat de dooiers wel snel gevormd worden, hot eiwit eveneens, doch de knlkklieren achter blijven. Ook dit gebrek verbotort bij good- gefokte en good gevoede jonge hennen heel spoedig. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze Rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. KORTGENE. Geboren: 26, Daniël Jan, z.v. Cornells Ponse en van Elisabeth Verhulst. Overleden: 29, Jan Israël, 93 jaar wedn. van Pieternella Lientje de Looff. WEMELDINGE. Van 26 Sept.—9 Oct. On- Hertrouwd: M. C. Schipper, 22 jaar j.m. en M. J. Reijerse 22 jaar j d. Geboren: Machiel Marrnus, z. v. D. M. de de Jonge en S. M. van Kleunen; Pieter Din- genis, z. v. C. Gijssal en M. P. de Mul. Overleden: Jacobus Dagevos, 79 jaar, wdn. van Anna Houtekamer. Over de maaud September. St. PHILIPSLAND. Geboren: 1, Jacobus, zoon van Nehemia Adriaan van den Reest en Maria Joosen; 8, Lena, d. v. Marinus Neele en Sara Verhage; 19, Janna Maatje, d. v. Piet-er Leendert Bolier en Maria Eliza beth Sara Verstraten. Overleden: 2, Johannes van Beveren, 67 jaar, echtgenoot van Cornelia Dingena Gun- ter; 20, Jan Marinus Verhage, 67 jaar, we duwnaar van Cornelia Jacomina Verwijs. STAVENISSE. Geboren: 8, Johannis, z. van Maarten J. Leune en Pieternella W„ Stoel; 19, Jacob, z. van Jacob Hage en Dina van Oeveron; 20, Eva Wólhelmiaa, d. van Adri aan Steendijk en Pieternella Wi. Sliedregt; 28, Jacoba Maria, d. v. Pieter Gaakeer en Maria Ch. van Dommelen. Overleden: 19, Jannetje Johanna Kauffmann 84 jaar, wed. van L. E. Roozemond; 24, Ja cob-, 4 dagen, z. v. Jacob Hage en D. van Oeveren. OUEhVOSSEMEER. Geboren: 54 Gerard, z.v. A. Duine en J. Minheero; 14, Johanna Adri- ana, d. v. A. II. Boogaart en M. A. Hommel; 17, Johanna, d. v. A. Llndhout en C. van d. Klooster. ST. ANNALAND-. Geboren: 16, Wllhelmina, d. v. M, P, Scherpenisse en S. Snoep; 23, Willem Abraham, z. v. W. J. Ingtendag en P, J. Scherpenisse; 26, Mathea, d. v. 0. van Vossen en P. den Haan; 26, Hendrik Jo hannes, z. v. A. B. van Djjk-e en C. den Engelsman. Gehuwd: 11, J. Hijkoop, 22 jr j.m. en M. van der Jagt 18 jr j.d. Overleden: Jacobus Dekker 32 jaar, echtge noot van M. Goos. SCHERPENISSE. Geboren: 1, Maria, d. v. Pieter Suurland en Cornelia Tichem; 6, Adri- aan Pieter, z. v. Cornelis J. Polderman en Arendje Anthonisse; 15, Adriana Tora, d.v. Isaac D. C. Duijnhouwer en Johanna H. Oudesluijs. Gehuwd: 11, Jan Rijstenbil 24 jaar, en Lina Geuze 20 jaar; 11, Jacob Rijstenbil 27 jr, en Hedwig Leopoldine Treml 21 jr. Programma van Dinsdag 14 October. HILVERSUM. 298 M. Na 6 uur 1071 M, -,} A.V.R.O.-uitzending. 89,46 Gramofoonplate-n. 10.30—12 Concert. 12—2 Concert door orkest 44.30 Gramo-foonplaten, 4,305 Piano-studie- muziek. ,6—6.30 Radio-kinderkoorzang. 8.30— 6.45 Concert door orkest. 6.467 Gramofoon- platen. 8.4610 Concert omroeporkest. HUIZEN. 1876 M. K.R.O.-uitzending. 8—9,15 Grarnofoonplaten, 12.151.45 Concert Trio. 1.462 en 56 Grarnofoonplaten. 6.45'10 Operette ,,Der Freischutz'10—10.40 Concert Salon-orkest. 10.40 Grarnofoonplaten. DAVENTRY, 1554.4 M. 12.20 Concert, alt, tenor. 12.50 Orgelspel. 1.202.20 en 4.50 Orkestconoert. 6.50 Concert. 8.05 Concert. Mi litair Orkest. 10.05 Concert, sopraan, tenor, orkest. PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12 50 Gra rnofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli, 8.20 d Concert, koor, orkest en solisten. LANGENBERG. 473 M. 4.50—5.50 Orkest- concert. 7.208.15 Concert. Trio en zang. 8.209.20 Avondbijeenkomst in den Dom te Keulen. Toespraak, koorzang, orgelspel. ZEESEN, 1635 M. 3.50—4.50 Orkestconcert. 7.20 Actueele potpourri door sopraan en bari ton. 7.30 Orkestconce-rt. 8.20 Concert door Domkoor. Naar heropening van den Phohi-zender. „Het Volk" verneemt, dat sinds eenigen tijd besprekingen gaande zijn om te geraken tot heropening van den Phohi-zendei. Voor stellen van het hoofdbestuur der P. T. T, aan de Phohi-directie, die tot grondslag had den het bekende advies van den Radiowad zijn door deze directie aanvankelijk afgewe zen. D-e onderhandelingen zyn evenwel nirt afgebroken en in de betrokken kringen houdt inen ernstig rekening m-et de mogelijkheid, dat vrij spoedig de uitzendingen van dezen zender weer zullen plaats vinden. Het Vaderland meldt, dat bij het Hoofd bestuur der P. T. T, nog niets van zoo danige onderhandelingen bekend is.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6