li PAULS OFFER. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-Nieuws. FEUILLETON. MIDDELBURG, 8 Oct 1980. Kleine vei ling. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 6, Poters, idem 2—3, Witte Bevelanders 4, Bonte poters 2j Vroege poters 2, Veldsla 4—10, Spruiten 13—31, Uien 2—5, Klei ne Uien 1, Koolrapen 35, Spinazie 23, Stoksnijboonen 1846, Kasstoksnijboonen 48, Stokprincessen 2231, .Stamprinces- sen 21, Postelein 2225, "Perfect 2125, Nero 10, Kassnijboonen 47, Princessetn 1331, Roem van Holland 2129, Noord Hollandsche Stokpeulprinces 2123, ai- les per K.G. De gepensionneerde generaal-majoor bij de genie, de heer Koolemaas Beynen, is te 's-Gravenhage overleden!. gen, dat de beddingen het aangevoerde water niet meer kunnen verzwelgen. Het water stroomt over de dijken ver de omliggende landen in en berokkent groote schade aan de te velde staande gewas sen. Zelfs loopen de hooger gelegen gron den reeds ernstig gevaar, voor inundatie terwijl tal van toegangswegen tot het stroomgebied der genoemde waterwegen zijn ondergeloopen. Reeds zijn maatrege len genomen om het vee in -.veiligheid te brengen, terwijl de gemeenten Apel doorn en Epe, met het oog op verdere uitbreiding van Jjet gevaar de glutting van den hoofdverkeersweg tusschen deze beide plaatsen overwegen. Gevecht met smokkelaars. Te Valkenswaard hadden rijksambtenaren op .den Luikerweg een versperring van boerenkarren en eggen aangebracht om smokkelaars te vangen. Een smokkelauto uit België reed er op in, waardoor de karren vernield werden. De auto werd daarna hevig beschoten. De chauffeur wist echter met zijn wa gen ongedeerd te ontsnappen. Men heeft geen enkele aanwijzing omtrent de iden titeit van bestuurder en voertuig, De Maas wast. Meu meldt uit Roermond: De Maas is het laatste et maal gestegen tot 1.38 M. boven stuw- peil. Uit Belgiö wordt nog meer was ver wacht. Brand in de Ned. H-erv. Kerk te E r m e 1 o. Boven Ermelo woedde Maandagavond een hevig onweder. Plot seling sloeg het hemelvuur op de eleotri- citeitsleiding tusschen kerk en pastorie, De electriciteitsmeter in de pastorie van ds Timmer werd onder'n geweldige explo sie door het hemelvuur verbrijzeld. In de pastorie hing een zware zwaveldamp. De bewoners van de pastorie kwamen met den schrik vrij. Aanvankelijk meende men, dat de scha de beperkt bleef tot vernietiging van en kele draden. Een half uur later bleek echter de Ned. Herv. Kerk .van binnen in lichte laaie te staan. De nieuwe gale rij, die pas in gebruik genomen was, stond in vlammen. Met emmers water poogde men den brand te 'blusschen. Tusschen vloer en plafond bevindt zich veel stroo, dat aan het branden was ge gaan. De stoomspuit gaf water en met vereende krachten was men bezig den brand te blusschen. De brand is 's avonds om tien uur ge- bluscht kunnen worden. De nieuwgebouw de galerij is gedeeltelijk verbrand. Het orgel heeft veel geleden. Verzekering dekt de schade. De opgesloten arbeiders gered. De pogingen om de drie arbei ders R., W. en Q., die tengevolge van een instorting in de Oranje Nassaumijn II te Schaesberg van de buitenwereld waren afgesloten., te redden, zijn met gunstige resultaten bekroond. Vijf en twintig lange uren heeft de reddingsploeg onverpoosd gearbeid .maar zij mocht het genoegen 33) Vrij naar het Engelsek „Ja, ja, zoo gaat het me precies", stem de Isabel gretig toe. „Als je dat stadium bereikt hebt, mag je hem niet laten gaan; dan is er maar een weg voor je open. Je kunt natuurlijk niet zeker weten, of je gelukkig met hem zult worden, maar je kunt er van over tuigd zijn, dat je zonder hem je diep on gelukkig zult voelen." „Dank je Bobby", zei Isabel opstaand van haar stoel, „jij hebt me werkelijk geholpen." Een paar dagen na het avondje bij lady Wallingford, bracht lady Esdaile een be zoek aan haar schoonzuster. „Is het waar, lieve Caroline", begon ze, „dat Isabel zich verloofd heeft met dien jongen Seaton?" „Volkomen juist", antwoordde Lady Farley met een zucht „Hoe eigenaardig van haar. Hij is hee- lemaal niet welgesteld, maar Isabel heeft haar eigen geld, dus dat doet er niet zoo veel toe, als wanneer ze heelemaal niets smaken, allen ongedeerd aan te troffen. Spreken heeft men met de drie mannen al dien tijd kunnen doen, het vraagstuk van voeding en licht veroorzaakte meer moeilijkheden en kon slechts geleidelijk worden opgelost. In den nacht van Maan dag op Dinsdag was het opruimingswerk zoover gevorderd, dat men aoor een lucht koker een gummislang kon brengen bij de opgeslotcnen. Hierdoor heeft men hun toen van melk voorzien.. Dinsdagmorgen was het mogelijk door een kleine opening een mijnlamp tusschen de steenen door te geven, zoodat zij nu tenminste ook kon den zien en enkele uren daarna wist men hun eveneens boterhammen aan te reiken. De redding was nu ook practisch ver zekerd. Het was nu nog slechts een kwestie van tijd en om 10 uur waren de obstakels ver genoeg verwijderd om den mannen gelegenheid te geven uit hun gevangenis te kruipen. Toen ze van de emotie een weinig waren bekomen, zijn ze naar hun wonin gen te Spanbeek overgebracht. Voedselvergiftiging. Zon dagavond hebben zich te Rotterdam in 't gezin van H. vergiftigingsverschijnselen voorgedaan na het gebruiken van een diner, dat uit vleesch, visch, aardappelen, groente en een maizenapudding bestond. Aan dezen maaltijd had deelgenomen de 50-jaxige heer des huizes, zijn 80- jarige moeder, zijn vier kinderen en een gast. v Aanvankelijk liet deze vergiftiging zich niet zoo ernstig aanzien. Dinsdag is de toestand van al deze menschen plotseling ernstiger geworden. Op advies van den dokter zijn zij naar het ziekenhuis ge bracht, waar de vader overleden is. Een onderzoek is ingesteld, waarbij ge bleken is dat de Maizenapudding vermoe delijk de oorzaak der vergiftiging is ge weest. Waarschijnlijk is bij de bereiding daarvan ondeugdelijke melk gebruikt. De toestand van de overige slachtoffers is naar omstandigheden redelijk wel. Vervalsching van Duit- sche sigaretten-banderolles. E enige dagen geleden kwam ons ter oore, dat het Parket uit Almelo te Fnschede had vertoefd om een inval te doen. Uit de door ons "ingewonnen informaties is het volgende gebleken De Enschedesche recherche is eenige maanden geleden op 't spoor gekomen van een vrij omvangrijken handel in valsche sigarettenbanderolles. Het bleek, dat te Enschede valsche Duitsche banderolles werden gedrukt, welke via eenige tus- schenpersonen naar Duitschland werden gebracht om daar verhandeld te worden. Toen men voldoende inlichtingen had ge kregen, deed de Justitie een inval in den winkel van J. alhier. Het resultaat was, dat een pak met 2500 valsche Duitsche banderolles, elk voor 100 stuks sigaretten, in beslag kon worden genomen. Ook de drukker van deze banderolles, eveneens alhier woonachtig, werd opgespoord. Het bleek, dat hij de banderolles in opdracht had vervaardigd tegen een vrij lagen prijs. De cliché's had hij> elders laten vervaar digen. De drukker schijnt van de affaire niet geheel op de hoogte te zijn geweest. De "banderolles werden in café's tegen vrij hooge prijzen verkocht aan eenDuit- scher, die ze verder expedieerde. Lieve jeugd. De vorige week is ingebroken in scholen aan de Ploeg- straat, de Leede, den Vonder en Heide- straat te Rotterdam. Er werden in die gebouwen ergerlijke baldadigheden uitge haald; boeken werden verscheurd, inlct- potten leeggegooid, de lessenaars van de onderwijzers werden bevuild, kortom, al les wees er op, dat hier een bende jon gens aan heit werk was geweest. Het is de politie gelukt, de daders te achterhalen. Het zijn zes jongens van 812 jaar, die zich ook reed3 aan marktdiefstallen heb ben schuldig gemaakt. Zij hebben bekend. Bij een inbraak gestoord. Gisternacht zijn twee mannen de woning van den 72-jarigen landbouwer Hinfert in Albergen bij Almelo binnengedrongen. De inbrekers hebben getracht een groote geldkist open te maken. Hierbij werd vrij: veel lawaai gemaakt, zoodat H. wakker werd. Hij begaf zich naar de kamer en werd hier overvallen door de beide man nen, die hem zoodanig mishandelden, dat hij bewusteloos neerviel. Hij had nog ge legenheid gehad om hulp te roepen, waar had bezeten; ofschoon, ik kan het niet helpen, maar ik vind het toch een arm zalig huwelijk voor een meisje, dat zoo veel aanzoeken heeft gehad." „Isabel is oud genoeg om te doen, wat ze zelf verkiest." „Natuurlijk, Caroline, ik was al ik weet niet hoe lang getrouwd, toen ik zoo oud was als Isabel. Maar nu moet je niet denken, dat ik iets heb tegen mijnheer Seaton, want dat is heelemaal het geval niet. Hij is een prettig mensch en nie mand weet, hoe snoezig hij was, toen Dick eens ziek was. Ik verwarde altijd het gorgeldrankje met zijn medicijn en dan wilde ik den lieven jongen bij ver gissing juist het verkeerde geven; maar mijnheer Seaton vergiste zich nooit. Vind je dat niet verschrikkelijk knap van hem?" „Hij wordt over het algemeen als een heel knap man beschouwd", merkte Lady Farley droogjes op. „Dat weet ik en zoo goed en godsdien stig ook. Natuurlijk is het heel prettig, als iemand goed en knap en godsdienstig en zoo meer is, maar het lijkt me toch een eigenaardige reden om hem te trou wen, jou ook niet?" Lady Farley glimlachte ironisch. „Eigenaardiger dan wanneer hij rijk was, of een titel had", eed ze. door een knecht en een bienstbode toe- schoten. De inbrekers namen toen de vlucht. Er is niets gestolen. Naar nader hand bleek, is de oude man niet ernstig gewond. Men heeft eerst in den loop van Woensdagmorgen de politie gewaar schuwd, die een uitgebreid onderzoek in stelt. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 8 October 1930. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Het fietsen zonder licht: H. V. te Vlis- singen f 5 b. s. 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn in de maand September loopen op eenig weiland: A. G. te Vlissingen, f 3 b. s 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo pen over eens anders grond: I. G. M. te Middelburg f 10 b. s. 10 d. h. Te Vlissingen in een raamkozijn van een gebouw zitten: J. P. te Veere f 3 b. s. 3 d. h.; J. A. K. te Vlissingen, f 3 b. s. 3 d. h. Te Vlissingen met een handkar de Kerkstraat berijden in de richting van het Bellamypark: F. J. P. te Vlissingen, f 3 b. s. 3 d. h. Waarom een Christelijke Boeren- en Tuindersbond? Onder dezen titel verscheen een propa gandageschrift van den heer C'hr. v. d. Heuvel, waarin de boeren en tuinders worden opgewekt, zich bij den Christelij- ken Boeren- en Tuindersbond te organi se eren, en dat wel op de volgende gron den: le. omdat uit onze belijdenis, dat uit God, dootr Hem en tot Hem alle dingen moeten zijn, voortvloeit, dat hij bijna elk vraagstuk diepe levensvragen betrokken zijn, welke eischen, dat we bij het licht van eigen beginselen onze houding be palen; 2e. dat voor Christelijke boeren en tuin ders, evenals voor elke andere groep noodzakelijk is, om door leiding en voor lichting in vergadering en blad, het den ken en handelen te doen beïnvloeden door de eischen der Heilige Schrift; 3e. dat onze roeping, een „zoutend zout" te zijn, steeds het best vervuld is, door eerst bij eigen beginselen zijn stand punt te bepalen en aldus toegerust de samenleving met dit beginsel te beïn vloeden; 4e. dat de rechtmatige positie voor ons Christelijk landbouw-onderwijs alleen to verkrijgen is door een krachtige, alle Christelijke boeren en tuinders omvat tende organisatie, omdat bij het steeds nauwer verband, dat gelegd wordt door de Regeering, tusschen land- en tuinbouw organisatie en land- en tuinbouw-omder- wijs, de plaats van dit onderwijs afhanke lijk is van den omvang onzer organi satie; 5e. omdat het oefenen van invloed op de politieke organisaties het [doeltreffendst geschiedt door maatschappelijke organi saties, geformeerd op den grondslag van dezelfde algemeene beginselen als de staatkundige groepen; 6e. omdat in het organisatieleven drin gend behoefte is aan een organisatie, welke niet bevooroordeeld staat ten aan zien van de handelspolitiek, maar bereid is, als de nood dit vordert,wijziging te bepleiten ia het stelsel van het eenzij- d i g vrije ruilverkeer. Verder bevat deze brochure .korte aan bevelingen voor organisatie op "Christe- lijken grondslag van oud-minister Dr H. Colijn, Prof. Slotemaker de Bruine en Prof. Diepenhorst. BROUWERSHAVEN. Hedenmorgen werden noodseinen ontvangen van het zich in het Soldatengat bevindende Ne- derlandsche stoomschip „Albion". Het schip was op weg van Londen naar Vlissingen. Door den hevigen storm werd het schip over de Oosterbank ge slagen, waardoor de stuurinrichting brak „Maar Isabel is altijd origineel geweest, Caroline. Ik ben benieuwd, of ze geluk kig zal worden met mijnheer Seaton." „Dat is de verwachting, geloof ik. Na tuurlijk kan men zooiets nooit vooruit met zekerheid zeggen." „En jij zult haar wel missen", vervolg de Lady Esdaile, zonder de uitdrukking van pijn te bemerken, die over het gelaat van haar schoonzuster gleed bij die op merking „het zal net zijn, of je een dochter verliest. Ik zou het verschrikke lijk vinden, als Violet ging trouwen en toch zou ik het nog akeliger vinden, als ze het niet deed. Het is werkelijk soms moeilijk om te weten, wat men zelf wil." „En dikwijls nog moeilijker, om het gedaan te krijgen", voegde lady Farley er aan toe. „Ik weet nooit aan wie ik het meest het land zal hebben aan dengene, die mijn dochter wenscht te trouwen of aan hem, die het niet wenscht te doen. Ze zijn allebei vervelend, lijkt je ook niet, Caroline?" „Mijn lieve Constance, alle mannen zijn min of meer vervelend." „Dat weet ik", antwoordde Lady Es daile vol overtuiging, „en zoo dwaas over hun eten. Richard zegt, dat onze nieuwe keukenmeid maar één saus kan klaar en het stuurboord-anker verloren ging. De Duitsche sleepboot „Wodan" is ter assistentie vertrokken en zal het schip naar Vlissingen sleepen. AMSTERDAM. Op het motorschip „Maasbode", liggende buiten de Oranje sluizen in het Buiten-IJ, is brand uit gebroken in de lading ongebluschte kalk. De lading moest overboord worden ge worpen. DELFT. Aan de Techn. Hoogeschool is geslaagd voor het prop.-examen ci viel ingenieur, de heer C.W. Pabst te Middelburg. UTRECHT. Voor het examen apo thekers-assistent is geslaagd de heer P. Leijnse te Middelburg. ROERMOND. Hedenmorgen is het dubbele woonhuis, bewoond door de familie Van Heel en Brons te Linge, af gebrand. PRINGENHAGE. Hedenmorgen is het landbouwhuis van den heer Kuiper af gebrand. Twee koeien en een paard kwa men in de vlammen om. LONDEN. Uit Shanghay wordt ge meld, dat een communistische troepen macht van meer dan een millioen man sterk de stad Kian heeft ingenomen. Verschillende wijken werden in brand gestoken. De communisten zijn baas in het geheele zuidelijk gedeelte van de provincie Kiangsie. LONDEN. Waarschijnlijk zal het Brit- sche kabinet besluiten, dat de nationals rouwdag voor de omgekomen beman ning van de R 101, a.s. Zondag gehou den zal worden. Storm op de Fransche kust. PARIJS. De geheele Fransche kust is weer door een hevigen storm geteisterd, die overal groote schade heeft aange richt. Men maakt zich ten zeerste on gerust over het lot van tal van visschers- schepen, waarvan geen bericht werd ont vangen. Een aardbeving. ROME. Te Gatanzaro werden heden morgen om half 6 twee aardschokken waargenomen. Hoewel de schade zich in hoofdzaak beperkte tot het instorten van een aantal schoorsteenen, ontstond on der de bevolking, die naar buiten vlucht te, een hevige paniek. ROME. De groote Fascistische Raad in Italië nam gisteren een resolutie aan, waarin de buitenlandsche politiek van Ghandi wordt goedgekeurd. Ten aanzien van de kwestie der vloot- pariteit met Frankrijk, werden alle vroe ger genomen besluiten bevestigd. Tenslotte werd besloten tot de vor ming van een soort fascistische storm- brigade. BERLIJN. De Berlijnsche Rijksbank heeft het disconto verhoogd van 4 op 5 pet. NEW YORK. Volgens hier ontvangen berichten is de president van Brazilië af getreden. Voorts wordt gemeld, dat de Braziliaansche vloot de zijde van de op standelingen heeft gekozen. PARIJS. Van de Fransch-Spaansche grens wordt gemeld, dat de onlusten te Malaga zeer ernstige vormen hebben aan genomen. Het trambedrijf is geheel stilge legd. Middelhui' Aanvoer op do graanmarkt ruim. Tarv e f 7f 8.50, kroonerwten f 11f 13.50, witte boonen f 18f24, maanzaad f25— f28, lange bruine boonen f 13f 15, ron de br. boonen f 22f 25. Aangevoerd door boerinnen: boter 92,5 ct., kipeieren 7,5, poelje-eieren 4, eend eieren 7, ganseieren 15 ct. Aangevoerd door handelaren: Boter 82,6 ct., kipeieren 7.25, poelje-eieren 4 Part. prijs: Boter f 1, kipeieren 8,5, poelje-eieren 5, eendeieren 8 ct. Veiling. Aanvoer 14000 eieren. Prij zen kipeieren 4446 k.g. f4.50 6658 k.g, f6.87, 58—60 k.g. f7—f7.21, 60— 62 k.g. £7.15—7.32, 62—64 k.g. f7.35 f 7.38. Bruine 52—54 k.g. f 6.11, 62—64 k.g. f 7.53, eerlcleieren f 6.43, kalkoeneie ren f8. maken en hij wil, dat ik erover zal spro ken met de huishoudster; maar als ik over zoo iets begin, eindigt het altijd met onaangenaamheden en ik zie nog liever Richard kwaad dan een van het personeel; ik zal er me dus niet mee bemoeien." Lady Farley glimlachte. „Ik heb al mijn moed noodig", vervolg de Lady Esdaile, „om mijn eigen kamer meisje 'n standje te maken over dingen, die er werkelijk opaan komen zooals de manier, waarop zij mijn haar doet en voor mijn kleeren zorgt; en dan blijft er niets over om nog over diners en derge lijke te beginnen. Maar ik ben benieuwd, of Isabel gelukkig zal worden. Een klein huis lijkt mij tamelijk benauwd, zelfs al woon je er in met iemand als mijnheer Seaton". „Drukkend tot op zekere hoogte, lijkt hot me, vooral als je er dan bij denkt, dat je als Lady Wrexham op Vernacre zou kunnen wonen." En Lady Farley zuchtte weer, want ze was zeer trotsch op haar nicht. HOOFDSTUK X. Paul en Isabel zaten in Kengsington Gardens onder denzelfdon boom, waar onder hij haar gevraagd had zijn vrouw Peen 3—6, Rapen 2.6—5.6, Kroten 8.5 4.6, Prei 4.58.5, Savoye kooi 1.66.5 Roode kool 36, Witte kool 6.5, Selde rie 0,25—1.6, Peterselie 7, Andijvie 7— 50, Kropsla 3460, Cantonner witkrop 1623, Bloemkool 10141, Komkom mers 3, Ram n nas 1.5—3.5, Radijs 3.6, Roerekool 2022, alles per kist of bos. VLISSINGEN. Veiling van 8 Oct. Drui ven 5557, Will. Duch. 1421, Gieser Wildeman 1618, Sold. Laboureur 18 20, Doyenne 'de Commize 43, Nouveau Pouteau 22 rietpeer 18, Maagdeperen 22, Jeseph. de Madnes 18, goudreinet 19 25, reine dor 18, zure bellefl. 21— 23, Gron. Kroon 2427, pipping 19, to maten 2432, spinazie 11—13, spruiten 2224, kroten 2, peen 3, posteledjn 89, princessen 2834, dubb. princ. 25, Wa genaars 1025, snijboonen 1151 ct. al les per k.g. Boerekool 1,53, roode kool 1,53, witte kool 12, savoije kool 57, bloem kool 1624, sla 13 ot., alles per stuk. Selderie 1,53, prei 67,5, peen 6 6,5, kroten 4,5rapen 3,54, ram menas 5 ct. alles per bos; veldsla 1920, peterselie 911 ct. p. mandje; andijvie 17—40 ct. p. kist. THOLEN. Veilingvereeniging „Een dracht". Veiling van Woensdag 8 Oct. 1930. Louwtjes le 13, 2e 8; Zure Belle fleur 2422; Kleipeer 14; Ermgaard 10 15; Gomtesse de Paris 14; Doyene de Commice 3751; Br. Diel 13; Goudrei- netten 3444, 3e 7; Drielsche groene 7; Huismanzoet 8; Handperen 7; Giezer Wildeman le 14, 2e 11, 3e 6; Kruide- peer 11; Pondspeer le 11, 2e 7; Tante Dora le 1819, 2e 13, 3e 5; Joode peer le 13, 2e 9. GOES. Geboren: Johanna d.v. Pieter Corr.elis Quant en Neeltje Beuzenberg; Engel Norberius, z.v. Karei Burgs en Pie- ternella Krombeen. Overleden: Antje de Vos, 73 j., echtg. van Jan Vermeule. Over de maand Sept. VEERE. Getrouwd: 15, Jan Jac. Dome- nie, 30 j. en Johanna Akke Bolier, 24 j. Krabbendijke. Gisteren werd door no taris J. J. van Dijke van, Kruiningen pu bliek verkocht het pakhuis en het woon huis van den heer Jac. Weststrate, al hier. Hoogste inschrijver ..van het pakhuis was A. Wabeke voor f 6410. Kooper A. Weststrate voor f 7800. Hoogste inschrij ver voor het woonhuis was A. Butijn voor f 4210. Kooper A. Butijn voor f 4610 met 10 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Oct., nm. 2.30 uur. Londen 12.041/2—12.043/4. Parijs 9.729.74. Brussel 34.58—34.60. New York 2.47'/8—2.48. Berlijn 58.97—58.98. Programma van Vrijdag 10 October. HUIZEN, 1875 M. 8.00—9.15 Gramo- foon. 12.151.45 Concert. 1.452.00 Gramofoon. 2.002.30 Lezing over da verzorging van huisdieren. 2.303.30 Gramofoon. 3.306.30 Concert door het salon-orkest. 6.307.15 Concert in Heer len. Zang en muziekvereenigingen der Oranje-Nassau mijnen. 7.157.45 Le zing over de bestrijding der misdadig heid. 8.0011.00 Concert door 't K.R.O.- orkest. te worden. Ze beschouwden dien boom nu als hun speciaal eigendom en waren ge neigd, brutale voorbijgangers, die maar van zijn schaduw durfden profiteeren, wegens overtreding te doen achtervolgen. En hier was ook hun gewone plaats van ontmoeten in die lange gelukkige namid dagen, toen hun verloving, zoowel als het jaar nog jong waren. „Is het niet verschrikkelijk te denken, dat we al die jaren geleefd hebben zon der elkaar ooit gezien te hebben?" merkte Paul op. Isabel zuchtte. „Het was schandelijk tijdverknoeien." „En ik ben er zoo dom en. eenzijdig door gebleven; ik placht vrouwen altijd te beschouwen als levende modepoppen." „En hoe denk je nu over ons?" „Ik denk er heelemaal niet over; ik weet, dat ze de liefelijkste schepsels ter wereld kunnen zijn." „Ik placht mannen altijd te beschou wen als onbegrijpelijke wezens, die alleen denken aan eten, koopcontracten en. der gelijke", zeide Isabel. „En hoe denk je nu over ons?" „Ik weet nu, dat men ze tot de intel ligente diersoorten mag rekenen, ofschoon men zich wachten moet voor hun slecht humeur." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3